Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 listopada 2015 r.
8:27

Kwesta na Żołnierzy Wyklętych? Proboszcz „w te gierki nie gra”

Autor: Zdjęcie autora ask
0 44 A A

Krzysztof Czyrka, proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela w Rykach nie zgodził się na zorganizowanie na cmentarzu lub przed kościołem kwesty na ekshumację oraz identyfikację Żołnierzy Wyklętych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Organizacja listopadowych kwest na ten cel w całej Polsce to pomysł Fundacji Żołnierzy Wyklętych. – Jego członkowie zwrócili się do nas o pomoc w zorganizowaniu zbiórek na ryckich cmentarzach – mówi Maciej Lorenc koordynator kwesty z fundacji „Solidarni Lokalnie Powiatu Ryckiego”. – To szczytny cel i nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, by włączyć się do akcji. Zresztą zgłosiło się do nas w tej sprawie bardzo wielu młodych ludzi, którzy gotowi byli poświęcić swój czas, by tylko pomóc w tym dziele. Wiedzieliśmy, że robimy coś dobrego i potrzebnego.
Lorenc o zgodę na zbiórkę wystąpił do proboszcza miejscowej parafii. Usłyszał odmowę: Nie, bo nie.

– Po przemyśleniu i skonsultowaniu się z członkami Towarzystwa Przyjaciół Ryk uznałem, że może kwestowanie w dniu Wszystkich Świętych rzeczywiście nie było najlepszym pomysłem. W końcu tego dnia na cmentarzach zbiera się pieniądze na renowację pomników. To także bardzo istotna zbiórka – przyznaje.

Wolontariusze uznali, że znacznie lepszym dniem do zbiórkę funduszy na ekshumację żołnierzy wyklętych będzie 11 listopada. – To Święto Niepodległości, a oni o to przecież walczyli – podkreśla Lorenc.

Stowarzyszenie znów spotkało się jednak ze zdecydowaną odmową. – W rozmowie ze mną ksiądz powiedział, że nie chce być narzędziem niezrozumiałej dla niego polityki. Mówił, że w takie akcje nie wchodzi i w takie gierki nie gra – relacjonuje Lorenc. – Mówił, że czuje, że ktoś chce go wmanipulować w wieczne zbiórki: raz na AK, raz na Bataliony Chłopskie, a teraz znowu na Żołnierzy Wyklętych. To mu się nie podobało.

Mieszkańcy Ryk są oburzeni postawą księdza. Nie rozumieją też jego argumentacji. – Mówi się, że ksiądz ma swój prywatny żal do Żołnierzy Wyklętych o to, że rozstrzeliwali bez sądu. Podobno spotkało to jakiegoś jego przodka – plotkują. – Jeśli nie jest to sprawa osobista, to innego wytłumaczenia nie ma.

Sam proboszcz komentować sprawy nie chce. – Nie mam nic do powiedzenia. Szczęść Boże – powiedział i odłożył słuchawkę.

Kwesta przeprowadzona zostanie teraz w ryckich firmach i szkołach. Organizatorzy zapewniają, że zrobią wszystko, by zapełnić puszki.

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 11:03
0
Bez problemu można było przeprowadzić zbiórkę pod cmentarzem i poza terenem kościoła. Tą sztucznie nadmuchaną sytuację można było więc bardzo łatwo rozwiązać.
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 09:04
0
Ksiądz nie ma obowiązku pozwalać na każdą zbiórkę społeczną w kościele, czy na cmentarzu parafialnym. Pan Lorenc dobrze o tym wie. Proboszcz (nie należę do jego miłośników) wyczuł gościa, który jest na etapie promowania swojej osoby w polityce i nie pozwolił na zbiórkę. Stąd - moim zdaniem parcie Lorenca i wędrówka po radiach i gazetach.
Avatar
patrząc z boku / 8 listopada 2015 o 09:45
0

Chyba raczej jest inne wytłumaczenie. Jak ludzie dadzą na żołnierzy wyklętych to nie dadzą na tace a co za tym idzie proboszcz nie zmieni felg i opon w swoim samochodzie a przecież idzie zima:)

Zmieni,zmieni są inne formy pobrania kasy ,pogrzeby,śluby,chrzty-wprawdzie są to SAKRAMENTY gwarantowane przez wiarę, ale ''CO ŁASKA'' nie mniej jak 500,1000 czy 800 zł funkcjonuje.NIEPRAWDAŻ?????

Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 09:14
0
Chyba raczej jest inne wytłumaczenie. Jak ludzie dadzą na żołnierzy wyklętych to nie dadzą na tace a co za tym idzie proboszcz nie zmieni felg i opon w swoim samochodzie a przecież idzie zima:)
Avatar
Igor / 8 listopada 2015 o 08:09
0

Ksiądz z budową hipermarketu w Rykach nic wspólnego nie ma. Tylko dlaczego, ci co teraz przeciwko temu protestują, nie protestowali jak powstawało kilka poprzednich hipermarketów za poprzedniego burmistrza. Czy to nie są może zwolennicy poprzedniego włodarza a przeciwnicy obecnego?

Avatar
nsz / 6 listopada 2015 o 07:35
0

"W warunkach walki zbrojnej" mordując strzałem w plecy nieuzbrojonych obywateli także po wojnie nazywasz..."walką zbrojną" i "wykonywaniem wyroków"..!?!?!? Franczak ps. "Lalek" ilość zabitych Niemców - 0...! ilość zabitych polaków - kilkunastu...! Poza tym nie znasz historii nawet z zakresu szkoły podstawowej. To nie było żadne Wojsko Polskie tylko  tzw narodwe siły zbrojne NSZ i tp bojówki nacjonalistyczne mordujące masowo żydów i innych którzy wg ich mniemaniu nie mieli prawa żyć... 

jestes byłym ub-ekiem , czy jego potomkiem ?

jestes byłym ub-ekiem , czy jego potomkiem ?

rozwiń
Avatar
olo / 6 listopada 2015 o 07:15
0

Chociaż jestem za kwestami na cmentarzach to w tym przypadku popieram tego księdza. W dzisiejszych czasach wszystkich żołnierzy wyklętych wrzuca się do jednego pozytywnego worka. Nie można jednak zapominać, że  moim zdaniem wśród nich byli zwykli bandyci tacy m.in. jak "Ogień" który był postrachem Podhala. Mordował, łupił i dokonywał gwałtów nie tylko na ludności polskiej ale też pochodzenia tej pochodzenia żydowskiego i słowackiego. Nie oszczędzał i prześladował - tu ciekawostka dla wszystkich- również żołnierzy Armii Krajowej. I teraz takim osobom stawia się pomniki a nazwą żołnierzy wyklętych nazywane są place, skwery i ulice w miastach ("Ogień" ma pomnik w Zakopanem którego odsłonięcie zbulwersowało ludność słowacką). Nie podoba mi się takie generalizowanie. A wszystkim którzy na ślepo popierają ideę wychwalania  żołnierzy wyklętych  polecam zapoznanie się z lekturą historii najnowszej. 

W historii kościoła też są postacie niezbyt czyste, że wspomnę: papież Juliusz III, Paweł III, Jan XII, Benedykt IX, Stefan VII, Aleksander VI.... ale jakoś się prowadzi wciąż różne zbiórki "kościelne" i nikt nie strzela focha, że tacy ludzie byli w tym kościele. Za to złych widzi się wśród wyklętych żołniezy generalizując wszystkich, bo jakiś jeden koleś był zły.... Nieładnie.

W historii kościoła też są postacie niezbyt czyste, że wspomnę: papież Juliusz III, Paweł III, Jan XII, Benedykt IX, Stefan VII, Aleksander VI.... ale jakoś się prowadzi wciąż różne zbiórki "kościelne" i nikt nie strzela focha, że tacy ludzie byli w tym kościele. Za to złych widzi się wśród wyklętych żołniezy generalizując wszystkich, bo jakiś jeden koleś był zły.... Nieładnie.

rozwiń
Avatar
niewim / 6 listopada 2015 o 07:13
0

A dlaczegoi WYKLĘCI a nie np.BOHATEROWIE .Kto ich wyklął-ludzie na  terenach  w których działali?Czyżby?

Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 07:06
0
Jak widać ksiądz to tylko słaby człowiek, który gdzieś ma pamięć tych, co walczyli za wolna Polskę. Ważniejsze dla księdza widocznie są własne oceny, własne widzimisię.
Avatar
WRC / 5 listopada 2015 o 22:34
0

Chociaż jestem za kwestami na cmentarzach to w tym przypadku popieram tego księdza. W dzisiejszych czasach wszystkich żołnierzy wyklętych wrzuca się do jednego pozytywnego worka. Nie można jednak zapominać, że  moim zdaniem wśród nich byli zwykli bandyci tacy m.in. jak "Ogień" który był postrachem Podhala. Mordował, łupił i dokonywał gwałtów nie tylko na ludności polskiej ale też pochodzenia tej pochodzenia żydowskiego i słowackiego. Nie oszczędzał i prześladował - tu ciekawostka dla wszystkich- również żołnierzy Armii Krajowej. I teraz takim osobom stawia się pomniki a nazwą żołnierzy wyklętych nazywane są place, skwery i ulice w miastach ("Ogień" ma pomnik w Zakopanem którego odsłonięcie zbulwersowało ludność słowacką). Nie podoba mi się takie generalizowanie. A wszystkim którzy na ślepo popierają ideę wychwalania  żołnierzy wyklętych  polecam zapoznanie się z lekturą historii najnowszej. 

Chociaż jestem za kwestami na cmentarzach to w tym przypadku popieram tego księdza. W dzisiejszych czasach wszystkich żołnierzy wyklętych wrzuca się do jednego pozytywnego worka. Nie można jednak zapominać, że  moim zdaniem wśród nich byli zwykli bandyci tacy m.in. jak "Ogień" który był postrachem Podhala. Mordował, łupił i dokonywał gwałtów nie tylko na ludności polskiej ale też pochodzenia tej pochodzenia żydowskiego i słowackiego. Nie oszczędzał i prześladował - tu ciekawostka dla wszystkich- również żołnierzy Armii Krajowej. I te... rozwiń

Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 11:03
0
Bez problemu można było przeprowadzić zbiórkę pod cmentarzem i poza terenem kościoła. Tą sztucznie nadmuchaną sytuację można było więc bardzo łatwo rozwiązać.
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 09:04
0
Ksiądz nie ma obowiązku pozwalać na każdą zbiórkę społeczną w kościele, czy na cmentarzu parafialnym. Pan Lorenc dobrze o tym wie. Proboszcz (nie należę do jego miłośników) wyczuł gościa, który jest na etapie promowania swojej osoby w polityce i nie pozwolił na zbiórkę. Stąd - moim zdaniem parcie Lorenca i wędrówka po radiach i gazetach.
Avatar
patrząc z boku / 8 listopada 2015 o 09:45
0

Chyba raczej jest inne wytłumaczenie. Jak ludzie dadzą na żołnierzy wyklętych to nie dadzą na tace a co za tym idzie proboszcz nie zmieni felg i opon w swoim samochodzie a przecież idzie zima:)

Zmieni,zmieni są inne formy pobrania kasy ,pogrzeby,śluby,chrzty-wprawdzie są to SAKRAMENTY gwarantowane przez wiarę, ale ''CO ŁASKA'' nie mniej jak 500,1000 czy 800 zł funkcjonuje.NIEPRAWDAŻ?????

Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 09:14
0
Chyba raczej jest inne wytłumaczenie. Jak ludzie dadzą na żołnierzy wyklętych to nie dadzą na tace a co za tym idzie proboszcz nie zmieni felg i opon w swoim samochodzie a przecież idzie zima:)
Avatar
Igor / 8 listopada 2015 o 08:09
0

Ksiądz z budową hipermarketu w Rykach nic wspólnego nie ma. Tylko dlaczego, ci co teraz przeciwko temu protestują, nie protestowali jak powstawało kilka poprzednich hipermarketów za poprzedniego burmistrza. Czy to nie są może zwolennicy poprzedniego włodarza a przeciwnicy obecnego?

Avatar
nsz / 6 listopada 2015 o 07:35
0

"W warunkach walki zbrojnej" mordując strzałem w plecy nieuzbrojonych obywateli także po wojnie nazywasz..."walką zbrojną" i "wykonywaniem wyroków"..!?!?!? Franczak ps. "Lalek" ilość zabitych Niemców - 0...! ilość zabitych polaków - kilkunastu...! Poza tym nie znasz historii nawet z zakresu szkoły podstawowej. To nie było żadne Wojsko Polskie tylko  tzw narodwe siły zbrojne NSZ i tp bojówki nacjonalistyczne mordujące masowo żydów i innych którzy wg ich mniemaniu nie mieli prawa żyć... 

jestes byłym ub-ekiem , czy jego potomkiem ?

jestes byłym ub-ekiem , czy jego potomkiem ?

rozwiń
Avatar
olo / 6 listopada 2015 o 07:15
0

Chociaż jestem za kwestami na cmentarzach to w tym przypadku popieram tego księdza. W dzisiejszych czasach wszystkich żołnierzy wyklętych wrzuca się do jednego pozytywnego worka. Nie można jednak zapominać, że  moim zdaniem wśród nich byli zwykli bandyci tacy m.in. jak "Ogień" który był postrachem Podhala. Mordował, łupił i dokonywał gwałtów nie tylko na ludności polskiej ale też pochodzenia tej pochodzenia żydowskiego i słowackiego. Nie oszczędzał i prześladował - tu ciekawostka dla wszystkich- również żołnierzy Armii Krajowej. I teraz takim osobom stawia się pomniki a nazwą żołnierzy wyklętych nazywane są place, skwery i ulice w miastach ("Ogień" ma pomnik w Zakopanem którego odsłonięcie zbulwersowało ludność słowacką). Nie podoba mi się takie generalizowanie. A wszystkim którzy na ślepo popierają ideę wychwalania  żołnierzy wyklętych  polecam zapoznanie się z lekturą historii najnowszej. 

W historii kościoła też są postacie niezbyt czyste, że wspomnę: papież Juliusz III, Paweł III, Jan XII, Benedykt IX, Stefan VII, Aleksander VI.... ale jakoś się prowadzi wciąż różne zbiórki "kościelne" i nikt nie strzela focha, że tacy ludzie byli w tym kościele. Za to złych widzi się wśród wyklętych żołniezy generalizując wszystkich, bo jakiś jeden koleś był zły.... Nieładnie.

W historii kościoła też są postacie niezbyt czyste, że wspomnę: papież Juliusz III, Paweł III, Jan XII, Benedykt IX, Stefan VII, Aleksander VI.... ale jakoś się prowadzi wciąż różne zbiórki "kościelne" i nikt nie strzela focha, że tacy ludzie byli w tym kościele. Za to złych widzi się wśród wyklętych żołniezy generalizując wszystkich, bo jakiś jeden koleś był zły.... Nieładnie.

rozwiń
Avatar
niewim / 6 listopada 2015 o 07:13
0

A dlaczegoi WYKLĘCI a nie np.BOHATEROWIE .Kto ich wyklął-ludzie na  terenach  w których działali?Czyżby?

Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 07:06
0
Jak widać ksiądz to tylko słaby człowiek, który gdzieś ma pamięć tych, co walczyli za wolna Polskę. Ważniejsze dla księdza widocznie są własne oceny, własne widzimisię.
Avatar
WRC / 5 listopada 2015 o 22:34
0

Chociaż jestem za kwestami na cmentarzach to w tym przypadku popieram tego księdza. W dzisiejszych czasach wszystkich żołnierzy wyklętych wrzuca się do jednego pozytywnego worka. Nie można jednak zapominać, że  moim zdaniem wśród nich byli zwykli bandyci tacy m.in. jak "Ogień" który był postrachem Podhala. Mordował, łupił i dokonywał gwałtów nie tylko na ludności polskiej ale też pochodzenia tej pochodzenia żydowskiego i słowackiego. Nie oszczędzał i prześladował - tu ciekawostka dla wszystkich- również żołnierzy Armii Krajowej. I teraz takim osobom stawia się pomniki a nazwą żołnierzy wyklętych nazywane są place, skwery i ulice w miastach ("Ogień" ma pomnik w Zakopanem którego odsłonięcie zbulwersowało ludność słowacką). Nie podoba mi się takie generalizowanie. A wszystkim którzy na ślepo popierają ideę wychwalania  żołnierzy wyklętych  polecam zapoznanie się z lekturą historii najnowszej. 

Chociaż jestem za kwestami na cmentarzach to w tym przypadku popieram tego księdza. W dzisiejszych czasach wszystkich żołnierzy wyklętych wrzuca się do jednego pozytywnego worka. Nie można jednak zapominać, że  moim zdaniem wśród nich byli zwykli bandyci tacy m.in. jak "Ogień" który był postrachem Podhala. Mordował, łupił i dokonywał gwałtów nie tylko na ludności polskiej ale też pochodzenia tej pochodzenia żydowskiego i słowackiego. Nie oszczędzał i prześladował - tu ciekawostka dla wszystkich- również żołnierzy Armii Krajowej. I te... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 3 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 4

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 11 11

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 3

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 7 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 46 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 86 17

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 22 4

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!