Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 grudnia 2010 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Lekarze zerwali negocjacje z NFZ. "Tak niskie stawki to kpina"

0 22 A A

Blisko 250 przychodni na Lubelszczyźnie przestanie przyjmować pacjentów. Stanie się tak, jeśli fundusz zdrowia nie przyjmie postulatów lekarzy zrzeszonych w federacji "Porozumienie Zielonogórskie”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tylko w Lublinie na 70 działających przychodni, 36 zatrudnia lekarzy rodzinnych zrzeszonych w federacji "Porozumienie Zielonogórskie”. To oni zerwali w czwartek negocjacje z funduszem.

– Nie podpiszemy umów na warunkach proponowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia – mówi dr Teresa Dobrzańska-Pilichowska, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego, prezes lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców.

Wszystko przez to, że Ministerstwo Zdrowia i fundusz zdrowia proponują zbyt małe stawki na leczenie w roku 2011. – Od czerwca kilkakrotnie spotkaliśmy się w tej sprawie na wspólnych negocjacjach. Zarówno prezes NFZ, jak i minister zdrowia ignorują nasze propozycje zwiększenia środków na podstawową opiekę medyczną w przyszłym roku – podkreśla.

To może spowodować zamknięcie przychodni. – Wtedy pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy lekarskiej jedynie w szpitalnych izbach przyjęć. A te, w konsekwencji, będą przepełnione. Tak było już w 2004 roku – tłumaczy Dobrzańska-Pilichowsk. I dodaje: Nie wyobrażamy sobie, że tylu pacjentów miałoby stracić dostęp do podstawowej opieki medycznej. Dlatego liczymy na solidarność ze strony pozostałych lekarzy, którzy poprą nas w staraniach o lepsze finansowanie. Oczekujemy też, że przedstawiciele ministerstwa i funduszu zmienią swoje aroganckie nastawienie i zwiększą stawki.

Zamknięcie grozi 250 przychodniom w całym województwie. Problem dotyczy też piętnastu województw w kraju. – To brzmi jak jakiś horror. Mam nadzieję, że jest jedynie prowokacją ze strony lekarzy rodzinnych. Jeśli zniknie kilkadziesiąt przychodni, izby przyjęć nie będą w stanie zająć się wszystkimi pacjentami, którzy tam się skierują – uważa Agnieszka Kowalczyk, mieszkanka Chełma.

Sprawa bulwersuje też środowisko lekarzy. – Mamy nadzieję, że fundusz zmieni zdanie i przeznaczy więcej pieniędzy na opiekę medyczną. Zamknięcie ludziom dostępu do tylu lekarzy byłoby w pewnym sensie nieetyczne. Myślę, że na takie warunki nie zgodzą się ani pacjenci, ani też sami lekarze rodzinni – komentuje jeden z lubelskich medyków, który chciał pozostać anonimowy.

Ostateczne decyzje w sprawie zapadną w ciągu dwóch tygodni.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pacjent / 10 grudnia 2010 r. o 14:37
0
Ale mi was szkoda lekarze, pracujecie za grosze, wszystko macie na kredyt i teraz leczycie nie za dobrze, żeby pacjent przyszedł do was jeszcze (najlepiej prywartnie) ale nie na tyle żle, żeby nie zszedł z tego świata, bo macie na niego pieniądze z NFz. Moje studia też nie należały do lekkich, pracę zabieram do domu, nie obijam sie w niej, mam do czynienia z ludźmi i pracę odpowiedzialną. Przestańcie lekarze narzekać, bo robi mi sie słabo, rośnie ciśnienie itd
Avatar
joh-anes / 10 grudnia 2010 r. o 13:14
0
Tam, gdzie jest socjalizm zawsze będzie kwitło kurestwo w postaci łapówkarstawa (służba zdrowia, urzędniki i całe to pasożytnictwo). Aby to dziadostwo wyeliminować należy sprywatyzować do cna, jak weterynarzy. Czy ktoś widział strajkującego weteryniarza, albo biorącego w łapę? Nie, bo nie mają pokus, albowiem są na swoim. Wystarczy spojrzeć na łapiducha. Rodzina na wsi pole i inwentarz sprzeda, aby ten został dohtorem. A ten, co jeszcze pajdę chleba z wodą i cukrem niedawno wpier***ał przy żniwach instruuje, że nie po to 7,5 lat się męczył, aby za 2500 zł pracować. Nie tędy droga konowały. Szantażujecie społeczeństwo, bo wiecie, że musi być ono leczone, ale jest biednie więc nie daje ono w łapę ile się spodziewacie, stąd silne parcie na NFZ, aby wyrwać jak najwięcej na fury, domy, dziwki i gorzałę. Przecież macie już opracowane rozwiązanie: przyjąć 4 pacjentów w państwowej przychodni, a 40 w prywatnym gabinecie za 100 pln. i jeszcze wam źle? Pewien dyrektor szpitala powiedział: - Żyje nam się lepiej. Dobrze, że chociaż wam - brzmi odpowiedź społeczeństwa.
Tam, gdzie jest socjalizm zawsze będzie kwitło kurestwo w postaci łapówkarstawa (służba zdrowia, urzędniki i całe to pasożytnictwo). Aby to dziadostwo wyeliminować należy sprywatyzować do cna, jak weterynarzy. Czy ktoś widział strajkującego weteryniarza, albo biorącego w łapę? Nie, bo nie mają pokus, albowiem są na swoim. Wystarczy spojrzeć na łapiducha. Rodzina na wsi pole i inwentarz sprzeda, aby ten został dohtorem. A ten, co jeszcze pajdę chleba z wodą i cukrem niedawno wpier***ał przy żniwach instruuje, że nie po to 7,5 lat się męczył, ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 r. o 08:58
0
[quote name='anonym6666' timestamp='1291921540' post='402340']
Przeciętny obywatel, który płaci skłądki powienien mieć coś w stylu karty kredytowej.
Ile przelał kasy, tyle może wydać u lekarza. Jak braknie, dorzuca do konta.
Ważne, aby nie mógł tej składkowej kasy sobie wypłacić ot tak.
[/quote]

Taki system jaki proponujesz spowodowałby, że najciężej chorzy zostaliby pozbawieni pomocy. Leczenie np. białaczki kosztuje setki tysięcy złotych. Na takiej indywidualnej karcie byś takiej sumy nie zebrał przez całe życie. A jakbyś zebrał np. po 50 latach oszczędzania. To co z tymi, którzy dopiero weszli w wiek produkcyjny? Zostaliby skazani na śmierć bo mają za mało uzbieranych składek?

Obecny, choć niedoskonały system (bo taki niestety nie istnieje!) oparty jest o tzw. zasadę solidaryzmu. Ze składek osób zdrowych finansowane jest leczenie osób chorych. Od kataru, którego koszt leczenia jest symboliczny zaczynając, a na ciężkich chorobach, których koszt leczenia jest ogromny - kończąc.
[quote name='anonym6666' timestamp='1291921540' post='402340']
Przeciętny obywatel, który płaci skłądki powienien mieć coś w stylu karty kredytowej.
Ile przelał kasy, tyle może wydać u lekarza. Jak braknie, dorzuca do konta.
Ważne, aby nie mógł tej składkowej kasy sobie wypłacić ot tak.
[/quote]

Taki system jaki proponujesz spowodowałby, że najciężej chorzy zostaliby pozbawieni pomocy. Leczenie np. białaczki kosztuje setki tysięcy złotych. Na takiej indywidualnej karcie byś takiej ... rozwiń
Avatar
crx / 10 grudnia 2010 r. o 08:49
0
Brawo lekarze!Tylko 16 gr z 1 zł zapłaconej w ramach ubezpieczenia zdrowotnego trafia do "rzeczywistej służby zdrowia".Większość czyli 84 gr gdzieś znika po drodze.To taka dziwna specyfika na terenie pomiędzy Bugiem i Odrą!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 r. o 07:40
0
w szpitalach zlikwidować rozbudowaną biurokrację to i rentowność wzrośnie
no a jeśli musi mieć zatrudnienie rodzina i znajomi mnożący papierki i przekładający je z miejsca na miejsce to nie dziwne że szpital leży
A w ogóle Tusku sprywatyzuj szpitale to będzie normalnie
Prywaciarek nie będzie utrzymywał bandy urzędasów
śmierć Chorej Kasie!
Avatar
simon / 10 grudnia 2010 r. o 02:23
0
[quote name='Janek' timestamp='1291929818' post='402478']
To niech przestaną również od nowego roku pobierać składki ZŁODZIEJE!! GRANDA i tyle- a lekarze niech ida na prywatne swoje gabinety jak im źle!! tylko niech nie wykorzystują przywilei że pracują w szpitalach! Niech przeprowadzają leczenia,konsultacje, badania w swoich gabinetach- niech tam trzymają pacjentów;))- banda oszustów- Powiem krótko- Jedni są warci drugich i tyle w temacie!!
[/quote]

Wiesz co to jest GRANDA? Urzędasy! Bieda jest dlatego bo szykują to zasrane EURO 2012! Komu to potrzebne? Druga sprawa! Utrzymujemy cało mnóstwo pijaków i dziadów -dzieciorobów! Są rodziny które mnożą się jak szczury i tylko utrzymują się z zasiłków i rent! Jakby ZUS oddawał mi te pieniądze co mi zabiera co miesiąc to byłbym baaaaardzo zamożny!
[quote name='Janek' timestamp='1291929818' post='402478']
To niech przestaną również od nowego roku pobierać składki ZŁODZIEJE!! GRANDA i tyle- a lekarze niech ida na prywatne swoje gabinety jak im źle!! tylko niech nie wykorzystują przywilei że pracują w szpitalach! Niech przeprowadzają leczenia,konsultacje, badania w swoich gabinetach- niech tam trzymają pacjentów;))- banda oszustów- Powiem krótko- Jedni są warci drugich i tyle w temacie!!
[/quote]

Wiesz co to je... rozwiń
Avatar
Lekarz / 10 grudnia 2010 r. o 02:14
0
Jeszcze jedno: darujcie sobie komentarze typu: wille,samochody Co za bzdury! Jeśli ktoś mieszka w domu jednorodzinnym to dlatego,że u rodziców! Jeśli ma mieszkanie to dlatego ,że wziął kredyt na 35lat! Jeśli ma samochód to też albo wziął kredyt albo rodzice dołożyli! Czy uważacie ,że mając 2,2tys.zł miesięcznie można tego wszystkiego się dorobić? Może zajrzyjcie urzędnikom do kieszeni! Mają po 3,5tys.zł mies. + nagrody po kilkaset zł od prezydenta miasta! Jestem lekarzem, i po wyjściu z pracy zabieram myśli do domu! Martwię się co się dzieje z pacjentem którego miałem? Czy postawiłem dobrą diagnozę? Czy nie zareaguje uczuleniem na leki które mu zapisałem? Ta praca to praca fizyczna połączona z intensywną umysłową w której trzeba kombinować, by jak najbardziej człowiekowi pomóc i jak najmniej zaszkodzić! To praca gdzie jesteśmy narażeni na zakażenia nieuleczalnymi chorobami wirusowymi do końca życia! To wszystko za 30zł/godz. nie wiem kto te krocie zarabia? Bo na pewno nie lekarz rodzinny, a już tym bardziej młody lekarz rodzinny który jest wykorzystywany i traktowany jak "nalepka na kibel"
Jeszcze jedno: darujcie sobie komentarze typu: wille,samochody Co za bzdury! Jeśli ktoś mieszka w domu jednorodzinnym to dlatego,że u rodziców! Jeśli ma mieszkanie to dlatego ,że wziął kredyt na 35lat! Jeśli ma samochód to też albo wziął kredyt albo rodzice dołożyli! Czy uważacie ,że mając 2,2tys.zł miesięcznie można tego wszystkiego się dorobić? Może zajrzyjcie urzędnikom do kieszeni! Mają po 3,5tys.zł mies. + nagrody po kilkaset zł od prezydenta miasta! Jestem lekarzem, i po wyjściu z pracy zabieram myśli d... rozwiń
Avatar
Lekarz / 10 grudnia 2010 r. o 02:04
0
Oto kilka faktów: Lekarz w czasie 5 lat robienia specjalizacji zarabia 2200 lub 2500zł na rękę w zależności od specjalizacji. Jeżeli się zatrudni poza godzinami pracy w innej przychodni kosztem swojej rodziny,swojego czasu zarabia 30zł/godzinę. Dal porównania: studentka germanistyki bierze za godz. pracy 40-50zł, godzina nauki jazdy na kat.B-60zł,podłączenie do komputera w serwisie samochodowym (10min)-100zł. Czy uważacie ,że lekarz zarabia dużo? A jeżeli pracuje w dodatkowym miejscu musi płacić po raz któryś tam jeszcze raz składkę chorobową i jeszcze na koniec roku zwracać pieniądze do US.

Czy 2,2tys.zł -2,5zł to zarobki odpowiednie żeby założyć rodzinę? Być niezależnym? 6lat ciężkich studiów + 1,5roku staż=7,5roku nauki? Każde wakacje podczas studiów "spaprane" miesięczną BEZPŁATNĄ praktyką!

Jak działa przychodnia Lekarza Rodzinnego? A tak: jest kontrakt z NFZ -na każdego pacjenta jest 8zł miesięcznie.
Oto kilka faktów: Lekarz w czasie 5 lat robienia specjalizacji zarabia 2200 lub 2500zł na rękę w zależności od specjalizacji. Jeżeli się zatrudni poza godzinami pracy w innej przychodni kosztem swojej rodziny,swojego czasu zarabia 30zł/godzinę. Dal porównania: studentka germanistyki bierze za godz. pracy 40-50zł, godzina nauki jazdy na kat.B-60zł,podłączenie do komputera w serwisie samochodowym (10min)-100zł. Czy uważacie ,że lekarz zarabia dużo? A jeżeli pracuje w dodatkowym miejscu musi płacić po raz któryś tam jeszcze raz składkę ... rozwiń
Avatar
kama / 9 grudnia 2010 r. o 23:43
0
NO I DOBRZE! BO BYLIŚMY Z NASZYM DZIECKIEM U PIĘCIU LEKARZY I ŻADEN NIE WIEDZIAŁ CO DOLEGA NASZEMU DZIECKU! MASAKRA! NAWET NIE CHCE MI SIĘ PISAĆ O LEKACH KTÓRE PRZEPISUJĄ!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2010 r. o 23:22
0
skandal , nie dają skierowań do specjalistów , recepty do aptek prowadzonych przez rodzinę , willa za willa , samochódów kilka , biadolenie że słuzba zdrowia nie doinwestowana , brak pieniędzy na leczenie a prywatne gabinety lekarza pierwszego kontaktu /rodzinnego/ kwitną dlaczego nikt nie kontroluje tych przychodni , personel pielęgniarski w tych przychodniach dostaje grosze!!!!!!!!!, pieniądze powinny być wydawane na leczenie a nie na powiekszanie konta bankowego cwaniaków
Avatar
pacjent / 10 grudnia 2010 r. o 14:37
0
Ale mi was szkoda lekarze, pracujecie za grosze, wszystko macie na kredyt i teraz leczycie nie za dobrze, żeby pacjent przyszedł do was jeszcze (najlepiej prywartnie) ale nie na tyle żle, żeby nie zszedł z tego świata, bo macie na niego pieniądze z NFz. Moje studia też nie należały do lekkich, pracę zabieram do domu, nie obijam sie w niej, mam do czynienia z ludźmi i pracę odpowiedzialną. Przestańcie lekarze narzekać, bo robi mi sie słabo, rośnie ciśnienie itd
Avatar
joh-anes / 10 grudnia 2010 r. o 13:14
0
Tam, gdzie jest socjalizm zawsze będzie kwitło kurestwo w postaci łapówkarstawa (służba zdrowia, urzędniki i całe to pasożytnictwo). Aby to dziadostwo wyeliminować należy sprywatyzować do cna, jak weterynarzy. Czy ktoś widział strajkującego weteryniarza, albo biorącego w łapę? Nie, bo nie mają pokus, albowiem są na swoim. Wystarczy spojrzeć na łapiducha. Rodzina na wsi pole i inwentarz sprzeda, aby ten został dohtorem. A ten, co jeszcze pajdę chleba z wodą i cukrem niedawno wpier***ał przy żniwach instruuje, że nie po to 7,5 lat się męczył, aby za 2500 zł pracować. Nie tędy droga konowały. Szantażujecie społeczeństwo, bo wiecie, że musi być ono leczone, ale jest biednie więc nie daje ono w łapę ile się spodziewacie, stąd silne parcie na NFZ, aby wyrwać jak najwięcej na fury, domy, dziwki i gorzałę. Przecież macie już opracowane rozwiązanie: przyjąć 4 pacjentów w państwowej przychodni, a 40 w prywatnym gabinecie za 100 pln. i jeszcze wam źle? Pewien dyrektor szpitala powiedział: - Żyje nam się lepiej. Dobrze, że chociaż wam - brzmi odpowiedź społeczeństwa.
Tam, gdzie jest socjalizm zawsze będzie kwitło kurestwo w postaci łapówkarstawa (służba zdrowia, urzędniki i całe to pasożytnictwo). Aby to dziadostwo wyeliminować należy sprywatyzować do cna, jak weterynarzy. Czy ktoś widział strajkującego weteryniarza, albo biorącego w łapę? Nie, bo nie mają pokus, albowiem są na swoim. Wystarczy spojrzeć na łapiducha. Rodzina na wsi pole i inwentarz sprzeda, aby ten został dohtorem. A ten, co jeszcze pajdę chleba z wodą i cukrem niedawno wpier***ał przy żniwach instruuje, że nie po to 7,5 lat się męczył, ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 r. o 08:58
0
[quote name='anonym6666' timestamp='1291921540' post='402340']
Przeciętny obywatel, który płaci skłądki powienien mieć coś w stylu karty kredytowej.
Ile przelał kasy, tyle może wydać u lekarza. Jak braknie, dorzuca do konta.
Ważne, aby nie mógł tej składkowej kasy sobie wypłacić ot tak.
[/quote]

Taki system jaki proponujesz spowodowałby, że najciężej chorzy zostaliby pozbawieni pomocy. Leczenie np. białaczki kosztuje setki tysięcy złotych. Na takiej indywidualnej karcie byś takiej sumy nie zebrał przez całe życie. A jakbyś zebrał np. po 50 latach oszczędzania. To co z tymi, którzy dopiero weszli w wiek produkcyjny? Zostaliby skazani na śmierć bo mają za mało uzbieranych składek?

Obecny, choć niedoskonały system (bo taki niestety nie istnieje!) oparty jest o tzw. zasadę solidaryzmu. Ze składek osób zdrowych finansowane jest leczenie osób chorych. Od kataru, którego koszt leczenia jest symboliczny zaczynając, a na ciężkich chorobach, których koszt leczenia jest ogromny - kończąc.
[quote name='anonym6666' timestamp='1291921540' post='402340']
Przeciętny obywatel, który płaci skłądki powienien mieć coś w stylu karty kredytowej.
Ile przelał kasy, tyle może wydać u lekarza. Jak braknie, dorzuca do konta.
Ważne, aby nie mógł tej składkowej kasy sobie wypłacić ot tak.
[/quote]

Taki system jaki proponujesz spowodowałby, że najciężej chorzy zostaliby pozbawieni pomocy. Leczenie np. białaczki kosztuje setki tysięcy złotych. Na takiej indywidualnej karcie byś takiej ... rozwiń
Avatar
crx / 10 grudnia 2010 r. o 08:49
0
Brawo lekarze!Tylko 16 gr z 1 zł zapłaconej w ramach ubezpieczenia zdrowotnego trafia do "rzeczywistej służby zdrowia".Większość czyli 84 gr gdzieś znika po drodze.To taka dziwna specyfika na terenie pomiędzy Bugiem i Odrą!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 r. o 07:40
0
w szpitalach zlikwidować rozbudowaną biurokrację to i rentowność wzrośnie
no a jeśli musi mieć zatrudnienie rodzina i znajomi mnożący papierki i przekładający je z miejsca na miejsce to nie dziwne że szpital leży
A w ogóle Tusku sprywatyzuj szpitale to będzie normalnie
Prywaciarek nie będzie utrzymywał bandy urzędasów
śmierć Chorej Kasie!
Avatar
simon / 10 grudnia 2010 r. o 02:23
0
[quote name='Janek' timestamp='1291929818' post='402478']
To niech przestaną również od nowego roku pobierać składki ZŁODZIEJE!! GRANDA i tyle- a lekarze niech ida na prywatne swoje gabinety jak im źle!! tylko niech nie wykorzystują przywilei że pracują w szpitalach! Niech przeprowadzają leczenia,konsultacje, badania w swoich gabinetach- niech tam trzymają pacjentów;))- banda oszustów- Powiem krótko- Jedni są warci drugich i tyle w temacie!!
[/quote]

Wiesz co to jest GRANDA? Urzędasy! Bieda jest dlatego bo szykują to zasrane EURO 2012! Komu to potrzebne? Druga sprawa! Utrzymujemy cało mnóstwo pijaków i dziadów -dzieciorobów! Są rodziny które mnożą się jak szczury i tylko utrzymują się z zasiłków i rent! Jakby ZUS oddawał mi te pieniądze co mi zabiera co miesiąc to byłbym baaaaardzo zamożny!
[quote name='Janek' timestamp='1291929818' post='402478']
To niech przestaną również od nowego roku pobierać składki ZŁODZIEJE!! GRANDA i tyle- a lekarze niech ida na prywatne swoje gabinety jak im źle!! tylko niech nie wykorzystują przywilei że pracują w szpitalach! Niech przeprowadzają leczenia,konsultacje, badania w swoich gabinetach- niech tam trzymają pacjentów;))- banda oszustów- Powiem krótko- Jedni są warci drugich i tyle w temacie!!
[/quote]

Wiesz co to je... rozwiń
Avatar
Lekarz / 10 grudnia 2010 r. o 02:14
0
Jeszcze jedno: darujcie sobie komentarze typu: wille,samochody Co za bzdury! Jeśli ktoś mieszka w domu jednorodzinnym to dlatego,że u rodziców! Jeśli ma mieszkanie to dlatego ,że wziął kredyt na 35lat! Jeśli ma samochód to też albo wziął kredyt albo rodzice dołożyli! Czy uważacie ,że mając 2,2tys.zł miesięcznie można tego wszystkiego się dorobić? Może zajrzyjcie urzędnikom do kieszeni! Mają po 3,5tys.zł mies. + nagrody po kilkaset zł od prezydenta miasta! Jestem lekarzem, i po wyjściu z pracy zabieram myśli do domu! Martwię się co się dzieje z pacjentem którego miałem? Czy postawiłem dobrą diagnozę? Czy nie zareaguje uczuleniem na leki które mu zapisałem? Ta praca to praca fizyczna połączona z intensywną umysłową w której trzeba kombinować, by jak najbardziej człowiekowi pomóc i jak najmniej zaszkodzić! To praca gdzie jesteśmy narażeni na zakażenia nieuleczalnymi chorobami wirusowymi do końca życia! To wszystko za 30zł/godz. nie wiem kto te krocie zarabia? Bo na pewno nie lekarz rodzinny, a już tym bardziej młody lekarz rodzinny który jest wykorzystywany i traktowany jak "nalepka na kibel"
Jeszcze jedno: darujcie sobie komentarze typu: wille,samochody Co za bzdury! Jeśli ktoś mieszka w domu jednorodzinnym to dlatego,że u rodziców! Jeśli ma mieszkanie to dlatego ,że wziął kredyt na 35lat! Jeśli ma samochód to też albo wziął kredyt albo rodzice dołożyli! Czy uważacie ,że mając 2,2tys.zł miesięcznie można tego wszystkiego się dorobić? Może zajrzyjcie urzędnikom do kieszeni! Mają po 3,5tys.zł mies. + nagrody po kilkaset zł od prezydenta miasta! Jestem lekarzem, i po wyjściu z pracy zabieram myśli d... rozwiń
Avatar
Lekarz / 10 grudnia 2010 r. o 02:04
0
Oto kilka faktów: Lekarz w czasie 5 lat robienia specjalizacji zarabia 2200 lub 2500zł na rękę w zależności od specjalizacji. Jeżeli się zatrudni poza godzinami pracy w innej przychodni kosztem swojej rodziny,swojego czasu zarabia 30zł/godzinę. Dal porównania: studentka germanistyki bierze za godz. pracy 40-50zł, godzina nauki jazdy na kat.B-60zł,podłączenie do komputera w serwisie samochodowym (10min)-100zł. Czy uważacie ,że lekarz zarabia dużo? A jeżeli pracuje w dodatkowym miejscu musi płacić po raz któryś tam jeszcze raz składkę chorobową i jeszcze na koniec roku zwracać pieniądze do US.

Czy 2,2tys.zł -2,5zł to zarobki odpowiednie żeby założyć rodzinę? Być niezależnym? 6lat ciężkich studiów + 1,5roku staż=7,5roku nauki? Każde wakacje podczas studiów "spaprane" miesięczną BEZPŁATNĄ praktyką!

Jak działa przychodnia Lekarza Rodzinnego? A tak: jest kontrakt z NFZ -na każdego pacjenta jest 8zł miesięcznie.
Oto kilka faktów: Lekarz w czasie 5 lat robienia specjalizacji zarabia 2200 lub 2500zł na rękę w zależności od specjalizacji. Jeżeli się zatrudni poza godzinami pracy w innej przychodni kosztem swojej rodziny,swojego czasu zarabia 30zł/godzinę. Dal porównania: studentka germanistyki bierze za godz. pracy 40-50zł, godzina nauki jazdy na kat.B-60zł,podłączenie do komputera w serwisie samochodowym (10min)-100zł. Czy uważacie ,że lekarz zarabia dużo? A jeżeli pracuje w dodatkowym miejscu musi płacić po raz któryś tam jeszcze raz składkę ... rozwiń
Avatar
kama / 9 grudnia 2010 r. o 23:43
0
NO I DOBRZE! BO BYLIŚMY Z NASZYM DZIECKIEM U PIĘCIU LEKARZY I ŻADEN NIE WIEDZIAŁ CO DOLEGA NASZEMU DZIECKU! MASAKRA! NAWET NIE CHCE MI SIĘ PISAĆ O LEKACH KTÓRE PRZEPISUJĄ!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2010 r. o 23:22
0
skandal , nie dają skierowań do specjalistów , recepty do aptek prowadzonych przez rodzinę , willa za willa , samochódów kilka , biadolenie że słuzba zdrowia nie doinwestowana , brak pieniędzy na leczenie a prywatne gabinety lekarza pierwszego kontaktu /rodzinnego/ kwitną dlaczego nikt nie kontroluje tych przychodni , personel pielęgniarski w tych przychodniach dostaje grosze!!!!!!!!!, pieniądze powinny być wydawane na leczenie a nie na powiekszanie konta bankowego cwaniaków
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Polsce urodziło się wyjątkowe dziecko. "Spodziewaliśmy się, że będzie duże, ale nie aż tak"
film

W Polsce urodziło się wyjątkowe dziecko. "Spodziewaliśmy się, że będzie duże, ale nie aż tak"

Piekary Śląskie (woj. śląskie). W Piekarach Śląskich przyszła na świat dziewczynka ważąca prawie 7 kg i mierząca 66 cm. Maja jest jednym z największych noworodków w Polsce. Przyszła na świat drogą cesarskiego cięcia. Zarówno 35-letnia mama, jak i dziecko czują się dobrze.

"Pobiegnij z Marszałkiem" - akcja na 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Puławach
16 sierpnia 2020, 14:00

"Pobiegnij z Marszałkiem" - akcja na 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Puławach

Aż cztery trasy, w tym symboliczną na 1920 metrów, przygotowali organizatorzy wyjątkowej sportowej akcji w Puławach na 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. 16 sierpnia w Pałacu Czartoryskich odbędzie się wspólne świętowanie z inicjatywą "Pobiegnij z Marszałkiem" na czele.

Sposób na wnętrza z PRL. Odnawiamy łazienkę

Sposób na wnętrza z PRL. Odnawiamy łazienkę

Remont łazienek zaprojektowanych w czasach PRL to często spore wyzwanie. Utrudnieniem może być złe rozplanowanie pomieszczenia, czy instalacja poprowadzona na ścianach. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić

Wiaty do odpoczynku w toną w śmieciach. "Być może to miejsce sprzątane jest zbyt rzadko"

Wiaty do odpoczynku w toną w śmieciach. "Być może to miejsce sprzątane jest zbyt rzadko"

W ciągu ostatnich lat w mieście i okolicznych gminach powstało kilka nowych miejsc wypoczynku – chodzi o drewniane wiaty stojące przy pieszych i rowerowych szlakach. Niestety większość z nich dotyka ten sam problem – są regularnie zaśmiecane.

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Policjanci już się szkolą, bo to głównie oni będą zajmować się nietrzeźwymi, którzy teraz trafiają do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Miejska placówka jest droga w utrzymaniu i od 31 października przestanie istnieć. Co ciekawe, zyskają na tym trzeźwiejący. Policja chce mniej za taki pobyt niż miasto

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Powoli zawodnicy z najróżniejszych dyscyplin sportowych wracają do gry. To samo można powiedzieć także na temat futbolu amerykańskiego. W najbliższych tygodniach rozgrywki będą wyglądały jednak zupełnie inaczej. Rywalizacja będzie się toczyć w ramach trzech turniejów.

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofała jedną partię produktu "Mielonka Tyrolska" Kraina Wędlin ze sprzedaży po tym, jak wykryto w niej bakterie Listeria monocytogenes. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że spożycie tego jedzenia może grozić chorobą.

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Radnego dziwią wydatki gminy na boisko w sytuacji, gdy oszczędza się na oświetleniu ulicznym. – Trzeba pomóc – odpowiada wójt gminy Biała Podlaska.

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki
galeria

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki

18 drzew z os. Szymanowskiego planował wyciąć LPEC, a 2 Spółdzielnia Mieszkaniowa Czechów. Po poniedziałkowej wizji lokalnej przedstawicieli inwestora i Biura Miejskiego Architekta Zieleni skala wycinki będzie mniejsza

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie
12 sierpnia 2020, 19:00

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie

Organizatorzy XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2020 zapraszają na koncert z udziałem Roberta Grudnia i Jerzego Zelnika poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920. Wydarzenie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 19 w Kościele pw. Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II).

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

W przyszłym roku trzeba będzie więcej zapłacić za używanie radia lub telewizora. Zdecydowała o tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]
galeria

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]

Od dzisiaj czynna jest już Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim. Na przestrzeni użyczonej bezpłatnie przez miasto lokal uruchomił Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”. Lokal serwuje kawę i lody, nie kupimy tu alkoholu. Kafejka ma być czynna od godz. 10 do 22 we wszystkie dni tygodnia.

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"
Rozmowa

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"

Rozmowa z ks. Emilem Mazurem, dyrektorem Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej (SMAL), który pokonał koronawirusa

W Łęcznej też nie będą kosić niektórych trawników

W Łęcznej też nie będą kosić niektórych trawników

Miasto ograniczy koszenie trawników w miejscach, w których nie będzie to powodowało zagrożenia. Powstaną także łąki kwietne na miejskich terenach.

Koronawirus w Sejmie. Jeden z posłów miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa

Koronawirus w Sejmie. Jeden z posłów miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa

Poseł Dariusz Klimczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego napisał na Twitterze, że miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. - Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach, proszę, aby zrobili sobie test - apeluje w mediach społecznościowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!