Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 sierpnia 2015 r.
15:38

Lubelska policja kupi nowe mierniki laserowe. Namierzają auto z 1,2 kilometra

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 41 A A

Lubelska policja kupuje najnowsze laserowe mierniki prędkości. Takie urządzenie może namierzyć samochód z odległości 1200 metrów. Fachowcy jednak mają wątpliwości, czy policjanci potrafią właściwie obsługiwać nowoczesne urządzenia

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 r. o 22:56
0
Wszystkie standardowe jammery blue raider mają wewnetrzny moduł na laser. Można też zamówić zewnętrzny moduł na kablu. Laser interceptor to juz całkowita staroć, z samych jammerów laserowych użyteczny jest tylko ALG, HP.... Dodatkowo Laser interceptor sprzedaja w PL dziady z rewotech i neomagnetic bo magnetyzery paliwa padły i przerzucili sie na jammy... i sprzedaja te chńskkie czarne pudełka 2 na rok!!.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 r. o 21:28
0
Jammer Blue Raider jak ma moduł na lasery ( może być zewnętrzny lub wewnętrzny ) blokuje lasery ultralite.
Avatar
Gość / 30 października 2015 r. o 14:33
0
Laser Interceptor i po sprawie. Ten pistolet to TruCam - blokowany bez problemu. a blue raider zablokuje najwyzej sam siebie... niby jak urzadzenie mikrofalowe ma zablokować pistolet LASEROWY?
Avatar
mato / 29 września 2015 r. o 19:27
0

haha... to co pokazują w tym artykule wcale nie jest żadną nowoscią!!! 

Dodatkowo!!!!

Każdy jammer laserów zalatwia tą zabaweczkę natychmiast.

Najlepsze są jammer blue raider i Blinder.

Avatar
Muka / 6 września 2015 r. o 12:07
0

To już będzie teraz tak jak dawniej POlowanie niemców na żyda POdczas okupacji..........ech co za dziki kraj, kraj Qurwy czerwonej,komucha i konfidenta.

Avatar
Gość / 5 września 2015 r. o 22:39
0
Nie dajcie się nabrać na tego Blue raidera, to nie działa na lasery, ja to kupiłem i wydalem kupe kasy na darmo. Wszystkie pozytywne komentaże na temat tego blue raidera wypisuje jego producent, żeby zwiększyć sprzedaż. Są urządzenia, które są wstanie zablokować pomiar laserowego miernika prędkości, jakie- proszę poczytać na necie. Zaraz odezwie się Pan Sławomir ( producent blue raidera) i stwierdzi, że jestem sprzedawcą antyradarów i piszę negatywne komentaże, gdyż jego blue raider sp[rzedaje się tak dobrze, że nikt już nie chce kupować antyradarów.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 r. o 13:51
0

Tyle kasy za tego jammera... mnie by wystarczyło na mandaty na 5 lat !

Avatar
henia kolega / 21 sierpnia 2015 r. o 09:16
0

NAJNOWSZE JAMMERY

- tak naprawdę nie jammery tylko testery - bo nie zakłócają!

W latach 2005-2006 dzięki szybkiemu rozwojowi technologii elementów mikrofalowych pojawiła się nowa klasa łatwo dostępnych układów mikrofalowych. Były to produkowane na zamówienie scalone układy mikrofalowe. Układy takie były produkowane już od dawna jednak odbiorcy komercyjni mieli do nich ograniczony dostęp z powodu wysokiej ceny oraz ograniczeń wynikających z zastrzeżonych technologii mikrofalowych ( militarne zastosowanie tych technologii ). Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii można było zrealizować już jammer idealnie dostrajający się do sygnału radaru.

Co więcej Jammer/tester taki nie działa w ten sposób że odbiera sygnał, mierzy go i na tej podstawie generuje sygnał odpowiedzi jammera - zakłócający.  Jammer taki odbiera sygnał z radaru i wykorzystuje go jako częstotliwość nośną sygnału zakłócającego. Dzięki temu sygnał zakłócający zawsze idealnie trafia w kanał pracy radaru policyjnego, oraz zawsze nadąża za radarem policyjnym który próbuje się przestroić aby uciec od zakłóceń ( tylko 2 -modele radarów na świecie miało taką możliwość, ale już nie są produkowane ze względu na ich koszty ).  Jak widać jest to poprawa efektywności zakłócania ponad 1000 !! razy w stosunku do klasycznego zakłócania szumem w całym paśmie. Dzięki temu jammer/tester nadając z mocą 1mW (dla przykładu komórka 200mW) jest w stanie zakłócić każdy bez wyjątku nawet najsilniejszy radar policyjny.

Dodatkowo zakłócenie takie nazywane "sztucznym dopplerem" nie ma charakteru szumowego , a jest sygnałem wąskopasmowym tak jak sygnał odbity od pojazdu i nie pomoże  w eliminacji takiego zakłócenia żadna obróbka DSP. Układy DSP są skuteczne tylko do oddzielania sygnałów szumowych szerokopasmowych  sygnałów nośnych - a i to z ograniczeniami. Najnowszy jammer generuje sygnał taki jak sztuczne echo innego pojazdu i radar policyjny "widzi echo wirtualnego samochodu".  Odpowiednio dobierając poziomy tych sygnałów radar policyjny nawet z najnowszym systemem DSP nie jest wstanie odróżnić echa oryginalnego od sztucznego.

Nie ma ratunku na ten  sposób zakłócania, gdyż jammer nie wykorzystuje słabych punktów radaru, a generuje sygnał fizycznie nieodróżnialny od rzeczywistego. Odpowiednio zmieniając przesunięcie częstotliwości między sygnałem odebranym i nadawanym przez jammer można dowolnie zmieniać wskazania radaru policyjnego - każdego który nadaje w paśmie dostrajania jammera i mierzy  prędkość metodą dopplera.  Zupełnie obojętna jest konstrukcja radaru i producent - to są prawa fizyki. W praktyce można od prędkości samochodu odejmować i dodawać dowolną wartość prędkości ustawioną na jammerze.

Typowym przykładem tej klasy jammera jest Blue Raider. Pracuje on w pasmach X,K,Ka  i może przesuwać  wartość prędkości zmierzonej  przez radar o zakres +/- od 20 do 90km/h. Jest również wykrywaczem radarów pracujących w w/w pasmach. Ma funkcję dodatkowego zaszumiania jak również odwrotnego dopplera. Układ jammera jest skomplikowany. W częsci mikrofalowej jest 9 elementów wzmacniających HEMT , oraz dwie diody mikrofalowe mieszające.  Dla porównania w typowym wykrywaczu radarów jest 1lub 2 (w najlepszych) wzmacniacze hemt i jedna dioda mieszająca, daje to pogląd o złożoności tego jammera.

Układ skanuje jedno pasmo w około 1mS (1000 skanów na sek!!). Logika sterująca ma czas propagacji <2nS. Dzięki przetwornicy impulsowej w zasilaczu, układ jest energooszczędny - tylko 2W poboru mocy, przy tak skomplikowanym układzie.

Jammer BLUE RAIDER wewnątrz.

 Skomplikowane układy mikrofalowe tanieją, i są coraz bardziej dostępne jak również poszerza się ich asortyment. Jamming wąskopasmowy wymaga bardzo małych mocy rzędu miliwatów, lub nawet ułamków miliwata, dzięki czemu urządzenia takie są małe, łatwe do ukrycia i kamuflażu, pracują w pasmach niestrzeżonych i nie stanowią zagrożenia dla komunikacji mikrofalowej oraz  zdrowia. Całe nasze środowisko cywilizacyjne jest pełne tego typu mikroskopijnych nadajników mikrofalowych- czujki ruchu, alarmowe, mierniki poziomu- miliony sztuk.

Całkowicie nierealne jest zakazanie używania tego typu urządzeń,  bo będą  one coraz mniejsze i tańsze, oraz można łączyć je z innym sprzętem całkowicie legalnym. Jammery generujące "fałszywego dopplera" niczym nie różnią się od testerów dopplerowskich mierników prędkości, czujek itp... i trudno uznać je za nielegalne, każdy może je posiadać. Tak samo nie można zakazać produkcji silnych magnesów, mimo że spowalniają liczniki prądu.

Jammery są jedyną ochroną przed radarami pistoletowymi, gdyż krótki czas pomiaru całkowicie uniemożliwia zwolnienie. Natomiast gęstość aktywnych fotoradarów na wielu drogach wymusza użycie jammerów, aby jechać z rozsądną prędkością.

NAJNOWSZE JAMMERY

- tak naprawdę nie jammery tylko testery - bo nie zakłócają!

W latach 2005-2006 dzięki szybkiemu rozwojowi technologii elementów mikrofalowych pojawiła się nowa klasa łatwo dostępnych układów mikrofalowych. Były to produkowane na zamówienie scalone układy mikrofalowe. Układy takie były produkowane już od dawna jednak odbiorcy komercyjni mieli do nich ograniczony dostęp z powodu wysokiej ceny oraz ograniczeń wynikających z zastrzeżonych technologii mikrofalowych ( militarne zastosowanie... rozwiń

Avatar
henio / 21 sierpnia 2015 r. o 09:05
0

Nie wierzę w skuteczność jammerów, względem laserowych mierników prędkości – mówi Andrzej Konarzewski, specjalista do spraw rozwoju w firmie Zurad, produkującej fotoradary i ręczne mierniki prędkości. – Urządzenia takie wykorzystują skomplikowany cykl pomiarowy. Uniemożliwienie pomiaru być może by się udało, ale zmiana wartości prędkości widzianej przez policjanta moim zdaniem nie jest realna. Natomiast, jeśli chodzi o stacjonarne  fotoradary, to być może dałoby się je oszukać.

Czy taki efekt zabezpiecza pirata drogowego przed przykrymi spotkaniami z policją? Funkcjonariusz „drogówki”, który nie otrzyma odczytu prędkości „namierzanego” pojazdu, może zatrzymać go do kontroli, by sprawdzić, dlaczego pomiar się nie udał. Jeśli znajdzie jammer, właściciel samochodu  może mieć poważne kłopoty. Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, tego typu urządzenia są nielegalne. Ich działanie może zakłócać pracę sprzętu medycznego, albo uniemożliwiać używanie telefonów komórkowych. Dziennik Gazeta Prawna podaje, że za używanie jammerów można zapłacić nawet 5 tys. zł grzywny. To dziesięciokrotnie więcej, niż kwota najwyższego mandatu, przewidzianego polskim prawem.

 

Zatrzymanie samochodu, którego prędkości nie da się zmierzyć nie jest jednak regułą, dowiedzieliśmy się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Czy oznacza to, że jammery są dla piratów drogowych potężną bronią? Tak zapewne by było, gdyby działały. Jak jednak pokazują dziennikarskie testy, skuteczność takich urządzeń oscyluje w okolicy zer

Nie wierzę w skuteczność jammerów, względem laserowych mierników prędkości – mówi Andrzej Konarzewski, specjalista do spraw rozwoju w firmie Zurad, produkującej fotoradary i ręczne mierniki prędkości. – Urządzenia takie wykorzystują skomplikowany cykl pomiarowy. Uniemożliwienie pomiaru być może by się udało, ale zmiana wartości prędkości widzianej przez policjanta moim zdaniem nie jest realna. Natomiast, jeśli chodzi o stacjonarne  fotoradary, to być może dałoby się je oszukać.

Czy taki efekt zabezpiecza pirata drogowego przed... rozwiń

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 r. o 11:39
0
ja mam jammer Blue Raider wersja 10 i to g... policji mi niestraszne. nie można zakłócić jammera, w tym artykule same bzdury!!
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 r. o 22:56
0
Wszystkie standardowe jammery blue raider mają wewnetrzny moduł na laser. Można też zamówić zewnętrzny moduł na kablu. Laser interceptor to juz całkowita staroć, z samych jammerów laserowych użyteczny jest tylko ALG, HP.... Dodatkowo Laser interceptor sprzedaja w PL dziady z rewotech i neomagnetic bo magnetyzery paliwa padły i przerzucili sie na jammy... i sprzedaja te chńskkie czarne pudełka 2 na rok!!.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 r. o 21:28
0
Jammer Blue Raider jak ma moduł na lasery ( może być zewnętrzny lub wewnętrzny ) blokuje lasery ultralite.
Avatar
Gość / 30 października 2015 r. o 14:33
0
Laser Interceptor i po sprawie. Ten pistolet to TruCam - blokowany bez problemu. a blue raider zablokuje najwyzej sam siebie... niby jak urzadzenie mikrofalowe ma zablokować pistolet LASEROWY?
Avatar
mato / 29 września 2015 r. o 19:27
0

haha... to co pokazują w tym artykule wcale nie jest żadną nowoscią!!! 

Dodatkowo!!!!

Każdy jammer laserów zalatwia tą zabaweczkę natychmiast.

Najlepsze są jammer blue raider i Blinder.

Avatar
Muka / 6 września 2015 r. o 12:07
0

To już będzie teraz tak jak dawniej POlowanie niemców na żyda POdczas okupacji..........ech co za dziki kraj, kraj Qurwy czerwonej,komucha i konfidenta.

Avatar
Gość / 5 września 2015 r. o 22:39
0
Nie dajcie się nabrać na tego Blue raidera, to nie działa na lasery, ja to kupiłem i wydalem kupe kasy na darmo. Wszystkie pozytywne komentaże na temat tego blue raidera wypisuje jego producent, żeby zwiększyć sprzedaż. Są urządzenia, które są wstanie zablokować pomiar laserowego miernika prędkości, jakie- proszę poczytać na necie. Zaraz odezwie się Pan Sławomir ( producent blue raidera) i stwierdzi, że jestem sprzedawcą antyradarów i piszę negatywne komentaże, gdyż jego blue raider sp[rzedaje się tak dobrze, że nikt już nie chce kupować antyradarów.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 r. o 13:51
0

Tyle kasy za tego jammera... mnie by wystarczyło na mandaty na 5 lat !

Avatar
henia kolega / 21 sierpnia 2015 r. o 09:16
0

NAJNOWSZE JAMMERY

- tak naprawdę nie jammery tylko testery - bo nie zakłócają!

W latach 2005-2006 dzięki szybkiemu rozwojowi technologii elementów mikrofalowych pojawiła się nowa klasa łatwo dostępnych układów mikrofalowych. Były to produkowane na zamówienie scalone układy mikrofalowe. Układy takie były produkowane już od dawna jednak odbiorcy komercyjni mieli do nich ograniczony dostęp z powodu wysokiej ceny oraz ograniczeń wynikających z zastrzeżonych technologii mikrofalowych ( militarne zastosowanie tych technologii ). Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii można było zrealizować już jammer idealnie dostrajający się do sygnału radaru.

Co więcej Jammer/tester taki nie działa w ten sposób że odbiera sygnał, mierzy go i na tej podstawie generuje sygnał odpowiedzi jammera - zakłócający.  Jammer taki odbiera sygnał z radaru i wykorzystuje go jako częstotliwość nośną sygnału zakłócającego. Dzięki temu sygnał zakłócający zawsze idealnie trafia w kanał pracy radaru policyjnego, oraz zawsze nadąża za radarem policyjnym który próbuje się przestroić aby uciec od zakłóceń ( tylko 2 -modele radarów na świecie miało taką możliwość, ale już nie są produkowane ze względu na ich koszty ).  Jak widać jest to poprawa efektywności zakłócania ponad 1000 !! razy w stosunku do klasycznego zakłócania szumem w całym paśmie. Dzięki temu jammer/tester nadając z mocą 1mW (dla przykładu komórka 200mW) jest w stanie zakłócić każdy bez wyjątku nawet najsilniejszy radar policyjny.

Dodatkowo zakłócenie takie nazywane "sztucznym dopplerem" nie ma charakteru szumowego , a jest sygnałem wąskopasmowym tak jak sygnał odbity od pojazdu i nie pomoże  w eliminacji takiego zakłócenia żadna obróbka DSP. Układy DSP są skuteczne tylko do oddzielania sygnałów szumowych szerokopasmowych  sygnałów nośnych - a i to z ograniczeniami. Najnowszy jammer generuje sygnał taki jak sztuczne echo innego pojazdu i radar policyjny "widzi echo wirtualnego samochodu".  Odpowiednio dobierając poziomy tych sygnałów radar policyjny nawet z najnowszym systemem DSP nie jest wstanie odróżnić echa oryginalnego od sztucznego.

Nie ma ratunku na ten  sposób zakłócania, gdyż jammer nie wykorzystuje słabych punktów radaru, a generuje sygnał fizycznie nieodróżnialny od rzeczywistego. Odpowiednio zmieniając przesunięcie częstotliwości między sygnałem odebranym i nadawanym przez jammer można dowolnie zmieniać wskazania radaru policyjnego - każdego który nadaje w paśmie dostrajania jammera i mierzy  prędkość metodą dopplera.  Zupełnie obojętna jest konstrukcja radaru i producent - to są prawa fizyki. W praktyce można od prędkości samochodu odejmować i dodawać dowolną wartość prędkości ustawioną na jammerze.

Typowym przykładem tej klasy jammera jest Blue Raider. Pracuje on w pasmach X,K,Ka  i może przesuwać  wartość prędkości zmierzonej  przez radar o zakres +/- od 20 do 90km/h. Jest również wykrywaczem radarów pracujących w w/w pasmach. Ma funkcję dodatkowego zaszumiania jak również odwrotnego dopplera. Układ jammera jest skomplikowany. W częsci mikrofalowej jest 9 elementów wzmacniających HEMT , oraz dwie diody mikrofalowe mieszające.  Dla porównania w typowym wykrywaczu radarów jest 1lub 2 (w najlepszych) wzmacniacze hemt i jedna dioda mieszająca, daje to pogląd o złożoności tego jammera.

Układ skanuje jedno pasmo w około 1mS (1000 skanów na sek!!). Logika sterująca ma czas propagacji <2nS. Dzięki przetwornicy impulsowej w zasilaczu, układ jest energooszczędny - tylko 2W poboru mocy, przy tak skomplikowanym układzie.

Jammer BLUE RAIDER wewnątrz.

 Skomplikowane układy mikrofalowe tanieją, i są coraz bardziej dostępne jak również poszerza się ich asortyment. Jamming wąskopasmowy wymaga bardzo małych mocy rzędu miliwatów, lub nawet ułamków miliwata, dzięki czemu urządzenia takie są małe, łatwe do ukrycia i kamuflażu, pracują w pasmach niestrzeżonych i nie stanowią zagrożenia dla komunikacji mikrofalowej oraz  zdrowia. Całe nasze środowisko cywilizacyjne jest pełne tego typu mikroskopijnych nadajników mikrofalowych- czujki ruchu, alarmowe, mierniki poziomu- miliony sztuk.

Całkowicie nierealne jest zakazanie używania tego typu urządzeń,  bo będą  one coraz mniejsze i tańsze, oraz można łączyć je z innym sprzętem całkowicie legalnym. Jammery generujące "fałszywego dopplera" niczym nie różnią się od testerów dopplerowskich mierników prędkości, czujek itp... i trudno uznać je za nielegalne, każdy może je posiadać. Tak samo nie można zakazać produkcji silnych magnesów, mimo że spowalniają liczniki prądu.

Jammery są jedyną ochroną przed radarami pistoletowymi, gdyż krótki czas pomiaru całkowicie uniemożliwia zwolnienie. Natomiast gęstość aktywnych fotoradarów na wielu drogach wymusza użycie jammerów, aby jechać z rozsądną prędkością.

NAJNOWSZE JAMMERY

- tak naprawdę nie jammery tylko testery - bo nie zakłócają!

W latach 2005-2006 dzięki szybkiemu rozwojowi technologii elementów mikrofalowych pojawiła się nowa klasa łatwo dostępnych układów mikrofalowych. Były to produkowane na zamówienie scalone układy mikrofalowe. Układy takie były produkowane już od dawna jednak odbiorcy komercyjni mieli do nich ograniczony dostęp z powodu wysokiej ceny oraz ograniczeń wynikających z zastrzeżonych technologii mikrofalowych ( militarne zastosowanie... rozwiń

Avatar
henio / 21 sierpnia 2015 r. o 09:05
0

Nie wierzę w skuteczność jammerów, względem laserowych mierników prędkości – mówi Andrzej Konarzewski, specjalista do spraw rozwoju w firmie Zurad, produkującej fotoradary i ręczne mierniki prędkości. – Urządzenia takie wykorzystują skomplikowany cykl pomiarowy. Uniemożliwienie pomiaru być może by się udało, ale zmiana wartości prędkości widzianej przez policjanta moim zdaniem nie jest realna. Natomiast, jeśli chodzi o stacjonarne  fotoradary, to być może dałoby się je oszukać.

Czy taki efekt zabezpiecza pirata drogowego przed przykrymi spotkaniami z policją? Funkcjonariusz „drogówki”, który nie otrzyma odczytu prędkości „namierzanego” pojazdu, może zatrzymać go do kontroli, by sprawdzić, dlaczego pomiar się nie udał. Jeśli znajdzie jammer, właściciel samochodu  może mieć poważne kłopoty. Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, tego typu urządzenia są nielegalne. Ich działanie może zakłócać pracę sprzętu medycznego, albo uniemożliwiać używanie telefonów komórkowych. Dziennik Gazeta Prawna podaje, że za używanie jammerów można zapłacić nawet 5 tys. zł grzywny. To dziesięciokrotnie więcej, niż kwota najwyższego mandatu, przewidzianego polskim prawem.

 

Zatrzymanie samochodu, którego prędkości nie da się zmierzyć nie jest jednak regułą, dowiedzieliśmy się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Czy oznacza to, że jammery są dla piratów drogowych potężną bronią? Tak zapewne by było, gdyby działały. Jak jednak pokazują dziennikarskie testy, skuteczność takich urządzeń oscyluje w okolicy zer

Nie wierzę w skuteczność jammerów, względem laserowych mierników prędkości – mówi Andrzej Konarzewski, specjalista do spraw rozwoju w firmie Zurad, produkującej fotoradary i ręczne mierniki prędkości. – Urządzenia takie wykorzystują skomplikowany cykl pomiarowy. Uniemożliwienie pomiaru być może by się udało, ale zmiana wartości prędkości widzianej przez policjanta moim zdaniem nie jest realna. Natomiast, jeśli chodzi o stacjonarne  fotoradary, to być może dałoby się je oszukać.

Czy taki efekt zabezpiecza pirata drogowego przed... rozwiń

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 r. o 11:39
0
ja mam jammer Blue Raider wersja 10 i to g... policji mi niestraszne. nie można zakłócić jammera, w tym artykule same bzdury!!
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie 23 października. Tylu zachorowań jeszcze nie było. Tylko w Lublinie są 244 nowe przypadki

Lubelskie 23 października. Tylu zachorowań jeszcze nie było. Tylko w Lublinie są 244 nowe przypadki

W województwie lubelskim odnotowano aż 743 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Koronawirus. Znów rekord, aż 13,6 tys. nowych chorych

Koronawirus. Znów rekord, aż 13,6 tys. nowych chorych

Ministerstwo zdrowia informuje o kolejnych potwierdzonych zakażeniach. W piątek to liczba 13 632.

Koronawirus. Nowe obostrzenia w Polsce. Konferencja premiera

Koronawirus. Nowe obostrzenia w Polsce. Konferencja premiera

Mateusz Morawiecki lada moment ogłosi, jakie kolejne restrykcje zostają wprowadzone w ramach walki z koronawirusem. Spekuluje się, że zostanie zamknięta cała gastronomia. Czy to się sprawdzi?

Azoty grają w Głogowie z Chrobrym. Nie chcą powtórki z Piotrkowianina

Azoty grają w Głogowie z Chrobrym. Nie chcą powtórki z Piotrkowianina

W ramach 7. kolejki Azoty Puławy rozegrają w sobotę wyjazdowy mecz z Chrobrym Głogów. Początek o godzinie 14.45. Spotkanie obejrzymy w TVP Sport.

Był prezydentem Lublina i ministrem zdrowia. Zatrzymała go policja

Był prezydentem Lublina i ministrem zdrowia. Zatrzymała go policja

Policja zatrzymała młodego mężczyznę, który w internecie podawał się np. za Krzysztofa Żuka. W taki sposób wyłudzał pieniądze.

„Herbapol-Lublin” S.A. wprowadza linię kosmetyków naturalnych Polana

„Herbapol-Lublin” S.A. wprowadza linię kosmetyków naturalnych Polana

Lider branży spożywczej wchodzi na rynek naturalnych kosmetyków do pielęgnacji. O ważnych decyzjach biznesowych i holistycznym podejściu do pielęgnacji opowiada prezes zarządu firmy „Herbapol-Lublin” S.A., Evangelos Evangelou.

W Lubartowie jak w filmie sci-fi. Wchodzisz do urzędu, a tu specjalna bramka

W Lubartowie jak w filmie sci-fi. Wchodzisz do urzędu, a tu specjalna bramka

Każdy osoba wchodząca i wychodząca ze Starostwa Powiatowego jest odkażana w specjalnej bramce. To jeden z elementów akcji zwalczania wirusa w mieście. Przy okazji producent urządzenia zaprezentował urzędnikom inne swoje automaty.

W Kraśniku głosowanie raczej w sieci

W Kraśniku głosowanie raczej w sieci

Tylko w trzech miejscach, a nie w siedmiu mieszkańcy Kraśnika będą mogli oddać głosy na projekty w budżecie obywatelskim. Ograniczenie liczby lokali ma związek z sytuacją epidemiczną.

Puławy. W szpitalu kończą się miejsca dla chorych

Puławy. W szpitalu kończą się miejsca dla chorych

W ciągu tygodnia w puławskim szpitalu zmarło 16 pacjentów z Covid-19. Siedmioro pochodziło z powiatu puławskiego. Obecnie zakażonych koronawirusem jest już 292 mieszkańców powiatu.

Internetowa zbiórka zakończona sukcesem. Rodzina z Inguszetii dostanie ciepłe kurtki na zimę

Internetowa zbiórka zakończona sukcesem. Rodzina z Inguszetii dostanie ciepłe kurtki na zimę

Ponad 9. tys. zł udało się zebrać w internetowej zbiórce na rzecz rodziny z Inguszetii, która kilka dni temu trafiła do ośrodka w Białej Podlaskiej. Cudzoziemcy dostaną zimowe buty i kurtki.

Dziś w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Gala Suzuki Boxing Night III

Dziś w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Gala Suzuki Boxing Night III

Wielkie pięściarstwo w wydaniu olimpijskim wraca do Lublina. Gala Suzuki Boxing Night III w piątek odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur

Przez Covid i testy Ireneusz utknął tydzień na SOR-ze. "Jestem pupilkiem"

Przez Covid i testy Ireneusz utknął tydzień na SOR-ze. "Jestem pupilkiem"

Ile można leżeć w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym? Kilka, kilkanaście godzin? Nasz czytelnik wczoraj zaliczył siódmą dobę. – Czuję się trochę jak w tym filmie, co facet ugrzązł na lotnisku i systemowo w żadną stronę nie dało się go przepchnąć – mówi Ireneusz Lipowicz z Lublina. Po tylu dniach nadal nie wie, czy jest zakażony koronawirusem

CBA zatrzymuje w Lublinie. Chodzi o łapówki i procent od wielomilionowych kontraktów

CBA zatrzymuje w Lublinie. Chodzi o łapówki i procent od wielomilionowych kontraktów

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali osiem osób. Akcja została też przeprowadzona w Lublinie.

Nocne starcia z policją przed domem Jarosława Kaczyńskiego

Nocne starcia z policją przed domem Jarosława Kaczyńskiego

W nocy z czwartku na piątek doszło do starć protestujących z policją w okolicy domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Przyszły tam osoby niezadowolone z decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Janów Podlaski. Organizator aukcji zapewnia, że jednak sprzedał konia za 1,2 mln euro

Janów Podlaski. Organizator aukcji zapewnia, że jednak sprzedał konia za 1,2 mln euro

Organizator aukcji Pride of Poland zapewnia, że najdroższy koń został już oficjalnie sprzedany. Chodzi o klacz Perfinkę ze stadniny w Białce, która została wylicytowana za 1 mln 250 tys. euro.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.