Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 kwietnia 2009 r.
18:34
Edytuj ten wpis

Majowe uroczystości w Lublinie i w regionie

0 6 A A

1 i 3 Maja to nie tylko pretekst do wydłużonego weekendu. Dla wielu z nas to ważne momenty w życiu kraju. W końcu tu chodzi o naszą tożsamość i dumę narodową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dlatego wciąż imponuje nam wojskowy ceremoniał, czy wspólne spotkania przy monumentach znaczących nasza przeszłość. Naturalną koleją rzeczy obchody 3 Maja z roku na rok biorą górę nad tymi pierwszomajowymi. Widać to chociażby po lokalnych programach majowych uroczystości.

LUBLIN

2 maja

Uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej:

godz. 9. - uroczyste podniesienie flagi państwowej na budynku Ratusza.

godz. 9.30 - uroczyste podniesienie flagi państwowej na Placu Litewskim.

godz. 10 - podniesienie flagi na maszt przed budynkiem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

3 maja

godz. 9 - Uroczysta sesja Rady Miasta Lublin (Trybunał Koronny, Rynek 1).

godz. 10 - msza św. w Archikatedrze Lubelskiej w intencji Ojczyzny. Mszę odprawi i homilię wygłosi Ks. Arcybiskup Józef Życiński, metropolita lubelski.

godz. 11.30 - przemarsz z Archikatedry na Plac Litewski.

godz. 11.45 - uroczystości na Placu Litewskim przy Pomniku Konstytucji 3 Maja ("Majowa jutrzenka” w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego UMCS, meldunek dowódcy uroczystości i powitanie żołnierzy, odegranie hymnu narodowego i podniesienie flagi państwowej na maszt, apel poległych, salwa honorowa, składanie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja, defilada kompanii honorowych, występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS).


Puławy

2 maja

godz. 10 - z placu przed urzędem miasta wyruszy I Rowerowy Rajd Flagi na trasie z Puław do Kazimierza Dolnego. Organizatorzy zachęcają uczestników do ubrania się w biało-czerwone stroje oraz zabranie ze sobą flag narodowych. Zbiórka rowerzystów o godz. 10 na placu przed Urzędem Miasta Puławy. W rajdzie mogą brać udział osoby pełnoletnie. Młodzież i dzieci tylko pod opieką dorosłych. Rajd organizuje Towarzystwo Przyjaciół Puław i Stowarzyszenie Rozwoju Zachodniej Lubelszczyzny. (pab)

ŁUKÓW

3 maja

godz. 9 - msza św. w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Okolicznościową przemowę wygłosi starosta łukowski. Z programem artystycznym wystąpią uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego. (PIM)

Janów Lubelski

3 maja

godz. 9 - Msza św. Święta za Ojczyznę w Kościele pw Św. Jana Chrzciciela.

godz.10.30 - uroczystość składnia wieńców pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, a później przemówienie Krzysztofa Kołtysia burmistrza Janowa Lubelskiego.

godz. 11 - na Rynku Nowego Miasta rozpocznie się Jarmark Janowski - Festiwal Folkloru.

godz. 16 - występ Kabaretu "Z Suchyni” a zaraz potem ogłoszenie wyników konkursu i koncert Zespołu Personel. (FP)

Biłgoraj

3 maja

godz. 9 - msza św. w kościele p.w. WNMP. Następnie jej uczestnicy ruszą na Plac Wolności. Tam przed Pomnikiem Jubileuszowym zostaną złożone wiązanki kwiatów.

godz. 17. przed BCK rozpocznie się festyn. (BN)

ZAMOŚĆ

3 maja

godz. 9.30 - w Ratuszu rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Zaplanowano m.in. okolicznościowe wystąpienia oraz koncert w wykonaniu uczniów miejscowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

godz. 11 - na płycie Rynku Wielkiego manifestacja patriotyczna.

godz. 12 - Masza św. w zamojskiej katedrze celebrowana przez ks. biskupa Wacława Depo, ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

godz. 20. na Rynku Wielkim odbędzie się koncert Sambora Dudzińskiego z zespołem "Etno Funky Show”.(BN)

GMINA ZAMOŚĆ

3 maja

godz. 13.30 - obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączono z jubileuszem 80-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Białowoli i gminnym Dniem Strażaka. W SP w Białowoli odbędzie się sesja Rady Gminy. Na koniec zaplanowano m.in. koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Białowoli oraz festyn. (BN)

Tomaszów Lubelski

3 maja

godz. 11. 30- uroczystości na placu przy kościele p.w. ZNMP, następnie msza św. oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja.

godz. 15 - festyn sportowo-rekreacyjny (stadion). (BN)

BIAŁA PODLASKA

1 maja

godz. 10.30 - Miejsce Straceń na pl. Wolności manifestacja zorganizowana przez SLD. Wygłoszone zostanie okolicznościowe przemówienie, a delegacje złożą kwiaty.

3 maja

godz. 9.40 - Miejsce Straceń na placu Wolności złożenie wiązanek kwiatów od społeczeństwa. W trakcie uroczystości zostaną wręczenie medale "Za Zasługi dla Obronności Kraju” rodzicom, którzy wychowali synów na wzorowych żołnierzy oraz wręczenie kombatantom aktów mianowania na stopnie oficerskie.

godz. 10 - uroczysta Msza Święta w Kościele św. Antoniego.

godz. 11.20 - przemarsz pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
Wystąpienie prezydenta miasta i złożenie kwiaty. Manifestację zakończy na pl. Wolności koncert "Witaj majowa jutrzenko” w wykonaniu Orkiestry Dętej IV LO im. S. Staszica. Zespół Tańca Ludowego "Biawena” zaprezentuje tańce narodowe. (PIM)

PARCZEW

3 maja

godz. 9.50 - przemarsz spod budynku Starostwa Powiatowego do bazyliki mniejszej i złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego.

godz. 10.30 -uroczysta msza święta w bazylice.

godz. 11.30 - przemarsz pod pomnik Niepodległości. Delegacje złożą wieńce i wiązanki kwiatów. Starosta parczewski wygłosi okolicznościowe przemówienie. (PIM)

Chełm

1 maja

godz. 15 - koncert patriotyczny "Biało-Czerwonej” (Dworek "Pan Tadeusz” w Żółtańcach): koncert Sylweriusza, Katarzyny, Artura i Kamila Sotel, recytacje uczniów ZSO nr 3 i I LO, promocja tomiku poetyckiego "Biało-Czerwonej”.

3 maja

godz. 9.30 - msza święta w intencji Ojczyzny (bazylika NNMP), złożenie wieńców pod pomnikiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego i pod Krzyżem Niepodległości na Górze Chełmskiej.

godz. 11 - uroczystości przy pomniku Niepodległości na Placu E. Łuczkowskiego: wystąpienie Prezydenta Miasta Chełm i Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień, wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz wręczenie medali Za Zasługi dla Obronności Kraju, defilada.

Krasnystaw

3 maja

godz. 10.15 - przejście pocztów sztandarowych i mieszkańców sprzed Krasnostawskiego Domu Kultury do kościoła p.w. św. Franciszka Ksawerego.

godz. 10.30 - msza święta w intencji Ojczyzny (kościół p.w. św. Franciszka Ksawerego).

godz. 12 - koncert (Krasnostawski Dom Kultury).

Włodawa

3 maja

godz. 10.30 - msza święta za Ojczyznę (kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego).

godz. 11.30 - przemarsz pocztów sztandarowych i mieszkańców do pomnika Tadeusza Kościuszki: przemówienia, złożenie wieńców.

godz. 12 - okolicznościowa akademia (sala kina Włodawskiego Domu Kultury).
(SAD)

HRUBIESZÓW

3 maja

godz. 9.45 - uroczystości na placu przy kościele św. Mikołaja. Po wciągnięciu flagi na maszt zaplanowano wystąpienie burmistrza, apel poległych, salwę honorową oraz złożenie kwiatów i wieńców na grobie Legionistów.

godz. 10.10 - msza święta w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. (LEW)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
missJonasz / 13 maja 2009 o 15:45
0
ŚWIETA MAJÓWKA z B(L)OGOSLAWIEŃSTWEM UE:

Wiadomo, ż juz pod koniec kwietnia 2009 ruszyła kampania reklamowa majówki - z tym, że tej UMIJNEJ. Jak "chcial" JP 2 ZJEDNOCZONEJ EUROPY, czyli: LUDZIE WYMYŚLILI UE, A JP 2 tylko się pod tym podpisal!
Od ponad 2000 lat kościół pchając się wszędzienie jest w stanie nic nowego wymyśić, a tym samym stijiąc w miejscu cofa się! na co nie pierwszy raz zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowafzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY.
I w tym przypadku (ochody 1 9 3 maja) nie mogły obyc sie bez kościoła, każde nastepne ochody też bez kościoła są niewazne (choćby 4.VI.2009 r.).
Jak działa kosciół każdy widiz - ucząc miłości uczy nienawiści, bo każe milować tylko "swoich" - każdy inny to wróg i to smiertelny!
Od X czasu ciska pieronki i gromy na rozwodników do tego stopnia, że nawet zieci sie boją zapominając o dzieciatych księżach i zakonnicach. Ksieża i zakonnic namawiane są do zapierania sie potomstwa - z tym, że nie z ambon, ogłoszeń duszpasterskich i ołtarzy, a po cichu - czyli w liturgii na ten temat panuje święty spokój!
Wiadomo, że kościół otacza boska pieką wszystkich - ostatnio nawet wyciąga żebraczą lapę do rozwodników.
Kościól uczy tez przebaczenia, choc sam nigdy nikomu nie przebaczył - na co publiczn ie zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.
Ostatnie naklanianie do przebaczenia (chocnie pierwze w tym przypadku) bylo poganianiepreydenta WALĘSY w stosunku do ZYZAKA wypisującego glupoty w pracy mgr-skiej.
Od 1980 r. kościół nie może przebaczyć KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW pozornie rozbitego w 1982 r..
Od roku 1980 kościół ustamiduchownymi słal też pod adresm KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW wulgaryzmy i groźby (np. "KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTOW WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA" - 1980 r. i od 2002 lub o3 "JA---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC"). groźby z lat 1980 spelniło duchowieństwo w roku 1994 serwując napady znajpomych księży na mioeszkania i rodziny Związkowców wprowadzając jednocześnie zakaz opalania budynków zimą i wymrozili male dzieci. Tak jak w latach 1980 leciały łkania i łzy w czasie płomiennych kazań nad losem ojczyzny, atk w roku 1994 napadając i mrożąc małe dzieci żadnemu duchownemu nie splynęła nawet jedna łza
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wdzięczny za święte pomysły - szczególnie za wyumrożone dieci - z pelna satssfakcją swoimi komentarzami ma na celu doprowadzić wszystkich do lez, ale do lez płnących ze śmiechu i podzywającemu się kosciołowi pod UE proponuje dla wszystkich, którym kościół nie przebaczył po wszelkich MAJÓWKACH serwować CIALO PAŃSKIE Z GRILA i KREW PAŃSKĄ Z GWINTA - na to zaś nawet Atcylubelski nie wpadł!

Zostańcie z B(L)OGIEM...


(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTOW)
ŚWIETA MAJÓWKA z B(L)OGOSLAWIEŃSTWEM UE:

Wiadomo, ż juz pod koniec kwietnia 2009 ruszyła kampania reklamowa majówki - z tym, że tej UMIJNEJ. Jak "chcial" JP 2 ZJEDNOCZONEJ EUROPY, czyli: LUDZIE WYMYŚLILI UE, A JP 2 tylko się pod tym podpisal!
Od ponad 2000 lat kościół pchając się wszędzienie jest w stanie nic nowego wymyśić, a tym samym stijiąc w miejscu cofa się! na co nie pierwszy raz zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowafzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i... rozwiń
Avatar
pan kracy / 2 maja 2009 o 17:26
0
Pajace ze "Sztandaru Ludu" vel "Dziennika Wschodniego" nie uznają świąt państwowych jakim jest 1 Maja? Natępnym razem przemilcza 15 sierpnia i 11 listopada bo Piłsudski był za młodu w PPS? Może zaczniecie świętować rocznicę pogromu kieleckiego?
Avatar
ISSSIk / 1 maja 2009 o 22:39
0
Tajniak napisał:
Lublin, 1 maja 2009 r godz. 6,oo.
Na teren miasta wyruszyły patrole, których zadaniem jest fotografowanie i notowanie numerów posesji, przy których w dniu dzisiejszym wywieszono flagi narodowe.Hm... czyżby wróciła pieprzona chrześcijańska inkwizycja ? czas kuźwa wyp...z tego padołka !
Avatar
Tajniak / 1 maja 2009 o 06:42
0
Lublin, 1 maja 2009 r godz. 6,oo.
Na teren miasta wyruszyły patrole, których zadaniem jest fotografowanie i notowanie numerów posesji, przy których w dniu dzisiejszym wywieszono flagi narodowe.
Avatar
kaszkasz / 30 kwietnia 2009 o 23:13
0
w Lubinie 1 MAJA nie będzie żadnych imprez okolicznościowych ?
Avatar
Dęblin / 30 kwietnia 2009 o 21:58
0
DĘBLIN

Godz. 10.00 Msza w intencji Ojczyzny (kościół pw Świętego Piusa V Pspieża) i przemarsz pod płytę upamiętniającą pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Godz. 11.30 Uroczystości przed płytą (patrz wyżej): Przemówienie Burmistrza Miasta Dęblin, salwa honorowa.
Avatar
missJonasz / 13 maja 2009 o 15:45
0
ŚWIETA MAJÓWKA z B(L)OGOSLAWIEŃSTWEM UE:

Wiadomo, ż juz pod koniec kwietnia 2009 ruszyła kampania reklamowa majówki - z tym, że tej UMIJNEJ. Jak "chcial" JP 2 ZJEDNOCZONEJ EUROPY, czyli: LUDZIE WYMYŚLILI UE, A JP 2 tylko się pod tym podpisal!
Od ponad 2000 lat kościół pchając się wszędzienie jest w stanie nic nowego wymyśić, a tym samym stijiąc w miejscu cofa się! na co nie pierwszy raz zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowafzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY.
I w tym przypadku (ochody 1 9 3 maja) nie mogły obyc sie bez kościoła, każde nastepne ochody też bez kościoła są niewazne (choćby 4.VI.2009 r.).
Jak działa kosciół każdy widiz - ucząc miłości uczy nienawiści, bo każe milować tylko "swoich" - każdy inny to wróg i to smiertelny!
Od X czasu ciska pieronki i gromy na rozwodników do tego stopnia, że nawet zieci sie boją zapominając o dzieciatych księżach i zakonnicach. Ksieża i zakonnic namawiane są do zapierania sie potomstwa - z tym, że nie z ambon, ogłoszeń duszpasterskich i ołtarzy, a po cichu - czyli w liturgii na ten temat panuje święty spokój!
Wiadomo, że kościół otacza boska pieką wszystkich - ostatnio nawet wyciąga żebraczą lapę do rozwodników.
Kościól uczy tez przebaczenia, choc sam nigdy nikomu nie przebaczył - na co publiczn ie zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.
Ostatnie naklanianie do przebaczenia (chocnie pierwze w tym przypadku) bylo poganianiepreydenta WALĘSY w stosunku do ZYZAKA wypisującego glupoty w pracy mgr-skiej.
Od 1980 r. kościół nie może przebaczyć KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW pozornie rozbitego w 1982 r..
Od roku 1980 kościół ustamiduchownymi słal też pod adresm KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW wulgaryzmy i groźby (np. "KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTOW WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA" - 1980 r. i od 2002 lub o3 "JA---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC"). groźby z lat 1980 spelniło duchowieństwo w roku 1994 serwując napady znajpomych księży na mioeszkania i rodziny Związkowców wprowadzając jednocześnie zakaz opalania budynków zimą i wymrozili male dzieci. Tak jak w latach 1980 leciały łkania i łzy w czasie płomiennych kazań nad losem ojczyzny, atk w roku 1994 napadając i mrożąc małe dzieci żadnemu duchownemu nie splynęła nawet jedna łza
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wdzięczny za święte pomysły - szczególnie za wyumrożone dieci - z pelna satssfakcją swoimi komentarzami ma na celu doprowadzić wszystkich do lez, ale do lez płnących ze śmiechu i podzywającemu się kosciołowi pod UE proponuje dla wszystkich, którym kościół nie przebaczył po wszelkich MAJÓWKACH serwować CIALO PAŃSKIE Z GRILA i KREW PAŃSKĄ Z GWINTA - na to zaś nawet Atcylubelski nie wpadł!

Zostańcie z B(L)OGIEM...


(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTOW)
ŚWIETA MAJÓWKA z B(L)OGOSLAWIEŃSTWEM UE:

Wiadomo, ż juz pod koniec kwietnia 2009 ruszyła kampania reklamowa majówki - z tym, że tej UMIJNEJ. Jak "chcial" JP 2 ZJEDNOCZONEJ EUROPY, czyli: LUDZIE WYMYŚLILI UE, A JP 2 tylko się pod tym podpisal!
Od ponad 2000 lat kościół pchając się wszędzienie jest w stanie nic nowego wymyśić, a tym samym stijiąc w miejscu cofa się! na co nie pierwszy raz zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowafzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i... rozwiń
Avatar
pan kracy / 2 maja 2009 o 17:26
0
Pajace ze "Sztandaru Ludu" vel "Dziennika Wschodniego" nie uznają świąt państwowych jakim jest 1 Maja? Natępnym razem przemilcza 15 sierpnia i 11 listopada bo Piłsudski był za młodu w PPS? Może zaczniecie świętować rocznicę pogromu kieleckiego?
Avatar
ISSSIk / 1 maja 2009 o 22:39
0
Tajniak napisał:
Lublin, 1 maja 2009 r godz. 6,oo.
Na teren miasta wyruszyły patrole, których zadaniem jest fotografowanie i notowanie numerów posesji, przy których w dniu dzisiejszym wywieszono flagi narodowe.Hm... czyżby wróciła pieprzona chrześcijańska inkwizycja ? czas kuźwa wyp...z tego padołka !
Avatar
Tajniak / 1 maja 2009 o 06:42
0
Lublin, 1 maja 2009 r godz. 6,oo.
Na teren miasta wyruszyły patrole, których zadaniem jest fotografowanie i notowanie numerów posesji, przy których w dniu dzisiejszym wywieszono flagi narodowe.
Avatar
kaszkasz / 30 kwietnia 2009 o 23:13
0
w Lubinie 1 MAJA nie będzie żadnych imprez okolicznościowych ?
Avatar
Dęblin / 30 kwietnia 2009 o 21:58
0
DĘBLIN

Godz. 10.00 Msza w intencji Ojczyzny (kościół pw Świętego Piusa V Pspieża) i przemarsz pod płytę upamiętniającą pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Godz. 11.30 Uroczystości przed płytą (patrz wyżej): Przemówienie Burmistrza Miasta Dęblin, salwa honorowa.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 83 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 25 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.