Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 marca 2012 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Mazowsze nie dokłada się do budowy mostu w Kamieniu

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 20 A A
Tak ma wyglądać nowy most na Wiśle. Pojedziemy tędy m.in. do Radomia i Kielc.<br />
 (Urząd Marszałkowski
Tak ma wyglądać nowy most na Wiśle. Pojedziemy tędy m.in. do Radomia i Kielc.
(Urząd Marszałkowski

Mazowsze nie da nam w tym roku 10 mln na budowę mostu na Wiśle w Kamieniu. Pieniądze dostaniemy dopiero za trzy lata, czyli po zakończeniu prac.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilka dni temu Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę mostu w Kamieniu (pow. opolski), dojazdów po obu stronach rzeki, stanowiska do ważenia pojazdów, chodników i ścieżek rowerowych. Nowa przeprawa przez Wisłę ma kosztować około 271 mln zł brutto.

Budżet inwestycji miał się dopiąć dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej (200 mln zł dotacji) oraz sojuszowi województwa lubelskiego i mazowieckiego (ma dołożyć 50 mln zł w trzech transzach). Oba województwa planowały też remont drogi 747, którą można dojechać do mostu z Lublina, czy Radomia.

W zeszłym tygodniu napisaliśmy, że Mazowsze zacznie remont tej trasy najwcześniej w 2014 roku. Most i "lubelski” fragment drogi będzie wtedy gotowy. Teraz okazało się, że nie jest to jedyny problem.

Wczoraj radni mazowieccy obcięli budżet swojego województwa. M. in. postanowili, że 10 mln zł, które miało trafić do nas w tym roku (pierwsza transza), zostanie przekazane dopiero w 2015 r.

– Mieliśmy świadomość, że tak się może stać. Decyzja radny mazowieckich nie burzy jednak naszych planów – zapewnia Beata Górka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Zarząd naszego województwa liczy, że pozostałe pieniądze trafią do nas zgodnie z umową, czyli w 2013 i 2014 r.

– Pojawiły się głosy żeby Mazowieckie w ogóle nie dawało nam tych 50 mln zł. A jednak przecież się udało – mówi Jacek Sobczak (PO), członek zarządu województwa. I podkreśla: – Finansowanie inwestycji nie jest zagrożone.

Skąd urzędnicy wezmą brakujące fundusze? – Trzeba poczekać na otwarcie ofert przetargowych. Stanie się to 18 kwietnia. Wtedy okaże się za ile firmy są gotowe wybudować most. Spodziewam się, że zamiast planowanych 271 mln zł zapłacimy 190-220 mln zł. Wtedy udziały obu wojwojewództw będą mniejsze – tłumaczy Michał Tyburek, zastępca dyrektora w Departamencie Polityki Transportowej i Drogownictwa w Urzędzie Marszałkowskim.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lipsko / 14 kwietnia 2012 o 21:25
0
a dlaczego opłaty za wjazd do was ?? jacy z nas warszawiacy 160 km od wawy my scyzoryki
Avatar
tataWluczykija / 14 marca 2012 o 21:51
0
Nie zdążyłem pozdrowić rezydentów Kamienia
Avatar
TataWluczykija / 14 marca 2012 o 21:43
0
No to prace idą do przodu, już kolejny artykuł na ten temat. Na szczęście wycieli krzaki, to widac gdzie wisła płynie.
Avatar
Gość / 13 marca 2012 o 20:10
0
Opile Lubelskie, Poniatowa oraz rejon Iłży to rejony o największym bezrobiciu w kraju z powodu braku kontaktu ze światem. Otworzenie jakiejkolwiek przeprawy poprawi sytuację w promieniu 30km od mostu. Poza tym średniookresowo Lublin rozwija się wolniej niż Rzeszów (autostrada, szybka kolej, lotnisko, szlak komunikacyjny z Niemiec poprzez Wrocław, Śląsk, Kraków, Tarnów na Ukrainę) i Białystok (ekspresówka, kolej), więc Lublin żeby nie stracić palny pierwszeństwa na wschodzie PL za kilka lat musi zlikwidować bariery które blokują jego rozwój. Te bariery to: brak dobrego połączenia z Warszawą i zachodem kraju - ekspresówka w bólach powstaje na razie do Kurowa, za chwilę oddadzą lotnisko, brakuje lukwidacji bariery jaką na odcinku około 70km tworzy Wisła pomiędzy Puławami a Annopolem. Dopiero ekspresówka, lotnisko, dodatkowy most na Wiśle zniwelują przewagę Białegostoku który już dzisiaj ma prawie 300000 ludności (Lublin 348000). Jak powstanie nowy most to atrakcyjność inwestycyjna tych terenów zwiększy się, bo będzie lokalny tranzyt, bo przysłowiowy piekarz zyska 2x tyle potencjalnych klientów po drugiej stronie Wisły etc. Istnieje cały szereg zakładów pracy które będą mogły powstać jak tylko pojawi się most - jakaś stacja benzynowa, usługi transportowe etc. Będzie można robić coś na miejscu, wywieźć cokolwiek co się wytworzy, dojechać do pracy po drugiej stronie rzeki, osiedlić się, zbudować domek letniskowy czy cokolwiek. Szlaki S17, S12 są ważne i są budowane, ale bez likwidacji bariery Wisły zostaniemy cywilizacyjnym zaściankiem. Poza tym, zwróć uwagę że ekspresówka do Zakrętu ma szansę powstać realnie nie wcześniej niż około 2020r (do 2013 drobią do Kurowa a potem będą robić po 20-30km rocznie) lub nawet póżniej. Czekanie z mostem do tego czasu jest stratą jednego pokolenia dla terenów Szydłowiec-Iłża-Opole Lub.-Poniatowa. Moim zdaniem ten most to pomysł na rewitalizację tych terenów w perspektywie powiedzmy 20 lat - w tej chwili jest to po prostu miejsce gdzie niewiele się dzieje.


i racja z tym mostem w Kamieniu ....po jasną cholere ładować 271 mln w most w Kamieniu
Skoro na zachód mamy jeden most w Annopolu a drugi w Puławach. To nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na modernizację 12,17 i 19 na lubelskich odcinkach ?.
Opile Lubelskie, Poniatowa oraz rejon Iłży to rejony o największym bezrobiciu w kraju z powodu braku kontaktu ze światem. Otworzenie jakiejkolwiek przeprawy poprawi sytuację w promieniu 30km od mostu. Poza tym średniookresowo Lublin rozwija się wolniej niż Rzeszów (autostrada, szybka kolej, lotnisko, szlak komunikacyjny z Niemiec poprzez Wrocław, Śląsk, Kraków, Tarnów na Ukrainę) i Białystok (ekspresówka, kolej), więc Lublin żeby nie stracić palny pierwszeństwa na wschodzie PL za kilka lat musi zlikwidować bariery które blokują jego rozwój. ... rozwiń
Avatar
poznaniak z korzeniami Lb / 13 marca 2012 o 18:57
0
Gdzie te słowne obiecanki Marszałka Sobczaka -wielka szkoda że Mazowsze pana Struzika najbogatsze w Polsce nie dokłada do WSPÓLNELJ przeprawy[Mostu] przez Wisłę. Normalni radni mieszkancy powinni zdać sobie sprawa że to jest korzystne dla obydwiu regionu jak i gospodarki całego kraju .Most jest bardziej ważny niż droga remontowana ,ponieważ to jest zysk ekonomiczno czasowy około 80 minut i 75 kilometrów trasy . Słabą drogę mozna pokonac dłużej czsowo ale bez mostu jest to strata kolosalna .Jezeli będzie most wówczs wiele pojazdów zamiast przez Puławy będzie jechało do Opla przez most w Kamieniu.
Gdzie te słowne obiecanki Marszałka Sobczaka -wielka szkoda że Mazowsze pana Struzika najbogatsze w Polsce nie dokłada do WSPÓLNELJ przeprawy[Mostu] przez Wisłę. Normalni radni mieszkancy powinni zdać sobie sprawa że to jest korzystne dla obydwiu regionu jak i gospodarki całego kraju .Most jest bardziej ważny niż droga remontowana ,ponieważ to jest zysk ekonomiczno czasowy około 80 minut i 75 kilometrów trasy . Słabą drogę mozna pokonac dłużej czsowo ale bez mostu jest to strata kolosalna .Jezeli będzie most wówczs wiele pojazdów zamias... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2012 o 18:39
0
[quote name='antek' timestamp='1331636296' post='609383']
Brawo dla województwa lubelskiego zan determinację.
Mazowieckie ma się od kogo uczyć.
Tylko żal, że gmina solec nie należy do innego województwa.
Pozdrawiam lubelszczyznę.
[/quote]
Antek szedł przez wieś i się pytał gdzie ta lubelszczyzna jest,jak się dowiedziałeś, to powiedz gdzie ona jest.
Avatar
Gość / 13 marca 2012 o 14:55
0
To jedna z bardziej potrzebnych inwestycji.Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
Avatar
Andrzej / 13 marca 2012 o 14:45
0
To ile dołoży lubelskie ?
21 mil zł
jak dobrze pójdzie to jeszcze zostanie kasy
Avatar
Jan T. / 13 marca 2012 o 14:03
0
No i racja z tym mostem w Kamieniu ....po jasną cholere ładować 271 mln w most w Kamieniu
Skoro na zachód mamy jeden most w Annopolu a drugi w Puławach. To nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na modernizację 12,17 i 19 na lubelskich odcinkach ?.
Jak patrzę na niektórych lubelskich samorządowców to mam wrażenie że jest to grupka autystycznych dzieciaków,która chce tyłkami motyli nałapać. Tu rozgrzebią,tam rozgrzebią a potem zabierają zabawki i do Sejmu albo Senatu uciekają aby na to pobojowisko już z góry patrzeć. (No chyba że któryś z tych zainteresowanych ma w Iłży kuzynów to wtedy ten POśpiech budowy mostu- w tym miejscu ma sens)
No i racja z tym mostem w Kamieniu ....po jasną cholere ładować 271 mln w most w Kamieniu
Skoro na zachód mamy jeden most w Annopolu a drugi w Puławach. To nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na modernizację 12,17 i 19 na lubelskich odcinkach ?.
Jak patrzę na niektórych lubelskich samorządowców to mam wrażenie że jest to grupka autystycznych dzieciaków,która chce tyłkami motyli nałapać. Tu rozgrzebią,tam rozgrzebią a potem zabierają zabawki i do Sejmu albo Senatu uciekają aby na to pobojowisko już z góry patrzeć. (No chyba że kt... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2012 o 13:28
0
[quote name='antek' timestamp='1331636296' post='609383']
Brawo dla województwa lubelskiego zan determinację.
Mazowieckie ma się od kogo uczyć.
Tylko żal, że gmina solec nie należy do innego województwa.
Pozdrawiam lubelszczyznę.
[/quote]
podobno solec juz chce do lubelskiego
Avatar
lipsko / 14 kwietnia 2012 o 21:25
0
a dlaczego opłaty za wjazd do was ?? jacy z nas warszawiacy 160 km od wawy my scyzoryki
Avatar
tataWluczykija / 14 marca 2012 o 21:51
0
Nie zdążyłem pozdrowić rezydentów Kamienia
Avatar
TataWluczykija / 14 marca 2012 o 21:43
0
No to prace idą do przodu, już kolejny artykuł na ten temat. Na szczęście wycieli krzaki, to widac gdzie wisła płynie.
Avatar
Gość / 13 marca 2012 o 20:10
0
Opile Lubelskie, Poniatowa oraz rejon Iłży to rejony o największym bezrobiciu w kraju z powodu braku kontaktu ze światem. Otworzenie jakiejkolwiek przeprawy poprawi sytuację w promieniu 30km od mostu. Poza tym średniookresowo Lublin rozwija się wolniej niż Rzeszów (autostrada, szybka kolej, lotnisko, szlak komunikacyjny z Niemiec poprzez Wrocław, Śląsk, Kraków, Tarnów na Ukrainę) i Białystok (ekspresówka, kolej), więc Lublin żeby nie stracić palny pierwszeństwa na wschodzie PL za kilka lat musi zlikwidować bariery które blokują jego rozwój. Te bariery to: brak dobrego połączenia z Warszawą i zachodem kraju - ekspresówka w bólach powstaje na razie do Kurowa, za chwilę oddadzą lotnisko, brakuje lukwidacji bariery jaką na odcinku około 70km tworzy Wisła pomiędzy Puławami a Annopolem. Dopiero ekspresówka, lotnisko, dodatkowy most na Wiśle zniwelują przewagę Białegostoku który już dzisiaj ma prawie 300000 ludności (Lublin 348000). Jak powstanie nowy most to atrakcyjność inwestycyjna tych terenów zwiększy się, bo będzie lokalny tranzyt, bo przysłowiowy piekarz zyska 2x tyle potencjalnych klientów po drugiej stronie Wisły etc. Istnieje cały szereg zakładów pracy które będą mogły powstać jak tylko pojawi się most - jakaś stacja benzynowa, usługi transportowe etc. Będzie można robić coś na miejscu, wywieźć cokolwiek co się wytworzy, dojechać do pracy po drugiej stronie rzeki, osiedlić się, zbudować domek letniskowy czy cokolwiek. Szlaki S17, S12 są ważne i są budowane, ale bez likwidacji bariery Wisły zostaniemy cywilizacyjnym zaściankiem. Poza tym, zwróć uwagę że ekspresówka do Zakrętu ma szansę powstać realnie nie wcześniej niż około 2020r (do 2013 drobią do Kurowa a potem będą robić po 20-30km rocznie) lub nawet póżniej. Czekanie z mostem do tego czasu jest stratą jednego pokolenia dla terenów Szydłowiec-Iłża-Opole Lub.-Poniatowa. Moim zdaniem ten most to pomysł na rewitalizację tych terenów w perspektywie powiedzmy 20 lat - w tej chwili jest to po prostu miejsce gdzie niewiele się dzieje.


i racja z tym mostem w Kamieniu ....po jasną cholere ładować 271 mln w most w Kamieniu
Skoro na zachód mamy jeden most w Annopolu a drugi w Puławach. To nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na modernizację 12,17 i 19 na lubelskich odcinkach ?.
Opile Lubelskie, Poniatowa oraz rejon Iłży to rejony o największym bezrobiciu w kraju z powodu braku kontaktu ze światem. Otworzenie jakiejkolwiek przeprawy poprawi sytuację w promieniu 30km od mostu. Poza tym średniookresowo Lublin rozwija się wolniej niż Rzeszów (autostrada, szybka kolej, lotnisko, szlak komunikacyjny z Niemiec poprzez Wrocław, Śląsk, Kraków, Tarnów na Ukrainę) i Białystok (ekspresówka, kolej), więc Lublin żeby nie stracić palny pierwszeństwa na wschodzie PL za kilka lat musi zlikwidować bariery które blokują jego rozwój. ... rozwiń
Avatar
poznaniak z korzeniami Lb / 13 marca 2012 o 18:57
0
Gdzie te słowne obiecanki Marszałka Sobczaka -wielka szkoda że Mazowsze pana Struzika najbogatsze w Polsce nie dokłada do WSPÓLNELJ przeprawy[Mostu] przez Wisłę. Normalni radni mieszkancy powinni zdać sobie sprawa że to jest korzystne dla obydwiu regionu jak i gospodarki całego kraju .Most jest bardziej ważny niż droga remontowana ,ponieważ to jest zysk ekonomiczno czasowy około 80 minut i 75 kilometrów trasy . Słabą drogę mozna pokonac dłużej czsowo ale bez mostu jest to strata kolosalna .Jezeli będzie most wówczs wiele pojazdów zamiast przez Puławy będzie jechało do Opla przez most w Kamieniu.
Gdzie te słowne obiecanki Marszałka Sobczaka -wielka szkoda że Mazowsze pana Struzika najbogatsze w Polsce nie dokłada do WSPÓLNELJ przeprawy[Mostu] przez Wisłę. Normalni radni mieszkancy powinni zdać sobie sprawa że to jest korzystne dla obydwiu regionu jak i gospodarki całego kraju .Most jest bardziej ważny niż droga remontowana ,ponieważ to jest zysk ekonomiczno czasowy około 80 minut i 75 kilometrów trasy . Słabą drogę mozna pokonac dłużej czsowo ale bez mostu jest to strata kolosalna .Jezeli będzie most wówczs wiele pojazdów zamias... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2012 o 18:39
0
[quote name='antek' timestamp='1331636296' post='609383']
Brawo dla województwa lubelskiego zan determinację.
Mazowieckie ma się od kogo uczyć.
Tylko żal, że gmina solec nie należy do innego województwa.
Pozdrawiam lubelszczyznę.
[/quote]
Antek szedł przez wieś i się pytał gdzie ta lubelszczyzna jest,jak się dowiedziałeś, to powiedz gdzie ona jest.
Avatar
Gość / 13 marca 2012 o 14:55
0
To jedna z bardziej potrzebnych inwestycji.Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
Avatar
Andrzej / 13 marca 2012 o 14:45
0
To ile dołoży lubelskie ?
21 mil zł
jak dobrze pójdzie to jeszcze zostanie kasy
Avatar
Jan T. / 13 marca 2012 o 14:03
0
No i racja z tym mostem w Kamieniu ....po jasną cholere ładować 271 mln w most w Kamieniu
Skoro na zachód mamy jeden most w Annopolu a drugi w Puławach. To nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na modernizację 12,17 i 19 na lubelskich odcinkach ?.
Jak patrzę na niektórych lubelskich samorządowców to mam wrażenie że jest to grupka autystycznych dzieciaków,która chce tyłkami motyli nałapać. Tu rozgrzebią,tam rozgrzebią a potem zabierają zabawki i do Sejmu albo Senatu uciekają aby na to pobojowisko już z góry patrzeć. (No chyba że któryś z tych zainteresowanych ma w Iłży kuzynów to wtedy ten POśpiech budowy mostu- w tym miejscu ma sens)
No i racja z tym mostem w Kamieniu ....po jasną cholere ładować 271 mln w most w Kamieniu
Skoro na zachód mamy jeden most w Annopolu a drugi w Puławach. To nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na modernizację 12,17 i 19 na lubelskich odcinkach ?.
Jak patrzę na niektórych lubelskich samorządowców to mam wrażenie że jest to grupka autystycznych dzieciaków,która chce tyłkami motyli nałapać. Tu rozgrzebią,tam rozgrzebią a potem zabierają zabawki i do Sejmu albo Senatu uciekają aby na to pobojowisko już z góry patrzeć. (No chyba że kt... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2012 o 13:28
0
[quote name='antek' timestamp='1331636296' post='609383']
Brawo dla województwa lubelskiego zan determinację.
Mazowieckie ma się od kogo uczyć.
Tylko żal, że gmina solec nie należy do innego województwa.
Pozdrawiam lubelszczyznę.
[/quote]
podobno solec juz chce do lubelskiego
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 23 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 4 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 19 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 116 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 336 13

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 20 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 5

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.