Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 lutego 2010 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Miasta oryginalnie się reklamują. Daj się skusić pluszakowi

0 12 A A

Lubelszczyznę promowały w stolicy billboardy. Do odwiedzenia Zamościa mają zachęcić Włosi, wizerunek Chełma ociepla pluszowy miś, a od wczoraj miasto reklamują także filmy na internetowym portalu YouTube.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ponad 7 mln osób widziało najbardziej nietypową kampanię, którą Lublin zorganizował w czerwcu. Przez kilka dni przy drogach wylotowych z dużych miast Polski stali aktorzy przebrani za anioła, diabła, króla, artystę i marchewkę. Łapali okazję do Lublina. Anioł miał np. tabliczkę z napisem: „Anielskie klimaty”, a diabeł: „Tam się dzieje”.

Lubelszczyzna kusiła turystów hasłem: „Wyłącz napięcie, włącz zasilanie”. Zadziałało? Z tysiąca przepytanych osób znajomość hasła potwierdziło spontanicznie... 0,4 proc.

Bożena Wiśniewska z Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej przyznaje, że w 2009 roku Lublin odwiedziło mniej turystów niż rok wcześniej.

– To raczej wina kryzysu – tłumaczy Wiśniewska. – Nie potrafię powiedzieć, w jakim stopniu turystów przyciąga do nas promocja. Wiem za to, że chwalą nasze Stare Miasto, a wytykają kiepskie drogi i brak tanich noclegów.

Zamość w tym roku będzie się promował m.in. Festiwalem Kultury Włoskiej i Festiwalem im. Marka Grechuty. – Oba są cykliczne i były chętnie retransmitowane przez ogólnopolskie telewizje – mówi Jacek Bełz z zamojskiego UM.

Chełm ma promować m.in. gala boksu z udziałem gwiazd. Dodatkowo, miasto wykorzystuje do promocji Internet. – Kilka materiałów o Chełmie już można oglądać w internetowym serwisie YouTube – mówi Roland Kurczewicz z chełmskiego UM. – Wśród nich także te o promującym miasto pluszowym misiu.

– Ten miś to świetny pomysł – mówi chełmianka Bożena Nowakowska. – Bardziej zwraca uwagę niż reklamy na billboardach.

Miasto chce być widoczne także w telewizji, m.in. za pośrednictwem zrealizowanego ostatnio filmu o stalagu. Na film postawiły też Puławy. Wsparły finansowo realizację „Transferu”, którego akcja częściowo toczy się w tym mieście. Film ma trafić do kin i do telewizji jako serial.

Andrzej Jachim, dyrektor ds. strategii, Agencja Reklamowa Vena Art:

- Każdy sposób promocji jest dobry, pod warunkiem że jest wpisany w określoną strategię. Ważne, aby określić wcześniej, do jakich ludzi kierujemy ofertę, bo kampanie „do wszystkich” już się przeżyły. Dobrym wyborem było m.in. umieszczenie billboardów reklamujących Lubelszczyznę w Warszawie, a nie w zachodniej Polsce. Jest bardziej prawdopodobne, że to właśnie ze stolicy przyjadą turyści, a nie z drugiego końca kraju. Tych ostatnich zniechęci choćby kiepski dojazd. Niezłym pomysłem jest promowanie miasta w oparciu o atrakcyjną imprezę, która mogłaby się stać jego wizytówką.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2010 o 13:55
0
Zamiast pakować pieniądze w marketing to najpierw niech drogi zrobią!!! Jakie dziury są po zimie <wow> a jeszcze się nie skończyła... Później trzeba by było czymś zachęcić turystów, jakimiś atrakcjami w mieście a nie plakatami <haha> ale o atrakcje ciężko tutaj, nie ma ludzi z głową na karku więc o czym mowa??
Avatar
gosc2302 / 9 lutego 2010 o 11:07
0
Filmofan napisał:
W ubiegłym roku przebywałem w Kazimierzu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Rozmawiałem z ludźmi, którzy korzystając z pobytu na festiwalu chcieli zwiedzić Lubelszczyznę. Z rozmów wynikało, że mają w planach pojechać do Nałęczowa, Puław, ktoś wspomniał o Kozłówce, ktoś inny o Zamościu. Na moje pytanie o Lublin reagowano zdziwionymi spojrzeniami: "przecież tam nic ciekawego nie ma".
Inny przykład - także z ubiegłego roku. Przebywałem na pewnej konferencji w Łodzi. Uczestniczyli ludzie z całej Polski. Jak zwykle były nieformalne rozmowy: "kto, skąd itd.". Gdy powiedziałem że z Lublina, to ktoś ze współczuciem zauważył, że chyba musiałem jechać całą noc, bo to tak strasznie daleko na wschodzie.

Nie uważam, że w tych osądach kryje się jakakolwiek złośliwość. Po prostu tak właśnie postrzegana jest Lubelszczyzna i jej największe miasto. Nie zmienią tego kosztowne billboardy, "chwytliwe" hasła czy inne kampanie. Winne jest wyjątkowo niekorzystne położenie geograficzne (czy też geopolityczne), a co za tym idzie - zapóźnienie cywilizacyjne, ale za to przecież mieszkańcy nie mogą czuć się odpowiedzialni.


Racja.
Poza tym te wszystkie strategie, kampanie, oferty - cały ten marketingowy bełkot służy tylko do nabijania kabzy urzędnikom "od promocji" i uzasadnia dalsze istnienie ich biur i stanowisk. Dlaczego nikt nie sporządził analiz - o ile zwiększyła się liczba ludzi odwiedzających Lublin dzięki tym akcjom? A odwracając sytuację, inne miasta także się reklamują w podobny sposób: "Wielkie dzieje się" (Katowice), "Wschodzący Białystok", "7 km do Raju" (Kielce). Czy kogokolwiek z lublinian zachęciło to do odwiedzenia akurat tych miast?


Racja.
Poza tym te wszystkie strategie, kampanie, oferty - cały ten marketingowy bełkot służy tylko do nabijania kabzy urzędnikom "od promocji" i uzasadnia dalsze istnienie ich biur i stanowisk. Dlaczego nikt nie sporządził analiz - o ile zwiększyła się liczba ludzi odwiedzających Lublin dzięki tym akcjom? A odwracając sytuację, inne miasta także się reklamują w podobny sposób: "Wielkie dzieje się" (Katowice), "Wschodzący Białystok", "7 km do Raju" (Kielce). Czy kogokol... rozwiń
Avatar
Filmofan / 9 lutego 2010 o 10:44
0
W ubiegłym roku przebywałem w Kazimierzu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Rozmawiałem z ludźmi, którzy korzystając z pobytu na festiwalu chcieli zwiedzić Lubelszczyznę. Z rozmów wynikało, że mają w planach pojechać do Nałęczowa, Puław, ktoś wspomniał o Kozłówce, ktoś inny o Zamościu. Na moje pytanie o Lublin reagowano zdziwionymi spojrzeniami: "przecież tam nic ciekawego nie ma".
Inny przykład - także z ubiegłego roku. Przebywałem na pewnej konferencji w Łodzi. Uczestniczyli ludzie z całej Polski. Jak zwykle były nieformalne rozmowy: "kto, skąd itd.". Gdy powiedziałem że z Lublina, to ktoś ze współczuciem zauważył, że chyba musiałem jechać całą noc, bo to tak strasznie daleko na wschodzie.

Nie uważam, że w tych osądach kryje się jakakolwiek złośliwość. Po prostu tak właśnie postrzegana jest Lubelszczyzna i jej największe miasto. Nie zmienią tego kosztowne billboardy, "chwytliwe" hasła czy inne kampanie. Winne jest wyjątkowo niekorzystne położenie geograficzne (czy też geopolityczne), a co za tym idzie - zapóźnienie cywilizacyjne, ale za to przecież mieszkańcy nie mogą czuć się odpowiedzialni.
W ubiegłym roku przebywałem w Kazimierzu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Rozmawiałem z ludźmi, którzy korzystając z pobytu na festiwalu chcieli zwiedzić Lubelszczyznę. Z rozmów wynikało, że mają w planach pojechać do Nałęczowa, Puław, ktoś wspomniał o Kozłówce, ktoś inny o Zamościu. Na moje pytanie o Lublin reagowano zdziwionymi spojrzeniami: "przecież tam nic ciekawego nie ma".
Inny przykład - także z ubiegłego roku. Przebywałem na pewnej konferencji w Łodzi. Uczestniczyli ludzie z całej Polski. Jak zwykle były niefo... rozwiń
Avatar
VIP / 9 lutego 2010 o 06:41
0
To już buc obw. Kraw... z biura promocji miasta nie chce aby zbierac punkty na ,,gażety'' związane z tubtinem ?? Przecież jeszcze można urządzić turystom atrakcje zalicz 200 dziur na drogach, wymienimy ci zawieszenie... Jak dla mnie promocja nowego lublina jest bardzo cienka, ale cóż żyjemy w zaścianku. Aż dziwie się że dzieci nie wsadza sie do pieca na 3 zdrowaśki.

tubtin - miasto flustacji
Avatar
Gość / 8 lutego 2010 o 23:16
0
Do odwiedzenia Zamościa mają zachęcić Włosi
Zwłaszcza Luigi będzie reklamował Zamość po ostatnich skandalach z kamienicą
Avatar
Gość / 8 lutego 2010 o 22:00
0
Temat o Lubelszczyźnie a same wpisy o Chełmie
Avatar
Gość / 8 lutego 2010 o 21:31
0
Robert napisał:
Co z tego , że w Chełmie się promują.... pytanie tylko po co ???
Chełm to dziura zabita dechami , tu walczą z mareketami , centrami handlowymi wiatrakami i przedsiebiorcami( podobno pani plezydent chce zlikwidowaćjedyne kino?!?)


Chyba poza swoje miasto nigdzie nie jeździłeś... Pojeździj po Polsce i zobaczysz dopiero zapomniane miasteczka gdzie czas zatrzymał sie w latach 70.
Chełm jest jaki jest, ale jest dużo gorszych miejsc w naszym kraju.
Avatar
Longin / 8 lutego 2010 o 21:23
0
Robertowi pewnie chodzilo oto , że pewnie po pół roku okaże sie , że niestety chdk nie może nabyć nowych filmów i kino jest zadłużene na pół miliona i trzeba będzie ogłosic przetarg.
No i dlaczego go wygrał kolega Pani prezydent !!!...he he hi
Avatar
Gość / 8 lutego 2010 o 21:18
0
A kto powiedział że zlikwidować?? Weź człowieku się uspokój i nie wypisuj głupot.
Avatar
Robert / 8 lutego 2010 o 21:06
0
Co z tego , że w Chełmie się promują.... pytanie tylko po co ???
Chełm to dziura zabita dechami , tu walczą z mareketami , centrami handlowymi wiatrakami i przedsiebiorcami( podobno pani plezydent chce zlikwidowaćjedyne kino?!?)
Avatar
Gość / 9 lutego 2010 o 13:55
0
Zamiast pakować pieniądze w marketing to najpierw niech drogi zrobią!!! Jakie dziury są po zimie <wow> a jeszcze się nie skończyła... Później trzeba by było czymś zachęcić turystów, jakimiś atrakcjami w mieście a nie plakatami <haha> ale o atrakcje ciężko tutaj, nie ma ludzi z głową na karku więc o czym mowa??
Avatar
gosc2302 / 9 lutego 2010 o 11:07
0
Filmofan napisał:
W ubiegłym roku przebywałem w Kazimierzu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Rozmawiałem z ludźmi, którzy korzystając z pobytu na festiwalu chcieli zwiedzić Lubelszczyznę. Z rozmów wynikało, że mają w planach pojechać do Nałęczowa, Puław, ktoś wspomniał o Kozłówce, ktoś inny o Zamościu. Na moje pytanie o Lublin reagowano zdziwionymi spojrzeniami: "przecież tam nic ciekawego nie ma".
Inny przykład - także z ubiegłego roku. Przebywałem na pewnej konferencji w Łodzi. Uczestniczyli ludzie z całej Polski. Jak zwykle były nieformalne rozmowy: "kto, skąd itd.". Gdy powiedziałem że z Lublina, to ktoś ze współczuciem zauważył, że chyba musiałem jechać całą noc, bo to tak strasznie daleko na wschodzie.

Nie uważam, że w tych osądach kryje się jakakolwiek złośliwość. Po prostu tak właśnie postrzegana jest Lubelszczyzna i jej największe miasto. Nie zmienią tego kosztowne billboardy, "chwytliwe" hasła czy inne kampanie. Winne jest wyjątkowo niekorzystne położenie geograficzne (czy też geopolityczne), a co za tym idzie - zapóźnienie cywilizacyjne, ale za to przecież mieszkańcy nie mogą czuć się odpowiedzialni.


Racja.
Poza tym te wszystkie strategie, kampanie, oferty - cały ten marketingowy bełkot służy tylko do nabijania kabzy urzędnikom "od promocji" i uzasadnia dalsze istnienie ich biur i stanowisk. Dlaczego nikt nie sporządził analiz - o ile zwiększyła się liczba ludzi odwiedzających Lublin dzięki tym akcjom? A odwracając sytuację, inne miasta także się reklamują w podobny sposób: "Wielkie dzieje się" (Katowice), "Wschodzący Białystok", "7 km do Raju" (Kielce). Czy kogokolwiek z lublinian zachęciło to do odwiedzenia akurat tych miast?


Racja.
Poza tym te wszystkie strategie, kampanie, oferty - cały ten marketingowy bełkot służy tylko do nabijania kabzy urzędnikom "od promocji" i uzasadnia dalsze istnienie ich biur i stanowisk. Dlaczego nikt nie sporządził analiz - o ile zwiększyła się liczba ludzi odwiedzających Lublin dzięki tym akcjom? A odwracając sytuację, inne miasta także się reklamują w podobny sposób: "Wielkie dzieje się" (Katowice), "Wschodzący Białystok", "7 km do Raju" (Kielce). Czy kogokol... rozwiń
Avatar
Filmofan / 9 lutego 2010 o 10:44
0
W ubiegłym roku przebywałem w Kazimierzu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Rozmawiałem z ludźmi, którzy korzystając z pobytu na festiwalu chcieli zwiedzić Lubelszczyznę. Z rozmów wynikało, że mają w planach pojechać do Nałęczowa, Puław, ktoś wspomniał o Kozłówce, ktoś inny o Zamościu. Na moje pytanie o Lublin reagowano zdziwionymi spojrzeniami: "przecież tam nic ciekawego nie ma".
Inny przykład - także z ubiegłego roku. Przebywałem na pewnej konferencji w Łodzi. Uczestniczyli ludzie z całej Polski. Jak zwykle były nieformalne rozmowy: "kto, skąd itd.". Gdy powiedziałem że z Lublina, to ktoś ze współczuciem zauważył, że chyba musiałem jechać całą noc, bo to tak strasznie daleko na wschodzie.

Nie uważam, że w tych osądach kryje się jakakolwiek złośliwość. Po prostu tak właśnie postrzegana jest Lubelszczyzna i jej największe miasto. Nie zmienią tego kosztowne billboardy, "chwytliwe" hasła czy inne kampanie. Winne jest wyjątkowo niekorzystne położenie geograficzne (czy też geopolityczne), a co za tym idzie - zapóźnienie cywilizacyjne, ale za to przecież mieszkańcy nie mogą czuć się odpowiedzialni.
W ubiegłym roku przebywałem w Kazimierzu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Rozmawiałem z ludźmi, którzy korzystając z pobytu na festiwalu chcieli zwiedzić Lubelszczyznę. Z rozmów wynikało, że mają w planach pojechać do Nałęczowa, Puław, ktoś wspomniał o Kozłówce, ktoś inny o Zamościu. Na moje pytanie o Lublin reagowano zdziwionymi spojrzeniami: "przecież tam nic ciekawego nie ma".
Inny przykład - także z ubiegłego roku. Przebywałem na pewnej konferencji w Łodzi. Uczestniczyli ludzie z całej Polski. Jak zwykle były niefo... rozwiń
Avatar
VIP / 9 lutego 2010 o 06:41
0
To już buc obw. Kraw... z biura promocji miasta nie chce aby zbierac punkty na ,,gażety'' związane z tubtinem ?? Przecież jeszcze można urządzić turystom atrakcje zalicz 200 dziur na drogach, wymienimy ci zawieszenie... Jak dla mnie promocja nowego lublina jest bardzo cienka, ale cóż żyjemy w zaścianku. Aż dziwie się że dzieci nie wsadza sie do pieca na 3 zdrowaśki.

tubtin - miasto flustacji
Avatar
Gość / 8 lutego 2010 o 23:16
0
Do odwiedzenia Zamościa mają zachęcić Włosi
Zwłaszcza Luigi będzie reklamował Zamość po ostatnich skandalach z kamienicą
Avatar
Gość / 8 lutego 2010 o 22:00
0
Temat o Lubelszczyźnie a same wpisy o Chełmie
Avatar
Gość / 8 lutego 2010 o 21:31
0
Robert napisał:
Co z tego , że w Chełmie się promują.... pytanie tylko po co ???
Chełm to dziura zabita dechami , tu walczą z mareketami , centrami handlowymi wiatrakami i przedsiebiorcami( podobno pani plezydent chce zlikwidowaćjedyne kino?!?)


Chyba poza swoje miasto nigdzie nie jeździłeś... Pojeździj po Polsce i zobaczysz dopiero zapomniane miasteczka gdzie czas zatrzymał sie w latach 70.
Chełm jest jaki jest, ale jest dużo gorszych miejsc w naszym kraju.
Avatar
Longin / 8 lutego 2010 o 21:23
0
Robertowi pewnie chodzilo oto , że pewnie po pół roku okaże sie , że niestety chdk nie może nabyć nowych filmów i kino jest zadłużene na pół miliona i trzeba będzie ogłosic przetarg.
No i dlaczego go wygrał kolega Pani prezydent !!!...he he hi
Avatar
Gość / 8 lutego 2010 o 21:18
0
A kto powiedział że zlikwidować?? Weź człowieku się uspokój i nie wypisuj głupot.
Avatar
Robert / 8 lutego 2010 o 21:06
0
Co z tego , że w Chełmie się promują.... pytanie tylko po co ???
Chełm to dziura zabita dechami , tu walczą z mareketami , centrami handlowymi wiatrakami i przedsiebiorcami( podobno pani plezydent chce zlikwidowaćjedyne kino?!?)
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni powiatu bialskiego plan dla wsi nazywają kpiną

Radni powiatu bialskiego plan dla wsi nazywają kpiną 1 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 99 7

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 20 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.