Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 kwietnia 2010 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy podlubelskich miejscowości: Chcemy policjantów na miejscu!

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 10 A A

Policja chce ograniczenia działalności swoich punktów przyjęć w małych miejscowościach. Obiecuje za to więcej patroli w radiowozach. Mieszkańcy nie są zachwyceni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teraz kilkuosobowe policyjne załogi w Długiem, Głusku, Niedrzwicy, Garbowie i Zakrzewie pracują codziennie. Już w najbliższych dniach będzie tam urzędował jedynie dzielnicowy i jedynie w określonych dniach tygodnia.

Wczoraj Jacek Buczek, komendant miejski policji w Lublinie, odpowiadający także za bezpieczeństwo 16 gmin w powiecie lubelskim prezentował zamiany organizacji pracy mieszkańcom i radnym w Niedrzwicy. Nas odesłał do rzecznika. – Policjanci z punktów przyjęć siedzący za biurkami wyjdą na ulicę. Znikają funkcje administracyjne kierowników punktów – informuje Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji.

Wójtowicz tłumaczy, że o 25 proc. wzrośnie liczba etatów w służbie patrolowo-interwencyjnej w komendach w Bychawie, Niemcach i Bełżycach skąd mają wyjeżdżać patrole. Pomysł policji nie przypadł do gustu mieszkańcom Niedrzwicy. – To głupota, bo Niedrzwica to duża, 11-tysięczna gmina. Zanim na miejsce przyjedzie radiowóz z Bełżyc, to miną wieki – mówi Karol Wójtowicz z Niedrzwicy.

– Tu jest dużo barów i ruchliwa droga do Kraśnika. Co rusz dochodzi do wypadków, czy bójek. Obecność policji działa prewencyjnie – dodaje Iwona Mędykowska z Niedrzwicy.

– Po zmianach na pewno nie spadnie poziom bezpieczeństwa, a wręcz przeciwnie. W gminach będzie więcej radiowozów w służbie całodobowej, a mniej urzędników w punktach przyjęć – przekonuje Wójtowicz.

– Zostaliśmy zaskoczeni propozycją komendanta Buczka. Nie mieliśmy czasu na konsultacje z mieszkańcami – mówi Zdzisław Antoń, wójt gminy Niedrzwica. – Na pewno zmiany nie poprawią kontaktów z policją.

W gminie Wólka o zamiarach policji dowiedzieli się wcześniej i już działają. Tutaj likwidowany w związku z budową obwodnicy Lublina punkt w Długiem miał mieć nową siedzibę w Borku. – Mam kilka tysięcy podpisów pod petycją, aby policja otworzyła ten punkt. Już nawet wystąpiłem do komendanta wojewódzkiego z pytaniem, jakie mamy w nowym lokalu zamontować szyby. Zwykłe czy kuloodporne – mówi Włodzimierz Hofa, wójt gminy Wólka. – Policja mówi o większej liczbie zmotoryzowanych patroli. Tylko, jak będzie trzeba, to gdzie szukać policji? W Niemcach…

Nie tylko kwestia patroli, ale także kontaktu z policją budzi niepokój mieszkańców. – Złożyć zeznania, czy załatwić inną sprawę, zawsze to poręczniej w punkcie przyjęć na miejscu – dodaje Maria Sadzikowska z osiedla Borek. – Teraz będą musiała jechać do Niemiec. – Dzielnicowi będą przyjmować w terminach uzgodnionych z gminami, a w razie potrzeby mają komórki i mogą podjechać do obywatela – ripostuje Janusz Wójtowicz.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~xyz~ / 15 kwietnia 2010 o 16:12
0
maro napisał:
I tak jest w wielu państwach. To rzeczywiście jest chore rozumowanie, że im więcej komisariatów (czyli) biur, to tym bezpieczniej.


Maro jak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to nie komentuj. W tekście napisano o punktach przyjęć dla interesantów - czyli nie komisariatach które rzeczywiście generują dodatkowe struktury logistyczne. W punkcie przyjęć ma być policjant do którego ma być blisko interesantowi. W ustawie napisano że POLICJA MA SŁUŻYĆ SPOŁECZEŃSTWU a nie niekompetentnym przełożonym. A te dodatkowe radiowozy to jak zwykle pic na wodę pana Buczka...


Maro jak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to nie komentuj. W tekście napisano o punktach przyjęć dla interesantów - czyli nie komisariatach które rzeczywiście generują dodatkowe struktury logistyczne. W punkcie przyjęć ma być policjant do którego ma być blisko interesantowi. W ustawie napisano że POLICJA MA SŁUŻYĆ SPOŁECZEŃSTWU a nie niekompetentnym przełożonym. A te dodatkowe radiowozy to jak zwykle pic na wodę pana Buczka... rozwiń
Avatar
andrew / 9 kwietnia 2010 o 16:47
0
maro napisał:
I tak jest w wielu państwach. To rzeczywiście jest chore rozumowanie, że im więcej komisariatów (czyli) biur, to tym bezpieczniej.


Wskaż chociaż jedno państwo, gdzie likwiduje się Komisariaty i wmawia ludziom, że radiowóz wystarczy.
Avatar
maro / 9 kwietnia 2010 o 12:56
0
andrew napisał:
Idąc dla odmiany tym tokiem rozumowania zlikwidujmy wszystkie a zostawmy tylko KWP. Wtedy to dopiero będzie radiowozów na ulicach.


I tak jest w wielu państwach. To rzeczywiście jest chore rozumowanie, że im więcej komisariatów (czyli) biur, to tym bezpieczniej.
Avatar
mn / 9 kwietnia 2010 o 12:54
0
Wójtowicz tłumaczy, że o 25 proc. wzrośnie liczba etatów w służbie patrolowo-interwencyjnej

Gdyby tak pogonić rozpasany zespół prasowy z KWP to może udałoby się podciągnąć wskaźnik do 26%.

Zanim na miejsce przyjedzie radiowóz z Bełżyc, to miną wieki – mówi Karol Wójtowicz z Niedrzwicy.

Tego może Pan być pewien.


Ps:Jak dobrze pamiętam pewien komendant usiłujący zlikwidować pewien komisariat pożegnał się z posadką.
Avatar
andrew / 9 kwietnia 2010 o 12:41
0
~karol~ napisał:
. Od kiedy to ilość komend wpływa na bezpieczeństwo? Co za durnoty wójt opowiada, że komisariat musi być, bo są często wypadki. właśnie o to chodzi, żeby tych biur było jak najmniej, a więcej policjantów na ulicy. I o to chodzi.

"Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś wreszcie rano rozładuje kilkukilometrowe korki w stronę Lublina"

Żeby rozładować korki trzeba postawić radiowóz, a nie robić komisariatIdąc dla odmiany tym tokiem rozumowania zlikwidujmy wszystkie a zostawmy tylko KWP. Wtedy to dopiero będzie radiowozów na ulicach.Idąc dla odmiany tym tokiem rozumowania zlikwidujmy wszystkie a zostawmy tylko KWP. Wtedy to dopiero będzie radiowozów na ulicach. rozwiń
Avatar
~karol~ / 9 kwietnia 2010 o 11:27
0
... napisał:
os. Borek w rejonie "Niemce" to totalne nieporozumienie; z Lublina dojazd radiowozu DOBRĄ DROGĄ w 10 minut, z Niemiec po wertepach przynajmniej dwa razy dłuzej. Jak na osiedlu tej wielkości (+ okoliczne miejscowosci typu Wólka, Długie, Łuszczów itp) ma tylko w wybrane dni tygodnia być dzielnicowy? O ilości zdarzeń drogowych na trasie do Łęcznej nawet nie wspomnę, zwłaszcza jak się zrobi cieplej i zaczynają się wyścigi "kto szybciej nad jeziora". Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś wreszcie rano rozładuje kilkukilometrowe korki w stronę Lublina) i niech on obsługuje okolice drogi na Łęczną. Tymczasem powstanie raj dla bandziorów i złodziei.....zresztą juz teraz po wioskach bezkarnie jeżdżą dawcy organów..... Od kiedy to ilość komend wpływa na bezpieczeństwo? Co za durnoty wójt opowiada, że komisariat musi być, bo są często wypadki. właśnie o to chodzi, żeby tych biur było jak najmniej, a więcej policjantów na ulicy. I o to chodzi.

"Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś wreszcie rano rozładuje kilkukilometrowe korki w stronę Lublina"

Żeby rozładować korki trzeba postawić radiowóz, a nie robić komisariat. Od kiedy to ilość komend wpływa na bezpieczeństwo? Co za durnoty wójt opowiada, że komisariat musi być, bo są często wypadki. właśnie o to chodzi, żeby tych biur było jak najmniej, a więcej policjantów na ulicy. I o to chodzi.

"Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś wreszcie rano rozładuje kilkukilometrowe korki w stronę Lublina"

Żeby rozładować korki trzeba postawić radiowóz, a nie robić komisariat rozwiń
Avatar
... / 9 kwietnia 2010 o 11:21
0
os. Borek w rejonie "Niemce" to totalne nieporozumienie; z Lublina dojazd radiowozu DOBRĄ DROGĄ w 10 minut, z Niemiec po wertepach przynajmniej dwa razy dłuzej. Jak na osiedlu tej wielkości (+ okoliczne miejscowosci typu Wólka, Długie, Łuszczów itp) ma tylko w wybrane dni tygodnia być dzielnicowy? O ilości zdarzeń drogowych na trasie do Łęcznej nawet nie wspomnę, zwłaszcza jak się zrobi cieplej i zaczynają się wyścigi "kto szybciej nad jeziora". Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś wreszcie rano rozładuje kilkukilometrowe korki w stronę Lublina) i niech on obsługuje okolice drogi na Łęczną. Tymczasem powstanie raj dla bandziorów i złodziei.....zresztą juz teraz po wioskach bezkarnie jeżdżą dawcy organów....
os. Borek w rejonie "Niemce" to totalne nieporozumienie; z Lublina dojazd radiowozu DOBRĄ DROGĄ w 10 minut, z Niemiec po wertepach przynajmniej dwa razy dłuzej. Jak na osiedlu tej wielkości (+ okoliczne miejscowosci typu Wólka, Długie, Łuszczów itp) ma tylko w wybrane dni tygodnia być dzielnicowy? O ilości zdarzeń drogowych na trasie do Łęcznej nawet nie wspomnę, zwłaszcza jak się zrobi cieplej i zaczynają się wyścigi "kto szybciej nad jeziora". Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś w... rozwiń
Avatar
nonie / 9 kwietnia 2010 o 10:26
0
Jeżeli głos zabiera Rzecznik KWP broniąc pomysłu, to znaczy, że nie Komendanci powiatowi są ich autorami. Teraz likwiduje się pod jakimkolwiek pretekstem Punkty Przyjęć, później Posterunki a następnie chyba Komisariaty. Nie wszędzie są McDonaldy, gdzie będzie można spotkać policjanta. Więcej patroli zmotoryzowanych to więcej paliwa do radiowozów. A skąd Policja nagle ma jej więcej? Przecież mówi się o dalszych cięciach w wydatkach. Samorząd da? Dlaczego?
Avatar
niewinny / 9 kwietnia 2010 o 10:24
0
ludzie komendant buczek jest nieomylny i wie co robi! a jak się to komuś nie podoba to niech się wyprowadzi z lubelskiego
Avatar
mario / 9 kwietnia 2010 o 09:40
0
To skandal, że posterunek Policji dla mieszkańców osiedla Borek znajduje się w Niemcach! Kto wpadł na taki pomysł rejonizacji??? Jak mi na osiedlu okradali samochód to po kilkunastu moich telefonach policja przyjechała po trzech godzinach....więc o czym mowa Panie Komendancie????
Avatar
~xyz~ / 15 kwietnia 2010 o 16:12
0
maro napisał:
I tak jest w wielu państwach. To rzeczywiście jest chore rozumowanie, że im więcej komisariatów (czyli) biur, to tym bezpieczniej.


Maro jak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to nie komentuj. W tekście napisano o punktach przyjęć dla interesantów - czyli nie komisariatach które rzeczywiście generują dodatkowe struktury logistyczne. W punkcie przyjęć ma być policjant do którego ma być blisko interesantowi. W ustawie napisano że POLICJA MA SŁUŻYĆ SPOŁECZEŃSTWU a nie niekompetentnym przełożonym. A te dodatkowe radiowozy to jak zwykle pic na wodę pana Buczka...


Maro jak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to nie komentuj. W tekście napisano o punktach przyjęć dla interesantów - czyli nie komisariatach które rzeczywiście generują dodatkowe struktury logistyczne. W punkcie przyjęć ma być policjant do którego ma być blisko interesantowi. W ustawie napisano że POLICJA MA SŁUŻYĆ SPOŁECZEŃSTWU a nie niekompetentnym przełożonym. A te dodatkowe radiowozy to jak zwykle pic na wodę pana Buczka... rozwiń
Avatar
andrew / 9 kwietnia 2010 o 16:47
0
maro napisał:
I tak jest w wielu państwach. To rzeczywiście jest chore rozumowanie, że im więcej komisariatów (czyli) biur, to tym bezpieczniej.


Wskaż chociaż jedno państwo, gdzie likwiduje się Komisariaty i wmawia ludziom, że radiowóz wystarczy.
Avatar
maro / 9 kwietnia 2010 o 12:56
0
andrew napisał:
Idąc dla odmiany tym tokiem rozumowania zlikwidujmy wszystkie a zostawmy tylko KWP. Wtedy to dopiero będzie radiowozów na ulicach.


I tak jest w wielu państwach. To rzeczywiście jest chore rozumowanie, że im więcej komisariatów (czyli) biur, to tym bezpieczniej.
Avatar
mn / 9 kwietnia 2010 o 12:54
0
Wójtowicz tłumaczy, że o 25 proc. wzrośnie liczba etatów w służbie patrolowo-interwencyjnej

Gdyby tak pogonić rozpasany zespół prasowy z KWP to może udałoby się podciągnąć wskaźnik do 26%.

Zanim na miejsce przyjedzie radiowóz z Bełżyc, to miną wieki – mówi Karol Wójtowicz z Niedrzwicy.

Tego może Pan być pewien.


Ps:Jak dobrze pamiętam pewien komendant usiłujący zlikwidować pewien komisariat pożegnał się z posadką.
Avatar
andrew / 9 kwietnia 2010 o 12:41
0
~karol~ napisał:
. Od kiedy to ilość komend wpływa na bezpieczeństwo? Co za durnoty wójt opowiada, że komisariat musi być, bo są często wypadki. właśnie o to chodzi, żeby tych biur było jak najmniej, a więcej policjantów na ulicy. I o to chodzi.

"Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś wreszcie rano rozładuje kilkukilometrowe korki w stronę Lublina"

Żeby rozładować korki trzeba postawić radiowóz, a nie robić komisariatIdąc dla odmiany tym tokiem rozumowania zlikwidujmy wszystkie a zostawmy tylko KWP. Wtedy to dopiero będzie radiowozów na ulicach.Idąc dla odmiany tym tokiem rozumowania zlikwidujmy wszystkie a zostawmy tylko KWP. Wtedy to dopiero będzie radiowozów na ulicach. rozwiń
Avatar
~karol~ / 9 kwietnia 2010 o 11:27
0
... napisał:
os. Borek w rejonie "Niemce" to totalne nieporozumienie; z Lublina dojazd radiowozu DOBRĄ DROGĄ w 10 minut, z Niemiec po wertepach przynajmniej dwa razy dłuzej. Jak na osiedlu tej wielkości (+ okoliczne miejscowosci typu Wólka, Długie, Łuszczów itp) ma tylko w wybrane dni tygodnia być dzielnicowy? O ilości zdarzeń drogowych na trasie do Łęcznej nawet nie wspomnę, zwłaszcza jak się zrobi cieplej i zaczynają się wyścigi "kto szybciej nad jeziora". Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś wreszcie rano rozładuje kilkukilometrowe korki w stronę Lublina) i niech on obsługuje okolice drogi na Łęczną. Tymczasem powstanie raj dla bandziorów i złodziei.....zresztą juz teraz po wioskach bezkarnie jeżdżą dawcy organów..... Od kiedy to ilość komend wpływa na bezpieczeństwo? Co za durnoty wójt opowiada, że komisariat musi być, bo są często wypadki. właśnie o to chodzi, żeby tych biur było jak najmniej, a więcej policjantów na ulicy. I o to chodzi.

"Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś wreszcie rano rozładuje kilkukilometrowe korki w stronę Lublina"

Żeby rozładować korki trzeba postawić radiowóz, a nie robić komisariat. Od kiedy to ilość komend wpływa na bezpieczeństwo? Co za durnoty wójt opowiada, że komisariat musi być, bo są często wypadki. właśnie o to chodzi, żeby tych biur było jak najmniej, a więcej policjantów na ulicy. I o to chodzi.

"Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś wreszcie rano rozładuje kilkukilometrowe korki w stronę Lublina"

Żeby rozładować korki trzeba postawić radiowóz, a nie robić komisariat rozwiń
Avatar
... / 9 kwietnia 2010 o 11:21
0
os. Borek w rejonie "Niemce" to totalne nieporozumienie; z Lublina dojazd radiowozu DOBRĄ DROGĄ w 10 minut, z Niemiec po wertepach przynajmniej dwa razy dłuzej. Jak na osiedlu tej wielkości (+ okoliczne miejscowosci typu Wólka, Długie, Łuszczów itp) ma tylko w wybrane dni tygodnia być dzielnicowy? O ilości zdarzeń drogowych na trasie do Łęcznej nawet nie wspomnę, zwłaszcza jak się zrobi cieplej i zaczynają się wyścigi "kto szybciej nad jeziora". Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś wreszcie rano rozładuje kilkukilometrowe korki w stronę Lublina) i niech on obsługuje okolice drogi na Łęczną. Tymczasem powstanie raj dla bandziorów i złodziei.....zresztą juz teraz po wioskach bezkarnie jeżdżą dawcy organów....
os. Borek w rejonie "Niemce" to totalne nieporozumienie; z Lublina dojazd radiowozu DOBRĄ DROGĄ w 10 minut, z Niemiec po wertepach przynajmniej dwa razy dłuzej. Jak na osiedlu tej wielkości (+ okoliczne miejscowosci typu Wólka, Długie, Łuszczów itp) ma tylko w wybrane dni tygodnia być dzielnicowy? O ilości zdarzeń drogowych na trasie do Łęcznej nawet nie wspomnę, zwłaszcza jak się zrobi cieplej i zaczynają się wyścigi "kto szybciej nad jeziora". Zrobić komisariat na Turystycznej (najlepiej w okolicy świateł to może ktoś w... rozwiń
Avatar
nonie / 9 kwietnia 2010 o 10:26
0
Jeżeli głos zabiera Rzecznik KWP broniąc pomysłu, to znaczy, że nie Komendanci powiatowi są ich autorami. Teraz likwiduje się pod jakimkolwiek pretekstem Punkty Przyjęć, później Posterunki a następnie chyba Komisariaty. Nie wszędzie są McDonaldy, gdzie będzie można spotkać policjanta. Więcej patroli zmotoryzowanych to więcej paliwa do radiowozów. A skąd Policja nagle ma jej więcej? Przecież mówi się o dalszych cięciach w wydatkach. Samorząd da? Dlaczego?
Avatar
niewinny / 9 kwietnia 2010 o 10:24
0
ludzie komendant buczek jest nieomylny i wie co robi! a jak się to komuś nie podoba to niech się wyprowadzi z lubelskiego
Avatar
mario / 9 kwietnia 2010 o 09:40
0
To skandal, że posterunek Policji dla mieszkańców osiedla Borek znajduje się w Niemcach! Kto wpadł na taki pomysł rejonizacji??? Jak mi na osiedlu okradali samochód to po kilkunastu moich telefonach policja przyjechała po trzech godzinach....więc o czym mowa Panie Komendancie????
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 2 0

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 15 6

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 3 1

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 5

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 11

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.