Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 stycznia 2019 r.
22:52

Milczenie w Annopolu, marsz przeciw nienawiści w Chełmie. Mieszkańcy solidarni z Gdańskiem [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora bar
0 30 A A

Społeczność Chełma włączyła się ogólnopolskich marszów przeciwko agresji i nienawiści. We wtorek przed godziną 18, by uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zebrali się na deptaku przy ul. Lwowskiej, skąd przemaszerowali na pl. Łuczkowskiego. Kilkadziesiąt osób zebrało się także w Annopolu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W milczeniu zapalono znicze i sztuczne ognie. Dyskretnym, muzycznym tłem dla tej chwili skupienia był utwór „The sound of silence”. Niektórzy z kilkusetosobowej grupy przynieśli ze sobą poza zniczami także narodowe flagi opatrzone kirem.

Chełmianie przejęci tym do czego doszło w Gdańsku spotkają się także w środę, aby ponownie uczcić pamięć prezydenta Adamowicza i wspólnie przeżyć to, co go spotkało. Ks. Andrzej Sternik, proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP na Górze Chełmskiej zaprosił bowiem wiernych na mszę o godz. 18 za duszę Pawła Adamowicza.

W geście solidarności z Gdańskiem, znicze i świece zapalono także w Annopolu. Mieszkańcy uczcili pamięć Pawła Adamowicza kilkoma minutami ciszy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Matrix / 16 stycznia 2019 r. o 09:32
+13
Nie ogarniam prezydenta zabił gość chory psychicznie i co te marsze zmienią ? Nie dajmy się zwariować... chwilę temu zginęło 5 młodych dziewczyn.. Polce w Niemczech zasztyletowano dziecko i co nie było marszów i żałoby Narodowej jak zawsze manipulują nami jak by życie polityka było więcej warte od zwykłego obywatela
Avatar
Gość / 16 stycznia 2019 r. o 11:06
+7
Ciszej nad tą trumną ,mądrzej nad tą Polską i jej politykami.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2019 r. o 07:22
+7
Dlaczego Adamowicz nie był kandydatem PO w wyborach? A teraz ci sami, którzy popierali młodego Wałęsę a nie Adamowicza prześcigają się w laurkach na jego cześć! Tak tylko pytam...
Avatar
Herman / 16 stycznia 2019 r. o 16:29
+6
No prosze,pisowski prezydent i juz w komentarzach sami slugusi dobrej zmiany prześcigają sie w paszkwilach,tfu
Avatar
Obserwator / 16 stycznia 2019 r. o 08:29
+6
Obłuda !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 16 stycznia 2019 r. o 06:58
+6
Nawet Kukiz chce odwołania Kurskigo za jego jad w Wiadomościach.
Avatar
tyle / 15 stycznia 2019 r. o 23:47
+5
jak to jest jak zginał Prezydent Adamowicz zamordowany przez psyhika są marsze ,milczenia, żałoba narodowa a jak zginął pan Rasiak i drugiemu pracownikowi Cyba o mało nie odciął głowy była cisza to jakaś hipokryzja Tusk nawet nie dał renty wdowie po Rasiaku w drodze wyjątku ale Krzywonoskaq dostała
Avatar
kiedyś "Solidaruch" z Chełma .... / 16 stycznia 2019 r. o 23:37
+3
...ile oblicz ma nasza ojczyzna? Z jednej strony kreatywni, oddani swoim małym ojczyznom ludzie, a z drugiej strony zakompleksione , pretensjonalne jednokomórkowce-pantofelki pozbawione głodu wiedzy tak chętnie glosujący na kanalie wykorzystujące ich intelektualne słabości oraz chętnie pławiący się w nieszczęściu ... Ale krwi Pana Prezydenta Gdańska z ich rąk nic już nie zmyje!
Avatar
pola / 16 stycznia 2019 r. o 19:16
+2
....znajdują się pieniądze na takie uroczystości ale prawdziwym patriotom oddającym zdrowie a często życie za Solidarność już nie ma kto pomoc. Tylko w Chełmie jest grono doświadczonych działaczy które życiem zaświadczyli o swoje przydatności dla narodu. Ale na nich już środków nie ma! Tamten nci nie wiedział o bohaterach tamtych czasów bo siedział pod kiecko matki! Chco zniszczyć PiS a nie działać na dobre struny patriotyzmu!
 taaa, a co solidarność zrobiła dla wschodniej Polski? czy to nie wtedy Polska wschodnia tak podupadła? Przecież cała kasa poszła na "ratowanie" biednego ślonska,gdańska i stoczni czyż nie?
 taaa, a co solidarność zrobiła dla wschodniej Polski? czy to nie wtedy Polska wschodnia tak podupadła? Przecież cała kasa poszła na "ratowanie" biednego ślonska,gdańska i stoczni czyż nie? rozwiń
Avatar
yaneck / 16 stycznia 2019 r. o 07:38
+2
Marsz przeciw nienawiści w Chełmie. Taka nienawiść w tym Chełmie?!?
Avatar
Andrzej / 4 lutego 2019 r. o 23:42
0
Kończy mi się abonament na płatna telewizję i telewizor leci na śmietnik.Właśnie czy cała Polska ma żyć problemami innych?Otóż to media mieszają obywatelom tego wspaniałego kraju w głowach.Wpływy i nieprawdziwe informacje są na porządku dziennym.Politycy zapomnieli tak naprawdę do czego zostali wybrani,zamiast dbać o obywateli,gryza się jak psy o kość i w dodatku wykorzystują do tego przekaz publiczny.Jestem przekonany że jest w tym kraju potrzebna odpowiedzialność za swoje czyny,zaniedbania szkodzące w interesy Polski.Dlatego korupcja powinna być surowo karana bo następne pokolenia biedę klepią.Proszę przestudiować historię ostatniego wieku,a zrozumiecie komu zależy na podziałach w Polsce.
Kończy mi się abonament na płatna telewizję i telewizor leci na śmietnik.Właśnie czy cała Polska ma żyć problemami innych?Otóż to media mieszają obywatelom tego wspaniałego kraju w głowach.Wpływy i nieprawdziwe informacje są na porządku dziennym.Politycy zapomnieli tak naprawdę do czego zostali wybrani,zamiast dbać o obywateli,gryza się jak psy o kość i w dodatku wykorzystują do tego przekaz publiczny.Jestem przekonany że jest w tym kraju potrzebna odpowiedzialność za swoje czyny,zaniedbania szkodzące w interesy Polski.Dlatego korupcja powin... rozwiń
Avatar
xxx / 18 stycznia 2019 r. o 07:15
0
HIPOKRYZJA. Ludzie, nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu, wszyscy przecież wiemy co to był za człowiek.
 Kaczyński - nie znam ale słyszałem,że dyktator.
Avatar
Posady I Stanowiska / 18 stycznia 2019 r. o 07:12
0
Niech opozycja nie sieje nienawisci . To ona ciagle mowi o faszyzmie , dyktaturze, nie poszanowaniu demokracji, o nienawisci ,tylko dlatego ,ze przegrala wybory.
 Tylko opozycja??? - cały swiat wie, że Polska to obecnie skansen Europy, przypominajacy druga Białoruś a nie europejski kraj demokratyczny. Wyjcie trolle,wyjcie - nadchodzi Rydzyk i koniec waszego trwania przy korycie :)))
Avatar
joo / 17 stycznia 2019 r. o 11:48
0
większość zgłupiała... :) nie znała gościa a tak liżą ...d...e... :) , chcą sie przypodobać.. :) pytanie komu ?
Avatar
kiedyś "Solidaruch" z Chełma .... / 16 stycznia 2019 r. o 23:37
+3
...ile oblicz ma nasza ojczyzna? Z jednej strony kreatywni, oddani swoim małym ojczyznom ludzie, a z drugiej strony zakompleksione , pretensjonalne jednokomórkowce-pantofelki pozbawione głodu wiedzy tak chętnie glosujący na kanalie wykorzystujące ich intelektualne słabości oraz chętnie pławiący się w nieszczęściu ... Ale krwi Pana Prezydenta Gdańska z ich rąk nic już nie zmyje!
Avatar
pola / 16 stycznia 2019 r. o 19:16
+2
....znajdują się pieniądze na takie uroczystości ale prawdziwym patriotom oddającym zdrowie a często życie za Solidarność już nie ma kto pomoc. Tylko w Chełmie jest grono doświadczonych działaczy które życiem zaświadczyli o swoje przydatności dla narodu. Ale na nich już środków nie ma! Tamten nci nie wiedział o bohaterach tamtych czasów bo siedział pod kiecko matki! Chco zniszczyć PiS a nie działać na dobre struny patriotyzmu!
 taaa, a co solidarność zrobiła dla wschodniej Polski? czy to nie wtedy Polska wschodnia tak podupadła? Przecież cała kasa poszła na "ratowanie" biednego ślonska,gdańska i stoczni czyż nie?
 taaa, a co solidarność zrobiła dla wschodniej Polski? czy to nie wtedy Polska wschodnia tak podupadła? Przecież cała kasa poszła na "ratowanie" biednego ślonska,gdańska i stoczni czyż nie? rozwiń
Avatar
Tadeusz P. / 16 stycznia 2019 r. o 17:11
-4
....znajdują się pieniądze na takie uroczystości ale prawdziwym patriotom oddającym zdrowie a często życie za Solidarność już nie ma kto pomoc. Tylko w Chełmie jest grono doświadczonych działaczy które życiem zaświadczyli o swoje przydatności dla narodu. Ale na nich już środków nie ma! Tamten nci nie wiedział o bohaterach tamtych czasów bo siedział pod kiecko matki! Chco zniszczyć PiS a nie działać na dobre struny patriotyzmu!
Avatar
Herman / 16 stycznia 2019 r. o 16:29
+6
No prosze,pisowski prezydent i juz w komentarzach sami slugusi dobrej zmiany prześcigają sie w paszkwilach,tfu
Avatar
Gość / 16 stycznia 2019 r. o 14:48
-1
HIPOKRYZJA. Ludzie, nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu, wszyscy przecież wiemy co to był za człowiek.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2019 r. o 13:43
-2
Niech opozycja nie sieje nienawisci . To ona ciagle mowi o faszyzmie , dyktaturze, nie poszanowaniu demokracji, o nienawisci ,tylko dlatego ,ze przegrala wybory.