Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 września 2007 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Najbardziej kasowy film w powiecie

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 30 A A

Nawet kilkuset kierowców z Janowa Lubelskiego może dostać mandat za złe parkowanie. Wszystko dlatego, że zarejestrowała ich prywatna kamera,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
a jej właściciel przekazał nagrania policji.

- To skandal! Skąd policja miała zdjęcie mojego samochodu i to z sierpnia? Zaparkowałem wtedy na chwilę na chodniku, żeby zapakować kupiony dywan - oburza się pan Bogdan z Janowa Lubelskiego. Kierowca dostał właśnie pocztą 100-złotowy mandat i 1 punkt karny.
Sprawcą zamieszania jest Stanisław Smarz, właściciel Baru Parma przy ul. Sienkiewicza w Janowie Lubelskim. To on przekazał policji nagrania ze swojej kamery zamontowanej przed lokalem. Kamera "widzi” chodnik w pobliżu sklepu z wykładzinami. Na tym chodniku parkują kierowcy. Często niezgodnie z przepisami - nie zostawiając dla pieszych 1,5 metra.
- Nie było moją intencją, żeby policja wlepiała tym wszystkim ludziom mandaty - przekonuje Smarz. - Chciałem zwrócić uwagę funkcjonariuszy na problem parkowania na chodniku. Gdybym wiedział, że tak to się skończy, to zamazałbym w zapisie z kamery tablice rejestracyjne samochodów - tłumaczy.
Do tej pory mandaty dostało kilkadziesiąt osób. Ale policja informuje, że to nie koniec. Nic dziwnego. Dysponuje nagraniami z ok. 2 miesięcy, a jak mówi Smarz, bywały dni, że kamera rejestrowała nawet kilkadziesiąt samochodów stojących na chodniku.
Policjanci twierdzą, że nie mogli w tej sprawie postąpić inaczej. - Każdy materiał jest dowodem. I jeśli wynika z niego, że auta są źle zaparkowane, musimy wszcząć postępowanie. Tym bardziej, że w tym przypadku nie ma wątpliwości co do autentyczności zdjęć - wyjaśnia Bogumił Polikarski, komendant powiatowy policji w Janowie Lubelskim. - Musimy zadziałać, bo inaczej właściciel kamery mógłby powiedzieć, że dostarczył policji materiał, a my nie podjęliśmy interwencji.
Tymczasem właściciele sklepu z wykładzinami domagają się od komendanta wyjaśnień. - Nie wiem, na jakiej podstawie działa policja. Zdenerwowani klienci przychodzą do nas i pytają, kto im zrobił te zdjęcia - mówi Tomasz Jargiło, syn właściciela sklepu.
Ukarany mandatem pan Bogdan ani myśli płacić. - Odwołam się do sądu. A może to jest zmontowane? Zresztą skąd wiedzą, że nie zostawiłem wymaganego 1,5 metra wolnego chodnika? Przecież zdjęcie zrobiono z pewnej perspektywy i pod kątem - dodaje.
Według komendanta policji, kierowcy padli ofiarami sąsiedzkiego konfliktu między właścicielami baru i sklepu. - Jedna strona hałasuje, druga źle parkuje. I piszą na siebie donosy, a my musimy działać - tłumaczy Polikarski.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bushido / 17 września 2007 o 13:56
0
Jak widac coś dało takie piasanie. Gdyby media tego nie ujawniły to pewnie wszystko byłoby cicho a policja dalej wystawiałby mandaty a tak choc kilka osób ich nie bedzie płaciło a policja nauczy sie w końcy troche pracowac a nie iść po najmniejszeli linii oporu byle złapac mandacik w statystyce, bez namysłu i pomysłuhttp://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070914/NEWS01/70914064
Avatar
Też Janowiak / 15 września 2007 o 15:21
0
A kto w Janowie prowadzący jakikolwiek interes ma własny parking ? - oczywiście poza postkomunistycznymi Hetmańską i Myśliwską .
Avatar
GOŚĆ2 / 14 września 2007 o 19:34
0
NO COMENT
Avatar
gość / 14 września 2007 o 19:27
0
...
Avatar
Właściciel / 14 września 2007 o 15:18
0
Przez ponad trzy lata nieustanne telefony z żądaniami interwencji Policji z powodu rzekomego zakłócania spokoju. Policja po przybyciu stwierdza, że nic takiego nie ma miejsca. Jak mam udowodnić, że również przed ich przyjazdem nic się nie działo ?! Dając im te nagrania ! Wytrzymałem prawie cztery lata szykan ze strony sąsiadów i wreszcie nerwy mi puściły. Nie miałem pojęcia, że Policja zrobi z nich taki użytek. Bardzo przepraszam wszystkich, którzy wpadli w tryby waśni sąsiedzkiej. Jest to mój jedyny wpis na tym forum.
Avatar
kill-off / 14 września 2007 o 09:31
0
Jacy piesi? Tamtędy pies z kulawą noga nie chodzi. Rozumiem, gdyby to było na ruchliwej ulicy, mogłoby to być uciążliwe dla ruchu pieszego, ale tam? To jest boczna uliczka, gdzie piesi częściej łamią przepisy chodząc cała jezdnią. I wcale nie zmuszają ich do tego samochody parkujące na chodniku. Nawet gdy samochodów nie ma i tak każdy łazi jak chce. Złośliwość Smarza i ignorancja policji. Nich się panowie w niebieskich mundurkach pofatygują kiedyś na ul. Sienkiewicza i popatrzą z ukrycia co jest częstszym wykroczeniem - złe parkowanie czy piesi na spacerujący po jezdni.
Jacy piesi? Tamtędy pies z kulawą noga nie chodzi. Rozumiem, gdyby to było na ruchliwej ulicy, mogłoby to być uciążliwe dla ruchu pieszego, ale tam? To jest boczna uliczka, gdzie piesi częściej łamią przepisy chodząc cała jezdnią. I wcale nie zmuszają ich do tego samochody parkujące na chodniku. Nawet gdy samochodów nie ma i tak każdy łazi jak chce. Złośliwość Smarza i ignorancja policji. Nich się panowie w niebieskich mundurkach pofatygują kiedyś na ul. Sienkiewicza i popatrzą z ukrycia co jest częstszym wykroczeniem - złe parkowanie czy pi... rozwiń
Avatar
kill-off / 14 września 2007 o 09:21
0
Ten artykuł na pewno nie ma na celu bankructwa baru, jak ktoś napisał we wcześniejszych komentarzach. Raczej postępowanie i charakter właściciela prędzej się do tego przyczynią. I nie chodzi tu o konfidencję. Pan Stanisław Smarz po prostu nie ma pojęcia o prawach rynku, o walce i dbałości o klienta. W stosunku do gości lokalu - ludzi, dzięki którym zarabia - jest zwyczajnym chamem i gburem. O dziwo, interes kręci mu się nieźle, ale wyłącznie dlatego, że nie ma w Janowie konkurencyjnego baru tej klasy. Założę się, że gdyby takowy powstał Parma zeszła by na psy, mało kto by tam zaglądał albo pan Smarz zmienił by stosunek do ludzi, tylko wówczas mogło by być za późno. A takie akcje jak ta z kamerą są dodatkowym gwoździem do trumny tego lokalu.
Ten artykuł na pewno nie ma na celu bankructwa baru, jak ktoś napisał we wcześniejszych komentarzach. Raczej postępowanie i charakter właściciela prędzej się do tego przyczynią. I nie chodzi tu o konfidencję. Pan Stanisław Smarz po prostu nie ma pojęcia o prawach rynku, o walce i dbałości o klienta. W stosunku do gości lokalu - ludzi, dzięki którym zarabia - jest zwyczajnym chamem i gburem. O dziwo, interes kręci mu się nieźle, ale wyłącznie dlatego, że nie ma w Janowie konkurencyjnego baru tej klasy. Założę się, że gdyby takowy powstał Parm... rozwiń
Avatar
asia / 13 września 2007 o 23:56
0
to jest szok jak można monitorować ludzi to metody PIS ON zawsze był trochę dziwny
Avatar
x / 13 września 2007 o 21:41
0
powinien ktos mu dac oskara za pomyslowosc albo raczej za glupote!! koles ma dar do zdobywania nowych wrogow i nawet nadaje sie do sejmu. tak samo umie robic z siebie pajaca hehehehehe
Avatar
Big Brother / 13 września 2007 o 21:35
0
Takie czasy. Nagrywania Podsłuchy- włos sie jezy!
Avatar
bushido / 17 września 2007 o 13:56
0
Jak widac coś dało takie piasanie. Gdyby media tego nie ujawniły to pewnie wszystko byłoby cicho a policja dalej wystawiałby mandaty a tak choc kilka osób ich nie bedzie płaciło a policja nauczy sie w końcy troche pracowac a nie iść po najmniejszeli linii oporu byle złapac mandacik w statystyce, bez namysłu i pomysłuhttp://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070914/NEWS01/70914064
Avatar
Też Janowiak / 15 września 2007 o 15:21
0
A kto w Janowie prowadzący jakikolwiek interes ma własny parking ? - oczywiście poza postkomunistycznymi Hetmańską i Myśliwską .
Avatar
GOŚĆ2 / 14 września 2007 o 19:34
0
NO COMENT
Avatar
gość / 14 września 2007 o 19:27
0
...
Avatar
Właściciel / 14 września 2007 o 15:18
0
Przez ponad trzy lata nieustanne telefony z żądaniami interwencji Policji z powodu rzekomego zakłócania spokoju. Policja po przybyciu stwierdza, że nic takiego nie ma miejsca. Jak mam udowodnić, że również przed ich przyjazdem nic się nie działo ?! Dając im te nagrania ! Wytrzymałem prawie cztery lata szykan ze strony sąsiadów i wreszcie nerwy mi puściły. Nie miałem pojęcia, że Policja zrobi z nich taki użytek. Bardzo przepraszam wszystkich, którzy wpadli w tryby waśni sąsiedzkiej. Jest to mój jedyny wpis na tym forum.
Avatar
kill-off / 14 września 2007 o 09:31
0
Jacy piesi? Tamtędy pies z kulawą noga nie chodzi. Rozumiem, gdyby to było na ruchliwej ulicy, mogłoby to być uciążliwe dla ruchu pieszego, ale tam? To jest boczna uliczka, gdzie piesi częściej łamią przepisy chodząc cała jezdnią. I wcale nie zmuszają ich do tego samochody parkujące na chodniku. Nawet gdy samochodów nie ma i tak każdy łazi jak chce. Złośliwość Smarza i ignorancja policji. Nich się panowie w niebieskich mundurkach pofatygują kiedyś na ul. Sienkiewicza i popatrzą z ukrycia co jest częstszym wykroczeniem - złe parkowanie czy piesi na spacerujący po jezdni.
Jacy piesi? Tamtędy pies z kulawą noga nie chodzi. Rozumiem, gdyby to było na ruchliwej ulicy, mogłoby to być uciążliwe dla ruchu pieszego, ale tam? To jest boczna uliczka, gdzie piesi częściej łamią przepisy chodząc cała jezdnią. I wcale nie zmuszają ich do tego samochody parkujące na chodniku. Nawet gdy samochodów nie ma i tak każdy łazi jak chce. Złośliwość Smarza i ignorancja policji. Nich się panowie w niebieskich mundurkach pofatygują kiedyś na ul. Sienkiewicza i popatrzą z ukrycia co jest częstszym wykroczeniem - złe parkowanie czy pi... rozwiń
Avatar
kill-off / 14 września 2007 o 09:21
0
Ten artykuł na pewno nie ma na celu bankructwa baru, jak ktoś napisał we wcześniejszych komentarzach. Raczej postępowanie i charakter właściciela prędzej się do tego przyczynią. I nie chodzi tu o konfidencję. Pan Stanisław Smarz po prostu nie ma pojęcia o prawach rynku, o walce i dbałości o klienta. W stosunku do gości lokalu - ludzi, dzięki którym zarabia - jest zwyczajnym chamem i gburem. O dziwo, interes kręci mu się nieźle, ale wyłącznie dlatego, że nie ma w Janowie konkurencyjnego baru tej klasy. Założę się, że gdyby takowy powstał Parma zeszła by na psy, mało kto by tam zaglądał albo pan Smarz zmienił by stosunek do ludzi, tylko wówczas mogło by być za późno. A takie akcje jak ta z kamerą są dodatkowym gwoździem do trumny tego lokalu.
Ten artykuł na pewno nie ma na celu bankructwa baru, jak ktoś napisał we wcześniejszych komentarzach. Raczej postępowanie i charakter właściciela prędzej się do tego przyczynią. I nie chodzi tu o konfidencję. Pan Stanisław Smarz po prostu nie ma pojęcia o prawach rynku, o walce i dbałości o klienta. W stosunku do gości lokalu - ludzi, dzięki którym zarabia - jest zwyczajnym chamem i gburem. O dziwo, interes kręci mu się nieźle, ale wyłącznie dlatego, że nie ma w Janowie konkurencyjnego baru tej klasy. Założę się, że gdyby takowy powstał Parm... rozwiń
Avatar
asia / 13 września 2007 o 23:56
0
to jest szok jak można monitorować ludzi to metody PIS ON zawsze był trochę dziwny
Avatar
x / 13 września 2007 o 21:41
0
powinien ktos mu dac oskara za pomyslowosc albo raczej za glupote!! koles ma dar do zdobywania nowych wrogow i nawet nadaje sie do sejmu. tak samo umie robic z siebie pajaca hehehehehe
Avatar
Big Brother / 13 września 2007 o 21:35
0
Takie czasy. Nagrywania Podsłuchy- włos sie jezy!