Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 listopada 2011 r.
16:27
Edytuj ten wpis

Nauczyciele nie dostali pensji. Gmina musiała zapłacić za remont drogi

0 40 A A
Ponad stu nauczycieli z gminy Godziszów nie dostało ostatniej pensji (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Ponad stu nauczycieli z gminy Godziszów nie dostało ostatniej pensji (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Ponad setka nauczycieli z gminy Godziszów nie dostała ostatniej pensji. Powód? Kasa gminy jest pusta, bo urzędnicy musieli zapłacić za remont drogi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W listopadzie nie dostaliśmy pensji – napisała do naszej redakcji jedna z nauczycielek z gminy Godziszów w powiecie janowskim. – A przecież każdy z nas miał wydatki związane z dniem Wszystkich Świętych. Mamy też rachunki do zapłacenia, dzieci na studiach, a niektórzy z jednej pensji muszą utrzymać rodzinę – żali się nasza Czytelniczka.

– Pieniądze powinniśmy znaleźć się na koncie do 1 dnia każdego miesiąca. O tym, że będą opóźnienia nikt nas nie uprzedził. A gdybym wiedział wcześniej, to mógłbym inaczej rozplanować wydatki – dodaje inny nauczyciel.

Nauczyciele z Godziszowa podkreślają, że urząd gminy nie po raz pierwszy opóźnia wypłatę wynagrodzeń. – Było tak już kilka razy, m.in. na początku tego roku i w roku ubiegłym – mówią.

Urzędnicy twierdzą co innego. – Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. To śmieszne, że ktoś od razu pobiegł na skargę do mediów – mówi Maria Breś, skarbnik gminy Godziszów. – Zresztą, inne gminy też nie płacą w terminie – dodaje.

• Które gminy?

– Nie będę donosić – ucina skarbnik.

O opóźnieniach w wypłatach pensji nauczycielom nic nie wie lubelskie Kuratorium Oświaty. – Jedynie z oddziału zamiejscowego w Białej Podlaskiej zgłaszano nam taki problem. Ale to było kilka lat temu – mówi kurator Krzysztof Babisz. – Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Nauczyciele z Godziszowa nie dostali wynagrodzeń, bo gmina ma problemy finansowe.

– Dostajemy subwencje oświatowe, ale nie wystarczają one na utrzymanie wszystkich sześciu szkół, które prowadzimy. Pracuje w nich 104 nauczycieli. W ostatnim roku budżetowym do utrzymania szkół i wynagrodzeń gmina dołożyła 1,2 mln zł – wylicza Andrzej Olech, wójt Godziszowa. – Sprawę rozwiązałaby likwidacja części placówek. Ze względów ekonomicznych powinno być ich o połowę mniej.

Pieniądze, które 1 listopada miały znaleźć się na kontach nauczycieli, gmina wydała na… drogę.

– Za inwestycję współfinansowaną przez Unię musieliśmy zapłacić ok. 700 tys. zł. A wynagrodzenia nauczycieli to około 200 tys. zł miesięcznie – wylicza skarbnik gminy. I zapewnia: Nauczyciele dostaną pensję 7 listopada.

Sprawą zainteresowali się już związkowcy. – Niebawem mamy prezydium zarządu naszego okręgu. Na pewno zajmiemy się tą sprawą. Skontaktuję się też z kolegą z Janowa Lubelskiego – zapewnia Janusz Różycki, Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 listopada 2011 r. o 20:34
0
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[/quote]
Jak można uczyć w polskiej szkole z taką pogardą dla zwykłych Polaków?
Pięknie belferku!
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyże... rozwiń
Avatar
Tomako / 8 listopada 2011 r. o 19:19
0
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[/quote]

Nie podoba się praca w szkole w ciepełku i wygodzie? W każdej chwili możesz zmienić i zapίeprzać z łopatą w błocie!
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyże... rozwiń
Avatar
sccl / 8 listopada 2011 r. o 18:11
0
[quote name='slawka' timestamp='1320431941' post='554814']
NAUCZYCIELE WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY A NIE ZAWSZE WAM TYLKO I MALO I MALO! PRACUJECIE W SUMIE NA PÓŁ ETATU I TAK WIĘCEJ ZARABIACIE!! I ILE WOLNEGO PRZERWA ŚWIATECZNA, FERIE, WAKACJE i PONAD 30 DNI URLOPU WYPOCZYNKOWEGO!! PONADTO JESZCZE URLOP ROCZNY ZDROWOTNY PŁATNY PRZYSŁUGUJE!!POCHWALCIE SIE TYM A NIE ZAWSZE MAŁO TO NIE PRL ZE MACIE BYĆ UPRZYWILEJOWANI!! TO ILE FAKTYCZNIE EFEKTYWNIE PRACUJECIE!! STANOWCZO MNIE NIŻ WIEKSZOSC SPOŁECZEŃSTWA!!
[/quote]




Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[quote name='slawka' timestamp='1320431941' post='554814']
NAUCZYCIELE WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY A NIE ZAWSZE WAM TYLKO I MALO I MALO! PRACUJECIE W SUMIE NA PÓŁ ETATU I TAK WIĘCEJ ZARABIACIE!! I ILE WOLNEGO PRZERWA ŚWIATECZNA, FERIE, WAKACJE i PONAD 30 DNI URLOPU WYPOCZYNKOWEGO!! PONADTO JESZCZE URLOP ROCZNY ZDROWOTNY PŁATNY PRZYSŁUGUJE!!POCHWALCIE SIE TYM A NIE ZAWSZE MAŁO TO NIE PRL ZE MACIE BYĆ UPRZYWILEJOWANI!! TO ILE FAKTYCZNIE EFEKTYWNIE PRACUJECIE!! STANOWCZO MNIE NI... rozwiń
Avatar
ja / 7 listopada 2011 r. o 15:46
0
[quote name='użytkownik' timestamp='1320672760' post='555625']
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zostaną we własnych placówkach.
[/quote]
A przypominasz sobie ostatnie podwyżki GŁODOWYCH PENSJI nauczycieli?
Naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze, ale gmina nie ma wyjścia i musi nauczycielom te cudze pieniądze wydać.
A co do uczenia dzieci w miejscu zamieszkania, to ja przeniosłem swoje do głównej szkoły, bo w filiach było ich po 8 osób w klasie.
Wolę dowozić, niż trzymać dzieciaki w tak małej grupce. Nauka w większej klasie jest tylko z korzyścią dla dziecka i wcale nieprawda, że nauczyciel nie ma czasu dla 25 osób, a dla 8 ma.
Minusem tego rozwiązania jest jest jeszcze to, że nauczyciel od polskiego uczy jeszcze historii, biologii i innych takich, bo przecież taka malutka szkółka nie zatrudni dla każdego przedmiotu innego nauczyciela.
Drodzy nauczyciele pora się opamiętać. Macie przywileje jak żadna grupa, no może jeszcze górnicy mają podobnie, ale tam też są potrzebne zmiany, bo górnik dołowy ma pracę faktycznie ciężką, ale cała reszta? Tylko jak tu ruszyć związki zawodowe (lub raczej związki zabetonowane).
[quote name='użytkownik' timestamp='1320672760' post='555625']
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania ... rozwiń
Avatar
użytkownik / 7 listopada 2011 r. o 14:32
0
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zostaną we własnych placówkach.
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zo... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2011 r. o 14:13
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
[/quote]
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczyc... rozwiń
Avatar
Aśka / 7 listopada 2011 r. o 14:06
0
Pani kochana , jak się pani nie zna, to niech Pani nie wypisuje takich bredni. Czy zapłacono kiedykolwiek Pani za darmo?Pewnie nie!Więc niech się Pani tak nie bulwersuje i nie złości, bo i nauczycielom za nieprzepracowane godziny czy dni nie płacą, mimo iż otrzymują wynagrodzenie "z góry". Życzę pani nauczyciela w rodzinie, może syn albo córka wybierze ten zawód?Wtedy zmieni pani front, ręczę za to:)
Avatar
Aśka / 7 listopada 2011 r. o 14:02
0
[quote name='Róża' timestamp='1320522652' post='555130']
Pensje na 1-go, kto to widział aby otrzymywać wynagrodzenie z góry za nieprzepracowany miesiąc.
Mozna wziać pieniądze i nie przejmować się pracą( bo tak się zdarza, że nauczyciel w ciągu miesiaca idzie na zwolnienie lekarskie bo nie ma ochoty na pracę ,takich też znam) i co wtedy ? nie znam sie na rozliczaniu wynagrodzeń ale myslę, że jest problem. W żadnym innym zawodzie nie płacą wynagrodzeń z góry. Niech się przyjżą nowo wybrani posłowie i wreszcie zlikwidują tę Kartę Nauczyciela, z którą jest tyle kłopotów bo przecież jest to ustawa sprzed prawie 30 lat!, to w PRL brak było nauczycieli i tworzono takie ustawy aby zachęcać do pracy, a na wsi nauczyciel jeszcze ma dodatek 10 % za to że chce pracować na wsi , a myslę że na wsi jest lepszy komfort pracy jak w mieście i jeszcze się skarżą bo jest 4 dniowe opóźnienie . Ja otrzymuja wynagrodzenie do końca nastepnego miesiąca to za październik dostane pod koniec listopada jak dostanę? a może dopiero w grudniu . I nikt z naszej załogi nie robi takiej afery jak nauczyciele- od razu media, kurator , związki i sama nie wiem co jeszcze?
Opamietanie dla Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
[quote name='Róża' timestamp='1320522652' post='555130']
Pensje na 1-go, kto to widział aby otrzymywać wynagrodzenie z góry za nieprzepracowany miesiąc.
Mozna wziać pieniądze i nie przejmować się pracą( bo tak się zdarza, że nauczyciel w ciągu miesiaca idzie na zwolnienie lekarskie bo nie ma ochoty na pracę ,takich też znam) i co wtedy ? nie znam sie na rozliczaniu wynagrodzeń ale myslę, że jest problem. W żadnym innym zawodzie nie płacą wynagrodzeń z góry. Niech się przyjżą nowo wybrani posłowie i wreszc... rozwiń
Avatar
zaq / 7 listopada 2011 r. o 02:32
0
[quote name='matematyk' timestamp='1320596018' post='555347']
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[/quote] (b
Wysokość wynagrodzenia ustalana przez państwo dla nauczyciela dyplpmowanego to 2995 złrutto). Reszta to dodatki ustalane przez gminy, chyba oprócz wiejskiego, wynoszącego właśnie 10%i za staż. Gminy bogate pewnie płacą wysoki dodatki za wychowawstwo, motywacyjny itd. Chciałabym na koniec roku dostać tzw. wyrównanie do średniej krajowej podawanej w mediach, ale nigdy nie dostałam. A że w każdej pracxy są zapaleńcy, ludzie z pasją i tacy co udają, że pracują to już iiny problem,
[quote name='matematyk' timestamp='1320596018' post='555347']
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[/quote] (b
Wysokość wynagrodzenia ustalana przez państwo dla nauczyciel... rozwiń
Avatar
matematyk / 6 listopada 2011 r. o 17:13
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
[/quote]

Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczyc... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2011 r. o 20:34
0
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[/quote]
Jak można uczyć w polskiej szkole z taką pogardą dla zwykłych Polaków?
Pięknie belferku!
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyże... rozwiń
Avatar
Tomako / 8 listopada 2011 r. o 19:19
0
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[/quote]

Nie podoba się praca w szkole w ciepełku i wygodzie? W każdej chwili możesz zmienić i zapίeprzać z łopatą w błocie!
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyże... rozwiń
Avatar
sccl / 8 listopada 2011 r. o 18:11
0
[quote name='slawka' timestamp='1320431941' post='554814']
NAUCZYCIELE WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY A NIE ZAWSZE WAM TYLKO I MALO I MALO! PRACUJECIE W SUMIE NA PÓŁ ETATU I TAK WIĘCEJ ZARABIACIE!! I ILE WOLNEGO PRZERWA ŚWIATECZNA, FERIE, WAKACJE i PONAD 30 DNI URLOPU WYPOCZYNKOWEGO!! PONADTO JESZCZE URLOP ROCZNY ZDROWOTNY PŁATNY PRZYSŁUGUJE!!POCHWALCIE SIE TYM A NIE ZAWSZE MAŁO TO NIE PRL ZE MACIE BYĆ UPRZYWILEJOWANI!! TO ILE FAKTYCZNIE EFEKTYWNIE PRACUJECIE!! STANOWCZO MNIE NIŻ WIEKSZOSC SPOŁECZEŃSTWA!!
[/quote]




Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[quote name='slawka' timestamp='1320431941' post='554814']
NAUCZYCIELE WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY A NIE ZAWSZE WAM TYLKO I MALO I MALO! PRACUJECIE W SUMIE NA PÓŁ ETATU I TAK WIĘCEJ ZARABIACIE!! I ILE WOLNEGO PRZERWA ŚWIATECZNA, FERIE, WAKACJE i PONAD 30 DNI URLOPU WYPOCZYNKOWEGO!! PONADTO JESZCZE URLOP ROCZNY ZDROWOTNY PŁATNY PRZYSŁUGUJE!!POCHWALCIE SIE TYM A NIE ZAWSZE MAŁO TO NIE PRL ZE MACIE BYĆ UPRZYWILEJOWANI!! TO ILE FAKTYCZNIE EFEKTYWNIE PRACUJECIE!! STANOWCZO MNIE NI... rozwiń
Avatar
ja / 7 listopada 2011 r. o 15:46
0
[quote name='użytkownik' timestamp='1320672760' post='555625']
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zostaną we własnych placówkach.
[/quote]
A przypominasz sobie ostatnie podwyżki GŁODOWYCH PENSJI nauczycieli?
Naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze, ale gmina nie ma wyjścia i musi nauczycielom te cudze pieniądze wydać.
A co do uczenia dzieci w miejscu zamieszkania, to ja przeniosłem swoje do głównej szkoły, bo w filiach było ich po 8 osób w klasie.
Wolę dowozić, niż trzymać dzieciaki w tak małej grupce. Nauka w większej klasie jest tylko z korzyścią dla dziecka i wcale nieprawda, że nauczyciel nie ma czasu dla 25 osób, a dla 8 ma.
Minusem tego rozwiązania jest jest jeszcze to, że nauczyciel od polskiego uczy jeszcze historii, biologii i innych takich, bo przecież taka malutka szkółka nie zatrudni dla każdego przedmiotu innego nauczyciela.
Drodzy nauczyciele pora się opamiętać. Macie przywileje jak żadna grupa, no może jeszcze górnicy mają podobnie, ale tam też są potrzebne zmiany, bo górnik dołowy ma pracę faktycznie ciężką, ale cała reszta? Tylko jak tu ruszyć związki zawodowe (lub raczej związki zabetonowane).
[quote name='użytkownik' timestamp='1320672760' post='555625']
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania ... rozwiń
Avatar
użytkownik / 7 listopada 2011 r. o 14:32
0
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zostaną we własnych placówkach.
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zo... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2011 r. o 14:13
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
[/quote]
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczyc... rozwiń
Avatar
Aśka / 7 listopada 2011 r. o 14:06
0
Pani kochana , jak się pani nie zna, to niech Pani nie wypisuje takich bredni. Czy zapłacono kiedykolwiek Pani za darmo?Pewnie nie!Więc niech się Pani tak nie bulwersuje i nie złości, bo i nauczycielom za nieprzepracowane godziny czy dni nie płacą, mimo iż otrzymują wynagrodzenie "z góry". Życzę pani nauczyciela w rodzinie, może syn albo córka wybierze ten zawód?Wtedy zmieni pani front, ręczę za to:)
Avatar
Aśka / 7 listopada 2011 r. o 14:02
0
[quote name='Róża' timestamp='1320522652' post='555130']
Pensje na 1-go, kto to widział aby otrzymywać wynagrodzenie z góry za nieprzepracowany miesiąc.
Mozna wziać pieniądze i nie przejmować się pracą( bo tak się zdarza, że nauczyciel w ciągu miesiaca idzie na zwolnienie lekarskie bo nie ma ochoty na pracę ,takich też znam) i co wtedy ? nie znam sie na rozliczaniu wynagrodzeń ale myslę, że jest problem. W żadnym innym zawodzie nie płacą wynagrodzeń z góry. Niech się przyjżą nowo wybrani posłowie i wreszcie zlikwidują tę Kartę Nauczyciela, z którą jest tyle kłopotów bo przecież jest to ustawa sprzed prawie 30 lat!, to w PRL brak było nauczycieli i tworzono takie ustawy aby zachęcać do pracy, a na wsi nauczyciel jeszcze ma dodatek 10 % za to że chce pracować na wsi , a myslę że na wsi jest lepszy komfort pracy jak w mieście i jeszcze się skarżą bo jest 4 dniowe opóźnienie . Ja otrzymuja wynagrodzenie do końca nastepnego miesiąca to za październik dostane pod koniec listopada jak dostanę? a może dopiero w grudniu . I nikt z naszej załogi nie robi takiej afery jak nauczyciele- od razu media, kurator , związki i sama nie wiem co jeszcze?
Opamietanie dla Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
[quote name='Róża' timestamp='1320522652' post='555130']
Pensje na 1-go, kto to widział aby otrzymywać wynagrodzenie z góry za nieprzepracowany miesiąc.
Mozna wziać pieniądze i nie przejmować się pracą( bo tak się zdarza, że nauczyciel w ciągu miesiaca idzie na zwolnienie lekarskie bo nie ma ochoty na pracę ,takich też znam) i co wtedy ? nie znam sie na rozliczaniu wynagrodzeń ale myslę, że jest problem. W żadnym innym zawodzie nie płacą wynagrodzeń z góry. Niech się przyjżą nowo wybrani posłowie i wreszc... rozwiń
Avatar
zaq / 7 listopada 2011 r. o 02:32
0
[quote name='matematyk' timestamp='1320596018' post='555347']
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[/quote] (b
Wysokość wynagrodzenia ustalana przez państwo dla nauczyciela dyplpmowanego to 2995 złrutto). Reszta to dodatki ustalane przez gminy, chyba oprócz wiejskiego, wynoszącego właśnie 10%i za staż. Gminy bogate pewnie płacą wysoki dodatki za wychowawstwo, motywacyjny itd. Chciałabym na koniec roku dostać tzw. wyrównanie do średniej krajowej podawanej w mediach, ale nigdy nie dostałam. A że w każdej pracxy są zapaleńcy, ludzie z pasją i tacy co udają, że pracują to już iiny problem,
[quote name='matematyk' timestamp='1320596018' post='555347']
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[/quote] (b
Wysokość wynagrodzenia ustalana przez państwo dla nauczyciel... rozwiń
Avatar
matematyk / 6 listopada 2011 r. o 17:13
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
[/quote]

Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczyc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska wygrał rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i w nowym sezonie wystąpi w roli beniaminka ligi okręgowej. Sportowy sukces to najwyższe osiągnięcie klubu założonego w 2017 roku.

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Najwcześniej późną jesienią może się zakończyć przebudowa szkolnego boiska podstawówki przy ul. Lotniczej, o ile uda się ją rozpocząć. Urząd Miasta od nowa szuka wykonawców prac, które powinny się zakończyć w roku 2019.

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”
zdjęcia, wideo
galeria
film

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”

– Doszło do aktu terroru, nie ma na to innego określenia – to reakcja ministra zdrowia na podpalenie mobilnego punktu szczepień oraz siedziby sanepidu w Zamościu. Za pomoc w zatrzymaniu sprawcy wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody.

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]

Nieznany mężczyzna przyjechał na rowerze na Rynek Solny w Zamościu i podpalił znajdujący się tam kontener mobilnego punktu szczepień. Policjanci opublikowali nagranie z monitoringu, na którym widać całe zajście. Mundurowi proszą o pomoc w zidentyfikowaniu i odszukaniu podpalacza.

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom
zdjęcia
galeria

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom

29-letni kierowca stracił panowanie nad ciągnikiem i uderzył w ścianę drewnianego domu.

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie
6 sierpnia 2021, 21:00

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie

Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne plenerowe seanse. 6 sierpnia o godz. 21 będzie można zobaczyć klasyczną odsłonę "Pana Tadeusza", a 7 sierpnia o tej samej porze dramat biograficzny - "Skłodowska".

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno wraca do ligi okręgowej po 15 latach. Zespół zastąpił Pławanice Kamień, które po kłopotach z licencją wycofały się z rozgrywek.

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Najpierw zgłosił, że jest poszukiwany, a kiedy patrol przyjechał na miejsce, zaczął uciekać.

Lubelscy wspinacze wystartowali na Słowacji w Pucharze Europy Juniorów

Lubelscy wspinacze wystartowali na Słowacji w Pucharze Europy Juniorów

Dwoje lubelskich zawodników – Maria Szwed oraz Jan Tkaczyk – wzięło udział w zakończonym w sobotę Pucharze Europy Juniorów w Żylinie na Słowacji. Oboje znaleźli się poza podium

Rasistowski wpis radnego po sukcesie Polaków na igrzyskach w Tokio? "Mówimy o genetyce"

Rasistowski wpis radnego po sukcesie Polaków na igrzyskach w Tokio? "Mówimy o genetyce"

„Biały przed czarnymi” – napisał prawicowy radny z Zamościa, komentując złoty medal polskiej sztafety mieszanej w Tokio. Samorządowiec przez część internautów został posądzony o rasizm. Opozycja nie wyklucza złożenia wniosku o pozbawienie go funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta

Dwóch zawodników z RPA zasili kadrę Edach Budowlanych Lublin

Dwóch zawodników z RPA zasili kadrę Edach Budowlanych Lublin

Nowy trener lubelskiego zespołu Hendrik Wentzel chce mieć przy sobie graczy z ojczyzny. Szkoleniowiec z RPA przywozi do Lublina rodaków. Pierwszym nowym zawodnikiem Edach Budowlanych będzie występujący na pozycji łącznika ataku James Campbell.

Lublin: 400 metrów ul. Herberta do remontu

Lublin: 400 metrów ul. Herberta do remontu

Ul. Herberta doczeka się równej nawierzchni jezdni i chodników. Zarząd Dróg i Mostów wybrał firmę, która zajmie się remontem ulicy.

Gminna studnia czeka na otwarcie. Woda będzie darmowa, ale czy tak dobra jak ta z prywatnego ujęcia?

Gminna studnia czeka na otwarcie. Woda będzie darmowa, ale czy tak dobra jak ta z prywatnego ujęcia?

W poniedziałek kolejne badanie czystości wody i za kilka dni oficjalne udostępnienie studni. Mieszkańcy i turyści będą mieli wybór – czy chcą płacić za wodę z prywatnego ujęcia, czy korzystać z gratisowego, gminnego.

Kultowy "Wielki Szu" w Kinie CSK
12 sierpnia 2021, 20:30

Kultowy "Wielki Szu" w Kinie CSK

W ramach cyklu Kultowe Lato Filmowe na dachu Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1), widzowie zobaczą 12 sierpnia o godz. 20.30 film "Wielki Szu" Sylwestra Chęcińskiego.

Odkurzacze bezprzewodowe Electrolux - opis, obsługa i przechowywanie

Odkurzacze bezprzewodowe Electrolux - opis, obsługa i przechowywanie

Podczas naszych zakupów zwykle w pierwszej kolejności wybieramy produkty zaufanych marek. Jest to najbardziej naturalna rzecz na świecie, gdyż wiemy już, że produkują oni po prostu dobre sprzęty. Być może z tej firmy korzystają nasi rodzice, nasi dziadkowie lub znajomi i my także chcemy w swoim domu posiadać dobre urządzenia. Dlatego też w naszym dzisiejszym tekście niczym Cię nie zaskoczymy – my również chcemy polecić Ci produkt pochodzący od dobrze sprawdzonej i zaufanej firmy Electrolux. Zanim jednak dokładniej przybliżymy Ci o co nam chodzi - zastanówmy się nad tym, czego tak naprawdę szukamy w nowych urządzeniach. Moment, w którym zaczynamy faktycznie rozglądać się za jakimś sprzętem zwykle wiąże się albo z tym, iż nasze stare urządzenie się zepsuło - albo po prostu uznaliśmy, że przyszedł czas na zmiany. Tak czy inaczej, jesteśmy raczej zdeterminowani i chcemy faktycznie nabyć dany produkt. Czym się kierujemy? Niestety, dla bardzo wielu osób w dalszym ciągu będzie to przede wszystkim kwestia ceny. Nawet jeżeli posiadamy dużo pieniędzy, to nie chcemy wydać ich na coś, co nam się wcale nie sprawdzi. Duża ilość z nas jednak po prostu nie może pozwolić sobie na bardzo drogi i nieprzemyślany wydatek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!