Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 listopada 2011 r.
16:27
Edytuj ten wpis

Nauczyciele nie dostali pensji. Gmina musiała zapłacić za remont drogi

0 40 A A
Ponad stu nauczycieli z gminy Godziszów nie dostało ostatniej pensji (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Ponad stu nauczycieli z gminy Godziszów nie dostało ostatniej pensji (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Ponad setka nauczycieli z gminy Godziszów nie dostała ostatniej pensji. Powód? Kasa gminy jest pusta, bo urzędnicy musieli zapłacić za remont drogi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W listopadzie nie dostaliśmy pensji – napisała do naszej redakcji jedna z nauczycielek z gminy Godziszów w powiecie janowskim. – A przecież każdy z nas miał wydatki związane z dniem Wszystkich Świętych. Mamy też rachunki do zapłacenia, dzieci na studiach, a niektórzy z jednej pensji muszą utrzymać rodzinę – żali się nasza Czytelniczka.

– Pieniądze powinniśmy znaleźć się na koncie do 1 dnia każdego miesiąca. O tym, że będą opóźnienia nikt nas nie uprzedził. A gdybym wiedział wcześniej, to mógłbym inaczej rozplanować wydatki – dodaje inny nauczyciel.

Nauczyciele z Godziszowa podkreślają, że urząd gminy nie po raz pierwszy opóźnia wypłatę wynagrodzeń. – Było tak już kilka razy, m.in. na początku tego roku i w roku ubiegłym – mówią.

Urzędnicy twierdzą co innego. – Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. To śmieszne, że ktoś od razu pobiegł na skargę do mediów – mówi Maria Breś, skarbnik gminy Godziszów. – Zresztą, inne gminy też nie płacą w terminie – dodaje.

• Które gminy?

– Nie będę donosić – ucina skarbnik.

O opóźnieniach w wypłatach pensji nauczycielom nic nie wie lubelskie Kuratorium Oświaty. – Jedynie z oddziału zamiejscowego w Białej Podlaskiej zgłaszano nam taki problem. Ale to było kilka lat temu – mówi kurator Krzysztof Babisz. – Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Nauczyciele z Godziszowa nie dostali wynagrodzeń, bo gmina ma problemy finansowe.

– Dostajemy subwencje oświatowe, ale nie wystarczają one na utrzymanie wszystkich sześciu szkół, które prowadzimy. Pracuje w nich 104 nauczycieli. W ostatnim roku budżetowym do utrzymania szkół i wynagrodzeń gmina dołożyła 1,2 mln zł – wylicza Andrzej Olech, wójt Godziszowa. – Sprawę rozwiązałaby likwidacja części placówek. Ze względów ekonomicznych powinno być ich o połowę mniej.

Pieniądze, które 1 listopada miały znaleźć się na kontach nauczycieli, gmina wydała na… drogę.

– Za inwestycję współfinansowaną przez Unię musieliśmy zapłacić ok. 700 tys. zł. A wynagrodzenia nauczycieli to około 200 tys. zł miesięcznie – wylicza skarbnik gminy. I zapewnia: Nauczyciele dostaną pensję 7 listopada.

Sprawą zainteresowali się już związkowcy. – Niebawem mamy prezydium zarządu naszego okręgu. Na pewno zajmiemy się tą sprawą. Skontaktuję się też z kolegą z Janowa Lubelskiego – zapewnia Janusz Różycki, Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 listopada 2011 r. o 20:34
0
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[/quote]
Jak można uczyć w polskiej szkole z taką pogardą dla zwykłych Polaków?
Pięknie belferku!
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyże... rozwiń
Avatar
Tomako / 8 listopada 2011 r. o 19:19
0
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[/quote]

Nie podoba się praca w szkole w ciepełku i wygodzie? W każdej chwili możesz zmienić i zapίeprzać z łopatą w błocie!
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyże... rozwiń
Avatar
sccl / 8 listopada 2011 r. o 18:11
0
[quote name='slawka' timestamp='1320431941' post='554814']
NAUCZYCIELE WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY A NIE ZAWSZE WAM TYLKO I MALO I MALO! PRACUJECIE W SUMIE NA PÓŁ ETATU I TAK WIĘCEJ ZARABIACIE!! I ILE WOLNEGO PRZERWA ŚWIATECZNA, FERIE, WAKACJE i PONAD 30 DNI URLOPU WYPOCZYNKOWEGO!! PONADTO JESZCZE URLOP ROCZNY ZDROWOTNY PŁATNY PRZYSŁUGUJE!!POCHWALCIE SIE TYM A NIE ZAWSZE MAŁO TO NIE PRL ZE MACIE BYĆ UPRZYWILEJOWANI!! TO ILE FAKTYCZNIE EFEKTYWNIE PRACUJECIE!! STANOWCZO MNIE NIŻ WIEKSZOSC SPOŁECZEŃSTWA!!
[/quote]




Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[quote name='slawka' timestamp='1320431941' post='554814']
NAUCZYCIELE WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY A NIE ZAWSZE WAM TYLKO I MALO I MALO! PRACUJECIE W SUMIE NA PÓŁ ETATU I TAK WIĘCEJ ZARABIACIE!! I ILE WOLNEGO PRZERWA ŚWIATECZNA, FERIE, WAKACJE i PONAD 30 DNI URLOPU WYPOCZYNKOWEGO!! PONADTO JESZCZE URLOP ROCZNY ZDROWOTNY PŁATNY PRZYSŁUGUJE!!POCHWALCIE SIE TYM A NIE ZAWSZE MAŁO TO NIE PRL ZE MACIE BYĆ UPRZYWILEJOWANI!! TO ILE FAKTYCZNIE EFEKTYWNIE PRACUJECIE!! STANOWCZO MNIE NI... rozwiń
Avatar
ja / 7 listopada 2011 r. o 15:46
0
[quote name='użytkownik' timestamp='1320672760' post='555625']
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zostaną we własnych placówkach.
[/quote]
A przypominasz sobie ostatnie podwyżki GŁODOWYCH PENSJI nauczycieli?
Naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze, ale gmina nie ma wyjścia i musi nauczycielom te cudze pieniądze wydać.
A co do uczenia dzieci w miejscu zamieszkania, to ja przeniosłem swoje do głównej szkoły, bo w filiach było ich po 8 osób w klasie.
Wolę dowozić, niż trzymać dzieciaki w tak małej grupce. Nauka w większej klasie jest tylko z korzyścią dla dziecka i wcale nieprawda, że nauczyciel nie ma czasu dla 25 osób, a dla 8 ma.
Minusem tego rozwiązania jest jest jeszcze to, że nauczyciel od polskiego uczy jeszcze historii, biologii i innych takich, bo przecież taka malutka szkółka nie zatrudni dla każdego przedmiotu innego nauczyciela.
Drodzy nauczyciele pora się opamiętać. Macie przywileje jak żadna grupa, no może jeszcze górnicy mają podobnie, ale tam też są potrzebne zmiany, bo górnik dołowy ma pracę faktycznie ciężką, ale cała reszta? Tylko jak tu ruszyć związki zawodowe (lub raczej związki zabetonowane).
[quote name='użytkownik' timestamp='1320672760' post='555625']
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania ... rozwiń
Avatar
użytkownik / 7 listopada 2011 r. o 14:32
0
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zostaną we własnych placówkach.
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zo... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2011 r. o 14:13
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
[/quote]
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczyc... rozwiń
Avatar
Aśka / 7 listopada 2011 r. o 14:06
0
Pani kochana , jak się pani nie zna, to niech Pani nie wypisuje takich bredni. Czy zapłacono kiedykolwiek Pani za darmo?Pewnie nie!Więc niech się Pani tak nie bulwersuje i nie złości, bo i nauczycielom za nieprzepracowane godziny czy dni nie płacą, mimo iż otrzymują wynagrodzenie "z góry". Życzę pani nauczyciela w rodzinie, może syn albo córka wybierze ten zawód?Wtedy zmieni pani front, ręczę za to:)
Avatar
Aśka / 7 listopada 2011 r. o 14:02
0
[quote name='Róża' timestamp='1320522652' post='555130']
Pensje na 1-go, kto to widział aby otrzymywać wynagrodzenie z góry za nieprzepracowany miesiąc.
Mozna wziać pieniądze i nie przejmować się pracą( bo tak się zdarza, że nauczyciel w ciągu miesiaca idzie na zwolnienie lekarskie bo nie ma ochoty na pracę ,takich też znam) i co wtedy ? nie znam sie na rozliczaniu wynagrodzeń ale myslę, że jest problem. W żadnym innym zawodzie nie płacą wynagrodzeń z góry. Niech się przyjżą nowo wybrani posłowie i wreszcie zlikwidują tę Kartę Nauczyciela, z którą jest tyle kłopotów bo przecież jest to ustawa sprzed prawie 30 lat!, to w PRL brak było nauczycieli i tworzono takie ustawy aby zachęcać do pracy, a na wsi nauczyciel jeszcze ma dodatek 10 % za to że chce pracować na wsi , a myslę że na wsi jest lepszy komfort pracy jak w mieście i jeszcze się skarżą bo jest 4 dniowe opóźnienie . Ja otrzymuja wynagrodzenie do końca nastepnego miesiąca to za październik dostane pod koniec listopada jak dostanę? a może dopiero w grudniu . I nikt z naszej załogi nie robi takiej afery jak nauczyciele- od razu media, kurator , związki i sama nie wiem co jeszcze?
Opamietanie dla Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
[quote name='Róża' timestamp='1320522652' post='555130']
Pensje na 1-go, kto to widział aby otrzymywać wynagrodzenie z góry za nieprzepracowany miesiąc.
Mozna wziać pieniądze i nie przejmować się pracą( bo tak się zdarza, że nauczyciel w ciągu miesiaca idzie na zwolnienie lekarskie bo nie ma ochoty na pracę ,takich też znam) i co wtedy ? nie znam sie na rozliczaniu wynagrodzeń ale myslę, że jest problem. W żadnym innym zawodzie nie płacą wynagrodzeń z góry. Niech się przyjżą nowo wybrani posłowie i wreszc... rozwiń
Avatar
zaq / 7 listopada 2011 r. o 02:32
0
[quote name='matematyk' timestamp='1320596018' post='555347']
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[/quote] (b
Wysokość wynagrodzenia ustalana przez państwo dla nauczyciela dyplpmowanego to 2995 złrutto). Reszta to dodatki ustalane przez gminy, chyba oprócz wiejskiego, wynoszącego właśnie 10%i za staż. Gminy bogate pewnie płacą wysoki dodatki za wychowawstwo, motywacyjny itd. Chciałabym na koniec roku dostać tzw. wyrównanie do średniej krajowej podawanej w mediach, ale nigdy nie dostałam. A że w każdej pracxy są zapaleńcy, ludzie z pasją i tacy co udają, że pracują to już iiny problem,
[quote name='matematyk' timestamp='1320596018' post='555347']
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[/quote] (b
Wysokość wynagrodzenia ustalana przez państwo dla nauczyciel... rozwiń
Avatar
matematyk / 6 listopada 2011 r. o 17:13
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
[/quote]

Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczyc... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2011 r. o 20:34
0
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[/quote]
Jak można uczyć w polskiej szkole z taką pogardą dla zwykłych Polaków?
Pięknie belferku!
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyże... rozwiń
Avatar
Tomako / 8 listopada 2011 r. o 19:19
0
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[/quote]

Nie podoba się praca w szkole w ciepełku i wygodzie? W każdej chwili możesz zmienić i zapίeprzać z łopatą w błocie!
[quote name='sccl' timestamp='1320772303' post='556062']
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyże... rozwiń
Avatar
sccl / 8 listopada 2011 r. o 18:11
0
[quote name='slawka' timestamp='1320431941' post='554814']
NAUCZYCIELE WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY A NIE ZAWSZE WAM TYLKO I MALO I MALO! PRACUJECIE W SUMIE NA PÓŁ ETATU I TAK WIĘCEJ ZARABIACIE!! I ILE WOLNEGO PRZERWA ŚWIATECZNA, FERIE, WAKACJE i PONAD 30 DNI URLOPU WYPOCZYNKOWEGO!! PONADTO JESZCZE URLOP ROCZNY ZDROWOTNY PŁATNY PRZYSŁUGUJE!!POCHWALCIE SIE TYM A NIE ZAWSZE MAŁO TO NIE PRL ZE MACIE BYĆ UPRZYWILEJOWANI!! TO ILE FAKTYCZNIE EFEKTYWNIE PRACUJECIE!! STANOWCZO MNIE NIŻ WIEKSZOSC SPOŁECZEŃSTWA!!
[/quote]




Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
[quote name='slawka' timestamp='1320431941' post='554814']
NAUCZYCIELE WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY A NIE ZAWSZE WAM TYLKO I MALO I MALO! PRACUJECIE W SUMIE NA PÓŁ ETATU I TAK WIĘCEJ ZARABIACIE!! I ILE WOLNEGO PRZERWA ŚWIATECZNA, FERIE, WAKACJE i PONAD 30 DNI URLOPU WYPOCZYNKOWEGO!! PONADTO JESZCZE URLOP ROCZNY ZDROWOTNY PŁATNY PRZYSŁUGUJE!!POCHWALCIE SIE TYM A NIE ZAWSZE MAŁO TO NIE PRL ZE MACIE BYĆ UPRZYWILEJOWANI!! TO ILE FAKTYCZNIE EFEKTYWNIE PRACUJECIE!! STANOWCZO MNIE NI... rozwiń
Avatar
ja / 7 listopada 2011 r. o 15:46
0
[quote name='użytkownik' timestamp='1320672760' post='555625']
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zostaną we własnych placówkach.
[/quote]
A przypominasz sobie ostatnie podwyżki GŁODOWYCH PENSJI nauczycieli?
Naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze, ale gmina nie ma wyjścia i musi nauczycielom te cudze pieniądze wydać.
A co do uczenia dzieci w miejscu zamieszkania, to ja przeniosłem swoje do głównej szkoły, bo w filiach było ich po 8 osób w klasie.
Wolę dowozić, niż trzymać dzieciaki w tak małej grupce. Nauka w większej klasie jest tylko z korzyścią dla dziecka i wcale nieprawda, że nauczyciel nie ma czasu dla 25 osób, a dla 8 ma.
Minusem tego rozwiązania jest jest jeszcze to, że nauczyciel od polskiego uczy jeszcze historii, biologii i innych takich, bo przecież taka malutka szkółka nie zatrudni dla każdego przedmiotu innego nauczyciela.
Drodzy nauczyciele pora się opamiętać. Macie przywileje jak żadna grupa, no może jeszcze górnicy mają podobnie, ale tam też są potrzebne zmiany, bo górnik dołowy ma pracę faktycznie ciężką, ale cała reszta? Tylko jak tu ruszyć związki zawodowe (lub raczej związki zabetonowane).
[quote name='użytkownik' timestamp='1320672760' post='555625']
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania ... rozwiń
Avatar
użytkownik / 7 listopada 2011 r. o 14:32
0
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zostaną we własnych placówkach.
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zo... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2011 r. o 14:13
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
[/quote]
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczyc... rozwiń
Avatar
Aśka / 7 listopada 2011 r. o 14:06
0
Pani kochana , jak się pani nie zna, to niech Pani nie wypisuje takich bredni. Czy zapłacono kiedykolwiek Pani za darmo?Pewnie nie!Więc niech się Pani tak nie bulwersuje i nie złości, bo i nauczycielom za nieprzepracowane godziny czy dni nie płacą, mimo iż otrzymują wynagrodzenie "z góry". Życzę pani nauczyciela w rodzinie, może syn albo córka wybierze ten zawód?Wtedy zmieni pani front, ręczę za to:)
Avatar
Aśka / 7 listopada 2011 r. o 14:02
0
[quote name='Róża' timestamp='1320522652' post='555130']
Pensje na 1-go, kto to widział aby otrzymywać wynagrodzenie z góry za nieprzepracowany miesiąc.
Mozna wziać pieniądze i nie przejmować się pracą( bo tak się zdarza, że nauczyciel w ciągu miesiaca idzie na zwolnienie lekarskie bo nie ma ochoty na pracę ,takich też znam) i co wtedy ? nie znam sie na rozliczaniu wynagrodzeń ale myslę, że jest problem. W żadnym innym zawodzie nie płacą wynagrodzeń z góry. Niech się przyjżą nowo wybrani posłowie i wreszcie zlikwidują tę Kartę Nauczyciela, z którą jest tyle kłopotów bo przecież jest to ustawa sprzed prawie 30 lat!, to w PRL brak było nauczycieli i tworzono takie ustawy aby zachęcać do pracy, a na wsi nauczyciel jeszcze ma dodatek 10 % za to że chce pracować na wsi , a myslę że na wsi jest lepszy komfort pracy jak w mieście i jeszcze się skarżą bo jest 4 dniowe opóźnienie . Ja otrzymuja wynagrodzenie do końca nastepnego miesiąca to za październik dostane pod koniec listopada jak dostanę? a może dopiero w grudniu . I nikt z naszej załogi nie robi takiej afery jak nauczyciele- od razu media, kurator , związki i sama nie wiem co jeszcze?
Opamietanie dla Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
[quote name='Róża' timestamp='1320522652' post='555130']
Pensje na 1-go, kto to widział aby otrzymywać wynagrodzenie z góry za nieprzepracowany miesiąc.
Mozna wziać pieniądze i nie przejmować się pracą( bo tak się zdarza, że nauczyciel w ciągu miesiaca idzie na zwolnienie lekarskie bo nie ma ochoty na pracę ,takich też znam) i co wtedy ? nie znam sie na rozliczaniu wynagrodzeń ale myslę, że jest problem. W żadnym innym zawodzie nie płacą wynagrodzeń z góry. Niech się przyjżą nowo wybrani posłowie i wreszc... rozwiń
Avatar
zaq / 7 listopada 2011 r. o 02:32
0
[quote name='matematyk' timestamp='1320596018' post='555347']
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[/quote] (b
Wysokość wynagrodzenia ustalana przez państwo dla nauczyciela dyplpmowanego to 2995 złrutto). Reszta to dodatki ustalane przez gminy, chyba oprócz wiejskiego, wynoszącego właśnie 10%i za staż. Gminy bogate pewnie płacą wysoki dodatki za wychowawstwo, motywacyjny itd. Chciałabym na koniec roku dostać tzw. wyrównanie do średniej krajowej podawanej w mediach, ale nigdy nie dostałam. A że w każdej pracxy są zapaleńcy, ludzie z pasją i tacy co udają, że pracują to już iiny problem,
[quote name='matematyk' timestamp='1320596018' post='555347']
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[/quote] (b
Wysokość wynagrodzenia ustalana przez państwo dla nauczyciel... rozwiń
Avatar
matematyk / 6 listopada 2011 r. o 17:13
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
[/quote]

Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320562243' post='555210']
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczyc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory. 10 zł, piwo, hot dog i pół litra wódki za głos na konkretnego kandydata
Wybory prezydenckie
galeria

Wybory. 10 zł, piwo, hot dog i pół litra wódki za głos na konkretnego kandydata

Do godz. 17 w drugiej turze wyborów prezydenckich zdążyła zagłosować połowa uprawnionych Polaków. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja w kraju na tę godzinę wyniosła w 52,1 proc.

Z plaży prosto na wybory. Kolejki głosujących w Okunince nad jeziorem Białym
Zdjęcia
galeria

Z plaży prosto na wybory. Kolejki głosujących w Okunince nad jeziorem Białym

– Będzie rekord. Nie ma czasu, ani na kawę, ani na papierosa. Wszyscy członkowie komisji mają ręce pełne roboty – ocenia Paweł Sosiński, zastępca przewodniczącego Obwodowej Komisji nr 1 w Okunince w powiecie włodawskim. To właśnie w tej komisji przed dwoma tygodniami uzupełniano karty do głosowania, bo te wydane przed wyborami skończyły się przed godz. 17.

Sensacyjna wygrana Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa na wyjeździe

Sensacyjna wygrana Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa na wyjeździe

Żużlowcy Motoru Lublin sprawili w niedzielę bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom. „Koziołki” pokonały Eltrox Włókniarza Częstochowa 47:43 pod Jasną Górą i zaliczyły pierwszą w tym sezonie wygraną na wyjeździe

Długie kolejki przed lokalami wyborczymi nad morzem
film

Długie kolejki przed lokalami wyborczymi nad morzem

Długie kolejki wyborców ustawiają się przed lokalami wyborczymi w turystycznych miejscowościach nad morzem.

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze
galeria

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze

– Pierwszy głosujący praktycznie otwierał ze mną drzwi – mówi Jarosław Kopczyński, przewodniczący komisji nr 12 na ul. Starościńskiej w Chełmie.

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach
18 lipca 2020, 16:00

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach

Mistrzowie florystyki z całego kraju przyjadą do Puław, by stworzyć oryginalne, kwietne aranżacje. Podczas wystawy zaplanowanej na 18 i 19 lipca będzie można obejrzeć m.in. „pływające platformy”, kwietnie żyrandole, huśtawki oraz utkaną z kwiatów suknię księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Tak wyglądały obchody wojewódzkie
galeria

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Tak wyglądały obchody wojewódzkie

W Szczuczkach w gminie Wojciechów odbyły się tegoroczne obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Obecny był na nich marszałek województwa i wojewoda lubelski.

Kazimierz Dolny. Volvo staranowało ogrodzenie. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy

Kazimierz Dolny. Volvo staranowało ogrodzenie. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy

45-latek trafił do policyjnego aresztu. Samochodem wjechał w ogrodzenie. Okazało się, że kilka lat temu sąd zakazał temu kierowcy prowadzić pojazdy mechaniczne.

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Dobry prognostyk przed nowym sezonem dla Kłosa. Drużyna Roberta Tarnowskiego w sobotnim sparingu pokonała wicemistrza poprzednich rozgrywek – Włodawiankę aż 3:0. Już w środę czwartoligowiec zagra pierwszy od dawna mecz o coś – w ramach zaległego spotkania Pucharu Polski zmierzy się z Chełmianką.

Ryki. Samochód w rowie, ale pijany kierowca chciał jechać dalej

Ryki. Samochód w rowie, ale pijany kierowca chciał jechać dalej

49-letni mężczyzna zakończył jazdę w rowie. Chciał jednak podróżować dalej, ale zatrzymali go okoliczni mieszkańcy.

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Pierwszy wygrana lublinian na wyjeździe 43:47 [zapis relacji na żywo]

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Pierwszy wygrana lublinian na wyjeździe 43:47 [zapis relacji na żywo]

Swoje piąte spotkanie w tegorocznych zmaganiach w PGE Ekstralidze rozegrają dzisiaj (godz. 16.30) żużlowcy Motoru Lublin. W Częstochowie zmierzą się z niepokonanym jak dotąd Eltrox Włókniarzem. Transmisja z tego meczu będzie dostępna na antenie nSport+ oraz w internecie. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

3-latek w koszulce i majtkach błąkał się sam po ulicy w Puławach. Matka pijana

3-latek w koszulce i majtkach błąkał się sam po ulicy w Puławach. Matka pijana

Puławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że małe dziecko samo błąka się po ulicy. Dziecko ubrane było tylko w majtki, koszulkę i klapki.