Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 kwietnia 2010 r.
12:25
Edytuj ten wpis

Nie mam za co żyć

0 14 A A

Do tej pory utrzymywała siebie i syna z zasiłków. Dodatkowo miała przyznane alimenty, których jej mąż nie płaci już od kilku miesięcy. Kiedy dostała zaległe pieniądze, okazało się, że przekroczyła uprawniający do zasiłku próg dochodowy o 20 zł. I zasiłek straciła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fundusz Alimentacyjny wypłacił Anecie Kuś z Niezdowa pieniądze – ale tylko za syna. Mimo że alimenty ma też przyznane na siebie. Każde z nich powinno dostawać 500 zł miesięcznie.
W związku ze złym stanem zdrowia ( m.in. stomia) kobieta korzysta z zasiłku pielęgnacyjnego.

– W sumie, jeśli dodać do tego zasiłek na dziecko, przysługujący samotnej matce, dostaję miesięcznie 750 zł. Jak za taką sumę mam utrzymać dwie osoby, do tego chore? – załamuje ręce pani Aneta, która po operacji ginekologicznej otrzymała orzeczenie o niepełnosprawności i całkowitej niezdolności do pracy.

Zaświadczenie obowiązywało do końca stycznia. Powiatowy Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Opolu Lubelskim wydał niedawno nowe orzeczenie, z którego wynika, że kobieta może pracować w ośrodku pracy chronionej. Pani Aneta nie zgadza się z tym orzeczeniem – twierdzi, że jej stan zdrowia wcale się nie poprawił (lekarze nie wykluczają kolejnej operacji). Ale nie miała wyjścia.

– Musiałam się zarejestrować w urzędzie pracy. Co prawda znaleźli mi pracę, ale aż za Puławami. Jak miałabym tam codziennie dojeżdżać w takim stanie? Przecież to prawie 50 km, a ja nie mam samochodu – skarży się pani Aneta.

Kobieta jest pod stałą opieką lekarzy.
– Dlatego sporo pieniędzy idzie na wyjazdy do Lublina. Ostatnio kupiłam leki przepisane przez ginekologa za 150 zł. A jedna partia wystarcza tylko na dwa tygodnie. Jakby tego było mało, jeżdżę do specjalistów również z synem, bo od urodzenia ma problemy z kręgosłupem i koślawość kolan. Nie wiem, jak dalej będzie... – mówi bliska płaczu.

Pomoc obiecuje Polskie Towarzystwo Stomijne.

– Niestety, nie jesteśmy w stanie udzielić pomocy finansowej. Możemy jednak zawsze udostępnić bezpłatnie sprzęt medyczny oraz pomóc w znalezieniu specjalistów – zapewnia Stanisław Majewski, prezes lubelskiego oddziału PTS.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czerepach / 18 stycznia 2016 o 18:33
0

To jest Polska. Politycy przetracają i malwersują na zbytki grube miliony, a tu 20 zł zdecydowało o zabraniu zasiłku...

http://www.przedszkolembb.pl

Avatar
romek / 18 stycznia 2016 o 13:04
0
Do pracy
Avatar
Agata. / 13 maja 2010 o 19:45
0
Ludzie czy Wy serca nie macie ?!

Aneta trzymaj się , jesteśmy z tobą.
Życzymy ci dużo zdrowia i powodzenia. ; )
Avatar
Patrycja / 14 kwietnia 2010 o 10:08
0
[quote name='Kiero' date='12.04.2010, 15:14:03' post='264403']
Lepiej idź do pracy!
[url="http://urzad-gminy.blogspot.com/"]http://urzad-gminy.blogspot.com/[/url]
Gdybyś miał taką chorowe ciekawe jestem czy bys z łóżka mógł wstać dziecko do szkoły naszykować i obiat ugotować , jestem Ciekawa !! <takie głupie gadanie. każdemu jest łatwo mówić ! jeśli nie znacie sytuacji a nie znacze choroby to sie wogóle nie wypowiadajcie na forum, bo az przykro sie czyta ;/~! to idź do pracy jak jesteś taki cwaniaczek !! Nie każdy może pracować !!


Aneta trzym się, bedzie dobrze !!
[quote name='Kiero' date='12.04.2010, 15:14:03' post='264403']
Lepiej idź do pracy!
[url="http://urzad-gminy.blogspot.com/"]http://urzad-gminy.blogspot.com/[/url]
Gdybyś miał taką chorowe ciekawe jestem czy bys z łóżka mógł wstać dziecko do szkoły naszykować i obiat ugotować , jestem Ciekawa !! <takie głupie gadanie. każdemu jest łatwo mówić ! jeśli nie znacie sytuacji a nie znacze choroby to sie wogóle nie wypowiadajcie na forum, bo az przykro sie czyta ;/~! to idź do pracy j... rozwiń
Avatar
Patrycja / 14 kwietnia 2010 o 10:03
0
Patrycja napisał:
nr gg : 2480730 prosze sie odezwać !
jeśli ktoś chce pomóc proszę pisać
Avatar
Patrycja / 14 kwietnia 2010 o 09:47
0
peter napisał:
Bardzo bym prosił o podanie numeru kata Pani Anety ,ponieważ jestem wstanie jej pomóc finansowo.Z góry dziękuję.Ps.Pani Aneto są jeszcze dobrzy ludzie.Pozdrawiam i życzę dużo dużo zdrówka.




nr gg : 2480730 prosze sie odezwać !
Avatar
peter / 12 kwietnia 2010 o 21:39
0
Bardzo bym prosił o podanie numeru kata Pani Anety ,ponieważ jestem wstanie jej pomóc finansowo.Z góry dziękuję.Ps.Pani Aneto są jeszcze dobrzy ludzie.Pozdrawiam i życzę dużo dużo zdrówka.
Avatar
lubelak / 12 kwietnia 2010 o 21:29
0
Właśnie pieniądze są tylko dla pijaków i cyganów ,a dla ludzi chorych,biednych i w trudnych sytuacjach to nie ma żadnej pomocy.To jest nie sprawiedliwe ,bo nikt by nie chciał być w takich sytuacjach życiowych.Jak tak można napisać o Pani Anecie ,żeby poszła do pracy.Czy Wy ludzie serca nie macie/
Avatar
lolo / 12 kwietnia 2010 o 21:20
0
Kierowniku czy Ty wiesz co to jest za choroba/Samo pojęcie [STOMIA]Widocznie nie jesteś obeznany w chorobach. Tylko w pisaniu w takich chorych podkontekstów.Załosny jesteś.Jest takie przysłowie ;nie smiej się dziadku z czyjegoś przypadku ....
Avatar
jola / 12 kwietnia 2010 o 21:11
0
T[font="Verdana"][/font]To daj prace kierowniku sama pujdę do tej pracy
Avatar
czerepach / 18 stycznia 2016 o 18:33
0

To jest Polska. Politycy przetracają i malwersują na zbytki grube miliony, a tu 20 zł zdecydowało o zabraniu zasiłku...

http://www.przedszkolembb.pl

Avatar
romek / 18 stycznia 2016 o 13:04
0
Do pracy
Avatar
Agata. / 13 maja 2010 o 19:45
0
Ludzie czy Wy serca nie macie ?!

Aneta trzymaj się , jesteśmy z tobą.
Życzymy ci dużo zdrowia i powodzenia. ; )
Avatar
Patrycja / 14 kwietnia 2010 o 10:08
0
[quote name='Kiero' date='12.04.2010, 15:14:03' post='264403']
Lepiej idź do pracy!
[url="http://urzad-gminy.blogspot.com/"]http://urzad-gminy.blogspot.com/[/url]
Gdybyś miał taką chorowe ciekawe jestem czy bys z łóżka mógł wstać dziecko do szkoły naszykować i obiat ugotować , jestem Ciekawa !! <takie głupie gadanie. każdemu jest łatwo mówić ! jeśli nie znacie sytuacji a nie znacze choroby to sie wogóle nie wypowiadajcie na forum, bo az przykro sie czyta ;/~! to idź do pracy jak jesteś taki cwaniaczek !! Nie każdy może pracować !!


Aneta trzym się, bedzie dobrze !!
[quote name='Kiero' date='12.04.2010, 15:14:03' post='264403']
Lepiej idź do pracy!
[url="http://urzad-gminy.blogspot.com/"]http://urzad-gminy.blogspot.com/[/url]
Gdybyś miał taką chorowe ciekawe jestem czy bys z łóżka mógł wstać dziecko do szkoły naszykować i obiat ugotować , jestem Ciekawa !! <takie głupie gadanie. każdemu jest łatwo mówić ! jeśli nie znacie sytuacji a nie znacze choroby to sie wogóle nie wypowiadajcie na forum, bo az przykro sie czyta ;/~! to idź do pracy j... rozwiń
Avatar
Patrycja / 14 kwietnia 2010 o 10:03
0
Patrycja napisał:
nr gg : 2480730 prosze sie odezwać !
jeśli ktoś chce pomóc proszę pisać
Avatar
Patrycja / 14 kwietnia 2010 o 09:47
0
peter napisał:
Bardzo bym prosił o podanie numeru kata Pani Anety ,ponieważ jestem wstanie jej pomóc finansowo.Z góry dziękuję.Ps.Pani Aneto są jeszcze dobrzy ludzie.Pozdrawiam i życzę dużo dużo zdrówka.




nr gg : 2480730 prosze sie odezwać !
Avatar
peter / 12 kwietnia 2010 o 21:39
0
Bardzo bym prosił o podanie numeru kata Pani Anety ,ponieważ jestem wstanie jej pomóc finansowo.Z góry dziękuję.Ps.Pani Aneto są jeszcze dobrzy ludzie.Pozdrawiam i życzę dużo dużo zdrówka.
Avatar
lubelak / 12 kwietnia 2010 o 21:29
0
Właśnie pieniądze są tylko dla pijaków i cyganów ,a dla ludzi chorych,biednych i w trudnych sytuacjach to nie ma żadnej pomocy.To jest nie sprawiedliwe ,bo nikt by nie chciał być w takich sytuacjach życiowych.Jak tak można napisać o Pani Anecie ,żeby poszła do pracy.Czy Wy ludzie serca nie macie/
Avatar
lolo / 12 kwietnia 2010 o 21:20
0
Kierowniku czy Ty wiesz co to jest za choroba/Samo pojęcie [STOMIA]Widocznie nie jesteś obeznany w chorobach. Tylko w pisaniu w takich chorych podkontekstów.Załosny jesteś.Jest takie przysłowie ;nie smiej się dziadku z czyjegoś przypadku ....
Avatar
jola / 12 kwietnia 2010 o 21:11
0
T[font="Verdana"][/font]To daj prace kierowniku sama pujdę do tej pracy
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 2

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 2 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 5

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!