Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 października 2007 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Niedźwiada wiecznie żywa

0 66 A A

Grupa ekspertów powinna ustalić, czy lotnisko w Świdniku w ogóle może powstać - domaga się Edward Wojtas, świeżo upieczony poseł z PSL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zarząd spółki Port Lotniczy Lublin odpowiada: Dość tych oszczerstw. Bo podamy was do sądu!

- Nie ma innej lokalizacji lotniska niż Niedźwiada. Świdnik to pomyłka, nie ma najmniejszych szans na realizację - nie owija w bawełnę Marian Starownik, starosta lubartowski (PSL). - Nie będziemy przeszkadzać, ale patrząc na piętrzące się trudności to nierealna inwestycja - dodaje Edward Wojtas, były marszałek województwa lubelskiego.
Ludowcy od lat forsowali budowę regionalnego portu w podlubartowskiej Niedźwiadzie. W styczniu tego roku dyskusje ucięła decyzja nowego Zarządu Województwa o powstaniu lotniska w Świdniku. Inwestycję wpisano do Regionalnego Programu Operacyjnego. - To racjonalna i słuszna decyzja, pod którą podpisały się władze województwa i rząd. I nie ma o czym dyskutować - ucina Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa.
Jednak powrót PSL na polityczną scenę i plany utworzenia koalicji z PO uaktywniły zwolenników Niedźwiady. - Będę domagał się powołania grupy ekspertów, która ustali, czy lotnisko w Świdniku nie powstaje na obszarze górniczym. Tylko fachowcy mogą zdecydować, czy inwestycja może powstać w tym miejscu - uważa Wojtas. I dodaje. - Zresztą jedno lotnisko nie przeszkadza drugiemu, Niedźwiada może być budowana w innym trybie, w dłuższej perspektywie.
Władze Portu Lotniczego Lublin nie pozostają dłużne. Na stronie internetowej spółki pojawiła się informacja o "fałszywkach PSL”. - Mamy dość szkalowania, przeszkadzania i destrukcyjnego działania ludowców - mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL. - Rozmawiamy z prawnikami i rozważamy możliwość wystąpienia na drogę sądową.
Rzecz dotyczy informacji, które pojawiły się w wyborczych ogłoszeniach partii. PSL twierdziło w nich, że pas startowy powstanie "wprost na otworach eksploatacyjnych gazu ziemnego”. W rzeczywistości odwierty znajdują się kilkaset metrów dalej. - To nie pierwszy wybryk ludowców. Wystarczy przypomnieć klepsydrę świdnickiego lotniska przysłaną do nas przez pana Starownika. Agresja tych panów przestaje być śmieszna - dodaje Jankowski.

Lotnisko w Świdniku

Rozpoczęła się już procedura wykupu gruntów. Zgodnie z zapowiedziami PLL w przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg na projektowanie, a w 2009 roku rozpoczną się prace budowlane. - Port lotniczy ruszy na przełomie 2010/2011 roku - obiecuje Dariusz Krzowski, wiceprezes PLL.

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rydelek / 25 stycznia 2008 o 08:24
0
djaks napisał:
Lublin-Niedźwiada Długość trasy - 37,09 km.
Lublin-Warszawa Długość trasy - 163,59 km.


Radawiec jest znacznie bliżej niż Niedźwiada i susłół nie ma jak w Świdniku
Avatar
djaks / 23 stycznia 2008 o 17:02
0
wolfull napisał:
Przecież to około 100 km od Lublina. Do Warszawy jest 50 więcej. Szkoda Naszej kasy!!!!


Lublin-Niedźwiada Długość trasy - 37,09 km.
Lublin-Warszawa Długość trasy - 163,59 km.
Avatar
Bill / 22 stycznia 2008 o 11:34
0
mak napisał:
niooo, kilkaset metrów od szybu wydobywczego gazu, to faktycznie daleko! jak walnie to samoloty jak wróble odlecą i po sprawie! a co z mieszkańcaami? jakie perspektywy rozbudowy? a może juz nie trzeba będzie rozbudowywać bo opracowano specjalnie dla Świdnika pionowzloty pasażerskie? wyobraźcie sobie "737" startujący w Świdniku, szyby wam powylatują. A większe? Nie będa latać? Jeśli nie to po cholerę to lotnisko? coś mi się wydaje, że tego lotniska to my się nie doczekamy. kadencje Sejmu są za krótkie, a opracowaanie dokumentacji trwa za długo



Jakoś w pobliżu Okęcia ludzie mieszkaja i szyby z okien im nie wypadają.
Zastanow sie, pomysl a pozniej napisz.

Pozdrawiam



Jakoś w pobliżu Okęcia ludzie mieszkaja i szyby z okien im nie wypadają.
Zastanow sie, pomysl a pozniej napisz.

Pozdrawiam rozwiń
Avatar
wolfull / 28 października 2007 o 12:48
0
Przecież to około 100 km od Lublina. Do Warszawy jest 50 więcej. Szkoda Naszej kasy!!!!
Avatar
january / 27 października 2007 o 20:03
0
nie wiesz o czym piszesz
Avatar
ZaZ / 27 października 2007 o 10:07
0
Szanowny kolego. Właścicielem tych szybów jest PGiNG Tarnów i nikt nigdy do nich z takim czymś nie występował, oni nic o tym nie wiedzą.także następne kłamstwo ze strony pomysłodawców lotniska.Tak samo napisali że rozmawiali z Dyrekcją Lasów o wycince lasu a dyrekcja dowiedziała sie o tym dopiero z gazet.Były póżniej rozmowy z Dyrekcją Lasów ale skończyły się fiaskiem. I na dzień dzisiejszy nikt nie podpisał zgody na wyłączenie gruntów leśnych pod budowę lotniska.A może to zrobić tylko minister ale nie zgodnie z ustawą o lasach.
Avatar
Świdniczanin / 26 października 2007 o 20:48
0
a kto nabja kase w Świdniku? ty....
Avatar
ze strony portu / 26 października 2007 o 19:44
0
Ja pokazuję, że Ci ktrórzy forsują budowę w świdnioku sami potwierdzają że jesta tam odwiert. Piszą, że w odległości 400 m, a mnie wychodzi że 25 m. [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/i"]http://www.portlotniczy.lublin.pl/i[/url] mapka z prawej
Avatar
nn / 26 października 2007 o 19:30
0
Basiu a czy przypadkiem nie jesteś kochanicą jakiegoś członka zarządu?
Avatar
do ciebie / 26 października 2007 o 18:57
0
gdyby przyjąć twoje argumenty to w powiecie Lubartowskim mieszkają sami PSLowcy i wszyscy mają działki w Niedźwiadzie
Avatar
rydelek / 25 stycznia 2008 o 08:24
0
djaks napisał:
Lublin-Niedźwiada Długość trasy - 37,09 km.
Lublin-Warszawa Długość trasy - 163,59 km.


Radawiec jest znacznie bliżej niż Niedźwiada i susłół nie ma jak w Świdniku
Avatar
djaks / 23 stycznia 2008 o 17:02
0
wolfull napisał:
Przecież to około 100 km od Lublina. Do Warszawy jest 50 więcej. Szkoda Naszej kasy!!!!


Lublin-Niedźwiada Długość trasy - 37,09 km.
Lublin-Warszawa Długość trasy - 163,59 km.
Avatar
Bill / 22 stycznia 2008 o 11:34
0
mak napisał:
niooo, kilkaset metrów od szybu wydobywczego gazu, to faktycznie daleko! jak walnie to samoloty jak wróble odlecą i po sprawie! a co z mieszkańcaami? jakie perspektywy rozbudowy? a może juz nie trzeba będzie rozbudowywać bo opracowano specjalnie dla Świdnika pionowzloty pasażerskie? wyobraźcie sobie "737" startujący w Świdniku, szyby wam powylatują. A większe? Nie będa latać? Jeśli nie to po cholerę to lotnisko? coś mi się wydaje, że tego lotniska to my się nie doczekamy. kadencje Sejmu są za krótkie, a opracowaanie dokumentacji trwa za długo



Jakoś w pobliżu Okęcia ludzie mieszkaja i szyby z okien im nie wypadają.
Zastanow sie, pomysl a pozniej napisz.

Pozdrawiam



Jakoś w pobliżu Okęcia ludzie mieszkaja i szyby z okien im nie wypadają.
Zastanow sie, pomysl a pozniej napisz.

Pozdrawiam rozwiń
Avatar
wolfull / 28 października 2007 o 12:48
0
Przecież to około 100 km od Lublina. Do Warszawy jest 50 więcej. Szkoda Naszej kasy!!!!
Avatar
january / 27 października 2007 o 20:03
0
nie wiesz o czym piszesz
Avatar
ZaZ / 27 października 2007 o 10:07
0
Szanowny kolego. Właścicielem tych szybów jest PGiNG Tarnów i nikt nigdy do nich z takim czymś nie występował, oni nic o tym nie wiedzą.także następne kłamstwo ze strony pomysłodawców lotniska.Tak samo napisali że rozmawiali z Dyrekcją Lasów o wycince lasu a dyrekcja dowiedziała sie o tym dopiero z gazet.Były póżniej rozmowy z Dyrekcją Lasów ale skończyły się fiaskiem. I na dzień dzisiejszy nikt nie podpisał zgody na wyłączenie gruntów leśnych pod budowę lotniska.A może to zrobić tylko minister ale nie zgodnie z ustawą o lasach.
Avatar
Świdniczanin / 26 października 2007 o 20:48
0
a kto nabja kase w Świdniku? ty....
Avatar
ze strony portu / 26 października 2007 o 19:44
0
Ja pokazuję, że Ci ktrórzy forsują budowę w świdnioku sami potwierdzają że jesta tam odwiert. Piszą, że w odległości 400 m, a mnie wychodzi że 25 m. [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/i"]http://www.portlotniczy.lublin.pl/i[/url] mapka z prawej
Avatar
nn / 26 października 2007 o 19:30
0
Basiu a czy przypadkiem nie jesteś kochanicą jakiegoś członka zarządu?
Avatar
do ciebie / 26 października 2007 o 18:57
0
gdyby przyjąć twoje argumenty to w powiecie Lubartowskim mieszkają sami PSLowcy i wszyscy mają działki w Niedźwiadzie
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program]
16 listopada 2019, 0:00
galeria

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program] 8 2

Kultura - Centrum świata jest tam, gdzie jest dobry teatr. Lublin jest centrum świata - mówi Krzysztof Rzączyński, dyrektor Teatru Andersena. Teatr właśnie zaprasza na skromne świętowanie, które potrwa od 16 do 30 listopada. W programie spektakle, próby otwarte, film, spotkania, warsztaty, zwiedzanie zakamarków teatru. Organizatorzy zapowiadają, że w trakcie jubileuszu może nawet powstać nowa grupa teatralna

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie?

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie? 19 51

Ratusz chce wprowadzić droższe bilety okresowe komunikacji miejskiej dla osób, które nie rozliczają się z podatku PIT w Lublinie. Mają one także stracić prawo do tańszych abonamentów parkingowych typu „M”. Trudniej będzie im również o miejsce dla dziecka w upatrzonym miejskim żłobku, przedszkolu lub podstawówce

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia] 41 5

Ponad 7,5 tysiąca kibiców oglądało we wtorek na Arenie Lublin mecz eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Polską, a Hiszpanią. Co najważniejsze, piłkarki Miłosza Stępińskiego urwały punkt faworyzowanym rywalkom. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich?

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich? 34 39

Do dziś nie został ujawniony raport naukowców, którzy na zlecenie miasta badali wartość przyrodniczą górek czechowskich. Raport miał odpowiedzieć na pytanie o to jak można wykorzystać górki i nie zniszczyć ich walorów. Analiza miała być gotowa we wrześniu, termin przesunięto na 31 października, ale do dzisiaj miasto nie jest w stanie jej pokazać.

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu
film

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu 0 0

Środa na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zapowiada się na ogół pogodnie.

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale 0 2

Do wynajęcia są trzy lokalne użytkowe na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie 2 1

Będzie nadal przypominał o urodzie schyłkowej secesji, ale wszystko inne się zmieni. Zabytkowy budynek stanie się miejscem, które mieszkańcy będą chętnie odwiedzać. W ciągu najbliższych dni wykonawca wchodzi na plac budowy

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu
film

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu 3 25

Profesor Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został wybrany marszałkiem Senatu X kadencji. Poparło go 51 senatorów. Na Stanisława Karczewskiego z PiS zagłosowało 48 senatorów. Wynik głosowania odczytała marszałek senior Senatu Barbara Borys-Damięcka.

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii
6 stycznia 2020, 11:00

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii 0 0

Już 6 stycznia o godz. 11 oraz 7 stycznia o godz. 9 i 11 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprezentowane zostanie niezwykłe widowisko świąteczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc 20 18

Do 15 grudnia poczekamy na wznowienie ruchu pociągów pasażerskich między Lublinem a Puławami. Taką datę podała dziś wieczorem spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządzająca siecią torów.

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom 434 5

Lublin, dzięki Uniwersytetowi Przyrodniczemu dołączył do miast, które propagują zostawianie liści na trawnikach. Chodzi o stworzenie szansy na przezimowanie owadom a przede wszystkim jeżom

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS
film

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS 0 6

Na pierwszym w dziewiątej kadencji Sejmu zebraniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości na przewodniczącego wybrano Ryszarda Terleckiego. Jak poinformował świeżo upieczony przewodniczący, otrzymał tylko sześć głosów przeciw i cztery wstrzymujące się.

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów 9 24

Ruchów kadrowych w lubelskim Centrum Spotkania Kultur ciąg dalszy. Największa marszałkowska instytucja kultury ma nowego wicedyrektora.

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem?

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem? 0 14

Kapitan żółto-biało-niebieskich do końca rundy został odsunięty od drużyny. – Między sztabem szkoleniowym, a panem Tomaszem Brzyskim nie było chemii – wyjaśnia powody decyzji prezes klubu Paweł Majka

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
20 listopada 2019, 19:00

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego 0 0

"Siedem grzechów" to tytuł spektaklu realizowanego w ramach charytatywnego cyklu "Znani a nieznani", w którym wystąpią znani lublinianie. Przedstawienie zobaczymy 20 i 21 listopada o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) oraz 24 listopada o godz. 18 w Collegium Maius UM (ul. Jaczewskiego 4). Środki z pokazów spektaklu zostaną przekazane na zakup sprzętu dla Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!