Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 października 2007 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Niedźwiada wiecznie żywa

0 66 A A

Grupa ekspertów powinna ustalić, czy lotnisko w Świdniku w ogóle może powstać - domaga się Edward Wojtas, świeżo upieczony poseł z PSL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zarząd spółki Port Lotniczy Lublin odpowiada: Dość tych oszczerstw. Bo podamy was do sądu!

- Nie ma innej lokalizacji lotniska niż Niedźwiada. Świdnik to pomyłka, nie ma najmniejszych szans na realizację - nie owija w bawełnę Marian Starownik, starosta lubartowski (PSL). - Nie będziemy przeszkadzać, ale patrząc na piętrzące się trudności to nierealna inwestycja - dodaje Edward Wojtas, były marszałek województwa lubelskiego.
Ludowcy od lat forsowali budowę regionalnego portu w podlubartowskiej Niedźwiadzie. W styczniu tego roku dyskusje ucięła decyzja nowego Zarządu Województwa o powstaniu lotniska w Świdniku. Inwestycję wpisano do Regionalnego Programu Operacyjnego. - To racjonalna i słuszna decyzja, pod którą podpisały się władze województwa i rząd. I nie ma o czym dyskutować - ucina Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa.
Jednak powrót PSL na polityczną scenę i plany utworzenia koalicji z PO uaktywniły zwolenników Niedźwiady. - Będę domagał się powołania grupy ekspertów, która ustali, czy lotnisko w Świdniku nie powstaje na obszarze górniczym. Tylko fachowcy mogą zdecydować, czy inwestycja może powstać w tym miejscu - uważa Wojtas. I dodaje. - Zresztą jedno lotnisko nie przeszkadza drugiemu, Niedźwiada może być budowana w innym trybie, w dłuższej perspektywie.
Władze Portu Lotniczego Lublin nie pozostają dłużne. Na stronie internetowej spółki pojawiła się informacja o "fałszywkach PSL”. - Mamy dość szkalowania, przeszkadzania i destrukcyjnego działania ludowców - mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL. - Rozmawiamy z prawnikami i rozważamy możliwość wystąpienia na drogę sądową.
Rzecz dotyczy informacji, które pojawiły się w wyborczych ogłoszeniach partii. PSL twierdziło w nich, że pas startowy powstanie "wprost na otworach eksploatacyjnych gazu ziemnego”. W rzeczywistości odwierty znajdują się kilkaset metrów dalej. - To nie pierwszy wybryk ludowców. Wystarczy przypomnieć klepsydrę świdnickiego lotniska przysłaną do nas przez pana Starownika. Agresja tych panów przestaje być śmieszna - dodaje Jankowski.

Lotnisko w Świdniku

Rozpoczęła się już procedura wykupu gruntów. Zgodnie z zapowiedziami PLL w przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg na projektowanie, a w 2009 roku rozpoczną się prace budowlane. - Port lotniczy ruszy na przełomie 2010/2011 roku - obiecuje Dariusz Krzowski, wiceprezes PLL.

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rydelek / 25 stycznia 2008 o 08:24
0
djaks napisał:
Lublin-Niedźwiada Długość trasy - 37,09 km.
Lublin-Warszawa Długość trasy - 163,59 km.


Radawiec jest znacznie bliżej niż Niedźwiada i susłół nie ma jak w Świdniku
Avatar
djaks / 23 stycznia 2008 o 17:02
0
wolfull napisał:
Przecież to około 100 km od Lublina. Do Warszawy jest 50 więcej. Szkoda Naszej kasy!!!!


Lublin-Niedźwiada Długość trasy - 37,09 km.
Lublin-Warszawa Długość trasy - 163,59 km.
Avatar
Bill / 22 stycznia 2008 o 11:34
0
mak napisał:
niooo, kilkaset metrów od szybu wydobywczego gazu, to faktycznie daleko! jak walnie to samoloty jak wróble odlecą i po sprawie! a co z mieszkańcaami? jakie perspektywy rozbudowy? a może juz nie trzeba będzie rozbudowywać bo opracowano specjalnie dla Świdnika pionowzloty pasażerskie? wyobraźcie sobie "737" startujący w Świdniku, szyby wam powylatują. A większe? Nie będa latać? Jeśli nie to po cholerę to lotnisko? coś mi się wydaje, że tego lotniska to my się nie doczekamy. kadencje Sejmu są za krótkie, a opracowaanie dokumentacji trwa za długo



Jakoś w pobliżu Okęcia ludzie mieszkaja i szyby z okien im nie wypadają.
Zastanow sie, pomysl a pozniej napisz.

Pozdrawiam



Jakoś w pobliżu Okęcia ludzie mieszkaja i szyby z okien im nie wypadają.
Zastanow sie, pomysl a pozniej napisz.

Pozdrawiam rozwiń
Avatar
wolfull / 28 października 2007 o 12:48
0
Przecież to około 100 km od Lublina. Do Warszawy jest 50 więcej. Szkoda Naszej kasy!!!!
Avatar
january / 27 października 2007 o 20:03
0
nie wiesz o czym piszesz
Avatar
ZaZ / 27 października 2007 o 10:07
0
Szanowny kolego. Właścicielem tych szybów jest PGiNG Tarnów i nikt nigdy do nich z takim czymś nie występował, oni nic o tym nie wiedzą.także następne kłamstwo ze strony pomysłodawców lotniska.Tak samo napisali że rozmawiali z Dyrekcją Lasów o wycince lasu a dyrekcja dowiedziała sie o tym dopiero z gazet.Były póżniej rozmowy z Dyrekcją Lasów ale skończyły się fiaskiem. I na dzień dzisiejszy nikt nie podpisał zgody na wyłączenie gruntów leśnych pod budowę lotniska.A może to zrobić tylko minister ale nie zgodnie z ustawą o lasach.
Avatar
Świdniczanin / 26 października 2007 o 20:48
0
a kto nabja kase w Świdniku? ty....
Avatar
ze strony portu / 26 października 2007 o 19:44
0
Ja pokazuję, że Ci ktrórzy forsują budowę w świdnioku sami potwierdzają że jesta tam odwiert. Piszą, że w odległości 400 m, a mnie wychodzi że 25 m. [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/i"]http://www.portlotniczy.lublin.pl/i[/url] mapka z prawej
Avatar
nn / 26 października 2007 o 19:30
0
Basiu a czy przypadkiem nie jesteś kochanicą jakiegoś członka zarządu?
Avatar
do ciebie / 26 października 2007 o 18:57
0
gdyby przyjąć twoje argumenty to w powiecie Lubartowskim mieszkają sami PSLowcy i wszyscy mają działki w Niedźwiadzie
Avatar
rydelek / 25 stycznia 2008 o 08:24
0
djaks napisał:
Lublin-Niedźwiada Długość trasy - 37,09 km.
Lublin-Warszawa Długość trasy - 163,59 km.


Radawiec jest znacznie bliżej niż Niedźwiada i susłół nie ma jak w Świdniku
Avatar
djaks / 23 stycznia 2008 o 17:02
0
wolfull napisał:
Przecież to około 100 km od Lublina. Do Warszawy jest 50 więcej. Szkoda Naszej kasy!!!!


Lublin-Niedźwiada Długość trasy - 37,09 km.
Lublin-Warszawa Długość trasy - 163,59 km.
Avatar
Bill / 22 stycznia 2008 o 11:34
0
mak napisał:
niooo, kilkaset metrów od szybu wydobywczego gazu, to faktycznie daleko! jak walnie to samoloty jak wróble odlecą i po sprawie! a co z mieszkańcaami? jakie perspektywy rozbudowy? a może juz nie trzeba będzie rozbudowywać bo opracowano specjalnie dla Świdnika pionowzloty pasażerskie? wyobraźcie sobie "737" startujący w Świdniku, szyby wam powylatują. A większe? Nie będa latać? Jeśli nie to po cholerę to lotnisko? coś mi się wydaje, że tego lotniska to my się nie doczekamy. kadencje Sejmu są za krótkie, a opracowaanie dokumentacji trwa za długo



Jakoś w pobliżu Okęcia ludzie mieszkaja i szyby z okien im nie wypadają.
Zastanow sie, pomysl a pozniej napisz.

Pozdrawiam



Jakoś w pobliżu Okęcia ludzie mieszkaja i szyby z okien im nie wypadają.
Zastanow sie, pomysl a pozniej napisz.

Pozdrawiam rozwiń
Avatar
wolfull / 28 października 2007 o 12:48
0
Przecież to około 100 km od Lublina. Do Warszawy jest 50 więcej. Szkoda Naszej kasy!!!!
Avatar
january / 27 października 2007 o 20:03
0
nie wiesz o czym piszesz
Avatar
ZaZ / 27 października 2007 o 10:07
0
Szanowny kolego. Właścicielem tych szybów jest PGiNG Tarnów i nikt nigdy do nich z takim czymś nie występował, oni nic o tym nie wiedzą.także następne kłamstwo ze strony pomysłodawców lotniska.Tak samo napisali że rozmawiali z Dyrekcją Lasów o wycince lasu a dyrekcja dowiedziała sie o tym dopiero z gazet.Były póżniej rozmowy z Dyrekcją Lasów ale skończyły się fiaskiem. I na dzień dzisiejszy nikt nie podpisał zgody na wyłączenie gruntów leśnych pod budowę lotniska.A może to zrobić tylko minister ale nie zgodnie z ustawą o lasach.
Avatar
Świdniczanin / 26 października 2007 o 20:48
0
a kto nabja kase w Świdniku? ty....
Avatar
ze strony portu / 26 października 2007 o 19:44
0
Ja pokazuję, że Ci ktrórzy forsują budowę w świdnioku sami potwierdzają że jesta tam odwiert. Piszą, że w odległości 400 m, a mnie wychodzi że 25 m. [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/i"]http://www.portlotniczy.lublin.pl/i[/url] mapka z prawej
Avatar
nn / 26 października 2007 o 19:30
0
Basiu a czy przypadkiem nie jesteś kochanicą jakiegoś członka zarządu?
Avatar
do ciebie / 26 października 2007 o 18:57
0
gdyby przyjąć twoje argumenty to w powiecie Lubartowskim mieszkają sami PSLowcy i wszyscy mają działki w Niedźwiadzie
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Nowa fabryka wyprodukuje lampy do Jaguara, Bentleya i Forda
galeria

Lubelskie: Nowa fabryka wyprodukuje lampy do Jaguara, Bentleya i Forda 0 3

Producent oświetlenia zewnętrznego m.in. do Forda, Jaguara/Land Rovera, Skody, Bentleya i Volkswagena w przyszłym roku otworzy zakład produkcyjny w podlubelskich Niemcach. Varroc Lightning Systems zapowiada produkcję na poziomie 2 mln sztuk rocznie. Rekrutacja pracowników już się rozpoczęła

"Nowa jakość w urzędzie". Nowa władza w Białej Podlaskiej
galeria

"Nowa jakość w urzędzie". Nowa władza w Białej Podlaskiej 3 5

Nową jakość w urzędzie miasta i większą dostępność dla mieszkańców zapowiada nowy prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. We wtorek został już oficjalnie zaprzysiężony na ten urząd.

Trener polskich skoczków zadowolony z przygotowań do sezonu. "Każdy zrobił progres w porównaniu do zeszłego roku" [wideo]
film

Trener polskich skoczków zadowolony z przygotowań do sezonu. "Każdy zrobił progres w porównaniu do zeszłego roku" [wideo] 0 0

W inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Wiśle polscy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy. Trzech z nich uplasowało się w najlepszej dziesiątce konkursu indywidualnego. - Przygotowania były bardzo dobre, plany treningowe udało nam się zrealizować w stu procentach. Myślę, że każdy ze skoczków zrobił progres w porównaniu do zeszłego roku - zapewnił trener biało-czerwonej kadry Stefan Horngacher.

Dźwięki [Domu] Słów - koncert Mateusza Franczaka
23 listopada 2018, 19:00
film

Dźwięki [Domu] Słów - koncert Mateusza Franczaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 w Domu Słów (ul. Królewska 17) odbędzie się koncert Mateusza Franczaka.

Lubelskie: Kolej nie rozpieszcza. Nowy rozkład jazdy nie jest powodem do zadowolenia

Lubelskie: Kolej nie rozpieszcza. Nowy rozkład jazdy nie jest powodem do zadowolenia 0 7

Znany jest już nowy rozkład jazdy pociągów, który ma obowiązywać od niedzieli, 9 grudnia.

Urząd Skarbowy rozliczy za nas deklaracje podatkowe

Urząd Skarbowy rozliczy za nas deklaracje podatkowe 0 0

W przyszłym roku Urząd Skarbowy przejmuje obowiązki rozliczenia osób składających PIT za 2018 r. E-PIT będzie przeznaczony dla tych, którzy są zatrudnieni na umowę zlecenie lub umowę o pracę. Nic nie trzeba będzie robić, bo system automatycznie nas rozliczy. To praktycznie oznacza koniec kar za nie złożenie deklaracji podatkowej.

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Prezydent podpisał ustawę

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Prezydent podpisał ustawę 0 2

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

Black Weekend w Tarasach Zamkowych
23 listopada 2018, 0:00
galeria

Black Weekend w Tarasach Zamkowych 0

Dlaczego raz w roku sklepy obniżają ceny produktów nawet o 70%? I co z tym wszystkim mają wspólnego Indianie z plemienia Wampanoagów? Koniec listopada to początek sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem, a także atrakcyjne wyprzedaże podczas popularnego Black Friday. Tarasy Zamkowe przygotowały z tej okazji przedłużoną wersję dnia wyjątkowych promocji i rabatów – Black Weekend. W dniach 23 - 25 listopada na wszystkich klientów centrum handlowego czekać będą niecodzienne przeceny i zniżki.

James Rodriguez trafi do Arsenalu? (wideo)
film

James Rodriguez trafi do Arsenalu? (wideo) 0 0

James Rodriguez może zamienić Bayern Monachium na Arsenal. Jak informuje hiszpańskie czasopismo „Don Balon” Kolumbijczyk może wkrótce zmienić barwy klubowe.

APORIA 11: Wyjście awaryjne – Rafał Matyja
22 listopada 2018, 19:00

APORIA 11: Wyjście awaryjne – Rafał Matyja 0

22.11.18 (czwartek) 19:00 / Sala Kinowa Centrum Kultury w Lublinie / Wstęp wolny

Kradł we Włoszech, a wpadł w Polsce. Sąd zadecyduje o ekstradycji

Kradł we Włoszech, a wpadł w Polsce. Sąd zadecyduje o ekstradycji 0 0

Zamojscy policjanci zatrzymali w Szczebrzeszynie mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. 43-latek wszedł w konflikt z włoskim wymiarem sprawiedliwości, ale miał też na swoim koncie przestępstwa popełnione w Polsce

II liga piłkarzy ręcznych: Tylko rezerwy Azotów nie zawiodły

II liga piłkarzy ręcznych: Tylko rezerwy Azotów nie zawiodły 1 0

W 10. kolejce grupy trzeciej A komplet punktów zdobyły Azoty II. Swoje mecze przegrały za to: AZS UMCS i Olimpia

Nagły zwrot akcji w sądowej sprawie prezydenta Żuka. Sędzia upomniała prezydenckiego prawnika
pilne

Nagły zwrot akcji w sądowej sprawie prezydenta Żuka. Sędzia upomniała prezydenckiego prawnika 7 26

Zaskakujący przebieg miała dzisiejsza rozprawa sądowa w sprawie prezydenta Lublina. Sąd miał stwierdzić, czy Krzysztof Żuk złamał prawo będąc zarazem prezydentem i członkiem rady nadzorczej PZU Życie. Miał także ocenić, czy wojewoda słusznie próbował usunąć za to Żuka ze stanowiska

Pomnik też człowiek i zasługuje na ciepłą czapkę. Akcja aktywistek z Bombardowania Włóczką

Pomnik też człowiek i zasługuje na ciepłą czapkę. Akcja aktywistek z Bombardowania Włóczką 3 6

Dziewczęta (i chłopaki), czapki na głowy! Bo główka się przeziębi. Pomnik też człowiek, czapkę mieć musi – uważają aktywistki z Bombardowania Włóczką, które wczoraj zadbały o zdrowie i look kamiennych dziewczynek.

Black Friday w Lublinie 2018. Czym kuszą sklepy i galerie handlowe? [lista ofert]
artykuł aktualizowany

Black Friday w Lublinie 2018. Czym kuszą sklepy i galerie handlowe? [lista ofert] 0 3

Zbliża się Black Friday. Lubelskie galerie handlowe i sklepy kuszą rabatami nawet w wysokości 70 proc.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!