Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 stycznia 2012 r.
14:20
Edytuj ten wpis

Nowe egzaminy na prawo jazdy za rok. Kursanci niezadowoleni

Autor: Zdjęcie autora p.p
0 12 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Nowy system zdawania na prawo jazdy zacznie obowiązywać dopiero od stycznia przyszłego roku, a nie jak wcześniej planowano od 11 lutego tego roku. Kursanci, którzy w pośpiechu zapisywali się na kurs nie są zadowoleni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowy termin obowiązywania przepisów został zaproponowany przez ministerstwo, ponieważ istnieje obawa, iż Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie są odpowiednio przygotowane do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy na nowych zasadach.

– Lepiej dla komfortu zdających na prawo jazdy i działania systemu, by te zmiany weszły w życie później - powiedział minister Sławomir Nowak, szef resortu Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. – Nie chcielibyśmy, aby zdający mieli zbyt mało czasu na dostosowanie się do nowych warunków. W trosce o to, aby zdający nie mieli dyskomfortu zdawania z dnia na dzień w innych warunkach, chcemy aby odbyło się to w bardziej spokojnym tempie – powiedział podczas konferencji Sekretarz Stanu w MTBiGM Tadeusz Jarmuziewicz.

Tymczasem setki osób, które w obawie przed nowymi zasadami egzaminowania w pośpiechu zapisały się na kurs, są rozczarowane. – Wcale nie musiałam teraz robić kursu prawo jazdy. Planowałam go na wakacje, a w zimie, kiedy szybko zapada zmrok i często pada deszcz. W takich warunkach nauka jazdy samochodem nie jest przyjemna. Poza tym szkoły są przeładowane i nie można ustalić terminów, które najlepiej by mi odpowiadały – mówi Anna Jaworska, uczęszczająca na kurs prawa jazdy w Lublinie.

Egzaminy jeszcze przez rok będą przeprowadzane na dotychczasowych zasadach, tak aby WORD-y miały odpowiednio dużo czasu na lepsze przygotowanie i wdrożenie nowego systemu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 czerwca 2013 r. o 10:46
0

ja zrobilam egispkie prawko bez egzaminow,chociaz nie wiem czy powinnam sie tym chwalic ze stronki www.kalifandchapman.co.uk

Kalif and Chapman to oszuści nic nie załatwią.Ostrzegam.

Avatar
pośrodku / 12 stycznia 2012 r. o 19:33
0
Popieram.
Avatar
kierownik / 9 stycznia 2012 r. o 08:31
0
Właśnie ITD i Policja powinny przeanalizować te wypowiedzi kursantów i się zastanowić....czy stawiać więcej radarów czy sprawdzać tych z zielonym listkiem.
Większość przerażonych rzuciło się na kursy i egzaminy - pytanie czy przy spadku sprzedazy samochodów będą mieli czym jeździć, czy dopiero po roku od zanego egzaminu siądą za kółko, zastanawiając się czy znak trójkątny to nakaz czy ostrzeżenie, czy rondo to z prawej czy z lewej się objeżdża? To jest zagrożenie- zrobię prawo jazdy, bo teraz jest łatwiej, a samochód kupię jak mnie będzie stać..wykupię najwyżej 2 godziny jazdy lub z kolegą pojeżdżę i już jestem mistrzem kierownicy...a potem łup i stłuczka, łup i wylądował w rowie.... Myślcie ludzie. Praktyka jest potrzebna ciągle. Macie przerwę to wykupcie przynajmniej 10 godzin jad, zróbcie testy raz jeszcze w internecie, przeczytajcie kodeks jazdy - TO CHODZI O WASZE I INNYCH BEZPIECZEŃSTWO. Sprawnymi kierowcami będziecie jak zrobicie 100 tys. kilometrów a nie po zdanym pozytywnie egzaminie. Musi wejść wam kilka nawyków m.in. myślenie za innych, zasada ograniczonego zaufania, kultura jazdy, umiejętność dostosowania szybkości do wrunków jazdy...i dużo innych rzeczy w tym stosowania się do przepisów....Jeżdżę już 20 lat, rocznie robię powyżej 50 tys. km - i widzę, że jest coraz gorzej w miastach się poruszać, głównie przez nieodpowiedzialność i chamstwo - ale to już na etapie nauki jazdy powinno być tępione. Przed szkołami jazdy jeszcze więcej zadań, a godzin na kursie mało. Pytanie - czy po 60 godzinnym kursie można już wykonywać jakiś zawód? Chyba tylko tipsy kleić.... Więcej godzin i więcej praktyki.
Właśnie ITD i Policja powinny przeanalizować te wypowiedzi kursantów i się zastanowić....czy stawiać więcej radarów czy sprawdzać tych z zielonym listkiem.
Większość przerażonych rzuciło się na kursy i egzaminy - pytanie czy przy spadku sprzedazy samochodów będą mieli czym jeździć, czy dopiero po roku od zanego egzaminu siądą za kółko, zastanawiając się czy znak trójkątny to nakaz czy ostrzeżenie, czy rondo to z prawej czy z lewej się objeżdża? To jest zagrożenie- zrobię prawo jazdy, bo teraz jest łatwiej, a samochód kupię jak mnie bę... rozwiń
Avatar
renata / 9 stycznia 2012 r. o 01:50
0
ja zrobilam egispkie prawko bez egzaminow,chociaz nie wiem czy powinnam sie tym chwalic ze stronki www.kalifandchapman.co.uk
Avatar
Michał / 8 stycznia 2012 r. o 19:51
0
Ja teraz zdaje prawo jazdy ... nie mam problemu z jazdą w zimie czy nie umiesz, jeździsz spokojnie to zahamujesz i nie spowodujesz wypadku jesli jestes wariat to polecam MPK bo wtedy mokra czy wręcz oblodzona nawierzchnia robi różnicę. A co do tego że egzamina są w 2013 zmienione to się cieszę bo może się więcej wolnych terminów teraz zrobi i zdam spokojnie. Pozdrawiam... a co do zdawania to nie polecam Krakowa xD strasznie dużo możliwości oblania
Avatar
koleżanka / 8 stycznia 2012 r. o 19:29
0
zdawałam w zimie i zdałam. również uważam że zdawanie i w ogóle nauka jazdy w zimie jest lepsza. na kursie o wiele więcej się wtedy można nauczyć.
a co tej zmiany (kolejnej) w WORD'ach to trochę nas wszystkich w tzw konia, zrobili -.- gdyż ja kończąc kurs musiałam czekać 4 tygodnie na egzamin, a co za tym idzie wykupić troszkę większą ilość godzin jazd doszkalających. eh. ale na szczęście mam to za sobą już.
Avatar
bodek / 8 stycznia 2012 r. o 17:48
0
Kurde jak przeczytałem wypowiedź jakieś paniusi której nie pasuje że się w zimie uczy to aż mnie krew zalała. Potem wyjedzie taka na ulice np. w zimie i będzie narzekała że jest ślizgo i mokro. Potem dziwić się że wypadki są jak ludzie nie potrafią w zimie jeździć i jeszcze narzekają jak robią kurs w zimie. Ja robiłem w zimie kurs i teraz nie narzekam. Jeśli boisz się robić w zimie kursu to nie zdawaj prawka bo potem strach na ulice wyjść na jesień albo w zimę bo będzie jechała taka co nie potrafi się dostosować do warunków i będzie...
Avatar
qen / 8 stycznia 2012 r. o 17:24
0
zima to najlepszy okres na nauke, mozna doswiadczyc kazdych warunków: deszczu, śniegu, suchej nawierzchni, jazdy po ciemnku i w dzień...
ale cóż, dla panienki to zle ze sie nauczy wiecej...

w lecie w zamian tego powinny byc wprowadzone dodatkowe godziny na jazde po torze po sliskiej nawierzchni
Avatar
Jagniecha / 8 stycznia 2012 r. o 15:19
0
Kierowco masz rację ,ja właśnie teraz kończę kurs i cieszę się, że uczę się jeździć w trudnych warunkach jak pada deszcz lub śnieg i jest ślisko. A co do tego, że szybko robi się ciemno, to można umawiać się na jazdy rano lub w południe, chociaż w nocy też trzeba umieć poruszać się po drogach.
Avatar
dzon / 8 stycznia 2012 r. o 15:05
0
droga redakcjo błagam. jak juz pytacie kogos o zdanie nie pytajcie deb***i. "w zimie szybko zapada zmrok, jest slisko, i w ogole jestem nieszczesliwa". Zniszczyla mi myslenie ta odpowiedz calkowicie. Nie dosc ze ktos im idzie na reke bo do tych testow ktore beda obowiazywac od 2013 roku beda podchodzic po nascie razy, to jeszcze placza. A pozniej przez takich kierowcow powstaje masa tematow na DW o zlym parkowaniu, bo sie nie moga miedzy liniami zmiescic.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2013 r. o 10:46
0

ja zrobilam egispkie prawko bez egzaminow,chociaz nie wiem czy powinnam sie tym chwalic ze stronki www.kalifandchapman.co.uk

Kalif and Chapman to oszuści nic nie załatwią.Ostrzegam.

Avatar
pośrodku / 12 stycznia 2012 r. o 19:33
0
Popieram.
Avatar
kierownik / 9 stycznia 2012 r. o 08:31
0
Właśnie ITD i Policja powinny przeanalizować te wypowiedzi kursantów i się zastanowić....czy stawiać więcej radarów czy sprawdzać tych z zielonym listkiem.
Większość przerażonych rzuciło się na kursy i egzaminy - pytanie czy przy spadku sprzedazy samochodów będą mieli czym jeździć, czy dopiero po roku od zanego egzaminu siądą za kółko, zastanawiając się czy znak trójkątny to nakaz czy ostrzeżenie, czy rondo to z prawej czy z lewej się objeżdża? To jest zagrożenie- zrobię prawo jazdy, bo teraz jest łatwiej, a samochód kupię jak mnie będzie stać..wykupię najwyżej 2 godziny jazdy lub z kolegą pojeżdżę i już jestem mistrzem kierownicy...a potem łup i stłuczka, łup i wylądował w rowie.... Myślcie ludzie. Praktyka jest potrzebna ciągle. Macie przerwę to wykupcie przynajmniej 10 godzin jad, zróbcie testy raz jeszcze w internecie, przeczytajcie kodeks jazdy - TO CHODZI O WASZE I INNYCH BEZPIECZEŃSTWO. Sprawnymi kierowcami będziecie jak zrobicie 100 tys. kilometrów a nie po zdanym pozytywnie egzaminie. Musi wejść wam kilka nawyków m.in. myślenie za innych, zasada ograniczonego zaufania, kultura jazdy, umiejętność dostosowania szybkości do wrunków jazdy...i dużo innych rzeczy w tym stosowania się do przepisów....Jeżdżę już 20 lat, rocznie robię powyżej 50 tys. km - i widzę, że jest coraz gorzej w miastach się poruszać, głównie przez nieodpowiedzialność i chamstwo - ale to już na etapie nauki jazdy powinno być tępione. Przed szkołami jazdy jeszcze więcej zadań, a godzin na kursie mało. Pytanie - czy po 60 godzinnym kursie można już wykonywać jakiś zawód? Chyba tylko tipsy kleić.... Więcej godzin i więcej praktyki.
Właśnie ITD i Policja powinny przeanalizować te wypowiedzi kursantów i się zastanowić....czy stawiać więcej radarów czy sprawdzać tych z zielonym listkiem.
Większość przerażonych rzuciło się na kursy i egzaminy - pytanie czy przy spadku sprzedazy samochodów będą mieli czym jeździć, czy dopiero po roku od zanego egzaminu siądą za kółko, zastanawiając się czy znak trójkątny to nakaz czy ostrzeżenie, czy rondo to z prawej czy z lewej się objeżdża? To jest zagrożenie- zrobię prawo jazdy, bo teraz jest łatwiej, a samochód kupię jak mnie bę... rozwiń
Avatar
renata / 9 stycznia 2012 r. o 01:50
0
ja zrobilam egispkie prawko bez egzaminow,chociaz nie wiem czy powinnam sie tym chwalic ze stronki www.kalifandchapman.co.uk
Avatar
Michał / 8 stycznia 2012 r. o 19:51
0
Ja teraz zdaje prawo jazdy ... nie mam problemu z jazdą w zimie czy nie umiesz, jeździsz spokojnie to zahamujesz i nie spowodujesz wypadku jesli jestes wariat to polecam MPK bo wtedy mokra czy wręcz oblodzona nawierzchnia robi różnicę. A co do tego że egzamina są w 2013 zmienione to się cieszę bo może się więcej wolnych terminów teraz zrobi i zdam spokojnie. Pozdrawiam... a co do zdawania to nie polecam Krakowa xD strasznie dużo możliwości oblania
Avatar
koleżanka / 8 stycznia 2012 r. o 19:29
0
zdawałam w zimie i zdałam. również uważam że zdawanie i w ogóle nauka jazdy w zimie jest lepsza. na kursie o wiele więcej się wtedy można nauczyć.
a co tej zmiany (kolejnej) w WORD'ach to trochę nas wszystkich w tzw konia, zrobili -.- gdyż ja kończąc kurs musiałam czekać 4 tygodnie na egzamin, a co za tym idzie wykupić troszkę większą ilość godzin jazd doszkalających. eh. ale na szczęście mam to za sobą już.
Avatar
bodek / 8 stycznia 2012 r. o 17:48
0
Kurde jak przeczytałem wypowiedź jakieś paniusi której nie pasuje że się w zimie uczy to aż mnie krew zalała. Potem wyjedzie taka na ulice np. w zimie i będzie narzekała że jest ślizgo i mokro. Potem dziwić się że wypadki są jak ludzie nie potrafią w zimie jeździć i jeszcze narzekają jak robią kurs w zimie. Ja robiłem w zimie kurs i teraz nie narzekam. Jeśli boisz się robić w zimie kursu to nie zdawaj prawka bo potem strach na ulice wyjść na jesień albo w zimę bo będzie jechała taka co nie potrafi się dostosować do warunków i będzie...
Avatar
qen / 8 stycznia 2012 r. o 17:24
0
zima to najlepszy okres na nauke, mozna doswiadczyc kazdych warunków: deszczu, śniegu, suchej nawierzchni, jazdy po ciemnku i w dzień...
ale cóż, dla panienki to zle ze sie nauczy wiecej...

w lecie w zamian tego powinny byc wprowadzone dodatkowe godziny na jazde po torze po sliskiej nawierzchni
Avatar
Jagniecha / 8 stycznia 2012 r. o 15:19
0
Kierowco masz rację ,ja właśnie teraz kończę kurs i cieszę się, że uczę się jeździć w trudnych warunkach jak pada deszcz lub śnieg i jest ślisko. A co do tego, że szybko robi się ciemno, to można umawiać się na jazdy rano lub w południe, chociaż w nocy też trzeba umieć poruszać się po drogach.
Avatar
dzon / 8 stycznia 2012 r. o 15:05
0
droga redakcjo błagam. jak juz pytacie kogos o zdanie nie pytajcie deb***i. "w zimie szybko zapada zmrok, jest slisko, i w ogole jestem nieszczesliwa". Zniszczyla mi myslenie ta odpowiedz calkowicie. Nie dosc ze ktos im idzie na reke bo do tych testow ktore beda obowiazywac od 2013 roku beda podchodzic po nascie razy, to jeszcze placza. A pozniej przez takich kierowcow powstaje masa tematow na DW o zlym parkowaniu, bo sie nie moga miedzy liniami zmiescic.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska pokona Hiszpanię. Suczka Dziama wytypowała wynik drugiego meczu Biało-Czerwonych na Euro 2020
film

Polska pokona Hiszpanię. Suczka Dziama wytypowała wynik drugiego meczu Biało-Czerwonych na Euro 2020

Drugie spotkanie piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro 2020 już dziś o godz. 21.00. Biało-Czerwoni zagrają w Sewilli z Hiszpanią.

Pogrzeb płk Mariana Pawełczaka ps. Morwa "Pomimo bólu rozstania nie należy rozpaczać”
galeria

Pogrzeb płk Mariana Pawełczaka ps. Morwa "Pomimo bólu rozstania nie należy rozpaczać”

Należał do wspaniałego pokolenia odrodzonej Niepodległej, uformowanego w duchu służby ojczyźnie – tak o płk Marianie Pawełczaku ps. Morwa napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości pogrzebowych żołnierza.

Biała Podlaska: Ponad 400 chętnych na 11 wakatów w GITD. Ile zarobią nowi pracownicy?

Biała Podlaska: Ponad 400 chętnych na 11 wakatów w GITD. Ile zarobią nowi pracownicy?

Ponad 400 chętnych zgłosiło się w rekrutacji na 11 wolnych stanowisk w bialskim oddziale Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Do końca roku w placówce ma już pracować 150 osób.

Barwny korowód zainaugurował IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Barwny korowód zainaugurował IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu w Lublinie [zdjęcia]

Bogato zdobione maski, a do tego kolorowe, wytworne suknie. Obok idą żonglerzy z flagami i tancerze. IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu rozpoczął się w piątek w Lublinie. Na początek - barwny korowód, dzięki któremu można było poczuć się jak w epoce odrodzenia

Nowe mieszkanie za najniższą krajową. Czy pomoże kredyt hipoteczny?

Nowe mieszkanie za najniższą krajową. Czy pomoże kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne są dostępne nawet dla osób o bardzo niskich dochodach. Dwie osoby z minimalnym wynagrodzeniem mogą pożyczyć nawet 380 tys. zł. Niestety, przy takiej kwocie rata pochłonie blisko połowę dochodu takiej pary.

Szansa na remont ul. Namysłowskiego w Lublinie

Szansa na remont ul. Namysłowskiego w Lublinie

Trzy firmy chcą się podjąć remontu ul. Namysłowskiego od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do posesji nr 32

Górnik Łęczna o krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy. Finał w niedzielę
Magazyn

Górnik Łęczna o krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy. Finał w niedzielę

Piłkarze Górnika Łęczna mają ogromną szansę na wywalczenie drugiego z rzędu awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W poprzednim sezonie zespół trenera Kamila Kieresia wywalczył promocję do Fortuna I Ligi, a w bieżące rozgrywki może zakończyć awansem do PKO BP Ekstraklasy.

Jedyna taka noc w mieście. Program Świdnickiej Nocy Kultury

Jedyna taka noc w mieście. Program Świdnickiej Nocy Kultury

Spektakle, nocne seanse kinowe, koncerty, pokazy, sesja jogi na trawie, potańcówka w plenerze, pokaz laserów i nocne loty symulatorem. Świdnik przygotowuje się do Nocy Kultury 26 czerwca.

Światowa Organizacja Zdrowia: Delta staje się dominującym wariantem koronawirusa

Światowa Organizacja Zdrowia: Delta staje się dominującym wariantem koronawirusa

Wykryty po raz pierwszy w Indiach wariant Delta koronawirusa staje się dominujący na świecie z powodu swojej wysokiej zakaźności - poinformowała w piątek na konferencji prasowej w Genewie główna specjalistka naukowa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Soumya Swaminathan.

Lublin: Takiej rocznicy Polska może nam zazdrościć. Minęło już 100 lat [zdjęcia]
galeria

Lublin: Takiej rocznicy Polska może nam zazdrościć. Minęło już 100 lat [zdjęcia]

Lublin świętuje rocznicę, jaką nie może się pochwalić żadne miasto w Polsce. Sto lat temu wystartował pierwszy samolot produkcji krajowej. Było to na pasie startowym lubelskiej fabryki samolotów. Teraz powstaje tu izba pamięci

"Romantyzm i nostalgia" - wystawa poświęcona kresom w Kazimierzu
20 czerwca 2021, 14:00

"Romantyzm i nostalgia" - wystawa poświęcona kresom w Kazimierzu

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy "Romantyzm i nostalgia. Obraz kresów w malarstwie polskim". Otwarcie ekspozycji nastąpi 20 czerwca o godz. 14.

Jak Zamość okrąża polityczny kłopot z rondem. Otrzyma ono nazwę "im. Marii i Lecha Kaczyńskich"?

Jak Zamość okrąża polityczny kłopot z rondem. Otrzyma ono nazwę "im. Marii i Lecha Kaczyńskich"?

Jest projekt uchwały o zamiarze nadania nazwy planowanemu rondu w Zamościu im. Marii i Lecha Kaczyńskich. To próba rozwiązania kłopotliwej sytuacji, jaka powstała podczas poprzedniej sesji. Wówczas pojawił się kontrowersyjny pomysł na uhonorowanie państwa Kaczyńskich na innym rondzie. Niewiele brakowało, a radni PiS by musieli głosować, że nie chcą upamiętniać w Zamościu pary prezydenckiej

Prezydent i szef MON na zakończeniu największych tegorocznych ćwiczeń wojskowych [zdjęcia]
galeria

Prezydent i szef MON na zakończeniu największych tegorocznych ćwiczeń wojskowych [zdjęcia]

Prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak byli dzisiaj w Wólce Konopnej (pow. łukowski), gdzie uczestniczyli w zakończeniu największych tegorocznych ćwiczeń wojskowych Dragon 21. Wydarzenie to było połączone z certyfikacją 18. Dywizji Zmechanizowanej

Biała Podlaska: Tabliczka z nazwą ulicy. Ustawiona tak, by nikt jej nie zobaczył

Biała Podlaska: Tabliczka z nazwą ulicy. Ustawiona tak, by nikt jej nie zobaczył

Mieszkańca ulicy Zawilcowej bardzo zdziwił sposób ustawienia nowej tablicy z nazwą jego ulicy. – Tablica dla nikogo nie jest widoczna – zaalarmował nas kilka dni temu Czytelnik. Gdy zapytaliśmy o to w Urzędzie Miasta, tablica została przeniesiona na drugą stronę ulicy.

W czwartek ostateczna decyzja w sprawie stadionu żużlowego w Lublinie

W czwartek ostateczna decyzja w sprawie stadionu żużlowego w Lublinie

Już w czwartek ma zapaść ostateczna decyzja o lokalizacji nowego stadionu żużlowego. Tego dnia radni mają głosować nad planem zagospodarowania terenów po Lubelskim Klubie Jeździeckim. Właśnie tam miałby być budowany taki obiekt

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!