Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 grudnia 2010 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Nowe nazwy miejscowości na Lubelszczyźnie

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 15 A A

Część miejscowości na Lubelszczyźnie od Nowego Roku ma nosić nowe nazwy, część nazw zniknie z mapy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozporządzenie w tej sprawie ma wydać Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spodziewane jest ono jeszcze w tym roku i choć do końca 2010 r. zostały dwa dni, to rozporządzenie zacznie obowiązywać już od 1 stycznia.

W gminie Łukowa zamiast Kozaków Osuchowskich będą po prostu Kozaki, w gminie Firlej zamiast Zagród Łukowieckich będą Zagrody Łukówieckie.

Wsie Krzczonów-Folwark, Krzczonów-Sołtysy i Krzczonów-Wójtostwo staną się częścią nowej wsi Krzczonów. – Do tej pory była gmina Krzczonów, ale nie było miejscowości o takiej nazwie – wyjaśnia Małgorzata Tatara z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podobnie będzie w przypadku Kąkolewnicy – jest taka gmina, choć nie ma takiej wsi, a od stycznia tworzyć ją będą Kąkolewnice: Południowa, Północna i Wschodnia oraz Rudnik.

W Tomaszowie osada Nowosiółki zyska nazwę Nowosiółki-Osada a osada Suszów będzie nosić nazwę Suszów-Osada.

W gminie Łukowa wyznaczona zostanie wieś Szarajówka, w gminie Siedliszcze będzie Chojno Nowe Drugie i Chojno Nowe Pierwsze a zniknie z mapy wieś Nowe Chojno. W gminie Kamionka będą wsie Samoklęski-Kolonia Pierwsza i Samoklęski-Kolonia Druga, zniknie za to nazwa "Dębczyna”.

Mieszkańcy miejscowości objętych zmianami będą musieli też zmienić adres w swoich dokumentach.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 15:00
0
Gmina SIEDLISZCZE to CHELMSZCZYZNA ,a nie LUBELSZCZYZNA.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 14:20
0
[quote name='STYX' timestamp='1293713293' post='413873']
Słyszałem jeszcze,że zamiast Lublina będzie Lublin. Ale to jeszcze nic, zamiast Biłgoraja będzie Biłgoraj ! Uwierzycie !
[/quote]
A ja słyszałem,ze zamiast STYX,będzie STYXSA albo RYKSZA.
Avatar
STYX / 30 grudnia 2010 o 13:48
0
Słyszałem jeszcze,że zamiast Lublina będzie Lublin. Ale to jeszcze nic, zamiast Biłgoraja będzie Biłgoraj ! Uwierzycie !
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 12:42
0
[quote name='soohy' timestamp='1293703845' post='413765']
Dla tych, którzy nie wiedzą czym się różni woj. lubelskie od Lubelszczyzny polecam odwiedzenie strony
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lubelszczyzna.png&filetimestamp=20090111201218
@xyz
Kamionka to owszem Lubelszczyzna, ale Siedliszcze już nie.
[/quote]
Brawo,brawo Panie Soohy,a mój błąd świadomy do czegoś się przydał.Dzięki za wsparcie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 12:25
0
"W gminie Łukowa zamiast Kozaków Osuchowskich będą po prostu Kozaki, w gminie Firlej zamiast Zagród Łukowieckich będą Zagrody Łukówieckie."

Chyba Łukowieckie a nie Łukówieckie haha
Avatar
soohy / 30 grudnia 2010 o 11:10
0
Dla tych, którzy nie wiedzą czym się różni woj. lubelskie od Lubelszczyzny polecam odwiedzenie strony
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lubelszczyzna.png&filetimestamp=20090111201218
@xyz
Kamionka to owszem Lubelszczyzna, ale Siedliszcze już nie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 10:36
0
[quote name='kamionka' timestamp='1293698194' post='413693']
Oczywiście, że wszystkie leżą na Lubelszzyźnie.
[/quote]
Głowy matołkowskie wszystkie leźą na zaborczej lubelszczyznie i dlatego jest tu maniackie zadupie.
Avatar
OO / 30 grudnia 2010 o 09:55
0
Same nazwy wskazują, że to niezłe zadupia.Nazwy powinny być krótkie i proste a nie jakieś określenia i pierdoły. Urzędnicy zabierzcie się do myślenia a nie do powielania bzdurnych nazw nadanych przez ciemnogród w zamierzchłych czasach.
Avatar
kamionka / 30 grudnia 2010 o 09:36
0
Oczywiście, że wszystkie leżą na Lubelszzyźnie.
Avatar
abc / 30 grudnia 2010 o 09:35
0
[quote name='Ja' timestamp='1293696247' post='413670']
Buaachachacha
Autor artykułu coś namotał (kłania się gegrafia Polski): to mają być miejscowości na Lubelszczyźnie?? Od kiedy Międzyrzecz jest na Lubelszczyźnie??
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1114&bih=732&q=Mi%C4%99dzyrzecz&rlz=1R2GZEF_plPL353&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Mi%C4%99dzyrzecz&gl=pl&ei=hDscTcbZDYa18QOIoeWcBQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBoQ8gEwAA
Może chodzi o Międzyrzec???
Niby tylko "jedna" literka, ale różnica znacząca: wschodnia lub zachodnia Polska.
[/quote]

No i Miedzyrzecz-Wybudowanie jest wlasnie w tym Miedzyreczu w okolicach Gorzowa Wlkp.
[quote name='Ja' timestamp='1293696247' post='413670']
Buaachachacha
Autor artykułu coś namotał (kłania się gegrafia Polski): to mają być miejscowości na Lubelszczyźnie?? Od kiedy Międzyrzecz jest na Lubelszczyźnie??
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1114&bih=732&q=Mi%C4%99dzyrzecz&rlz=1R2GZEF_plPL353&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Mi%C4%99dzyrzecz&gl=pl&ei=hDscTcbZDYa18QOIoeWcBQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBoQ8gEwAA
Moż... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 15:00
0
Gmina SIEDLISZCZE to CHELMSZCZYZNA ,a nie LUBELSZCZYZNA.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 14:20
0
[quote name='STYX' timestamp='1293713293' post='413873']
Słyszałem jeszcze,że zamiast Lublina będzie Lublin. Ale to jeszcze nic, zamiast Biłgoraja będzie Biłgoraj ! Uwierzycie !
[/quote]
A ja słyszałem,ze zamiast STYX,będzie STYXSA albo RYKSZA.
Avatar
STYX / 30 grudnia 2010 o 13:48
0
Słyszałem jeszcze,że zamiast Lublina będzie Lublin. Ale to jeszcze nic, zamiast Biłgoraja będzie Biłgoraj ! Uwierzycie !
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 12:42
0
[quote name='soohy' timestamp='1293703845' post='413765']
Dla tych, którzy nie wiedzą czym się różni woj. lubelskie od Lubelszczyzny polecam odwiedzenie strony
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lubelszczyzna.png&filetimestamp=20090111201218
@xyz
Kamionka to owszem Lubelszczyzna, ale Siedliszcze już nie.
[/quote]
Brawo,brawo Panie Soohy,a mój błąd świadomy do czegoś się przydał.Dzięki za wsparcie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 12:25
0
"W gminie Łukowa zamiast Kozaków Osuchowskich będą po prostu Kozaki, w gminie Firlej zamiast Zagród Łukowieckich będą Zagrody Łukówieckie."

Chyba Łukowieckie a nie Łukówieckie haha
Avatar
soohy / 30 grudnia 2010 o 11:10
0
Dla tych, którzy nie wiedzą czym się różni woj. lubelskie od Lubelszczyzny polecam odwiedzenie strony
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lubelszczyzna.png&filetimestamp=20090111201218
@xyz
Kamionka to owszem Lubelszczyzna, ale Siedliszcze już nie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 10:36
0
[quote name='kamionka' timestamp='1293698194' post='413693']
Oczywiście, że wszystkie leżą na Lubelszzyźnie.
[/quote]
Głowy matołkowskie wszystkie leźą na zaborczej lubelszczyznie i dlatego jest tu maniackie zadupie.
Avatar
OO / 30 grudnia 2010 o 09:55
0
Same nazwy wskazują, że to niezłe zadupia.Nazwy powinny być krótkie i proste a nie jakieś określenia i pierdoły. Urzędnicy zabierzcie się do myślenia a nie do powielania bzdurnych nazw nadanych przez ciemnogród w zamierzchłych czasach.
Avatar
kamionka / 30 grudnia 2010 o 09:36
0
Oczywiście, że wszystkie leżą na Lubelszzyźnie.
Avatar
abc / 30 grudnia 2010 o 09:35
0
[quote name='Ja' timestamp='1293696247' post='413670']
Buaachachacha
Autor artykułu coś namotał (kłania się gegrafia Polski): to mają być miejscowości na Lubelszczyźnie?? Od kiedy Międzyrzecz jest na Lubelszczyźnie??
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1114&bih=732&q=Mi%C4%99dzyrzecz&rlz=1R2GZEF_plPL353&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Mi%C4%99dzyrzecz&gl=pl&ei=hDscTcbZDYa18QOIoeWcBQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBoQ8gEwAA
Może chodzi o Międzyrzec???
Niby tylko "jedna" literka, ale różnica znacząca: wschodnia lub zachodnia Polska.
[/quote]

No i Miedzyrzecz-Wybudowanie jest wlasnie w tym Miedzyreczu w okolicach Gorzowa Wlkp.
[quote name='Ja' timestamp='1293696247' post='413670']
Buaachachacha
Autor artykułu coś namotał (kłania się gegrafia Polski): to mają być miejscowości na Lubelszczyźnie?? Od kiedy Międzyrzecz jest na Lubelszczyźnie??
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1114&bih=732&q=Mi%C4%99dzyrzecz&rlz=1R2GZEF_plPL353&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Mi%C4%99dzyrzecz&gl=pl&ei=hDscTcbZDYa18QOIoeWcBQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBoQ8gEwAA
Moż... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: W szopce przy deptaku już kolędują [zdjęcia]
galeria

Lublin: W szopce przy deptaku już kolędują [zdjęcia] 0 0

Zaczęły się już występy w bożonarodzeniowej szopce, która w tym roku została ustawiona na placu przed pedetem.

"Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu" w DDK Czechów
27 grudnia 2018, 17:30

"Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu" w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 27 grudnia o godz. 17.30 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się spotkanie Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu połączone z projekcją filmu Ostatnia rodzina.

Długa kolejka po rehabilitację. Niektórzy czekali od 5 rano żeby się zapisać

Długa kolejka po rehabilitację. Niektórzy czekali od 5 rano żeby się zapisać 2 5

Jesteśmy stłoczeni w małym korytarzu, przyszło mnóstwo ludzi, a w rejestracji tylko jedna osoba. Niektórzy czekają od godziny 5 rano. Pacjenci nie powinni być tak traktowani – zaalarmowała nas w poniedziałek po godz. 10 jedna z pacjentek ośrodka rehabilitacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, która chciała się zapisać na zabiegi na przyszły rok

Powstanie młodzieżowy budżet obywatelski w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Powstanie młodzieżowy budżet obywatelski w Lublinie [zdjęcia] 0 2

Ratusz zapowiada utworzenie młodzieżowego budżetu obywatelskiego, w którym znalazłyby się m.in. pieniądze na imprezy kulturalne. Wczoraj Młodzieżowa Rada Miasta upomniała się również u władz Lublina o wprowadzenie karty zniżkowej dla młodych mieszkańców

Marihuana medyczna już w aptekach? "Dementujemy te doniesienia"

Marihuana medyczna już w aptekach? "Dementujemy te doniesienia" 4 3

Marihuana medyczna trafiła w poniedziałek do polskich aptek – taka informacja obiegła w poniedziałek internet. Jak się okazało, była przedwczesna.

Kolejny etap budowy przedłużenia ul. Dywizjonu 303. Pojedziemy inaczej [zdjęcia]
galeria

Kolejny etap budowy przedłużenia ul. Dywizjonu 303. Pojedziemy inaczej [zdjęcia] 23 4

Od środy inaczej będziemy jeździli ul. Wrotkowską, gdzie zaczyna się kolejny etap budowy przedłużenia ul. Dywizjonu 303. Inwestycja jest już na półmetku

Lublin: Kiedyś działał tu komisariat policji. Co może powstać na tej działce?

Lublin: Kiedyś działał tu komisariat policji. Co może powstać na tej działce? 9 22

Prezydent chce sprzedać miejską działkę u zbiegu al. Piłsudskiego i Lubelskiego Lipca ’80. Mowa o terenie, na którym niegdyś działał komisariat policji. W jego miejscu mógłby powstać hotel. W czwartek pomysłem na sprzedaż tej nieruchomości zajmie się Rada Miasta

Wasza zimowa twórczość. Galeria bałwanów [zdjęcia]
galeria

Wasza zimowa twórczość. Galeria bałwanów [zdjęcia] 1 0

Na naszym fanpage'u poprosiliśmy Was o przysłanie zdjęć bałwanów.

Pokłócili się o szczytną akcję. Organizatorzy walczą na oświadczenia

Pokłócili się o szczytną akcję. Organizatorzy walczą na oświadczenia 7 11

Organizatorzy sobotniej akcji charytatywnej na rzecz chorej Natalki obrzucają się w internecie oświadczeniami. Grupa Bialskie Aniołki zarzuca Fundacji Kreacja i Magia Rąk pobieranie opłaty za uczestnictwo w warsztatach ozdabiania choinek

We wtorek startują Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu

We wtorek startują Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu 1 0

We wtorek w Aqua Lublin rozpoczną się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17 i 18-letnich. To będzie wyjątkowa impreza, bo potrwa aż pięć dni. O medale powalczy cała, krajowa czołówka. A w głównych rolach powinno wystąpić przynajmniej kilku zawodników AZS UMCS

Teatralna Gwiazdka w Osterwie: "Prawda"
22 grudnia 2018, 19:00

Teatralna Gwiazdka w Osterwie: "Prawda" 4 0

Co Gdzie Kiedy. Teatr Osterwy w Lublinie zaprasza na podwójny pokaz spektaklu Prawda. W sobotę, 22 grudnia przedstawienie zobaczymy o godz. 19, natomiast w niedzielę o godz. 18.

Puławy: Będzie remont elewacji szpitala specjalistycznego

Puławy: Będzie remont elewacji szpitala specjalistycznego 0 4

W 2019 roku może rozpocząć się długo oczekiwany remont elewacji szpitala specjalistycznego w Puławach. Oprócz ocieplenia ścian, wymieniona ma zostać cała stolarka okienna oraz instalacje grzewcze. Przewidziano również montaż solarów i fotowoltaiki

Spektakl "Kariera po polsku" na Dzień Kobiet!
8 marca 2019, 19:00

Spektakl "Kariera po polsku" na Dzień Kobiet! 0 1

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) zaprasza na spektakl Kariera po polsku, który zaprezentowany zostanie specjalnie na Dzień Kobiet, 8 marca o godz. 19.

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin już się kończy [zdjęcia]
galeria

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin już się kończy [zdjęcia] 17 24

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin dobiega końca. Trwają prace wykończeniowe i instalacje ostatnich elementów, w tym aranżacja nowych stanowisk kontroli paszportowej.

Pokaz filmów świątecznych w Teatrze Starym
27 grudnia 2018, 11:00

Pokaz filmów świątecznych w Teatrze Starym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teatr Stary zaprasza młodych widzów na pokazy filmów świątecznych, które odbędą się 27 grudnia o godz. 11 i 17 oraz 28 grudnia w tych samych porach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!