Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 listopada 2009 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Nowym odcinkiem drogi pojedziemy w 2013 roku

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 29 A A

To już przesądzone: droga ekspresowa Kurów–Lublin–Piaski wraz z północną częścią obwodnicy Lublina będzie budowana według dobrze znanego pierwszego wariantu przebiegu tej trasy. Rozpoczęcie robót – w przyszłym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poznaliśmy, jeszcze nieoficjalne, szczegóły przebiegu drogi. Wiadomo już, że drogowcy poprowadzą ją według pierwszego wariantu budowy (patrz mapka z zachodnią i północną częścią obwodnicy Lublina).
– Dobrze, że jest już decyzja – mówi Grzegorz Kuzioła z miejscowości Długie w gminie Wólka. W pierwszym wariancie jego dom był do wyburzenia. W drugim – już nie.

– Procedury związane z wyborem wariantu trwały, a my żyliśmy w niepewności: inwestować dalej w swój dom, czy nie – mówi Kuzioła. – Wreszcie wszystko jest jasne, państwo moją nieruchomość wykupi.
– A ja byłem za drugim wariantem. Nawet gdybym teraz chciał sprzedać dom, to kto go zechce? – narzeka Zenon Woźniak z osiedla Borek, właściciel nieruchomości położonej w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej inwestycji.

Kłopoty z północno-wschodnią częścią obwodnicy zaczęły się w 2008 r. Zmieniły się bowiem przepisy dotyczące ochrony środowiska i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musiała przedstawić warianty alternatywne wobec dobrze znanego przebiegu trasy.


Największe zmiany dotyczyły odcinka biegnącego przez dolinę Bystrzycy w gminie Wólka. Były protesty mieszkańców, petycje do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. To właśnie ona wydaje tzw. decyzję środowiskową wybierając jeden z dwóch zaproponowanych przez drogowców wariantów. I choć procedury jeszcze trwają, wiadomo, że RDOŚ wybrała pierwszy wariant .
– Doskonale. Ludzie się do niego przyzwyczaili, zgodnie z nim powstał plan zagospodarowania gminy. II wariant to 120 dodatkowych domów do rozbiórki – komentuje Włodzimierz Hofa, wójt gminy Wólka.
– Zaraz po oficjalnym otrzymaniu decyzji o tym wyborze drogowcy rozpiszą przetargi na poszczególne części 73-kilometrowego odcinka drogi Kurów–Lublin–Piaski – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie. – Odbędzie się to prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Przetarg potrwa ok. 6 miesięcy, kolejne 3 miesiące to zakładany czas na protesty. W trzecim kwartale 2010 r. budowa powinna trwać równocześnie na kilku odcinkach. Koszt inwestycji to 2,5 miliarda złotych.

Zbudują mosty

W sumie na 73 kilometrowym odcinku drogi powstanie w latach 2010–2013 blisko kilkadziesiąt wiaduktów w tym prawie kilometrowa estakada nad Bystrzycą Jakubowicką, 10 mostów, kilka przejazdów gospodarczych, ok. 40 km ekranów akustycznych, kilkadziesiąt różnej wielkości przejść dla zwierząt nad i pod trasą szybkiego ruchu.

Wyburzenia

Podczas prac zostanie wyburzonych 350 budynków – 135 mieszkalnych, 174 gospodarcze, 39 altan działkowych, lecznica weterynaryjna i posterunek policji.

1,7 mln zł

Tyle dostał od GDDKiA właściciel domu, budynków gospodarczych i 1,7 ha ziemi ornej za opuszczenie nieruchomości kolidującej z obwodnicą

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pelagia / 29 listopada 2009 o 20:18
0
Stefan napisał:
Patrzac na mocarne plany wladzy rzadzacej planowana obwodnica bedzie obwodnica tylko przez jakies 15 lat pozniej to bedzie srodek kolejnych lubelskich osiedli.


Też tak myślę!!
Avatar
ja / 25 listopada 2009 o 23:00
0
mam serdeczną prośbę bo trochę się gubię czytając o tych decyzjach środowiskowych, czy mógłby ktoś w punktach napisać jakie są posczególne etapy budowy drogi ekspresowej, rozumiem jedno że:
1. drogowcy proponują najpierw warianty ( w jakiej formie, po uzgodnieniach ? )
2. decyzja środowiskowa poprzedza
3. przetarg
4. wykonawstwo

no i dobrze by było faktycznie żeby jakiś rzetelny dziennikarz zrobił artykuł na jakich etapach są poszczególne odcinki S-12, 17 i 19

a tak przy okazji zobaczcie - lada moment zamkną S-3 z tego co pamiętam idea powstała w tym samym czasie co S-19 - gdzie prawie nic się nie dzieje - przynajmniej na tej mapce bo coś ostatnio pisali o odcinkach Kraśnik-Lubartów, S-17 Kurów-Piaski też coś ma być, zastanawiam się co z pozostałymi odcinkami i co z S-12
[url="http://www.gddkia.gov.pl/article/sprawdz_na_mapie_przygotowanie_drog_i_autostrad/index.php"]http://www.gddkia.gov.pl/article/sprawdz_n...strad/index.php[/url]

S-3 i S-7 domykaja, autostrady domykają a u nas ?
mam serdeczną prośbę bo trochę się gubię czytając o tych decyzjach środowiskowych, czy mógłby ktoś w punktach napisać jakie są posczególne etapy budowy drogi ekspresowej, rozumiem jedno że:
1. drogowcy proponują najpierw warianty ( w jakiej formie, po uzgodnieniach ? )
2. decyzja środowiskowa poprzedza
3. przetarg
4. wykonawstwo

no i dobrze by było faktycznie żeby jakiś rzetelny dziennikarz zrobił artykuł na jakich etapach są poszczególne odcinki S-12, 17 i 19

a tak przy okazji zobaczcie - l... rozwiń
Avatar
stanm / 25 listopada 2009 o 20:33
0
Na pewno lubelska gdaka nie jest bez winy, ale tez i lubelska regionalna dyrekcja srodowiskowa dala popis nieudalnosci chrzaniąc sie straszliwie z dosyc prosta w koncu sprawą. Przez to caly przyszly rok 2010 dla budowy jest wlasciwie stracony ! Ktos powinien w koncu rozliczyc z tej totalnej niemoznosci wierchuszki obu tych decydentow, pokazali typowa lubelską niemozność !
Avatar
sceptyk / 25 listopada 2009 o 14:54
0
[size=5]rok temu PiSali że obwodnica będzie na Jełro 2012 a teraz ze dopiero w 2013 - [color="#A0522D"]tzn ze moze nasze wnuki ją zobaczą [/color]- [color="#0000FF"]morze - dalekie i głębokie a w morzu pływa ryba co się zowie chyba [/color][/size]
Avatar
sceptyk / 25 listopada 2009 o 14:52
0
rok temu PiSali że obwodnica będzie na Jełro 2012 a teraz ze dopiero w 2013 -[sup] tzn ze moze nasze wnuki ją zobaczą [/sup] - morze - dalekie i głębokie a w morzu pływa ryba co się zowie chyba
Avatar
pamietliwy / 25 listopada 2009 o 13:31
0
plum napisał:
przetarg byłby ogłoszony prawdopodobnie w listopadzie czy grudniu, gdyby decyzja środowiskowa zapadła w czasie. więc to konkretne opóźnienie było od GDDKiA trochę niezależne. a sam przebieg owszem był ustalony, ale musiał być potwierdzony tą decyzją środowiskową.


przykro mi ale calkowicie sie nie zgadzam z takimi tlumaczeniami. Fakt , to prawda ze decyzja srodowiskowa jeszcze nie zapadla i to wstrzymuje ogloszenie przetargu, ale:
1) opoznienie decyzji srodowiskowej to wina GDDKiA - wystarczy zajrzec na ich strone gdzie dumnie prezentuja skan pisma uzupelniajacego dokumentacje,wyslanego pod koniec sierpnia - wniosek zostal zlozony w maju. czy nie mogl byc porzadny i kompletny od poczatku?
2) wiedzac jaki jest ustalony przebieg obwodnicy powinni byc gotowi z cala dokumentacja przetargowa, by oglosic przetarg natychmiast po otrzymaniu decyzji srodowiskowej.
3) skoro jak Twierdzisz, przebieg jest ustalony ale niewazny do momentu ogloszenia decyzji srodowiskowej, to skoro tej decyzji caly czas nie ma, po co oglaszaja w prasie rzekomy news? Przeciez to co jest napisane w tym artykule wiadomo od dawna.

I wreszcie na koniec: jesli GDDKiA jest rzeczywiscie uczciwie i rzetelnie pracujaca instytucja, niech oglosi publicznie dokladny i szczegolowy harmonogram prac i niech sie go trzyma - tlumaczac ze wszelkich opoznien. To co w tej chwili widnieje na ich stronie, jest radosnie zmieniane (oczywiscie w jednym kierunku) w zaleznosci od 'postepow' opoznien.


przykro mi ale calkowicie sie nie zgadzam z takimi tlumaczeniami. Fakt , to prawda ze decyzja srodowiskowa jeszcze nie zapadla i to wstrzymuje ogloszenie przetargu, ale:
1) opoznienie decyzji srodowiskowej to wina GDDKiA - wystarczy zajrzec na ich strone gdzie dumnie prezentuja skan pisma uzupelniajacego dokumentacje,wyslanego pod koniec sierpnia - wniosek zostal zlozony w maju. czy nie mogl byc porzadny i kompletny od poczatku?
2) wiedzac jaki jest ustalony przebieg obwodnicy powinni byc gotowi z cala ... rozwiń
Avatar
A/H1N1 / 25 listopada 2009 o 12:42
0
KANTY napisał:
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?[/quote]

[quote name='Gość' post='197777' date='25.11.2009, 12:37:27']Możesz zacząć, tylko nie pęknij ze śmiechu. Szkoda by było!


I żeby mu tylko żyła nie poszła.
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 12:37
0
KANTY napisał:
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?

Możesz zacząć, tylko nie pęknij ze śmiechu. Szkoda by było!
Avatar
KANTY / 25 listopada 2009 o 11:48
0
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?
Avatar
plum / 25 listopada 2009 o 11:46
0
pamietliwy napisał:
To jakis zart chyba. Przeciez GDDKiA do tej pory zapowiadala (przez ostatnie kilka miesiecy) ze przetarg ma zostac ogloszony w listopadzie!!!
Poszlo jak zwykle - wiec swobodnie podaja kolejne terminy, przy okazji odgrzewajac newsa o przebiegu obwodnicy, o ktorym przeciez wiadomo od kilku miesiecy!!![/quote]
przetarg byłby ogłoszony prawdopodobnie w listopadzie czy grudniu, gdyby decyzja środowiskowa zapadła w czasie. więc to konkretne opóźnienie było od GDDKiA trochę niezależne. a sam przebieg owszem był ustalony, ale musiał być potwierdzony tą decyzją środowiskową.
[quote name='Adzik' post='197669' date='25.11.2009, 10:10:28']I tak znając życie postawią kilkanaście fotoradarów na tej obwodnicy takze czy obwodnicą czy przez miasto bedzie się jechało tyle samo czasu No ale prawdopodobnie obwodnica zmniejszy troche natężenie ruchu w Lublinie za co mocno trzymam kciuki bo teraz jest mówiąc delikatnie tragedia.

może i postawią fotoradary, ale to, że jeśli nawet będzie fotoradar nie oznacza, że trzeba będzie tam zwalniać do 50 czy 70 km/h. to będzie droga ekspresowa, więc ewentualny fotoradar będzie strzelał od 110 km/h w górę, żeby co nie którzy nie szaleli po 200 km/h czy lepiej.
ie tam zwalniać do 50 czy 70 km/h. to będzie droga ekspresowa, więc ewentualny fotoradar będzie strzelał od 110 km/h w górę, żeby co nie którzy nie szaleli po 200 km/h czy lepiej. rozwiń
Avatar
Pelagia / 29 listopada 2009 o 20:18
0
Stefan napisał:
Patrzac na mocarne plany wladzy rzadzacej planowana obwodnica bedzie obwodnica tylko przez jakies 15 lat pozniej to bedzie srodek kolejnych lubelskich osiedli.


Też tak myślę!!
Avatar
ja / 25 listopada 2009 o 23:00
0
mam serdeczną prośbę bo trochę się gubię czytając o tych decyzjach środowiskowych, czy mógłby ktoś w punktach napisać jakie są posczególne etapy budowy drogi ekspresowej, rozumiem jedno że:
1. drogowcy proponują najpierw warianty ( w jakiej formie, po uzgodnieniach ? )
2. decyzja środowiskowa poprzedza
3. przetarg
4. wykonawstwo

no i dobrze by było faktycznie żeby jakiś rzetelny dziennikarz zrobił artykuł na jakich etapach są poszczególne odcinki S-12, 17 i 19

a tak przy okazji zobaczcie - lada moment zamkną S-3 z tego co pamiętam idea powstała w tym samym czasie co S-19 - gdzie prawie nic się nie dzieje - przynajmniej na tej mapce bo coś ostatnio pisali o odcinkach Kraśnik-Lubartów, S-17 Kurów-Piaski też coś ma być, zastanawiam się co z pozostałymi odcinkami i co z S-12
[url="http://www.gddkia.gov.pl/article/sprawdz_na_mapie_przygotowanie_drog_i_autostrad/index.php"]http://www.gddkia.gov.pl/article/sprawdz_n...strad/index.php[/url]

S-3 i S-7 domykaja, autostrady domykają a u nas ?
mam serdeczną prośbę bo trochę się gubię czytając o tych decyzjach środowiskowych, czy mógłby ktoś w punktach napisać jakie są posczególne etapy budowy drogi ekspresowej, rozumiem jedno że:
1. drogowcy proponują najpierw warianty ( w jakiej formie, po uzgodnieniach ? )
2. decyzja środowiskowa poprzedza
3. przetarg
4. wykonawstwo

no i dobrze by było faktycznie żeby jakiś rzetelny dziennikarz zrobił artykuł na jakich etapach są poszczególne odcinki S-12, 17 i 19

a tak przy okazji zobaczcie - l... rozwiń
Avatar
stanm / 25 listopada 2009 o 20:33
0
Na pewno lubelska gdaka nie jest bez winy, ale tez i lubelska regionalna dyrekcja srodowiskowa dala popis nieudalnosci chrzaniąc sie straszliwie z dosyc prosta w koncu sprawą. Przez to caly przyszly rok 2010 dla budowy jest wlasciwie stracony ! Ktos powinien w koncu rozliczyc z tej totalnej niemoznosci wierchuszki obu tych decydentow, pokazali typowa lubelską niemozność !
Avatar
sceptyk / 25 listopada 2009 o 14:54
0
[size=5]rok temu PiSali że obwodnica będzie na Jełro 2012 a teraz ze dopiero w 2013 - [color="#A0522D"]tzn ze moze nasze wnuki ją zobaczą [/color]- [color="#0000FF"]morze - dalekie i głębokie a w morzu pływa ryba co się zowie chyba [/color][/size]
Avatar
sceptyk / 25 listopada 2009 o 14:52
0
rok temu PiSali że obwodnica będzie na Jełro 2012 a teraz ze dopiero w 2013 -[sup] tzn ze moze nasze wnuki ją zobaczą [/sup] - morze - dalekie i głębokie a w morzu pływa ryba co się zowie chyba
Avatar
pamietliwy / 25 listopada 2009 o 13:31
0
plum napisał:
przetarg byłby ogłoszony prawdopodobnie w listopadzie czy grudniu, gdyby decyzja środowiskowa zapadła w czasie. więc to konkretne opóźnienie było od GDDKiA trochę niezależne. a sam przebieg owszem był ustalony, ale musiał być potwierdzony tą decyzją środowiskową.


przykro mi ale calkowicie sie nie zgadzam z takimi tlumaczeniami. Fakt , to prawda ze decyzja srodowiskowa jeszcze nie zapadla i to wstrzymuje ogloszenie przetargu, ale:
1) opoznienie decyzji srodowiskowej to wina GDDKiA - wystarczy zajrzec na ich strone gdzie dumnie prezentuja skan pisma uzupelniajacego dokumentacje,wyslanego pod koniec sierpnia - wniosek zostal zlozony w maju. czy nie mogl byc porzadny i kompletny od poczatku?
2) wiedzac jaki jest ustalony przebieg obwodnicy powinni byc gotowi z cala dokumentacja przetargowa, by oglosic przetarg natychmiast po otrzymaniu decyzji srodowiskowej.
3) skoro jak Twierdzisz, przebieg jest ustalony ale niewazny do momentu ogloszenia decyzji srodowiskowej, to skoro tej decyzji caly czas nie ma, po co oglaszaja w prasie rzekomy news? Przeciez to co jest napisane w tym artykule wiadomo od dawna.

I wreszcie na koniec: jesli GDDKiA jest rzeczywiscie uczciwie i rzetelnie pracujaca instytucja, niech oglosi publicznie dokladny i szczegolowy harmonogram prac i niech sie go trzyma - tlumaczac ze wszelkich opoznien. To co w tej chwili widnieje na ich stronie, jest radosnie zmieniane (oczywiscie w jednym kierunku) w zaleznosci od 'postepow' opoznien.


przykro mi ale calkowicie sie nie zgadzam z takimi tlumaczeniami. Fakt , to prawda ze decyzja srodowiskowa jeszcze nie zapadla i to wstrzymuje ogloszenie przetargu, ale:
1) opoznienie decyzji srodowiskowej to wina GDDKiA - wystarczy zajrzec na ich strone gdzie dumnie prezentuja skan pisma uzupelniajacego dokumentacje,wyslanego pod koniec sierpnia - wniosek zostal zlozony w maju. czy nie mogl byc porzadny i kompletny od poczatku?
2) wiedzac jaki jest ustalony przebieg obwodnicy powinni byc gotowi z cala ... rozwiń
Avatar
A/H1N1 / 25 listopada 2009 o 12:42
0
KANTY napisał:
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?[/quote]

[quote name='Gość' post='197777' date='25.11.2009, 12:37:27']Możesz zacząć, tylko nie pęknij ze śmiechu. Szkoda by było!


I żeby mu tylko żyła nie poszła.
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 12:37
0
KANTY napisał:
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?

Możesz zacząć, tylko nie pęknij ze śmiechu. Szkoda by było!
Avatar
KANTY / 25 listopada 2009 o 11:48
0
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?
Avatar
plum / 25 listopada 2009 o 11:46
0
pamietliwy napisał:
To jakis zart chyba. Przeciez GDDKiA do tej pory zapowiadala (przez ostatnie kilka miesiecy) ze przetarg ma zostac ogloszony w listopadzie!!!
Poszlo jak zwykle - wiec swobodnie podaja kolejne terminy, przy okazji odgrzewajac newsa o przebiegu obwodnicy, o ktorym przeciez wiadomo od kilku miesiecy!!![/quote]
przetarg byłby ogłoszony prawdopodobnie w listopadzie czy grudniu, gdyby decyzja środowiskowa zapadła w czasie. więc to konkretne opóźnienie było od GDDKiA trochę niezależne. a sam przebieg owszem był ustalony, ale musiał być potwierdzony tą decyzją środowiskową.
[quote name='Adzik' post='197669' date='25.11.2009, 10:10:28']I tak znając życie postawią kilkanaście fotoradarów na tej obwodnicy takze czy obwodnicą czy przez miasto bedzie się jechało tyle samo czasu No ale prawdopodobnie obwodnica zmniejszy troche natężenie ruchu w Lublinie za co mocno trzymam kciuki bo teraz jest mówiąc delikatnie tragedia.

może i postawią fotoradary, ale to, że jeśli nawet będzie fotoradar nie oznacza, że trzeba będzie tam zwalniać do 50 czy 70 km/h. to będzie droga ekspresowa, więc ewentualny fotoradar będzie strzelał od 110 km/h w górę, żeby co nie którzy nie szaleli po 200 km/h czy lepiej.
ie tam zwalniać do 50 czy 70 km/h. to będzie droga ekspresowa, więc ewentualny fotoradar będzie strzelał od 110 km/h w górę, żeby co nie którzy nie szaleli po 200 km/h czy lepiej. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 6

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 12 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 418 36

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!