Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 listopada 2009 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Nowym odcinkiem drogi pojedziemy w 2013 roku

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 29 A A

To już przesądzone: droga ekspresowa Kurów–Lublin–Piaski wraz z północną częścią obwodnicy Lublina będzie budowana według dobrze znanego pierwszego wariantu przebiegu tej trasy. Rozpoczęcie robót – w przyszłym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poznaliśmy, jeszcze nieoficjalne, szczegóły przebiegu drogi. Wiadomo już, że drogowcy poprowadzą ją według pierwszego wariantu budowy (patrz mapka z zachodnią i północną częścią obwodnicy Lublina).
– Dobrze, że jest już decyzja – mówi Grzegorz Kuzioła z miejscowości Długie w gminie Wólka. W pierwszym wariancie jego dom był do wyburzenia. W drugim – już nie.

– Procedury związane z wyborem wariantu trwały, a my żyliśmy w niepewności: inwestować dalej w swój dom, czy nie – mówi Kuzioła. – Wreszcie wszystko jest jasne, państwo moją nieruchomość wykupi.
– A ja byłem za drugim wariantem. Nawet gdybym teraz chciał sprzedać dom, to kto go zechce? – narzeka Zenon Woźniak z osiedla Borek, właściciel nieruchomości położonej w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej inwestycji.

Kłopoty z północno-wschodnią częścią obwodnicy zaczęły się w 2008 r. Zmieniły się bowiem przepisy dotyczące ochrony środowiska i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musiała przedstawić warianty alternatywne wobec dobrze znanego przebiegu trasy.


Największe zmiany dotyczyły odcinka biegnącego przez dolinę Bystrzycy w gminie Wólka. Były protesty mieszkańców, petycje do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. To właśnie ona wydaje tzw. decyzję środowiskową wybierając jeden z dwóch zaproponowanych przez drogowców wariantów. I choć procedury jeszcze trwają, wiadomo, że RDOŚ wybrała pierwszy wariant .
– Doskonale. Ludzie się do niego przyzwyczaili, zgodnie z nim powstał plan zagospodarowania gminy. II wariant to 120 dodatkowych domów do rozbiórki – komentuje Włodzimierz Hofa, wójt gminy Wólka.
– Zaraz po oficjalnym otrzymaniu decyzji o tym wyborze drogowcy rozpiszą przetargi na poszczególne części 73-kilometrowego odcinka drogi Kurów–Lublin–Piaski – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie. – Odbędzie się to prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Przetarg potrwa ok. 6 miesięcy, kolejne 3 miesiące to zakładany czas na protesty. W trzecim kwartale 2010 r. budowa powinna trwać równocześnie na kilku odcinkach. Koszt inwestycji to 2,5 miliarda złotych.

Zbudują mosty

W sumie na 73 kilometrowym odcinku drogi powstanie w latach 2010–2013 blisko kilkadziesiąt wiaduktów w tym prawie kilometrowa estakada nad Bystrzycą Jakubowicką, 10 mostów, kilka przejazdów gospodarczych, ok. 40 km ekranów akustycznych, kilkadziesiąt różnej wielkości przejść dla zwierząt nad i pod trasą szybkiego ruchu.

Wyburzenia

Podczas prac zostanie wyburzonych 350 budynków – 135 mieszkalnych, 174 gospodarcze, 39 altan działkowych, lecznica weterynaryjna i posterunek policji.

1,7 mln zł

Tyle dostał od GDDKiA właściciel domu, budynków gospodarczych i 1,7 ha ziemi ornej za opuszczenie nieruchomości kolidującej z obwodnicą

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pelagia / 29 listopada 2009 o 20:18
0
Stefan napisał:
Patrzac na mocarne plany wladzy rzadzacej planowana obwodnica bedzie obwodnica tylko przez jakies 15 lat pozniej to bedzie srodek kolejnych lubelskich osiedli.


Też tak myślę!!
Avatar
ja / 25 listopada 2009 o 23:00
0
mam serdeczną prośbę bo trochę się gubię czytając o tych decyzjach środowiskowych, czy mógłby ktoś w punktach napisać jakie są posczególne etapy budowy drogi ekspresowej, rozumiem jedno że:
1. drogowcy proponują najpierw warianty ( w jakiej formie, po uzgodnieniach ? )
2. decyzja środowiskowa poprzedza
3. przetarg
4. wykonawstwo

no i dobrze by było faktycznie żeby jakiś rzetelny dziennikarz zrobił artykuł na jakich etapach są poszczególne odcinki S-12, 17 i 19

a tak przy okazji zobaczcie - lada moment zamkną S-3 z tego co pamiętam idea powstała w tym samym czasie co S-19 - gdzie prawie nic się nie dzieje - przynajmniej na tej mapce bo coś ostatnio pisali o odcinkach Kraśnik-Lubartów, S-17 Kurów-Piaski też coś ma być, zastanawiam się co z pozostałymi odcinkami i co z S-12
[url="http://www.gddkia.gov.pl/article/sprawdz_na_mapie_przygotowanie_drog_i_autostrad/index.php"]http://www.gddkia.gov.pl/article/sprawdz_n...strad/index.php[/url]

S-3 i S-7 domykaja, autostrady domykają a u nas ?
mam serdeczną prośbę bo trochę się gubię czytając o tych decyzjach środowiskowych, czy mógłby ktoś w punktach napisać jakie są posczególne etapy budowy drogi ekspresowej, rozumiem jedno że:
1. drogowcy proponują najpierw warianty ( w jakiej formie, po uzgodnieniach ? )
2. decyzja środowiskowa poprzedza
3. przetarg
4. wykonawstwo

no i dobrze by było faktycznie żeby jakiś rzetelny dziennikarz zrobił artykuł na jakich etapach są poszczególne odcinki S-12, 17 i 19

a tak przy okazji zobaczcie - l... rozwiń
Avatar
stanm / 25 listopada 2009 o 20:33
0
Na pewno lubelska gdaka nie jest bez winy, ale tez i lubelska regionalna dyrekcja srodowiskowa dala popis nieudalnosci chrzaniąc sie straszliwie z dosyc prosta w koncu sprawą. Przez to caly przyszly rok 2010 dla budowy jest wlasciwie stracony ! Ktos powinien w koncu rozliczyc z tej totalnej niemoznosci wierchuszki obu tych decydentow, pokazali typowa lubelską niemozność !
Avatar
sceptyk / 25 listopada 2009 o 14:54
0
[size=5]rok temu PiSali że obwodnica będzie na Jełro 2012 a teraz ze dopiero w 2013 - [color="#A0522D"]tzn ze moze nasze wnuki ją zobaczą [/color]- [color="#0000FF"]morze - dalekie i głębokie a w morzu pływa ryba co się zowie chyba [/color][/size]
Avatar
sceptyk / 25 listopada 2009 o 14:52
0
rok temu PiSali że obwodnica będzie na Jełro 2012 a teraz ze dopiero w 2013 -[sup] tzn ze moze nasze wnuki ją zobaczą [/sup] - morze - dalekie i głębokie a w morzu pływa ryba co się zowie chyba
Avatar
pamietliwy / 25 listopada 2009 o 13:31
0
plum napisał:
przetarg byłby ogłoszony prawdopodobnie w listopadzie czy grudniu, gdyby decyzja środowiskowa zapadła w czasie. więc to konkretne opóźnienie było od GDDKiA trochę niezależne. a sam przebieg owszem był ustalony, ale musiał być potwierdzony tą decyzją środowiskową.


przykro mi ale calkowicie sie nie zgadzam z takimi tlumaczeniami. Fakt , to prawda ze decyzja srodowiskowa jeszcze nie zapadla i to wstrzymuje ogloszenie przetargu, ale:
1) opoznienie decyzji srodowiskowej to wina GDDKiA - wystarczy zajrzec na ich strone gdzie dumnie prezentuja skan pisma uzupelniajacego dokumentacje,wyslanego pod koniec sierpnia - wniosek zostal zlozony w maju. czy nie mogl byc porzadny i kompletny od poczatku?
2) wiedzac jaki jest ustalony przebieg obwodnicy powinni byc gotowi z cala dokumentacja przetargowa, by oglosic przetarg natychmiast po otrzymaniu decyzji srodowiskowej.
3) skoro jak Twierdzisz, przebieg jest ustalony ale niewazny do momentu ogloszenia decyzji srodowiskowej, to skoro tej decyzji caly czas nie ma, po co oglaszaja w prasie rzekomy news? Przeciez to co jest napisane w tym artykule wiadomo od dawna.

I wreszcie na koniec: jesli GDDKiA jest rzeczywiscie uczciwie i rzetelnie pracujaca instytucja, niech oglosi publicznie dokladny i szczegolowy harmonogram prac i niech sie go trzyma - tlumaczac ze wszelkich opoznien. To co w tej chwili widnieje na ich stronie, jest radosnie zmieniane (oczywiscie w jednym kierunku) w zaleznosci od 'postepow' opoznien.


przykro mi ale calkowicie sie nie zgadzam z takimi tlumaczeniami. Fakt , to prawda ze decyzja srodowiskowa jeszcze nie zapadla i to wstrzymuje ogloszenie przetargu, ale:
1) opoznienie decyzji srodowiskowej to wina GDDKiA - wystarczy zajrzec na ich strone gdzie dumnie prezentuja skan pisma uzupelniajacego dokumentacje,wyslanego pod koniec sierpnia - wniosek zostal zlozony w maju. czy nie mogl byc porzadny i kompletny od poczatku?
2) wiedzac jaki jest ustalony przebieg obwodnicy powinni byc gotowi z cala ... rozwiń
Avatar
A/H1N1 / 25 listopada 2009 o 12:42
0
KANTY napisał:
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?[/quote]

[quote name='Gość' post='197777' date='25.11.2009, 12:37:27']Możesz zacząć, tylko nie pęknij ze śmiechu. Szkoda by było!


I żeby mu tylko żyła nie poszła.
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 12:37
0
KANTY napisał:
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?

Możesz zacząć, tylko nie pęknij ze śmiechu. Szkoda by było!
Avatar
KANTY / 25 listopada 2009 o 11:48
0
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?
Avatar
plum / 25 listopada 2009 o 11:46
0
pamietliwy napisał:
To jakis zart chyba. Przeciez GDDKiA do tej pory zapowiadala (przez ostatnie kilka miesiecy) ze przetarg ma zostac ogloszony w listopadzie!!!
Poszlo jak zwykle - wiec swobodnie podaja kolejne terminy, przy okazji odgrzewajac newsa o przebiegu obwodnicy, o ktorym przeciez wiadomo od kilku miesiecy!!![/quote]
przetarg byłby ogłoszony prawdopodobnie w listopadzie czy grudniu, gdyby decyzja środowiskowa zapadła w czasie. więc to konkretne opóźnienie było od GDDKiA trochę niezależne. a sam przebieg owszem był ustalony, ale musiał być potwierdzony tą decyzją środowiskową.
[quote name='Adzik' post='197669' date='25.11.2009, 10:10:28']I tak znając życie postawią kilkanaście fotoradarów na tej obwodnicy takze czy obwodnicą czy przez miasto bedzie się jechało tyle samo czasu No ale prawdopodobnie obwodnica zmniejszy troche natężenie ruchu w Lublinie za co mocno trzymam kciuki bo teraz jest mówiąc delikatnie tragedia.

może i postawią fotoradary, ale to, że jeśli nawet będzie fotoradar nie oznacza, że trzeba będzie tam zwalniać do 50 czy 70 km/h. to będzie droga ekspresowa, więc ewentualny fotoradar będzie strzelał od 110 km/h w górę, żeby co nie którzy nie szaleli po 200 km/h czy lepiej.
ie tam zwalniać do 50 czy 70 km/h. to będzie droga ekspresowa, więc ewentualny fotoradar będzie strzelał od 110 km/h w górę, żeby co nie którzy nie szaleli po 200 km/h czy lepiej. rozwiń
Avatar
Pelagia / 29 listopada 2009 o 20:18
0
Stefan napisał:
Patrzac na mocarne plany wladzy rzadzacej planowana obwodnica bedzie obwodnica tylko przez jakies 15 lat pozniej to bedzie srodek kolejnych lubelskich osiedli.


Też tak myślę!!
Avatar
ja / 25 listopada 2009 o 23:00
0
mam serdeczną prośbę bo trochę się gubię czytając o tych decyzjach środowiskowych, czy mógłby ktoś w punktach napisać jakie są posczególne etapy budowy drogi ekspresowej, rozumiem jedno że:
1. drogowcy proponują najpierw warianty ( w jakiej formie, po uzgodnieniach ? )
2. decyzja środowiskowa poprzedza
3. przetarg
4. wykonawstwo

no i dobrze by było faktycznie żeby jakiś rzetelny dziennikarz zrobił artykuł na jakich etapach są poszczególne odcinki S-12, 17 i 19

a tak przy okazji zobaczcie - lada moment zamkną S-3 z tego co pamiętam idea powstała w tym samym czasie co S-19 - gdzie prawie nic się nie dzieje - przynajmniej na tej mapce bo coś ostatnio pisali o odcinkach Kraśnik-Lubartów, S-17 Kurów-Piaski też coś ma być, zastanawiam się co z pozostałymi odcinkami i co z S-12
[url="http://www.gddkia.gov.pl/article/sprawdz_na_mapie_przygotowanie_drog_i_autostrad/index.php"]http://www.gddkia.gov.pl/article/sprawdz_n...strad/index.php[/url]

S-3 i S-7 domykaja, autostrady domykają a u nas ?
mam serdeczną prośbę bo trochę się gubię czytając o tych decyzjach środowiskowych, czy mógłby ktoś w punktach napisać jakie są posczególne etapy budowy drogi ekspresowej, rozumiem jedno że:
1. drogowcy proponują najpierw warianty ( w jakiej formie, po uzgodnieniach ? )
2. decyzja środowiskowa poprzedza
3. przetarg
4. wykonawstwo

no i dobrze by było faktycznie żeby jakiś rzetelny dziennikarz zrobił artykuł na jakich etapach są poszczególne odcinki S-12, 17 i 19

a tak przy okazji zobaczcie - l... rozwiń
Avatar
stanm / 25 listopada 2009 o 20:33
0
Na pewno lubelska gdaka nie jest bez winy, ale tez i lubelska regionalna dyrekcja srodowiskowa dala popis nieudalnosci chrzaniąc sie straszliwie z dosyc prosta w koncu sprawą. Przez to caly przyszly rok 2010 dla budowy jest wlasciwie stracony ! Ktos powinien w koncu rozliczyc z tej totalnej niemoznosci wierchuszki obu tych decydentow, pokazali typowa lubelską niemozność !
Avatar
sceptyk / 25 listopada 2009 o 14:54
0
[size=5]rok temu PiSali że obwodnica będzie na Jełro 2012 a teraz ze dopiero w 2013 - [color="#A0522D"]tzn ze moze nasze wnuki ją zobaczą [/color]- [color="#0000FF"]morze - dalekie i głębokie a w morzu pływa ryba co się zowie chyba [/color][/size]
Avatar
sceptyk / 25 listopada 2009 o 14:52
0
rok temu PiSali że obwodnica będzie na Jełro 2012 a teraz ze dopiero w 2013 -[sup] tzn ze moze nasze wnuki ją zobaczą [/sup] - morze - dalekie i głębokie a w morzu pływa ryba co się zowie chyba
Avatar
pamietliwy / 25 listopada 2009 o 13:31
0
plum napisał:
przetarg byłby ogłoszony prawdopodobnie w listopadzie czy grudniu, gdyby decyzja środowiskowa zapadła w czasie. więc to konkretne opóźnienie było od GDDKiA trochę niezależne. a sam przebieg owszem był ustalony, ale musiał być potwierdzony tą decyzją środowiskową.


przykro mi ale calkowicie sie nie zgadzam z takimi tlumaczeniami. Fakt , to prawda ze decyzja srodowiskowa jeszcze nie zapadla i to wstrzymuje ogloszenie przetargu, ale:
1) opoznienie decyzji srodowiskowej to wina GDDKiA - wystarczy zajrzec na ich strone gdzie dumnie prezentuja skan pisma uzupelniajacego dokumentacje,wyslanego pod koniec sierpnia - wniosek zostal zlozony w maju. czy nie mogl byc porzadny i kompletny od poczatku?
2) wiedzac jaki jest ustalony przebieg obwodnicy powinni byc gotowi z cala dokumentacja przetargowa, by oglosic przetarg natychmiast po otrzymaniu decyzji srodowiskowej.
3) skoro jak Twierdzisz, przebieg jest ustalony ale niewazny do momentu ogloszenia decyzji srodowiskowej, to skoro tej decyzji caly czas nie ma, po co oglaszaja w prasie rzekomy news? Przeciez to co jest napisane w tym artykule wiadomo od dawna.

I wreszcie na koniec: jesli GDDKiA jest rzeczywiscie uczciwie i rzetelnie pracujaca instytucja, niech oglosi publicznie dokladny i szczegolowy harmonogram prac i niech sie go trzyma - tlumaczac ze wszelkich opoznien. To co w tej chwili widnieje na ich stronie, jest radosnie zmieniane (oczywiscie w jednym kierunku) w zaleznosci od 'postepow' opoznien.


przykro mi ale calkowicie sie nie zgadzam z takimi tlumaczeniami. Fakt , to prawda ze decyzja srodowiskowa jeszcze nie zapadla i to wstrzymuje ogloszenie przetargu, ale:
1) opoznienie decyzji srodowiskowej to wina GDDKiA - wystarczy zajrzec na ich strone gdzie dumnie prezentuja skan pisma uzupelniajacego dokumentacje,wyslanego pod koniec sierpnia - wniosek zostal zlozony w maju. czy nie mogl byc porzadny i kompletny od poczatku?
2) wiedzac jaki jest ustalony przebieg obwodnicy powinni byc gotowi z cala ... rozwiń
Avatar
A/H1N1 / 25 listopada 2009 o 12:42
0
KANTY napisał:
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?[/quote]

[quote name='Gość' post='197777' date='25.11.2009, 12:37:27']Możesz zacząć, tylko nie pęknij ze śmiechu. Szkoda by było!


I żeby mu tylko żyła nie poszła.
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 12:37
0
KANTY napisał:
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?

Możesz zacząć, tylko nie pęknij ze śmiechu. Szkoda by było!
Avatar
KANTY / 25 listopada 2009 o 11:48
0
JUŻ SIĘ MAM ZACZĄĆ ŚMIAĆ CZY POCZEKAĆ DO PRZYSZŁEGO ROKU ?
Avatar
plum / 25 listopada 2009 o 11:46
0
pamietliwy napisał:
To jakis zart chyba. Przeciez GDDKiA do tej pory zapowiadala (przez ostatnie kilka miesiecy) ze przetarg ma zostac ogloszony w listopadzie!!!
Poszlo jak zwykle - wiec swobodnie podaja kolejne terminy, przy okazji odgrzewajac newsa o przebiegu obwodnicy, o ktorym przeciez wiadomo od kilku miesiecy!!![/quote]
przetarg byłby ogłoszony prawdopodobnie w listopadzie czy grudniu, gdyby decyzja środowiskowa zapadła w czasie. więc to konkretne opóźnienie było od GDDKiA trochę niezależne. a sam przebieg owszem był ustalony, ale musiał być potwierdzony tą decyzją środowiskową.
[quote name='Adzik' post='197669' date='25.11.2009, 10:10:28']I tak znając życie postawią kilkanaście fotoradarów na tej obwodnicy takze czy obwodnicą czy przez miasto bedzie się jechało tyle samo czasu No ale prawdopodobnie obwodnica zmniejszy troche natężenie ruchu w Lublinie za co mocno trzymam kciuki bo teraz jest mówiąc delikatnie tragedia.

może i postawią fotoradary, ale to, że jeśli nawet będzie fotoradar nie oznacza, że trzeba będzie tam zwalniać do 50 czy 70 km/h. to będzie droga ekspresowa, więc ewentualny fotoradar będzie strzelał od 110 km/h w górę, żeby co nie którzy nie szaleli po 200 km/h czy lepiej.
ie tam zwalniać do 50 czy 70 km/h. to będzie droga ekspresowa, więc ewentualny fotoradar będzie strzelał od 110 km/h w górę, żeby co nie którzy nie szaleli po 200 km/h czy lepiej. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spotkanie historyczne i promocja książki "Wierni"
19 listopada 2018, 18:00

Spotkanie historyczne i promocja książki "Wierni" 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na spotkanie historyczne i promocję książki Ewy Bajkowskiej Wierni. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 18.

TBV Start gra z AZS Koszalin. Koniec koszmaru Marcina Dutkiewicza

TBV Start gra z AZS Koszalin. Koniec koszmaru Marcina Dutkiewicza 0 0

W piątek o godz. 19 TBV Start Lublin podejmie w hali Globus AZS Koszalin. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak powrót do zdrowia Marcina Dutkiewicza

Na ruchliwym skrzyżowaniu w Krasnymstawie rondo potrzebne od zaraz

Na ruchliwym skrzyżowaniu w Krasnymstawie rondo potrzebne od zaraz 0 0

Budowa ronda na ul. Sokołowskiego – to zdaniem naszego czytelnika recepta na rozładowanie olbrzymich korków w Krasnymstawie. Pomysł jest dobry, ale nie ma pieniędzy na jego realizację

Wyszedł zza wagonów prosto pod pociąg. 62-latek zginął na miejscu

Wyszedł zza wagonów prosto pod pociąg. 62-latek zginął na miejscu 2 1

Tragiczny wypadek na torach. Mężczyzna wszedł pod pociąg. Zginął na miejscu.

Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

W weekend startuje Puchar Świata. Pierwsze konkursy tegorocznego touru zaplanowano w Wiśle. Przypomnijmy, że Kryształowej Kuli będzie bronić nasz reprezentant – Kamil Stoch

Seksistowski "żart" profesora z Lublina wywołał burzę na Facebooku. Naukowiec odpowiada
tylko u nas

Seksistowski "żart" profesora z Lublina wywołał burzę na Facebooku. Naukowiec odpowiada 254 27

Rysunek przedstawiający seks oralny, opatrzony komentarzem „Najwięcej witamin jest w skórce!” pokazał studentom wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zdjęcie z wykładu trafiło do internetu i wywołało burzę. - Mowa jest tylko o roli witamin, które są przecież w różnych częściach ciała - komentuje profesor, ale w końcu przeprasza

Ustępująca prezydent: Dla mnie Chełm to misja a nie polityka

Ustępująca prezydent: Dla mnie Chełm to misja a nie polityka 1 8

Rozmowa z Agatą Fisz, ustępującą prezydent Chełma

Polacy zagrają z Holandią. Kadra rugbystów liczy na wsparcie kibiców

Polacy zagrają z Holandią. Kadra rugbystów liczy na wsparcie kibiców 0 2

Reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią w ramach nowego cyklu rozgrywek Rugby Europe Trophy. Początek sobotniego meczu na Arenie Lublin o godzinie 15

Budżet Lublina na 2019 rok. Na jakie inwestycje możemy liczyć?