Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 grudnia 2009 r.
17:51
Edytuj ten wpis

Od jutra policja szykuje wielką obławę na piratów drogowych

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 15 A A

Jeździsz za szybko, lubisz alkohol? – w te święta bądź ostrożny, bo drogówka zapowiada liczne kontrole na drogach. Zero tolerancji dla brawury i pijanych kierowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żony policjantów z drogówki raczej nie mogą liczyć na pomoc mężów w przygotowaniach do świąt. Policjanci w białych czapkach od dziś są postawieni w stan wzmożonej gotowości.

– W poniedziałek rusza policyjna akcja „Święta”. Przez cały tydzień, aż do przyszłego poniedziałku, wszyscy ludzie i cały sprzęt jest na drogach – mówi nadkomisarz Sławomir Góźdź, szef wojewódzkiej drogówki.

A zatem poza blisko setką ręcznych radarów na drogi wyjedzie 18 samochodów z wideorejestratorami. Na 80 masztach ustawionych przy drogach krajowych naprzemiennie montowanych będzie pięć fotoradarów.

– Największego nasilenia ruchu spodziewamy się w środę i czwartek oraz w niedzielę podczas powrotów. Wtedy też na drogach będzie nas dużo – dodaje nadkomisarz Góźdź.

Drogówka apeluje także, aby w tym roku skończyć z przyzwoleniem społecznym dla alkoholu.

– Często jest tak, że kierowca biesiaduje, tu kieliszek, tam kieliszek, a potem za kierownicę i domu. Nikt nie protestuje przeciwko takiemu zachowaniu, „bo przecież on mieszka tylko parę kilometrów stąd”. Tymczasem to jest współwina przy przestępstwie. Nie tylko kierowca, ale także pasażerowie odpowiadają za to, że dopuścili pijanego do kierownicy – przypomina szef lubelskiej drogówki.

– Czasami zatrzymujemy do kontroli auto, w którym siedzi trzeźwa rodzina, tylko kierowca jest pijany. Po co przez głupotę zepsuć sobie święta?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Oleś / 21 grudnia 2009 r. o 09:52
Chciało by się, ale nie wierzę w jakiekolwiek działania policji.Ogłaszają akcję,ale tak naprawdę nadal mają wszystko w d...Po wsiach jak jeździli po pijanemu tak będą jeździć nadal a policja udaje że pracuje.Trochę usprawiedliwia ich fakt że to "państwo" udaje że im płaci.
Avatar
am / 21 grudnia 2009 r. o 09:51
Jakby ktoś nie zrozumiał, deb***e znaczy d e b i l e !!!!!!!!!!!
Avatar
am / 21 grudnia 2009 r. o 09:49
Zapraszam na skrzyzowanie Al. Kraśnickiej z ul. Boh, Monte Cassino ok. 8 rano. Ale dopiero po Nowym Roku, jak wszyscy wrócą do szkół i pracy. Nie sposób wyjechać z Monte Cassino, bo deb***e stoją na krasnickiej na środku skrzyżowania bo korek. ( Jak wjeżdzałem na skrzyżowanie to było zielone).
Avatar
~gość~ / 21 grudnia 2009 r. o 09:04
prawiedniki napisał:
Zapraszam policjantów z drogówki w imieniu mieszkańców Kol. Prawiedniki- ograniczenie do 40 ,a kierowcy jeźdzą ile fabryka dała.( ok. 2 tygoni temu śmiertelny wypadek). Po za tym droga Mętów -Prawiedniki to "pijacka trasa".

szkoda, że nie mogą chować radaru w śmietniku, bo tam to tylko taka metoda byłaby skuteczna
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 r. o 09:03
ciekaw jestem ile wypadków spowodowali pijani kierowcy, a ile deb.. gnający w swoich pseudo bolidach i kogo tak naprawde tzeba bardziej tepic
Avatar
prawiedniki / 20 grudnia 2009 r. o 22:48
Zapraszam policjantów z drogówki w imieniu mieszkańców Kol. Prawiedniki- ograniczenie do 40 ,a kierowcy jeźdzą ile fabryka dała.( ok. 2 tygoni temu śmiertelny wypadek). Po za tym droga Mętów -Prawiedniki to "pijacka trasa".
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 r. o 22:37
w Sitańcu fotoradar strzela foty:) sreberki chyba nie zapala jak juz w poscigu to w rowie sie znajda
Avatar
kokonik / 20 grudnia 2009 r. o 21:25
red. "Jeździsz za szybko, lubisz alkohol? – w te święta bądź ostrożny, bo drogówka zapowiada liczne kontrole na drogach" - Czyli co redakcja dziennika ostrzega i podpowiada żeby omijać patrole policji. Można pić i jeździć szybko tylko tak aby cię nie złapali....? Głupia polska mentalność, że przepisy są po to aby je łamać. A powinno być wręcz odwrotnie aby je przestrzegać.

Takim bandytom, którzy jeżdżą po pijanemu powinni zabierać samochody i prawo jazdy, kara długiego więzienia i dożywotnio nałożony podatek płacony na rzecz ofiar wypadków.
Z bandytami trzeba, krótko i ostro !
red. "Jeździsz za szybko, lubisz alkohol? – w te święta bądź ostrożny, bo drogówka zapowiada liczne kontrole na drogach" - Czyli co redakcja dziennika ostrzega i podpowiada żeby omijać patrole policji. Można pić i jeździć szybko tylko tak aby cię nie złapali....? Głupia polska mentalność, że przepisy są po to aby je łamać. A powinno być wręcz odwrotnie aby je przestrzegać.

Takim bandytom, którzy jeżdżą po pijanemu powinni zabierać samochody i prawo jazdy, kara długiego więzienia i dożywotnio nałożony podatek płac... rozwiń
Avatar
xD / 20 grudnia 2009 r. o 21:14
Piraci drogowi w takich warunkach drogowych???? Koń by się uśmiał .......
Avatar
Zenobi / 20 grudnia 2009 r. o 20:30
Niechaj sami najpierw dmuchną w alkomaty i nakleją naklejki.
Avatar
Oleś / 21 grudnia 2009 r. o 09:52
Chciało by się, ale nie wierzę w jakiekolwiek działania policji.Ogłaszają akcję,ale tak naprawdę nadal mają wszystko w d...Po wsiach jak jeździli po pijanemu tak będą jeździć nadal a policja udaje że pracuje.Trochę usprawiedliwia ich fakt że to "państwo" udaje że im płaci.
Avatar
am / 21 grudnia 2009 r. o 09:51
Jakby ktoś nie zrozumiał, deb***e znaczy d e b i l e !!!!!!!!!!!
Avatar
am / 21 grudnia 2009 r. o 09:49
Zapraszam na skrzyzowanie Al. Kraśnickiej z ul. Boh, Monte Cassino ok. 8 rano. Ale dopiero po Nowym Roku, jak wszyscy wrócą do szkół i pracy. Nie sposób wyjechać z Monte Cassino, bo deb***e stoją na krasnickiej na środku skrzyżowania bo korek. ( Jak wjeżdzałem na skrzyżowanie to było zielone).
Avatar
~gość~ / 21 grudnia 2009 r. o 09:04
prawiedniki napisał:
Zapraszam policjantów z drogówki w imieniu mieszkańców Kol. Prawiedniki- ograniczenie do 40 ,a kierowcy jeźdzą ile fabryka dała.( ok. 2 tygoni temu śmiertelny wypadek). Po za tym droga Mętów -Prawiedniki to "pijacka trasa".

szkoda, że nie mogą chować radaru w śmietniku, bo tam to tylko taka metoda byłaby skuteczna
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 r. o 09:03
ciekaw jestem ile wypadków spowodowali pijani kierowcy, a ile deb.. gnający w swoich pseudo bolidach i kogo tak naprawde tzeba bardziej tepic
Avatar
prawiedniki / 20 grudnia 2009 r. o 22:48
Zapraszam policjantów z drogówki w imieniu mieszkańców Kol. Prawiedniki- ograniczenie do 40 ,a kierowcy jeźdzą ile fabryka dała.( ok. 2 tygoni temu śmiertelny wypadek). Po za tym droga Mętów -Prawiedniki to "pijacka trasa".
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 r. o 22:37
w Sitańcu fotoradar strzela foty:) sreberki chyba nie zapala jak juz w poscigu to w rowie sie znajda
Avatar
kokonik / 20 grudnia 2009 r. o 21:25
red. "Jeździsz za szybko, lubisz alkohol? – w te święta bądź ostrożny, bo drogówka zapowiada liczne kontrole na drogach" - Czyli co redakcja dziennika ostrzega i podpowiada żeby omijać patrole policji. Można pić i jeździć szybko tylko tak aby cię nie złapali....? Głupia polska mentalność, że przepisy są po to aby je łamać. A powinno być wręcz odwrotnie aby je przestrzegać.

Takim bandytom, którzy jeżdżą po pijanemu powinni zabierać samochody i prawo jazdy, kara długiego więzienia i dożywotnio nałożony podatek płacony na rzecz ofiar wypadków.
Z bandytami trzeba, krótko i ostro !
red. "Jeździsz za szybko, lubisz alkohol? – w te święta bądź ostrożny, bo drogówka zapowiada liczne kontrole na drogach" - Czyli co redakcja dziennika ostrzega i podpowiada żeby omijać patrole policji. Można pić i jeździć szybko tylko tak aby cię nie złapali....? Głupia polska mentalność, że przepisy są po to aby je łamać. A powinno być wręcz odwrotnie aby je przestrzegać.

Takim bandytom, którzy jeżdżą po pijanemu powinni zabierać samochody i prawo jazdy, kara długiego więzienia i dożywotnio nałożony podatek płac... rozwiń
Avatar
xD / 20 grudnia 2009 r. o 21:14
Piraci drogowi w takich warunkach drogowych???? Koń by się uśmiał .......
Avatar
Zenobi / 20 grudnia 2009 r. o 20:30
Niechaj sami najpierw dmuchną w alkomaty i nakleją naklejki.