Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 maja 2013 r.
17:32
Edytuj ten wpis

"Owoce w szkole": Zepsuta marchewka dla dzieci

0 9 A A
 (Czytelniczka)
(Czytelniczka)

Niedrzwica Kościelna. W ramach programu "Owoce w szkole” moje dziecko dostało nadpsutą przekąskę – alarmuje mama jednego z uczniów. Szkoła zapewnia: To pierwszy taki przypadek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Marchew jest zepsuta, choć jeszcze nie upłynął jej termin ważności. Postanowiłam zareagować, ponieważ dzieje się to notorycznie – napisała nasza Czytelniczka w e-mailu do naszej redakcji. Dołączyła też zdjęcia przekąski, jaką w środę otrzymały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej.
– W poprzednim semestrze warzywa dostarczała inna firma. Marchew nie była obrana i nie była pocięta, ale przynajmniej nadawała się do jedzenia – dodaje zaniepokojona mama.

Unijny program "Owoce w szkole” ma uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej kilka razy w tygodniu dostają porcje warzyw i owoców. Za program odpowiada Agencja Rynku Rolnego.

– To pierwszy i jedyny taki przypadek w tym roku szkolnym – zapewnia Marta Hempel z oddziału terenowego ARR w Lublinie. – Ani od rodziców, ani od dyrekcji szkół nie otrzymywaliśmy podobnych sygnałów.

Agencja skontaktowała się już z dostawcą warzyw i owoców, który zaopatruje podstawówkę w Niedrzwicy Kościelnej. – Mówił, że warzywa przywiózł do szkoły w niedzielę. Zapewniał, że marchew była zdrowa, świeżutka – mówi Hempel. Jak dodaje, jakość warzyw może zależeć od tego, jak były przechowywane.
Dyrektor podstawówki przyznaje, że marchewka była rozdawana dzieciom dopiero w środę. – W jednej klasie dwoje dzieci przyznało, że niektóre plasterki marchwi nie nadawały się do jedzenia – mówi Iwona Bielak, dyrektor szkoły. – Uczuliłam dzieci, żeby zwracały uwagę, jeśli to się powtórzy.

I dodaje: Nie jesteśmy w żaden sposób związani z obecnym dostawcą warzyw i owoców, ale do tej pory byliśmy zadowoleni z jego usług.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anytsuj / 10 maja 2013 o 18:56
0
Dziwię się, że pracownicy szkoły dali tą marchew dzieciom... W mojej także jest taka akcja i była sytuacja że jabłka były ok, soczki tak samo, a worek z marchewką zrobił się jak balon, więc dzieci otrzymały tylko produkty nadające się do spożycia marchew wylądowała w koszu. Troszkę wyobraźni...
Avatar
sara / 10 maja 2013 o 14:10
0
Pani Jadzia chyba tej marchwi na oczy nie widziała ze wypisuje takie bzdury Pasą dzieci takim świnstwem ,dobrze ze moja córka nie lubi marchwi a jak przyniesie ja do domu to od razu ta trucizna ląduje w smietniku i tak za kazdym razem...
Avatar
syla / 10 maja 2013 o 14:05
0
Moje dziecko tez dostaje to świnstwo w szkole ,tego gówna nawet krowa by nie chciała jesc Marchew jest zepsuta czy oni karmia dzieci ,dali by jakiegos owoca a nie marchew jak królikom ochyda blee
Avatar
wojtek / 10 maja 2013 o 13:50
0
Bardzo źle się stało że z powodu tak błahej sprawy zrobiono taki szum medialny. w danej partii trafiła się nadpsuta marchewka to należało ją wyrzucić i ewentualnie powiadomić producenta. Skutek może być taki że w najbliższym czasie dzieci przestaną otrzymywać mleko w kartonikach oraz owoce lub warzywa. Jestem rodzicem dziecka z tej szkoły i z tej akcji byłem bardzo zadowolony. Każdy z nas kupił jakieś ładne owoce lub warzywa z których jedno uległo zepsuciu i nie robił z tego żadnej afery. Nie dajmy się zwariować bo będziemy jedli tylko plastik.
Avatar
Pani Jadzia / 10 maja 2013 o 13:13
0
Oj tam Oj tam - nie takie rzeczy się jadało na studiach jak kilkudniowa marchewka i się żyło!
a teraz takie te dzieciaczki delikatne, wychuchane oj ojoj.. najwyżej sraczka by była ot co!
inna sprawa że lepiej jabłuszek dawać to i dłużej może poleżeć i smaczniejsze!
Avatar
A. / 10 maja 2013 o 10:06
0
[quote name='m' timestamp='1368169812' post='768181']
od kiedy marchewka to owoc? ja rozumiem ze na zachodzie nawet slimak jest rybą ale nie róbcie chociaż dzieciom wody z mózgu.
[/quote]

"Owoce w szkole", to nazwa programu.
"[color=#4D4D4D][font=arial]Unijny program "Owoce w szkole” ma uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. [/font][/color]Uczniowie[color=#4D4D4D][font=arial] klas 1-3 szkoły podstawowej kilka razy w tygodniu dostają porcje warzyw i owoców." [/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]Mając pretensje, że marchewka, to nie owoc, to tak jabyś miał pretensje, że w bajce "Jaś i Małgosia" występuje Baba Jaga.[/font][/color]
[quote name='m' timestamp='1368169812' post='768181']
od kiedy marchewka to owoc? ja rozumiem ze na zachodzie nawet slimak jest rybą ale nie róbcie chociaż dzieciom wody z mózgu.
[/quote]

"Owoce w szkole", to nazwa programu.
"[color=#4D4D4D][font=arial]Unijny program "Owoce w szkole” ma uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. [/font][/color]Uczniowie[color=#4D4D4D][font=arial] klas 1-3 szkoły podstawowej kilka razy w tygodniu dostają porcje warzyw i owoców." ... rozwiń
Avatar
A. / 10 maja 2013 o 10:04
0
I to nieważne, że NIEKTÓRE plasterki wizualnie nie nadawały się do spożycia. Niejadalne były WSZYSTKIE, bo bakterie już je "obsiadły", chociaż tego jeszcze nie było widać.
Avatar
A. / 10 maja 2013 o 10:03
0
Marchewka (obrana i pokrojona, zapakowana w woreczek a więc praktycznie od razu musi być spożyta) dostarczona w niedzielę była dana dzieciom dopiero w środę??? Przecież to jak podanie trucizny! Zwłaszcza, jeśli nie była przechowywana w temperaturze maksymalnie 2 stopnie.
Avatar
m / 10 maja 2013 o 09:10
0
od kiedy marchewka to owoc? ja rozumiem ze na zachodzie nawet slimak jest rybą ale nie róbcie chociaż dzieciom wody z mózgu.
Avatar
anytsuj / 10 maja 2013 o 18:56
0
Dziwię się, że pracownicy szkoły dali tą marchew dzieciom... W mojej także jest taka akcja i była sytuacja że jabłka były ok, soczki tak samo, a worek z marchewką zrobił się jak balon, więc dzieci otrzymały tylko produkty nadające się do spożycia marchew wylądowała w koszu. Troszkę wyobraźni...
Avatar
sara / 10 maja 2013 o 14:10
0
Pani Jadzia chyba tej marchwi na oczy nie widziała ze wypisuje takie bzdury Pasą dzieci takim świnstwem ,dobrze ze moja córka nie lubi marchwi a jak przyniesie ja do domu to od razu ta trucizna ląduje w smietniku i tak za kazdym razem...
Avatar
syla / 10 maja 2013 o 14:05
0
Moje dziecko tez dostaje to świnstwo w szkole ,tego gówna nawet krowa by nie chciała jesc Marchew jest zepsuta czy oni karmia dzieci ,dali by jakiegos owoca a nie marchew jak królikom ochyda blee
Avatar
wojtek / 10 maja 2013 o 13:50
0
Bardzo źle się stało że z powodu tak błahej sprawy zrobiono taki szum medialny. w danej partii trafiła się nadpsuta marchewka to należało ją wyrzucić i ewentualnie powiadomić producenta. Skutek może być taki że w najbliższym czasie dzieci przestaną otrzymywać mleko w kartonikach oraz owoce lub warzywa. Jestem rodzicem dziecka z tej szkoły i z tej akcji byłem bardzo zadowolony. Każdy z nas kupił jakieś ładne owoce lub warzywa z których jedno uległo zepsuciu i nie robił z tego żadnej afery. Nie dajmy się zwariować bo będziemy jedli tylko plastik.
Avatar
Pani Jadzia / 10 maja 2013 o 13:13
0
Oj tam Oj tam - nie takie rzeczy się jadało na studiach jak kilkudniowa marchewka i się żyło!
a teraz takie te dzieciaczki delikatne, wychuchane oj ojoj.. najwyżej sraczka by była ot co!
inna sprawa że lepiej jabłuszek dawać to i dłużej może poleżeć i smaczniejsze!
Avatar
A. / 10 maja 2013 o 10:06
0
[quote name='m' timestamp='1368169812' post='768181']
od kiedy marchewka to owoc? ja rozumiem ze na zachodzie nawet slimak jest rybą ale nie róbcie chociaż dzieciom wody z mózgu.
[/quote]

"Owoce w szkole", to nazwa programu.
"[color=#4D4D4D][font=arial]Unijny program "Owoce w szkole” ma uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. [/font][/color]Uczniowie[color=#4D4D4D][font=arial] klas 1-3 szkoły podstawowej kilka razy w tygodniu dostają porcje warzyw i owoców." [/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]Mając pretensje, że marchewka, to nie owoc, to tak jabyś miał pretensje, że w bajce "Jaś i Małgosia" występuje Baba Jaga.[/font][/color]
[quote name='m' timestamp='1368169812' post='768181']
od kiedy marchewka to owoc? ja rozumiem ze na zachodzie nawet slimak jest rybą ale nie róbcie chociaż dzieciom wody z mózgu.
[/quote]

"Owoce w szkole", to nazwa programu.
"[color=#4D4D4D][font=arial]Unijny program "Owoce w szkole” ma uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. [/font][/color]Uczniowie[color=#4D4D4D][font=arial] klas 1-3 szkoły podstawowej kilka razy w tygodniu dostają porcje warzyw i owoców." ... rozwiń
Avatar
A. / 10 maja 2013 o 10:04
0
I to nieważne, że NIEKTÓRE plasterki wizualnie nie nadawały się do spożycia. Niejadalne były WSZYSTKIE, bo bakterie już je "obsiadły", chociaż tego jeszcze nie było widać.
Avatar
A. / 10 maja 2013 o 10:03
0
Marchewka (obrana i pokrojona, zapakowana w woreczek a więc praktycznie od razu musi być spożyta) dostarczona w niedzielę była dana dzieciom dopiero w środę??? Przecież to jak podanie trucizny! Zwłaszcza, jeśli nie była przechowywana w temperaturze maksymalnie 2 stopnie.
Avatar
m / 10 maja 2013 o 09:10
0
od kiedy marchewka to owoc? ja rozumiem ze na zachodzie nawet slimak jest rybą ale nie róbcie chociaż dzieciom wody z mózgu.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 452 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!