Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

13 czerwca 2011 r.
11:22
Edytuj ten wpis

Ożarów: Po protestach mieszkańców, biogazowni nie będzie

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 7 A A
W kwietniu mieszkańcy protestowali przeciwko biogazowni (Jacek Świerczyński)
W kwietniu mieszkańcy protestowali przeciwko biogazowni (Jacek Świerczyński)

W Ożarowie koło Opola Lubelskiego nie będzie biogazowni. Protesty mieszkańców przyniosły skutek. Inwestor wycofał się z inwestycji. Informację potwierdził dziś Urząd Miejski w Opolu Lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W ubiegłym tygodniu otrzymałem tą informację drogą e-mailową, korespondencja pocztą jeszcze nie dotarła – precyzuje Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego. – Firma, która była zainteresowana budową biogazowni w Ożarowie tłumaczyła w przesłanym piśmie, że rezygnuje z inwestycji z powodów nieuzasadnionych, ich zdaniem protestów.

Póki, co żadna nowa inwestycja w Ożarowie nie powstanie. – Ze względu na przykre doświadczenia w tym zakresie, na razie nie będziemy szukać innych firm – dodaje burmistrz.

Mimo to mieszkańcy mają wciąż wątpliwości. – Nie do końca wierzymy w te zapewniania – mówi Mirosław Pietras, sołtys Ożarowa. – Chcemy tą sprawę doprowadzić do końca, żebyśmy znowu nie musieli protestować. Czekamy na stanowisko radnych w tej sprawie, bo jeszcze na ten temat się nie wypowiedzieli. Na pewno będziemy na sesji rady 20 czerwca.

Od lat w Ożarowie funkcjonuje sortownia śmieci. Mieszkańcy liczą, że zostanie zlikwidowana. – Mamy dosyć już tego smrodu i szczurów – denerwuje się Pietras. – Chcemy zainwestować w agroturystykę i gospodarstwa ekologiczne.

Mieszkańcy podejrzewali, że woda w ich studniach jest skażona. Skierowali nawet sprawę do prokuratury. Śledztwa jednak nie będzie. Śledczy nie dopatrzyli się przestępstwa.

Tymczasem burmistrz Opola uważa, że ludzie nie mają dostatecznej wiedzy na temat funkcjonowania biogazowni i apeluje do władz naszego województwa o pomoc.

– Zarząd województwa powinien rozpocząć akcję edukacyjną, aby pogłębić wiedzę mieszkańców naszego regionu na temat tego typu inwestycji.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
opolanin / 15 czerwca 2011 o 10:17
0
Chce burmistrz bogazowni, to koło swojego domu ma dużo miejsca, jaki ma problem,
ale szczera prawda "z punktu siedzenia jest punkt myślenia", ale lepiej ludziom z Ożarowa smród pod nos podstawić, nie ładnie
W odważnych jest siła, ludzie nie poddajcie się, ale przy następnych wyborach nie zapominajcie o tym
Avatar
zkazimierza / 13 czerwca 2011 o 23:55
0
"Zarząd województwa powinien rozpocząć akcję edukacyjną, aby pogłębić wiedzę mieszkańców naszego regionu na temat tego typu inwestycji "- tak i wezwać na takie szkolenie każdego mieszkańca powiatu z przymusową obecnością !!!! Najlepiej pod groźbą kary pieniężnej !!! W takiej akcji udział powinny wziąć same władze , w tym też i radni . To dla nich powinno być obowiązkowe szkolenie na temat rozwiązywania konfliktów społecznych i to ze szczególnym podkreśleniem tematu : Kto komu powinien służyć, czyli inaczej władza jest dla ludzi ,czy ludzie dla władzy ? I dobrze byłoby ,żeby to szkolenie kończyło się wymagającym egzaminem , tak , aby później sprawowanie władzy w praktyce nie odbywało się kosztem społeczeństwa. W opisywanym przypadku władze Opola egzaminu praktycznego nie zdały.
"Zarząd województwa powinien rozpocząć akcję edukacyjną, aby pogłębić wiedzę mieszkańców naszego regionu na temat tego typu inwestycji "- tak i wezwać na takie szkolenie każdego mieszkańca powiatu z przymusową obecnością !!!! Najlepiej pod groźbą kary pieniężnej !!! W takiej akcji udział powinny wziąć same władze , w tym też i radni . To dla nich powinno być obowiązkowe szkolenie na temat rozwiązywania konfliktów społecznych i to ze szczególnym podkreśleniem tematu : Kto komu powinien służyć, czyli ina... rozwiń
Avatar
ożarowiak / 13 czerwca 2011 o 17:36
0
bahahahahahahah ..... sortownia.... czesc zostaje na smietnisku, czesc leci do lasu, a to co cenniejsze wybieraja kumple i na zlom. sortownia jak marzenie
a jak zawieje ze wschodu, to zamykamy okna.
Avatar
rutto / 13 czerwca 2011 o 17:24
0
Gdzie i od kiedy jest ta sortownia?Napewno nie na wysypisku w Ożarowie.
Avatar
ożarowiak / 13 czerwca 2011 o 17:06
0
[quote name='krzywda' timestamp='1307971719' post='489116']
Temu sołtysowi Wszechmocny odebrał rozum nie wie co mówi agroturystyka i ekologa dotychczas sypał tyle nawozu że skaził ziemię na 50 lat proponuję, zabrać tym nierobom zasiłki z MOPS, niech szczury jedzą ja tam szczurów nie widziałem normalny łapownik rata to co mówi sołtys ludzie od mieszkańców Ożarowa nic nie kupujcie mają wszystko skażone sami się do tego przyznają nawet zboża. Matko jedyna co ten opowiada wg niego Ożarów należy spalić napalmem dla dobra powiatu opolskiego
[/quote]
Przecież niekoniecznie musi to być w Ożarowie!
Jak burmistrz tak bardzo chce dla dobra gminy postawić biogazownię, to ma tyle przestrzeni za cmentarzem i całą ulicą długą, że może postawić nawet kilka biogazowni.
Ma blisko sieć energetyczną wysokiego napięcia, nie musi nic budować, żeby podczepić się z wytwarzaną energią do sieci.
W Ożarowie mamy już "kontrolowane" śmietnisko, wystarczy nam.
[quote name='krzywda' timestamp='1307971719' post='489116']
Temu sołtysowi Wszechmocny odebrał rozum nie wie co mówi agroturystyka i ekologa dotychczas sypał tyle nawozu że skaził ziemię na 50 lat proponuję, zabrać tym nierobom zasiłki z MOPS, niech szczury jedzą ja tam szczurów nie widziałem normalny łapownik rata to co mówi sołtys ludzie od mieszkańców Ożarowa nic nie kupujcie mają wszystko skażone sami się do tego przyznają nawet zboża. Matko jedyna co ten opowiada wg niego Ożarów należy spalić napalmem dla d... rozwiń
Avatar
Jan / 13 czerwca 2011 o 16:02
0
Ciężko rozstrzygnąć kto ma rację. Mieszkańcy nie chcą, ale czy wszyscy myślą tak samo? Wydaje mi się, że przez to mogą wiele stracić. Widać jednak że w kupie siła.
Avatar
krzywda / 13 czerwca 2011 o 15:28
0
Temu sołtysowi Wszechmocny odebrał rozum nie wie co mówi agroturystyka i ekologa dotychczas sypał tyle nawozu że skaził ziemię na 50 lat proponuję, zabrać tym nierobom zasiłki z MOPS, niech szczury jedzą ja tam szczurów nie widziałem normalny łapownik rata to co mówi sołtys ludzie od mieszkańców Ożarowa nic nie kupujcie mają wszystko skażone sami się do tego przyznają nawet zboża. Matko jedyna co ten opowiada wg niego Ożarów należy spalić napalmem dla dobra powiatu opolskiego
Avatar
opolanin / 15 czerwca 2011 o 10:17
0
Chce burmistrz bogazowni, to koło swojego domu ma dużo miejsca, jaki ma problem,
ale szczera prawda "z punktu siedzenia jest punkt myślenia", ale lepiej ludziom z Ożarowa smród pod nos podstawić, nie ładnie
W odważnych jest siła, ludzie nie poddajcie się, ale przy następnych wyborach nie zapominajcie o tym
Avatar
zkazimierza / 13 czerwca 2011 o 23:55
0
"Zarząd województwa powinien rozpocząć akcję edukacyjną, aby pogłębić wiedzę mieszkańców naszego regionu na temat tego typu inwestycji "- tak i wezwać na takie szkolenie każdego mieszkańca powiatu z przymusową obecnością !!!! Najlepiej pod groźbą kary pieniężnej !!! W takiej akcji udział powinny wziąć same władze , w tym też i radni . To dla nich powinno być obowiązkowe szkolenie na temat rozwiązywania konfliktów społecznych i to ze szczególnym podkreśleniem tematu : Kto komu powinien służyć, czyli inaczej władza jest dla ludzi ,czy ludzie dla władzy ? I dobrze byłoby ,żeby to szkolenie kończyło się wymagającym egzaminem , tak , aby później sprawowanie władzy w praktyce nie odbywało się kosztem społeczeństwa. W opisywanym przypadku władze Opola egzaminu praktycznego nie zdały.
"Zarząd województwa powinien rozpocząć akcję edukacyjną, aby pogłębić wiedzę mieszkańców naszego regionu na temat tego typu inwestycji "- tak i wezwać na takie szkolenie każdego mieszkańca powiatu z przymusową obecnością !!!! Najlepiej pod groźbą kary pieniężnej !!! W takiej akcji udział powinny wziąć same władze , w tym też i radni . To dla nich powinno być obowiązkowe szkolenie na temat rozwiązywania konfliktów społecznych i to ze szczególnym podkreśleniem tematu : Kto komu powinien służyć, czyli ina... rozwiń
Avatar
ożarowiak / 13 czerwca 2011 o 17:36
0
bahahahahahahah ..... sortownia.... czesc zostaje na smietnisku, czesc leci do lasu, a to co cenniejsze wybieraja kumple i na zlom. sortownia jak marzenie
a jak zawieje ze wschodu, to zamykamy okna.
Avatar
rutto / 13 czerwca 2011 o 17:24
0
Gdzie i od kiedy jest ta sortownia?Napewno nie na wysypisku w Ożarowie.
Avatar
ożarowiak / 13 czerwca 2011 o 17:06
0
[quote name='krzywda' timestamp='1307971719' post='489116']
Temu sołtysowi Wszechmocny odebrał rozum nie wie co mówi agroturystyka i ekologa dotychczas sypał tyle nawozu że skaził ziemię na 50 lat proponuję, zabrać tym nierobom zasiłki z MOPS, niech szczury jedzą ja tam szczurów nie widziałem normalny łapownik rata to co mówi sołtys ludzie od mieszkańców Ożarowa nic nie kupujcie mają wszystko skażone sami się do tego przyznają nawet zboża. Matko jedyna co ten opowiada wg niego Ożarów należy spalić napalmem dla dobra powiatu opolskiego
[/quote]
Przecież niekoniecznie musi to być w Ożarowie!
Jak burmistrz tak bardzo chce dla dobra gminy postawić biogazownię, to ma tyle przestrzeni za cmentarzem i całą ulicą długą, że może postawić nawet kilka biogazowni.
Ma blisko sieć energetyczną wysokiego napięcia, nie musi nic budować, żeby podczepić się z wytwarzaną energią do sieci.
W Ożarowie mamy już "kontrolowane" śmietnisko, wystarczy nam.
[quote name='krzywda' timestamp='1307971719' post='489116']
Temu sołtysowi Wszechmocny odebrał rozum nie wie co mówi agroturystyka i ekologa dotychczas sypał tyle nawozu że skaził ziemię na 50 lat proponuję, zabrać tym nierobom zasiłki z MOPS, niech szczury jedzą ja tam szczurów nie widziałem normalny łapownik rata to co mówi sołtys ludzie od mieszkańców Ożarowa nic nie kupujcie mają wszystko skażone sami się do tego przyznają nawet zboża. Matko jedyna co ten opowiada wg niego Ożarów należy spalić napalmem dla d... rozwiń
Avatar
Jan / 13 czerwca 2011 o 16:02
0
Ciężko rozstrzygnąć kto ma rację. Mieszkańcy nie chcą, ale czy wszyscy myślą tak samo? Wydaje mi się, że przez to mogą wiele stracić. Widać jednak że w kupie siła.
Avatar
krzywda / 13 czerwca 2011 o 15:28
0
Temu sołtysowi Wszechmocny odebrał rozum nie wie co mówi agroturystyka i ekologa dotychczas sypał tyle nawozu że skaził ziemię na 50 lat proponuję, zabrać tym nierobom zasiłki z MOPS, niech szczury jedzą ja tam szczurów nie widziałem normalny łapownik rata to co mówi sołtys ludzie od mieszkańców Ożarowa nic nie kupujcie mają wszystko skażone sami się do tego przyznają nawet zboża. Matko jedyna co ten opowiada wg niego Ożarów należy spalić napalmem dla dobra powiatu opolskiego
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 29 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!