Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 lipca 2009 r.
15:56
Edytuj ten wpis

Pięć osób z Łęcznej i Lublina zginęło przez konar na drodze (zobacz przebieg wypadku)

0 17 A A

Kierowca próbował ominąć zwalony na jezdnię konar, wpadł w poślizg i wjechał pod ciężarówkę. Zginęła cała, pięcioosobowa rodzina. Do tragedii doszło w miejscowości Chustki pod Szydłowcem na Mazowszu w czasie burzy w środę w nocy. Świadkami tragedii byli strażacy jadący do gałęzi..

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Infografika: Tomasz Piekut-Jóźwicki

Świadkami wypadku byli strażacy z Szydłowca (Mazowieckie). Tuż przed godziną 23 w środę dostali zgłoszenie, że kilka kilometrów ze miastem, w miejscowości Chustki, drogę tarasuje konar drzewa strącony przez burzę. Ruszyli, żeby go usunąć. Zabrakło im kilka sekund.

– Nasz wóz jechał tuż za ciężarówką z kruszywem – mówi Bartłomiej Wilczyński, rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szydłowcu. – Z przeciwka nadjechał osobowy mitsubishi carisma. Strażacy widzieli, jak próbując ominąć konar, wpadł w poślizg i bokiem zjechał na przeciwny pas jezdni. Tam zderzył się z ciężarówką.

Strażacy pospieszyli na ratunek. Ale wszyscy z osobowego samochodu zginęli na miejscu. Wczoraj policjanci ustalili ich nazwiska. Wszyscy są mieszkańcami Lubelszczyzny. Autem kierował 49-letni mieszkaniec Lublina.

Towarzyszyły mu cztery osoby: 48-letni lublinianin, 45-letni mieszkaniec Łęcznej oraz jeszcze jeden mężczyzna i kobieta. Policja do dzisiejszego popołudnia nie podawała ich danych, bo czekała aż tożsamość ofiar potwierdzą ich rodziny.

– Jednak wszystko wskazuje na to, że samochodem jechały osoby blisko ze sobą spokrewnione: rodzice (anonimowi na razie mężczyzna i kobieta – dop. red.) z synami oraz zięciem – mówi nadkomisarz Jarosław Kaprzyk z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Bez większych obrażeń wyszedł z wypadku kierowca tira, 36-letni mieszkaniec Wołomina. Wiadomo już, że był trzeźwy. Policja wstępnie ustaliła, że nie miał szans na uniknięcie wypadku.

Strażacy z Szydłowca twierdzą, że konar tarasujący drogę nie był aż tak duży, żeby nie można było go ściągnąć na pobocze bez specjalistycznego sprzętu.

– Ale kierowcy w takich sytuacjach reagują różnie – mówi Wilczyński. – Jedni sami usuwają zawalidrogę, inni dzwonią po strażaków.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi szydłowiecka prokuratura. Dokładny przebieg tragedii ustali biegły z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~anonim~ / 26 lipca 2009 o 23:16
0
gość.. napisał:
[*] [*] dla Komara i jego rodziny ..
[*] [*] Panie Krzyśku będzie nam Pana brakowało.............. Kondolencje dla rodziny
Avatar
gość.. / 25 lipca 2009 o 21:40
0
[*] [*] dla Komara i jego rodziny ..
Avatar
dren / 25 lipca 2009 o 18:41
0
'GOŚCIU' TWOJA RODZINA ZABIŁA SIĘ A TY TAKIE SŁOWA RZUCASZ POMÓDL SIĘ ZA NICH !
Avatar
ołjee / 24 lipca 2009 o 13:27
0
a kogo obchodzi twoja rodzina? Tu się rozmawia o wypadku i drzewach fajo
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2009 o 12:02
0
Gość napisał:
ZGADZAM SIĘ, ALE ZAWINILI OBYDWAJ KIERUJĄCY !! ZAPEWNE OBAJ WIDZIELI CO DZIEJE SIĘ NA DRODZE.

coooooooooooo wy je***e ciotyyyy co wy możęcie wiedzieć o tym tam ,była moja rodzina a wy sie sprzeczacie co jak i gdzie do lasu jebaććć dziki .... pozzdro faje....
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2009 o 11:58
0
hh napisał:
dalej ekologowie drzewa qwa potrzebne przy drogach

ekolodzy to tępe huje .........
Avatar
Gość / 24 lipca 2009 o 11:56
0
Masz ku*** racje pare osób juz się rozjebało na tych je***ych drzewach///////// a tu właśnie moja familia sie zabiła..
Avatar
~trool323~ / 24 lipca 2009 o 11:53
0
mosquito napisał:
Przykre ale przyczyna tragedii jest zupełnie inna. W tym przypadku ewidentnie zawinił kierujący pojazdem nie przystając na poboczu i nie czekając na zakończenie burzy. Potem należało nie omijać leżący konar ale spróbować go usunąć oczywiście wcześniej oznakowując stojący pojazd. Czasami dobrze jest się zastanowić przed napisanie tekstu.
Avatar
olo / 24 lipca 2009 o 10:05
0
wodzo napisał:
po jaki chuuuuujjjjjj te drzewa stoją przy drogach WYCIĄĆ JE WSZYSTKIE
i pier***IĆ jeeebanych EKOLOGÓW

ZGADZAM SIĘ!!! Drzewa mogą sobie być, ale 100m od pasa drogowego!!!
Obecnie korony drzew są nad jezdnią. Niech jakaś gałąź się obłamie i tragedia gotowa.
Avatar
wodzo / 23 lipca 2009 o 21:58
0
po jaki chuuuuujjjjjj te drzewa stoją przy drogach WYCIĄĆ JE WSZYSTKIE
i pier***IĆ jeeebanych EKOLOGÓW
Avatar
~anonim~ / 26 lipca 2009 o 23:16
0
gość.. napisał:
[*] [*] dla Komara i jego rodziny ..
[*] [*] Panie Krzyśku będzie nam Pana brakowało.............. Kondolencje dla rodziny
Avatar
gość.. / 25 lipca 2009 o 21:40
0
[*] [*] dla Komara i jego rodziny ..
Avatar
dren / 25 lipca 2009 o 18:41
0
'GOŚCIU' TWOJA RODZINA ZABIŁA SIĘ A TY TAKIE SŁOWA RZUCASZ POMÓDL SIĘ ZA NICH !
Avatar
ołjee / 24 lipca 2009 o 13:27
0
a kogo obchodzi twoja rodzina? Tu się rozmawia o wypadku i drzewach fajo
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2009 o 12:02
0
Gość napisał:
ZGADZAM SIĘ, ALE ZAWINILI OBYDWAJ KIERUJĄCY !! ZAPEWNE OBAJ WIDZIELI CO DZIEJE SIĘ NA DRODZE.

coooooooooooo wy je***e ciotyyyy co wy możęcie wiedzieć o tym tam ,była moja rodzina a wy sie sprzeczacie co jak i gdzie do lasu jebaććć dziki .... pozzdro faje....
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2009 o 11:58
0
hh napisał:
dalej ekologowie drzewa qwa potrzebne przy drogach

ekolodzy to tępe huje .........
Avatar
Gość / 24 lipca 2009 o 11:56
0
Masz ku*** racje pare osób juz się rozjebało na tych je***ych drzewach///////// a tu właśnie moja familia sie zabiła..
Avatar
~trool323~ / 24 lipca 2009 o 11:53
0
mosquito napisał:
Przykre ale przyczyna tragedii jest zupełnie inna. W tym przypadku ewidentnie zawinił kierujący pojazdem nie przystając na poboczu i nie czekając na zakończenie burzy. Potem należało nie omijać leżący konar ale spróbować go usunąć oczywiście wcześniej oznakowując stojący pojazd. Czasami dobrze jest się zastanowić przed napisanie tekstu.
Avatar
olo / 24 lipca 2009 o 10:05
0
wodzo napisał:
po jaki chuuuuujjjjjj te drzewa stoją przy drogach WYCIĄĆ JE WSZYSTKIE
i pier***IĆ jeeebanych EKOLOGÓW

ZGADZAM SIĘ!!! Drzewa mogą sobie być, ale 100m od pasa drogowego!!!
Obecnie korony drzew są nad jezdnią. Niech jakaś gałąź się obłamie i tragedia gotowa.
Avatar
wodzo / 23 lipca 2009 o 21:58
0
po jaki chuuuuujjjjjj te drzewa stoją przy drogach WYCIĄĆ JE WSZYSTKIE
i pier***IĆ jeeebanych EKOLOGÓW
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 23 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 15

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!