Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 lipca 2009 r.
15:56
Edytuj ten wpis

Pięć osób z Łęcznej i Lublina zginęło przez konar na drodze (zobacz przebieg wypadku)

0 17 A A

Kierowca próbował ominąć zwalony na jezdnię konar, wpadł w poślizg i wjechał pod ciężarówkę. Zginęła cała, pięcioosobowa rodzina. Do tragedii doszło w miejscowości Chustki pod Szydłowcem na Mazowszu w czasie burzy w środę w nocy. Świadkami tragedii byli strażacy jadący do gałęzi..

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Infografika: Tomasz Piekut-Jóźwicki

Świadkami wypadku byli strażacy z Szydłowca (Mazowieckie). Tuż przed godziną 23 w środę dostali zgłoszenie, że kilka kilometrów ze miastem, w miejscowości Chustki, drogę tarasuje konar drzewa strącony przez burzę. Ruszyli, żeby go usunąć. Zabrakło im kilka sekund.

– Nasz wóz jechał tuż za ciężarówką z kruszywem – mówi Bartłomiej Wilczyński, rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szydłowcu. – Z przeciwka nadjechał osobowy mitsubishi carisma. Strażacy widzieli, jak próbując ominąć konar, wpadł w poślizg i bokiem zjechał na przeciwny pas jezdni. Tam zderzył się z ciężarówką.

Strażacy pospieszyli na ratunek. Ale wszyscy z osobowego samochodu zginęli na miejscu. Wczoraj policjanci ustalili ich nazwiska. Wszyscy są mieszkańcami Lubelszczyzny. Autem kierował 49-letni mieszkaniec Lublina.

Towarzyszyły mu cztery osoby: 48-letni lublinianin, 45-letni mieszkaniec Łęcznej oraz jeszcze jeden mężczyzna i kobieta. Policja do dzisiejszego popołudnia nie podawała ich danych, bo czekała aż tożsamość ofiar potwierdzą ich rodziny.

– Jednak wszystko wskazuje na to, że samochodem jechały osoby blisko ze sobą spokrewnione: rodzice (anonimowi na razie mężczyzna i kobieta – dop. red.) z synami oraz zięciem – mówi nadkomisarz Jarosław Kaprzyk z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Bez większych obrażeń wyszedł z wypadku kierowca tira, 36-letni mieszkaniec Wołomina. Wiadomo już, że był trzeźwy. Policja wstępnie ustaliła, że nie miał szans na uniknięcie wypadku.

Strażacy z Szydłowca twierdzą, że konar tarasujący drogę nie był aż tak duży, żeby nie można było go ściągnąć na pobocze bez specjalistycznego sprzętu.

– Ale kierowcy w takich sytuacjach reagują różnie – mówi Wilczyński. – Jedni sami usuwają zawalidrogę, inni dzwonią po strażaków.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi szydłowiecka prokuratura. Dokładny przebieg tragedii ustali biegły z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~anonim~ / 26 lipca 2009 o 23:16
0
gość.. napisał:
[*] [*] dla Komara i jego rodziny ..
[*] [*] Panie Krzyśku będzie nam Pana brakowało.............. Kondolencje dla rodziny
Avatar
gość.. / 25 lipca 2009 o 21:40
0
[*] [*] dla Komara i jego rodziny ..
Avatar
dren / 25 lipca 2009 o 18:41
0
'GOŚCIU' TWOJA RODZINA ZABIŁA SIĘ A TY TAKIE SŁOWA RZUCASZ POMÓDL SIĘ ZA NICH !
Avatar
ołjee / 24 lipca 2009 o 13:27
0
a kogo obchodzi twoja rodzina? Tu się rozmawia o wypadku i drzewach fajo
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2009 o 12:02
0
Gość napisał:
ZGADZAM SIĘ, ALE ZAWINILI OBYDWAJ KIERUJĄCY !! ZAPEWNE OBAJ WIDZIELI CO DZIEJE SIĘ NA DRODZE.

coooooooooooo wy je***e ciotyyyy co wy możęcie wiedzieć o tym tam ,była moja rodzina a wy sie sprzeczacie co jak i gdzie do lasu jebaććć dziki .... pozzdro faje....
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2009 o 11:58
0
hh napisał:
dalej ekologowie drzewa qwa potrzebne przy drogach

ekolodzy to tępe huje .........
Avatar
Gość / 24 lipca 2009 o 11:56
0
Masz ku*** racje pare osób juz się rozjebało na tych je***ych drzewach///////// a tu właśnie moja familia sie zabiła..
Avatar
~trool323~ / 24 lipca 2009 o 11:53
0
mosquito napisał:
Przykre ale przyczyna tragedii jest zupełnie inna. W tym przypadku ewidentnie zawinił kierujący pojazdem nie przystając na poboczu i nie czekając na zakończenie burzy. Potem należało nie omijać leżący konar ale spróbować go usunąć oczywiście wcześniej oznakowując stojący pojazd. Czasami dobrze jest się zastanowić przed napisanie tekstu.
Avatar
olo / 24 lipca 2009 o 10:05
0
wodzo napisał:
po jaki chuuuuujjjjjj te drzewa stoją przy drogach WYCIĄĆ JE WSZYSTKIE
i pier***IĆ jeeebanych EKOLOGÓW

ZGADZAM SIĘ!!! Drzewa mogą sobie być, ale 100m od pasa drogowego!!!
Obecnie korony drzew są nad jezdnią. Niech jakaś gałąź się obłamie i tragedia gotowa.
Avatar
wodzo / 23 lipca 2009 o 21:58
0
po jaki chuuuuujjjjjj te drzewa stoją przy drogach WYCIĄĆ JE WSZYSTKIE
i pier***IĆ jeeebanych EKOLOGÓW
Avatar
~anonim~ / 26 lipca 2009 o 23:16
0
gość.. napisał:
[*] [*] dla Komara i jego rodziny ..
[*] [*] Panie Krzyśku będzie nam Pana brakowało.............. Kondolencje dla rodziny
Avatar
gość.. / 25 lipca 2009 o 21:40
0
[*] [*] dla Komara i jego rodziny ..
Avatar
dren / 25 lipca 2009 o 18:41
0
'GOŚCIU' TWOJA RODZINA ZABIŁA SIĘ A TY TAKIE SŁOWA RZUCASZ POMÓDL SIĘ ZA NICH !
Avatar
ołjee / 24 lipca 2009 o 13:27
0
a kogo obchodzi twoja rodzina? Tu się rozmawia o wypadku i drzewach fajo
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2009 o 12:02
0
Gość napisał:
ZGADZAM SIĘ, ALE ZAWINILI OBYDWAJ KIERUJĄCY !! ZAPEWNE OBAJ WIDZIELI CO DZIEJE SIĘ NA DRODZE.

coooooooooooo wy je***e ciotyyyy co wy możęcie wiedzieć o tym tam ,była moja rodzina a wy sie sprzeczacie co jak i gdzie do lasu jebaććć dziki .... pozzdro faje....
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2009 o 11:58
0
hh napisał:
dalej ekologowie drzewa qwa potrzebne przy drogach

ekolodzy to tępe huje .........
Avatar
Gość / 24 lipca 2009 o 11:56
0
Masz ku*** racje pare osób juz się rozjebało na tych je***ych drzewach///////// a tu właśnie moja familia sie zabiła..
Avatar
~trool323~ / 24 lipca 2009 o 11:53
0
mosquito napisał:
Przykre ale przyczyna tragedii jest zupełnie inna. W tym przypadku ewidentnie zawinił kierujący pojazdem nie przystając na poboczu i nie czekając na zakończenie burzy. Potem należało nie omijać leżący konar ale spróbować go usunąć oczywiście wcześniej oznakowując stojący pojazd. Czasami dobrze jest się zastanowić przed napisanie tekstu.
Avatar
olo / 24 lipca 2009 o 10:05
0
wodzo napisał:
po jaki chuuuuujjjjjj te drzewa stoją przy drogach WYCIĄĆ JE WSZYSTKIE
i pier***IĆ jeeebanych EKOLOGÓW

ZGADZAM SIĘ!!! Drzewa mogą sobie być, ale 100m od pasa drogowego!!!
Obecnie korony drzew są nad jezdnią. Niech jakaś gałąź się obłamie i tragedia gotowa.
Avatar
wodzo / 23 lipca 2009 o 21:58
0
po jaki chuuuuujjjjjj te drzewa stoją przy drogach WYCIĄĆ JE WSZYSTKIE
i pier***IĆ jeeebanych EKOLOGÓW
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chirurdzy z wielu krajów na kongresie w Lublinie

Chirurdzy z wielu krajów na kongresie w Lublinie 0 0

700 specjalistów z Europy, USA, Kanady i Azji ma przyjechać na Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej, który zaczyna się 27 września w Lublinie.

Miała 60 km do szpitala, zaczęła rodzić. Policjanci pilotowali auto

Miała 60 km do szpitala, zaczęła rodzić. Policjanci pilotowali auto 0 0

Liczyła się każda minuta, a mężczyzna nie znał drogi do szpitala, o pilną pomoc poprosił puławskich policjantów. Dzięki pilotażowi mundurowych, 34-latka na czas dotarła trakt porodowy.

EMOstrefa w szpitalu w Zamościu. Lepsze warunki dla rodziców i dzieci

EMOstrefa w szpitalu w Zamościu. Lepsze warunki dla rodziców i dzieci 1 0

W Zamojskim Szpitalu Niepublicznym powstaje EMOstrefa. Rodzice najmłodszych pacjentów będę mieli lepsze warunki do przebywania ze swoimi dziećmi.

Przedwojenne andrzejki. Potańcówka w Teatrze Osterwy
30 listopada 2018, 20:00

Przedwojenne andrzejki. Potańcówka w Teatrze Osterwy 0 0

Teatr zaprasza na… potańcówkę. Do tańca zagra Mała Orkiestra Dancingowa. Można już rezerwować miejsca, koszt biletu to 150 zł od osoby

Wypadł z drogi, dachował na polu. Przestraszyła go ciężarówka?

Wypadł z drogi, dachował na polu. Przestraszyła go ciężarówka? 0 1

Dwie osoby trafiły do szpitala po tym jak samochód osobowy wypadł z drogi i dachował na polu. Kierowca tłumaczył, że przestraszył się jadącej z naprzeciwka ciężarówki.

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów 0 0

Wybory samorządowe 2018. Lista kandydatów na wójta w powiecie janowskim

"Nie będę ściągać imigrantów" - obiecuje kandydat na prezydenta Lublina

"Nie będę ściągać imigrantów" - obiecuje kandydat na prezydenta Lublina 0 16

O swoich pomysłach na „politykę migracyjną Lublina” opowiadał dziś kandydujący na prezydenta miasta poseł Jakub Kulesza startujący w wyborach z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Przejechał jej po stopie wózkiem widłowym. 22-latka w szpitalu

Przejechał jej po stopie wózkiem widłowym. 22-latka w szpitalu 0 5

22-latka trafiła do szpitala po tym jak kierowca wózka widłowego przejechał jej po stopie.

Obieraczki kapuściane w Skansenie
30 września 2018, 14:00

Obieraczki kapuściane w Skansenie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na pokaz obieraczek kapuścianych, który odbędzie się 30 września o godz. 14.

Kandydat częstuje kiełbasą, zapowiada promocję na stacji paliw i domowy trunek

Kandydat częstuje kiełbasą, zapowiada promocję na stacji paliw i domowy trunek 23 6

Wyborców nie można częstować alkoholem. Kaszanką tak, o ile jest faktura. Takie wskazówki otrzymują kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Tymczasem jeden z nich zaprasza na „promocję” na stacji paliw swojej żony, na której pojawi się m.in. „domowy trunek”

Czas na przełamanie Wisły Puławy

Czas na przełamanie Wisły Puławy 5 0

Dzisiaj zagra też Wisła Puławy. Drużyna Jacka Magnuszewskiego w ramach pierwszej rundy centralnych rozgrywek Pucharu Polski zmierzy się na wyjeździe z GKS Drwinia (godz. 16)

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer
26 września 2018, 13:00

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer 0 0

Człowiek stojący na gzymsie, taśma opasująca budynek Ratusza i pobliskiego kościoła, płomienie buchające z okien kamienicy. Okazja, by dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi w środę i sobotę.

Otwierasz firmę? Zadbaj o księgowość!

Otwierasz firmę? Zadbaj o księgowość! 0

Wielu ludzi, otwierając swoją pierwszą firmę, nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu finansami oraz w prowadzeniu księgowości. A to przecież fundamenty, na których powinna opierać się cała działalność. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, co zrobić, aby początek Twojej własnej działalności gospodarczej nie był taki straszny, jak go malują. A pomoże nam w tym narzędzie Taxomatic.

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana 0 1

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 30-latka z gm. Poniatowa, która zapomniała odebrać dzieci ze szkoły w Kraczewicach Prywatnych.

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym?

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym? 0

Sezon zimowy za pasem, a Ty nie masz jeszcze sprzętu na stok? Zastanawiasz się na pewno, co kupić, aby być dobrze przygotowanym na śnieżną zabawę. Przyjrzyjmy się, na co warto zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!