Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 marca 2009 r.
18:37
Edytuj ten wpis

PIT 2008: Uważaj przy uldze na dzieci

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 9 A A

Załącznik PIT/O, który trzeba wypełnić, by odliczyć ulgę na dziecko zawiera rubryki, których nie należy wypełniać. Ten, kto to zrobi, może mieć kłopoty, włącznie z utratą pieniędzy - ostrzegł wczoraj TVN CNBC Biznes.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tym roku możemy sobie odliczyć od podatku 1174 zł za każde dziecko. Jak to zrobić poprawnie?

- By skorzystać z ulgi, należy wypełnić załącznik PIT/O - tłumaczy Marta Szpakowska, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie. - Musimy jednak ominąć tę część, która dotyczy przyszłego roku, a została wydrukowana na obowiązującym w tym roku formularzu.

W rozliczeniu za 2008 rok części E na stronie 3 podatnik nie powinien wypełniać w ogóle. W formularzu PIT/O wypełniamy jedynie poz. 34 (liczba dzieci), oraz poz. 35 (kwota odliczenia), ewentualnie poz. 36 (gdy kwotę odliczeń wykazuje małżonek).

- Błędne wypełnienie załącznika nie spowoduje, że stracimy prawo do ulgi. Być może jednak będziemy musieli złożyć korektę. Dlatego lepiej uważnie przeczytać całą treść załącznika, zanim go wypełnimy - radzi Szpakowska.

Więcej na www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 6 marca 2009 o 16:42
0
Minist.Finansow zgodnie z orzeczeniem NSA ma obowiazek udzielic informacji i dac interpretacje.przepisow.
Urzegnicy US udzielaja blednych informacji np.o uldze meldunkowej co powoduje przekroczenie terminu zgloszenia do US.Sam musialem znalezc interpretacie MF i tak Przy sprzedazy mieszkania liczy sie czas 12 miesiecznego zameldowania kiedykolwiek np w latach 60,70 ,80 itp
Termin 14 dniowy zgloszenia po sprzedazy wydluzony zostal do 30.4 09. w przypadku sprzedazu w 2008r i do 30.04.2010 w przypadku sprzedazy w 2009r.Reguluja to przepisy przejsciowe do Ustawy PIT .Dzieki niedoinformowanym urzednikom fiskusa podatnicy ktorzy sprzedali mieszkania i nie skorzystali z ulgi meldunkowej moga jeszcze upominac sie o odliczenie ulgi. zarzadzenie MF. z 2008 r.
Minist.Finansow zgodnie z orzeczeniem NSA ma obowiazek udzielic informacji i dac interpretacje.przepisow.
Urzegnicy US udzielaja blednych informacji np.o uldze meldunkowej co powoduje przekroczenie terminu zgloszenia do US.Sam musialem znalezc interpretacie MF i tak Przy sprzedazy mieszkania liczy sie czas 12 miesiecznego zameldowania kiedykolwiek np w latach 60,70 ,80 itp
Termin 14 dniowy zgloszenia po sprzedazy wydluzony zostal do 30.4 09. w przypadku sprzedazu w 2008r i do 30.04.2010 w przypadku sprzedazy w 2009r.Regu... rozwiń
Avatar
clock / 6 marca 2009 o 12:00
0
Szpakoska-dobreradydlagromady-urzędniczy łbie nie mogłaś gadać wcześniej?zapłacisz za biletautobusowy niedaruję
Avatar
Gość / 6 marca 2009 o 10:33
0
MĄDRZY DZIENNIKARZE nie mogliście przestrzegać przed wypełnianiem tego dziadostwa w styczniu??? teraz napiszcie o MARNOTRASTWIE PAPIERU i kto za to zapłaci To jest celowa robota żeby opózniać wypłaty!!!!
Avatar
ziomek / 6 marca 2009 o 10:06
0
a co robi urzędniczka przyjmująca pity dobre wrażenie??? ona ma to SPRAWDZAĆ!!!a jeśli nie wiedziała to niech teraz oddziera kartki!!!Niech mi tylko opóznią wypłatę to niech się dobrze trzymają stołków puławskie nieroby i darmozjady!!!
Avatar
Ania / 6 marca 2009 o 09:49
0
A co Pani Urzędnik powie na następujące polecenie w cześci C PIT/O str. 2 wiersz 3:
"W przypadku wypełnienia poz. 34, 35 lub 36, NALEŻY (wyr. moje) wypełnić część E...".
Gdzie sens i logika uroczego "tfurcy" PITów?
Avatar
urzędnik / 6 marca 2009 o 07:53
0
Drodzy Podatnicy,
załącznik PIT/O część E zawiera INFORMACJE O DZIECIACH WYKAZANYCH W POZ.34
Jak WÓŁ przy tytule tej części załącznika jest cyferka 4) -objaśnienie do niej: patrz dół strony - OBOWIĄZKU WYPEŁNIANIA TEJ CZĘŚCI NIE MAJĄ PODATNICY, KTÓRZY PIT/O SKŁADAJĄ WRAZ Z ZEZNANIEM PODATKOWYM ZA 2008 R.
Więc w czym problem? czy ktoś coś zataił? Czy ta informacja jest niejasna? W wystarczający sposób została przekazana wypełniającemu druk!
Pamiętajmy, że uważne czytanie i wypełnianie druków lub umów nie dotyczy tylko tych podatkowych. Ku własnemu spokojowi i bezpieczeństwu.
Drodzy Podatnicy,
załącznik PIT/O część E zawiera INFORMACJE O DZIECIACH WYKAZANYCH W POZ.34
Jak WÓŁ przy tytule tej części załącznika jest cyferka 4) -objaśnienie do niej: patrz dół strony - OBOWIĄZKU WYPEŁNIANIA TEJ CZĘŚCI NIE MAJĄ PODATNICY, KTÓRZY PIT/O SKŁADAJĄ WRAZ Z ZEZNANIEM PODATKOWYM ZA 2008 R.
Więc w czym problem? czy ktoś coś zataił? Czy ta informacja jest niejasna? W wystarczający sposób została przekazana wypełniającemu druk!
Pamiętajmy, że uważne czytanie i wypełnianie druków lub umów nie dotyczy ... rozwiń
Avatar
Prymityw / 6 marca 2009 o 07:41
0
Trochę konsekwencji Panie Redaktorze, w końcu można stracić te pieniądze jak sugeruje nagłówek, czy też nie można jak sugeruje pani z Urzędu Skarbowego ?
Avatar
e / 6 marca 2009 o 07:39
0
Szukanie afery....
Na dole strony 3 załącznika PIT/O jest napisane: "Obowiązku wypełniania tej części (część E załącznika) nie mają podatnicy, którzy załącznik PIT/O składają wraz z zeznaniem podatkowym za 2008 r." Rozumiem to w ten sposób, że wypełnienie części E nie skutkuje koniecznością złożenia korekty, jeżeli dziecko urodziło się przed 2008 rokiem. Jeżeli natomiast dziecko urodziło się w 2008 roku i dokonaliśmy odliczenia tylko za miesiące, w których dziecko już było urodzone (np. urodzone w maju, to odliczenie wpisaliśmy tylko za miesiące począwszy od maja) musimy dokonać korekty, aby odliczyć pełną kwotę.
Ja tak to rozumiem - jeżeli się mylę, proszę o sprostowanie.
pozdrawiam
e
Szukanie afery....
Na dole strony 3 załącznika PIT/O jest napisane: "Obowiązku wypełniania tej części (część E załącznika) nie mają podatnicy, którzy załącznik PIT/O składają wraz z zeznaniem podatkowym za 2008 r." Rozumiem to w ten sposób, że wypełnienie części E nie skutkuje koniecznością złożenia korekty, jeżeli dziecko urodziło się przed 2008 rokiem. Jeżeli natomiast dziecko urodziło się w 2008 roku i dokonaliśmy odliczenia tylko za miesiące, w których dziecko już było urodzone (np. urodzone w maju, to odliczenie wpisaliś... rozwiń
Avatar
retor / 6 marca 2009 o 06:31
0
Kto wymyślił?
Kto opracował?
Kto podjął decyzję o wydrukowaniu?
Kto wziął za to wynagrodzenie?
Ile czasu, benzyny, emocji straci się na korekty?
Kiedy wreszcie można będzie liczyć, że urzędnik opłacany z naszych podatków będzie nam pomocny?
No, może starczy tych retorycznych pytań!!!
Avatar
polak / 6 marca 2009 o 16:42
0
Minist.Finansow zgodnie z orzeczeniem NSA ma obowiazek udzielic informacji i dac interpretacje.przepisow.
Urzegnicy US udzielaja blednych informacji np.o uldze meldunkowej co powoduje przekroczenie terminu zgloszenia do US.Sam musialem znalezc interpretacie MF i tak Przy sprzedazy mieszkania liczy sie czas 12 miesiecznego zameldowania kiedykolwiek np w latach 60,70 ,80 itp
Termin 14 dniowy zgloszenia po sprzedazy wydluzony zostal do 30.4 09. w przypadku sprzedazu w 2008r i do 30.04.2010 w przypadku sprzedazy w 2009r.Reguluja to przepisy przejsciowe do Ustawy PIT .Dzieki niedoinformowanym urzednikom fiskusa podatnicy ktorzy sprzedali mieszkania i nie skorzystali z ulgi meldunkowej moga jeszcze upominac sie o odliczenie ulgi. zarzadzenie MF. z 2008 r.
Minist.Finansow zgodnie z orzeczeniem NSA ma obowiazek udzielic informacji i dac interpretacje.przepisow.
Urzegnicy US udzielaja blednych informacji np.o uldze meldunkowej co powoduje przekroczenie terminu zgloszenia do US.Sam musialem znalezc interpretacie MF i tak Przy sprzedazy mieszkania liczy sie czas 12 miesiecznego zameldowania kiedykolwiek np w latach 60,70 ,80 itp
Termin 14 dniowy zgloszenia po sprzedazy wydluzony zostal do 30.4 09. w przypadku sprzedazu w 2008r i do 30.04.2010 w przypadku sprzedazy w 2009r.Regu... rozwiń
Avatar
clock / 6 marca 2009 o 12:00
0
Szpakoska-dobreradydlagromady-urzędniczy łbie nie mogłaś gadać wcześniej?zapłacisz za biletautobusowy niedaruję
Avatar
Gość / 6 marca 2009 o 10:33
0
MĄDRZY DZIENNIKARZE nie mogliście przestrzegać przed wypełnianiem tego dziadostwa w styczniu??? teraz napiszcie o MARNOTRASTWIE PAPIERU i kto za to zapłaci To jest celowa robota żeby opózniać wypłaty!!!!
Avatar
ziomek / 6 marca 2009 o 10:06
0
a co robi urzędniczka przyjmująca pity dobre wrażenie??? ona ma to SPRAWDZAĆ!!!a jeśli nie wiedziała to niech teraz oddziera kartki!!!Niech mi tylko opóznią wypłatę to niech się dobrze trzymają stołków puławskie nieroby i darmozjady!!!
Avatar
Ania / 6 marca 2009 o 09:49
0
A co Pani Urzędnik powie na następujące polecenie w cześci C PIT/O str. 2 wiersz 3:
"W przypadku wypełnienia poz. 34, 35 lub 36, NALEŻY (wyr. moje) wypełnić część E...".
Gdzie sens i logika uroczego "tfurcy" PITów?
Avatar
urzędnik / 6 marca 2009 o 07:53
0
Drodzy Podatnicy,
załącznik PIT/O część E zawiera INFORMACJE O DZIECIACH WYKAZANYCH W POZ.34
Jak WÓŁ przy tytule tej części załącznika jest cyferka 4) -objaśnienie do niej: patrz dół strony - OBOWIĄZKU WYPEŁNIANIA TEJ CZĘŚCI NIE MAJĄ PODATNICY, KTÓRZY PIT/O SKŁADAJĄ WRAZ Z ZEZNANIEM PODATKOWYM ZA 2008 R.
Więc w czym problem? czy ktoś coś zataił? Czy ta informacja jest niejasna? W wystarczający sposób została przekazana wypełniającemu druk!
Pamiętajmy, że uważne czytanie i wypełnianie druków lub umów nie dotyczy tylko tych podatkowych. Ku własnemu spokojowi i bezpieczeństwu.
Drodzy Podatnicy,
załącznik PIT/O część E zawiera INFORMACJE O DZIECIACH WYKAZANYCH W POZ.34
Jak WÓŁ przy tytule tej części załącznika jest cyferka 4) -objaśnienie do niej: patrz dół strony - OBOWIĄZKU WYPEŁNIANIA TEJ CZĘŚCI NIE MAJĄ PODATNICY, KTÓRZY PIT/O SKŁADAJĄ WRAZ Z ZEZNANIEM PODATKOWYM ZA 2008 R.
Więc w czym problem? czy ktoś coś zataił? Czy ta informacja jest niejasna? W wystarczający sposób została przekazana wypełniającemu druk!
Pamiętajmy, że uważne czytanie i wypełnianie druków lub umów nie dotyczy ... rozwiń
Avatar
Prymityw / 6 marca 2009 o 07:41
0
Trochę konsekwencji Panie Redaktorze, w końcu można stracić te pieniądze jak sugeruje nagłówek, czy też nie można jak sugeruje pani z Urzędu Skarbowego ?
Avatar
e / 6 marca 2009 o 07:39
0
Szukanie afery....
Na dole strony 3 załącznika PIT/O jest napisane: "Obowiązku wypełniania tej części (część E załącznika) nie mają podatnicy, którzy załącznik PIT/O składają wraz z zeznaniem podatkowym za 2008 r." Rozumiem to w ten sposób, że wypełnienie części E nie skutkuje koniecznością złożenia korekty, jeżeli dziecko urodziło się przed 2008 rokiem. Jeżeli natomiast dziecko urodziło się w 2008 roku i dokonaliśmy odliczenia tylko za miesiące, w których dziecko już było urodzone (np. urodzone w maju, to odliczenie wpisaliśmy tylko za miesiące począwszy od maja) musimy dokonać korekty, aby odliczyć pełną kwotę.
Ja tak to rozumiem - jeżeli się mylę, proszę o sprostowanie.
pozdrawiam
e
Szukanie afery....
Na dole strony 3 załącznika PIT/O jest napisane: "Obowiązku wypełniania tej części (część E załącznika) nie mają podatnicy, którzy załącznik PIT/O składają wraz z zeznaniem podatkowym za 2008 r." Rozumiem to w ten sposób, że wypełnienie części E nie skutkuje koniecznością złożenia korekty, jeżeli dziecko urodziło się przed 2008 rokiem. Jeżeli natomiast dziecko urodziło się w 2008 roku i dokonaliśmy odliczenia tylko za miesiące, w których dziecko już było urodzone (np. urodzone w maju, to odliczenie wpisaliś... rozwiń
Avatar
retor / 6 marca 2009 o 06:31
0
Kto wymyślił?
Kto opracował?
Kto podjął decyzję o wydrukowaniu?
Kto wziął za to wynagrodzenie?
Ile czasu, benzyny, emocji straci się na korekty?
Kiedy wreszcie można będzie liczyć, że urzędnik opłacany z naszych podatków będzie nam pomocny?
No, może starczy tych retorycznych pytań!!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 0 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 10 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 15 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 6 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 28 13

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 19 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!