Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

13 maja 2010 r.
16:22
Edytuj ten wpis

Poderżnął żonie gardło, dostał 15 lat więzienia. Rodzina: wyrok jest niesprawiedliwy

0 13 A A

Po krótkiej naradzie, sąd w równie krótkich słowach ogłosił wyrok: 15 lat więzienia dla zabójcy z Chodla. – Nawet nie usłyszałam dlaczego tak mało dostał – mówi Zyta Kot, matka zamordowanej przez Marka W. Doroty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urszula Nowakowska, z Fundacji Centrum Praw Kobiet, która obserwowała proces, krytykuje trzy sądowe decyzje: pierwsza to wypuszczenie Marka W. z aresztu. W konsekwencji dwa dni później mężczyzna zabił żonę. Druga: utajnienie przez sąd jego procesu. Trzecia: wymiar kary.

– Podobne wyroki dostają kobiety maltretowane przez mężów, które nie wytrzymały takiego traktowania i zabiły – mówi Urszula Nowakowska. – Tak samo został potraktowany sprawca, który przed zabójstwem znęcał się nad żoną. To nie jest zgodne z zasadami sprawiedliwości społecznej.

Bo nie znęcał się drastycznie

W połowie stycznia ub. roku Marek W. trafił do aresztu. Po kolejnej awanturze jego żona zawiadomiła policję, że się nad nią znęca. Miejscowe organy ścigania zareagowały zdecydowanie: policjanci zatrzymali brutala, a prokuratura wystąpiła o jego aresztowanie. Uznała, że Marek W. zagraża kobiecie. Sąd w Opolu Lubelskim też był takiego zdania i mężczyzna trafił za kratki.

– To był drań, zdemolował całe mieszkanie. Nie pracował. Siostra cała rodzinę musiała utrzymywać. Wielokrotnie było zgłaszane na policję, że znęca się nad Dorotą – opowiadała nam rodzina kobiety, kilka dni po zbrodni.

Niestety, to nie było takie oczywiste dla sędziów z Sądu Okręgowego w Lublinie, do którego Marek W. się odwołał. Uwierzyli, że nie zrobi krzywdy żonie i wypuścili go z aresztu. Ich zdaniem nie znęcał się nad nią drastycznie, kobieta w obronie oddawała mu ciosy, a przed ponad rokiem wycofała na niego poprzednią skargę.

Do Chodla mężczyzna wrócił 20 lutego ub. roku. Pierwszą noc spędził u kolegi. Następnego dnia wrócił do domu i kazał dzieciom zawołać teściów. Groził, że inaczej zabije Dorotę.

Zwłoki Doroty W. znalazła jej matka. Kobieta miała poderżnięte gardło. Marek W. został zatrzymany już po kilkunastu minutach w pobliżu domu.

Dla dobra dzieci

Proces rozpoczął się pod koniec ub. roku. Nie wiadomo jak Marek W. się tłumaczył, bo sprawa toczyła się za drzwiami zamkniętymi "ze względu na ważny interes prywatny i dobro dzieci”. Jawności chciała rodzina zabitej, opiekun dzieci na których dobro powołał się sąd.

– Sąd utajnił proces ze względu na dobro dzieci, a czy wziął je pod uwagę dając zabójcy 15 lat więzienia? – pyta Zyta Kot, matka zamordowanej. – Jak go przedterminowo wypuszczą za siedem lat to dzieci będą jeszcze nieletnie, będą mieć po 14 i 16 lat.

7 i 9-latkiem opiekują się rodzice Doroty W. – Rozmawiam z nimi o tym, co się stało – dodaje ich babcia. – Już wiedzą o wyroku; usłyszały o nim w środę, bo mieliśmy nastawioną telewizję na Panoramę.

Po krótkiej naradzie

W środę w sądzie zostali przesłuchani ostatni świadkowie. Marek W. jeszcze zabierał głos na rozprawie. Prokurator zażądał skazania go na 25 lat więzienia. A dodatkowo, żeby o warunkowe zwolnienie mógł się ubiegać dopiero po odsiedzeniu 20 lat. Bez takiego obostrzenia mógłby wyjść już po 15 latach. Rodzina zamordowanej chciała dożywocia.

Sąd zdecydował, że wyrok ogłosi jeszcze tego samego dnia. Po krótkiej naradzie skazał Marka W. na 15 lat pozbawienia wolności.

– O motywach wymierzenia takiej kary będzie można powiedzieć jak powstanie pisemne uzasadnienie wyroku – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Złożenie apelacji zapowiada prokuratura i rodzina zamordowanej.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ebola / 16 grudnia 2010 o 15:44
0
[size="5"]to znaczy, że przez lata odbywania kary będzie miał wikt i opierunek, bezpłatną całodobową opiekę medyczną, darmowe leki, ogrzewany salon SPA ze wszystkimi mediami oraz możliwość kształcenia się i dbania o tężyznę fizyczną w siłowni.
A my, płacąc składki i podatki i tyrając jak woły możemy jutro ustawić się w kolejce do zapisania do specjalisty na listopad 2011r.

Kiedy powróci kara śmierci dla bandytów??[/size][center][/center]
Avatar
ada / 16 grudnia 2010 o 14:46
0
[quote name='lex' timestamp='1273785679' post='284949']
Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie.
[/quote]
Avatar
llubellak@op.pl / 14 maja 2010 o 10:32
0
lex napisał:
Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie.


a czy poderżniecie gardła to nie jest szczególne okrucienstwo? a czy znęcanie się nad żoną to nie jest przesłanka że resocializacja w przypadku tego dziada jest pustym słowem! czy zamorodowanie żony na drugi dzien od wyjścia z aresztu też nie jest dowodem na to, że cały ten nasz system prawny ten dziad ma daleko w tyle!!! zastanów się na przyszłośc zanim przeczytasz w googlach co znaczy art 148 KK


a czy poderżniecie gardła to nie jest szczególne okrucienstwo? a czy znęcanie się nad żoną to nie jest przesłanka że resocializacja w przypadku tego dziada jest pustym słowem! czy zamorodowanie żony na drugi dzien od wyjścia z aresztu też nie jest dowodem na to, że cały ten nasz system prawny ten dziad ma daleko w tyle!!! zastanów się na przyszłośc zanim przeczytasz w googlach co znaczy art 148 KK rozwiń
Avatar
Tomasz / 14 maja 2010 o 09:30
0
Nie chodzi o to czy dostał 15 czy 17 czy 25 lat. Bardziej mnie interesuje, co z sędzią który go wypuścił. Jak się pomyli lekarz i ktoś przez to umrze to jest wielka afera. Jak się pomyli sędzia i ktoś przez to straci życie, to nic się nie dzieje.
Avatar
wanda / 14 maja 2010 o 09:15
0
lex napisał:
Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dożywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie.

Taaa, tutaj "jest szansa na resocjalizację sprawcy", he he. Dostał 15 lat, wyjdzie po 7 - 8 latach i będzie wzorem cnót.

Taaa, tutaj "jest szansa na resocjalizację sprawcy", he he. Dostał 15 lat, wyjdzie po 7 - 8 latach i będzie wzorem cnót. rozwiń
Avatar
olo / 14 maja 2010 o 07:01
0
Za PRL-u już by wisiał na sznurku ten sku***el...
Teraz tak się z nimi cackają. Życie za zycie - oto sprawiedliwa kara. Teraz będziemy wszyscy płacić z podatków na jego utrzymanie w pierdlu....
Avatar
Don / 14 maja 2010 o 00:39
0
iw_mar napisał:
"Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie."

Dobrze że ty masz taką wiedzę. I że w swojej wiedzy wierzysz że facet ma szanse na resocjalizację. A czy to nie było zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem? Co miałby zrobić aby szanowny sędzia wziął to pod uwagę - zabić na środku ulicy? Powstaje w Lublinie szkoła dla sędziów i bardzo chciałbym aby właśnie tacy orzekający jeszcze raz pobrali nauki. Szkoda słów i tylko żal że tacy sędziowie pracują u nas.


Nie do końca masz rację tutaj. Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem byłoby wg Sądu, gdyby sprawca ofiarę wcześniej np. torturował, sprawiał dotkliwy długotrwały ból, katował wiele godzin z zamiarem zabicia itp. Wydaje mi się, że sąd uwzględnił fakt, że zabójstwo było szybkie (poderżnięcie gardła trwa chwilę, śmierć następuje dość szybko), wcześniej wysłał dzieci do teściów, żeby nie oglądały samego aktu morderstwa.
Osobiście bym bydlaka wbił na zaostrzony pal aby zdychał kilka dni, ale prawo mamy jakie mamy i de facto została orzeczona maksymalna kara. Niestety. Sądy bardzo rzadko stosują 25 lat albo dożywotnie pozbawienie wolności (podkreślam - nie ma "dożywocia" - chyba, że mówimy o prawie cywilnym i o umowie dożywocia).


Nie do końca masz rację tutaj. Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem byłoby wg Sądu, gdyby sprawca ofiarę wcześniej np. torturował, sprawiał dotkliwy długotrwały ból, katował wiele godzin z zamiarem zabicia itp. Wydaje mi się, że sąd uwzględnił fakt, że zabójstwo było szybkie (poderżnięcie gardła trwa chwilę, śmierć następuje dość szybko), wcześniej wysłał dzieci do teściów, żeby nie oglądały samego aktu morderstwa.
Osobiście bym bydlaka wbił na zaostrzony pal aby zdychał kilka dni, ale prawo mamy jakie mam... rozwiń
Avatar
iw_mar / 13 maja 2010 o 23:41
0
"Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie."

Dobrze że ty masz taką wiedzę. I że w swojej wiedzy wierzysz że facet ma szanse na resocjalizację. A czy to nie było zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem? Co miałby zrobić aby szanowny sędzia wziął to pod uwagę - zabić na środku ulicy? Powstaje w Lublinie szkoła dla sędziów i bardzo chciałbym aby właśnie tacy orzekający jeszcze raz pobrali nauki. Szkoda słów i tylko żal że tacy sędziowie pracują u nas.
"Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie."

Dobrze że ty masz taką wiedzę. I że w swojej wiedzy wierzysz że facet ma szanse na resocjalizację... rozwiń
Avatar
lex / 13 maja 2010 o 23:21
0
Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie.
Avatar
TO POLSKA WŁAŚNIE / 13 maja 2010 o 21:40
0
To jest Polska gdzie prawnicy to zawód dziedziczny od wielu pokoleń. Jeżeli nie wierzycie proszę sprawdzić lekarzy i prawników. To tyle w temacie.
Avatar
ebola / 16 grudnia 2010 o 15:44
0
[size="5"]to znaczy, że przez lata odbywania kary będzie miał wikt i opierunek, bezpłatną całodobową opiekę medyczną, darmowe leki, ogrzewany salon SPA ze wszystkimi mediami oraz możliwość kształcenia się i dbania o tężyznę fizyczną w siłowni.
A my, płacąc składki i podatki i tyrając jak woły możemy jutro ustawić się w kolejce do zapisania do specjalisty na listopad 2011r.

Kiedy powróci kara śmierci dla bandytów??[/size][center][/center]
Avatar
ada / 16 grudnia 2010 o 14:46
0
[quote name='lex' timestamp='1273785679' post='284949']
Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie.
[/quote]
Avatar
llubellak@op.pl / 14 maja 2010 o 10:32
0
lex napisał:
Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie.


a czy poderżniecie gardła to nie jest szczególne okrucienstwo? a czy znęcanie się nad żoną to nie jest przesłanka że resocializacja w przypadku tego dziada jest pustym słowem! czy zamorodowanie żony na drugi dzien od wyjścia z aresztu też nie jest dowodem na to, że cały ten nasz system prawny ten dziad ma daleko w tyle!!! zastanów się na przyszłośc zanim przeczytasz w googlach co znaczy art 148 KK


a czy poderżniecie gardła to nie jest szczególne okrucienstwo? a czy znęcanie się nad żoną to nie jest przesłanka że resocializacja w przypadku tego dziada jest pustym słowem! czy zamorodowanie żony na drugi dzien od wyjścia z aresztu też nie jest dowodem na to, że cały ten nasz system prawny ten dziad ma daleko w tyle!!! zastanów się na przyszłośc zanim przeczytasz w googlach co znaczy art 148 KK rozwiń
Avatar
Tomasz / 14 maja 2010 o 09:30
0
Nie chodzi o to czy dostał 15 czy 17 czy 25 lat. Bardziej mnie interesuje, co z sędzią który go wypuścił. Jak się pomyli lekarz i ktoś przez to umrze to jest wielka afera. Jak się pomyli sędzia i ktoś przez to straci życie, to nic się nie dzieje.
Avatar
wanda / 14 maja 2010 o 09:15
0
lex napisał:
Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dożywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie.

Taaa, tutaj "jest szansa na resocjalizację sprawcy", he he. Dostał 15 lat, wyjdzie po 7 - 8 latach i będzie wzorem cnót.

Taaa, tutaj "jest szansa na resocjalizację sprawcy", he he. Dostał 15 lat, wyjdzie po 7 - 8 latach i będzie wzorem cnót. rozwiń
Avatar
olo / 14 maja 2010 o 07:01
0
Za PRL-u już by wisiał na sznurku ten sku***el...
Teraz tak się z nimi cackają. Życie za zycie - oto sprawiedliwa kara. Teraz będziemy wszyscy płacić z podatków na jego utrzymanie w pierdlu....
Avatar
Don / 14 maja 2010 o 00:39
0
iw_mar napisał:
"Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie."

Dobrze że ty masz taką wiedzę. I że w swojej wiedzy wierzysz że facet ma szanse na resocjalizację. A czy to nie było zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem? Co miałby zrobić aby szanowny sędzia wziął to pod uwagę - zabić na środku ulicy? Powstaje w Lublinie szkoła dla sędziów i bardzo chciałbym aby właśnie tacy orzekający jeszcze raz pobrali nauki. Szkoda słów i tylko żal że tacy sędziowie pracują u nas.


Nie do końca masz rację tutaj. Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem byłoby wg Sądu, gdyby sprawca ofiarę wcześniej np. torturował, sprawiał dotkliwy długotrwały ból, katował wiele godzin z zamiarem zabicia itp. Wydaje mi się, że sąd uwzględnił fakt, że zabójstwo było szybkie (poderżnięcie gardła trwa chwilę, śmierć następuje dość szybko), wcześniej wysłał dzieci do teściów, żeby nie oglądały samego aktu morderstwa.
Osobiście bym bydlaka wbił na zaostrzony pal aby zdychał kilka dni, ale prawo mamy jakie mamy i de facto została orzeczona maksymalna kara. Niestety. Sądy bardzo rzadko stosują 25 lat albo dożywotnie pozbawienie wolności (podkreślam - nie ma "dożywocia" - chyba, że mówimy o prawie cywilnym i o umowie dożywocia).


Nie do końca masz rację tutaj. Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem byłoby wg Sądu, gdyby sprawca ofiarę wcześniej np. torturował, sprawiał dotkliwy długotrwały ból, katował wiele godzin z zamiarem zabicia itp. Wydaje mi się, że sąd uwzględnił fakt, że zabójstwo było szybkie (poderżnięcie gardła trwa chwilę, śmierć następuje dość szybko), wcześniej wysłał dzieci do teściów, żeby nie oglądały samego aktu morderstwa.
Osobiście bym bydlaka wbił na zaostrzony pal aby zdychał kilka dni, ale prawo mamy jakie mam... rozwiń
Avatar
iw_mar / 13 maja 2010 o 23:41
0
"Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie."

Dobrze że ty masz taką wiedzę. I że w swojej wiedzy wierzysz że facet ma szanse na resocjalizację. A czy to nie było zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem? Co miałby zrobić aby szanowny sędzia wziął to pod uwagę - zabić na środku ulicy? Powstaje w Lublinie szkoła dla sędziów i bardzo chciałbym aby właśnie tacy orzekający jeszcze raz pobrali nauki. Szkoda słów i tylko żal że tacy sędziowie pracują u nas.
"Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie."

Dobrze że ty masz taką wiedzę. I że w swojej wiedzy wierzysz że facet ma szanse na resocjalizację... rozwiń
Avatar
lex / 13 maja 2010 o 23:21
0
Kodeks karny za zabójstwo w art. 148 przewiduje karę pozbawienia wolności od 8 do 15 lat oraz dwie kary nadzwyczajne 25 lat i dozywocie. Te ostatnie wymierzane są wtedy, gdy nie ma szans na resocjalizacje sprawcy, zwykle w sprawach za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A zatem w tej sprawie sprawca dostał maksymalna karę. Szkoda, że najwięcej krytykuja ci, którzy nie mają elementarnej wiedzy o obowiązującym prawie.
Avatar
TO POLSKA WŁAŚNIE / 13 maja 2010 o 21:40
0
To jest Polska gdzie prawnicy to zawód dziedziczny od wielu pokoleń. Jeżeli nie wierzycie proszę sprawdzić lekarzy i prawników. To tyle w temacie.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 2 0

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 1 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 15 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 5

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 28 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 10 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 100 10

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 2

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.