Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 lutego 2009 r.
13:23
Edytuj ten wpis

Poderżnął żonie gardło dwa dni po wyjściu z aresztu

0 62 A A

Chodel. Gdyby nie skandaliczna decyzja sądu, Dorota W. z Chodla by żyła. Sędzia wypuścił jednak jej męża z aresztu. Choć ten za znęcanie się nad rodziną miał siedzieć do kwietnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Chodlu aż huczy. Rodzina zamordowanej w sobotę Doroty W. wciąż nie może otrząsnąć się po tragedii. Wszystko wskazuje na to, że zginęła z rąk męża-zwyrodnialca, który dopiero za kilka miesięcy powinien wyjść z aresztu. Ale odwołał się, a sąd w czwartek puścił go wolno.

Policja zatrzymała mężczyznę w połowie stycznia po interwencji domowej. Jego żona złożyła zawiadomienie, że się nad nią znęca. Prokuratura wystąpiła o jego aresztowanie. Uznała, że Marek W. stwarza zagrożenie dla żony.

- Skierowaliśmy wniosek o areszt w obawie, że Marek W. może popełnić kolejne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Sąd w Opolu go aresztował, a w czwartek Sąd Okręgowy w Lublinie jednak zlitował się nad nim i go wypuścił.

- Dowiedzieliśmy się o tym w sobotę nad ranem. Byliśmy zszokowani. Nie rozumiem, jak można było go wypuścić. Przecież córka bardzo często uciekała przed nim do nas. Zanim go aresztowali, przemieszkała u nas prawie miesiąc czasu - mówi ze łzami w oczach Bartłomiej Kot, ojciec Doroty W.
Zwłoki Doroty W. znalazła jej matka. Pojechała do domu córki, bo przybiegły do niej przerażone wnuki. - Mówiły, że przysyła je ojciec - mówi Ewa Kot, siostra zamordowanej. - Chciał, żeby teściowie przyszli do domu, bo inaczej zabije Dorotę. Jak mama poszła, było już po wszystkim.

- Miała na szyi podłużną ranę zadaną ostrym narzędziem - mówi Jerzy Strawa z policji w Opolu Lubelskim.

Marek W. został zatrzymany już po kilkunastu minutach w pobliżu domu.

- Widziałam jak go zabierali. Nie chciał się poddać, wyzywał policjantów. Musieli go siłą ciągnąć - mówi sąsiadka.

Dorota bardzo często szukała pomocy i schronienia dla siebie i dwóch synów w domu rodzinnym. - To był drań, zdemolował całe mieszkanie. Nie pracował. Siostra cała rodzinę musiała utrzymywać. Wielokrotnie było zgłaszane na policji, że znęca się nad Dorotą - mówi druga siostra Renata Januszczak.

Marek W. po zatrzymaniu miał w trzy promile alkoholu. W niedzielę trzeźwiał w izbie zatrzymań. W poniedziałek zostanie przesłuchany w prokuraturze.

W niedzielę nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem Sądu Okręgowego w Lublinie.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 16 grudnia 2010 o 15:51
0
sedziowie ile trzeba wam dac w lape to jest pytanie
Avatar
zły / 30 listopada 2009 o 12:12
0
Iga napisał:
Sąd okręgowy go wypuścił...Ciekawa jestem jak czuje się sędzia-gratuluję panu głupoty i braku ludzkich uczuć. Tyle się mówi o przemocy w rodzinie i proszę jak powołani do obrony ofiar przed sprawcami przemocy wywiązują sie ze swoich obowiązków. Niestety to dramatyczna prawda o polskim wymiarze sprawiedliwości. Ciekawi ile kobiet jeszcze zostanie zakatowanych zanim coś się u nas zmieni.

Takie samo pytanie i ja chciałbym zadać sędziemu -NO I CO PANIE PANI SĘDZIO jak się czujemy bo to pan pani sędzio pośrednio przyczynił się do tego MORDERSTWA !

Takie samo pytanie i ja chciałbym zadać sędziemu -NO I CO PANIE PANI SĘDZIO jak się czujemy bo to pan pani sędzio pośrednio przyczynił się do tego MORDERSTWA ! rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 26 lutego 2009 o 22:35
0
Sąd jest niezawisły i mu wisi, czy jakiś facet zabije swoją żonę i osieroci dzieci.
Wypuszczając go na wolność PRZED TERMINEM
sędzia poparł niejako sprawcę przemocy i WYDAŁ WYROK ŚMIERCI na kobietę.
Czy to nie jest oczywiste?
Próbowała dochodzić sprawiedliwości. Nie ona pierwsza naiwna.
W majestacie prawa (?) prześadowca wraca do bezbronnej ofiary.
Może by miała szansę, gdyby facet dostał zakaz zbliżania się w okolice domu.
Sąd tej szansy kobiecie nie dał. Sąd jest niezawisły.
Dlatego facet dostanie niską karę, bo działał pod wpływem alkoholu i nie był świadomy.
Za to świadomy sąd otoczy go ochroną, w końcu to dzięki przestępcom sąd ma utrzymanie, musi dbać o swoich chlebodawców.
Rodzina Zamordowanej przez system nie-sprawiedliwości nie bedzie miała siły przebicia w mediach.
Każdy sąd umorzy sprawę przeciwko sędziemu, nawet gdyby ktoś podjął temat.
Ręka rękę myje.
Sąd jest niezawisły i mu wisi, czy jakiś facet zabije swoją żonę i osieroci dzieci.
Wypuszczając go na wolność PRZED TERMINEM
sędzia poparł niejako sprawcę przemocy i WYDAŁ WYROK ŚMIERCI na kobietę.
Czy to nie jest oczywiste?
Próbowała dochodzić sprawiedliwości. Nie ona pierwsza naiwna.
W majestacie prawa (?) prześadowca wraca do bezbronnej ofiary.
Może by miała szansę, gdyby facet dostał zakaz zbliżania się w okolice domu.
Sąd tej szansy kobiecie nie dał. Sąd jest niezawisły.
Dlatego facet... rozwiń
Avatar
rutr / 25 lutego 2009 o 19:18
0
No jak bys nie czytał\a artykułu to ta kobieta właśnie zwróciła się o pomoc, sam na siebbie nie doniósł i sam do więzienia się chyba nie zgłosił, tylko zamiast z aresztu wysłać go na leczenie, dać nadzur, zakaz zbliżania się do rodziny to szanowny sąd wypuścił go aby "dokończył robotę". Rodzina powinna byc powiadomiona o jego wyjściu (miał opuścić więzienie w kwietniu). Sąd powinien zostać ukarany za taką głupotę.
Avatar
volk / 24 lutego 2009 o 14:49
0
We wszystkich zawodach każdy ponosi odpowiedzialność za swoją pracę. Jeśli popełni blad pracodawca może go ukarać proporcjonalnie do jego zarobków. Kiedy zostaną wprowadzone kryteria dla oceny pracy sędziów , wydaje się to konieczne jak najszybciej aby społeczenstwo nie ponosiło czasami ogromnych kosztów tzw. pomyłek sądowych gdy niebezpieczny przestępca nie wiadomo dlaczego zostaje wypuszczany z wiezienia a następnie latami jest ścigany przez policję i ponoszone są ogromne koszty. Wydaje się że najprosztszym kryterium byłoby podsumowanie takich kosztów i obciążenie osoby ktora podjęła błedną decyzję. Gwarantowane jest że inne znacznie głebiej analizowałyby swoje decyzje, a swoje teorie o resocjalizacji mogłyby weryfikować za swoje pieniądze. Jako społeczeństwo powinniśmy powiedzieć dość takim praktykom wymiaru sprawiedliwości.
Dość krzywdy ludzkiej i marnotrawienia naszych podatków spowodowanych błedami w sadownictwie.
We wszystkich zawodach każdy ponosi odpowiedzialność za swoją pracę. Jeśli popełni blad pracodawca może go ukarać proporcjonalnie do jego zarobków. Kiedy zostaną wprowadzone kryteria dla oceny pracy sędziów , wydaje się to konieczne jak najszybciej aby społeczenstwo nie ponosiło czasami ogromnych kosztów tzw. pomyłek sądowych gdy niebezpieczny przestępca nie wiadomo dlaczego zostaje wypuszczany z wiezienia a następnie latami jest ścigany przez policję i ponoszone są ogromne koszty. Wydaje się że najprosztszym kryterium byłoby podsumowanie ta... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2009 o 10:07
0
Gość napisał:
Proponuję najpierw poczytać do czego służą w/w organy, nie tylko do dawania zasiłków i dopiero później się wypowiadać.
Jak nie macie pojęcia a widać, ze większośc z was nie ma to lepiej się nie osmieszajcie.
Każdy ma prawo uzyskać pomoc w opiece społecznej i innych instytucjach stworzonych po to aby interweniować w takich wypadkach.
Ta kobieta nie uzyskałą nalezytej pomocy prawnej, nie została poinformowana o możliwościach pozbycia się drania z domu i to nie jest wina sędziego który podjął taką a nie inną decyzję o zwolnieniu męzulka z aresztu, ale wszystkich tych ktorzy znali sprawę i nie zrobili kompletnie nic.
Takich kobiet w Polsce jest tysiące, latami zyją maltretowane przez mężow- alkoholików lub zwykłych bandytów i nie podejmując zadnych działań same skazują się na taki straszny los.
Przestańmy szukać winy w innych a zacznijmy od siebie, od tych co wiedzieli i nie pomogli a teraz próbują się wybielić, bo mają wyrzuty sumienia.
Niech ten przypadek będzie przestrogą dla tych co nie reagują na krzywdę widząc ją lub słysząc. To wy jesteście odpowiedzialni, wasz brak działania, strach przed telefonem na policję, bo przecież co ludzie powiedzą?

CO TO ZA BREDNIE, TRZEBA TROCHĘ REALNIE POPATRZYĆ NA RZECZYWISTOŚĆ, CHYBA ORGAN SĄDY JEST WYMIAREM, KTÓRY MOŻE UDIELIĆ POMOCY NAJSKUTECZNIEJ, TA KOBIETA CHCIAŁA , jAK SĄD NIE POMOŻE TO KTO, JAK W SĄDZIE NIE MA SORAWIEDLIWOŚCI!!!
TO SIĘ TYLKO TAK WYDAJE, ŻE SPOŁECZENSTWO MOZE POMÓC , ALE TO JEST ZŁUDNE!!! MAMY TAKIE PRAWO, ŻE LUDZIE BOJĄ SIĘ NARAŻAĆ., BO NIE MAJĄ ZAPEWNIONEGO BEZPIECZEŃSTWA

CO TO ZA BREDNIE, TRZEBA TROCHĘ REALNIE POPATRZYĆ NA RZECZYWISTOŚĆ, CHYBA ORGAN SĄDY JEST WYMIAREM, KTÓRY MOŻE UDIELIĆ POMOCY NAJSKUTECZNIEJ, TA KOBIETA CHCIAŁA , jAK SĄD NIE POMOŻE TO KTO, JAK W SĄDZIE NIE MA SORAWIEDLIWOŚCI!!!
TO SIĘ TYLKO TAK WYDAJE, ŻE SPOŁECZENSTWO MOZE POMÓC , ALE TO JEST ZŁUDNE!!! MAMY TAKIE PRAWO, ŻE LUDZIE BOJĄ SIĘ NARAŻAĆ., BO NIE MAJĄ ZAPEWNIONEGO BEZPIECZEŃSTWA rozwiń
Avatar
lll / 24 lutego 2009 o 10:00
0
no właśnie i takiej pomocy potrzebowała od Sądu i wymiaru sparwiedliwości, dlatego wniosła sprawe, a Sąd nawet ochrony, żadnego bezpieczeństwa jej nie zapewnił, wiedząć, ze nie siedział, on za kradziesz cukierków!!!! tylko za napaśc na rodzinie!!!
Avatar
Gość / 23 lutego 2009 o 23:01
0
Gość napisał:
Co za bzdury, że ofiara przemocy może zgłosić się do pcpr lub ops i tam uzyska pomoc, przeciez i tak sprawa musi być skierowana na policje a potem do sadu. Tu właśnie były wyczerpane kroki prawne jak należy. Co ops będzie prosił drania grzecznie, nie bij pan Pani X to jest śmieszne. W tym wypadku sąd rozłożył sprawe na łopatki i powinien surowo za to odpowiedzieć. Będę dalej obserwować całą sprawę.



Proponuję najpierw poczytać do czego służą w/w organy, nie tylko do dawania zasiłków i dopiero później się wypowiadać.
Jak nie macie pojęcia a widać, ze większośc z was nie ma to lepiej się nie osmieszajcie.
Każdy ma prawo uzyskać pomoc w opiece społecznej i innych instytucjach stworzonych po to aby interweniować w takich wypadkach.
Ta kobieta nie uzyskałą nalezytej pomocy prawnej, nie została poinformowana o możliwościach pozbycia się drania z domu i to nie jest wina sędziego który podjął taką a nie inną decyzję o zwolnieniu męzulka z aresztu, ale wszystkich tych ktorzy znali sprawę i nie zrobili kompletnie nic.
Takich kobiet w Polsce jest tysiące, latami zyją maltretowane przez mężow- alkoholików lub zwykłych bandytów i nie podejmując zadnych działań same skazują się na taki straszny los.
Przestańmy szukać winy w innych a zacznijmy od siebie, od tych co wiedzieli i nie pomogli a teraz próbują się wybielić, bo mają wyrzuty sumienia.
Niech ten przypadek będzie przestrogą dla tych co nie reagują na krzywdę widząc ją lub słysząc. To wy jesteście odpowiedzialni, wasz brak działania, strach przed telefonem na policję, bo przecież co ludzie powiedzą?
i dopiero później się wypowiadać.
Jak nie macie pojęcia a widać, ze większośc z was nie ma to lepiej się nie osmieszajcie.
Każdy ma prawo uzyskać pomoc w opiece społecznej i innych instytucjach stworzonych po to aby interweniować w takich wypadkach.
Ta kobieta nie uzyskałą nalezytej pomocy prawnej, nie została poinformowana o możliwościach pozbycia się drania z domu i to nie jest wina sędziego który podjął taką a nie inną decyzję o zwolnieniu męzulka z aresztu, ale wszystkich tych ktorzy znali sprawę i nie zrobili komple... rozwiń
Avatar
k / 23 lutego 2009 o 22:38
0
nikt napisał:
Wydaje mi się że nie wszyscy którzy tu piszą dokładnie wiedzą o paru szczegółach policję zawiadomili prawdopodobnie sąsiedzi, ten bydlak nie zamieszkał w domu zmarłej ale wrócił jak do siebie i po prostu ją zabił to co ona miała robić po prostu wyprowadzić się ze swojego domu bo może akurat go wypuszczą wcześniej, nikt z nas nie wie jakiej pomocy i wsparcia udzielała jej rodzina i w jakich instytucjach szukała pomocy nie niszczmy rodziny która już i tak wiele przeszła. Tu trzeba współczuć nikt z nas nie chciałby przeżyć takiej tragedii.

Może zamiast siać ferment i życzyć "jak najlepiej" sędziemu, należałoby pomyśleć jak teraz pomóc tym dzieciom!!!!
one teraz są nadal w oku cyklonu: rozpaczy rodziny, różnych rozmów, z których mogą niewiele zrozumieć. Przeżyły horror, a najbliższej osoby- mamy już obok nie ma. Chyba ktoś powinien zatrzymać się na chwilę nad tymi dziećmi.

Może zamiast siać ferment i życzyć "jak najlepiej" sędziemu, należałoby pomyśleć jak teraz pomóc tym dzieciom!!!!
one teraz są nadal w oku cyklonu: rozpaczy rodziny, różnych rozmów, z których mogą niewiele zrozumieć. Przeżyły horror, a najbliższej osoby- mamy już obok nie ma. Chyba ktoś powinien zatrzymać się na chwilę nad tymi dziećmi. rozwiń
Avatar
nikt / 23 lutego 2009 o 22:25
0
Wydaje mi się że nie wszyscy którzy tu piszą dokładnie wiedzą o paru szczegółach policję zawiadomili prawdopodobnie sąsiedzi, ten bydlak nie zamieszkał w domu zmarłej ale wrócił jak do siebie i po prostu ją zabił to co ona miała robić po prostu wyprowadzić się ze swojego domu bo może akurat go wypuszczą wcześniej, nikt z nas nie wie jakiej pomocy i wsparcia udzielała jej rodzina i w jakich instytucjach szukała pomocy nie niszczmy rodziny która już i tak wiele przeszła. Tu trzeba współczuć nikt z nas nie chciałby przeżyć takiej tragedii.
Avatar
zuza / 16 grudnia 2010 o 15:51
0
sedziowie ile trzeba wam dac w lape to jest pytanie
Avatar
zły / 30 listopada 2009 o 12:12
0
Iga napisał:
Sąd okręgowy go wypuścił...Ciekawa jestem jak czuje się sędzia-gratuluję panu głupoty i braku ludzkich uczuć. Tyle się mówi o przemocy w rodzinie i proszę jak powołani do obrony ofiar przed sprawcami przemocy wywiązują sie ze swoich obowiązków. Niestety to dramatyczna prawda o polskim wymiarze sprawiedliwości. Ciekawi ile kobiet jeszcze zostanie zakatowanych zanim coś się u nas zmieni.

Takie samo pytanie i ja chciałbym zadać sędziemu -NO I CO PANIE PANI SĘDZIO jak się czujemy bo to pan pani sędzio pośrednio przyczynił się do tego MORDERSTWA !

Takie samo pytanie i ja chciałbym zadać sędziemu -NO I CO PANIE PANI SĘDZIO jak się czujemy bo to pan pani sędzio pośrednio przyczynił się do tego MORDERSTWA ! rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 26 lutego 2009 o 22:35
0
Sąd jest niezawisły i mu wisi, czy jakiś facet zabije swoją żonę i osieroci dzieci.
Wypuszczając go na wolność PRZED TERMINEM
sędzia poparł niejako sprawcę przemocy i WYDAŁ WYROK ŚMIERCI na kobietę.
Czy to nie jest oczywiste?
Próbowała dochodzić sprawiedliwości. Nie ona pierwsza naiwna.
W majestacie prawa (?) prześadowca wraca do bezbronnej ofiary.
Może by miała szansę, gdyby facet dostał zakaz zbliżania się w okolice domu.
Sąd tej szansy kobiecie nie dał. Sąd jest niezawisły.
Dlatego facet dostanie niską karę, bo działał pod wpływem alkoholu i nie był świadomy.
Za to świadomy sąd otoczy go ochroną, w końcu to dzięki przestępcom sąd ma utrzymanie, musi dbać o swoich chlebodawców.
Rodzina Zamordowanej przez system nie-sprawiedliwości nie bedzie miała siły przebicia w mediach.
Każdy sąd umorzy sprawę przeciwko sędziemu, nawet gdyby ktoś podjął temat.
Ręka rękę myje.
Sąd jest niezawisły i mu wisi, czy jakiś facet zabije swoją żonę i osieroci dzieci.
Wypuszczając go na wolność PRZED TERMINEM
sędzia poparł niejako sprawcę przemocy i WYDAŁ WYROK ŚMIERCI na kobietę.
Czy to nie jest oczywiste?
Próbowała dochodzić sprawiedliwości. Nie ona pierwsza naiwna.
W majestacie prawa (?) prześadowca wraca do bezbronnej ofiary.
Może by miała szansę, gdyby facet dostał zakaz zbliżania się w okolice domu.
Sąd tej szansy kobiecie nie dał. Sąd jest niezawisły.
Dlatego facet... rozwiń
Avatar
rutr / 25 lutego 2009 o 19:18
0
No jak bys nie czytał\a artykułu to ta kobieta właśnie zwróciła się o pomoc, sam na siebbie nie doniósł i sam do więzienia się chyba nie zgłosił, tylko zamiast z aresztu wysłać go na leczenie, dać nadzur, zakaz zbliżania się do rodziny to szanowny sąd wypuścił go aby "dokończył robotę". Rodzina powinna byc powiadomiona o jego wyjściu (miał opuścić więzienie w kwietniu). Sąd powinien zostać ukarany za taką głupotę.
Avatar
volk / 24 lutego 2009 o 14:49
0
We wszystkich zawodach każdy ponosi odpowiedzialność za swoją pracę. Jeśli popełni blad pracodawca może go ukarać proporcjonalnie do jego zarobków. Kiedy zostaną wprowadzone kryteria dla oceny pracy sędziów , wydaje się to konieczne jak najszybciej aby społeczenstwo nie ponosiło czasami ogromnych kosztów tzw. pomyłek sądowych gdy niebezpieczny przestępca nie wiadomo dlaczego zostaje wypuszczany z wiezienia a następnie latami jest ścigany przez policję i ponoszone są ogromne koszty. Wydaje się że najprosztszym kryterium byłoby podsumowanie takich kosztów i obciążenie osoby ktora podjęła błedną decyzję. Gwarantowane jest że inne znacznie głebiej analizowałyby swoje decyzje, a swoje teorie o resocjalizacji mogłyby weryfikować za swoje pieniądze. Jako społeczeństwo powinniśmy powiedzieć dość takim praktykom wymiaru sprawiedliwości.
Dość krzywdy ludzkiej i marnotrawienia naszych podatków spowodowanych błedami w sadownictwie.
We wszystkich zawodach każdy ponosi odpowiedzialność za swoją pracę. Jeśli popełni blad pracodawca może go ukarać proporcjonalnie do jego zarobków. Kiedy zostaną wprowadzone kryteria dla oceny pracy sędziów , wydaje się to konieczne jak najszybciej aby społeczenstwo nie ponosiło czasami ogromnych kosztów tzw. pomyłek sądowych gdy niebezpieczny przestępca nie wiadomo dlaczego zostaje wypuszczany z wiezienia a następnie latami jest ścigany przez policję i ponoszone są ogromne koszty. Wydaje się że najprosztszym kryterium byłoby podsumowanie ta... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2009 o 10:07
0
Gość napisał:
Proponuję najpierw poczytać do czego służą w/w organy, nie tylko do dawania zasiłków i dopiero później się wypowiadać.
Jak nie macie pojęcia a widać, ze większośc z was nie ma to lepiej się nie osmieszajcie.
Każdy ma prawo uzyskać pomoc w opiece społecznej i innych instytucjach stworzonych po to aby interweniować w takich wypadkach.
Ta kobieta nie uzyskałą nalezytej pomocy prawnej, nie została poinformowana o możliwościach pozbycia się drania z domu i to nie jest wina sędziego który podjął taką a nie inną decyzję o zwolnieniu męzulka z aresztu, ale wszystkich tych ktorzy znali sprawę i nie zrobili kompletnie nic.
Takich kobiet w Polsce jest tysiące, latami zyją maltretowane przez mężow- alkoholików lub zwykłych bandytów i nie podejmując zadnych działań same skazują się na taki straszny los.
Przestańmy szukać winy w innych a zacznijmy od siebie, od tych co wiedzieli i nie pomogli a teraz próbują się wybielić, bo mają wyrzuty sumienia.
Niech ten przypadek będzie przestrogą dla tych co nie reagują na krzywdę widząc ją lub słysząc. To wy jesteście odpowiedzialni, wasz brak działania, strach przed telefonem na policję, bo przecież co ludzie powiedzą?

CO TO ZA BREDNIE, TRZEBA TROCHĘ REALNIE POPATRZYĆ NA RZECZYWISTOŚĆ, CHYBA ORGAN SĄDY JEST WYMIAREM, KTÓRY MOŻE UDIELIĆ POMOCY NAJSKUTECZNIEJ, TA KOBIETA CHCIAŁA , jAK SĄD NIE POMOŻE TO KTO, JAK W SĄDZIE NIE MA SORAWIEDLIWOŚCI!!!
TO SIĘ TYLKO TAK WYDAJE, ŻE SPOŁECZENSTWO MOZE POMÓC , ALE TO JEST ZŁUDNE!!! MAMY TAKIE PRAWO, ŻE LUDZIE BOJĄ SIĘ NARAŻAĆ., BO NIE MAJĄ ZAPEWNIONEGO BEZPIECZEŃSTWA

CO TO ZA BREDNIE, TRZEBA TROCHĘ REALNIE POPATRZYĆ NA RZECZYWISTOŚĆ, CHYBA ORGAN SĄDY JEST WYMIAREM, KTÓRY MOŻE UDIELIĆ POMOCY NAJSKUTECZNIEJ, TA KOBIETA CHCIAŁA , jAK SĄD NIE POMOŻE TO KTO, JAK W SĄDZIE NIE MA SORAWIEDLIWOŚCI!!!
TO SIĘ TYLKO TAK WYDAJE, ŻE SPOŁECZENSTWO MOZE POMÓC , ALE TO JEST ZŁUDNE!!! MAMY TAKIE PRAWO, ŻE LUDZIE BOJĄ SIĘ NARAŻAĆ., BO NIE MAJĄ ZAPEWNIONEGO BEZPIECZEŃSTWA rozwiń
Avatar
lll / 24 lutego 2009 o 10:00
0
no właśnie i takiej pomocy potrzebowała od Sądu i wymiaru sparwiedliwości, dlatego wniosła sprawe, a Sąd nawet ochrony, żadnego bezpieczeństwa jej nie zapewnił, wiedząć, ze nie siedział, on za kradziesz cukierków!!!! tylko za napaśc na rodzinie!!!
Avatar
Gość / 23 lutego 2009 o 23:01
0
Gość napisał:
Co za bzdury, że ofiara przemocy może zgłosić się do pcpr lub ops i tam uzyska pomoc, przeciez i tak sprawa musi być skierowana na policje a potem do sadu. Tu właśnie były wyczerpane kroki prawne jak należy. Co ops będzie prosił drania grzecznie, nie bij pan Pani X to jest śmieszne. W tym wypadku sąd rozłożył sprawe na łopatki i powinien surowo za to odpowiedzieć. Będę dalej obserwować całą sprawę.



Proponuję najpierw poczytać do czego służą w/w organy, nie tylko do dawania zasiłków i dopiero później się wypowiadać.
Jak nie macie pojęcia a widać, ze większośc z was nie ma to lepiej się nie osmieszajcie.
Każdy ma prawo uzyskać pomoc w opiece społecznej i innych instytucjach stworzonych po to aby interweniować w takich wypadkach.
Ta kobieta nie uzyskałą nalezytej pomocy prawnej, nie została poinformowana o możliwościach pozbycia się drania z domu i to nie jest wina sędziego który podjął taką a nie inną decyzję o zwolnieniu męzulka z aresztu, ale wszystkich tych ktorzy znali sprawę i nie zrobili kompletnie nic.
Takich kobiet w Polsce jest tysiące, latami zyją maltretowane przez mężow- alkoholików lub zwykłych bandytów i nie podejmując zadnych działań same skazują się na taki straszny los.
Przestańmy szukać winy w innych a zacznijmy od siebie, od tych co wiedzieli i nie pomogli a teraz próbują się wybielić, bo mają wyrzuty sumienia.
Niech ten przypadek będzie przestrogą dla tych co nie reagują na krzywdę widząc ją lub słysząc. To wy jesteście odpowiedzialni, wasz brak działania, strach przed telefonem na policję, bo przecież co ludzie powiedzą?
i dopiero później się wypowiadać.
Jak nie macie pojęcia a widać, ze większośc z was nie ma to lepiej się nie osmieszajcie.
Każdy ma prawo uzyskać pomoc w opiece społecznej i innych instytucjach stworzonych po to aby interweniować w takich wypadkach.
Ta kobieta nie uzyskałą nalezytej pomocy prawnej, nie została poinformowana o możliwościach pozbycia się drania z domu i to nie jest wina sędziego który podjął taką a nie inną decyzję o zwolnieniu męzulka z aresztu, ale wszystkich tych ktorzy znali sprawę i nie zrobili komple... rozwiń
Avatar
k / 23 lutego 2009 o 22:38
0
nikt napisał:
Wydaje mi się że nie wszyscy którzy tu piszą dokładnie wiedzą o paru szczegółach policję zawiadomili prawdopodobnie sąsiedzi, ten bydlak nie zamieszkał w domu zmarłej ale wrócił jak do siebie i po prostu ją zabił to co ona miała robić po prostu wyprowadzić się ze swojego domu bo może akurat go wypuszczą wcześniej, nikt z nas nie wie jakiej pomocy i wsparcia udzielała jej rodzina i w jakich instytucjach szukała pomocy nie niszczmy rodziny która już i tak wiele przeszła. Tu trzeba współczuć nikt z nas nie chciałby przeżyć takiej tragedii.

Może zamiast siać ferment i życzyć "jak najlepiej" sędziemu, należałoby pomyśleć jak teraz pomóc tym dzieciom!!!!
one teraz są nadal w oku cyklonu: rozpaczy rodziny, różnych rozmów, z których mogą niewiele zrozumieć. Przeżyły horror, a najbliższej osoby- mamy już obok nie ma. Chyba ktoś powinien zatrzymać się na chwilę nad tymi dziećmi.

Może zamiast siać ferment i życzyć "jak najlepiej" sędziemu, należałoby pomyśleć jak teraz pomóc tym dzieciom!!!!
one teraz są nadal w oku cyklonu: rozpaczy rodziny, różnych rozmów, z których mogą niewiele zrozumieć. Przeżyły horror, a najbliższej osoby- mamy już obok nie ma. Chyba ktoś powinien zatrzymać się na chwilę nad tymi dziećmi. rozwiń
Avatar
nikt / 23 lutego 2009 o 22:25
0
Wydaje mi się że nie wszyscy którzy tu piszą dokładnie wiedzą o paru szczegółach policję zawiadomili prawdopodobnie sąsiedzi, ten bydlak nie zamieszkał w domu zmarłej ale wrócił jak do siebie i po prostu ją zabił to co ona miała robić po prostu wyprowadzić się ze swojego domu bo może akurat go wypuszczą wcześniej, nikt z nas nie wie jakiej pomocy i wsparcia udzielała jej rodzina i w jakich instytucjach szukała pomocy nie niszczmy rodziny która już i tak wiele przeszła. Tu trzeba współczuć nikt z nas nie chciałby przeżyć takiej tragedii.
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 0 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 5 4

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 8

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 33 31

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 1 6

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 8 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 119 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 9 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!