Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 maja 2012 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Policjanci niegrzecznie potraktowali kierowcę? Będą się tłumaczyć

0 34 A A
W tym roku kierowcy napisali na policjantów z drogówki Komendy Miejskiej Policji w Lublinie trzy ska
W tym roku kierowcy napisali na policjantów z drogówki Komendy Miejskiej Policji w Lublinie trzy ska

Od policjantów usłyszałem: "Bierz pan te dokumenty i jazda stąd”. Pytali też, czy "dać to skierowanie
do okulisty” – opowiada kierowca, którego drogówka skontrolowała pod Lublinem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kierowcą jestem od 10 lat, miałem może 8–10 kontroli, ale z tak bezczelnym zachowaniem się jeszcze nie spotkałem – opowiada pan Tomasz.

3 maja ok. godz. 18 jechał w kierunku miejscowości Jabłonna pod Lublinem. Gdy minął się z radiowozem, ten zawrócił i na sygnale dogonił jego auto. Kierowca się zatrzymał. Wtedy podeszło do niego dwóch policjantów. Choć nie mieli radaru, twierdzili, że kierowca jechał za szybko. Ten zaprzeczył.

– Wtedy jeden z nich krzyknął: Pan jest ślepy! Ja panu teraz zabieram prawo jazdy i kieruję na badania do okulisty, bo pan najwyraźniej jest ślepy i nie widzi, ile tu się jedzie! – relacjonuje nasz Czytelnik.

– Cały czas się przekrzykiwali: Dokumenty! Dowód samochodu! Dowód osobisty! No szybko!, Coooo? Nie mamy? W tym całym zamieszaniu brakowało tylko, żeby rzucili mnie na asfalt jak jakiegoś bandytę.
Potem policjanci szczegółowo sprawdzili samochód. Znaleźli spaloną żarówkę od światła pozycyjnego. Kontrola zakończyła się na "pouczeniu”.

– Od jednego usłyszałem "Bierz pan te dokumenty i jazda stąd, żeby mi się drugi raz nie trafił”. Od drugiego: "Dać to skierowanie do okulisty? Może jednak dam? Może się polepszy?” – wspomina kierowca.

– Ustaliliśmy policjantów, którzy brali udział w tej kontroli – mówi Anna Smarzak z biura prasowego KWP w Lublinie. – Dopiero gdy zrelacjonują przełożonemu jej przebieg, będzie można stwierdzić, czy zachowali się w sposób opisany przez kierowcę.

Jak dodaje sierż. Smarzak, policjanci powinni wykazywać się kulturą osobistą. Na odprawach słyszą, żeby zachowywać się zgodnie z etyką zawodową.

Relację naszego Czytelnika z kontroli drogowej opublikowaliśmy TUTAJ. Na forum pod tekstem czytelnicy opisują swoje doświadczenia z kontroli drogowych. Dostaliśmy też kilka e-maili.

– W ubiegłym roku na ul. Kunickiego w Lublinie zatrzymali mnie do kontroli policjanci z drogówki. Powodem był pęknięty klosz tylnej lampy. Gdy próbowałem z nimi rozmawiać, zaczęli na mnie wykrzykiwać, używając bardzo wulgarnych słów. Straszyli mnie także zatrzymaniem prawa jazdy i zabraniem auta na lawetę. Chamstwo tych panów mnie dosłownie poraziło. Napisałem skargę do naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Niestety, wielkich efektów to nie przyniosło – napisał do nas pan Hubert.

Policjanci powiedzieli za dużo
Cóż mogę z panią zrobić dzisiaj? – zagadnął policjant z lubartowskiej drogówki do młodej kobiety przyłapanej wieczorem na zbyt szybkiej jeździe.

Gdy 20-latka żartobliwie zaproponowała kolację, usłyszała, że będzie odpowiadać za próbę przekupstwa. Kobieta została za to skazana przez miejscowy sąd. Uniewinnił ją dopiero Sąd Okręgowy w Lublinie.

Wytknął policjantom, że doszło do przekroczenia "wzajemnych relacji” z kontrolowaną. Funkcjonariusze powinni powiedzieć jej jedynie o wykroczeniu i konsekwencjach.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Leon H / 11 maja 2012 o 16:59
0
Połowa kierowców w tym kraju nie powinna wogóle mieć prawa jazdy. Najwięksi piraci drogowi, chamy, cwaniaki i pieniacze mają najwięcej do powiedzenia i nabardziej się skarżą. Podejrzewam, że gdyby milicjanci nagrywali każdą kontrolę to okazałoby się że jest całkiem odwrotnie niż wszyscy skamlą a 90% opowiedzianych historii to bzdury. Mnie kontrolowali wiele razy i zawsze jak ja byłem grzeczny to i oni byli grzeczni, bez względu na to czy byli młodzi czy starzy. Nie mam im nic do zarzucenia...
Avatar
Ladis / 11 maja 2012 o 16:29
0
"Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie wywodzącej z tego faktu skutki prawne" (art. 6 kc) Norma ta ma zastosowanie do wszystkich dziedzin prawa prywatnego a także do postępowania nieprocesowego, zabezpieczającego, egzekucyjnego i międzynarodowego. Dlatego też następnym razem jak Panowie Policjanci będą drzeć mordy podczas kontroli że na ich "oko" przekroczyliśmy prędkość, trzeba im ten przepis zacytować i poprosić, żeby pocałowali nas w dupę. Chyba że mają zarejestrowane przekroczenie prędkości na wideorejestratorze lub przenośnym urządzeniu posiadającym odpowiednie homologacje. Poza tym z własnego doświadczenia wiem, że bardzo pomaga poinformowanie Panów Policjantów że rejestruję naszą rozmowę na dyktafonie. Żeby było śmieszniej, mam do tego pełne prawo, ponieważ Panowie Policjanci z chwilą założenia munduru stają się osobami publicznymi, których wizerunek i głos można rejestrować za pomocą wszelkiego rodzaju przenośnych urządzeń, takich jak dyktafony czy telefony komórkowe. I tyle.
"Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie wywodzącej z tego faktu skutki prawne" (art. 6 kc) Norma ta ma zastosowanie do wszystkich dziedzin prawa prywatnego a także do postępowania nieprocesowego, zabezpieczającego, egzekucyjnego i międzynarodowego. Dlatego też następnym razem jak Panowie Policjanci będą drzeć mordy podczas kontroli że na ich "oko" przekroczyliśmy prędkość, trzeba im ten przepis zacytować i poprosić, żeby pocałowali nas w dupę. Chyba że mają zarejestrowane przekroczenie prędkości na wideorejestratorz... rozwiń
Avatar
sceptyk / 11 maja 2012 o 16:24
0
Każdy może sobie wymyślić historię w stylu: "policjanci grozili mi zielonym dildo" i tępy dziennikarz to łyknie, łyknie to też tępy naród.
Pewnie gnojka, bohatera artykułu postraszyli mandatem a teraz niedorajda się mści "ja im dam, tak ich obsmaruję że hej".
Panowie policjanci, więcej bezwzględności w karaniu drogowych piratów, za komuny jeden z drugim dostali by pałą po zadkach i byłby spokój a teraz zachłysneli się kapitalizmem i fisiują.
Avatar
karol / 11 maja 2012 o 15:11
0
To się nazywa dziennikarstwo????
Jak państwo dziennikowi są tacy profi, to dlaczego nie dotarli do tych policjantów?
To chyba nie jest takie trudne.
Jak można pisać coś, z czego 90 proc. wypowiedzi to anonimowy list?
To już nie jest dziennikarstwo. To czysta amatorszczyzna...
Avatar
jacek / 11 maja 2012 o 15:04
0
bez powodu nie zawracali i nie gonili kolesia predkosci mu nie udowodnia ale choc troche napedzili mu strachu , brawo policja tak tryrzymac bo to co ludzie wyrabiaja na drogach przechodzi wszelkie granice .Wielkie oburzenie ale gdyby przejechal czyjes dziecko to by bylo ze policja nic nie robi . Czasem trzeba buraka potraktowac tak jak na to zasluguje . Tak trzymac policjanci nie dajcie sie . Gowno wam zrobia. A ten koles niech jedzie jak mowia przepisy a nikt go scigal nie bedzie.jac
Avatar
dziko / 11 maja 2012 o 14:37
0
[quote name='Ścigany' timestamp='1336721576' post='629244']
Zostałem skazany przez SO za pobicie policjanta, chociarz, to ja zostałem przez niego pobity oraz to ja miałem ślady pobicia policyjną pałką i jego pięściami, a policjant żadnych obrażeń nie miał. Sąd skazał mnie na karę więzienia oraz zmusił mnie do zapłacenia policjantowi 600zł odszkodowania , tj, takiej jak policjant spodziewał się otrzymać łapówki za puszczenie mnie wolno (miałem tyle przy sobie o czym policjant wiedział), której mu nie dałem. Dlatego oskarżył mnie o pobicie. Taka jest polska (nie)sprawiedliwość.
[/quote]

Ja bym go znalazl - po roku moze 2 ale bym go do gory nogami zakopal
[quote name='Ścigany' timestamp='1336721576' post='629244']
Zostałem skazany przez SO za pobicie policjanta, chociarz, to ja zostałem przez niego pobity oraz to ja miałem ślady pobicia policyjną pałką i jego pięściami, a policjant żadnych obrażeń nie miał. Sąd skazał mnie na karę więzienia oraz zmusił mnie do zapłacenia policjantowi 600zł odszkodowania , tj, takiej jak policjant spodziewał się otrzymać łapówki za puszczenie mnie wolno (miałem tyle przy sobie o czym policjant wiedział), której mu nie dałem. Dlate... rozwiń
Avatar
BOR / 11 maja 2012 o 14:34
0
[quote name='Stefan' timestamp='1336720012' post='629232']
Dzienniku Wschodni...kupuj na potege wiatraki zeby serwery chlodzic dzis caly dzien!!! Czerwona plachta na narod polski zostala rzucona przez was w postaci slowa "Policjant zrobil cos zle" i teraz bedzie caly dzien wpisow jaka to Policja jest zla i niedobra. Za dwa dni napiszcie ze komus kto napisal komentarz zaje.bali i nogi polamali wtedy ten ktos napisze "gdzie byla Policja ja sie pytam?!"
[/quote]

Tak a gdzie byla policja ? DAWALA MANDATY DZIADKOM!!
[quote name='Stefan' timestamp='1336720012' post='629232']
Dzienniku Wschodni...kupuj na potege wiatraki zeby serwery chlodzic dzis caly dzien!!! Czerwona plachta na narod polski zostala rzucona przez was w postaci slowa "Policjant zrobil cos zle" i teraz bedzie caly dzien wpisow jaka to Policja jest zla i niedobra. Za dwa dni napiszcie ze komus kto napisal komentarz zaje.bali i nogi polamali wtedy ten ktos napisze "gdzie byla Policja ja sie pytam?!"
[/quote]

rozwiń
Avatar
spec / 11 maja 2012 o 11:53
0
[quote name='Bor' timestamp='1336718851' post='629225']
A ja wszystko widziałem bo akurat moje dzieci przez drogę przechodziły, kretyn jechał jak szalony i bardzo dobrze że go zatrzymali, karać takich.
[/quote]

[quote name='Bor' timestamp='1336718851' post='629225']
A ja wszystko widziałem bo akurat moje dzieci przez drogę przechodziły, kretyn jechał jak szalony i bardzo dobrze że go zatrzymali, karać takich.
[/quote]
3-go maja ciekawe do jakiej szkoly chodzą chyba na KUL
Avatar
stanisław / 11 maja 2012 o 11:52
0
[quote name='Adamek' timestamp='1336713962' post='629201']
Bo policja ma dosc ja im sie niedziwie .a jak głuhy dziadek ma problema to nieh ałtobusem jeździ.jak bym byl psem to bym pałował
[/quote] głuchy i autobusem deb***u
Avatar
toja / 11 maja 2012 o 11:45
0
[quote name='Bor' timestamp='1336718851' post='629225']
A ja wszystko widziałem bo akurat moje dzieci przez drogę przechodziły, kretyn jechał jak szalony i bardzo dobrze że go zatrzymali, karać takich.
[/quote]
akurat Twoje dzieci przechodziły!!! jasne! wokół nie było żywego ducha!!! Wiem, bo rozmawiałam z osobą której ta kontrola się wydarzyła! On nawet mówił, że chciałby żeby ktoś był, to mógłby mieć wtedy jakiegoś świadka!!! No to niech te Twoje dzieci zeznają!!!!
[quote name='Bor' timestamp='1336718851' post='629225']
A ja wszystko widziałem bo akurat moje dzieci przez drogę przechodziły, kretyn jechał jak szalony i bardzo dobrze że go zatrzymali, karać takich.
[/quote]
akurat Twoje dzieci przechodziły!!! jasne! wokół nie było żywego ducha!!! Wiem, bo rozmawiałam z osobą której ta kontrola się wydarzyła! On nawet mówił, że chciałby żeby ktoś był, to mógłby mieć wtedy jakiegoś świadka!!! No to niech te Twoje dzieci z... rozwiń
Avatar
Leon H / 11 maja 2012 o 16:59
0
Połowa kierowców w tym kraju nie powinna wogóle mieć prawa jazdy. Najwięksi piraci drogowi, chamy, cwaniaki i pieniacze mają najwięcej do powiedzenia i nabardziej się skarżą. Podejrzewam, że gdyby milicjanci nagrywali każdą kontrolę to okazałoby się że jest całkiem odwrotnie niż wszyscy skamlą a 90% opowiedzianych historii to bzdury. Mnie kontrolowali wiele razy i zawsze jak ja byłem grzeczny to i oni byli grzeczni, bez względu na to czy byli młodzi czy starzy. Nie mam im nic do zarzucenia...
Avatar
Ladis / 11 maja 2012 o 16:29
0
"Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie wywodzącej z tego faktu skutki prawne" (art. 6 kc) Norma ta ma zastosowanie do wszystkich dziedzin prawa prywatnego a także do postępowania nieprocesowego, zabezpieczającego, egzekucyjnego i międzynarodowego. Dlatego też następnym razem jak Panowie Policjanci będą drzeć mordy podczas kontroli że na ich "oko" przekroczyliśmy prędkość, trzeba im ten przepis zacytować i poprosić, żeby pocałowali nas w dupę. Chyba że mają zarejestrowane przekroczenie prędkości na wideorejestratorze lub przenośnym urządzeniu posiadającym odpowiednie homologacje. Poza tym z własnego doświadczenia wiem, że bardzo pomaga poinformowanie Panów Policjantów że rejestruję naszą rozmowę na dyktafonie. Żeby było śmieszniej, mam do tego pełne prawo, ponieważ Panowie Policjanci z chwilą założenia munduru stają się osobami publicznymi, których wizerunek i głos można rejestrować za pomocą wszelkiego rodzaju przenośnych urządzeń, takich jak dyktafony czy telefony komórkowe. I tyle.
"Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie wywodzącej z tego faktu skutki prawne" (art. 6 kc) Norma ta ma zastosowanie do wszystkich dziedzin prawa prywatnego a także do postępowania nieprocesowego, zabezpieczającego, egzekucyjnego i międzynarodowego. Dlatego też następnym razem jak Panowie Policjanci będą drzeć mordy podczas kontroli że na ich "oko" przekroczyliśmy prędkość, trzeba im ten przepis zacytować i poprosić, żeby pocałowali nas w dupę. Chyba że mają zarejestrowane przekroczenie prędkości na wideorejestratorz... rozwiń
Avatar
sceptyk / 11 maja 2012 o 16:24
0
Każdy może sobie wymyślić historię w stylu: "policjanci grozili mi zielonym dildo" i tępy dziennikarz to łyknie, łyknie to też tępy naród.
Pewnie gnojka, bohatera artykułu postraszyli mandatem a teraz niedorajda się mści "ja im dam, tak ich obsmaruję że hej".
Panowie policjanci, więcej bezwzględności w karaniu drogowych piratów, za komuny jeden z drugim dostali by pałą po zadkach i byłby spokój a teraz zachłysneli się kapitalizmem i fisiują.
Avatar
karol / 11 maja 2012 o 15:11
0
To się nazywa dziennikarstwo????
Jak państwo dziennikowi są tacy profi, to dlaczego nie dotarli do tych policjantów?
To chyba nie jest takie trudne.
Jak można pisać coś, z czego 90 proc. wypowiedzi to anonimowy list?
To już nie jest dziennikarstwo. To czysta amatorszczyzna...
Avatar
jacek / 11 maja 2012 o 15:04
0
bez powodu nie zawracali i nie gonili kolesia predkosci mu nie udowodnia ale choc troche napedzili mu strachu , brawo policja tak tryrzymac bo to co ludzie wyrabiaja na drogach przechodzi wszelkie granice .Wielkie oburzenie ale gdyby przejechal czyjes dziecko to by bylo ze policja nic nie robi . Czasem trzeba buraka potraktowac tak jak na to zasluguje . Tak trzymac policjanci nie dajcie sie . Gowno wam zrobia. A ten koles niech jedzie jak mowia przepisy a nikt go scigal nie bedzie.jac
Avatar
dziko / 11 maja 2012 o 14:37
0
[quote name='Ścigany' timestamp='1336721576' post='629244']
Zostałem skazany przez SO za pobicie policjanta, chociarz, to ja zostałem przez niego pobity oraz to ja miałem ślady pobicia policyjną pałką i jego pięściami, a policjant żadnych obrażeń nie miał. Sąd skazał mnie na karę więzienia oraz zmusił mnie do zapłacenia policjantowi 600zł odszkodowania , tj, takiej jak policjant spodziewał się otrzymać łapówki za puszczenie mnie wolno (miałem tyle przy sobie o czym policjant wiedział), której mu nie dałem. Dlatego oskarżył mnie o pobicie. Taka jest polska (nie)sprawiedliwość.
[/quote]

Ja bym go znalazl - po roku moze 2 ale bym go do gory nogami zakopal
[quote name='Ścigany' timestamp='1336721576' post='629244']
Zostałem skazany przez SO za pobicie policjanta, chociarz, to ja zostałem przez niego pobity oraz to ja miałem ślady pobicia policyjną pałką i jego pięściami, a policjant żadnych obrażeń nie miał. Sąd skazał mnie na karę więzienia oraz zmusił mnie do zapłacenia policjantowi 600zł odszkodowania , tj, takiej jak policjant spodziewał się otrzymać łapówki za puszczenie mnie wolno (miałem tyle przy sobie o czym policjant wiedział), której mu nie dałem. Dlate... rozwiń
Avatar
BOR / 11 maja 2012 o 14:34
0
[quote name='Stefan' timestamp='1336720012' post='629232']
Dzienniku Wschodni...kupuj na potege wiatraki zeby serwery chlodzic dzis caly dzien!!! Czerwona plachta na narod polski zostala rzucona przez was w postaci slowa "Policjant zrobil cos zle" i teraz bedzie caly dzien wpisow jaka to Policja jest zla i niedobra. Za dwa dni napiszcie ze komus kto napisal komentarz zaje.bali i nogi polamali wtedy ten ktos napisze "gdzie byla Policja ja sie pytam?!"
[/quote]

Tak a gdzie byla policja ? DAWALA MANDATY DZIADKOM!!
[quote name='Stefan' timestamp='1336720012' post='629232']
Dzienniku Wschodni...kupuj na potege wiatraki zeby serwery chlodzic dzis caly dzien!!! Czerwona plachta na narod polski zostala rzucona przez was w postaci slowa "Policjant zrobil cos zle" i teraz bedzie caly dzien wpisow jaka to Policja jest zla i niedobra. Za dwa dni napiszcie ze komus kto napisal komentarz zaje.bali i nogi polamali wtedy ten ktos napisze "gdzie byla Policja ja sie pytam?!"
[/quote]

rozwiń
Avatar
spec / 11 maja 2012 o 11:53
0
[quote name='Bor' timestamp='1336718851' post='629225']
A ja wszystko widziałem bo akurat moje dzieci przez drogę przechodziły, kretyn jechał jak szalony i bardzo dobrze że go zatrzymali, karać takich.
[/quote]

[quote name='Bor' timestamp='1336718851' post='629225']
A ja wszystko widziałem bo akurat moje dzieci przez drogę przechodziły, kretyn jechał jak szalony i bardzo dobrze że go zatrzymali, karać takich.
[/quote]
3-go maja ciekawe do jakiej szkoly chodzą chyba na KUL
Avatar
stanisław / 11 maja 2012 o 11:52
0
[quote name='Adamek' timestamp='1336713962' post='629201']
Bo policja ma dosc ja im sie niedziwie .a jak głuhy dziadek ma problema to nieh ałtobusem jeździ.jak bym byl psem to bym pałował
[/quote] głuchy i autobusem deb***u
Avatar
toja / 11 maja 2012 o 11:45
0
[quote name='Bor' timestamp='1336718851' post='629225']
A ja wszystko widziałem bo akurat moje dzieci przez drogę przechodziły, kretyn jechał jak szalony i bardzo dobrze że go zatrzymali, karać takich.
[/quote]
akurat Twoje dzieci przechodziły!!! jasne! wokół nie było żywego ducha!!! Wiem, bo rozmawiałam z osobą której ta kontrola się wydarzyła! On nawet mówił, że chciałby żeby ktoś był, to mógłby mieć wtedy jakiegoś świadka!!! No to niech te Twoje dzieci zeznają!!!!
[quote name='Bor' timestamp='1336718851' post='629225']
A ja wszystko widziałem bo akurat moje dzieci przez drogę przechodziły, kretyn jechał jak szalony i bardzo dobrze że go zatrzymali, karać takich.
[/quote]
akurat Twoje dzieci przechodziły!!! jasne! wokół nie było żywego ducha!!! Wiem, bo rozmawiałam z osobą której ta kontrola się wydarzyła! On nawet mówił, że chciałby żeby ktoś był, to mógłby mieć wtedy jakiegoś świadka!!! No to niech te Twoje dzieci z... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 41

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!