Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 listopada 2010 r.
16:37
Edytuj ten wpis

Policjant tylko stał i patrzył. I tak odpowie za pobicie

Autor: Zdjęcie autora er
0 9 A A

Choć Jacka C. okładał tylko Zbigniew J., to na ławie oskarżonych zasiądzie jeszcze jego dwóch zięciów. Mężczyźni stali przy teściu, i zdaniem prokuratury wspierali go psychicznie. Jeden z nich to policjant z KWP w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie pisaliśmy na początku maja. 1 maja wieczorem w Mętowie Jacek C. szedł z kolegami chodnikiem. Z tyłu nadjechał Zbigniew J., który wiózł w koszu kilkuletnie dziecko. Przy mijaniu mężczyźni zaczepili o siebie. Rowerzysta po kilkunastu minutach wrócił autem z dwoma zięciami: policjantem Henrykiem S. i Tomaszem M.

– Wtedy Zbigniew J. zaszedł mnie od tyłu i uderzył – opowiada 23-latek. – Bił mnie aż się przewróciłem. A jego zięciowie patrzyli, nikt nie odważył się przyjść mi na pomoc.

Jacek C. wyszedł ze zwady posiniaczony. Miał też złamane zęby. Zawiadomił prokuraturę. Prokuratura oskarżyła o udział w pobiciu nie tylko Zbigniewa Z. ale również jego dwóch zięciów. Śledczy przyznają, że bił tylko teść: po głowie, kopał po brzuchu. Jego zięciowie stali obok. Henryk S. miał zaciśnięte pięści, ostrzegał, żeby nikt się nie wtrącał, bo będzie miał problemy.

- Wprawdzie nie zadawali ciosów, ale swą postawą udzielali bijącemu wsparcia psychicznego – mówi Bożena Wasiewicz, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie. – Uniemożliwiali ucieczkę Jackowi C., ani interwencję postronnych osób. To zostało potraktowane za udział w pobiciu.

Żaden z oskarżonych nie przyznał się do winy. Grozi im do trzech lat więzienia.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bebe / 4 listopada 2010 r. o 13:40
nie wyrywaj zębów bo implantów nie wstawisz. fundusz po pobiciach opłaca koszt takiej "imprezy". zaświadczenie, że sprawa w toku, o uszczerbku na zdrowiu. W Hospicjum im. Malego Ksiecia np. jest tey dla dorosych
Avatar
Bodzio / 4 listopada 2010 r. o 12:21
Nie wiem gdzie spałem!
Avatar
men / 4 listopada 2010 r. o 11:17
Czyli można? Gdy grupa maltretowała kogoś skazywani byli tylko Ci, którzy zadawali razy. Pozostali byli uznawani za niewinnych. A przecież często napastnicy są silni, bo są w grupie. Również ofiara miałaby większe szanse na obronę lub ucieczkę gdyby naprzeciw niej stanęła 1-2 osoby a nie większa grupa.
Ci milczący uczestnicy powinni więc odpowiadać. Dobrze, że w końcu znaleziono paragraf.
Avatar
jaaa / 4 listopada 2010 r. o 08:36
"Uniemożliwiali ucieczkę Jackowi C., ani interwencję postronnych osób."
o co sie stao??
Avatar
joooo / 4 listopada 2010 r. o 00:12
Jacek...jesteś żałosny z tą sprawą, ciesz się, że Ci, których Ty biłeś nie zgłaszali tego wszystkiego na policję...już dawno byś siedział. A teraz co? Media IV władza i korzystasz z tego. Pamiętaj, że Ty też w końcu się doigrasz.
Avatar
Jurek ze wsi za zakretem / 3 listopada 2010 r. o 22:31
[quote name='poszkodowany' timestamp='1288812143' post='373183']
Szkoda że ja nie trafiłem na tego prokuratora. Bo ten, który zamiast oskarżyć pijanego policjanta za pobicie i spowodowanie obrażeń powyżej 7 dni umarza śledztwo z powodu znikomego społecznego niebezpieczeństwa czynu. Może się wczuł w rolę adwokata a nie prokuratora. Chętnie opowiem mediom tą cała historię.
[/quote]
Pan Jacek to szara eminencja, elita i władza sama w sobie - przez niego bije moc, jego gwiazda jaśnieje jak słońce w zenicie, on nie ma cienia, jest szybki jak kobra i sprytny jak szczura - a Ty chłopie kim jesteś - że śmiesz stawać na przeciwko władzy i wygrać !!! na pewno nie jesteś "Szponem" - tylko on wygrywa z tymi co myślą, że zwyciężyli kiedy jeszcze się toczy walka
[quote name='poszkodowany' timestamp='1288812143' post='373183']
Szkoda że ja nie trafiłem na tego prokuratora. Bo ten, który zamiast oskarżyć pijanego policjanta za pobicie i spowodowanie obrażeń powyżej 7 dni umarza śledztwo z powodu znikomego społecznego niebezpieczeństwa czynu. Może się wczuł w rolę adwokata a nie prokuratora. Chętnie opowiem mediom tą cała historię.
[/quote]
Pan Jacek to szara eminencja, elita i władza sama w sobie - przez niego bije moc, jego gwiazda jaśnieje jak słońce w zenic... rozwiń
Avatar
poszkodowany / 3 listopada 2010 r. o 20:22
Szkoda że ja nie trafiłem na tego prokuratora. Bo ten, który zamiast oskarżyć pijanego policjanta za pobicie i spowodowanie obrażeń powyżej 7 dni umarza śledztwo z powodu znikomego społecznego niebezpieczeństwa czynu. Może się wczuł w rolę adwokata a nie prokuratora. Chętnie opowiem mediom tą cała historię.
Avatar
żarówa / 3 listopada 2010 r. o 20:03
Pan Jacek (pobity) pochodzi ze szlachetnej i do głębi uczciwej rodziny. NIc dziwnego, że GW staje murem za pokrzywdzonym.
Trzeba też pamiętać, że zięć - policjant nie tylko stał ale miał w oczach coś takiego.....
Avatar
KRUSownik / 3 listopada 2010 r. o 17:29
Jacek ps. "Szpon" to niezłe ziółko - usadził miśka aż miło - podobno ma znajomości wśród górali co pasą owce na halach - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi
Avatar
bebe / 4 listopada 2010 r. o 13:40
nie wyrywaj zębów bo implantów nie wstawisz. fundusz po pobiciach opłaca koszt takiej "imprezy". zaświadczenie, że sprawa w toku, o uszczerbku na zdrowiu. W Hospicjum im. Malego Ksiecia np. jest tey dla dorosych
Avatar
Bodzio / 4 listopada 2010 r. o 12:21
Nie wiem gdzie spałem!
Avatar
men / 4 listopada 2010 r. o 11:17
Czyli można? Gdy grupa maltretowała kogoś skazywani byli tylko Ci, którzy zadawali razy. Pozostali byli uznawani za niewinnych. A przecież często napastnicy są silni, bo są w grupie. Również ofiara miałaby większe szanse na obronę lub ucieczkę gdyby naprzeciw niej stanęła 1-2 osoby a nie większa grupa.
Ci milczący uczestnicy powinni więc odpowiadać. Dobrze, że w końcu znaleziono paragraf.
Avatar
jaaa / 4 listopada 2010 r. o 08:36
"Uniemożliwiali ucieczkę Jackowi C., ani interwencję postronnych osób."
o co sie stao??
Avatar
joooo / 4 listopada 2010 r. o 00:12
Jacek...jesteś żałosny z tą sprawą, ciesz się, że Ci, których Ty biłeś nie zgłaszali tego wszystkiego na policję...już dawno byś siedział. A teraz co? Media IV władza i korzystasz z tego. Pamiętaj, że Ty też w końcu się doigrasz.
Avatar
Jurek ze wsi za zakretem / 3 listopada 2010 r. o 22:31
[quote name='poszkodowany' timestamp='1288812143' post='373183']
Szkoda że ja nie trafiłem na tego prokuratora. Bo ten, który zamiast oskarżyć pijanego policjanta za pobicie i spowodowanie obrażeń powyżej 7 dni umarza śledztwo z powodu znikomego społecznego niebezpieczeństwa czynu. Może się wczuł w rolę adwokata a nie prokuratora. Chętnie opowiem mediom tą cała historię.
[/quote]
Pan Jacek to szara eminencja, elita i władza sama w sobie - przez niego bije moc, jego gwiazda jaśnieje jak słońce w zenicie, on nie ma cienia, jest szybki jak kobra i sprytny jak szczura - a Ty chłopie kim jesteś - że śmiesz stawać na przeciwko władzy i wygrać !!! na pewno nie jesteś "Szponem" - tylko on wygrywa z tymi co myślą, że zwyciężyli kiedy jeszcze się toczy walka
[quote name='poszkodowany' timestamp='1288812143' post='373183']
Szkoda że ja nie trafiłem na tego prokuratora. Bo ten, który zamiast oskarżyć pijanego policjanta za pobicie i spowodowanie obrażeń powyżej 7 dni umarza śledztwo z powodu znikomego społecznego niebezpieczeństwa czynu. Może się wczuł w rolę adwokata a nie prokuratora. Chętnie opowiem mediom tą cała historię.
[/quote]
Pan Jacek to szara eminencja, elita i władza sama w sobie - przez niego bije moc, jego gwiazda jaśnieje jak słońce w zenic... rozwiń
Avatar
poszkodowany / 3 listopada 2010 r. o 20:22
Szkoda że ja nie trafiłem na tego prokuratora. Bo ten, który zamiast oskarżyć pijanego policjanta za pobicie i spowodowanie obrażeń powyżej 7 dni umarza śledztwo z powodu znikomego społecznego niebezpieczeństwa czynu. Może się wczuł w rolę adwokata a nie prokuratora. Chętnie opowiem mediom tą cała historię.
Avatar
żarówa / 3 listopada 2010 r. o 20:03
Pan Jacek (pobity) pochodzi ze szlachetnej i do głębi uczciwej rodziny. NIc dziwnego, że GW staje murem za pokrzywdzonym.
Trzeba też pamiętać, że zięć - policjant nie tylko stał ale miał w oczach coś takiego.....
Avatar
KRUSownik / 3 listopada 2010 r. o 17:29
Jacek ps. "Szpon" to niezłe ziółko - usadził miśka aż miło - podobno ma znajomości wśród górali co pasą owce na halach - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6. grudnia Dnia Darczyńcy Archiwów Państwowych

6. grudnia Dnia Darczyńcy Archiwów Państwowych

"Pokemon Detektyw Pikachu". Program TV: Filmowy weekend 2-4 grudnia 2022. Co warto zobaczyć?
2 grudnia 2022, 20:00

"Pokemon Detektyw Pikachu". Program TV: Filmowy weekend 2-4 grudnia 2022. Co warto zobaczyć?

"Pokemon Detektyw Pikachu", "Tully" czy "Cena strachu", to tylko niektóre z filmowych propozycji stacji telewizyjnych na weekend. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w TV w najbliższych dniach.

Zamość. Po tani węgiel trzeba jechać kilka kilometrów za miasto

Zamość. Po tani węgiel trzeba jechać kilka kilometrów za miasto

Wnioski wciąż spływają, są rozpatrywane, najpewniej w połowie grudnia w Zamościu ruszy sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach. Jak dotąd zainteresowanie tą ofertą wyraziła mniej niż połowa osób, które już otrzymały dodatek węglowy.

Zaskakująca zmiana pracy Andrzeja Pruszkowskiego. W nowym biurze i tak się nie pojawił

Zaskakująca zmiana pracy Andrzeja Pruszkowskiego. W nowym biurze i tak się nie pojawił

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Andrzej Pruszkowski od wczoraj jest… kierownikiem Oddziału realizacji projektów w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Równocześnie rzecznik urzędu pracy przekonuje, że Pruszkowski nadal jest tam dyrektorem.

Modne hasło: Zero Waste

Modne hasło: Zero Waste

NIE MARNUJ! Jeszcze kilka lat temu robienie zakupów w sklepach z tzw. tanią odzieżą było rzeczą krępującą, której wielu klientów zwyczajnie się wstydziło. Dziś to zakupy modne, którymi chwali się wielu influenserów. Modne jest też kupowanie dań „z odzysku” oraz unikania plastikowych jednorazówek. Wszystko w myśl zasad Zero Waste

Michał Sołtan zagra w Fabryce Kultury Zgrzyt. W czasie pandemii grał sąsiadom na balkonie
4 grudnia 2022, 20:00

Michał Sołtan zagra w Fabryce Kultury Zgrzyt. W czasie pandemii grał sąsiadom na balkonie

W ramach trasy koncertowej po 14 miastach Polski do Lublina zawita Michał Sołtan. Artysta będzie promował swój najnowszy singiel w Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13) 4 grudnia o godz. 20.

Tak powstają premiery. Pokazy teatralnych inicjatyw w CK

Tak powstają premiery. Pokazy teatralnych inicjatyw w CK

Będzie okazja by zobaczyć pracę osób kochających teatr, które zostały wyłonione w ramach projektu Przestrzenie Sztuki realizowanego w Centrum Kultury w Lublinie. Twórcy gratisowo pokazują powstające spektakle zapraszając na otwarte próby.

Po okupacji Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. 33 rolnikom grożą poważne konsekwencje
galeria

Po okupacji Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. 33 rolnikom grożą poważne konsekwencje

Grzywna, a nawet rok więzienia grozi działaczom AGROunii, którzy okupowali Lubelski Urząd Wojewódzki.

Nerwowo zerkał na samochód. W środku przewoził nielegalny towar

Nerwowo zerkał na samochód. W środku przewoził nielegalny towar

Do trzech lat więzienia grozi 30-latkowi z Radzynia Podlaskiego, który przewoził worek z białym proszkiem i pojemnik z zielonym suszem. Mężczyzna był naćpany, wpadł podczas kontroli drogowej w gminie Jeziorzany.

Grudniowe warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt
3 grudnia 2022, 13:00

Grudniowe warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt w Lublinie (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na grudniowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. Warsztaty będą odbywać się w soboty o godz. 13.