Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 lutego 2010 r.
18:59
Edytuj ten wpis

Ponad 140 firm z Europy i Azji chce budować drogę Warszawa – Lublin. Gra idzie o 3 miliardy

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 23 A A

Pół Europy i część Azji chce budować 70 kilometrów drogi Warszawa – Lublin. 142 wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na budowę drogi ekspresowej S-17 złożono w siedzibie lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Gra idzie o 3 miliardy złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Liczba przedsiębiorstw zainteresowanych budową blisko 70-kilometrowego odcinka trasy – od węzła Sielce do obwodnicy Piask – jest jeszcze większa.

– Firmy będziemy wybierać dwuetapowo. Komisja przetargowa skontroluje załączone do wniosków informacje o zdolności ekonomicznej, finansowej i technicznej wykonawców. Z grupy wyłonimy po 20 ofert na każdy z pięciu odcinków drogi – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Następnie te firmy będą składać oferty finansowe, z których wygra najlepsza. Wyniki przetargu powinny być znane do połowy roku. Wtedy też poznamy realne koszty tej inwestycji.

Wśród zainteresowanych budową trasy ekspresowej są konsorcja z Austrii, Białorusi, Chin, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Słowacji i Turcji.

Na pierwszy odcinek trasy od węzła Sielce do węzła Bogucin wpłynęło 28 wniosków. Na drugi, od węzła Bogucin do węzła Dąbrowica wraz z budową przedłużenia od węzła Dąbrowica w stronę granic miasta, wpłynęło 29 wniosków.

Na trzeci odcinek trasy, od węzła Dąbrowica do węzła Lubartów –28 wniosków. Na czwarty, od węzła Lubartów do węzła Witosa – 29 wniosków. Na ostatni, od węzła Witosa do początku obwodnicy Piask wraz z budową nowego wlotu do Świdnika – 28 wniosków. 

Według założeń, roboty powinny ruszyć jesienią tego roku, aby późną wiosną 2012 pojechały pierwsze samochody.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
opel / 26 lutego 2010 o 22:02
0
z tymi słupkami to akurat tak wszędzie jest...szczególnie na Lubelszczyźnie....ale co prawda to prawda zmiotło je na wiosne
Avatar
czytelnik / 26 lutego 2010 o 16:35
0
antyurzędas napisał:
I jak zwykle wygrają najtańsi a potem będzie trzeba remontować drogi co 2-3lata


może poruszę temat mniej ważnych dróg np. wojewódzkich
jadąc drogą wojewódzką chyba 824 ,zauważyłem ,że słupki z cyferkami na poboczach
chyba'' odległościowe''tak pieczołowicie zamontowane na jesieni, teraz leżą w rowach
wraz z zepchanym śniegiem, są jeszcze ślady pługa
nasuwa się pytanie , kto zawinił czyżby znów ZIMA ?
chyba 824 ,zauważyłem ,że słupki z cyferkami na poboczach
chyba'' odległościowe''tak pieczołowicie zamontowane na jesieni, teraz leżą w rowach
wraz z zepchanym śniegiem, są jeszcze ślady pługa
nasuwa się pytanie , kto zawinił czyżby znów ZIMA ? rozwiń
Avatar
o_O / 26 lutego 2010 o 11:08
0
Wygraj 50 zl do kfc:

[url="http://KFC-bon2.tk/161856.html"]http://KFC-bon2.tk/161856.html[/url]
Avatar
antyurzędas / 26 lutego 2010 o 10:20
0
I jak zwykle wygrają najtańsi a potem będzie trzeba remontować drogi co 2-3lata
Avatar
~wyborca~ / 26 lutego 2010 o 10:11
0
wredność urzędnicza napisał:
Tak. Rozwiń. Ale uprzedzam, że i tak wszystko już jest zaspisane: w niekompetentych, leniwych głowach marszałków, wojewodów, wicewojewodów, palikotów itp. Pustka i brak pomysłu. Co zrobił Schetyna dla skomunikowania Wrocławia a co palikot i muszysko dla Lublina.


Ciekawe co takiego rewelacyjnego zrobił Schetyna dla Wrocka? Lotnisko było tam już w czasach PRL-u, więc "wysiłek" wicepremiera jest tutaj dyskusyjny. A za autostradę to powinien on (i cały Wrocław) podziękować rządowi III Rzeszy Niemieckiej, bo to właśnie panowie ze swastykami postanowili skomunikować stolicę kraju (Berlin) z najdalej na południowy wschód wysuniętą prowincją, czyli Górnym Śląskiem.

A wracając do wątku głównego, to nie ma sensu szukać winnych wśród polityków lub urzędników, nawet jeżeli się za nimi nie przepada. Klapa wszelkich dużych inwestycji w Polsce wschodniej jest niejako "odgórnie" zapisana:
1) w dyrektywach unijnych, zakładających istnienie na wschodnich rubieżach UE strefy buforowej, gdzie będzie zero przemysłu, szczątkowa infrastruktura, a tylko woda czysta i szumiące lasy
2) w mentalności ludzi Polski B, dla których wszelkie zmiany są syndromem zagrożenia i niepewności
Jeśli chodzi o pkt 1) to proszę sobie poczytać wywody "autorytetów" w rodzaju prof. Leszka Balcerowicza lub Ryszarda Petru, zamieszczane na łamach np. GW, Polityki czy Rzeczpospolitej. Wkleiłbym linki do tych artykułów, ale wiem, że na forum nie jest to mile widziane
Sprawa z pkt. 2) chyba nie wymaga komentarza, bo dosyć się na ten temat czyta codziennie, również w DW
Miłego dzionka!


Ciekawe co takiego rewelacyjnego zrobił Schetyna dla Wrocka? Lotnisko było tam już w czasach PRL-u, więc "wysiłek" wicepremiera jest tutaj dyskusyjny. A za autostradę to powinien on (i cały Wrocław) podziękować rządowi III Rzeszy Niemieckiej, bo to właśnie panowie ze swastykami postanowili skomunikować stolicę kraju (Berlin) z najdalej na południowy wschód wysuniętą prowincją, czyli Górnym Śląskiem.

A wracając do wątku głównego, to nie ma sensu szukać winnych wśród polityków lub urzędników, n... rozwiń
Avatar
Chlopek-kmiotek / 26 lutego 2010 o 10:11
0
~wyborca~ napisał:
Nie wierzę w żadną obwodnicę ani budowę drogi do Wawy. Wystarczy, że kilku chłopków-kmiotków oprotestuje inwestycję i od razu kilkumiesięczny poślizg pewny. A na odcinku 70 km to takich protestów może być co niemiara. Bezruch przeciągnie się do jesieni, czyli do wyborów, a po wyborach: "teraz drodzy wyborcy to możecie nas pocałować w ..."


Twierdzisz, ze to "chłopkowie-kmiotkowie" ponosza odpowiedzialnosc za dotychczasowy brak obwodnicy i normalnej drogi Lublin-Warszawa?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zarzadzaja inwestycjami drogowymi i sa odpowiedzialni za spelnienie wszystkich warunkow formalno -technologicznych?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zasiadaja w zarzadach budowy drog i autostrd i sa za to wynagradzani z publicznych pieniedzy?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zabieraja wlasnosc innym i nie placa za to w terminie i we wlasciwych proporcjach?

Chyba Ci sie kompetencje pomylily i relacje calkiem powalily - a moze za czesto sluchasz tych ktorzy w miejsce odpowiedzialnosci stosuja spychologie???


Twierdzisz, ze to "chłopkowie-kmiotkowie" ponosza odpowiedzialnosc za dotychczasowy brak obwodnicy i normalnej drogi Lublin-Warszawa?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zarzadzaja inwestycjami drogowymi i sa odpowiedzialni za spelnienie wszystkich warunkow formalno -technologicznych?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zasiadaja w zarzadach budowy drog i autostrd i sa za to wynagradzani z publicznych pieniedzy?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zabieraja wlasnosc innym i nie placa ... rozwiń
Avatar
wredność urzędnicza / 26 lutego 2010 o 09:26
0
~wyborca~ napisał:
I jeszcze jedno. Skoro startuje tylu chętnych do przetargu, więc wiadomo, że wszyscy nie mogą wygrać. I ten, który przegra złoży protest, który będzie rozpatrywany pół roku. Mam rozwijać ten wątek dalej?...

Tak. Rozwiń. Ale uprzedzam, że i tak wszystko już jest zaspisane: w niekompetentych, leniwych głowach marszałków, wojewodów, wicewojewodów, palikotów itp. Pustka i brak pomysłu. Co zrobił Schetyna dla skomunikowania Wrocławia a co palikot i muszysko dla Lublina.

Tak. Rozwiń. Ale uprzedzam, że i tak wszystko już jest zaspisane: w niekompetentych, leniwych głowach marszałków, wojewodów, wicewojewodów, palikotów itp. Pustka i brak pomysłu. Co zrobił Schetyna dla skomunikowania Wrocławia a co palikot i muszysko dla Lublina. rozwiń
Avatar
~wyborca~ / 26 lutego 2010 o 08:48
0
I jeszcze jedno. Skoro startuje tylu chętnych do przetargu, więc wiadomo, że wszyscy nie mogą wygrać. I ten, który przegra złoży protest, który będzie rozpatrywany pół roku. Mam rozwijać ten wątek dalej?...
Avatar
~wyborca~ / 26 lutego 2010 o 08:45
0
Nie wierzę w żadną obwodnicę ani budowę drogi do Wawy. Wystarczy, że kilku chłopków-kmiotków oprotestuje inwestycję i od razu kilkumiesięczny poślizg pewny. A na odcinku 70 km to takich protestów może być co niemiara. Bezruch przeciągnie się do jesieni, czyli do wyborów, a po wyborach: "teraz drodzy wyborcy to możecie nas pocałować w ..."
Avatar
zawiedziony / 26 lutego 2010 o 08:15
0
WAZNIEJSZY URZEDNIK NIZ ROBOTNIK??? Przypominam urzednikom ze roboty drogowe pownno sie rozpoczynac na wiosne ,a nie jesienia.Ul. Wyzwolenia tez zaczeli przed zima robic ,a pozniej okazuje sie ze po kilku latach nie nadaje sie do jazdy.PIENIADZE WYZUCONE W BLOTO.DLACZEGO SPRAW PAPIERKOWYCH NIE MOZNA WYKONAC JESIENIA I ZIMA I PIENIADZE MAJA BYC WYKORZYSTANE DO KONCA ROKU A ROBOTY ROZPOCZYNAC NA WIOSNE.NIech mi ktorys z urzednikow to wyjasni.
Avatar
opel / 26 lutego 2010 o 22:02
0
z tymi słupkami to akurat tak wszędzie jest...szczególnie na Lubelszczyźnie....ale co prawda to prawda zmiotło je na wiosne
Avatar
czytelnik / 26 lutego 2010 o 16:35
0
antyurzędas napisał:
I jak zwykle wygrają najtańsi a potem będzie trzeba remontować drogi co 2-3lata


może poruszę temat mniej ważnych dróg np. wojewódzkich
jadąc drogą wojewódzką chyba 824 ,zauważyłem ,że słupki z cyferkami na poboczach
chyba'' odległościowe''tak pieczołowicie zamontowane na jesieni, teraz leżą w rowach
wraz z zepchanym śniegiem, są jeszcze ślady pługa
nasuwa się pytanie , kto zawinił czyżby znów ZIMA ?
chyba 824 ,zauważyłem ,że słupki z cyferkami na poboczach
chyba'' odległościowe''tak pieczołowicie zamontowane na jesieni, teraz leżą w rowach
wraz z zepchanym śniegiem, są jeszcze ślady pługa
nasuwa się pytanie , kto zawinił czyżby znów ZIMA ? rozwiń
Avatar
o_O / 26 lutego 2010 o 11:08
0
Wygraj 50 zl do kfc:

[url="http://KFC-bon2.tk/161856.html"]http://KFC-bon2.tk/161856.html[/url]
Avatar
antyurzędas / 26 lutego 2010 o 10:20
0
I jak zwykle wygrają najtańsi a potem będzie trzeba remontować drogi co 2-3lata
Avatar
~wyborca~ / 26 lutego 2010 o 10:11
0
wredność urzędnicza napisał:
Tak. Rozwiń. Ale uprzedzam, że i tak wszystko już jest zaspisane: w niekompetentych, leniwych głowach marszałków, wojewodów, wicewojewodów, palikotów itp. Pustka i brak pomysłu. Co zrobił Schetyna dla skomunikowania Wrocławia a co palikot i muszysko dla Lublina.


Ciekawe co takiego rewelacyjnego zrobił Schetyna dla Wrocka? Lotnisko było tam już w czasach PRL-u, więc "wysiłek" wicepremiera jest tutaj dyskusyjny. A za autostradę to powinien on (i cały Wrocław) podziękować rządowi III Rzeszy Niemieckiej, bo to właśnie panowie ze swastykami postanowili skomunikować stolicę kraju (Berlin) z najdalej na południowy wschód wysuniętą prowincją, czyli Górnym Śląskiem.

A wracając do wątku głównego, to nie ma sensu szukać winnych wśród polityków lub urzędników, nawet jeżeli się za nimi nie przepada. Klapa wszelkich dużych inwestycji w Polsce wschodniej jest niejako "odgórnie" zapisana:
1) w dyrektywach unijnych, zakładających istnienie na wschodnich rubieżach UE strefy buforowej, gdzie będzie zero przemysłu, szczątkowa infrastruktura, a tylko woda czysta i szumiące lasy
2) w mentalności ludzi Polski B, dla których wszelkie zmiany są syndromem zagrożenia i niepewności
Jeśli chodzi o pkt 1) to proszę sobie poczytać wywody "autorytetów" w rodzaju prof. Leszka Balcerowicza lub Ryszarda Petru, zamieszczane na łamach np. GW, Polityki czy Rzeczpospolitej. Wkleiłbym linki do tych artykułów, ale wiem, że na forum nie jest to mile widziane
Sprawa z pkt. 2) chyba nie wymaga komentarza, bo dosyć się na ten temat czyta codziennie, również w DW
Miłego dzionka!


Ciekawe co takiego rewelacyjnego zrobił Schetyna dla Wrocka? Lotnisko było tam już w czasach PRL-u, więc "wysiłek" wicepremiera jest tutaj dyskusyjny. A za autostradę to powinien on (i cały Wrocław) podziękować rządowi III Rzeszy Niemieckiej, bo to właśnie panowie ze swastykami postanowili skomunikować stolicę kraju (Berlin) z najdalej na południowy wschód wysuniętą prowincją, czyli Górnym Śląskiem.

A wracając do wątku głównego, to nie ma sensu szukać winnych wśród polityków lub urzędników, n... rozwiń
Avatar
Chlopek-kmiotek / 26 lutego 2010 o 10:11
0
~wyborca~ napisał:
Nie wierzę w żadną obwodnicę ani budowę drogi do Wawy. Wystarczy, że kilku chłopków-kmiotków oprotestuje inwestycję i od razu kilkumiesięczny poślizg pewny. A na odcinku 70 km to takich protestów może być co niemiara. Bezruch przeciągnie się do jesieni, czyli do wyborów, a po wyborach: "teraz drodzy wyborcy to możecie nas pocałować w ..."


Twierdzisz, ze to "chłopkowie-kmiotkowie" ponosza odpowiedzialnosc za dotychczasowy brak obwodnicy i normalnej drogi Lublin-Warszawa?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zarzadzaja inwestycjami drogowymi i sa odpowiedzialni za spelnienie wszystkich warunkow formalno -technologicznych?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zasiadaja w zarzadach budowy drog i autostrd i sa za to wynagradzani z publicznych pieniedzy?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zabieraja wlasnosc innym i nie placa za to w terminie i we wlasciwych proporcjach?

Chyba Ci sie kompetencje pomylily i relacje calkiem powalily - a moze za czesto sluchasz tych ktorzy w miejsce odpowiedzialnosci stosuja spychologie???


Twierdzisz, ze to "chłopkowie-kmiotkowie" ponosza odpowiedzialnosc za dotychczasowy brak obwodnicy i normalnej drogi Lublin-Warszawa?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zarzadzaja inwestycjami drogowymi i sa odpowiedzialni za spelnienie wszystkich warunkow formalno -technologicznych?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zasiadaja w zarzadach budowy drog i autostrd i sa za to wynagradzani z publicznych pieniedzy?
To "chłopkowie-kmiotkowie" zabieraja wlasnosc innym i nie placa ... rozwiń
Avatar
wredność urzędnicza / 26 lutego 2010 o 09:26
0
~wyborca~ napisał:
I jeszcze jedno. Skoro startuje tylu chętnych do przetargu, więc wiadomo, że wszyscy nie mogą wygrać. I ten, który przegra złoży protest, który będzie rozpatrywany pół roku. Mam rozwijać ten wątek dalej?...

Tak. Rozwiń. Ale uprzedzam, że i tak wszystko już jest zaspisane: w niekompetentych, leniwych głowach marszałków, wojewodów, wicewojewodów, palikotów itp. Pustka i brak pomysłu. Co zrobił Schetyna dla skomunikowania Wrocławia a co palikot i muszysko dla Lublina.

Tak. Rozwiń. Ale uprzedzam, że i tak wszystko już jest zaspisane: w niekompetentych, leniwych głowach marszałków, wojewodów, wicewojewodów, palikotów itp. Pustka i brak pomysłu. Co zrobił Schetyna dla skomunikowania Wrocławia a co palikot i muszysko dla Lublina. rozwiń
Avatar
~wyborca~ / 26 lutego 2010 o 08:48
0
I jeszcze jedno. Skoro startuje tylu chętnych do przetargu, więc wiadomo, że wszyscy nie mogą wygrać. I ten, który przegra złoży protest, który będzie rozpatrywany pół roku. Mam rozwijać ten wątek dalej?...
Avatar
~wyborca~ / 26 lutego 2010 o 08:45
0
Nie wierzę w żadną obwodnicę ani budowę drogi do Wawy. Wystarczy, że kilku chłopków-kmiotków oprotestuje inwestycję i od razu kilkumiesięczny poślizg pewny. A na odcinku 70 km to takich protestów może być co niemiara. Bezruch przeciągnie się do jesieni, czyli do wyborów, a po wyborach: "teraz drodzy wyborcy to możecie nas pocałować w ..."
Avatar
zawiedziony / 26 lutego 2010 o 08:15
0
WAZNIEJSZY URZEDNIK NIZ ROBOTNIK??? Przypominam urzednikom ze roboty drogowe pownno sie rozpoczynac na wiosne ,a nie jesienia.Ul. Wyzwolenia tez zaczeli przed zima robic ,a pozniej okazuje sie ze po kilku latach nie nadaje sie do jazdy.PIENIADZE WYZUCONE W BLOTO.DLACZEGO SPRAW PAPIERKOWYCH NIE MOZNA WYKONAC JESIENIA I ZIMA I PIENIADZE MAJA BYC WYKORZYSTANE DO KONCA ROKU A ROBOTY ROZPOCZYNAC NA WIOSNE.NIech mi ktorys z urzednikow to wyjasni.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 26

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 22

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!