Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 czerwca 2010 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Powodzianie z Wilkowa wzięli się za porządki, potrzebują pomocy

0 14 A A

W gminie Wilków rozpoczęło się wielkie sprzątanie. W trudnej sytuacji są mieszkańcy najmniejszych wsi. Ze skutkami powodzi walczą zupełnie sami. Władze gminy zapewniają, że pomoc nadejdzie lada dzień.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie damy rady – Jan Woś, z Brzozowej rozkłada ręce. – Żyjemy tu, jak na bagnach. Sami z żoną nie damy rady wszystkiego uprzątnąć. Nie te lata. Nasz dom nadaje się tylko do rozbiórki. Może chociaż z gospodarstwa da się coś uratować.

Małżeństwo Wosiów znalazło schronienie u mieszkańców Karczmisk. Codziennie dojeżdżają do swojego domu i próbują sprzątać. Brakuje nie tylko sił, ale i narzędzi.

– Pewnie kilku młodych ludzi uporałoby się z tym w trzy dni – dodaje Woś.

Kilkaset metrów dalej, gospodarstwo ojca próbuje sprzątać Artur Borkowski. – Musiałem zatrudnić kilka osób, bo np. na pomoc z gminy nie ma co liczyć – mówi. – Przydałaby się pompa, bo w piwnicy stoi woda. Nie wiadomo jednak, gdzie przepompować wodę. Przepusty są pozatykane i nikt się nie bierze za ich oczyszczanie. Brakuje sprawnej organizacji ze strony władz.

Większość sąsiadów nie czeka na pomoc i też bierze się do pracy. W samym Wilkowie trwa m.in. sprzątanie budynków publicznych. W osuszaniu kościoła pomagają strażacy i bezdomni. Za porządki w miejscowej szkole zabrali się pracownicy i młodzież z Lublina.

– Jest co robić, bo cały parter został zniszczony – mówi Irena Adrianek, nauczycielka. – Zostały tylko mokre ściany. Na piętrze też pojawił się grzyb.

W podstawówce i sąsiednim gimnazjum uczyło się ok. 400 dzieci. Nauczyciele zapewniają, że mimo powodzi pierwszego września będą mogli rozpocząć zajęcia.

– Po to się tak uwijamy – dodaje Adrianek. – Trzeba nie tylko usunąć zalany sprzęt. Do wymiany są podłogi. Konieczne będzie skucie tynków. Jakoś się z tym uporamy.

Od jutra na wsparcie będą mogli liczyć poszczególni mieszkańcy. – Pomoże im 120 żołnierzy i strażaków – mówi Grzegorz Teresiński, wójt Wilkowa. – Od piątku będą pracować przy usuwaniu skutków powodzi. Trafią do wszystkich wsi, zniszczonych przez wodę.

Zalane gminy mogą też liczyć na pomoc rządu. Lubelszczyzna otrzymała wczoraj 2,5 mln zł na walkę z plagą komarów na terenach dotkniętych klęską. Trwają również wypłaty zasiłków. Do tej pory otrzymało je ponad 19 tys. powodzian w całym kraju.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 czerwca 2010 o 11:47
0
luka napisał:
Podobno zawalił się komin w Zagłobie, podobno Gimnazjum się zawaliło. Cóż ludzie mają bujną wyobrażnię.
Masz na to jakiś dowód ? A skąd wiesz, że akurat darami handlował. Nie rzucaj bezpodstawnych oskarżeń i nie propaguj idiotycznych plotek.

Pzdr,
luka

a wBiedronce na zakupach był Elvis Presley
Avatar
salida / 17 czerwca 2010 o 16:21
0
bylam w wilkowie dzisiaj,może jest pomoc ja jej nie widzialam Rogów niestety tam jedni i ci sami pilnują bacznie darów i nieuczciwi niezalni korzystają BALAGAN jednym slowem.Zero pomocy ,przekazu wiadomosci.Moja mama jest chora ,wiec wszystko spoczywa na moich barkach.nadal nie otrzymala zasilku do 6 tys.
Ludzie starzy nieporadni nie mają szans.Dlaczego nie ma listy mieszkańców...potrzebujących.Groza...ja dzisiaj sama moglam tylko wywarzyc drzwi i otworzyc okna...sama też nie dam rady.....Pytam gdzie mam szukac POMOCY.I blagam nie dawajcie już tych darow...a jak dajecie to przynajmniej dla ludzi potrzebujących...
bylam w wilkowie dzisiaj,może jest pomoc ja jej nie widzialam Rogów niestety tam jedni i ci sami pilnują bacznie darów i nieuczciwi niezalni korzystają BALAGAN jednym slowem.Zero pomocy ,przekazu wiadomosci.Moja mama jest chora ,wiec wszystko spoczywa na moich barkach.nadal nie otrzymala zasilku do 6 tys.
Ludzie starzy nieporadni nie mają szans.Dlaczego nie ma listy mieszkańców...potrzebujących.Groza...ja dzisiaj sama moglam tylko wywarzyc drzwi i otworzyc okna...sama też nie dam rady.....Pytam gdzie mam szukac POMOCY.I blagam nie daw... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 czerwca 2010 o 12:25
0
ku***aa napisał:
narzekają na polityków,a sami jak hieny dary rozkradają,po dziesiątki pościeli i innych rzeczy..nawet już ksiądz na mszy mówił ze niektórym to woda i rozum zabrała. uczciwi sprzatają a reszta tylko czeka na dary,może coś fajnego przywiozą,brak organizacji z tymi darami,wprowadzić jakieś kartki czy coś!!! ale jak mówi stare juz powiedzenie z Raciborza: "PO POwodzi to sie nam dopiero POwodzi"!!!!


To prawda jak można wydawać dary ciągle jednym i tym samym ludziom , nabrali już nie wiadomo ile .A gdzie urzędnicy z gminy .Przecież wydając drogie rzeczy powinno się kwitować podpisem odbiorcy , wina leży po stronie urzędników lub osób , które rozprowadzają te dary. To jest bez pojęcia.

A DO URZĘDNIKÓW Z WILKOWA :
DARY WINNY BYĆ ROZDZIELANE i SEGREGOWANE SPRAWIEDLIWIE NA POSZCZEGÓLNE WSIE A DOPIERO WYDAWANE ZA POKWITOWANIEM.
Ludzie narzekają , jedna osoba znana mi potwierdziła , że tam panuje wielki bałagan bez opamiĘtania . Ludzie nie mogą doczekać się na rzeczoznawców , bo urzędnicy w Wilkowie nic nie wiedzą .


To prawda jak można wydawać dary ciągle jednym i tym samym ludziom , nabrali już nie wiadomo ile .A gdzie urzędnicy z gminy .Przecież wydając drogie rzeczy powinno się kwitować podpisem odbiorcy , wina leży po stronie urzędników lub osób , które rozprowadzają te dary. To jest bez pojęcia.

A DO URZĘDNIKÓW Z WILKOWA :
DARY WINNY BYĆ ROZDZIELANE i SEGREGOWANE SPRAWIEDLIWIE NA POSZCZEGÓLNE WSIE A DOPIERO WYDAWANE ZA POKWITOWANIEM.
Ludzie narzekają , jedna osoba znana mi potwierdziła , że tam... rozwiń
Avatar
luka / 17 czerwca 2010 o 10:25
0
Gość napisał:
podobno są zdjęcia jak pracownicy gminy Wilków handlują darami w Warszawie!


Podobno zawalił się komin w Zagłobie, podobno Gimnazjum się zawaliło. Cóż ludzie mają bujną wyobrażnię.
Masz na to jakiś dowód ? A skąd wiesz, że akurat darami handlował. Nie rzucaj bezpodstawnych oskarżeń i nie propaguj idiotycznych plotek.

Pzdr,
luka
Avatar
rodak / 17 czerwca 2010 o 09:36
0
Miejscowe władze nauczyły się od Tuska,że kłamstwa uchodzą na sucho i budzą w ludziach złudną nadzieję na pomoc....oj biedni ci ludzie -sam wrzuciłem do kilku puszek pieniądze.Kupiliśmy z żoną śpiwór ,6 kg proszku do prania ,konserwy mięsne .Boimy się tylko czy to dotrze pod właściwe adresy ?.Mam nadzieję,że możecie liczyć na Polaków w których jeszcze nie wykorzeniono do końca patriotyzmu i wartości chrześcijańskich.
Reszta ma daleko los tych ludzi ..przygląda się przedstawieniom z udziałem wibratora i pistoletu-ale cóż........
Avatar
Bąbelman / 17 czerwca 2010 o 05:52
0
Wolontariat to piękna,społeczna organizacja i chwała jej za to. Znam te tereny ponieważ często tam wędkuję,ludzie z tamtych stron nie tylko są uczynni i mili dla innych ale bardzo pracowici.Gmina Wilków naprawdę dobrze zarządzana.Tam w tej chili jest potrzebny ciężki sprzęt.paliwo do niego i oczywiście dużo pieniążków.Rząd który da tą pomoc i tak będzie bezradny,wobec swoich urzędników,którzy kradną na potęgę i są bezkarni.Przykład:Tusk niech wyśle 6 ciężkich koparko-spycharki i 20 ton paliwa,jak myślisz? Co dotrze do Wilkowa na miejsce? Dwie spycharko-koparki i jedna tona paliwa i o to właśnie chodzi,a w papierach będzie napisane,że Tusk wysłał właśnie,te dwie maszyny i tą tonę paliwa,żadne śledztwo nie rozwiąże tej sprawy,bo każdy będzie miał jakiś z tego zysk. Takie działania rozkładają Polskę na łopatki,dlatego Polska jest taka biedna. " Łukasz" jedź i pomagaj,bo to szlachetna pomoc,ale wiedz,że ci cwaniacy,zawsze,ale to zawsze,będą na ciebie liczyć,że swą ciężką pracą tuszujesz ich machloje.Życzę wam aby wasza akcja była udana ,a tamtejsi ludzie z was zadowoleni.
Wolontariat to piękna,społeczna organizacja i chwała jej za to. Znam te tereny ponieważ często tam wędkuję,ludzie z tamtych stron nie tylko są uczynni i mili dla innych ale bardzo pracowici.Gmina Wilków naprawdę dobrze zarządzana.Tam w tej chili jest potrzebny ciężki sprzęt.paliwo do niego i oczywiście dużo pieniążków.Rząd który da tą pomoc i tak będzie bezradny,wobec swoich urzędników,którzy kradną na potęgę i są bezkarni.Przykład:Tusk niech wyśle 6 ciężkich koparko-spycharki i 20 ton paliwa,jak myślisz? Co dotrze do Wilkowa na miejsce? D... rozwiń
Avatar
Łukasz / 17 czerwca 2010 o 00:21
0
W poniedziałek ruszyła baza wolontariatu w Chodliku organizowana przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. www.duch.lublin.pl

Chodlik, mała wioska pomiędzy Karczmiskami a Wilkowem, stanie się od poniedziałku tymczasową bazą wolontariuszy, którzy zechcą dłużej niż jeden dzień pomagać przy usuwaniu skutków powodzi.

Wójt gminy Karczmiska, pan Zenon Olszowy, udostępnia nam budynek dawnej szkoły w Chodliku, wcześniej wykorzystywany głównie przez archeologów. Warunki będą skromne, ale wystarczające. Są sale z łóżkami, łazienki z prysznicami, kuchenka. Najważniejsze, że stamtąd jest blisko do zalanych wsi, w których chcemy pracować, kiedy ustąpi woda.

Planujemy rozpocząć od poniedziałku 14 czerwca, o ile planów tych nie pokrzyżuje kolejna fala powodzi, wskutek zapowiadanych gwałtownych burz. Poszukujemy także kucharki/kucharza, który chciałby zająć się co nieco kuchnią dla wolontariuszy.

Czekamy na zgłoszenia, przypominamy warunki:

1. KTO MOŻE ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM? Osoba pełnoletnia, w miarę zdrowa. Zapewniamy przejazd, ubranie robocze, rękawice, gumiaki, maski, ubezpieczenie, posiłek na miejscu, ewentualnie dostęp do szczepień.
2. ZGŁOSZENIA. Telefonicznie - 815321395 (8.00 - 20.00) lub 81 5342652, mailem: justynaorlowska84@gmail.com.
3. WYJAZDY JEDNODNIOWE. Można pojechać na jeden dzień do pomocy. Chęć wyjazdu należy zgłosić wcześniej - patrz wyżej. Wyjazd z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Krakowskie Przedmieście 1 (od Świętoduskiej) o godz. 8.30, powrót ok. 18.00/19.00.
4. WYJAZD NA KILKA DNI. Od poniedziałku 14 czerwca, można wyjechać na kilka dni, skorzystać z naszej bazy w Chodliku. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci wyjazdu - patrz punkt 2.
5. PRACA. Na miejscu praca przy sprzątaniu domów. O tyle jest to ważne, że służby przeciwpowodziowe wycofują się po akcjach i powodzianie zostają sami. Obecność przy nich jest pierwszorzędną potrzebą. Zakładamy, że praca wolontariuszy będzie potrzebna przynajmniej do końca lipca!

pozdrawiam i zapraszam!
W poniedziałek ruszyła baza wolontariatu w Chodliku organizowana przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. www.duch.lublin.pl

Chodlik, mała wioska pomiędzy Karczmiskami a Wilkowem, stanie się od poniedziałku tymczasową bazą wolontariuszy, którzy zechcą dłużej niż jeden dzień pomagać przy usuwaniu skutków powodzi.

Wójt gminy Karczmiska, pan Zenon Olszowy, udostępnia nam budynek dawnej szkoły w Chodliku, wcześniej wykorzystywany głównie przez archeologów. Warunki będą skromne, ale wystarczające.... rozwiń
Avatar
Bąbelman / 16 czerwca 2010 o 23:41
0
~Roman~ napisał:
a czy mozna się przyzwyczaic do głupich polityków???????

Już na tym blogu są przyzwyczajeni do głupich polityków,jeden nazywa się "Gość" a drugi "ku***aa" Jeden naśladuje Palikota a drugi Komorowskiego.Mam nadzieje,że i Niesiołowski też się znajdzie.Ksiądz też ma rację,na ch.u.j powodzianom pościel jak łóżek nawet nie mają.powinni takie dary jemu oddać, to dopiero by zahandlował i kupiłby sobie Hamera.
Avatar
kurwaaa / 16 czerwca 2010 o 22:35
0
narzekają na polityków,a sami jak hieny dary rozkradają,po dziesiątki pościeli i innych rzeczy..nawet już ksiądz na mszy mówił ze niektórym to woda i rozum zabrała. uczciwi sprzatają a reszta tylko czeka na dary,może coś fajnego przywiozą,brak organizacji z tymi darami,wprowadzić jakieś kartki czy coś!!! ale jak mówi stare juz powiedzenie z Raciborza: "PO POwodzi to sie nam dopiero POwodzi"!!!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2010 o 22:31
0
podobno są zdjęcia jak pracownicy gminy Wilków handlują darami w Warszawie!
Avatar
Gość / 18 czerwca 2010 o 11:47
0
luka napisał:
Podobno zawalił się komin w Zagłobie, podobno Gimnazjum się zawaliło. Cóż ludzie mają bujną wyobrażnię.
Masz na to jakiś dowód ? A skąd wiesz, że akurat darami handlował. Nie rzucaj bezpodstawnych oskarżeń i nie propaguj idiotycznych plotek.

Pzdr,
luka

a wBiedronce na zakupach był Elvis Presley
Avatar
salida / 17 czerwca 2010 o 16:21
0
bylam w wilkowie dzisiaj,może jest pomoc ja jej nie widzialam Rogów niestety tam jedni i ci sami pilnują bacznie darów i nieuczciwi niezalni korzystają BALAGAN jednym slowem.Zero pomocy ,przekazu wiadomosci.Moja mama jest chora ,wiec wszystko spoczywa na moich barkach.nadal nie otrzymala zasilku do 6 tys.
Ludzie starzy nieporadni nie mają szans.Dlaczego nie ma listy mieszkańców...potrzebujących.Groza...ja dzisiaj sama moglam tylko wywarzyc drzwi i otworzyc okna...sama też nie dam rady.....Pytam gdzie mam szukac POMOCY.I blagam nie dawajcie już tych darow...a jak dajecie to przynajmniej dla ludzi potrzebujących...
bylam w wilkowie dzisiaj,może jest pomoc ja jej nie widzialam Rogów niestety tam jedni i ci sami pilnują bacznie darów i nieuczciwi niezalni korzystają BALAGAN jednym slowem.Zero pomocy ,przekazu wiadomosci.Moja mama jest chora ,wiec wszystko spoczywa na moich barkach.nadal nie otrzymala zasilku do 6 tys.
Ludzie starzy nieporadni nie mają szans.Dlaczego nie ma listy mieszkańców...potrzebujących.Groza...ja dzisiaj sama moglam tylko wywarzyc drzwi i otworzyc okna...sama też nie dam rady.....Pytam gdzie mam szukac POMOCY.I blagam nie daw... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 czerwca 2010 o 12:25
0
ku***aa napisał:
narzekają na polityków,a sami jak hieny dary rozkradają,po dziesiątki pościeli i innych rzeczy..nawet już ksiądz na mszy mówił ze niektórym to woda i rozum zabrała. uczciwi sprzatają a reszta tylko czeka na dary,może coś fajnego przywiozą,brak organizacji z tymi darami,wprowadzić jakieś kartki czy coś!!! ale jak mówi stare juz powiedzenie z Raciborza: "PO POwodzi to sie nam dopiero POwodzi"!!!!


To prawda jak można wydawać dary ciągle jednym i tym samym ludziom , nabrali już nie wiadomo ile .A gdzie urzędnicy z gminy .Przecież wydając drogie rzeczy powinno się kwitować podpisem odbiorcy , wina leży po stronie urzędników lub osób , które rozprowadzają te dary. To jest bez pojęcia.

A DO URZĘDNIKÓW Z WILKOWA :
DARY WINNY BYĆ ROZDZIELANE i SEGREGOWANE SPRAWIEDLIWIE NA POSZCZEGÓLNE WSIE A DOPIERO WYDAWANE ZA POKWITOWANIEM.
Ludzie narzekają , jedna osoba znana mi potwierdziła , że tam panuje wielki bałagan bez opamiĘtania . Ludzie nie mogą doczekać się na rzeczoznawców , bo urzędnicy w Wilkowie nic nie wiedzą .


To prawda jak można wydawać dary ciągle jednym i tym samym ludziom , nabrali już nie wiadomo ile .A gdzie urzędnicy z gminy .Przecież wydając drogie rzeczy powinno się kwitować podpisem odbiorcy , wina leży po stronie urzędników lub osób , które rozprowadzają te dary. To jest bez pojęcia.

A DO URZĘDNIKÓW Z WILKOWA :
DARY WINNY BYĆ ROZDZIELANE i SEGREGOWANE SPRAWIEDLIWIE NA POSZCZEGÓLNE WSIE A DOPIERO WYDAWANE ZA POKWITOWANIEM.
Ludzie narzekają , jedna osoba znana mi potwierdziła , że tam... rozwiń
Avatar
luka / 17 czerwca 2010 o 10:25
0
Gość napisał:
podobno są zdjęcia jak pracownicy gminy Wilków handlują darami w Warszawie!


Podobno zawalił się komin w Zagłobie, podobno Gimnazjum się zawaliło. Cóż ludzie mają bujną wyobrażnię.
Masz na to jakiś dowód ? A skąd wiesz, że akurat darami handlował. Nie rzucaj bezpodstawnych oskarżeń i nie propaguj idiotycznych plotek.

Pzdr,
luka
Avatar
rodak / 17 czerwca 2010 o 09:36
0
Miejscowe władze nauczyły się od Tuska,że kłamstwa uchodzą na sucho i budzą w ludziach złudną nadzieję na pomoc....oj biedni ci ludzie -sam wrzuciłem do kilku puszek pieniądze.Kupiliśmy z żoną śpiwór ,6 kg proszku do prania ,konserwy mięsne .Boimy się tylko czy to dotrze pod właściwe adresy ?.Mam nadzieję,że możecie liczyć na Polaków w których jeszcze nie wykorzeniono do końca patriotyzmu i wartości chrześcijańskich.
Reszta ma daleko los tych ludzi ..przygląda się przedstawieniom z udziałem wibratora i pistoletu-ale cóż........
Avatar
Bąbelman / 17 czerwca 2010 o 05:52
0
Wolontariat to piękna,społeczna organizacja i chwała jej za to. Znam te tereny ponieważ często tam wędkuję,ludzie z tamtych stron nie tylko są uczynni i mili dla innych ale bardzo pracowici.Gmina Wilków naprawdę dobrze zarządzana.Tam w tej chili jest potrzebny ciężki sprzęt.paliwo do niego i oczywiście dużo pieniążków.Rząd który da tą pomoc i tak będzie bezradny,wobec swoich urzędników,którzy kradną na potęgę i są bezkarni.Przykład:Tusk niech wyśle 6 ciężkich koparko-spycharki i 20 ton paliwa,jak myślisz? Co dotrze do Wilkowa na miejsce? Dwie spycharko-koparki i jedna tona paliwa i o to właśnie chodzi,a w papierach będzie napisane,że Tusk wysłał właśnie,te dwie maszyny i tą tonę paliwa,żadne śledztwo nie rozwiąże tej sprawy,bo każdy będzie miał jakiś z tego zysk. Takie działania rozkładają Polskę na łopatki,dlatego Polska jest taka biedna. " Łukasz" jedź i pomagaj,bo to szlachetna pomoc,ale wiedz,że ci cwaniacy,zawsze,ale to zawsze,będą na ciebie liczyć,że swą ciężką pracą tuszujesz ich machloje.Życzę wam aby wasza akcja była udana ,a tamtejsi ludzie z was zadowoleni.
Wolontariat to piękna,społeczna organizacja i chwała jej za to. Znam te tereny ponieważ często tam wędkuję,ludzie z tamtych stron nie tylko są uczynni i mili dla innych ale bardzo pracowici.Gmina Wilków naprawdę dobrze zarządzana.Tam w tej chili jest potrzebny ciężki sprzęt.paliwo do niego i oczywiście dużo pieniążków.Rząd który da tą pomoc i tak będzie bezradny,wobec swoich urzędników,którzy kradną na potęgę i są bezkarni.Przykład:Tusk niech wyśle 6 ciężkich koparko-spycharki i 20 ton paliwa,jak myślisz? Co dotrze do Wilkowa na miejsce? D... rozwiń
Avatar
Łukasz / 17 czerwca 2010 o 00:21
0
W poniedziałek ruszyła baza wolontariatu w Chodliku organizowana przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. www.duch.lublin.pl

Chodlik, mała wioska pomiędzy Karczmiskami a Wilkowem, stanie się od poniedziałku tymczasową bazą wolontariuszy, którzy zechcą dłużej niż jeden dzień pomagać przy usuwaniu skutków powodzi.

Wójt gminy Karczmiska, pan Zenon Olszowy, udostępnia nam budynek dawnej szkoły w Chodliku, wcześniej wykorzystywany głównie przez archeologów. Warunki będą skromne, ale wystarczające. Są sale z łóżkami, łazienki z prysznicami, kuchenka. Najważniejsze, że stamtąd jest blisko do zalanych wsi, w których chcemy pracować, kiedy ustąpi woda.

Planujemy rozpocząć od poniedziałku 14 czerwca, o ile planów tych nie pokrzyżuje kolejna fala powodzi, wskutek zapowiadanych gwałtownych burz. Poszukujemy także kucharki/kucharza, który chciałby zająć się co nieco kuchnią dla wolontariuszy.

Czekamy na zgłoszenia, przypominamy warunki:

1. KTO MOŻE ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM? Osoba pełnoletnia, w miarę zdrowa. Zapewniamy przejazd, ubranie robocze, rękawice, gumiaki, maski, ubezpieczenie, posiłek na miejscu, ewentualnie dostęp do szczepień.
2. ZGŁOSZENIA. Telefonicznie - 815321395 (8.00 - 20.00) lub 81 5342652, mailem: justynaorlowska84@gmail.com.
3. WYJAZDY JEDNODNIOWE. Można pojechać na jeden dzień do pomocy. Chęć wyjazdu należy zgłosić wcześniej - patrz wyżej. Wyjazd z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Krakowskie Przedmieście 1 (od Świętoduskiej) o godz. 8.30, powrót ok. 18.00/19.00.
4. WYJAZD NA KILKA DNI. Od poniedziałku 14 czerwca, można wyjechać na kilka dni, skorzystać z naszej bazy w Chodliku. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci wyjazdu - patrz punkt 2.
5. PRACA. Na miejscu praca przy sprzątaniu domów. O tyle jest to ważne, że służby przeciwpowodziowe wycofują się po akcjach i powodzianie zostają sami. Obecność przy nich jest pierwszorzędną potrzebą. Zakładamy, że praca wolontariuszy będzie potrzebna przynajmniej do końca lipca!

pozdrawiam i zapraszam!
W poniedziałek ruszyła baza wolontariatu w Chodliku organizowana przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. www.duch.lublin.pl

Chodlik, mała wioska pomiędzy Karczmiskami a Wilkowem, stanie się od poniedziałku tymczasową bazą wolontariuszy, którzy zechcą dłużej niż jeden dzień pomagać przy usuwaniu skutków powodzi.

Wójt gminy Karczmiska, pan Zenon Olszowy, udostępnia nam budynek dawnej szkoły w Chodliku, wcześniej wykorzystywany głównie przez archeologów. Warunki będą skromne, ale wystarczające.... rozwiń
Avatar
Bąbelman / 16 czerwca 2010 o 23:41
0
~Roman~ napisał:
a czy mozna się przyzwyczaic do głupich polityków???????

Już na tym blogu są przyzwyczajeni do głupich polityków,jeden nazywa się "Gość" a drugi "ku***aa" Jeden naśladuje Palikota a drugi Komorowskiego.Mam nadzieje,że i Niesiołowski też się znajdzie.Ksiądz też ma rację,na ch.u.j powodzianom pościel jak łóżek nawet nie mają.powinni takie dary jemu oddać, to dopiero by zahandlował i kupiłby sobie Hamera.
Avatar
kurwaaa / 16 czerwca 2010 o 22:35
0
narzekają na polityków,a sami jak hieny dary rozkradają,po dziesiątki pościeli i innych rzeczy..nawet już ksiądz na mszy mówił ze niektórym to woda i rozum zabrała. uczciwi sprzatają a reszta tylko czeka na dary,może coś fajnego przywiozą,brak organizacji z tymi darami,wprowadzić jakieś kartki czy coś!!! ale jak mówi stare juz powiedzenie z Raciborza: "PO POwodzi to sie nam dopiero POwodzi"!!!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2010 o 22:31
0
podobno są zdjęcia jak pracownicy gminy Wilków handlują darami w Warszawie!