Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 czerwca 2011 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Pożar domu w Kiszkach: Strażacy wskoczyli po dziecko w ogień

0 21 A A
We wtorek po południu starsze dzieci właścicielki domu usuwały spalone meble i inne zniszczone wypos
We wtorek po południu starsze dzieci właścicielki domu usuwały spalone meble i inne zniszczone wypos

Półtoraroczną dziewczynkę wynieśli z płonącego domu strażacy. Jej starsza siostra uratowała troje rodzeństwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pożar we wsi Kiszki wybuchł we wtorek przed południem.

– Przyjechaliśmy na miejsce po 13 minutach od zgłoszenia. Nie wiedzieliśmy, że ktoś może być uwięziony w płonącym budynku – opowiada kapitan Paweł Mak, który dowodził akcją ratowniczą. – Kiedy tylko wysiedliśmy z wozu ludzie zaczęli krzyczeć, że w domu jest dziecko. Od razu wbiegliśmy z kolegą do środka.

A tam kłęby dymu, widoczność zerowa. – Musiałem działać po omacku, dotykałem ścian, mebli, podłogi, by zorientować się, co jest przede mną – relacjonuje kpt. Mak. – W drugim z przeszukiwanych pomieszczeń na pierwszym piętrze, kiedy na kolanach sprawdzałem, co jest na podłodze, natknąłem się na coś miękkiego. To było dziecko, Jak się później okazało, zaledwie półtoraroczne – dodaje.

Strażak wyskoczył z nieprzytomnym maleństwem na balkon i podał je koledze czekającemu już na drabinie. – Natychmiast rozpoczęliśmy reanimację dziecka. Robiliśmy to we czterech, ale przez 15 minut nie udało nam się przywrócić ani pracy serca, ani oddechu – opowiada strażak Michał Dolecki.

Wtedy pojawiła się karetka pogotowia i dziewczynką zajęli się lekarze. Po chwili wylądował śmigłowiec – eurocopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Załoga maszyny była na nasłuchu i kiedy zorientowali się, co się u nas dzieje, ruszyli na pomoc – wyjaśnia Krzysztof Kurasiewicz, rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.

Po około 30 minutach reanimacji wielka ulga: lekarze powiedzieli strażakom, że serce dziecka bije. Dziewczynka śmigłowcem poleciała do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Trafiła na oddział intensywnej terapii. Tam przez cały dzień trwała dalsza walka o jej życie.

Hospitalizacji wymagała także matka dziewczynki. Kobieta poparzyła się szukając w płomieniach swojego najmłodszego dziecka.

Strażacy podkreślają, że tragedia byłaby jeszcze większa, gdyby nie przytomność umysłu jednej ze starszych córek właścicielki domu. Dziewczyna wyprowadziła swoje trzy młodsze siostry na balkon, skąd zabrali je sąsiedzi, którzy zauważyli pożar.

W budynku, gdzie wybuchł ogień, mieszka samotna matka z dziewięciorgiem dzieci. – Wcześniej wszystkie dzieci były w domu dziecka, bo ich matka żyła w małym zniszczonym domku, gdzie nie był warunków do opieki – mówi ze łzami w oczach Wiesława Ciosmak, siostra właścicielki domu. – Postawiła ten dom dzięki pomocy rodziny i znajomych, a teraz taka tragedia...

Strażacy przyznają, że w tej chwili dom nie nadaje się do zamieszkania. – Trzeba wszystko odmalować, wstawić okna i założyć nową instalację elektryczną – ocenia Krzysztof Kurasiewicz. To prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru.

Na miejscu, tuż po pożarze, były władze Janowa Lubelskiego. – Na pewno odmalujemy spalone pomieszczenia, wymienimy także przewody, musimy tylko sprawdzić, co było ubezpieczone – zaznacza Krzysztof Kołtyś, burmistrz miasta.

Tuż przed zamknięciem tego wydania gazety, Agnieszka Osińska, rzecznik DSK w Lublinie, powiedziała nam, że matka poparzonej dziewczynki nie zgodziła się na informowanie prasy o stanie zdrowia jej córeczki.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
monika / 4 lipca 2011 o 08:22
0
Do siostry małej Julki.
Przepraszam,że pytam ale jak czuje się teraz dziewczynka.Co mówią lekarze. Jestem mamą dwuletniej córeczki i zawsze gdy słyszę o cierpieniu dzieci to serce mi pęka. Życzę malutkiej powrotu do zdrowia. Wierzę, że tak się stanie Pozdrawiam całą rodzinę. Trzymajcie się, a komentarzami się nie przejmujcie. Ludzie są jacy są i tego się nie zmieni.
Avatar
siostra / 30 czerwca 2011 o 20:38
0
na litość Boską jak czytam komentarze niektórych ludzi serce mi pęka;(((((((to moja siostrzyczka leży walczy o życie biedne bezbronne maleństwo jak ktoś może pisać takie straszne rzeczy??????????dla nas całej rodziny małej Julki liczy się CUD _JEJ ZDROWIE żeby do nas wróciła ;((((((((proszę wszystkich uszanujcie nas jak macie pisać tak straszne rzeczy to nie zabierajcie głosu;((( uszanujcie NAS !!!!!!!!!!!jesteśmy pogrążeni w tragedii każdego to może spotkać jak tą rodzinę!!!!!!!!!!
Avatar
siostra / 30 czerwca 2011 o 20:14
0
[quote name='damian S.' timestamp='1309286653' post='494740']
tu zapewne nie chodzi o to, że sama wychowuje - tylko że ma 9 szt - dzieci powinno się mieć tyle ile można wychować w godnych warunkach i wykształci odpowiednio po to, żeby były pełnoprawnymi obywatelami - a nie beneficjentami MOPS`ów
[/quote]
Avatar
kora / 29 czerwca 2011 o 11:55
0
jak dla mnie to wszystkie wasze wypowiedzi sa smieszne. to dziecko jest niczemu winne ma zaledwie 2latka i walczy o zycie. tego typu zachowania nie powinny miec miejsca. i nie rozumiem jak mozna oceniac kogos kogo sie nie zna i w jakich warunkach zyje. pozar jak pozar wszedzie moze byc. pech chcial zeby ucierpialo to niewinne dziecko. a ze jest w otoczeniu nieodpowiedzialnych ludzi to juz nie jego wina. a co do strazakow mysle ze spisali sie bardzo dobrze. akcja przeszla sprawnie i prawidlowo. restutytacja trwala okolo 1,5 godziny i potem dziewczynka zostala przewieziona helikopterem do lublina.
jak dla mnie to wszystkie wasze wypowiedzi sa smieszne. to dziecko jest niczemu winne ma zaledwie 2latka i walczy o zycie. tego typu zachowania nie powinny miec miejsca. i nie rozumiem jak mozna oceniac kogos kogo sie nie zna i w jakich warunkach zyje. pozar jak pozar wszedzie moze byc. pech chcial zeby ucierpialo to niewinne dziecko. a ze jest w otoczeniu nieodpowiedzialnych ludzi to juz nie jego wina. a co do strazakow mysle ze spisali sie bardzo dobrze. akcja przeszla sprawnie i prawidlowo. restutytacja trwala okolo 1,5 godziny i potem dz... rozwiń
Avatar
iwona / 29 czerwca 2011 o 10:22
0
[quote name='Ciężko pracująca' timestamp='1309325863' post='494827']
Ludzie, a gdzie współczucie - dzieci Wam nie szkoda. Czepiliście się biednej kobiety - znacie ją żeby tak podle oceniać. Was chyba nigdy nikt nie oceniał, a może nie mieliście okazji wysłuchać co inni myślą o Was. Zacznijcie ocenę od siebie. A swoją drogą, KAŻDY OCENIA WŁASNĄ MIARĄ !!!! TO CO WYTYKACIE INNYM NAJBARDZIEJ DOTYCZY WAS!!!!
[/quote]
Avatar
Ciężko pracująca / 29 czerwca 2011 o 07:37
0
Ludzie, a gdzie współczucie - dzieci Wam nie szkoda. Czepiliście się biednej kobiety - znacie ją żeby tak podle oceniać. Was chyba nigdy nikt nie oceniał, a może nie mieliście okazji wysłuchać co inni myślą o Was. Zacznijcie ocenę od siebie. A swoją drogą, KAŻDY OCENIA WŁASNĄ MIARĄ !!!! TO CO WYTYKACIE INNYM NAJBARDZIEJ DOTYCZY WAS!!!!
Avatar
ja / 29 czerwca 2011 o 07:18
0
czy na tym forum nie ma moderatora ???
moze przydaloby sie usunac niektore komentarze ???
wstyd ze na forum takiego dziennika nikt nie sprawdza co sie pisze
drogi moderatorze do roboty
Avatar
Gość / 29 czerwca 2011 o 06:45
0
Zwarcie w instalacji elektrycznej w nowo wybudowanym domu? A kto robił instalację, kto zatwierdził odbiór? Kto zatrudnił partacza?
Avatar
heirac / 29 czerwca 2011 o 05:17
0
Przyczyną jest prawda zawarta w starym porzekadle "Łatwo przyszło, łatwo poszło".

Gdyby sama zapracowałaby na taki dom, szanowałaby każdą cegiełkę.






A tak na marginesie, to trzeba umieć zabawić się w starą rybakową z bajki o złotej rybce, chcieć chcieć, tak bardzo chcieć aż zmarnować. Mam nadzieję, że wróci do swej zapadłej chatki, a dzieci wrócą tam, gdzie będą bezpieczne.
Avatar
kamil / 29 czerwca 2011 o 00:19
0
[quote name='kibic' timestamp='1309288096' post='494746']
Wielkie brawa dla strażaków. TAK trzymać Panowie
[/quote]Szczególnie za "szybkie" powiadomienie Pogotowia Ratunkowego (wyobraźnia oficera dyżurnego?). Cud, że jeden ze strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczącej w akcji jest również ratownikiem miejscowego Pogotowia Ratunkowego.....[ na zdjęciu go nie widzę :-)]
Avatar
monika / 4 lipca 2011 o 08:22
0
Do siostry małej Julki.
Przepraszam,że pytam ale jak czuje się teraz dziewczynka.Co mówią lekarze. Jestem mamą dwuletniej córeczki i zawsze gdy słyszę o cierpieniu dzieci to serce mi pęka. Życzę malutkiej powrotu do zdrowia. Wierzę, że tak się stanie Pozdrawiam całą rodzinę. Trzymajcie się, a komentarzami się nie przejmujcie. Ludzie są jacy są i tego się nie zmieni.
Avatar
siostra / 30 czerwca 2011 o 20:38
0
na litość Boską jak czytam komentarze niektórych ludzi serce mi pęka;(((((((to moja siostrzyczka leży walczy o życie biedne bezbronne maleństwo jak ktoś może pisać takie straszne rzeczy??????????dla nas całej rodziny małej Julki liczy się CUD _JEJ ZDROWIE żeby do nas wróciła ;((((((((proszę wszystkich uszanujcie nas jak macie pisać tak straszne rzeczy to nie zabierajcie głosu;((( uszanujcie NAS !!!!!!!!!!!jesteśmy pogrążeni w tragedii każdego to może spotkać jak tą rodzinę!!!!!!!!!!
Avatar
siostra / 30 czerwca 2011 o 20:14
0
[quote name='damian S.' timestamp='1309286653' post='494740']
tu zapewne nie chodzi o to, że sama wychowuje - tylko że ma 9 szt - dzieci powinno się mieć tyle ile można wychować w godnych warunkach i wykształci odpowiednio po to, żeby były pełnoprawnymi obywatelami - a nie beneficjentami MOPS`ów
[/quote]
Avatar
kora / 29 czerwca 2011 o 11:55
0
jak dla mnie to wszystkie wasze wypowiedzi sa smieszne. to dziecko jest niczemu winne ma zaledwie 2latka i walczy o zycie. tego typu zachowania nie powinny miec miejsca. i nie rozumiem jak mozna oceniac kogos kogo sie nie zna i w jakich warunkach zyje. pozar jak pozar wszedzie moze byc. pech chcial zeby ucierpialo to niewinne dziecko. a ze jest w otoczeniu nieodpowiedzialnych ludzi to juz nie jego wina. a co do strazakow mysle ze spisali sie bardzo dobrze. akcja przeszla sprawnie i prawidlowo. restutytacja trwala okolo 1,5 godziny i potem dziewczynka zostala przewieziona helikopterem do lublina.
jak dla mnie to wszystkie wasze wypowiedzi sa smieszne. to dziecko jest niczemu winne ma zaledwie 2latka i walczy o zycie. tego typu zachowania nie powinny miec miejsca. i nie rozumiem jak mozna oceniac kogos kogo sie nie zna i w jakich warunkach zyje. pozar jak pozar wszedzie moze byc. pech chcial zeby ucierpialo to niewinne dziecko. a ze jest w otoczeniu nieodpowiedzialnych ludzi to juz nie jego wina. a co do strazakow mysle ze spisali sie bardzo dobrze. akcja przeszla sprawnie i prawidlowo. restutytacja trwala okolo 1,5 godziny i potem dz... rozwiń
Avatar
iwona / 29 czerwca 2011 o 10:22
0
[quote name='Ciężko pracująca' timestamp='1309325863' post='494827']
Ludzie, a gdzie współczucie - dzieci Wam nie szkoda. Czepiliście się biednej kobiety - znacie ją żeby tak podle oceniać. Was chyba nigdy nikt nie oceniał, a może nie mieliście okazji wysłuchać co inni myślą o Was. Zacznijcie ocenę od siebie. A swoją drogą, KAŻDY OCENIA WŁASNĄ MIARĄ !!!! TO CO WYTYKACIE INNYM NAJBARDZIEJ DOTYCZY WAS!!!!
[/quote]
Avatar
Ciężko pracująca / 29 czerwca 2011 o 07:37
0
Ludzie, a gdzie współczucie - dzieci Wam nie szkoda. Czepiliście się biednej kobiety - znacie ją żeby tak podle oceniać. Was chyba nigdy nikt nie oceniał, a może nie mieliście okazji wysłuchać co inni myślą o Was. Zacznijcie ocenę od siebie. A swoją drogą, KAŻDY OCENIA WŁASNĄ MIARĄ !!!! TO CO WYTYKACIE INNYM NAJBARDZIEJ DOTYCZY WAS!!!!
Avatar
ja / 29 czerwca 2011 o 07:18
0
czy na tym forum nie ma moderatora ???
moze przydaloby sie usunac niektore komentarze ???
wstyd ze na forum takiego dziennika nikt nie sprawdza co sie pisze
drogi moderatorze do roboty
Avatar
Gość / 29 czerwca 2011 o 06:45
0
Zwarcie w instalacji elektrycznej w nowo wybudowanym domu? A kto robił instalację, kto zatwierdził odbiór? Kto zatrudnił partacza?
Avatar
heirac / 29 czerwca 2011 o 05:17
0
Przyczyną jest prawda zawarta w starym porzekadle "Łatwo przyszło, łatwo poszło".

Gdyby sama zapracowałaby na taki dom, szanowałaby każdą cegiełkę.






A tak na marginesie, to trzeba umieć zabawić się w starą rybakową z bajki o złotej rybce, chcieć chcieć, tak bardzo chcieć aż zmarnować. Mam nadzieję, że wróci do swej zapadłej chatki, a dzieci wrócą tam, gdzie będą bezpieczne.
Avatar
kamil / 29 czerwca 2011 o 00:19
0
[quote name='kibic' timestamp='1309288096' post='494746']
Wielkie brawa dla strażaków. TAK trzymać Panowie
[/quote]Szczególnie za "szybkie" powiadomienie Pogotowia Ratunkowego (wyobraźnia oficera dyżurnego?). Cud, że jeden ze strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczącej w akcji jest również ratownikiem miejscowego Pogotowia Ratunkowego.....[ na zdjęciu go nie widzę :-)]
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 0 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 0

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 7

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 6 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.