Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 kwietnia 2014 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Praca w woj. lubelskim: pielęgniarki, monterzy, brukarze, piekarze

87 23 A A

Rąk do pracy brakuje m.in. w szkolnictwie zawodowym, służbie penitencjarnej, medycynie i pomocy społecznej. Poszukiwani są także monterzy, brukarze, ślusarze i piekarze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z analiz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie za 2013 r. wynika, że pracowników brakuje m.in. w oświacie. Ze świecą szukać nauczycieli przedmiotów technicznych i muzyki. - To rzeczywiście duży problem - przyznaje Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty. - Młodzi widzą przyszłość w wykształceniu zawodowym, ale większość, m.in. ze względu na zarobki, rezygnuje z możliwości kształcenia się na pedagoga. Rozwiązaniem byłoby, gdyby zajęcia mógł prowadzić nie tylko nauczyciel, ale też np. pracownik jakiegoś zakładu - dodaje kurator. Nie ma chętnych do pracy w służbie penitencjarnej czy jako pomoc bibliotekarza. Problem jest też ze znalezieniem pracowników fizycznych m.in. mechaników, lakierników, czy operatorów maszyn drogowych. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublinie nie brakuje też ofert dla handlowców. - Praca agenta ubezpieczeniowego czy przedstawiciela handlowego jest coraz częściej kojarzona z wciskaniem przysłowiowego kitu. Z kolei w przypadku pracowników fizycznych może chodzić o niskie zarobki, niewspółmierne do wymagań pracodawcy - tłumaczy pracownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Lublinie. Poszukiwani są także monterzy, brukarze, ślusarze, pomocnicy piekarza. Znikomy jest odzew na oferty pracy w pomocy społecznej, pracy socjalnej czy opiece osobistej. - Lista zawodów, w których jest więcej wakatów niż chętnych stale się wydłuża. Młodzi ludzie, powinni postawić na praktyki i staże. Tak zdobędą kluczowe dla pracodawcy doświadczenie - podkreśla Urszula Żalińska, naczelnik wydziału badań i analiz WUP w Lublinie. - Ważna jest także elastyczność i umiejętność wykonywania kilku zawodów. Kryzys nie ominął też branży medycznej. Zainteresowanie zawodem pielęgniarki czy położnej ciągle spada. Powodem są głównie niskie zarobki. - Rocznie na 120 absolwentów, w zawodzie chce pracować zaledwie 20. Trudno się dziwić. W niektórych powiatowych szpitalach pensja pielęgniarki wynosi ok. 1,6 tys. zł. Tymczasem na zachodzie zarabiają 8-12 tys. zł - mówi Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu regionu lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Wiele szpitali, zwłaszcza w mniejszych miastach, ma też problem ze znalezieniem lekarzy niektórych specjalizacji, m.in. anestezjologii, geriatrii czy psychiatrii.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tenor / 15 lipca 2014 o 14:25
0

Kobieto w Urzędzie Pracy to można podbić ubezpieczenie a najlepsze oferty pracy oddawane są znajomym tak to wyglada.

Avatar
Karolina / 1 maja 2014 o 21:48
0

W artykule jest napisane że znikomy jest odzew na oferty pracy w pomocy społecznej po pracy socjalnej. Ciekawe gdzie są te oferty pracy. Skończyłam studia o kierunku praca socjalna. Jestem zarejestrowana od lipca 2013 w powiatowym urzędzi pracy i urząd nigdy nie zaproponował  mi nawet jednej takiej oferty. Chodzenie i pytanie o pracę po domach pomocy czy miejskich ośrodkach pomocy też nic nie daje. Nawet stażu nie można dostać a co mowa pracę. Ciekawe na jakiej podstawie ktoś pisze taki artykuł nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.

Avatar
senator niezależny / 30 kwietnia 2014 o 08:01
0


 zapraszamy w nasze szeregi. skończ studia, conajmniej licencjat i wybierz specjalizacje i ruszaj do boju. ciekawam na ile Ci starczy tej werwy

Są jeszcze przecież  na świecie [ zielone wyspy ] burdele i zmywaki gdzie naprawdę płacą twardą i dobrą walutą,alfonsi,naciągacze,handlarze żywym mięsem-towarem zapraszają,trzeba tylko kark schylić,ugiąć się i trochę powietrza z siebie spuścić. Nie zapominajcie przy wyborach o tym i komuchom ,oszustom i konfidentom co Wam taki dobrobyt w tym dzikim kraju obiecali POdziękować

Są jeszcze przecież  na świecie [ zielone wyspy ] burdele i zmywaki gdzie naprawdę płacą twardą i dobrą walutą,alfonsi,naciągacze,handlarze żywym mięsem-towarem zapraszają,trzeba tylko kark schylić,ugiąć się i trochę powietrza z siebie spuścić. Nie zapominajcie przy wyborach o tym i komuchom ,oszustom i konfidentom co Wam taki dobrobyt w tym dzikim kraju obiecali POdziękować

rozwiń
Avatar
piguła / 29 kwietnia 2014 o 21:35
0

Pensja pielęgniarki 1,6 zł !!!
Mogę zostać pielegniarką, pielęgniarzem od zaraz, skończe się meczyć za 5,5 zł za godzinę. :)

 zapraszamy w nasze szeregi. skończ studia, conajmniej licencjat i wybierz specjalizacje i ruszaj do boju. ciekawam na ile Ci starczy tej werwy

Avatar
piguła / 29 kwietnia 2014 o 21:32
0

niestety pielęgniarki pracują za marne pieniądze, a ich rękach jest zdrowie i  zycie pacjenta. nikt nie pomysli nawet  o obciążeniach(fizycznycznych i psychicznych) jakie są codziennością pracy w tym zawodzie.

tak, godzą się na te pieniądze, na te warunki pracy,bo wiele z nich wybralo ten zawód z przekonania, bo nie wszystkie mogą ot tak porzucić dotychczasowe życie i jechać za granicę- gdzie niestety jest troszeczkę inna rzeczywistość zawodowa, jak choćby np. instytucja asystenta pielęgniarstwa, który przejmuje dużą część opiekuńczą z barków pielęgniarek. mogą one wtedy zająć się pielęgnowaniem do jakiego są kształcone...

niestety pielęgniarki pracują za marne pieniądze, a ich rękach jest zdrowie i  zycie pacjenta. nikt nie pomysli nawet  o obciążeniach(fizycznycznych i psychicznych) jakie są codziennością pracy w tym zawodzie.

tak, godzą się na te pieniądze, na te warunki pracy,bo wiele z nich wybralo ten zawód z przekonania, bo nie wszystkie mogą ot tak porzucić dotychczasowe życie i jechać za granicę- gdzie niestety jest trosz... rozwiń

Avatar
KonradEk / 29 kwietnia 2014 o 19:29
0

Pensja pielęgniarki 1,6 zł !!!
Mogę zostać pielegniarką, pielęgniarzem od zaraz, skończe się meczyć za 5,5 zł za godzinę. :)

Avatar
ukulele / 29 kwietnia 2014 o 18:16
0

klamstwa, klamstwa, klamstwa! ze niby pielegniarki nie chce pracowac?! nie ma miejsc pracy! dlatego pracuje max 20 z 160 absolwntow! wiec nie sciemniajcie ze nie chca pracowac za te marne grosze.

Avatar
Morinth / 29 kwietnia 2014 o 15:12
0
A kto wam każe pracować w polsce? Kończycie uj wie jakie studia z przekonaniem, że praca wam się poprostu po nich należy... ale wiadomo, sesja, melanże, juwenalia, kozienalia, analia to "priorytety" dla was...
Avatar
biznesmen / 29 kwietnia 2014 o 12:44
0

Dam pracę, dam pracę.... Ale kto wam za nią zapłaci tego nie wiem.... na pewno nie ja, bo jestem sp. z o.o.

Avatar
jas / 29 kwietnia 2014 o 11:31
0

Doprawdy, p. Prus? Jak można tak KŁAMAĆ w artykule, wiedząc, ile osób zarejestrowanych jest w urzędzie pracy, i że te właśnie osoby najlepiej wiedzą, jak tam z tymi ofertami naprawdę jest...?

Ja raptem od 2 miesięcy jestem zarejestrowana, mam 3 fakultety, a w tym z wyżej wymienionej w artykule - pracy socjalnej, w której NIE MA pracy, ponieważ wystarczy wejść na stronę MOPR-u i zobaczyć, że w tym roku nie było jeszcze ani jednej rekrutacji na stanowisko (jakiekolwiek), a mało tego, będąc w urzędzie pracy na obowiązkowej wizycie ok. 2 tyg. temu powiedziano mi: "Przykro mi, ale nie ma żadnych ofert pracy odpowiadających pani kwalifikacjom". I jakby jeszcze tego również było mało, dostałam kontakt do biura obsługi klienta szkoły nauki jazdy, do której sama znalazłam kontakt i ogłoszenie o ofercie pracy 2 tyg. wcześniej i oczywiście nikt się nie odezwał, a potem wielkie narzekanie, że osoby zarejestrowane mają w du*** oferty pracy... Tak właśnie szukają pracowników - ogłoszenie wisi od ponad miesiąca, a jakoś chętnych nie przyjmują...

Dodatkowa ciekawostka dot. ofert w pracy socjalnej... Dziwny to fakt, że składając dokumenty w lubelskich placówkach MOPR - podczas jednej rekrutacji przechodzą etap aplikacyjny, zaś podczas innej rekrutacji nie (z uzasadnieniem, że nie spełniły wymogów formalnych). Jak to nie spełniły? Najpierw w ogłoszeniu jest napisane, że tak i tak - człowiek robi kopię wymaganych dokumentów, kompletuje i składa. Przyjmują je, mówiąc, że "ok, wszystko w porządku". A za jakiś czas następuje losowanie CV, itp., (np. ze 100 losują 20) do następnego etapu. Dlaczego? Bo więcej nie można, wiadomo. Ale niech się trzymają jednej wersji, zamiast pisać, że coś nie spełniło wymogów formalnych, ponieważ wiadomo, że za każdym razem każdy składa taki sam komplet dokumentów, więc jak może to raz przejść, a innym razem nie, a potem znowu przechodzi? Widzimisię rekrutujących... Chore.

Nie popisała się tym artykułem ani p. redaktor, ani Dziennik Wschodni publikując takie nierzetelne informacje, wyssane chyba z palca.

Przed wyborami dużo takich artykułów będzie w gazetach tego typu. Bo to są artykuły dla mających pracę, aby myśleli, że bezrobocie nie jest problemem. Czyli propaganda sukcesu.

akich artykułów będzie w gazetach tego typu. Bo to są artykuły dla mających pracę, aby myśleli, że bezrobocie nie jest problemem. Czyli propaganda sukcesu.

rozwiń
Avatar
Tenor / 15 lipca 2014 o 14:25
0

Kobieto w Urzędzie Pracy to można podbić ubezpieczenie a najlepsze oferty pracy oddawane są znajomym tak to wyglada.

Avatar
Karolina / 1 maja 2014 o 21:48
0

W artykule jest napisane że znikomy jest odzew na oferty pracy w pomocy społecznej po pracy socjalnej. Ciekawe gdzie są te oferty pracy. Skończyłam studia o kierunku praca socjalna. Jestem zarejestrowana od lipca 2013 w powiatowym urzędzi pracy i urząd nigdy nie zaproponował  mi nawet jednej takiej oferty. Chodzenie i pytanie o pracę po domach pomocy czy miejskich ośrodkach pomocy też nic nie daje. Nawet stażu nie można dostać a co mowa pracę. Ciekawe na jakiej podstawie ktoś pisze taki artykuł nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.

Avatar
senator niezależny / 30 kwietnia 2014 o 08:01
0


 zapraszamy w nasze szeregi. skończ studia, conajmniej licencjat i wybierz specjalizacje i ruszaj do boju. ciekawam na ile Ci starczy tej werwy

Są jeszcze przecież  na świecie [ zielone wyspy ] burdele i zmywaki gdzie naprawdę płacą twardą i dobrą walutą,alfonsi,naciągacze,handlarze żywym mięsem-towarem zapraszają,trzeba tylko kark schylić,ugiąć się i trochę powietrza z siebie spuścić. Nie zapominajcie przy wyborach o tym i komuchom ,oszustom i konfidentom co Wam taki dobrobyt w tym dzikim kraju obiecali POdziękować

Są jeszcze przecież  na świecie [ zielone wyspy ] burdele i zmywaki gdzie naprawdę płacą twardą i dobrą walutą,alfonsi,naciągacze,handlarze żywym mięsem-towarem zapraszają,trzeba tylko kark schylić,ugiąć się i trochę powietrza z siebie spuścić. Nie zapominajcie przy wyborach o tym i komuchom ,oszustom i konfidentom co Wam taki dobrobyt w tym dzikim kraju obiecali POdziękować

rozwiń
Avatar
piguła / 29 kwietnia 2014 o 21:35
0

Pensja pielęgniarki 1,6 zł !!!
Mogę zostać pielegniarką, pielęgniarzem od zaraz, skończe się meczyć za 5,5 zł za godzinę. :)

 zapraszamy w nasze szeregi. skończ studia, conajmniej licencjat i wybierz specjalizacje i ruszaj do boju. ciekawam na ile Ci starczy tej werwy

Avatar
piguła / 29 kwietnia 2014 o 21:32
0

niestety pielęgniarki pracują za marne pieniądze, a ich rękach jest zdrowie i  zycie pacjenta. nikt nie pomysli nawet  o obciążeniach(fizycznycznych i psychicznych) jakie są codziennością pracy w tym zawodzie.

tak, godzą się na te pieniądze, na te warunki pracy,bo wiele z nich wybralo ten zawód z przekonania, bo nie wszystkie mogą ot tak porzucić dotychczasowe życie i jechać za granicę- gdzie niestety jest troszeczkę inna rzeczywistość zawodowa, jak choćby np. instytucja asystenta pielęgniarstwa, który przejmuje dużą część opiekuńczą z barków pielęgniarek. mogą one wtedy zająć się pielęgnowaniem do jakiego są kształcone...

niestety pielęgniarki pracują za marne pieniądze, a ich rękach jest zdrowie i  zycie pacjenta. nikt nie pomysli nawet  o obciążeniach(fizycznycznych i psychicznych) jakie są codziennością pracy w tym zawodzie.

tak, godzą się na te pieniądze, na te warunki pracy,bo wiele z nich wybralo ten zawód z przekonania, bo nie wszystkie mogą ot tak porzucić dotychczasowe życie i jechać za granicę- gdzie niestety jest trosz... rozwiń

Avatar
KonradEk / 29 kwietnia 2014 o 19:29
0

Pensja pielęgniarki 1,6 zł !!!
Mogę zostać pielegniarką, pielęgniarzem od zaraz, skończe się meczyć za 5,5 zł za godzinę. :)

Avatar
ukulele / 29 kwietnia 2014 o 18:16
0

klamstwa, klamstwa, klamstwa! ze niby pielegniarki nie chce pracowac?! nie ma miejsc pracy! dlatego pracuje max 20 z 160 absolwntow! wiec nie sciemniajcie ze nie chca pracowac za te marne grosze.

Avatar
Morinth / 29 kwietnia 2014 o 15:12
0
A kto wam każe pracować w polsce? Kończycie uj wie jakie studia z przekonaniem, że praca wam się poprostu po nich należy... ale wiadomo, sesja, melanże, juwenalia, kozienalia, analia to "priorytety" dla was...
Avatar
biznesmen / 29 kwietnia 2014 o 12:44
0

Dam pracę, dam pracę.... Ale kto wam za nią zapłaci tego nie wiem.... na pewno nie ja, bo jestem sp. z o.o.

Avatar
jas / 29 kwietnia 2014 o 11:31
0

Doprawdy, p. Prus? Jak można tak KŁAMAĆ w artykule, wiedząc, ile osób zarejestrowanych jest w urzędzie pracy, i że te właśnie osoby najlepiej wiedzą, jak tam z tymi ofertami naprawdę jest...?

Ja raptem od 2 miesięcy jestem zarejestrowana, mam 3 fakultety, a w tym z wyżej wymienionej w artykule - pracy socjalnej, w której NIE MA pracy, ponieważ wystarczy wejść na stronę MOPR-u i zobaczyć, że w tym roku nie było jeszcze ani jednej rekrutacji na stanowisko (jakiekolwiek), a mało tego, będąc w urzędzie pracy na obowiązkowej wizycie ok. 2 tyg. temu powiedziano mi: "Przykro mi, ale nie ma żadnych ofert pracy odpowiadających pani kwalifikacjom". I jakby jeszcze tego również było mało, dostałam kontakt do biura obsługi klienta szkoły nauki jazdy, do której sama znalazłam kontakt i ogłoszenie o ofercie pracy 2 tyg. wcześniej i oczywiście nikt się nie odezwał, a potem wielkie narzekanie, że osoby zarejestrowane mają w du*** oferty pracy... Tak właśnie szukają pracowników - ogłoszenie wisi od ponad miesiąca, a jakoś chętnych nie przyjmują...

Dodatkowa ciekawostka dot. ofert w pracy socjalnej... Dziwny to fakt, że składając dokumenty w lubelskich placówkach MOPR - podczas jednej rekrutacji przechodzą etap aplikacyjny, zaś podczas innej rekrutacji nie (z uzasadnieniem, że nie spełniły wymogów formalnych). Jak to nie spełniły? Najpierw w ogłoszeniu jest napisane, że tak i tak - człowiek robi kopię wymaganych dokumentów, kompletuje i składa. Przyjmują je, mówiąc, że "ok, wszystko w porządku". A za jakiś czas następuje losowanie CV, itp., (np. ze 100 losują 20) do następnego etapu. Dlaczego? Bo więcej nie można, wiadomo. Ale niech się trzymają jednej wersji, zamiast pisać, że coś nie spełniło wymogów formalnych, ponieważ wiadomo, że za każdym razem każdy składa taki sam komplet dokumentów, więc jak może to raz przejść, a innym razem nie, a potem znowu przechodzi? Widzimisię rekrutujących... Chore.

Nie popisała się tym artykułem ani p. redaktor, ani Dziennik Wschodni publikując takie nierzetelne informacje, wyssane chyba z palca.

Przed wyborami dużo takich artykułów będzie w gazetach tego typu. Bo to są artykuły dla mających pracę, aby myśleli, że bezrobocie nie jest problemem. Czyli propaganda sukcesu.

akich artykułów będzie w gazetach tego typu. Bo to są artykuły dla mających pracę, aby myśleli, że bezrobocie nie jest problemem. Czyli propaganda sukcesu.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!