Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 sierpnia 2009 r.
8:27
Edytuj ten wpis

Przejęli PKS, chcą przenieść dworzec

0 11 A A

Zarząd Województwa przejął wczoraj od państwa spółkę przewozową PKS Wschód powstałą na bazie PKS-ów z Lubelszczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Teraz będziemy współdziałać z miastem przy porządkowaniu Podzamcza – zapowiada Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa.

Chodzi o teren w centrum Lublina, gdzie mieści się dworzec autobusowy, który władze miasta chcą przenieść w okolice Dworca Głównego PKP ku niezadowoleniu związkowców z firmy.

– Chcemy rozmawiać ze związkami. Ale dla każdego mieszkańca Lublina jest jasne, że obecne miejsce nie jest najlepsze na dworzec – dodaje Grabczuk. Marszałek rozważa też dofinansowanie spółki w przyszłym roku tak, by poprawić jej kondycję.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
niewazne / 18 maja 2010 o 18:06
0
Właśnie. Nikt nie pomyślał o ludziach dojeżdżających do miasta. Dworzec w tym miejscu jest najelpszym miejscem i naprawdę przenoszenie go gdzieś w głąb Lublina nie sprawi, ze będzie lepiej. Zrobi się większe zamieszanie nikomu niepotrzebne a zresztą... dworzec niedaleko zamku jest lepszy, gdyż jest wówczas bardziej atrakcyjnym miejscem, gdzie ludzie czekający np na autobusy moga wypocząć i poczekac w ładnym miejscu...
Avatar
tomekjot / 27 sierpnia 2009 o 08:41
0
.. A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie...

Przystanków tam nie jest mało, auatobusy i trajtki jeżdza w kazdym kierunku. Początek piłsudskiego tez jest niedaleko
Avatar
pk / 19 sierpnia 2009 o 16:14
0
przy okazji utrzyma się MPK bo większość z PKP i tak będzie jechać do centrum.... ludzie pomyślcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :[:[
Avatar
~kolka~ / 19 sierpnia 2009 o 15:49
0
BARDZO ROZSĄDNĘ POSUNIĘCIE GRABCZUKA BO WASILEWSKI NA TO BY NIE WPADŁ.W tym miejscu powinien powstać piękny hotel z miejscami parkingowymi dla trurystów,jakieś galerie ,kluby.(tylko proszę sprawdzić czy tam jakiś żyd butów nie zgubił bo wtedy to już tylko synagoga może tam
stanąć .A takim przypadku wolę PKS
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 15:49
0
Bardzo atrakcyjny teren... więc zostanie sprzedany. I o to chodzi. Obecne usytuowanie dworca jest bardzo dobre - w tym miejscu jest jeden z największych węzłów komunikacyjnych miasta, tu zbiegają się linie komunikacji miejskiej do wszystkich prawie dzielnic. Powiązanie ich w tym miejscu z liniami prowadzącymi do miejscowości okolicznych i bardziej odległych jest logiczne i niejako naturalne... A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie... do tego układ drogowy jest tam - no, fatalny. Dużo szybciej i łatwiej wydostać się z miasta można właśnie z okolic Placu Zamkowego. A linie z Kunickiego są wyłączone od kiedy zlikwidowano przystanek przy wiadukcie w kierunku północnym. Dostać się tu też jest sztuką - dla podróżnych obciążonych bagażami... Zmiana usytuowania dworca autobusowego, biorąc jeszcze pod uwagę to, że koleje likwidują następne połączenia - jest kiepskim pomysłem. Ale - nastąpi. Bo cóż warta jest wygoda podróżnych w porównaniu z obecną ceną gruntów w tym miejscu... Ale też i punkt przestanie być atrakcyjny, bo kiedy zabraknie dworca - zabraknie i ludzi, będących potencjalnymi klientami. To dworzec autobusowy generuje ruch w tych okolicach, a nie (nie tak znowu atrakcyjna), bliskość Starówki.
Bardzo atrakcyjny teren... więc zostanie sprzedany. I o to chodzi. Obecne usytuowanie dworca jest bardzo dobre - w tym miejscu jest jeden z największych węzłów komunikacyjnych miasta, tu zbiegają się linie komunikacji miejskiej do wszystkich prawie dzielnic. Powiązanie ich w tym miejscu z liniami prowadzącymi do miejscowości okolicznych i bardziej odległych jest logiczne i niejako naturalne... A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie... do tego układ drogowy... rozwiń
Avatar
ben / 19 sierpnia 2009 o 14:00
0
chart napisał:
A skąd chłopak z Chojna k. Wierzbicy wie nagle co myśli każdy lublinianin????

Nie z Chojna lecz z Chylina ten chłopak w krótkich majteczkach.A to jeszcze gorsza wichura.
Avatar
aa / 19 sierpnia 2009 o 12:49
0
A w ten weekend są chmielaki ( przeniesione z września z uwagi na rok piwa)więc PKS się przyda
Avatar
chart / 19 sierpnia 2009 o 12:21
0
A skąd chłopak z Chojna k. Wierzbicy wie nagle co myśli każdy lublinianin????
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 11:50
0
co im przeszkadza tutaj PKS Ciekawe co na to ludzie ktorzy przyjezdzaja do lublina! ja sama jestem z poza lublina i co jak przeniosa go tam gdzie pkp to jeszcze gorzej bo bedzie trzeba dojezdzac mpkami do centrum! GŁUPOTA!!! dobrze jest jak jest a jka wam sie nie podoba targ to przeniesc wlasnie go a nie PKS!!! i tak to jest jak nikt nie liczy sie z szarym czlowiekiem tylko patrza sie na siebie! bo im bedzie wygodnie. a sami jezdza luksusowymi autami i moze w zyciu nigdy nie jezdzili PKSem!!! jestem oburzona!!!
Avatar
100 g. / 19 sierpnia 2009 o 10:11
0
nie stadion za pks powinien zostać na placu po cukrowni . Teren jest utwardzony i gotowy do przyjęcia dużych obciążeń. Kto dziś buduje stadiony w centrum miasta. Tak marnować teren to można tylko w Lublinie
Avatar
niewazne / 18 maja 2010 o 18:06
0
Właśnie. Nikt nie pomyślał o ludziach dojeżdżających do miasta. Dworzec w tym miejscu jest najelpszym miejscem i naprawdę przenoszenie go gdzieś w głąb Lublina nie sprawi, ze będzie lepiej. Zrobi się większe zamieszanie nikomu niepotrzebne a zresztą... dworzec niedaleko zamku jest lepszy, gdyż jest wówczas bardziej atrakcyjnym miejscem, gdzie ludzie czekający np na autobusy moga wypocząć i poczekac w ładnym miejscu...
Avatar
tomekjot / 27 sierpnia 2009 o 08:41
0
.. A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie...

Przystanków tam nie jest mało, auatobusy i trajtki jeżdza w kazdym kierunku. Początek piłsudskiego tez jest niedaleko
Avatar
pk / 19 sierpnia 2009 o 16:14
0
przy okazji utrzyma się MPK bo większość z PKP i tak będzie jechać do centrum.... ludzie pomyślcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :[:[
Avatar
~kolka~ / 19 sierpnia 2009 o 15:49
0
BARDZO ROZSĄDNĘ POSUNIĘCIE GRABCZUKA BO WASILEWSKI NA TO BY NIE WPADŁ.W tym miejscu powinien powstać piękny hotel z miejscami parkingowymi dla trurystów,jakieś galerie ,kluby.(tylko proszę sprawdzić czy tam jakiś żyd butów nie zgubił bo wtedy to już tylko synagoga może tam
stanąć .A takim przypadku wolę PKS
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 15:49
0
Bardzo atrakcyjny teren... więc zostanie sprzedany. I o to chodzi. Obecne usytuowanie dworca jest bardzo dobre - w tym miejscu jest jeden z największych węzłów komunikacyjnych miasta, tu zbiegają się linie komunikacji miejskiej do wszystkich prawie dzielnic. Powiązanie ich w tym miejscu z liniami prowadzącymi do miejscowości okolicznych i bardziej odległych jest logiczne i niejako naturalne... A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie... do tego układ drogowy jest tam - no, fatalny. Dużo szybciej i łatwiej wydostać się z miasta można właśnie z okolic Placu Zamkowego. A linie z Kunickiego są wyłączone od kiedy zlikwidowano przystanek przy wiadukcie w kierunku północnym. Dostać się tu też jest sztuką - dla podróżnych obciążonych bagażami... Zmiana usytuowania dworca autobusowego, biorąc jeszcze pod uwagę to, że koleje likwidują następne połączenia - jest kiepskim pomysłem. Ale - nastąpi. Bo cóż warta jest wygoda podróżnych w porównaniu z obecną ceną gruntów w tym miejscu... Ale też i punkt przestanie być atrakcyjny, bo kiedy zabraknie dworca - zabraknie i ludzi, będących potencjalnymi klientami. To dworzec autobusowy generuje ruch w tych okolicach, a nie (nie tak znowu atrakcyjna), bliskość Starówki.
Bardzo atrakcyjny teren... więc zostanie sprzedany. I o to chodzi. Obecne usytuowanie dworca jest bardzo dobre - w tym miejscu jest jeden z największych węzłów komunikacyjnych miasta, tu zbiegają się linie komunikacji miejskiej do wszystkich prawie dzielnic. Powiązanie ich w tym miejscu z liniami prowadzącymi do miejscowości okolicznych i bardziej odległych jest logiczne i niejako naturalne... A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie... do tego układ drogowy... rozwiń
Avatar
ben / 19 sierpnia 2009 o 14:00
0
chart napisał:
A skąd chłopak z Chojna k. Wierzbicy wie nagle co myśli każdy lublinianin????

Nie z Chojna lecz z Chylina ten chłopak w krótkich majteczkach.A to jeszcze gorsza wichura.
Avatar
aa / 19 sierpnia 2009 o 12:49
0
A w ten weekend są chmielaki ( przeniesione z września z uwagi na rok piwa)więc PKS się przyda
Avatar
chart / 19 sierpnia 2009 o 12:21
0
A skąd chłopak z Chojna k. Wierzbicy wie nagle co myśli każdy lublinianin????
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 11:50
0
co im przeszkadza tutaj PKS Ciekawe co na to ludzie ktorzy przyjezdzaja do lublina! ja sama jestem z poza lublina i co jak przeniosa go tam gdzie pkp to jeszcze gorzej bo bedzie trzeba dojezdzac mpkami do centrum! GŁUPOTA!!! dobrze jest jak jest a jka wam sie nie podoba targ to przeniesc wlasnie go a nie PKS!!! i tak to jest jak nikt nie liczy sie z szarym czlowiekiem tylko patrza sie na siebie! bo im bedzie wygodnie. a sami jezdza luksusowymi autami i moze w zyciu nigdy nie jezdzili PKSem!!! jestem oburzona!!!
Avatar
100 g. / 19 sierpnia 2009 o 10:11
0
nie stadion za pks powinien zostać na placu po cukrowni . Teren jest utwardzony i gotowy do przyjęcia dużych obciążeń. Kto dziś buduje stadiony w centrum miasta. Tak marnować teren to można tylko w Lublinie
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Beata Szydło w Lublinie. Gorąco podczas wiecu na placu Litewskim [wideo]
Na żywo
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Gorąco podczas wiecu na placu Litewskim [wideo] 0 11

O godz. 17:30 rozpocznie się na Placu Litewskim w Lublinie spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami Lublina i regionu.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 1 3

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 1

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 34 32

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 3 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 6

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 13

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 86 70