Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 sierpnia 2009 r.
8:27
Edytuj ten wpis

Przejęli PKS, chcą przenieść dworzec

0 11 A A

Zarząd Województwa przejął wczoraj od państwa spółkę przewozową PKS Wschód powstałą na bazie PKS-ów z Lubelszczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Teraz będziemy współdziałać z miastem przy porządkowaniu Podzamcza – zapowiada Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa.

Chodzi o teren w centrum Lublina, gdzie mieści się dworzec autobusowy, który władze miasta chcą przenieść w okolice Dworca Głównego PKP ku niezadowoleniu związkowców z firmy.

– Chcemy rozmawiać ze związkami. Ale dla każdego mieszkańca Lublina jest jasne, że obecne miejsce nie jest najlepsze na dworzec – dodaje Grabczuk. Marszałek rozważa też dofinansowanie spółki w przyszłym roku tak, by poprawić jej kondycję.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
niewazne / 18 maja 2010 o 18:06
0
Właśnie. Nikt nie pomyślał o ludziach dojeżdżających do miasta. Dworzec w tym miejscu jest najelpszym miejscem i naprawdę przenoszenie go gdzieś w głąb Lublina nie sprawi, ze będzie lepiej. Zrobi się większe zamieszanie nikomu niepotrzebne a zresztą... dworzec niedaleko zamku jest lepszy, gdyż jest wówczas bardziej atrakcyjnym miejscem, gdzie ludzie czekający np na autobusy moga wypocząć i poczekac w ładnym miejscu...
Avatar
tomekjot / 27 sierpnia 2009 o 08:41
0
.. A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie...

Przystanków tam nie jest mało, auatobusy i trajtki jeżdza w kazdym kierunku. Początek piłsudskiego tez jest niedaleko
Avatar
pk / 19 sierpnia 2009 o 16:14
0
przy okazji utrzyma się MPK bo większość z PKP i tak będzie jechać do centrum.... ludzie pomyślcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :[:[
Avatar
~kolka~ / 19 sierpnia 2009 o 15:49
0
BARDZO ROZSĄDNĘ POSUNIĘCIE GRABCZUKA BO WASILEWSKI NA TO BY NIE WPADŁ.W tym miejscu powinien powstać piękny hotel z miejscami parkingowymi dla trurystów,jakieś galerie ,kluby.(tylko proszę sprawdzić czy tam jakiś żyd butów nie zgubił bo wtedy to już tylko synagoga może tam
stanąć .A takim przypadku wolę PKS
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 15:49
0
Bardzo atrakcyjny teren... więc zostanie sprzedany. I o to chodzi. Obecne usytuowanie dworca jest bardzo dobre - w tym miejscu jest jeden z największych węzłów komunikacyjnych miasta, tu zbiegają się linie komunikacji miejskiej do wszystkich prawie dzielnic. Powiązanie ich w tym miejscu z liniami prowadzącymi do miejscowości okolicznych i bardziej odległych jest logiczne i niejako naturalne... A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie... do tego układ drogowy jest tam - no, fatalny. Dużo szybciej i łatwiej wydostać się z miasta można właśnie z okolic Placu Zamkowego. A linie z Kunickiego są wyłączone od kiedy zlikwidowano przystanek przy wiadukcie w kierunku północnym. Dostać się tu też jest sztuką - dla podróżnych obciążonych bagażami... Zmiana usytuowania dworca autobusowego, biorąc jeszcze pod uwagę to, że koleje likwidują następne połączenia - jest kiepskim pomysłem. Ale - nastąpi. Bo cóż warta jest wygoda podróżnych w porównaniu z obecną ceną gruntów w tym miejscu... Ale też i punkt przestanie być atrakcyjny, bo kiedy zabraknie dworca - zabraknie i ludzi, będących potencjalnymi klientami. To dworzec autobusowy generuje ruch w tych okolicach, a nie (nie tak znowu atrakcyjna), bliskość Starówki.
Bardzo atrakcyjny teren... więc zostanie sprzedany. I o to chodzi. Obecne usytuowanie dworca jest bardzo dobre - w tym miejscu jest jeden z największych węzłów komunikacyjnych miasta, tu zbiegają się linie komunikacji miejskiej do wszystkich prawie dzielnic. Powiązanie ich w tym miejscu z liniami prowadzącymi do miejscowości okolicznych i bardziej odległych jest logiczne i niejako naturalne... A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie... do tego układ drogowy... rozwiń
Avatar
ben / 19 sierpnia 2009 o 14:00
0
chart napisał:
A skąd chłopak z Chojna k. Wierzbicy wie nagle co myśli każdy lublinianin????

Nie z Chojna lecz z Chylina ten chłopak w krótkich majteczkach.A to jeszcze gorsza wichura.
Avatar
aa / 19 sierpnia 2009 o 12:49
0
A w ten weekend są chmielaki ( przeniesione z września z uwagi na rok piwa)więc PKS się przyda
Avatar
chart / 19 sierpnia 2009 o 12:21
0
A skąd chłopak z Chojna k. Wierzbicy wie nagle co myśli każdy lublinianin????
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 11:50
0
co im przeszkadza tutaj PKS Ciekawe co na to ludzie ktorzy przyjezdzaja do lublina! ja sama jestem z poza lublina i co jak przeniosa go tam gdzie pkp to jeszcze gorzej bo bedzie trzeba dojezdzac mpkami do centrum! GŁUPOTA!!! dobrze jest jak jest a jka wam sie nie podoba targ to przeniesc wlasnie go a nie PKS!!! i tak to jest jak nikt nie liczy sie z szarym czlowiekiem tylko patrza sie na siebie! bo im bedzie wygodnie. a sami jezdza luksusowymi autami i moze w zyciu nigdy nie jezdzili PKSem!!! jestem oburzona!!!
Avatar
100 g. / 19 sierpnia 2009 o 10:11
0
nie stadion za pks powinien zostać na placu po cukrowni . Teren jest utwardzony i gotowy do przyjęcia dużych obciążeń. Kto dziś buduje stadiony w centrum miasta. Tak marnować teren to można tylko w Lublinie
Avatar
niewazne / 18 maja 2010 o 18:06
0
Właśnie. Nikt nie pomyślał o ludziach dojeżdżających do miasta. Dworzec w tym miejscu jest najelpszym miejscem i naprawdę przenoszenie go gdzieś w głąb Lublina nie sprawi, ze będzie lepiej. Zrobi się większe zamieszanie nikomu niepotrzebne a zresztą... dworzec niedaleko zamku jest lepszy, gdyż jest wówczas bardziej atrakcyjnym miejscem, gdzie ludzie czekający np na autobusy moga wypocząć i poczekac w ładnym miejscu...
Avatar
tomekjot / 27 sierpnia 2009 o 08:41
0
.. A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie...

Przystanków tam nie jest mało, auatobusy i trajtki jeżdza w kazdym kierunku. Początek piłsudskiego tez jest niedaleko
Avatar
pk / 19 sierpnia 2009 o 16:14
0
przy okazji utrzyma się MPK bo większość z PKP i tak będzie jechać do centrum.... ludzie pomyślcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :[:[
Avatar
~kolka~ / 19 sierpnia 2009 o 15:49
0
BARDZO ROZSĄDNĘ POSUNIĘCIE GRABCZUKA BO WASILEWSKI NA TO BY NIE WPADŁ.W tym miejscu powinien powstać piękny hotel z miejscami parkingowymi dla trurystów,jakieś galerie ,kluby.(tylko proszę sprawdzić czy tam jakiś żyd butów nie zgubił bo wtedy to już tylko synagoga może tam
stanąć .A takim przypadku wolę PKS
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 15:49
0
Bardzo atrakcyjny teren... więc zostanie sprzedany. I o to chodzi. Obecne usytuowanie dworca jest bardzo dobre - w tym miejscu jest jeden z największych węzłów komunikacyjnych miasta, tu zbiegają się linie komunikacji miejskiej do wszystkich prawie dzielnic. Powiązanie ich w tym miejscu z liniami prowadzącymi do miejscowości okolicznych i bardziej odległych jest logiczne i niejako naturalne... A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie... do tego układ drogowy jest tam - no, fatalny. Dużo szybciej i łatwiej wydostać się z miasta można właśnie z okolic Placu Zamkowego. A linie z Kunickiego są wyłączone od kiedy zlikwidowano przystanek przy wiadukcie w kierunku północnym. Dostać się tu też jest sztuką - dla podróżnych obciążonych bagażami... Zmiana usytuowania dworca autobusowego, biorąc jeszcze pod uwagę to, że koleje likwidują następne połączenia - jest kiepskim pomysłem. Ale - nastąpi. Bo cóż warta jest wygoda podróżnych w porównaniu z obecną ceną gruntów w tym miejscu... Ale też i punkt przestanie być atrakcyjny, bo kiedy zabraknie dworca - zabraknie i ludzi, będących potencjalnymi klientami. To dworzec autobusowy generuje ruch w tych okolicach, a nie (nie tak znowu atrakcyjna), bliskość Starówki.
Bardzo atrakcyjny teren... więc zostanie sprzedany. I o to chodzi. Obecne usytuowanie dworca jest bardzo dobre - w tym miejscu jest jeden z największych węzłów komunikacyjnych miasta, tu zbiegają się linie komunikacji miejskiej do wszystkich prawie dzielnic. Powiązanie ich w tym miejscu z liniami prowadzącymi do miejscowości okolicznych i bardziej odległych jest logiczne i niejako naturalne... A dworzec kolejowy? Co tam mamy? Pięć linii jedynie i poza 34 i 13 autobusy miejskie jeżdżą tam właściwie co godzinę jedynie... do tego układ drogowy... rozwiń
Avatar
ben / 19 sierpnia 2009 o 14:00
0
chart napisał:
A skąd chłopak z Chojna k. Wierzbicy wie nagle co myśli każdy lublinianin????

Nie z Chojna lecz z Chylina ten chłopak w krótkich majteczkach.A to jeszcze gorsza wichura.
Avatar
aa / 19 sierpnia 2009 o 12:49
0
A w ten weekend są chmielaki ( przeniesione z września z uwagi na rok piwa)więc PKS się przyda
Avatar
chart / 19 sierpnia 2009 o 12:21
0
A skąd chłopak z Chojna k. Wierzbicy wie nagle co myśli każdy lublinianin????
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 11:50
0
co im przeszkadza tutaj PKS Ciekawe co na to ludzie ktorzy przyjezdzaja do lublina! ja sama jestem z poza lublina i co jak przeniosa go tam gdzie pkp to jeszcze gorzej bo bedzie trzeba dojezdzac mpkami do centrum! GŁUPOTA!!! dobrze jest jak jest a jka wam sie nie podoba targ to przeniesc wlasnie go a nie PKS!!! i tak to jest jak nikt nie liczy sie z szarym czlowiekiem tylko patrza sie na siebie! bo im bedzie wygodnie. a sami jezdza luksusowymi autami i moze w zyciu nigdy nie jezdzili PKSem!!! jestem oburzona!!!
Avatar
100 g. / 19 sierpnia 2009 o 10:11
0
nie stadion za pks powinien zostać na placu po cukrowni . Teren jest utwardzony i gotowy do przyjęcia dużych obciążeń. Kto dziś buduje stadiony w centrum miasta. Tak marnować teren to można tylko w Lublinie
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 105 7

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 22 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.