Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 czerwca 2011 r.
17:21
Edytuj ten wpis

Przekroczysz prędkość nawet o 11 km/h i dostaniesz zdjęcie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A
Od dziś Inspekcja Transportu Drogowego ma 6 nowych pojazdów do kontroli płatności w ramach systemu v
Od dziś Inspekcja Transportu Drogowego ma 6 nowych pojazdów do kontroli płatności w ramach systemu v

Kontrole fotoradarowe tylko w oznaczanych miejscach, mniejsza tolerancja na przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy. Od piątku system fotoradarów oraz pobór opłat drogowych viaTOLL przejmuje Inspekcja Transportu Drogowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sześć nowych volkswagenów zaczyna dziś służbę w lubelskim ITD.

– Są to pojazdy przeznaczone do obsługi systemu poboru opłat za przejazd po drogach płatnych, który od dziś, zaczyna działać. Po dwa pojazdy będą w Międzyrzecu, Lublinie i Zamościu – mówi Władysław Mitręga, szef lubelskiej ITD, popularnie nazywanej "krokodylami”. – Wprawdzie u nas nie ma jeszcze płatnych odcinków, ale nasze województwo jest ostatnim przed granicą, gdzie można złapać kierowców, którzy poruszają się pojazdem lub zestawem powyżej 3,5 tony masy całkowitej i nie zapłacili za autostradę np. w zachodniej Polsce – dodaje Władysław Mitręga.

Od dziś także ITD oficjalnie przejmuje od policji nadzór nad siecią fotoradarów. – Wszystkie miejsca kontroli fotoradarowej będą oznakowane specjalnymi tablicami. Nieczynne maszty będą zasłonięte. W trzecim kwartale tego roku zmieni się także kolorystka masztów. Aktywne będą pomalowane na żółto – dodaje Władysław Mitręga.

Kierowcy będą mieli mniejszy margines błędu. Przy pomiarze dokonywanym przez fotoradary dopuszczalny błąd kierowcy od dziś wynosi tylko 10 km/h. Znak pozwala na 60 km/h Ty jedziesz 70 km/h i już jesteś na zdjęciu. To duża zmiana, bo kierowcy nieoficjalnie wiedzieli, że policja ustawiała tolerancję na… 21 km/h.

– Rzeczywiście, trzeba będzie uważać, dobrze jednak, że miejsca z aktywnymi masztami będą oznaczone. Dotychczas wielu kierowców, czasami dość gwałtownie, zwalniało przed każdym masztem. Teraz "gra” będzie fair – mówi Henryk Ziółkowski, kierowca z Lublina.
Zmienia się także system obróbki zdjęć. – Zdjęcia ze skrzynek będą trafiać, poprzez delegatury regionalne ITD do centralnego komputera, połączonego z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców. W ten sposób szybciej ustalimy właściciela auta. W przyszłości system automatycznie wystawi mandat i wyśle go do właściciela pojazdu – dodaje Alvin Gajdhur, rzecznik prasowy głównego inspektora transportu drogowego. Gajadhur zapowiada także, że ITD do końca roku kupi 300 nowych fotoradarów. Ile z nich trafi na Lubelszczyznę, tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że od dziś w kontrolach prędkości policjantów drogówki wesprą inspektorzy transportu drogowego.

– Mamy trzy cywilne samochody w wideorejstratorami oraz 3 nowoczesne laserowe mierniki prędkości. Będziemy je także wykorzystywać do kontroli prędkości pojazdów osobowych – dodaje dyrektor Mitręga. Dzisiaj także dowiemy się, kto będzie zarządzał obsługą fotoradarów w lubelskim oddziale ITD, który swym zasięgiem obejmie także część województw mazowieckiego i podlaskiego. Wiemy tylko tyle, że będzie to kobieta.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mar / 1 lipca 2011 o 13:40
0
Kto jeszcze tego nie zna niech przeczyta "Rok 1984" Orwella.
W czasach kiedy to pisał przedstawiony w książce świat był tylko abstrakcyjnym koszmarem, obecnie - już praktycznie rzeczywistością.
Avatar
ja / 1 lipca 2011 o 12:58
0
[quote name='zz1' timestamp='1309504937' post='496386']

Mam jeszcze nadzieję, że w przyszłości koszty mandatów w całej Unii Europejskiej będą ujednolicone
[/quote]
A ja mam nadzieje, ze zarobki beda tez ujednolicone
Avatar
lider / 1 lipca 2011 o 11:48
0
powinno byc ze jak przekroczysz o 1km/h to odrazu zakaz prowadzenia samochodow do konca zycia i jeszcze kara na sare
Avatar
gość / 1 lipca 2011 o 11:47
0
metoda "kijka" na pewno się nie sprawdzi
Polak zawsze coś wymyśli,np. automatyczne zasłonki tablic
a Panowie stróże "prawa" niech zapanują nad przestępczością a nie karaniem kierowców i pijanych rowerzystów, bo to żenada
Avatar
Josef46 / 1 lipca 2011 o 10:57
0
Systematycznie wprowadza się nowe rozwiązania obciążania i ścigania obywateli.Pytanie :dokąd tak będzie?A może to jakiś założony plan władzy?Jężeli ściąga sie podatek w paliwie/wprowadzony przez super ekonomistę Balcerowicza/i są to kwoty ,które wystarczą na wszelkie remonty i budowy dróg rocznie,a tego się nie robi??? Nikt się ze sciągniętego podatku w paliwie nie rozlicza.O co tutaj chodzi???Pewnie o to ,aby władza opływała w dobrach kosztem obywateli.
Avatar
zz1 / 1 lipca 2011 o 09:22
0
A nie sądzicie przypadkiem, że jeśli chodzi o fotoradary, są lub będą one ustawione w najbardziej niebezpiecznych miejscach na drodze, czyli przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami, ewentualnie przed ostrymi zakrętami. Będą one WYRAŹNIE oznaczone, więc każdy, komu zależy na portfelu, w tych miejscach zwolni, przez co będzie bezpieczniej. O to właśnie chodzi. A cfaniaki albo ludzie, którzy się zagapią, po prostu nie unikną kary, bo tam na 100% będzie fotoradar. Jak zapłacą, następnym razem może trochę pomyślą, że jednak szkoda głupio straconej kasy, przez co w niebezpiecznych miejscach będą jechać wolniej.

Mam jeszcze nadzieję, że w przyszłości koszty mandatów w całej Unii Europejskiej będą ujednolicone i zależne od dochodów, a mandat będzie pobierać jakaś niezależna europejska służba. A pieniądze będą iść oczywiście na poprawę bezpieczeństwa w Europie. Chodzi o to, żeby nie było możliwości anulowania mandatów wpływowym osobom, bo czasem tacy ludzie jadą, nie przejmując się o mandaty
A nie sądzicie przypadkiem, że jeśli chodzi o fotoradary, są lub będą one ustawione w najbardziej niebezpiecznych miejscach na drodze, czyli przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami, ewentualnie przed ostrymi zakrętami. Będą one WYRAŹNIE oznaczone, więc każdy, komu zależy na portfelu, w tych miejscach zwolni, przez co będzie bezpieczniej. O to właśnie chodzi. A cfaniaki albo ludzie, którzy się zagapią, po prostu nie unikną kary, bo tam na 100% będzie fotoradar. Jak zapłacą, następnym razem może trochę pomyślą, że jednak szkoda głupio s... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 09:16
0
[quote name='zbyslew' timestamp='1309499146' post='496349']
cyt."można złapać kierowców" ??? Prostactwo piszących takie dyrdymały jest porażająca. Pewnie piszący skończył "sorbowit" i mu siś pomyliło z Sorboną. Poziom artykułów w regionalnej prasie jest na poziomie poniżej jeżyka polskiego w gimnazjum.
[/quote]
tobie też karny jeżyk się należy
Avatar
BURACZEWO / 1 lipca 2011 o 08:48
0
TO TERAZ NOWA FORMACJA ZŁODZIEJI(CZYTAJ ITD!) W MIEJSCE BURAKÓW=STRAŻAKÓW MIEJSKO-WIEJSKICH,ZACZNIE POLOWANIE NA KIEROWCÓW, CO TAM H..DROGI,NAJGORSZA JAKOŚĆ INFRASTRUKTURY DROGOWEJ W POLSCE, WAŻNE,ŻE BĘDZIE SIĘ KROIĆ KIEORWCÓW,NAWET ZA 10 KM/H WIĘCEJ OD 50 KM/H!CIEKAWE JAK JECHAĆ PRZEZ WIEŚ 50 KM/H,ŚRODKIEM KTÓREJ deb*** OD TZW. DRÓG, PUŚCIŁ TRASĘ TRANZYTOWĄ, A WIEŚ CIĄGNIE SIĘ KILOMETRAMI!!!PRZECIEŻ TO SILNIK MOŻNA ZATRZEC I ZASNĄĆ,CHA,CHA!!
Avatar
kazio / 1 lipca 2011 o 08:35
0
a kto sfilmuje wyczyny np. oktawii w barwach ITD
Avatar
zbyslew / 1 lipca 2011 o 07:45
0
cyt."można złapać kierowców" ??? Prostactwo piszących takie dyrdymały jest porażająca. Pewnie piszący skończył "sorbowit" i mu siś pomyliło z Sorboną. Poziom artykułów w regionalnej prasie jest na poziomie poniżej jeżyka polskiego w gimnazjum.
Avatar
Mar / 1 lipca 2011 o 13:40
0
Kto jeszcze tego nie zna niech przeczyta "Rok 1984" Orwella.
W czasach kiedy to pisał przedstawiony w książce świat był tylko abstrakcyjnym koszmarem, obecnie - już praktycznie rzeczywistością.
Avatar
ja / 1 lipca 2011 o 12:58
0
[quote name='zz1' timestamp='1309504937' post='496386']

Mam jeszcze nadzieję, że w przyszłości koszty mandatów w całej Unii Europejskiej będą ujednolicone
[/quote]
A ja mam nadzieje, ze zarobki beda tez ujednolicone
Avatar
lider / 1 lipca 2011 o 11:48
0
powinno byc ze jak przekroczysz o 1km/h to odrazu zakaz prowadzenia samochodow do konca zycia i jeszcze kara na sare
Avatar
gość / 1 lipca 2011 o 11:47
0
metoda "kijka" na pewno się nie sprawdzi
Polak zawsze coś wymyśli,np. automatyczne zasłonki tablic
a Panowie stróże "prawa" niech zapanują nad przestępczością a nie karaniem kierowców i pijanych rowerzystów, bo to żenada
Avatar
Josef46 / 1 lipca 2011 o 10:57
0
Systematycznie wprowadza się nowe rozwiązania obciążania i ścigania obywateli.Pytanie :dokąd tak będzie?A może to jakiś założony plan władzy?Jężeli ściąga sie podatek w paliwie/wprowadzony przez super ekonomistę Balcerowicza/i są to kwoty ,które wystarczą na wszelkie remonty i budowy dróg rocznie,a tego się nie robi??? Nikt się ze sciągniętego podatku w paliwie nie rozlicza.O co tutaj chodzi???Pewnie o to ,aby władza opływała w dobrach kosztem obywateli.
Avatar
zz1 / 1 lipca 2011 o 09:22
0
A nie sądzicie przypadkiem, że jeśli chodzi o fotoradary, są lub będą one ustawione w najbardziej niebezpiecznych miejscach na drodze, czyli przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami, ewentualnie przed ostrymi zakrętami. Będą one WYRAŹNIE oznaczone, więc każdy, komu zależy na portfelu, w tych miejscach zwolni, przez co będzie bezpieczniej. O to właśnie chodzi. A cfaniaki albo ludzie, którzy się zagapią, po prostu nie unikną kary, bo tam na 100% będzie fotoradar. Jak zapłacą, następnym razem może trochę pomyślą, że jednak szkoda głupio straconej kasy, przez co w niebezpiecznych miejscach będą jechać wolniej.

Mam jeszcze nadzieję, że w przyszłości koszty mandatów w całej Unii Europejskiej będą ujednolicone i zależne od dochodów, a mandat będzie pobierać jakaś niezależna europejska służba. A pieniądze będą iść oczywiście na poprawę bezpieczeństwa w Europie. Chodzi o to, żeby nie było możliwości anulowania mandatów wpływowym osobom, bo czasem tacy ludzie jadą, nie przejmując się o mandaty
A nie sądzicie przypadkiem, że jeśli chodzi o fotoradary, są lub będą one ustawione w najbardziej niebezpiecznych miejscach na drodze, czyli przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami, ewentualnie przed ostrymi zakrętami. Będą one WYRAŹNIE oznaczone, więc każdy, komu zależy na portfelu, w tych miejscach zwolni, przez co będzie bezpieczniej. O to właśnie chodzi. A cfaniaki albo ludzie, którzy się zagapią, po prostu nie unikną kary, bo tam na 100% będzie fotoradar. Jak zapłacą, następnym razem może trochę pomyślą, że jednak szkoda głupio s... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 09:16
0
[quote name='zbyslew' timestamp='1309499146' post='496349']
cyt."można złapać kierowców" ??? Prostactwo piszących takie dyrdymały jest porażająca. Pewnie piszący skończył "sorbowit" i mu siś pomyliło z Sorboną. Poziom artykułów w regionalnej prasie jest na poziomie poniżej jeżyka polskiego w gimnazjum.
[/quote]
tobie też karny jeżyk się należy
Avatar
BURACZEWO / 1 lipca 2011 o 08:48
0
TO TERAZ NOWA FORMACJA ZŁODZIEJI(CZYTAJ ITD!) W MIEJSCE BURAKÓW=STRAŻAKÓW MIEJSKO-WIEJSKICH,ZACZNIE POLOWANIE NA KIEROWCÓW, CO TAM H..DROGI,NAJGORSZA JAKOŚĆ INFRASTRUKTURY DROGOWEJ W POLSCE, WAŻNE,ŻE BĘDZIE SIĘ KROIĆ KIEORWCÓW,NAWET ZA 10 KM/H WIĘCEJ OD 50 KM/H!CIEKAWE JAK JECHAĆ PRZEZ WIEŚ 50 KM/H,ŚRODKIEM KTÓREJ deb*** OD TZW. DRÓG, PUŚCIŁ TRASĘ TRANZYTOWĄ, A WIEŚ CIĄGNIE SIĘ KILOMETRAMI!!!PRZECIEŻ TO SILNIK MOŻNA ZATRZEC I ZASNĄĆ,CHA,CHA!!
Avatar
kazio / 1 lipca 2011 o 08:35
0
a kto sfilmuje wyczyny np. oktawii w barwach ITD
Avatar
zbyslew / 1 lipca 2011 o 07:45
0
cyt."można złapać kierowców" ??? Prostactwo piszących takie dyrdymały jest porażająca. Pewnie piszący skończył "sorbowit" i mu siś pomyliło z Sorboną. Poziom artykułów w regionalnej prasie jest na poziomie poniżej jeżyka polskiego w gimnazjum.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wojska Obrony Terytorialnej będą ćwiczyć, ale bez użycia ostrej amunicji

Wojska Obrony Terytorialnej będą ćwiczyć, ale bez użycia ostrej amunicji 0 0

W pierwszą sobotę lutego w okolicach Wólki Gołębskiej w gminie Puławy pojawią się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zmasowane kontrole trzeźwości kierowców w jednej z dzielnic Lublina

Zmasowane kontrole trzeźwości kierowców w jednej z dzielnic Lublina 5 2

Policjanci kontrolują dziś trzeźwość kierowców w dzielnicy Dziesiąta w Lublinie.

Kasia Kowalska na 25-lecie w Lublinie
6 marca 2019, 18:00

Kasia Kowalska na 25-lecie w Lublinie 0 1

16 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) wystąpi Kasia Kowalska z koncertem w ramach 25-lecia pracy artystycznej.

Pożar w kamienicy przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Sytuacja już opanowana
Alarm 24
galeria

Pożar w kamienicy przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Sytuacja już opanowana 38 1

Pożar w kamienicy położonej na rogu ul. Lubartowskiej i al. Tysiąclecia w Lublinie. Strażacy szybko opanowali sytuację - zapaliła się sadza w kominie.

Chaos, kolejka, i długie czekanie. Problemy z nowym SOR-em w Lublinie tuż po otwarciu
Alarm 24

Chaos, kolejka, i długie czekanie. Problemy z nowym SOR-em w Lublinie tuż po otwarciu 0 11

– Miało być szybko i nowocześnie, a jest nawet 10 godzin w kolejce i chaos – komentuje jeden z naszych czytelników, który już pierwszej nocy od otwarcia miał szansę sprawdzić jak działa „najnowocześniejszy SOR w województwie”. – Pacjentów mieliśmy rekordowo dużo. Z całego miasta przyjeżdżali specjalnie do nas – tłumaczy szef oddziału

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2019 roku 0 0

Super Krwawy Księżyc Wilka już 21 stycznia. Kiedy go oglądać?

Super Krwawy Księżyc Wilka już 21 stycznia. Kiedy go oglądać? 264 0

W poniedziałek 21 stycznia nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca. W Polsce będzie widoczne nad ranem podczas zachodu Księżyca. Dodatkowo na ten sam dzień przypada tzw. superpełnia Księżyca.

Lublin: Taka pogoda niszczy drogi. Drogowcy jeżdżą z ulicy na ulicę i łatają dziury

Lublin: Taka pogoda niszczy drogi. Drogowcy jeżdżą z ulicy na ulicę i łatają dziury 50 11

Bezlitosna dla nawierzchni lubelskich dróg okazała się pogoda panująca w ostatnich dniach. Kierowcy przeklinają dziury w jezdni, bo nie ma dnia, by w asfalcie nie pojawiły się nowe ubytki. Siedem ekip drogowców ciągle jeździ z ulicy na ulicę, a miasto musi się przygotować na dodatkowe wydatki

Łęczna: Monitoring nowej generacji za 120 tys. zł

Łęczna: Monitoring nowej generacji za 120 tys. zł 0 0

120 tysięcy złotych będzie w tym roku kosztować modernizacja i rozbudowa monitoringu miejskiego. Sukcesywnie stare analogowe kamery będą wymieniane na sprzęt cyfrowy

Już prawie nie ma dzików w Poleskim Parku Narodowym. "Dzik nie jest złem, ale ofiarą"
galeria

Już prawie nie ma dzików w Poleskim Parku Narodowym. "Dzik nie jest złem, ale ofiarą" 1555 16

W Poleskim Parku Narodowym za sprawą ASF i zarządzonych odgórnie redukcji, populacji dzika już praktycznie nie ma. A te, które zastrzelono, choć miały wirusa, to nie chorowały. – Dzik nie jest złem, ale ofiarą – komentuje dyrektor PPN