Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 czerwca 2011 r.
17:21
Edytuj ten wpis

Przekroczysz prędkość nawet o 11 km/h i dostaniesz zdjęcie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A
Od dziś Inspekcja Transportu Drogowego ma 6 nowych pojazdów do kontroli płatności w ramach systemu v
Od dziś Inspekcja Transportu Drogowego ma 6 nowych pojazdów do kontroli płatności w ramach systemu v

Kontrole fotoradarowe tylko w oznaczanych miejscach, mniejsza tolerancja na przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy. Od piątku system fotoradarów oraz pobór opłat drogowych viaTOLL przejmuje Inspekcja Transportu Drogowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sześć nowych volkswagenów zaczyna dziś służbę w lubelskim ITD.

– Są to pojazdy przeznaczone do obsługi systemu poboru opłat za przejazd po drogach płatnych, który od dziś, zaczyna działać. Po dwa pojazdy będą w Międzyrzecu, Lublinie i Zamościu – mówi Władysław Mitręga, szef lubelskiej ITD, popularnie nazywanej "krokodylami”. – Wprawdzie u nas nie ma jeszcze płatnych odcinków, ale nasze województwo jest ostatnim przed granicą, gdzie można złapać kierowców, którzy poruszają się pojazdem lub zestawem powyżej 3,5 tony masy całkowitej i nie zapłacili za autostradę np. w zachodniej Polsce – dodaje Władysław Mitręga.

Od dziś także ITD oficjalnie przejmuje od policji nadzór nad siecią fotoradarów. – Wszystkie miejsca kontroli fotoradarowej będą oznakowane specjalnymi tablicami. Nieczynne maszty będą zasłonięte. W trzecim kwartale tego roku zmieni się także kolorystka masztów. Aktywne będą pomalowane na żółto – dodaje Władysław Mitręga.

Kierowcy będą mieli mniejszy margines błędu. Przy pomiarze dokonywanym przez fotoradary dopuszczalny błąd kierowcy od dziś wynosi tylko 10 km/h. Znak pozwala na 60 km/h Ty jedziesz 70 km/h i już jesteś na zdjęciu. To duża zmiana, bo kierowcy nieoficjalnie wiedzieli, że policja ustawiała tolerancję na… 21 km/h.

– Rzeczywiście, trzeba będzie uważać, dobrze jednak, że miejsca z aktywnymi masztami będą oznaczone. Dotychczas wielu kierowców, czasami dość gwałtownie, zwalniało przed każdym masztem. Teraz "gra” będzie fair – mówi Henryk Ziółkowski, kierowca z Lublina.
Zmienia się także system obróbki zdjęć. – Zdjęcia ze skrzynek będą trafiać, poprzez delegatury regionalne ITD do centralnego komputera, połączonego z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców. W ten sposób szybciej ustalimy właściciela auta. W przyszłości system automatycznie wystawi mandat i wyśle go do właściciela pojazdu – dodaje Alvin Gajdhur, rzecznik prasowy głównego inspektora transportu drogowego. Gajadhur zapowiada także, że ITD do końca roku kupi 300 nowych fotoradarów. Ile z nich trafi na Lubelszczyznę, tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że od dziś w kontrolach prędkości policjantów drogówki wesprą inspektorzy transportu drogowego.

– Mamy trzy cywilne samochody w wideorejstratorami oraz 3 nowoczesne laserowe mierniki prędkości. Będziemy je także wykorzystywać do kontroli prędkości pojazdów osobowych – dodaje dyrektor Mitręga. Dzisiaj także dowiemy się, kto będzie zarządzał obsługą fotoradarów w lubelskim oddziale ITD, który swym zasięgiem obejmie także część województw mazowieckiego i podlaskiego. Wiemy tylko tyle, że będzie to kobieta.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mar / 1 lipca 2011 o 13:40
0
Kto jeszcze tego nie zna niech przeczyta "Rok 1984" Orwella.
W czasach kiedy to pisał przedstawiony w książce świat był tylko abstrakcyjnym koszmarem, obecnie - już praktycznie rzeczywistością.
Avatar
ja / 1 lipca 2011 o 12:58
0
[quote name='zz1' timestamp='1309504937' post='496386']

Mam jeszcze nadzieję, że w przyszłości koszty mandatów w całej Unii Europejskiej będą ujednolicone
[/quote]
A ja mam nadzieje, ze zarobki beda tez ujednolicone
Avatar
lider / 1 lipca 2011 o 11:48
0
powinno byc ze jak przekroczysz o 1km/h to odrazu zakaz prowadzenia samochodow do konca zycia i jeszcze kara na sare
Avatar
gość / 1 lipca 2011 o 11:47
0
metoda "kijka" na pewno się nie sprawdzi
Polak zawsze coś wymyśli,np. automatyczne zasłonki tablic
a Panowie stróże "prawa" niech zapanują nad przestępczością a nie karaniem kierowców i pijanych rowerzystów, bo to żenada
Avatar
Josef46 / 1 lipca 2011 o 10:57
0
Systematycznie wprowadza się nowe rozwiązania obciążania i ścigania obywateli.Pytanie :dokąd tak będzie?A może to jakiś założony plan władzy?Jężeli ściąga sie podatek w paliwie/wprowadzony przez super ekonomistę Balcerowicza/i są to kwoty ,które wystarczą na wszelkie remonty i budowy dróg rocznie,a tego się nie robi??? Nikt się ze sciągniętego podatku w paliwie nie rozlicza.O co tutaj chodzi???Pewnie o to ,aby władza opływała w dobrach kosztem obywateli.
Avatar
zz1 / 1 lipca 2011 o 09:22
0
A nie sądzicie przypadkiem, że jeśli chodzi o fotoradary, są lub będą one ustawione w najbardziej niebezpiecznych miejscach na drodze, czyli przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami, ewentualnie przed ostrymi zakrętami. Będą one WYRAŹNIE oznaczone, więc każdy, komu zależy na portfelu, w tych miejscach zwolni, przez co będzie bezpieczniej. O to właśnie chodzi. A cfaniaki albo ludzie, którzy się zagapią, po prostu nie unikną kary, bo tam na 100% będzie fotoradar. Jak zapłacą, następnym razem może trochę pomyślą, że jednak szkoda głupio straconej kasy, przez co w niebezpiecznych miejscach będą jechać wolniej.

Mam jeszcze nadzieję, że w przyszłości koszty mandatów w całej Unii Europejskiej będą ujednolicone i zależne od dochodów, a mandat będzie pobierać jakaś niezależna europejska służba. A pieniądze będą iść oczywiście na poprawę bezpieczeństwa w Europie. Chodzi o to, żeby nie było możliwości anulowania mandatów wpływowym osobom, bo czasem tacy ludzie jadą, nie przejmując się o mandaty
A nie sądzicie przypadkiem, że jeśli chodzi o fotoradary, są lub będą one ustawione w najbardziej niebezpiecznych miejscach na drodze, czyli przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami, ewentualnie przed ostrymi zakrętami. Będą one WYRAŹNIE oznaczone, więc każdy, komu zależy na portfelu, w tych miejscach zwolni, przez co będzie bezpieczniej. O to właśnie chodzi. A cfaniaki albo ludzie, którzy się zagapią, po prostu nie unikną kary, bo tam na 100% będzie fotoradar. Jak zapłacą, następnym razem może trochę pomyślą, że jednak szkoda głupio s... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 09:16
0
[quote name='zbyslew' timestamp='1309499146' post='496349']
cyt."można złapać kierowców" ??? Prostactwo piszących takie dyrdymały jest porażająca. Pewnie piszący skończył "sorbowit" i mu siś pomyliło z Sorboną. Poziom artykułów w regionalnej prasie jest na poziomie poniżej jeżyka polskiego w gimnazjum.
[/quote]
tobie też karny jeżyk się należy
Avatar
BURACZEWO / 1 lipca 2011 o 08:48
0
TO TERAZ NOWA FORMACJA ZŁODZIEJI(CZYTAJ ITD!) W MIEJSCE BURAKÓW=STRAŻAKÓW MIEJSKO-WIEJSKICH,ZACZNIE POLOWANIE NA KIEROWCÓW, CO TAM H..DROGI,NAJGORSZA JAKOŚĆ INFRASTRUKTURY DROGOWEJ W POLSCE, WAŻNE,ŻE BĘDZIE SIĘ KROIĆ KIEORWCÓW,NAWET ZA 10 KM/H WIĘCEJ OD 50 KM/H!CIEKAWE JAK JECHAĆ PRZEZ WIEŚ 50 KM/H,ŚRODKIEM KTÓREJ deb*** OD TZW. DRÓG, PUŚCIŁ TRASĘ TRANZYTOWĄ, A WIEŚ CIĄGNIE SIĘ KILOMETRAMI!!!PRZECIEŻ TO SILNIK MOŻNA ZATRZEC I ZASNĄĆ,CHA,CHA!!
Avatar
kazio / 1 lipca 2011 o 08:35
0
a kto sfilmuje wyczyny np. oktawii w barwach ITD
Avatar
zbyslew / 1 lipca 2011 o 07:45
0
cyt."można złapać kierowców" ??? Prostactwo piszących takie dyrdymały jest porażająca. Pewnie piszący skończył "sorbowit" i mu siś pomyliło z Sorboną. Poziom artykułów w regionalnej prasie jest na poziomie poniżej jeżyka polskiego w gimnazjum.
Avatar
Mar / 1 lipca 2011 o 13:40
0
Kto jeszcze tego nie zna niech przeczyta "Rok 1984" Orwella.
W czasach kiedy to pisał przedstawiony w książce świat był tylko abstrakcyjnym koszmarem, obecnie - już praktycznie rzeczywistością.
Avatar
ja / 1 lipca 2011 o 12:58
0
[quote name='zz1' timestamp='1309504937' post='496386']

Mam jeszcze nadzieję, że w przyszłości koszty mandatów w całej Unii Europejskiej będą ujednolicone
[/quote]
A ja mam nadzieje, ze zarobki beda tez ujednolicone
Avatar
lider / 1 lipca 2011 o 11:48
0
powinno byc ze jak przekroczysz o 1km/h to odrazu zakaz prowadzenia samochodow do konca zycia i jeszcze kara na sare
Avatar
gość / 1 lipca 2011 o 11:47
0
metoda "kijka" na pewno się nie sprawdzi
Polak zawsze coś wymyśli,np. automatyczne zasłonki tablic
a Panowie stróże "prawa" niech zapanują nad przestępczością a nie karaniem kierowców i pijanych rowerzystów, bo to żenada
Avatar
Josef46 / 1 lipca 2011 o 10:57
0
Systematycznie wprowadza się nowe rozwiązania obciążania i ścigania obywateli.Pytanie :dokąd tak będzie?A może to jakiś założony plan władzy?Jężeli ściąga sie podatek w paliwie/wprowadzony przez super ekonomistę Balcerowicza/i są to kwoty ,które wystarczą na wszelkie remonty i budowy dróg rocznie,a tego się nie robi??? Nikt się ze sciągniętego podatku w paliwie nie rozlicza.O co tutaj chodzi???Pewnie o to ,aby władza opływała w dobrach kosztem obywateli.
Avatar
zz1 / 1 lipca 2011 o 09:22
0
A nie sądzicie przypadkiem, że jeśli chodzi o fotoradary, są lub będą one ustawione w najbardziej niebezpiecznych miejscach na drodze, czyli przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami, ewentualnie przed ostrymi zakrętami. Będą one WYRAŹNIE oznaczone, więc każdy, komu zależy na portfelu, w tych miejscach zwolni, przez co będzie bezpieczniej. O to właśnie chodzi. A cfaniaki albo ludzie, którzy się zagapią, po prostu nie unikną kary, bo tam na 100% będzie fotoradar. Jak zapłacą, następnym razem może trochę pomyślą, że jednak szkoda głupio straconej kasy, przez co w niebezpiecznych miejscach będą jechać wolniej.

Mam jeszcze nadzieję, że w przyszłości koszty mandatów w całej Unii Europejskiej będą ujednolicone i zależne od dochodów, a mandat będzie pobierać jakaś niezależna europejska służba. A pieniądze będą iść oczywiście na poprawę bezpieczeństwa w Europie. Chodzi o to, żeby nie było możliwości anulowania mandatów wpływowym osobom, bo czasem tacy ludzie jadą, nie przejmując się o mandaty
A nie sądzicie przypadkiem, że jeśli chodzi o fotoradary, są lub będą one ustawione w najbardziej niebezpiecznych miejscach na drodze, czyli przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami, ewentualnie przed ostrymi zakrętami. Będą one WYRAŹNIE oznaczone, więc każdy, komu zależy na portfelu, w tych miejscach zwolni, przez co będzie bezpieczniej. O to właśnie chodzi. A cfaniaki albo ludzie, którzy się zagapią, po prostu nie unikną kary, bo tam na 100% będzie fotoradar. Jak zapłacą, następnym razem może trochę pomyślą, że jednak szkoda głupio s... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 09:16
0
[quote name='zbyslew' timestamp='1309499146' post='496349']
cyt."można złapać kierowców" ??? Prostactwo piszących takie dyrdymały jest porażająca. Pewnie piszący skończył "sorbowit" i mu siś pomyliło z Sorboną. Poziom artykułów w regionalnej prasie jest na poziomie poniżej jeżyka polskiego w gimnazjum.
[/quote]
tobie też karny jeżyk się należy
Avatar
BURACZEWO / 1 lipca 2011 o 08:48
0
TO TERAZ NOWA FORMACJA ZŁODZIEJI(CZYTAJ ITD!) W MIEJSCE BURAKÓW=STRAŻAKÓW MIEJSKO-WIEJSKICH,ZACZNIE POLOWANIE NA KIEROWCÓW, CO TAM H..DROGI,NAJGORSZA JAKOŚĆ INFRASTRUKTURY DROGOWEJ W POLSCE, WAŻNE,ŻE BĘDZIE SIĘ KROIĆ KIEORWCÓW,NAWET ZA 10 KM/H WIĘCEJ OD 50 KM/H!CIEKAWE JAK JECHAĆ PRZEZ WIEŚ 50 KM/H,ŚRODKIEM KTÓREJ deb*** OD TZW. DRÓG, PUŚCIŁ TRASĘ TRANZYTOWĄ, A WIEŚ CIĄGNIE SIĘ KILOMETRAMI!!!PRZECIEŻ TO SILNIK MOŻNA ZATRZEC I ZASNĄĆ,CHA,CHA!!
Avatar
kazio / 1 lipca 2011 o 08:35
0
a kto sfilmuje wyczyny np. oktawii w barwach ITD
Avatar
zbyslew / 1 lipca 2011 o 07:45
0
cyt."można złapać kierowców" ??? Prostactwo piszących takie dyrdymały jest porażająca. Pewnie piszący skończył "sorbowit" i mu siś pomyliło z Sorboną. Poziom artykułów w regionalnej prasie jest na poziomie poniżej jeżyka polskiego w gimnazjum.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!