Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 czerwca 2011 r.
17:31
Edytuj ten wpis

PSL ustala listy wyborcze: Zobacz pełną listę kandydatów

0 115 A A
Krzysztof Hetman ogłosił dziś decyzję o kandydowaniu w campusie lubelskiego Uniwersytetu Przyrodnieg
Krzysztof Hetman ogłosił dziś decyzję o kandydowaniu w campusie lubelskiego Uniwersytetu Przyrodnieg

Marszałek województwa Krzysztof Hetman wystartuje w wyborach do Sejmu. Będzie liderem lubelskiej listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władze lubelskiego PSL zatwierdzają dziś listy kandydatów do tegorocznych wyborów. Właśnie trwa konwencja wyborcza. Ale już wiadomo, że z pierwszego miejsca w okręgu lubelskim wystartuje marszałek.

– Jestem liderem (prezesem zarządu wojewódzkiego PSL – red.). Nie mogę się chować za plecy kolegów i koleżanek. Muszę dawać przykład. To nie tylko przywilej, ale i obowiązek lidera – mówił dziś Krzysztof Hetman. – Chciałbym pokazać nowy wizerunek i nową jakość PSL w tej kampanii. Skierowaną nie tylko do obszarów wiejskich, ale też do elektoratu miejskiego.

Hetman był w przeszłości podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Nie zdradza jednak, czy po wyborach chciałby wrócić na ministerialną tekę. – Jest takie powiedzenie, że człowiek planuje, a pan Bóg się cieszy – podkreśla. – W Warszawie jest potrzebny silny i skuteczny poseł, parlamentarzysta, który będzie reprezentował interesy ziemi lubelskiej.

Zapewnia, że jeśli zostanie wybrany na posła, zrezygnuje z funkcji marszałka województwa. – Po to kandyduje się do parlamentu, żeby objąć mandat posła – zaznacza lider lubelskiego PSL.

Kto zajmie pozostałe miejsca na listach wyborczych? - Parlamentarzyści, radni wojewódzcy. Jest dużo pań - zdradza Hetman.

Kolejne miejsca na lubelskiej liście zajmą więc prawdopodobnie posłowie Jan Łopata i Marian Starownik. W okręgu chełmskim listę ludowców otworzy prawdopodobnie poseł Franciszek Stefaniuk, a drugie miejsce przypadnie posłowi Tadeuszowi Sławeckiemu. Wojewoda Genowefa Tokarska będzie musiała zadowolić się trzecią pozycją.

Pełna lista kandydatów PSL

Kandydaci PSL do Sejmu RP w okręgu wyborczym Nr 6

1. Hetman Krzysztof
2. Łopata Jan
3. Starownik Marian
4. Czerska Gąsiewska Hanna
5. Smolarz Henryk
6. Rzetelski Piotr
7. Rodzik Zenon
8. Świętochowski Leszek
9. Janczarek Piotr
10. Popiołek Witold
11. Baryła Paweł
12. Kołodziejczyk Dariusz
13. Biegalska Janina
14. Borzęcka Hanna
15. Stefanek Anna
16. Polański Tadeusz
17. Kołodziejczyk Genowefa
18. Gawdzik Zbigniew
19. Szmid Anna
20. Wójtowicz Kazimiera
21. Bujak Małgorzata
22. Gorgol Zofia
23. Wiater Jan
24. Ćwirta Katarzyna
25. Guz Ewa
26. Grzywaczewska Anna
27. Sienkiewicz Małgorzata
28. Kwiecień Zofia
29. Seredyn Elżbieta
30. Zdanowski Adam


Kandydaci PSL do Sejmu RP w okręgu wyborczym Nr 7

1. Stefaniuk Franciszek Jerzy
2. Sławecki Tadeusz
3. Tokarska Genowefa
4. Szpak Janusz
5. Królikowska Teresa
6. Kowalczyk Jan
7. Zając Tomasz
8. Mielnicki Kazimierz
9. Gadomska Maria
10. Kloc Janusz
11. Bondyra Krystyna
12. Korzeniowska Alicja
13. Kozaczuk Lucyna
14. Fidecka Edyta
15. Ożóg Tomasz
16. Kowalczuk Zofia
17. Matyjanka Renata
18. Iwaniuk Elżbieta
19. Chodyka Marcin
20. Deniszczuk Piotr
21. Podkański Mariusz
22. Juszczak Artur
23. Kiczyński Mariusz
24. Jaworski Marian

Kandydaci PSL do Senatu RP


• OKRĘG WYBORCZY NR 14 ANDRZEJ BIEŃKO
• OKRĘG WYBORCZY NR 15 LUCJAN ORGASIŃSKI
• OKRĘG WYBORCZY NR 17 PRZEMYSŁAW LITWINIUK
• OKRĘG WYBORCZY NR 18 JÓZEF ZAJĄC
• OKRĘG WYBORCZY NR 19 ARKADIUSZ BRATKOWSKI
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 115

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dziękujemy / 5 października 2011 r. o 11:12
0
Wystawmy rachunek PSLowi za ich wspaniałą pracę i kondycję Lubelszczyzny
Panowie się zdziwią, pewnie tak są zapracowani ( etat w biurze, etat w spółdzielni, pikniki, dożynki no i jeszcze gospodarka po ojcach..) że nie zauważyli, że są na wylocie
Panom bez twarzy, bez pomysłów , niebystrym, niezdolnym i zalatanym podziękujmy! Może się zmieni na lepsze.
Wystawmy rachunek PSLowi za ich wspaniałą pracę i kondycję Lubelszczyzny
Panowie się zdziwią, pewnie tak są zapracowani ( etat w biurze, etat w spółdzielni, pikniki, dożynki no i jeszcze gospodarka po ojcach..) że nie zauważyli, że są na wylocie
Panom bez twarzy, bez pomysłów , niebystrym, niezdolnym i zalatanym podziękujmy! Może się zmieni na lepsze. rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2011 r. o 21:25
0
[quote name='Gość' timestamp='1308601437' post='491880']
[size="7"]Tylko Genowefa Tokarska jest prawdziwą twarzą PSL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/size]
[/quote]
Avatar
Gość / 19 lipca 2011 r. o 05:46
0
[quote name='Gość' timestamp='1309964322' post='498456']
ciekawe stanowisko marszałka wobec kolegi partyjnego
[/quote]
zielona norma
Avatar
Gość / 15 lipca 2011 r. o 06:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1309964322' post='498456']
ciekawe stanowisko marszałka wobec kolegi partyjnego
[/quote]
hm, faktycznie ciekawe
Avatar
Gość / 6 lipca 2011 r. o 16:58
0
[quote name='Gość' timestamp='1309874246' post='497966']
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9891677,Polityk_przed_wyborami_postraszyl_ludzi_prokuratura.html
[/quote]
ciekawe stanowisko marszałka wobec kolegi partyjnego
Avatar
Gość / 5 lipca 2011 r. o 15:57
0
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9891677,Polityk_przed_wyborami_postraszyl_ludzi_prokuratura.html
Avatar
piotr / 4 lipca 2011 r. o 16:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1309554125' post='496762']
ostatni sondaż - PSL 4%

huraaaaaaaaaaa
[/quote]
nnnnnnnnnnniiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeee
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 r. o 23:02
0
[quote name='Gość' timestamp='1309240510' post='494429']
Umowa?
Rozwiążcie swój problem tak, jak robi to wasz elektorat przed "remizją".
Do Warszawy dojedzie ten, którego buźka wytrzyma
[/quote]
ostatni sondaż - PSL 4%

huraaaaaaaaaaa
Avatar
Gość / 30 czerwca 2011 r. o 01:03
0
[quote name='CYC' timestamp='1309236254' post='494414']
Panie Hetman, Pan dobrze wiesz , że nie taka była umowa!!!!!!!!!!!! Oan dobrze wiesz, że za miejsce marszałka kto inny miał być jedynką w PSL Lublin!!!!!! Wyd.....yłeś Pana Pana Jana po całości!!!!!!
[/quote]
o co chodzi???
Avatar
Gość / 28 czerwca 2011 r. o 23:16
0
[quote name='nnnnnniiiiiiiiiiiiiiiieeee' timestamp='1308325941' post='490752']
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
[/quote]
Avatar
dziękujemy / 5 października 2011 r. o 11:12
0
Wystawmy rachunek PSLowi za ich wspaniałą pracę i kondycję Lubelszczyzny
Panowie się zdziwią, pewnie tak są zapracowani ( etat w biurze, etat w spółdzielni, pikniki, dożynki no i jeszcze gospodarka po ojcach..) że nie zauważyli, że są na wylocie
Panom bez twarzy, bez pomysłów , niebystrym, niezdolnym i zalatanym podziękujmy! Może się zmieni na lepsze.
Wystawmy rachunek PSLowi za ich wspaniałą pracę i kondycję Lubelszczyzny
Panowie się zdziwią, pewnie tak są zapracowani ( etat w biurze, etat w spółdzielni, pikniki, dożynki no i jeszcze gospodarka po ojcach..) że nie zauważyli, że są na wylocie
Panom bez twarzy, bez pomysłów , niebystrym, niezdolnym i zalatanym podziękujmy! Może się zmieni na lepsze. rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2011 r. o 21:25
0
[quote name='Gość' timestamp='1308601437' post='491880']
[size="7"]Tylko Genowefa Tokarska jest prawdziwą twarzą PSL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/size]
[/quote]
Avatar
Gość / 19 lipca 2011 r. o 05:46
0
[quote name='Gość' timestamp='1309964322' post='498456']
ciekawe stanowisko marszałka wobec kolegi partyjnego
[/quote]
zielona norma
Avatar
Gość / 15 lipca 2011 r. o 06:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1309964322' post='498456']
ciekawe stanowisko marszałka wobec kolegi partyjnego
[/quote]
hm, faktycznie ciekawe
Avatar
Gość / 6 lipca 2011 r. o 16:58
0
[quote name='Gość' timestamp='1309874246' post='497966']
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9891677,Polityk_przed_wyborami_postraszyl_ludzi_prokuratura.html
[/quote]
ciekawe stanowisko marszałka wobec kolegi partyjnego
Avatar
Gość / 5 lipca 2011 r. o 15:57
0
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9891677,Polityk_przed_wyborami_postraszyl_ludzi_prokuratura.html
Avatar
piotr / 4 lipca 2011 r. o 16:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1309554125' post='496762']
ostatni sondaż - PSL 4%

huraaaaaaaaaaa
[/quote]
nnnnnnnnnnniiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeee
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 r. o 23:02
0
[quote name='Gość' timestamp='1309240510' post='494429']
Umowa?
Rozwiążcie swój problem tak, jak robi to wasz elektorat przed "remizją".
Do Warszawy dojedzie ten, którego buźka wytrzyma
[/quote]
ostatni sondaż - PSL 4%

huraaaaaaaaaaa
Avatar
Gość / 30 czerwca 2011 r. o 01:03
0
[quote name='CYC' timestamp='1309236254' post='494414']
Panie Hetman, Pan dobrze wiesz , że nie taka była umowa!!!!!!!!!!!! Oan dobrze wiesz, że za miejsce marszałka kto inny miał być jedynką w PSL Lublin!!!!!! Wyd.....yłeś Pana Pana Jana po całości!!!!!!
[/quote]
o co chodzi???
Avatar
Gość / 28 czerwca 2011 r. o 23:16
0
[quote name='nnnnnniiiiiiiiiiiiiiiieeee' timestamp='1308325941' post='490752']
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 115

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Granica Dorohusk jesienią? Najgorzej od pięciu lat

Granica Dorohusk jesienią? Najgorzej od pięciu lat

Granica Dorohusk zakończyła pierwszą rundę na 10. pozycji. Tak odległą lokatę okupił posadą grający trener Marek Grzywna

Nałęczów pożegnał zmarłego lekarza

Nałęczów pożegnał zmarłego lekarza

Na początku listopada po kilku tygodniach zmagań z chorobą zmarł lekarz psychiatra warszawskiego szpitala, Kacper Gajda. Jego bliscy wspominają go jako oddanego pacjentom pasjonata, zaangażowanego związkowca i dobrego człowieka. Pogrzeb medyka odbył się w sobotę w jego rodzinnym Nałęczowie.

The 5th season – Quintet - koncert w Lublinie
9 grudnia 2021, 19:00

The 5th season – Quintet - koncert w Lublinie

W czwartek, 9 grudnia o godz. 19 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert grupy The 5th season – Quintet.

Nowoczesne kratki ściekowe - odwodnienie i blokada przykrych zapachów w jednym

Nowoczesne kratki ściekowe - odwodnienie i blokada przykrych zapachów w jednym

Nowoczesne kratki ściekowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby łączyć w sobie minimalistyczny design oraz rozbudowaną funkcjonalność. Dbają o to, aby skutecznie odwadniać rozmaite obiekty, a jednocześnie eliminują występowanie przykrych zapachów. Wystarczy wybrać odpowiedni model do konkretnego pomieszczenia, a następnie go zamontować i cieszyć się jego funkconalnością.

Nowy budżet gminy Końskowola z deficytem. Najwięcej na oświatę i lokalne inwestycje

Nowy budżet gminy Końskowola z deficytem. Najwięcej na oświatę i lokalne inwestycje

Emisja obligacji ma pomóc w pokryciu przyszłorocznego deficytu budżetowego gminy Końskowola. Według projektu, wydatki rzędu 47,5 mln zł znów będą wyższe od dochodów szacowanych na niecałe 41 mln zł. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata oraz lokalne inwestycje

Jak bezpiecznie kupować leki przez Internet

Jak bezpiecznie kupować leki przez Internet

Internet zrewolucjonizował wiele aspektów naszego codziennego życia, również sposób robienia zakupów. Kupowanie online stało się czymś całkowicie oczywistym i, jak pokazują statystyki, już co drugi Polak regularnie robi zakupy w sieci. Najczęściej wybieramy odzież, obuwie, książki, ale również sprzęt elektroniczny czy produkty spożywcze. Badania pokazują, że systematycznie rośnie też zainteresowanie kosmetykami i zakupem leków przez Internet. Jednak w tym wypadku sprzedaż online obwarowana jest licznymi wymaganiami. Kluczowe jest bowiem zachowanie najwyższych form bezpieczeństwa, tak w kwestii przechowywania czy pakowania leków i suplementów, jak i ich transportu.

Polskie piłkarki ręczne zanotowały jedno zwycięstwo i dwie porażki na turnieju w Hiszpanii

Polskie piłkarki ręczne zanotowały jedno zwycięstwo i dwie porażki na turnieju w Hiszpanii

Polki odniosły jedno zwycięstwo w towarzyskim turnieju w Hiszpanii. Ta impreza była ostatnim testem przed rozpoczynającymi się w środę mistrzostwami świata.

Gdzie aborcja jest legalna?

Gdzie aborcja jest legalna?

Nawet 1 na 4 ciąże kończy się aborcją na całym świecie. Tak wynika z ogólnodostępnych statystyk. W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat wiele państw zdecydowało się na zmianę prawa, dzięki czemu kobiety mają większy dostęp do aborcji. Mimo to jednak nie wszędzie aborcja jest legalna. Gdzie można usunąć ciąże legalnie, a gdzie jest to całkowicie zakazane? Dowiedz się!

Jak leczyć alkoholizm?

Jak leczyć alkoholizm?

Alkoholizm to niebezpieczna choroba, która stopniowo wyniszcza organizm. Nieleczona nierzadko doprowadza do śmierci. Niestety nie istnieją leki na alkoholizm. Leczenie tej formy uzależnienia zwykle wymaga sięgnięcia po pomoc z zewnątrz. Osoby nadużywające alkoholu najczęściej nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z takim problemem. Jednym z ważniejszych elementów leczenia jest detoks alkoholowy. Na czym polega? Jak można wyjść z nałogu? Dowiedz się!

Radni pokłócili się o imię dębu na cmentarzu wojennym. Węgier przegrał z Polakiem, a jeszcze wspominano Niemca

Radni pokłócili się o imię dębu na cmentarzu wojennym. Węgier przegrał z Polakiem, a jeszcze wspominano Niemca

Gabor przegrał z Mieczysławem. To nazwa dla dębu, jednego z pomników przyrody, które właśnie ustanowiono w Łukowie. – Zagłosowalibyście nad nazwaniem dębu imieniem Hans? Nie sądzę – stwierdził na sesji jeden z radnych.

Koncert „Trzech Tenorów Show” pierwszy raz w Lublinie

Koncert „Trzech Tenorów Show” pierwszy raz w Lublinie

Czarują głosem publiczność w całej Polsce, prezentują największe partie operowe i operetkowe, a także muzykę popularną i rozrywkową. Mowa o Trzech Tenorach w składzie: Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Adam Ruta. Już 15 grudnia 2021 r. wystąpią po raz pierwszy w Lublinie w Studio Polskiego Radia im. Budki Suflera przy ul. Obrońców Pokoju 2.

Gutek zaśpiewa w Domu Kultury
4 grudnia 2021, 20:00

Gutek zaśpiewa w Domu Kultury

Wieloletni wokalista Indios Bravos, Piotr Gutkowski, wystąpi z solowym projektem w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19). Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 20.

Szukasz mieszkania? Przyjdź na DNI OTWARTE i zyskaj rabat!
galeria

Szukasz mieszkania? Przyjdź na DNI OTWARTE i zyskaj rabat!

Już w pierwszy weekend grudnia zapraszamy wszystkie osoby poszukujące mieszkania na Dni Otwarte, które odbędą się na terenie inwestycji OSIEDLE 4 PORY ROKU w Świdniku. Będą mieli Państwo okazję obejrzeć wolne lokale, pospacerować po niemal gotowym osiedlu i otrzymać zniżkę na zakup własnego M.

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

13 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 18 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim są 383 zakażenia

Monika Skinder bez punktów w Finlandii

Monika Skinder bez punktów w Finlandii

Monika Skinder nie zdobyła punktów Pucharu Świata w swoim pierwszym w tym sezonie występie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!