Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 marca 2015 r.
8:45
Edytuj ten wpis

S17. Kto zbuduje ekspresówkę od Kurowa do granicy województwa?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
100 10 A A

27 firm zaproszono do składania ofert w przetargu na budowę dwóch odcinków S17 od węzła Kurów Zachód do węzła Skrudki i dalej do granicy z województwem mazowieckim. Jeżeli obędzie się bez protestów, to już w maju poznamy nazwy wykonawców tych odcinków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rusza kolejna odsłona budowy S17. - W maju powinniśmy poznać firmy zainteresowane zaprojektowaniem i budową dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S17 pomiędzy granicą województw mazowieckiego i lubelskiego oraz węzłem Kurów Zachód - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Chodzi o odcinek o długości 33,4 km, który podzielono na dwa zadania. - Pierwszy zacznie się na granicy województw, tuż za Żabianką, jadąc od Warszawy, a skończy się na węźle Skrudki. Będzie mieć ok. 20,2 km długości. Na tym odcinku powstaną trzy węzły: Ryki Północ, Ryki Południe oraz Skrudki, dwa MOP-y (Miejsce Obsługi Podróżnych - red.) oraz przebudowane zostanie skrzyżowanie DK17 z DK48 w Moszczance - dodaje rzecznik Nalewajko. Drugi odcinek pomiędzy węzłami Skrudki a Kurów Zachód ma mieć ok. 13,2 km długości. W ramach inwestycji powstanie węzeł Żyrzyn, a także 15 obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i sześć nad nią.

Do składania ofert zaproszono firmy, które spełniły warunki udziału w postępowaniu przetargowym. Na odcinek od granicy województw do węzła Skrudki zaproszenia trafią do 14 wykonawców, a na odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód do 13 wykonawców.
Realizacja drogi ekspresowej S17 będzie prowadzona w trybie "projektuj i buduj”. A to oznacza, że wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska zezwolenie na realizację inwestycji, a następnie wybuduję trasę. Przed oddaniem drogi do ruchu opracuje dokumentację powykonawczą oraz otrzyma decyzję dopuszczenia do użytkowania drogi - dodaje Nalewajko. Ciekawostką jest to, że nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonowej.

Budowa ma być zrealizowana w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Wykonawca może zaproponować skrócenie terminu o trzy miesiące, co podniesie atrakcyjność jego oferty w przetargu. Pod uwagę przy ocenie będzie brane także zadeklarowane wydłużenie gwarancji z pięciu do dziesięciu lat.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 marca 2015 o 20:04
0

co za "inteligent" wymyśla te nazwy? co to są te skrudki?

Avatar
Marsel / 23 marca 2015 o 23:03
0
Granicą Twojej percepcji jest w tej miejscowości bez obraz dla niej...
Avatar
gosc / 23 marca 2015 o 16:51
0

Szkoda to komentować. Trasa (cała) miała być gotowa na 2017 rok. A kiedy będzie??? W przypadku tych dwóch odcinków to już raczej 2018 a bardziej prawdopodobne 2019. A co z pozostałą częścią w na Mazowszu? Cisza jak po śmierci organisty. Ech... za 3 lata ludzie z Warszawy do Białegostoku będą śmigać S8 na całej długości a na Lublin dalej w korku i nerwach.

Avatar
henio / 23 marca 2015 o 15:49
0

To do samej Warszawy w 2030 roku dojdziemy pewnie hehe. Może następne pokolenie doczeka tych wielkich obietnic polskiego nieudolnego rządu a raczej rządów.

Avatar
dinki / 23 marca 2015 o 14:38
0

teraz to absolutnym priorytetem powinno na tej trasie być rozwiązanie problemu Kołbieli. Ale, że planują tutaj też, to sie chwali. Tylko nie można zapominać o tym, że to w Kołbieli traci sie najwięcej czasu.

Avatar
małysz / 23 marca 2015 o 11:46
0

Mariusek, cytoj ze zrozuminiem.

Droga ma być budowana do granicy województwa lubelskiego a na tej trasie granica biegnie tuz przez Żabianką - powiat garwoliński. Chyba, ze województwo lubelskie ma granice gdzieś w okolicach miejscowości Zakręt :)

Avatar
Black / 23 marca 2015 o 11:12
0

A czy zima będzie przeszkadzała projektantom w pracy? Okresy wyłączone dotyczą tylko faktycznej budowy...

Wierzysz w to, że powstanie przed 2019 r.?

Avatar
realista / 23 marca 2015 o 10:58
0

A kiedy przetarg na kolejne odcinki?
Jak dobrzę liczę, to wybór wykonawcy to maj 2015 - po protestach: wrzesień 2015. Podpisana umowa to październik/listopad 2015, dodać trzydzieści kilka miesięcy + 9 miesięcy "przestojów" to nam daje ... 2019. Chyba szmat czasu.
Wcześniej czytałem, że "cała ekspresówka" z Warszawy do Lublina miała powstać do 2020 roku...

A czy zima będzie przeszkadzała projektantom w pracy? Okresy wyłączone dotyczą tylko faktycznej budowy...
A czy zima będzie przeszkadzała projektantom w pracy? Okresy wyłączone dotyczą tylko faktycznej budowy... rozwiń
Avatar
Black / 23 marca 2015 o 10:36
0

A kiedy przetarg na kolejne odcinki?

Jak dobrzę liczę, to wybór wykonawcy to maj 2015 - po protestach: wrzesień 2015. Podpisana umowa to październik/listopad 2015, dodać trzydzieści kilka miesięcy + 9 miesięcy "przestojów" to nam daje ... 2019. Chyba szmat czasu.

Wcześniej czytałem, że "cała ekspresówka" z Warszawy do Lublina miała powstać do 2020 roku...

Avatar
mariussz / 23 marca 2015 o 09:38
0

Mapa mówi że brak tylko jest odcinka 22 km do Warszawy
nie wiedziałem że od Garwolina do Wawy jest już eSka
Panie Grafiku popraw Pan to !!!

Avatar
Gość / 24 marca 2015 o 20:04
0

co za "inteligent" wymyśla te nazwy? co to są te skrudki?

Avatar
Marsel / 23 marca 2015 o 23:03
0
Granicą Twojej percepcji jest w tej miejscowości bez obraz dla niej...
Avatar
gosc / 23 marca 2015 o 16:51
0

Szkoda to komentować. Trasa (cała) miała być gotowa na 2017 rok. A kiedy będzie??? W przypadku tych dwóch odcinków to już raczej 2018 a bardziej prawdopodobne 2019. A co z pozostałą częścią w na Mazowszu? Cisza jak po śmierci organisty. Ech... za 3 lata ludzie z Warszawy do Białegostoku będą śmigać S8 na całej długości a na Lublin dalej w korku i nerwach.

Avatar
henio / 23 marca 2015 o 15:49
0

To do samej Warszawy w 2030 roku dojdziemy pewnie hehe. Może następne pokolenie doczeka tych wielkich obietnic polskiego nieudolnego rządu a raczej rządów.

Avatar
dinki / 23 marca 2015 o 14:38
0

teraz to absolutnym priorytetem powinno na tej trasie być rozwiązanie problemu Kołbieli. Ale, że planują tutaj też, to sie chwali. Tylko nie można zapominać o tym, że to w Kołbieli traci sie najwięcej czasu.

Avatar
małysz / 23 marca 2015 o 11:46
0

Mariusek, cytoj ze zrozuminiem.

Droga ma być budowana do granicy województwa lubelskiego a na tej trasie granica biegnie tuz przez Żabianką - powiat garwoliński. Chyba, ze województwo lubelskie ma granice gdzieś w okolicach miejscowości Zakręt :)

Avatar
Black / 23 marca 2015 o 11:12
0

A czy zima będzie przeszkadzała projektantom w pracy? Okresy wyłączone dotyczą tylko faktycznej budowy...

Wierzysz w to, że powstanie przed 2019 r.?

Avatar
realista / 23 marca 2015 o 10:58
0

A kiedy przetarg na kolejne odcinki?
Jak dobrzę liczę, to wybór wykonawcy to maj 2015 - po protestach: wrzesień 2015. Podpisana umowa to październik/listopad 2015, dodać trzydzieści kilka miesięcy + 9 miesięcy "przestojów" to nam daje ... 2019. Chyba szmat czasu.
Wcześniej czytałem, że "cała ekspresówka" z Warszawy do Lublina miała powstać do 2020 roku...

A czy zima będzie przeszkadzała projektantom w pracy? Okresy wyłączone dotyczą tylko faktycznej budowy...
A czy zima będzie przeszkadzała projektantom w pracy? Okresy wyłączone dotyczą tylko faktycznej budowy... rozwiń
Avatar
Black / 23 marca 2015 o 10:36
0

A kiedy przetarg na kolejne odcinki?

Jak dobrzę liczę, to wybór wykonawcy to maj 2015 - po protestach: wrzesień 2015. Podpisana umowa to październik/listopad 2015, dodać trzydzieści kilka miesięcy + 9 miesięcy "przestojów" to nam daje ... 2019. Chyba szmat czasu.

Wcześniej czytałem, że "cała ekspresówka" z Warszawy do Lublina miała powstać do 2020 roku...

Avatar
mariussz / 23 marca 2015 o 09:38
0

Mapa mówi że brak tylko jest odcinka 22 km do Warszawy
nie wiedziałem że od Garwolina do Wawy jest już eSka
Panie Grafiku popraw Pan to !!!

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!