Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 grudnia 2018 r.
21:02

S19: Prace przy trasie nabierają prędkości. Co z lubelskim odcinkiem?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
44 23 A A

Prace przy trasie ekspresowej S19 zaczynają nabierać prędkości. W piątek podpisano umowę na projekt i budowę ostatniego kawałka ekspresówki na Podkarpaciu. Lubelski odcinek czeka na decyzje umożliwiające rozpoczęcie prac

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpisujemy ostatnią umowę na realizację S19 na północ od Rzeszowa. Pokazujemy, że Via Carpatia jest dla nas priorytetem infrastrukturalnym, a dzięki determinacji wielu osób, dla których jest to przedsięwzięcie strategiczne, udaje nam się realizować ten jakże ważny szlak komunikacyjny – podkreślał w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Ośmiokilometrowy odcinek między węzłami Kamień i Sokołów Małopolski Północ zrealizuje Budimex za 286,4 mln zł brutto. Na budowę ma 34 miesiące.

S19 na terenie województwa podkarpackiego jest już niemal cała w budowie. Z 30-kilometrowego fragmentu mogą już korzystać kierowcy. W ciągu pół roku udało się zakontraktować i przekazać wykonawcom do realizacji sześć odcinków. W budowie jest już m.in. cały kawałek „dziewiętnastki” od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego do Sokołowa Małopolskiego o łącznej długości 54,2 km. Dla kolejnych 85 kilometrów opracowywana jest koncepcja programowa. Chodzi tu o dojazd z Rzeszowa do Barwinka.

A co dzieje się na lubelskim odcinku S19, od Lublina do granicy z woj. podkarpackim? - Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego złożyliśmy trzy wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla odcinków S19 od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Przypomnijmy, że umowę na realizację trasy o łącznej długości 33 km podpisaliśmy 30 października 2017 – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Chodzi o odcinki między węzłami: Kraśnik Południe – Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km) i Janów Lubelski Południe – Lasy Janowskie (ok. 8 km) oraz obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km).

– W ciągu kilku dni, przed końcem roku złożymy kolejne wnioski o ZRID dla trzech kolejnych fragmentów od Lublina do Kraśnika – dodaje rzecznik. Wojewoda lubelski powinien wydać decyzje w ciągu ok. pół roku. A to będzie oznaczało zielone światło do rozpoczęcia prac. Jeśli przebiegną one z planem, kierowcy pojadą ekspresówką z Lublina do Rzeszowa w 2021, najpóźniej w 2022 roku.

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
robot / 23 grudnia 2018 o 22:35
+24
A co z tym odcinkiem ,który ma przeciwne kierunki oddzielone podwójną ciągłą i po jednym pasie. Kto fundował takie "ekspresówki" Polsce Wschodniej, podobna ekspresówka jest na obwodnicy Kocka. To parodia, a nie ekspresówka, tym jest strach jeździć bo co władcy szos zabroni wyjechać na przeciwny kierunek- może podwójna ciągła???
Avatar
mar / 23 grudnia 2018 o 21:38
+21
Kiedyś Lublin bił się z Rzeszowem o to które miasto jest nowocześniejsze, bogatsze, z właściwą infrastrukturą i po prostu... lepsze. Ale to było kiedyś. Dziś nie ma cienia wątpliwości, że ów Rzeszów jest daaaleko z przodu przed Lublinem.
 nie ta liga miast rzeszów polowe mniejszy . ekspresowka w strone lublina to kpina z tymi wymiennymi pasami
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 23:52
+12
Wojewoda pól roku smiech
Avatar
zniesmaczony / 23 grudnia 2018 o 22:25
+11
Niestety jesteśmy opóznieni o jedna kadencje(4 lata) to nie ma co się dziwić że u nas plany w powijakach. Poprzedni sejmik miał inne wazniejsze priorytety, własciwie to Sosna cos porzytecznego i praktycznego dla lubelskiego zrobił?
 Nie zauważyłeś/aś, biedo intelektualna, że sejmik nie decyduje o drogach krajowych?  Masz swój rząd od 3 lat i wnoś do niego pretensje!
Avatar
Budowniczy / 24 grudnia 2018 o 12:10
+10
Myslalem, ze Via Carpatia będzie zrealizowana w całości w standardzie dwujezdniowym po dwa pasy. Szkoda...
Avatar
Realista / 24 grudnia 2018 o 10:42
+7
To nie jest ostatni odcinek S-19 na Podkarpaciu! To jest tylko 8-kilometrowy fragmencik trasy na północ od Rzeszowa. Natomiast na południe od Rzeszowa do zaprojektowania i zrobienia pozostał potężny odcinek do granicy ze Słowacją w Barwinku. Tam też jest Podkarpacie. I tam się nic nie dzieje. Dlatego nie powtarzajmy bzdur o ostatnim odcinku na Podkarpaciu!  
Avatar
Witek / 24 grudnia 2018 o 09:54
+7
Jechalem wczoraj z Rzeszowa do Lublina i na podkarpaciu żadna S19 się nie buduje. Redaktor pomylił pojęcia!
Avatar
tellchar1 / 23 grudnia 2018 o 22:55
+5
A na zwykłej drodze kto władcy szos zabroni? Też podwójna ciągła. Ale odpowiadając na pytanie: toczą się prace nad budową drugiej jezdni obwodnicy Sokołowa. A tak poza tym to dziwi mnie, że są ludzie, którzy nie wiedzą jakie kompetencje ma sejmik czy prezydent miasta, a mimo to nie wstydzą się wypisywać bredni w Internecie.
Avatar
Cezary co ma w dupie dolary / 23 grudnia 2018 o 22:12
+4
Niestety jesteśmy opóznieni o jedna kadencje(4 lata) to nie ma co się dziwić że u nas plany w powijakach. Poprzedni sejmik miał inne wazniejsze priorytety, własciwie to Sosna cos porzytecznego i praktycznego dla lubelskiego zrobił?
 "pożyteczny" piszemy wprawdzie przez "ż" ale co to za różnica dla takiego prawdziwego Polaka jak ty!
Avatar
gh / 25 grudnia 2018 o 07:35
+2
Niestety wiele lat rządów ZSLu zrobiło swoje i mamy kilkanaście lat zacofania.
Avatar
gh / 25 grudnia 2018 o 07:35
+2
Niestety wiele lat rządów ZSLu zrobiło swoje i mamy kilkanaście lat zacofania.
Avatar
Lew / 24 grudnia 2018 o 16:01
0
A co z tym odcinkiem ,który ma przeciwne kierunki oddzielone podwójną ciągłą i po jednym pasie. Kto fundował takie "ekspresówki" Polsce Wschodniej, podobna ekspresówka jest na obwodnicy Kocka. To parodia, a nie ekspresówka, tym jest strach jeździć bo co władcy szos zabroni wyjechać na przeciwny kierunek- może podwójna ciągła???
 Ten odcinek zostanie na dziadowskim podkarpaciu, w lubelskim będzie pełnoprawna ekspresówka 2x2.
Avatar
janowiak / 24 grudnia 2018 o 14:30
+1
Jemu pomogło napewno przez tyle lat kasiorka  leci jak woda gorska. Pozdrawiam
Avatar
jan. / 24 grudnia 2018 o 14:19
0
Z obwodnicą Janowa Lubelskiego to pajacują już 20 lat. Wycieli las, zapłacili ludziom i rozebrali zabudowania, pan Burmistrz na tym pajacowaniu wygrywa już chyba siudmą kadencję i dalej jesteśmy z obwodnicą w "lesie".
Avatar
Budowniczy / 24 grudnia 2018 o 12:10
+10
Myslalem, ze Via Carpatia będzie zrealizowana w całości w standardzie dwujezdniowym po dwa pasy. Szkoda...
Avatar
grom z jasnego Nieba ! / 24 grudnia 2018 o 10:52
0
Jak się czyta niektóre wpisy to przestaję się dziwić, że sekta pislam ma poparcie 40% ! Ta ciemnota, tępota i zwykli durnie nie mają pojęcia co do kogo należy i kto za co odpowiada ! Jak jakiś debil pisze, że sejmik zajmował się nie tym co to "łono' bełkocze a inni wyimaginowane brednie ! Bydlaku drogi z oznaczenia S czyli expresowe i autostrady to kompetencja rządu ! A ty ciemniaku wybrałeś tą bandę nieudaczników, tępych misiewiczów i robią - wiesz co debilu - jak tu coś ukraść, za...bać i się dorobić ! A to, że nie wiem po co tam jestem mnie nie interesuje ! Oto wizerunek moich krajan z lubelszczyzny ! Można naprawdę obawiać się sąsiadów, że jak sekta pislam ogłosi alarm do kos to skoczą, bo mają taką świadomość zgodnie z linii bolszewicką tvpislam-banda !
Jak się czyta niektóre wpisy to przestaję się dziwić, że sekta pislam ma poparcie 40% ! Ta ciemnota, tępota i zwykli durnie nie mają pojęcia co do kogo należy i kto za co odpowiada ! Jak jakiś debil pisze, że sejmik zajmował się nie tym co to "łono' bełkocze a inni wyimaginowane brednie ! Bydlaku drogi z oznaczenia S czyli expresowe i autostrady to kompetencja rządu ! A ty ciemniaku wybrałeś tą bandę nieudaczników, tępych misiewiczów i robią - wiesz co debilu - jak tu coś ukraść, za...bać i się dorobić ! A to, że nie wiem po co tam jes... rozwiń
Avatar
Realista / 24 grudnia 2018 o 10:42
+7
To nie jest ostatni odcinek S-19 na Podkarpaciu! To jest tylko 8-kilometrowy fragmencik trasy na północ od Rzeszowa. Natomiast na południe od Rzeszowa do zaprojektowania i zrobienia pozostał potężny odcinek do granicy ze Słowacją w Barwinku. Tam też jest Podkarpacie. I tam się nic nie dzieje. Dlatego nie powtarzajmy bzdur o ostatnim odcinku na Podkarpaciu!  
Avatar
Witek / 24 grudnia 2018 o 09:54
+7
Jechalem wczoraj z Rzeszowa do Lublina i na podkarpaciu żadna S19 się nie buduje. Redaktor pomylił pojęcia!
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 08:29
+1
Sosnowski ten właściciel Hundaia I 20 ?
Avatar
K / 24 grudnia 2018 o 08:19
0
"Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego złożyliśmy trzy wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla odcinków S19 od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Przypomnijmy, że umowę na realizację trasy o łącznej długości 33 km podpisaliśmy 30 października 2017. (...) Wojewoda lubelski powinien wydać decyzje w ciągu ok. pół roku." Przecież to jest granda! Nie wiem, jakie są procedury, ale żeby pół roku czekać na decyzję jakiegoś gryzipiórka, to chyba przesada. Cóz - wojewoda namaszczony przez obecny rząd do roboty najwyraźniej się nie spieszy. Skoro od 14 miesięcy złożone są "wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowek", to czy ktoś nie powinien beknąć za to, że wnioski są złożone, a realizacji nie ma? W ten sposób wstajemy z kolan? W ten sposób doganiamy Europę? Niedługo najbiedniejsze państwa afrykańskie nas prześcigną w rozwoju. Faktycznym, a nie tym prezentowanym przez TVPiS.
"Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego złożyliśmy trzy wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla odcinków S19 od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Przypomnijmy, że umowę na realizację trasy o łącznej długości 33 km podpisaliśmy 30 października 2017. (...) Wojewoda lubelski powinien wydać decyzje w ciągu ok. pół roku." Przecież to jest granda! Nie wiem, jakie są procedury, ale żeby pół roku czekać na decyzję jakiegoś gryzipiórka, to chyba przesada. Cóz - wojewoda namaszczony przez obecny r... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie dużo zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu ul. Grygowej w Lublinie
galeria

Będzie dużo zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu ul. Grygowej w Lublinie 0 0

Wiemy już, które linie zmienią trasy po otwarciu nowych i przebudowanych ulic. Już za niecałe dwa tygodnie komunikacja miejska wróci na ul. Grygowej. Autobusy pojadą też przedłużeniem Wrotkowskiej, a mieszkańcy najdalszego odcinka ul. Abramowickiej będą mieć lepszy dojazd do ścisłego centrum Lublina.

Tragiczny wypadek na DK 19. Nie żyje 25-latek z woj. lubelskiego

Tragiczny wypadek na DK 19. Nie żyje 25-latek z woj. lubelskiego 0 1

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 14 na drodze krajowej nr 19 między Sokołowem Małopolskim a Górnem w woj. podkarpackim.

Święta na drogach woj. lubelskiego. Więcej wypadków, ale bez śmiertelnych

Święta na drogach woj. lubelskiego. Więcej wypadków, ale bez śmiertelnych 0 0

Mundurowi podsumowali święta na drogach Lubelszczyzny. Na szczęście nie było wypadków śmiertelnych.

Promocja na ekspresy ciśnieniowe marki Philips

Promocja na ekspresy ciśnieniowe marki Philips 0 0

Posiadanie automatycznego ekspresu ciśnieniowego jest marzeniem wielu miłośników kawy. Producenci ekspresów oferują mnóstwo urządzeń z ogromem funkcji i zastosowanych technologii. Przed zakupem ekspresu ciśnieniowego warto sprecyzować swoje potrzeby, wymagania i przede wszystkim określić przedział cenowy. Zanim zaczniesz poszukiwania, zadaj sobie następujące pytania: ile kaw dziennie będziesz przygotowywać? na jakich funkcjach ekspresu najbardziej Ci zależy? jakie marki ekspresów najbardziej Ci odpowiadają? jaką maksymalną kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na zakup ekspresu?

Kolejna Święta wojna. MKS Perła gra o komfort psychiczny

Kolejna Święta wojna. MKS Perła gra o komfort psychiczny 0 0

We wtorek MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus Metraco Zagłębie Lubin. Wygrana w tym spotkaniu może dać olbrzymi komfort podopiecznym Roberta Lisa w kontekście walki o mistrzostwo Polski

Jak wybrać odpowiedni alkomat w zależności od potrzeb?

Jak wybrać odpowiedni alkomat w zależności od potrzeb? 0 0

Nawet najbardziej rozsądnym kierowcom zdarza się czasami wracać do domu samochodem po zakrapianej imprezie. Alkohol potrafi utrzymywać się w organizmie do 24 godzin, a jego spalanie to całkowicie indywidualny proces i zależy od wielu czynników. W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa oraz uniknięcia surowych kar warto zainwestować w profesjonalny alkomat. Jak wybrać odpowiedni model, aby pomiar był dokładny i zbliżony do tego wykonywanego przez policję?

Miasta i ludzie. Fotografie ze świata w GOK w Wysokiem

Miasta i ludzie. Fotografie ze świata w GOK w Wysokiem 0 0

48 wybranych zdjęć autorstwa Jerzego Tkaczyka oglądać można na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem.

Lubelskie: Co się dzieje za drzwiami komendy policji? Ciężkie oskarżenia wobec naczelnika
Alarm 24

Lubelskie: Co się dzieje za drzwiami komendy policji? Ciężkie oskarżenia wobec naczelnika 0 5

Poniżanie i dręczenie pracowników, a nawet wykorzystanie seksualne – tak ciężkie oskarżenia zawisły nad jednym z naczelników janowskiej komendy policji. Zarzuty przeciwko niemu wytacza kilku funkcjonariuszy i pracownik cywilny. Szefowie naczelnika nie stwierdzili nieprawidłowości, sprawę bada jeszcze prokuratura.

Łęczna: Milion na remont ul. Pasternik. Powstanie chodnik i ścieżka rowerowa

Łęczna: Milion na remont ul. Pasternik. Powstanie chodnik i ścieżka rowerowa 0 0

Lubelski Urząd Wojewódzki dofinansuje remont ważnej drogi w Łęcznej. Chodzi o przebudowę ulicy Pasternik. Gmina Łęczna otrzyma 990 tys. 139 złotych zł. Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

Górnik wreszcie się przełamał. Czy pójdzie za ciosem?

Górnik wreszcie się przełamał. Czy pójdzie za ciosem? 0 0

W minionej kolejce Górnik Łęczna po raz drugi w rundzie wiosennej wywalczył komplet punktów pokonując Rozwój Katowice na jego stadionie 1:0. – Byliśmy farciarzami – przyznał po meczu trener Marcin Broniszewski

7 osób w szpitalu. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu

7 osób w szpitalu. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu 0 0

7 osób trafiło do szpitala po zderzeniu dwóch aut w niedzielę wieczorem.

Co się dzieje ze zwierzętami po wyjściu ze schroniska w Lublinie? Ratusz zaleca sprawdzanie

Co się dzieje ze zwierzętami po wyjściu ze schroniska w Lublinie? Ratusz zaleca sprawdzanie 0 3

Lubelskie schronisko dla zwierząt powinno częściej sprawdzać dalsze losy swoich podopiecznych oddanych do adopcji. Takie zalecenie wydał Ratusz po kontroli przytułku przy ul. Metalurgicznej. Prowadząca placówkę tłumaczy, że takie kontrole musiałyby się nieraz wiązać nawet z wyjazdami za granicę

Weekend z Florystyką w Centrum Spotkania Kultur
27 kwietnia 2019, 0:00

Weekend z Florystyką w Centrum Spotkania Kultur 0 0

W dniach 27-28 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur już po raz drugi zorganizowany zostanie Weekend z Florystyką roślin, architektury krajobrazu i ekologii.

Nowa szansa dla dworku Grafa. Miasto ma pomysł

Nowa szansa dla dworku Grafa. Miasto ma pomysł 0 16

Urząd Miasta chce zmiany przeznaczenia nieruchomości w rejonie Dworku Grafa, który wielokrotnie i bez powodzenia wystawiany był na sprzedaż przez władze Lublina.

"Piaf! The Show" - muzyczne widowisko w Centrum Spotkania Kultur
2 maja 2019, 20:00

"Piaf! The Show" - muzyczne widowisko w Centrum Spotkania Kultur 0 0

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin legendarnej francuskiej piosenkarki Edith Piaf. Z tej okazji 2 maja o godz. 20 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zobaczymy wyjątkowe muzyczne widowisko "Piaf! The Show".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!