Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 grudnia 2018 r.
21:02

S19: Prace przy trasie nabierają prędkości. Co z lubelskim odcinkiem?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A

Prace przy trasie ekspresowej S19 zaczynają nabierać prędkości. W piątek podpisano umowę na projekt i budowę ostatniego kawałka ekspresówki na Podkarpaciu. Lubelski odcinek czeka na decyzje umożliwiające rozpoczęcie prac

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpisujemy ostatnią umowę na realizację S19 na północ od Rzeszowa. Pokazujemy, że Via Carpatia jest dla nas priorytetem infrastrukturalnym, a dzięki determinacji wielu osób, dla których jest to przedsięwzięcie strategiczne, udaje nam się realizować ten jakże ważny szlak komunikacyjny – podkreślał w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Ośmiokilometrowy odcinek między węzłami Kamień i Sokołów Małopolski Północ zrealizuje Budimex za 286,4 mln zł brutto. Na budowę ma 34 miesiące.

S19 na terenie województwa podkarpackiego jest już niemal cała w budowie. Z 30-kilometrowego fragmentu mogą już korzystać kierowcy. W ciągu pół roku udało się zakontraktować i przekazać wykonawcom do realizacji sześć odcinków. W budowie jest już m.in. cały kawałek „dziewiętnastki” od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego do Sokołowa Małopolskiego o łącznej długości 54,2 km. Dla kolejnych 85 kilometrów opracowywana jest koncepcja programowa. Chodzi tu o dojazd z Rzeszowa do Barwinka.

A co dzieje się na lubelskim odcinku S19, od Lublina do granicy z woj. podkarpackim? - Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego złożyliśmy trzy wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla odcinków S19 od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Przypomnijmy, że umowę na realizację trasy o łącznej długości 33 km podpisaliśmy 30 października 2017 – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Chodzi o odcinki między węzłami: Kraśnik Południe – Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km) i Janów Lubelski Południe – Lasy Janowskie (ok. 8 km) oraz obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km).

– W ciągu kilku dni, przed końcem roku złożymy kolejne wnioski o ZRID dla trzech kolejnych fragmentów od Lublina do Kraśnika – dodaje rzecznik. Wojewoda lubelski powinien wydać decyzje w ciągu ok. pół roku. A to będzie oznaczało zielone światło do rozpoczęcia prac. Jeśli przebiegną one z planem, kierowcy pojadą ekspresówką z Lublina do Rzeszowa w 2021, najpóźniej w 2022 roku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
robot / 23 grudnia 2018 r. o 22:35
A co z tym odcinkiem ,który ma przeciwne kierunki oddzielone podwójną ciągłą i po jednym pasie. Kto fundował takie "ekspresówki" Polsce Wschodniej, podobna ekspresówka jest na obwodnicy Kocka. To parodia, a nie ekspresówka, tym jest strach jeździć bo co władcy szos zabroni wyjechać na przeciwny kierunek- może podwójna ciągła???
Avatar
mar / 23 grudnia 2018 r. o 21:38
Kiedyś Lublin bił się z Rzeszowem o to które miasto jest nowocześniejsze, bogatsze, z właściwą infrastrukturą i po prostu... lepsze. Ale to było kiedyś. Dziś nie ma cienia wątpliwości, że ów Rzeszów jest daaaleko z przodu przed Lublinem.
 nie ta liga miast rzeszów polowe mniejszy . ekspresowka w strone lublina to kpina z tymi wymiennymi pasami
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 23:52
Wojewoda pól roku smiech
Avatar
zniesmaczony / 23 grudnia 2018 r. o 22:25
Niestety jesteśmy opóznieni o jedna kadencje(4 lata) to nie ma co się dziwić że u nas plany w powijakach. Poprzedni sejmik miał inne wazniejsze priorytety, własciwie to Sosna cos porzytecznego i praktycznego dla lubelskiego zrobił?
 Nie zauważyłeś/aś, biedo intelektualna, że sejmik nie decyduje o drogach krajowych?  Masz swój rząd od 3 lat i wnoś do niego pretensje!
Avatar
Budowniczy / 24 grudnia 2018 r. o 12:10
Myslalem, ze Via Carpatia będzie zrealizowana w całości w standardzie dwujezdniowym po dwa pasy. Szkoda...
Avatar
Realista / 24 grudnia 2018 r. o 10:42
To nie jest ostatni odcinek S-19 na Podkarpaciu! To jest tylko 8-kilometrowy fragmencik trasy na północ od Rzeszowa. Natomiast na południe od Rzeszowa do zaprojektowania i zrobienia pozostał potężny odcinek do granicy ze Słowacją w Barwinku. Tam też jest Podkarpacie. I tam się nic nie dzieje. Dlatego nie powtarzajmy bzdur o ostatnim odcinku na Podkarpaciu!  
Avatar
Witek / 24 grudnia 2018 r. o 09:54
Jechalem wczoraj z Rzeszowa do Lublina i na podkarpaciu żadna S19 się nie buduje. Redaktor pomylił pojęcia!
Avatar
tellchar1 / 23 grudnia 2018 r. o 22:55
A na zwykłej drodze kto władcy szos zabroni? Też podwójna ciągła. Ale odpowiadając na pytanie: toczą się prace nad budową drugiej jezdni obwodnicy Sokołowa. A tak poza tym to dziwi mnie, że są ludzie, którzy nie wiedzą jakie kompetencje ma sejmik czy prezydent miasta, a mimo to nie wstydzą się wypisywać bredni w Internecie.
Avatar
Cezary co ma w dupie dolary / 23 grudnia 2018 r. o 22:12
Niestety jesteśmy opóznieni o jedna kadencje(4 lata) to nie ma co się dziwić że u nas plany w powijakach. Poprzedni sejmik miał inne wazniejsze priorytety, własciwie to Sosna cos porzytecznego i praktycznego dla lubelskiego zrobił?
 "pożyteczny" piszemy wprawdzie przez "ż" ale co to za różnica dla takiego prawdziwego Polaka jak ty!
Avatar
gh / 25 grudnia 2018 r. o 07:35
Niestety wiele lat rządów ZSLu zrobiło swoje i mamy kilkanaście lat zacofania.
Avatar
gh / 25 grudnia 2018 r. o 07:35
Niestety wiele lat rządów ZSLu zrobiło swoje i mamy kilkanaście lat zacofania.
Avatar
Lew / 24 grudnia 2018 r. o 16:01
A co z tym odcinkiem ,który ma przeciwne kierunki oddzielone podwójną ciągłą i po jednym pasie. Kto fundował takie "ekspresówki" Polsce Wschodniej, podobna ekspresówka jest na obwodnicy Kocka. To parodia, a nie ekspresówka, tym jest strach jeździć bo co władcy szos zabroni wyjechać na przeciwny kierunek- może podwójna ciągła???
 Ten odcinek zostanie na dziadowskim podkarpaciu, w lubelskim będzie pełnoprawna ekspresówka 2x2.
Avatar
janowiak / 24 grudnia 2018 r. o 14:30
Jemu pomogło napewno przez tyle lat kasiorka  leci jak woda gorska. Pozdrawiam
Avatar
jan. / 24 grudnia 2018 r. o 14:19
Z obwodnicą Janowa Lubelskiego to pajacują już 20 lat. Wycieli las, zapłacili ludziom i rozebrali zabudowania, pan Burmistrz na tym pajacowaniu wygrywa już chyba siudmą kadencję i dalej jesteśmy z obwodnicą w "lesie".
Avatar
Budowniczy / 24 grudnia 2018 r. o 12:10
Myslalem, ze Via Carpatia będzie zrealizowana w całości w standardzie dwujezdniowym po dwa pasy. Szkoda...
Avatar
grom z jasnego Nieba ! / 24 grudnia 2018 r. o 10:52
Jak się czyta niektóre wpisy to przestaję się dziwić, że sekta pislam ma poparcie 40% ! Ta ciemnota, tępota i zwykli durnie nie mają pojęcia co do kogo należy i kto za co odpowiada ! Jak jakiś debil pisze, że sejmik zajmował się nie tym co to "łono' bełkocze a inni wyimaginowane brednie ! Bydlaku drogi z oznaczenia S czyli expresowe i autostrady to kompetencja rządu ! A ty ciemniaku wybrałeś tą bandę nieudaczników, tępych misiewiczów i robią - wiesz co debilu - jak tu coś ukraść, za...bać i się dorobić ! A to, że nie wiem po co tam jestem mnie nie interesuje ! Oto wizerunek moich krajan z lubelszczyzny ! Można naprawdę obawiać się sąsiadów, że jak sekta pislam ogłosi alarm do kos to skoczą, bo mają taką świadomość zgodnie z linii bolszewicką tvpislam-banda !
Jak się czyta niektóre wpisy to przestaję się dziwić, że sekta pislam ma poparcie 40% ! Ta ciemnota, tępota i zwykli durnie nie mają pojęcia co do kogo należy i kto za co odpowiada ! Jak jakiś debil pisze, że sejmik zajmował się nie tym co to "łono' bełkocze a inni wyimaginowane brednie ! Bydlaku drogi z oznaczenia S czyli expresowe i autostrady to kompetencja rządu ! A ty ciemniaku wybrałeś tą bandę nieudaczników, tępych misiewiczów i robią - wiesz co debilu - jak tu coś ukraść, za...bać i się dorobić ! A to, że nie wiem po co tam jes... rozwiń
Avatar
Realista / 24 grudnia 2018 r. o 10:42
To nie jest ostatni odcinek S-19 na Podkarpaciu! To jest tylko 8-kilometrowy fragmencik trasy na północ od Rzeszowa. Natomiast na południe od Rzeszowa do zaprojektowania i zrobienia pozostał potężny odcinek do granicy ze Słowacją w Barwinku. Tam też jest Podkarpacie. I tam się nic nie dzieje. Dlatego nie powtarzajmy bzdur o ostatnim odcinku na Podkarpaciu!  
Avatar
Witek / 24 grudnia 2018 r. o 09:54
Jechalem wczoraj z Rzeszowa do Lublina i na podkarpaciu żadna S19 się nie buduje. Redaktor pomylił pojęcia!
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 08:29
Sosnowski ten właściciel Hundaia I 20 ?
Avatar
K / 24 grudnia 2018 r. o 08:19
"Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego złożyliśmy trzy wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla odcinków S19 od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Przypomnijmy, że umowę na realizację trasy o łącznej długości 33 km podpisaliśmy 30 października 2017. (...) Wojewoda lubelski powinien wydać decyzje w ciągu ok. pół roku." Przecież to jest granda! Nie wiem, jakie są procedury, ale żeby pół roku czekać na decyzję jakiegoś gryzipiórka, to chyba przesada. Cóz - wojewoda namaszczony przez obecny rząd do roboty najwyraźniej się nie spieszy. Skoro od 14 miesięcy złożone są "wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowek", to czy ktoś nie powinien beknąć za to, że wnioski są złożone, a realizacji nie ma? W ten sposób wstajemy z kolan? W ten sposób doganiamy Europę? Niedługo najbiedniejsze państwa afrykańskie nas prześcigną w rozwoju. Faktycznym, a nie tym prezentowanym przez TVPiS.
"Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego złożyliśmy trzy wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla odcinków S19 od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Przypomnijmy, że umowę na realizację trasy o łącznej długości 33 km podpisaliśmy 30 października 2017. (...) Wojewoda lubelski powinien wydać decyzje w ciągu ok. pół roku." Przecież to jest granda! Nie wiem, jakie są procedury, ale żeby pół roku czekać na decyzję jakiegoś gryzipiórka, to chyba przesada. Cóz - wojewoda namaszczony przez obecny r... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pomoc potrzebującym "To chyba jest miłość"
Magazyn

Pomoc potrzebującym "To chyba jest miłość"

Dla mnie wojna na Ukrainie nie zaczęła się w lutym 2022, ale w 2014 aneksją Krymu i tym, co działo się także w Donbasie - rozmowa z Wojtkiem Łosiewiczem z Zamościa, 37-letnim archeologiem z wykształcenia, zawodowo przewodnikiem turystycznym po Zamościu, Roztoczu, Polsce i po Ukrainie, o jego miłości do tego kraju i powodach, dla których dzień w dzień, od lutego pomaga Ukraińcom.

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Wiosną chcemy być jeszcze mocniejsi

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Wiosną chcemy być jeszcze mocniejsi

Rozmowa z Łukaszem Giereszem, trenerem Świdniczanki Świdnik

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów
9 grudnia 2022, 9:00

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów

Nowym trendem w polskich kina jest dystrybuowanie filmowych wersji popularnych seriali anime. Wielbiciele gatunku w naszym kraju mieli już okazję oglądać m.in. film z uniwersum "Dragon Ball". W najbliższy weekend z kolei na ekranach swoją premierę będzie miał "Demon Slayer. Mugen Train". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Szpital dziecięcy w Lublinie nie ma na ZUS za pracowników. Marszałek daje pieniądze i stawia warunki

Szpital dziecięcy w Lublinie nie ma na ZUS za pracowników. Marszałek daje pieniądze i stawia warunki

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie przez trwającą przebudowę oddziałów jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że przestał opłacać składki ZUS swoich pracowników. Pomóc ma marszałek województwa ze środków unijnych. Pod warunkiem, że będą jakieś oszczędności na innych projektach.

Jarmark i opłatek na rynku w Kazimierzu Dolnym. Już w ten weekend

Jarmark i opłatek na rynku w Kazimierzu Dolnym. Już w ten weekend

W najbliższy weekend, 10 i 11 grudnia na Rynku odbędzie się 15. Kazimierski Jarmark Świąteczny. Na kupujących będą czekały barwne stoiska, wizyta św. Mikołaja oraz występy artystów m.in. z Puław, Lublina, Dęblina i Dąbrówki.

Zamość. Wrzuć coś do koszyka. Świąteczna zbióka żywności w ten weekend
10 grudnia 2022, 8:00

Zamość. Wrzuć coś do koszyka. Świąteczna zbióka żywności w ten weekend

Dla najuboższych polskich rodzin osób niepełnosprawnych, również uchodźców z Ukrainy, którym zamojskie stowarzyszenie „Krok za krokiem” dało schronienie w Białobrzegach, ale też potrzebujących z Krzemieńca będzie zbierana w ten weekend żywność w kilku sklepach w Zamościu.

Warsztaty pieśni polskich i ukraińskich w Galerii Labirynt
10 grudnia 2022, 14:00

Warsztaty pieśni polskich i ukraińskich w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na warsztaty pieśni polskich i ukraińskich dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbędą się 10 grudnia o godz. 14.

KUL usunął pomnik swojego założyciela. Na jaw wychodzi, że bez zgody arcybiskupa
galeria

KUL usunął pomnik swojego założyciela. Na jaw wychodzi, że bez zgody arcybiskupa

Okazuje się, że metropolita lubelski, który jest zwierzchnikiem dla KUL, nie wydał zgody na usunięcie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. Katolicka uczelnia utrzymywała, że decyzje zapadły już dawno.

Motor w sobotę zmierzy się w sparingu z Legią Warszawa. "Zagramy w najmocniejszym składzie"

Motor w sobotę zmierzy się w sparingu z Legią Warszawa. "Zagramy w najmocniejszym składzie"

Przed piłkarzami Motoru jeszcze kilka dni treningów. W sobotę podopieczni Goncalo Feio będą mieli okazję sprawdzić formę na tle wicelidera PKO BP Ekstraklasy – Legii Warszawa. Spotkanie kontrolne odbędzie się w Książenicach (godz. 13)

Nowy dworzec w budowie i już duży kłopot. Ktoś zapomniał, że będą schody
galeria

Nowy dworzec w budowie i już duży kłopot. Ktoś zapomniał, że będą schody

Nikt nie chce się podjąć ryzykownej operacji w budowanym przez miasto nowym dworcu autobusowym. Jego projektanci zapomnieli o miejscu na mechanizm napędzający ruchome schody, przez co trzeba się wkuć głęboko w betonową płytę chroniącą obiekt przed naporem wód gruntowych.

W niedzielę w Lublinie polsko - ukraińskie Mikołajki
11 grudnia 2022, 11:00

W niedzielę w Lublinie polsko - ukraińskie Mikołajki

Spilno Lublin to nowa miejska przestrzeń, która służy budowaniu wspólnoty mieszkańców Lublina z Polski i z Ukrainy poprzez codzienne działania: warsztaty, kursy językowe, spotkania z ekspertami.

Nie byłeś w wojsku? Możesz dostać wezwanie. Nawet 200 tysięcy osób w kamasze

Nie byłeś w wojsku? Możesz dostać wezwanie. Nawet 200 tysięcy osób w kamasze

Wystarczy mieć przyznaną kategorię wojskową, by spodziewać się wezwania na ćwiczenia. Zwłaszcza, jeśli nigdy w życiu nie trzymało się w rękach karabinu, a poligon zna się tylko z telewizji. Armia w ciągu roku może się upomnieć nawet o 200 tys. tzw. pasywnych rezerwistów.

 Nałęczowianka i Nałęczów: dekady dobrosąsiedzkiej współpracy

Nałęczowianka i Nałęczów: dekady dobrosąsiedzkiej współpracy

Gdybyśmy chcieli dotrzeć spacerem z Parku Zdrojowego w centrum Nałęczowa do rozlewni Nałęczowianki, zajęłoby to nieco ponad pół godziny. Zakład jest blisko miasta – dosłownie i w przenośni, bo od dekad jest ściśle związany ze społecznością lokalną: jako atrakcyjny pracodawca, długoletni inwestor, dobry sąsiad i firma dbająca o środowisko.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2022 r.

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego
galeria

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego

Poznali się w internecie, a na pierwszej randce w ciepły letni dzień poszli na lody. Agata i Grzegorz zajęli pierwsze miejsce w plebiscycie „Ślub Marzeń” organizowanym przez Dziennik Wchodni we współpracy z salonem sukni ślubnych Lanesta. W nagrodę otrzymali voucher na zakup sukni ślubnej o wartości 3 tys. zł. Zwycięska para otrzymała 49 proc. wszystkich głosów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!