Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 grudnia 2018 r.
21:02

S19: Prace przy trasie nabierają prędkości. Co z lubelskim odcinkiem?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A

Prace przy trasie ekspresowej S19 zaczynają nabierać prędkości. W piątek podpisano umowę na projekt i budowę ostatniego kawałka ekspresówki na Podkarpaciu. Lubelski odcinek czeka na decyzje umożliwiające rozpoczęcie prac

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpisujemy ostatnią umowę na realizację S19 na północ od Rzeszowa. Pokazujemy, że Via Carpatia jest dla nas priorytetem infrastrukturalnym, a dzięki determinacji wielu osób, dla których jest to przedsięwzięcie strategiczne, udaje nam się realizować ten jakże ważny szlak komunikacyjny – podkreślał w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Ośmiokilometrowy odcinek między węzłami Kamień i Sokołów Małopolski Północ zrealizuje Budimex za 286,4 mln zł brutto. Na budowę ma 34 miesiące.

S19 na terenie województwa podkarpackiego jest już niemal cała w budowie. Z 30-kilometrowego fragmentu mogą już korzystać kierowcy. W ciągu pół roku udało się zakontraktować i przekazać wykonawcom do realizacji sześć odcinków. W budowie jest już m.in. cały kawałek „dziewiętnastki” od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego do Sokołowa Małopolskiego o łącznej długości 54,2 km. Dla kolejnych 85 kilometrów opracowywana jest koncepcja programowa. Chodzi tu o dojazd z Rzeszowa do Barwinka.

A co dzieje się na lubelskim odcinku S19, od Lublina do granicy z woj. podkarpackim? - Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego złożyliśmy trzy wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla odcinków S19 od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Przypomnijmy, że umowę na realizację trasy o łącznej długości 33 km podpisaliśmy 30 października 2017 – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Chodzi o odcinki między węzłami: Kraśnik Południe – Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km) i Janów Lubelski Południe – Lasy Janowskie (ok. 8 km) oraz obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km).

– W ciągu kilku dni, przed końcem roku złożymy kolejne wnioski o ZRID dla trzech kolejnych fragmentów od Lublina do Kraśnika – dodaje rzecznik. Wojewoda lubelski powinien wydać decyzje w ciągu ok. pół roku. A to będzie oznaczało zielone światło do rozpoczęcia prac. Jeśli przebiegną one z planem, kierowcy pojadą ekspresówką z Lublina do Rzeszowa w 2021, najpóźniej w 2022 roku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
robot / 23 grudnia 2018 r. o 22:35
+24
A co z tym odcinkiem ,który ma przeciwne kierunki oddzielone podwójną ciągłą i po jednym pasie. Kto fundował takie "ekspresówki" Polsce Wschodniej, podobna ekspresówka jest na obwodnicy Kocka. To parodia, a nie ekspresówka, tym jest strach jeździć bo co władcy szos zabroni wyjechać na przeciwny kierunek- może podwójna ciągła???
Avatar
mar / 23 grudnia 2018 r. o 21:38
+21
Kiedyś Lublin bił się z Rzeszowem o to które miasto jest nowocześniejsze, bogatsze, z właściwą infrastrukturą i po prostu... lepsze. Ale to było kiedyś. Dziś nie ma cienia wątpliwości, że ów Rzeszów jest daaaleko z przodu przed Lublinem.
 nie ta liga miast rzeszów polowe mniejszy . ekspresowka w strone lublina to kpina z tymi wymiennymi pasami
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 23:52
+12
Wojewoda pól roku smiech
Avatar
zniesmaczony / 23 grudnia 2018 r. o 22:25
+11
Niestety jesteśmy opóznieni o jedna kadencje(4 lata) to nie ma co się dziwić że u nas plany w powijakach. Poprzedni sejmik miał inne wazniejsze priorytety, własciwie to Sosna cos porzytecznego i praktycznego dla lubelskiego zrobił?
 Nie zauważyłeś/aś, biedo intelektualna, że sejmik nie decyduje o drogach krajowych?  Masz swój rząd od 3 lat i wnoś do niego pretensje!
Avatar
Budowniczy / 24 grudnia 2018 r. o 12:10
+10
Myslalem, ze Via Carpatia będzie zrealizowana w całości w standardzie dwujezdniowym po dwa pasy. Szkoda...
Avatar
Realista / 24 grudnia 2018 r. o 10:42
+7
To nie jest ostatni odcinek S-19 na Podkarpaciu! To jest tylko 8-kilometrowy fragmencik trasy na północ od Rzeszowa. Natomiast na południe od Rzeszowa do zaprojektowania i zrobienia pozostał potężny odcinek do granicy ze Słowacją w Barwinku. Tam też jest Podkarpacie. I tam się nic nie dzieje. Dlatego nie powtarzajmy bzdur o ostatnim odcinku na Podkarpaciu!  
Avatar
Witek / 24 grudnia 2018 r. o 09:54
+7
Jechalem wczoraj z Rzeszowa do Lublina i na podkarpaciu żadna S19 się nie buduje. Redaktor pomylił pojęcia!
Avatar
tellchar1 / 23 grudnia 2018 r. o 22:55
+5
A na zwykłej drodze kto władcy szos zabroni? Też podwójna ciągła. Ale odpowiadając na pytanie: toczą się prace nad budową drugiej jezdni obwodnicy Sokołowa. A tak poza tym to dziwi mnie, że są ludzie, którzy nie wiedzą jakie kompetencje ma sejmik czy prezydent miasta, a mimo to nie wstydzą się wypisywać bredni w Internecie.
Avatar
Cezary co ma w dupie dolary / 23 grudnia 2018 r. o 22:12
+4
Niestety jesteśmy opóznieni o jedna kadencje(4 lata) to nie ma co się dziwić że u nas plany w powijakach. Poprzedni sejmik miał inne wazniejsze priorytety, własciwie to Sosna cos porzytecznego i praktycznego dla lubelskiego zrobił?
 "pożyteczny" piszemy wprawdzie przez "ż" ale co to za różnica dla takiego prawdziwego Polaka jak ty!
Avatar
gh / 25 grudnia 2018 r. o 07:35
+2
Niestety wiele lat rządów ZSLu zrobiło swoje i mamy kilkanaście lat zacofania.
Avatar
gh / 25 grudnia 2018 r. o 07:35
+2
Niestety wiele lat rządów ZSLu zrobiło swoje i mamy kilkanaście lat zacofania.
Avatar
Lew / 24 grudnia 2018 r. o 16:01
0
A co z tym odcinkiem ,który ma przeciwne kierunki oddzielone podwójną ciągłą i po jednym pasie. Kto fundował takie "ekspresówki" Polsce Wschodniej, podobna ekspresówka jest na obwodnicy Kocka. To parodia, a nie ekspresówka, tym jest strach jeździć bo co władcy szos zabroni wyjechać na przeciwny kierunek- może podwójna ciągła???
 Ten odcinek zostanie na dziadowskim podkarpaciu, w lubelskim będzie pełnoprawna ekspresówka 2x2.
Avatar
janowiak / 24 grudnia 2018 r. o 14:30
+1
Jemu pomogło napewno przez tyle lat kasiorka  leci jak woda gorska. Pozdrawiam
Avatar
jan. / 24 grudnia 2018 r. o 14:19
0
Z obwodnicą Janowa Lubelskiego to pajacują już 20 lat. Wycieli las, zapłacili ludziom i rozebrali zabudowania, pan Burmistrz na tym pajacowaniu wygrywa już chyba siudmą kadencję i dalej jesteśmy z obwodnicą w "lesie".
Avatar
Budowniczy / 24 grudnia 2018 r. o 12:10
+10
Myslalem, ze Via Carpatia będzie zrealizowana w całości w standardzie dwujezdniowym po dwa pasy. Szkoda...
Avatar
grom z jasnego Nieba ! / 24 grudnia 2018 r. o 10:52
0
Jak się czyta niektóre wpisy to przestaję się dziwić, że sekta pislam ma poparcie 40% ! Ta ciemnota, tępota i zwykli durnie nie mają pojęcia co do kogo należy i kto za co odpowiada ! Jak jakiś debil pisze, że sejmik zajmował się nie tym co to "łono' bełkocze a inni wyimaginowane brednie ! Bydlaku drogi z oznaczenia S czyli expresowe i autostrady to kompetencja rządu ! A ty ciemniaku wybrałeś tą bandę nieudaczników, tępych misiewiczów i robią - wiesz co debilu - jak tu coś ukraść, za...bać i się dorobić ! A to, że nie wiem po co tam jestem mnie nie interesuje ! Oto wizerunek moich krajan z lubelszczyzny ! Można naprawdę obawiać się sąsiadów, że jak sekta pislam ogłosi alarm do kos to skoczą, bo mają taką świadomość zgodnie z linii bolszewicką tvpislam-banda !
Jak się czyta niektóre wpisy to przestaję się dziwić, że sekta pislam ma poparcie 40% ! Ta ciemnota, tępota i zwykli durnie nie mają pojęcia co do kogo należy i kto za co odpowiada ! Jak jakiś debil pisze, że sejmik zajmował się nie tym co to "łono' bełkocze a inni wyimaginowane brednie ! Bydlaku drogi z oznaczenia S czyli expresowe i autostrady to kompetencja rządu ! A ty ciemniaku wybrałeś tą bandę nieudaczników, tępych misiewiczów i robią - wiesz co debilu - jak tu coś ukraść, za...bać i się dorobić ! A to, że nie wiem po co tam jes... rozwiń
Avatar
Realista / 24 grudnia 2018 r. o 10:42
+7
To nie jest ostatni odcinek S-19 na Podkarpaciu! To jest tylko 8-kilometrowy fragmencik trasy na północ od Rzeszowa. Natomiast na południe od Rzeszowa do zaprojektowania i zrobienia pozostał potężny odcinek do granicy ze Słowacją w Barwinku. Tam też jest Podkarpacie. I tam się nic nie dzieje. Dlatego nie powtarzajmy bzdur o ostatnim odcinku na Podkarpaciu!  
Avatar
Witek / 24 grudnia 2018 r. o 09:54
+7
Jechalem wczoraj z Rzeszowa do Lublina i na podkarpaciu żadna S19 się nie buduje. Redaktor pomylił pojęcia!
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 08:29
+1
Sosnowski ten właściciel Hundaia I 20 ?
Avatar
K / 24 grudnia 2018 r. o 08:19
0
"Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego złożyliśmy trzy wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla odcinków S19 od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Przypomnijmy, że umowę na realizację trasy o łącznej długości 33 km podpisaliśmy 30 października 2017. (...) Wojewoda lubelski powinien wydać decyzje w ciągu ok. pół roku." Przecież to jest granda! Nie wiem, jakie są procedury, ale żeby pół roku czekać na decyzję jakiegoś gryzipiórka, to chyba przesada. Cóz - wojewoda namaszczony przez obecny rząd do roboty najwyraźniej się nie spieszy. Skoro od 14 miesięcy złożone są "wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowek", to czy ktoś nie powinien beknąć za to, że wnioski są złożone, a realizacji nie ma? W ten sposób wstajemy z kolan? W ten sposób doganiamy Europę? Niedługo najbiedniejsze państwa afrykańskie nas prześcigną w rozwoju. Faktycznym, a nie tym prezentowanym przez TVPiS.
"Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego złożyliśmy trzy wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla odcinków S19 od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Przypomnijmy, że umowę na realizację trasy o łącznej długości 33 km podpisaliśmy 30 października 2017. (...) Wojewoda lubelski powinien wydać decyzje w ciągu ok. pół roku." Przecież to jest granda! Nie wiem, jakie są procedury, ale żeby pół roku czekać na decyzję jakiegoś gryzipiórka, to chyba przesada. Cóz - wojewoda namaszczony przez obecny r... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warsztaty "Linoryt i vintage" w Fundacji Szpilka
12 czerwca 2020, 16:00

Warsztaty "Linoryt i vintage" w Fundacji Szpilka

Tylko do 9 czerwca można zgłaszać się na warsztaty linorytu w Fundacji Szpilka (ul. 3 Maja 22/4). Zajęcia odbędą się 12 czerwca o godz. 16 i 13 czerwca o godz. 10.

Robert Lewandowski z bramką i kolejnymi rekordami
film

Robert Lewandowski z bramką i kolejnymi rekordami

Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 4:2, a Robert Lewandowski zdobył jedną z bramek

Puławy: Jak tu się dostać do wydziału komunikacji
Alarm 24

Puławy: Jak tu się dostać do wydziału komunikacji

Zwracamy się z prośbą o podjęcie działań mających na celu usprawnienie i przyspieszenie obsługi mieszkańców w wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Puławach – tak zaczyna się internetowa petycja, której inicjatorem jest puławianin Hubert Banaszek.

Hołownia w Puławach: PiS robi zło, ale PO nie robi dobra
galeria

Hołownia w Puławach: PiS robi zło, ale PO nie robi dobra

Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta RP, odwiedził dzisiaj Puławy. Podczas swojego spotkania z mieszkańcami starał się dystansować od najsilniejszych obozów politycznych, podkreślał konieczność zamykania kopalń i wzmacniania samorządów.

Jakie tajemnice kryją górki czechowskie?
Magazyn

Jakie tajemnice kryją górki czechowskie?

Rozmowa z Marcinem Krzysztofikiem, dyrektorem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie.

Górnik – Stal Stalowa Wola 1:2. Zabrakło koncentracji w końcówce [zdjęcia]
galeria

Górnik – Stal Stalowa Wola 1:2. Zabrakło koncentracji w końcówce [zdjęcia]

Górnik Łęczna pozostaje wiosną wciąż bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Tym razem „zielono-czarni” przegrali na swoim stadionie ze Stalą Stalowa Wola tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Tym samym była to dla łęcznian czwarta porażka z rzędu

Kontrola w lubelskich sklepach: Zabawki z chemikaliami i zbyt głośne, łóżeczka groźne dla dzieci

Kontrola w lubelskich sklepach: Zabawki z chemikaliami i zbyt głośne, łóżeczka groźne dla dzieci

Fatalnie wypadła kontrola zabawek przeprowadzona w sklepach przez Inspekcję Handlową. Spośród badanych zabawek wydających dźwięk większość mogła uszkodzić słuch dziecka. Ponad połowa innych miała za dużo szkodliwych chemikaliów. Kontrolerzy sprawdzili też łóżka dziecięce i do nich też mieli zastrzeżenia.

Elektryczny autobus dla Nałęczowa za milion

Elektryczny autobus dla Nałęczowa za milion

Karsan Jest Electric – tak nazywa się model autobusu o napędzie elektrycznym, który już jesienią powinien zacząć wozić turystów oraz uczniów nałęczowskich szkół. Turecki pojazd z niemieckim silnikiem dostarczy firma MMI ze Zbyszewa. Koszt to ponad milion złotych.