Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 lutego 2009 r.
9:44
Edytuj ten wpis

Samochód wjechał w grupę nastolatków

Autor: Zdjęcie autora (BN)
0 55 A A

Opel vectra potrącił dziś w nocy pięciu nastolatków, którzy wracali z zabawy. Do wypadku doszło w Dębowcu (gm. Skierbieszów). Czterech poszkodowanych znalazło się w szpitalu. Dwóch z nich jest w stanie ciężkim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sobotę około 2 w nocy pięciu młodych ludzi wracało z zabawy w Dębowcu. Nagle wjechał na nich opel vectra. Kierował nim 20-letni mieszkaniec Zamościa Łukasz F. Był trzeźwy. Został jednak zatrzymany. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy Dębowca są wstrząśnięci tragedią. – To bardzo niebezpieczna droga. Nocą auta pędzą tędy bez opamiętania - mówi 40-letnia mieszkanka Dębowca.

– Potrącony został mój 17-letni wnuk – żali się Wanda Izdebka z Dębowca. – Leży nieprzytomny na intensywnej terapii. W takim stanie jest też jeden z jego kolegów.

– Badamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia – zapewnia Joanna Kopeć, rzecznik zamojskich policjantów. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że piesi szli poboczem drogi prawidłowo. Tyle na razie mogę powiedzieć.

(BN)

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
niunia / 3 sierpnia 2010 o 21:00
0
No i jest prawie poltorej roku po tragedii. Dzieki bogu chlopcy wyszli z tego wypadku cali. :* Choc ciezko bylo :/ ale udalo sie. chyba modlitwy pomogly, bo stan szczegolnie dwoch chlopcow byl bardzo powazny... Sama pisalam tu komentarze po wypadku i dalej nie moge zrozumiec jak ludzie moga zyczyc komus smierci!!!!!!!!!!! Ci ludzie z udrycz i w ogole cala gmina stary zammosc jest bardzo dziwna. Nikt tak nie pisal jak oni, chyba ze jeszcze koledzy kierowcy, ktory do tej pory nie poniosl zadnej odpowiedzialnosci, no ale jego zanjaomi tak sie za przeproszeniem srali ze 3 lata przez "gowniarzy" odsiedzi... Kierowcy tez bardzo wspolczulam, bo mlody chlopak i tez nie chcial by stalo sie to co stalo. No ale teraz juz wszystko jest w porzadku :* tzn dwaj chlopcy chyba juz nigdy nie beda tacy sami jak przed wypadkiem, szczegolnie jeden, ale w koncu mieli krwiaki w mozgu. ;( Trzeba sie cieszyc ze przezyli.
No i jest prawie poltorej roku po tragedii. Dzieki bogu chlopcy wyszli z tego wypadku cali. :* Choc ciezko bylo :/ ale udalo sie. chyba modlitwy pomogly, bo stan szczegolnie dwoch chlopcow byl bardzo powazny... Sama pisalam tu komentarze po wypadku i dalej nie moge zrozumiec jak ludzie moga zyczyc komus smierci!!!!!!!!!!! Ci ludzie z udrycz i w ogole cala gmina stary zammosc jest bardzo dziwna. Nikt tak nie pisal jak oni, chyba ze jeszcze koledzy kierowcy, ktory do tej pory nie poniosl zadnej odpo... rozwiń
Avatar
BLONDI2804 / 13 lutego 2009 o 21:54
0
Normalnie żal mi Was za te glupoty ktore tu wypisujecie masakra!!! Osobiscie nie znam tych chlopakow ktorzy ucierpieli w tym wypadku ale z wygladu niektorych kojarze co do kierowcy to tez go nie znam ale wspolczuje wszystkim. A tym szczeniakom ktorzy wypisuja tu te wszystkie glupoty to nie zazdroszcze inteligencji!!! Zaden z tych chlopakow ani kierowaca nie zasluzyli na to co ich spotkalo a tym bardziej nich z nich nie zasluzyl na obelgi od WAS!!! Oni walcza o zycie a kierowca tez ma klopoty i to nie tylko z prawem bo sadze ze zaden normalny czlowiek nie moze zyc normalnie z mysla ze jest odpowiedzialny za potracenie kogos i wcale nie staje tu po stronie potraconych chlopakow bo tak naprawde to i oni i ten kierowaca sa ofiarami. Wiec k***a przestancie tu wypisywac swoje filozofie i jakies porachunki miedzy wioskami bo to jest normalnie chore!!! Ja osobiscie potraconym chlopakom zycze calkowitego i szybkiego powrotu do zdrowia a kierowcy zeby sie otrzasna z tego szoku i zeby wszystko bylo ok. Bo to nie sztuka zeby ktos umarl a drugi siedzial w wiezieniu. Oni wszyscy sa jeszcze mlodzi i maja przed soba duzo lat zycia.
Normalnie żal mi Was za te glupoty ktore tu wypisujecie masakra!!! Osobiscie nie znam tych chlopakow ktorzy ucierpieli w tym wypadku ale z wygladu niektorych kojarze co do kierowcy to tez go nie znam ale wspolczuje wszystkim. A tym szczeniakom ktorzy wypisuja tu te wszystkie glupoty to nie zazdroszcze inteligencji!!! Zaden z tych chlopakow ani kierowaca nie zasluzyli na to co ich spotkalo a tym bardziej nich z nich nie zasluzyl na obelgi od WAS!!! Oni walcza o zycie a kierowca tez ma klopo... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2009 o 22:31
0
Znalazłem na eZamość.pl

Dębowiec: 19-latek wjechał w grupę pieszych
10 tys.zł. poręczenia i zakaz opuszczania kraju - takie środki zapobiegawcze zastosował prokurator wobec 19-latka, który wjechał w grupę osób w pod zamojskim Dębowcu. Zdarzenie miało miejsce w ostatnią niedzielę. 19-latek z Zamościa jadący oplem vectrą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał w idącą poboczem grupę młodzieży wracającą z ...

... dyskoteki. W wypadku ucierpiało 4 chłopców w wieku od 16 do 17 lat. Dwóch z nich odniosło lekkie obrażenia i po wizycie w szpitalu zostali zwolnieni do domu. Dwóch kolejnych w stanie ciężkim trafiło na oddział intensywnej terapii zamojskiego "Szpitala Papieskiego", gdzie przebywają do tej pory.
Znalazłem na eZamość.pl

Dębowiec: 19-latek wjechał w grupę pieszych
10 tys.zł. poręczenia i zakaz opuszczania kraju - takie środki zapobiegawcze zastosował prokurator wobec 19-latka, który wjechał w grupę osób w pod zamojskim Dębowcu. Zdarzenie miało miejsce w ostatnią niedzielę. 19-latek z Zamościa jadący oplem vectrą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał w idącą poboczem grupę młodzieży wracającą z ...

... dyskoteki. W wypadku ucierpiało 4 chłopców w wieku od 16 do 17 lat. ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2009 o 22:02
0
Czy pili? Tego nie wiadomo, ale wg. mnie większość osób piło na dyskotece, i to tam sprzedawali alkohol nieletnim. Kierowca musi uważnie jechać ale gdy dzieci nagle wejdą na szosę to już nie ciekawie może być więc wina by leżała po stronie tych dzieci. 20-letni kierowca jest niedoświadczony, ale czy posiadał prawa jazdy, nie było o tym napisane. Czy chodzili prawidłowo? Napisali, że tak. Ale czy mieli odblaskowe? Wg. mnie nie. Chociaż może było im ciężko chodzić po poboczach, bo tam nawet nie ma chodników, tak samo było ciężko prowadzącemu jechać na nierównej, dziurawej drodze. Chociaż mógł jechać wolniej gdy widzi pijane dzieci. Tam nawet nie ma oświetlenia. Pierwsza wina leży po stronie drogowców, burmistrza wsi, ponieważ nie poprawili stan drogi lub brak chodników, druga u kierowcy, bo nie wiadomo czy jechał ponad dozwoloną prędkością, trzecia leży po stronie tych dzieci za brak kurtek odblaskowych.
Czy pili? Tego nie wiadomo, ale wg. mnie większość osób piło na dyskotece, i to tam sprzedawali alkohol nieletnim. Kierowca musi uważnie jechać ale gdy dzieci nagle wejdą na szosę to już nie ciekawie może być więc wina by leżała po stronie tych dzieci. 20-letni kierowca jest niedoświadczony, ale czy posiadał prawa jazdy, nie było o tym napisane. Czy chodzili prawidłowo? Napisali, że tak. Ale czy mieli odblaskowe? Wg. mnie nie. Chociaż może było im ciężko chodzić po poboczach, bo tam nawet nie ma chodników, tak samo było ciężko prowadzącemu ... rozwiń
Avatar
~xXXx~ / 10 lutego 2009 o 20:46
0
Nie wiem jak było więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć... Najlepiej wiedzą Ci którzy w tym uczestniczyli. Najważniejsze żeby więcej nic sie takiego nie wydarzyło i aby chłopcy z tego wyszli cali i zdrowi. Ale nie patrząc na to jacy są i co komu zawinili nigdy nie życzyłabym rzadnemu człowiekowi śmierci nawet jesli byłby moim najgorszym wrogiem!!!! Każdego mogło spotkac coś podobnego. Napewno nie chciałby nikt żeby jego cos takiego spotkało a nikt też nie jest idealny i zawsze można u kogoś znaleźć jakieś wady. Ale czy to jest powód żeby od razu życzyć mu jak najgorzej?? Chłopaków znam dosyć dobrze i wiem, że pomimo swoich wad są super kolegami i jeśli ktoś potrzebowałby pomocy to napewno by sie nie odwrócili. Gdyby wszystko działo sie kilka minut później nie doszło by do tego bo chłopaki byli już na przeciwko domu kolegi. Wszyscy teraz sie o nich martwimy i wierzmy że wyjdą z tego!!
Nie wiem jak było więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć... Najlepiej wiedzą Ci którzy w tym uczestniczyli. Najważniejsze żeby więcej nic sie takiego nie wydarzyło i aby chłopcy z tego wyszli cali i zdrowi. Ale nie patrząc na to jacy są i co komu zawinili nigdy nie życzyłabym rzadnemu człowiekowi śmierci nawet jesli byłby moim najgorszym wrogiem!!!! Każdego mogło spotkac coś podobnego. Napewno nie chciałby nikt żeby jego cos takiego spotkało a nikt też nie jest idealny i zawsze można u kogoś znaleźć jakieś wady. Ale czy to... rozwiń
Avatar
Spoglądając z boku / 10 lutego 2009 o 20:33
0
Stała się tragedia, która przykro to stwierdzić stała się pretekstem do tego aby małolaty mogły sobie pofolgować i obrzucać siebie nawzajem błotem. Przykro stwierdzić ale w większości taka jest dzisiejsza młodzież. Mam nadzieję że admin zaprowadzi tu bardzo szybko porządek.... A "dzieciaki" niech już zaczną pakować tornistry bo ferie już się kończą.....
Avatar
azor / 10 lutego 2009 o 20:20
0
oj do budy PIMPKU!!! ludzie gdzie sa wasze mozgi??? zapadly w sen zimowy??
Avatar
PIMPEK / 10 lutego 2009 o 20:18
0
AZOR NIE SZCEKAJ TAK BO CIE W CAŁEJ DEBOWIECKIEJ WSI SLYCHAC
Avatar
PIMPEK / 10 lutego 2009 o 20:17
0
AZOR NIE SZCEKAJ TAK BO CIE W CAŁEJ DEBOWIECKIEJ WSI SLYCHAC
Avatar
azor / 10 lutego 2009 o 19:20
0
ty wsrod takich burakow???? boze to straszne! skoro przejezdzales tamtedy TEPY CWOKU to dziwne bo opowiadasz rzeczy ktore nie mialy miejsca... masz bujna wyobraznie chlopcze..
Avatar
niunia / 3 sierpnia 2010 o 21:00
0
No i jest prawie poltorej roku po tragedii. Dzieki bogu chlopcy wyszli z tego wypadku cali. :* Choc ciezko bylo :/ ale udalo sie. chyba modlitwy pomogly, bo stan szczegolnie dwoch chlopcow byl bardzo powazny... Sama pisalam tu komentarze po wypadku i dalej nie moge zrozumiec jak ludzie moga zyczyc komus smierci!!!!!!!!!!! Ci ludzie z udrycz i w ogole cala gmina stary zammosc jest bardzo dziwna. Nikt tak nie pisal jak oni, chyba ze jeszcze koledzy kierowcy, ktory do tej pory nie poniosl zadnej odpowiedzialnosci, no ale jego zanjaomi tak sie za przeproszeniem srali ze 3 lata przez "gowniarzy" odsiedzi... Kierowcy tez bardzo wspolczulam, bo mlody chlopak i tez nie chcial by stalo sie to co stalo. No ale teraz juz wszystko jest w porzadku :* tzn dwaj chlopcy chyba juz nigdy nie beda tacy sami jak przed wypadkiem, szczegolnie jeden, ale w koncu mieli krwiaki w mozgu. ;( Trzeba sie cieszyc ze przezyli.
No i jest prawie poltorej roku po tragedii. Dzieki bogu chlopcy wyszli z tego wypadku cali. :* Choc ciezko bylo :/ ale udalo sie. chyba modlitwy pomogly, bo stan szczegolnie dwoch chlopcow byl bardzo powazny... Sama pisalam tu komentarze po wypadku i dalej nie moge zrozumiec jak ludzie moga zyczyc komus smierci!!!!!!!!!!! Ci ludzie z udrycz i w ogole cala gmina stary zammosc jest bardzo dziwna. Nikt tak nie pisal jak oni, chyba ze jeszcze koledzy kierowcy, ktory do tej pory nie poniosl zadnej odpo... rozwiń
Avatar
BLONDI2804 / 13 lutego 2009 o 21:54
0
Normalnie żal mi Was za te glupoty ktore tu wypisujecie masakra!!! Osobiscie nie znam tych chlopakow ktorzy ucierpieli w tym wypadku ale z wygladu niektorych kojarze co do kierowcy to tez go nie znam ale wspolczuje wszystkim. A tym szczeniakom ktorzy wypisuja tu te wszystkie glupoty to nie zazdroszcze inteligencji!!! Zaden z tych chlopakow ani kierowaca nie zasluzyli na to co ich spotkalo a tym bardziej nich z nich nie zasluzyl na obelgi od WAS!!! Oni walcza o zycie a kierowca tez ma klopoty i to nie tylko z prawem bo sadze ze zaden normalny czlowiek nie moze zyc normalnie z mysla ze jest odpowiedzialny za potracenie kogos i wcale nie staje tu po stronie potraconych chlopakow bo tak naprawde to i oni i ten kierowaca sa ofiarami. Wiec k***a przestancie tu wypisywac swoje filozofie i jakies porachunki miedzy wioskami bo to jest normalnie chore!!! Ja osobiscie potraconym chlopakom zycze calkowitego i szybkiego powrotu do zdrowia a kierowcy zeby sie otrzasna z tego szoku i zeby wszystko bylo ok. Bo to nie sztuka zeby ktos umarl a drugi siedzial w wiezieniu. Oni wszyscy sa jeszcze mlodzi i maja przed soba duzo lat zycia.
Normalnie żal mi Was za te glupoty ktore tu wypisujecie masakra!!! Osobiscie nie znam tych chlopakow ktorzy ucierpieli w tym wypadku ale z wygladu niektorych kojarze co do kierowcy to tez go nie znam ale wspolczuje wszystkim. A tym szczeniakom ktorzy wypisuja tu te wszystkie glupoty to nie zazdroszcze inteligencji!!! Zaden z tych chlopakow ani kierowaca nie zasluzyli na to co ich spotkalo a tym bardziej nich z nich nie zasluzyl na obelgi od WAS!!! Oni walcza o zycie a kierowca tez ma klopo... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2009 o 22:31
0
Znalazłem na eZamość.pl

Dębowiec: 19-latek wjechał w grupę pieszych
10 tys.zł. poręczenia i zakaz opuszczania kraju - takie środki zapobiegawcze zastosował prokurator wobec 19-latka, który wjechał w grupę osób w pod zamojskim Dębowcu. Zdarzenie miało miejsce w ostatnią niedzielę. 19-latek z Zamościa jadący oplem vectrą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał w idącą poboczem grupę młodzieży wracającą z ...

... dyskoteki. W wypadku ucierpiało 4 chłopców w wieku od 16 do 17 lat. Dwóch z nich odniosło lekkie obrażenia i po wizycie w szpitalu zostali zwolnieni do domu. Dwóch kolejnych w stanie ciężkim trafiło na oddział intensywnej terapii zamojskiego "Szpitala Papieskiego", gdzie przebywają do tej pory.
Znalazłem na eZamość.pl

Dębowiec: 19-latek wjechał w grupę pieszych
10 tys.zł. poręczenia i zakaz opuszczania kraju - takie środki zapobiegawcze zastosował prokurator wobec 19-latka, który wjechał w grupę osób w pod zamojskim Dębowcu. Zdarzenie miało miejsce w ostatnią niedzielę. 19-latek z Zamościa jadący oplem vectrą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał w idącą poboczem grupę młodzieży wracającą z ...

... dyskoteki. W wypadku ucierpiało 4 chłopców w wieku od 16 do 17 lat. ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2009 o 22:02
0
Czy pili? Tego nie wiadomo, ale wg. mnie większość osób piło na dyskotece, i to tam sprzedawali alkohol nieletnim. Kierowca musi uważnie jechać ale gdy dzieci nagle wejdą na szosę to już nie ciekawie może być więc wina by leżała po stronie tych dzieci. 20-letni kierowca jest niedoświadczony, ale czy posiadał prawa jazdy, nie było o tym napisane. Czy chodzili prawidłowo? Napisali, że tak. Ale czy mieli odblaskowe? Wg. mnie nie. Chociaż może było im ciężko chodzić po poboczach, bo tam nawet nie ma chodników, tak samo było ciężko prowadzącemu jechać na nierównej, dziurawej drodze. Chociaż mógł jechać wolniej gdy widzi pijane dzieci. Tam nawet nie ma oświetlenia. Pierwsza wina leży po stronie drogowców, burmistrza wsi, ponieważ nie poprawili stan drogi lub brak chodników, druga u kierowcy, bo nie wiadomo czy jechał ponad dozwoloną prędkością, trzecia leży po stronie tych dzieci za brak kurtek odblaskowych.
Czy pili? Tego nie wiadomo, ale wg. mnie większość osób piło na dyskotece, i to tam sprzedawali alkohol nieletnim. Kierowca musi uważnie jechać ale gdy dzieci nagle wejdą na szosę to już nie ciekawie może być więc wina by leżała po stronie tych dzieci. 20-letni kierowca jest niedoświadczony, ale czy posiadał prawa jazdy, nie było o tym napisane. Czy chodzili prawidłowo? Napisali, że tak. Ale czy mieli odblaskowe? Wg. mnie nie. Chociaż może było im ciężko chodzić po poboczach, bo tam nawet nie ma chodników, tak samo było ciężko prowadzącemu ... rozwiń
Avatar
~xXXx~ / 10 lutego 2009 o 20:46
0
Nie wiem jak było więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć... Najlepiej wiedzą Ci którzy w tym uczestniczyli. Najważniejsze żeby więcej nic sie takiego nie wydarzyło i aby chłopcy z tego wyszli cali i zdrowi. Ale nie patrząc na to jacy są i co komu zawinili nigdy nie życzyłabym rzadnemu człowiekowi śmierci nawet jesli byłby moim najgorszym wrogiem!!!! Każdego mogło spotkac coś podobnego. Napewno nie chciałby nikt żeby jego cos takiego spotkało a nikt też nie jest idealny i zawsze można u kogoś znaleźć jakieś wady. Ale czy to jest powód żeby od razu życzyć mu jak najgorzej?? Chłopaków znam dosyć dobrze i wiem, że pomimo swoich wad są super kolegami i jeśli ktoś potrzebowałby pomocy to napewno by sie nie odwrócili. Gdyby wszystko działo sie kilka minut później nie doszło by do tego bo chłopaki byli już na przeciwko domu kolegi. Wszyscy teraz sie o nich martwimy i wierzmy że wyjdą z tego!!
Nie wiem jak było więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć... Najlepiej wiedzą Ci którzy w tym uczestniczyli. Najważniejsze żeby więcej nic sie takiego nie wydarzyło i aby chłopcy z tego wyszli cali i zdrowi. Ale nie patrząc na to jacy są i co komu zawinili nigdy nie życzyłabym rzadnemu człowiekowi śmierci nawet jesli byłby moim najgorszym wrogiem!!!! Każdego mogło spotkac coś podobnego. Napewno nie chciałby nikt żeby jego cos takiego spotkało a nikt też nie jest idealny i zawsze można u kogoś znaleźć jakieś wady. Ale czy to... rozwiń
Avatar
Spoglądając z boku / 10 lutego 2009 o 20:33
0
Stała się tragedia, która przykro to stwierdzić stała się pretekstem do tego aby małolaty mogły sobie pofolgować i obrzucać siebie nawzajem błotem. Przykro stwierdzić ale w większości taka jest dzisiejsza młodzież. Mam nadzieję że admin zaprowadzi tu bardzo szybko porządek.... A "dzieciaki" niech już zaczną pakować tornistry bo ferie już się kończą.....
Avatar
azor / 10 lutego 2009 o 20:20
0
oj do budy PIMPKU!!! ludzie gdzie sa wasze mozgi??? zapadly w sen zimowy??
Avatar
PIMPEK / 10 lutego 2009 o 20:18
0
AZOR NIE SZCEKAJ TAK BO CIE W CAŁEJ DEBOWIECKIEJ WSI SLYCHAC
Avatar
PIMPEK / 10 lutego 2009 o 20:17
0
AZOR NIE SZCEKAJ TAK BO CIE W CAŁEJ DEBOWIECKIEJ WSI SLYCHAC
Avatar
azor / 10 lutego 2009 o 19:20
0
ty wsrod takich burakow???? boze to straszne! skoro przejezdzales tamtedy TEPY CWOKU to dziwne bo opowiadasz rzeczy ktore nie mialy miejsca... masz bujna wyobraznie chlopcze..
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!