Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 maja 2010 r.
13:24
Edytuj ten wpis

Sanepid: Na zalanych terenach istnieje duże ryzyko epidemii

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 9 A A

Woda, która wdarła się na teren gminy Wilków zalała wszystko. Domy, ale i również szamba, obory, przydomowe studnie czy cmentarze. Teraz wszelkie nieczystości są w wodzie. Sanepid apeluje: Zachowajmy ostrożność. Wody ze studni nie można pić nawet po przegotowaniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Po terenie gminy można się poruszać tylko łodziami. Oprócz szczepienia przeciw tężcowi i informowaniu ludzi o zagrożeniach niewiele możemy zrobić – mówi Andrzej Nieciecki, powiatowy inspektor sanitarny w Opolu Lubelskim.

W wodzie powodziowej wirusy i bakterie mają świetne warunki rozwoju. Po spożyciu u ludzi mogą wystąpić m.in. wysypki i zatrucia pokarmowe, a także czerwonka, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby typu_A (tzw. żółtaczka zakaźna), tzw. choroba brudnych rąk, tężec i zgorzel gazowa.

– Jak ktoś przestrzegał kalendarza szczepień, to w wieku 19 lat był szczepiony przeciwko tężcowi. Jednak profilaktycznie, każdy kto zgłosi się z raną, czy otarciem szczepionkę dostanie – mówi Nieciecki.

Wystarczy zgłosić taką potrzebę służbom ratunkowym. – dopiero po opadnięciu wody będziemy odkażać teren. Będą również do tego potrzebne między innymi wojska chemiczne – dodaje Nieciecki.

Służby weterynaryjne próbują natomiast ratować jeszcze zwierzynę, która nie zatonęła. – Tym przede wszystkim się teraz zajmujemy – mówi Janusz Bartler, powiatowy inspektor weterynarii w Opolu Lubelskim. – Padłe zwierzęta będziemy mogli zabierać dopiero po opadnięciu wody. Będą one przewożone w jedno miejsce i tam utylizowane.

Niestety mało komu udało się ewakuować inwentarz. – Kota i psa wynieśliśmy na poddasze. Ale reszta potopiona: kury, świnie – rozkłada ręce jeden z mieszkańców Zastowa Karczmiskiego, z którym rozmawiamy w szkole w Rogowie. – Zostało pięć koni. Nie wiem, czy przeżyły – mówi inna z kobiet. Wszystko wskazuje na to, że większość zwierząt pozostałych na zalanych terenach nie przeżyła.

Wśród mieszkańców pojawiła się plotka, że woda zniszczyła cmentarz w Wilkowie. – Podobno podmyło nowe groby, a w wodzie pływają trumny – mówi jedna z ewakuowanych kobiet. – Nie widziałem żadnych trumien. A przed chwilą płynąłem przez Wilków – odpowiada Andrzej Dyrko, strażak, który bierze udział w akcji.

Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie ostrzega:

1. Nie należy spożywać żywności , która ma zmieniony zapach, barwę ,smak, która mogła mieć kontakt z wodą powodziową.

2. Nie należy spożywać żywności z puszek pozbawionych etykiet jak również o wypukłych wieczkach.

3. Metalowe konserwy nie uszkodzone, a zanieczyszczone wodą można spożyć po umyciu i dezynfekcji opakowań.

4. Każdą niepewną wodę przeznaczoną do picia należy odkazić. Woda w zalanych studniach i zbiornikach nie nadaje się do picia i przygotowywania żywności oraz na potrzeby gospodarcze: pranie, sprzątanie, zmywanie powierzchni. Zalane studnie należy oczyścić i zdezynfekować.

5. Odkażanie wody można przeprowadzić przez jej przegotowanie i utrzymywanie w stanie wrzenia przez 10 min. lub za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego preparatów.

6. Należy pamiętać o tym iż odkażanie nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

7. Należy pamiętać, Że choroby zakaźne przewodu pokarmowego szerzą się poprzez zakażoną wodę, Żywność i brudne ręce.

8. W każdym przypadku wystąpienia biegunki, wymiotów, podwyższonej temp., bólów brzucha, nudności i tym podobnych objawów należy bezzwłocznie zwrócić się do lekarza po ustąpieniu powodzi

9. Płody rolne zalane wodą powodziową nie nadają się do spożycia.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~dorota~ / 24 maja 2010 o 22:07
0
~paula~ napisał:
ej wiecie, że ja też zauważyłam, że ta powodź nie jest aż tak nagłośniona jak poprzednia, a wydaje mnie się, że jest o wiele gorsza... media nie pokazują wszystkiego, nie ma naglośnionej sprawy, a mieszkańy zalanych miejscowości zostawieni są sami sobie praktycznie... może i obronili przed zalaniem miasta, ale kosztem tych wszystkich biednych ludzi z mniejszych miejscowości. Wstyd mi jak słucham, ze poszkodowani dostaną po 6 tysięcy... panie tusk - oni stracili wszystko!!! byście zarządzili, że firmy mają ludzom pomagac, sami byscie pomogli a nie takie śmieszne pieniądze proponujecie! to jest skandal, ze po powodzi w 97 nikt nic nie zrobil z tymi walami, zobaczcie jak to w niemczech wygląda - swiat znowu się będzie z nas śmiał!

juz sie smieje w sobote na 1 programie tel. niemieckiej w wiadomosciach pokazali tragedie powodzi i zaraz po tym wiece wyborcze w Warszawie z muzyka itd. komentaz do tego byl taki ze polscy politycy w chwili strasznej tragedii zawiedli

juz sie smieje w sobote na 1 programie tel. niemieckiej w wiadomosciach pokazali tragedie powodzi i zaraz po tym wiece wyborcze w Warszawie z muzyka itd. komentaz do tego byl taki ze polscy politycy w chwili strasznej tragedii zawiedli rozwiń
Avatar
jackal / 24 maja 2010 o 21:33
0
AntyDonald napisał:
A dlaczego pomijać wątek żydowski? Przecież całe to PO®paprane ugrupowanie to żydowskie zgromadzenie, które swoimi rządami rujnuje Polskę. Przy okazji tej ludzkiej tragedii widać wyraźnie jakie rząd ma priorytety. Dobrze wiedzą, że jeśli odłożą wybory na 3 miesiące to najprawdopodobniej dostaną w d...pę i to konkretnie. Już kiedyś sprawy polityczne brały górę nad życiem i godnością ludzką. Lata 50-te to krwawe rządy UB (w którym dominowali żydzi) i NKWD. Dzisiaj sprawie powodzi próbuje się ukręcić łeb, żeby tylko wybory się odbyły i żydostwo dalej pełniło misję antypolską...


Pomijając ów wątek, ponieważ nie jest istotą komentowanego tematu.... Czyniąc aluzje wobec narodów semickich, dyskusja zmierza w absurdalnym kierunku, a jej konkluzją stanie się teza, że powódź w 2010 roku jest wynikiem, największego w historii polski, spisku światowej masonerii.
Może raz nie załatwiajmy tego typowo po Polsku. tylko tak, jak wymaga tego powaga sutuacji.


Pomijając ów wątek, ponieważ nie jest istotą komentowanego tematu.... Czyniąc aluzje wobec narodów semickich, dyskusja zmierza w absurdalnym kierunku, a jej konkluzją stanie się teza, że powódź w 2010 roku jest wynikiem, największego w historii polski, spisku światowej masonerii.
Może raz nie załatwiajmy tego typowo po Polsku. tylko tak, jak wymaga tego powaga sutuacji. rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 21:29
0
AntyDonald napisał:
A dlaczego pomijać wątek żydowski? Przecież całe to PO®paprane ugrupowanie to żydowskie zgromadzenie, które swoimi rządami rujnuje Polskę. Przy okazji tej ludzkiej tragedii widać wyraźnie jakie rząd ma priorytety. Dobrze wiedzą, że jeśli odłożą wybory na 3 miesiące to najprawdopodobniej dostaną w d...pę i to konkretnie. Już kiedyś sprawy polityczne brały górę nad życiem i godnością ludzką. Lata 50-te to krwawe rządy UB (w którym dominowali żydzi) i NKWD. Dzisiaj sprawie powodzi próbuje się ukręcić łeb, żeby tylko wybory się odbyły i żydostwo dalej pełniło misję antypolską...

Zwykła gnida jesteś i hiena żywiąca się padliną.

Zwykła gnida jesteś i hiena żywiąca się padliną. rozwiń
Avatar
JAK WAM SIĘ POWODZI / 24 maja 2010 o 21:28
0
A jak powódź bedzie bardziej nagłóśniona to będzie mniejsza w skutkach?A wszyscy powinni się ubezpieczyc i wtedy dostaliby odszkodowania . A teraz wszyscy muszą płacić za czyjeś groszowe oszczędności. Rząd wystarczy jak odbuduje infrastrukturę drogi i mosty to już jest konkretne działanie PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY.
Avatar
AntyDonald / 24 maja 2010 o 20:31
0
jackal napisał:
Pomijając wątek żydowski, masz niestety sporo racji. Mam wrażenie, że media ogólnopolskie celowo wyciszają sprawę powodzi.\
Cały ostatni tydzień jeździłem po zalanych miejscowościach od Sandomierza po Puławy. Sytuacja jest dramatyczna. Przez Kraśnik, w którym mieszkam przejeżdza co kilka minut kolumna pojazdów ratowniczych. Obecny rząd oceni historia. Współcześni zdecydują przy urnach wyborczych..


A dlaczego pomijać wątek żydowski? Przecież całe to PO®paprane ugrupowanie to żydowskie zgromadzenie, które swoimi rządami rujnuje Polskę. Przy okazji tej ludzkiej tragedii widać wyraźnie jakie rząd ma priorytety. Dobrze wiedzą, że jeśli odłożą wybory na 3 miesiące to najprawdopodobniej dostaną w d...pę i to konkretnie. Już kiedyś sprawy polityczne brały górę nad życiem i godnością ludzką. Lata 50-te to krwawe rządy UB (w którym dominowali żydzi) i NKWD. Dzisiaj sprawie powodzi próbuje się ukręcić łeb, żeby tylko wybory się odbyły i żydostwo dalej pełniło misję antypolską...


A dlaczego pomijać wątek żydowski? Przecież całe to PO®paprane ugrupowanie to żydowskie zgromadzenie, które swoimi rządami rujnuje Polskę. Przy okazji tej ludzkiej tragedii widać wyraźnie jakie rząd ma priorytety. Dobrze wiedzą, że jeśli odłożą wybory na 3 miesiące to najprawdopodobniej dostaną w d...pę i to konkretnie. Już kiedyś sprawy polityczne brały górę nad życiem i godnością ludzką. Lata 50-te to krwawe rządy UB (w którym dominowali żydzi) i NKWD. Dzisiaj sprawie powodzi próbuje się ukręcić łeb, żeby tyl... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 18:33
0
No i zaczyna się agitacja wyborcza a hieny i mendy zacierają ręce że ludzi zalało, może kilka głosów wpadnie.
Avatar
~paula~ / 24 maja 2010 o 17:56
0
ej wiecie, że ja też zauważyłam, że ta powodź nie jest aż tak nagłośniona jak poprzednia, a wydaje mnie się, że jest o wiele gorsza... media nie pokazują wszystkiego, nie ma naglośnionej sprawy, a mieszkańy zalanych miejscowości zostawieni są sami sobie praktycznie... może i obronili przed zalaniem miasta, ale kosztem tych wszystkich biednych ludzi z mniejszych miejscowości. Wstyd mi jak słucham, ze poszkodowani dostaną po 6 tysięcy... panie tusk - oni stracili wszystko!!! byście zarządzili, że firmy mają ludzom pomagac, sami byscie pomogli a nie takie śmieszne pieniądze proponujecie! to jest skandal, ze po powodzi w 97 nikt nic nie zrobil z tymi walami, zobaczcie jak to w niemczech wygląda - swiat znowu się będzie z nas śmiał!
ej wiecie, że ja też zauważyłam, że ta powodź nie jest aż tak nagłośniona jak poprzednia, a wydaje mnie się, że jest o wiele gorsza... media nie pokazują wszystkiego, nie ma naglośnionej sprawy, a mieszkańy zalanych miejscowości zostawieni są sami sobie praktycznie... może i obronili przed zalaniem miasta, ale kosztem tych wszystkich biednych ludzi z mniejszych miejscowości. Wstyd mi jak słucham, ze poszkodowani dostaną po 6 tysięcy... panie tusk - oni stracili wszystko!!! byście zarządzili, że firmy mają ludzom pomagac, sami bys... rozwiń
Avatar
jackal / 24 maja 2010 o 17:22
0
AntyDonald napisał:
A Tusk na to: "Nie ma stanu klęski żywiołowej"... Wybory są dla tego P®Ożydowskiego ugrupowania najważniejsze, ważniejsze od życia i zdrowia ludzkiego. Niewyobrażalne wyrachowanie i obłuda... Czyim jesteś premierem panie Tusk? Na pewno nie premierem Polaków...

Pomijając wątek żydowski, masz niestety sporo racji. Mam wrażenie, że media ogólnopolskie celowo wyciszają sprawę powodzi.\
Cały ostatni tydzień jeździłem po zalanych miejscowościach od Sandomierza po Puławy. Sytuacja jest dramatyczna. Przez Kraśnik, w którym mieszkam przejeżdza co kilka minut kolumna pojazdów ratowniczych. Obecny rząd oceni historia. Współcześni zdecydują przy urnach wyborczych..

Pomijając wątek żydowski, masz niestety sporo racji. Mam wrażenie, że media ogólnopolskie celowo wyciszają sprawę powodzi.\
Cały ostatni tydzień jeździłem po zalanych miejscowościach od Sandomierza po Puławy. Sytuacja jest dramatyczna. Przez Kraśnik, w którym mieszkam przejeżdza co kilka minut kolumna pojazdów ratowniczych. Obecny rząd oceni historia. Współcześni zdecydują przy urnach wyborczych.. rozwiń
Avatar
AntyDonald / 24 maja 2010 o 17:04
0
A Tusk na to: "Nie ma stanu klęski żywiołowej"... Wybory są dla tego P®Ożydowskiego ugrupowania najważniejsze, ważniejsze od życia i zdrowia ludzkiego. Niewyobrażalne wyrachowanie i obłuda... Czyim jesteś premierem panie Tusk? Na pewno nie premierem Polaków...
Avatar
~dorota~ / 24 maja 2010 o 22:07
0
~paula~ napisał:
ej wiecie, że ja też zauważyłam, że ta powodź nie jest aż tak nagłośniona jak poprzednia, a wydaje mnie się, że jest o wiele gorsza... media nie pokazują wszystkiego, nie ma naglośnionej sprawy, a mieszkańy zalanych miejscowości zostawieni są sami sobie praktycznie... może i obronili przed zalaniem miasta, ale kosztem tych wszystkich biednych ludzi z mniejszych miejscowości. Wstyd mi jak słucham, ze poszkodowani dostaną po 6 tysięcy... panie tusk - oni stracili wszystko!!! byście zarządzili, że firmy mają ludzom pomagac, sami byscie pomogli a nie takie śmieszne pieniądze proponujecie! to jest skandal, ze po powodzi w 97 nikt nic nie zrobil z tymi walami, zobaczcie jak to w niemczech wygląda - swiat znowu się będzie z nas śmiał!

juz sie smieje w sobote na 1 programie tel. niemieckiej w wiadomosciach pokazali tragedie powodzi i zaraz po tym wiece wyborcze w Warszawie z muzyka itd. komentaz do tego byl taki ze polscy politycy w chwili strasznej tragedii zawiedli

juz sie smieje w sobote na 1 programie tel. niemieckiej w wiadomosciach pokazali tragedie powodzi i zaraz po tym wiece wyborcze w Warszawie z muzyka itd. komentaz do tego byl taki ze polscy politycy w chwili strasznej tragedii zawiedli rozwiń
Avatar
jackal / 24 maja 2010 o 21:33
0
AntyDonald napisał:
A dlaczego pomijać wątek żydowski? Przecież całe to PO®paprane ugrupowanie to żydowskie zgromadzenie, które swoimi rządami rujnuje Polskę. Przy okazji tej ludzkiej tragedii widać wyraźnie jakie rząd ma priorytety. Dobrze wiedzą, że jeśli odłożą wybory na 3 miesiące to najprawdopodobniej dostaną w d...pę i to konkretnie. Już kiedyś sprawy polityczne brały górę nad życiem i godnością ludzką. Lata 50-te to krwawe rządy UB (w którym dominowali żydzi) i NKWD. Dzisiaj sprawie powodzi próbuje się ukręcić łeb, żeby tylko wybory się odbyły i żydostwo dalej pełniło misję antypolską...


Pomijając ów wątek, ponieważ nie jest istotą komentowanego tematu.... Czyniąc aluzje wobec narodów semickich, dyskusja zmierza w absurdalnym kierunku, a jej konkluzją stanie się teza, że powódź w 2010 roku jest wynikiem, największego w historii polski, spisku światowej masonerii.
Może raz nie załatwiajmy tego typowo po Polsku. tylko tak, jak wymaga tego powaga sutuacji.


Pomijając ów wątek, ponieważ nie jest istotą komentowanego tematu.... Czyniąc aluzje wobec narodów semickich, dyskusja zmierza w absurdalnym kierunku, a jej konkluzją stanie się teza, że powódź w 2010 roku jest wynikiem, największego w historii polski, spisku światowej masonerii.
Może raz nie załatwiajmy tego typowo po Polsku. tylko tak, jak wymaga tego powaga sutuacji. rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 21:29
0
AntyDonald napisał:
A dlaczego pomijać wątek żydowski? Przecież całe to PO®paprane ugrupowanie to żydowskie zgromadzenie, które swoimi rządami rujnuje Polskę. Przy okazji tej ludzkiej tragedii widać wyraźnie jakie rząd ma priorytety. Dobrze wiedzą, że jeśli odłożą wybory na 3 miesiące to najprawdopodobniej dostaną w d...pę i to konkretnie. Już kiedyś sprawy polityczne brały górę nad życiem i godnością ludzką. Lata 50-te to krwawe rządy UB (w którym dominowali żydzi) i NKWD. Dzisiaj sprawie powodzi próbuje się ukręcić łeb, żeby tylko wybory się odbyły i żydostwo dalej pełniło misję antypolską...

Zwykła gnida jesteś i hiena żywiąca się padliną.

Zwykła gnida jesteś i hiena żywiąca się padliną. rozwiń
Avatar
JAK WAM SIĘ POWODZI / 24 maja 2010 o 21:28
0
A jak powódź bedzie bardziej nagłóśniona to będzie mniejsza w skutkach?A wszyscy powinni się ubezpieczyc i wtedy dostaliby odszkodowania . A teraz wszyscy muszą płacić za czyjeś groszowe oszczędności. Rząd wystarczy jak odbuduje infrastrukturę drogi i mosty to już jest konkretne działanie PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY.
Avatar
AntyDonald / 24 maja 2010 o 20:31
0
jackal napisał:
Pomijając wątek żydowski, masz niestety sporo racji. Mam wrażenie, że media ogólnopolskie celowo wyciszają sprawę powodzi.\
Cały ostatni tydzień jeździłem po zalanych miejscowościach od Sandomierza po Puławy. Sytuacja jest dramatyczna. Przez Kraśnik, w którym mieszkam przejeżdza co kilka minut kolumna pojazdów ratowniczych. Obecny rząd oceni historia. Współcześni zdecydują przy urnach wyborczych..


A dlaczego pomijać wątek żydowski? Przecież całe to PO®paprane ugrupowanie to żydowskie zgromadzenie, które swoimi rządami rujnuje Polskę. Przy okazji tej ludzkiej tragedii widać wyraźnie jakie rząd ma priorytety. Dobrze wiedzą, że jeśli odłożą wybory na 3 miesiące to najprawdopodobniej dostaną w d...pę i to konkretnie. Już kiedyś sprawy polityczne brały górę nad życiem i godnością ludzką. Lata 50-te to krwawe rządy UB (w którym dominowali żydzi) i NKWD. Dzisiaj sprawie powodzi próbuje się ukręcić łeb, żeby tylko wybory się odbyły i żydostwo dalej pełniło misję antypolską...


A dlaczego pomijać wątek żydowski? Przecież całe to PO®paprane ugrupowanie to żydowskie zgromadzenie, które swoimi rządami rujnuje Polskę. Przy okazji tej ludzkiej tragedii widać wyraźnie jakie rząd ma priorytety. Dobrze wiedzą, że jeśli odłożą wybory na 3 miesiące to najprawdopodobniej dostaną w d...pę i to konkretnie. Już kiedyś sprawy polityczne brały górę nad życiem i godnością ludzką. Lata 50-te to krwawe rządy UB (w którym dominowali żydzi) i NKWD. Dzisiaj sprawie powodzi próbuje się ukręcić łeb, żeby tyl... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 18:33
0
No i zaczyna się agitacja wyborcza a hieny i mendy zacierają ręce że ludzi zalało, może kilka głosów wpadnie.
Avatar
~paula~ / 24 maja 2010 o 17:56
0
ej wiecie, że ja też zauważyłam, że ta powodź nie jest aż tak nagłośniona jak poprzednia, a wydaje mnie się, że jest o wiele gorsza... media nie pokazują wszystkiego, nie ma naglośnionej sprawy, a mieszkańy zalanych miejscowości zostawieni są sami sobie praktycznie... może i obronili przed zalaniem miasta, ale kosztem tych wszystkich biednych ludzi z mniejszych miejscowości. Wstyd mi jak słucham, ze poszkodowani dostaną po 6 tysięcy... panie tusk - oni stracili wszystko!!! byście zarządzili, że firmy mają ludzom pomagac, sami byscie pomogli a nie takie śmieszne pieniądze proponujecie! to jest skandal, ze po powodzi w 97 nikt nic nie zrobil z tymi walami, zobaczcie jak to w niemczech wygląda - swiat znowu się będzie z nas śmiał!
ej wiecie, że ja też zauważyłam, że ta powodź nie jest aż tak nagłośniona jak poprzednia, a wydaje mnie się, że jest o wiele gorsza... media nie pokazują wszystkiego, nie ma naglośnionej sprawy, a mieszkańy zalanych miejscowości zostawieni są sami sobie praktycznie... może i obronili przed zalaniem miasta, ale kosztem tych wszystkich biednych ludzi z mniejszych miejscowości. Wstyd mi jak słucham, ze poszkodowani dostaną po 6 tysięcy... panie tusk - oni stracili wszystko!!! byście zarządzili, że firmy mają ludzom pomagac, sami bys... rozwiń
Avatar
jackal / 24 maja 2010 o 17:22
0
AntyDonald napisał:
A Tusk na to: "Nie ma stanu klęski żywiołowej"... Wybory są dla tego P®Ożydowskiego ugrupowania najważniejsze, ważniejsze od życia i zdrowia ludzkiego. Niewyobrażalne wyrachowanie i obłuda... Czyim jesteś premierem panie Tusk? Na pewno nie premierem Polaków...

Pomijając wątek żydowski, masz niestety sporo racji. Mam wrażenie, że media ogólnopolskie celowo wyciszają sprawę powodzi.\
Cały ostatni tydzień jeździłem po zalanych miejscowościach od Sandomierza po Puławy. Sytuacja jest dramatyczna. Przez Kraśnik, w którym mieszkam przejeżdza co kilka minut kolumna pojazdów ratowniczych. Obecny rząd oceni historia. Współcześni zdecydują przy urnach wyborczych..

Pomijając wątek żydowski, masz niestety sporo racji. Mam wrażenie, że media ogólnopolskie celowo wyciszają sprawę powodzi.\
Cały ostatni tydzień jeździłem po zalanych miejscowościach od Sandomierza po Puławy. Sytuacja jest dramatyczna. Przez Kraśnik, w którym mieszkam przejeżdza co kilka minut kolumna pojazdów ratowniczych. Obecny rząd oceni historia. Współcześni zdecydują przy urnach wyborczych.. rozwiń
Avatar
AntyDonald / 24 maja 2010 o 17:04
0
A Tusk na to: "Nie ma stanu klęski żywiołowej"... Wybory są dla tego P®Ożydowskiego ugrupowania najważniejsze, ważniejsze od życia i zdrowia ludzkiego. Niewyobrażalne wyrachowanie i obłuda... Czyim jesteś premierem panie Tusk? Na pewno nie premierem Polaków...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 17 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 3 3

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 8

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 1

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 49 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 86 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 3 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!