Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 lipca 2009 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Sejmowy wykaz wykroczeń drogowych parlamentarzystów z Lubelszczyzny

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Tomasz Dudziński (PiS) pędził swoim autem 115 km/h, choć zgodnie z przepisami mógł jechać co najwyżej "60”. – Spieszyłem się na mszę – tłumaczył. Jak większość posłów-piratów nie zapłacił mandatu. Chroni go immunitet.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początku lipca marszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO) zapowiedział, że posłowie powinni płacić mandaty jak każdy. – W wielu przypadkach chcieliby tak zrobić, a nie mogą, bo automatycznie chroni ich immunitet – tłumaczył marszałek.

Po zmianie przepisów polityk miałby do wyboru: zapłacić karę lub zasłonić się immunitetem (wtedy musiałby uchylić go Sejm).

A posłowie czystych sumień nie mają. Policja poinformowała marszałka Komorowskiego o dziewięciu posłach piratach złapanych podczas obecnej kadencji. Dwóch jest z Lubelszczyzny. Tomasz Dudziński (PiS) przekroczył dozwoloną prędkość. Później tłumaczył, że o poranku w Wielkanoc śpieszył się do kościoła na mszę. Sławomir Zawiślak (też PiS) zawinił dwa razy: wyprzedzał na przejściu dla pieszych, innego dnia nie zapiął pasów.

W policyjnym zestawieniu dla marszałka nie było Wojciecha Wilka (PO), który jechał przez teren zabudowany o 34 km/h za szybko. I jego ochronił immunitet, ale po naszym telefonie przekazał 300 zł na "Fundację Pomocy Ofiarom Wypadków – Nie trać nadziei”.

Poseł Zawiślak jeździ niebezpiecznie choć ma na koncie ma już wyrok za poturbowanie pieszego. W listopadzie 2007 r. zamojski sąd skazał go na 500 zł grzywny i 2,5 tys. zł kosztów postępowania sądowego za potrącenie 17-latka, który przebiegał przez przejście dla pieszych (nie doznał poważnych obrażeń). Biegły ocenił, że Zawiślak nie zachował należytej ostrożności dojeżdżając do przejścia. Poseł zrzekł się immunitetu.

– Nie uchylałem się od konsekwencji – kwituje Sławomir Zawiślak. I dodaje: Innym razem zatrzymał mnie patrol, nie zasłoniłem się legitymacją poselską, zapłaciłem 500 zł i przyjąłem 10 punktów karnych.

Dziś nie wiadomo jeszcze, kiedy Sejm zajmie się projektem marszałka Komorowskiego. Nie znalazł się w porządku rozpoczętego wczoraj ostatniego przed wakacjami posiedzenia. – Może pod koniec sierpnia – usłyszeliśmy w biurze prasowym Sejmu.

– Immunitet powinien chronić posłów, kiedy podejmują działania polityczne. Nie powinien pozwalać im stać się drogowymi bandytami – komentuje Barbara Tomkiewicz, prezes fundacji Nie Trać Nadziei.

– Posłowie są na świeczniku i powinni dawać dobry przykład – dodaje ks. Bogusław Zagórski, kapelan lubelskich policjantów.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Matka / 15 lipca 2009 o 06:59
0
I ludzie mają wierzyć w demokrację, jak bufoni mogą robić co chcą i są bezkarni ?
Avatar
www / 15 lipca 2009 o 06:31
0
Święte krowy. Czy tylko w Indiach?.
Avatar
charkie / 14 lipca 2009 o 23:45
0
puzon20 napisał:
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborach. Jak myślisz.

Mnie jest wszystko jedno czy mówią o tym od 5 czy 20 lat. Kiełbasa wyborcza. Chodzi o społeczeństwo obywatelskie.

Nasze społeczeństwo, my Polacy!!!


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborac... rozwiń
Avatar
Gośććććć / 14 lipca 2009 o 23:09
0
Roznica miedzy zasciankowa Polska a np USA jest taka ze w USA mandaty placa szefowie policji , vice Prezydenci a kongresmana czy senatora nic nie chroni przez mandatem

No ale w Poslce to wy som pany na Sejmie i przyslowiowy Kowalski moze Wam naskoczyc
Avatar
puzon20 / 14 lipca 2009 o 22:13
0
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:30
0
A ten ministrant Didziński akurat za to,że jechał na tzw.mszę powinien dożywotnio mieć zabrane prawo jazdy ! W ogóle politykom religia służy tylko jako element ich gierek politycznych i pewnie tak zostanie dopóki głupi lud to kupuje.
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:27
0
pytam bo napisał:
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo


Właśnie !!!! Autorowi tego pomysła trzeba dać nagrodę Nobla dla idioty roku ! Skoro dają możliwość pisania komentarzy to czemu jednocześnie utrudniają to niewidzialnymi kodami na przyciemnianym tle ?
Avatar
pytam bo / 14 lipca 2009 o 20:20
0
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo
Avatar
pytalski / 14 lipca 2009 o 20:12
0
ło.ło,ło...... księzulek ty pilnuj swoich piratów...
Posłowie są na świeczniku i powinni dawać dobry przykład – dodaje ks. Bogusław Zagórski, kapelan lubelskich policjantów.
hahaha.. księciu,księzu, proszę klechy..... to twoje baran(Y)kij ak ty jako ich zwierzchnik ich wychowyujesz?
Avatar
antypisior / 14 lipca 2009 o 19:05
0
dudziński szkoda, ze to nie była twoja ostatnia msza.
Takie k wykrety stosuj dla swoich dzieci, nam nie kituj bzdetów ty pis-członku
Avatar
Matka / 15 lipca 2009 o 06:59
0
I ludzie mają wierzyć w demokrację, jak bufoni mogą robić co chcą i są bezkarni ?
Avatar
www / 15 lipca 2009 o 06:31
0
Święte krowy. Czy tylko w Indiach?.
Avatar
charkie / 14 lipca 2009 o 23:45
0
puzon20 napisał:
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborach. Jak myślisz.

Mnie jest wszystko jedno czy mówią o tym od 5 czy 20 lat. Kiełbasa wyborcza. Chodzi o społeczeństwo obywatelskie.

Nasze społeczeństwo, my Polacy!!!


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborac... rozwiń
Avatar
Gośććććć / 14 lipca 2009 o 23:09
0
Roznica miedzy zasciankowa Polska a np USA jest taka ze w USA mandaty placa szefowie policji , vice Prezydenci a kongresmana czy senatora nic nie chroni przez mandatem

No ale w Poslce to wy som pany na Sejmie i przyslowiowy Kowalski moze Wam naskoczyc
Avatar
puzon20 / 14 lipca 2009 o 22:13
0
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:30
0
A ten ministrant Didziński akurat za to,że jechał na tzw.mszę powinien dożywotnio mieć zabrane prawo jazdy ! W ogóle politykom religia służy tylko jako element ich gierek politycznych i pewnie tak zostanie dopóki głupi lud to kupuje.
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:27
0
pytam bo napisał:
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo


Właśnie !!!! Autorowi tego pomysła trzeba dać nagrodę Nobla dla idioty roku ! Skoro dają możliwość pisania komentarzy to czemu jednocześnie utrudniają to niewidzialnymi kodami na przyciemnianym tle ?
Avatar
pytam bo / 14 lipca 2009 o 20:20
0
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo
Avatar
pytalski / 14 lipca 2009 o 20:12
0
ło.ło,ło...... księzulek ty pilnuj swoich piratów...
Posłowie są na świeczniku i powinni dawać dobry przykład – dodaje ks. Bogusław Zagórski, kapelan lubelskich policjantów.
hahaha.. księciu,księzu, proszę klechy..... to twoje baran(Y)kij ak ty jako ich zwierzchnik ich wychowyujesz?
Avatar
antypisior / 14 lipca 2009 o 19:05
0
dudziński szkoda, ze to nie była twoja ostatnia msza.
Takie k wykrety stosuj dla swoich dzieci, nam nie kituj bzdetów ty pis-członku
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 4 22

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 36 3

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 25 25

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 51 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 2

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 5

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!