Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 lipca 2009 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Sejmowy wykaz wykroczeń drogowych parlamentarzystów z Lubelszczyzny

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Tomasz Dudziński (PiS) pędził swoim autem 115 km/h, choć zgodnie z przepisami mógł jechać co najwyżej "60”. – Spieszyłem się na mszę – tłumaczył. Jak większość posłów-piratów nie zapłacił mandatu. Chroni go immunitet.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początku lipca marszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO) zapowiedział, że posłowie powinni płacić mandaty jak każdy. – W wielu przypadkach chcieliby tak zrobić, a nie mogą, bo automatycznie chroni ich immunitet – tłumaczył marszałek.

Po zmianie przepisów polityk miałby do wyboru: zapłacić karę lub zasłonić się immunitetem (wtedy musiałby uchylić go Sejm).

A posłowie czystych sumień nie mają. Policja poinformowała marszałka Komorowskiego o dziewięciu posłach piratach złapanych podczas obecnej kadencji. Dwóch jest z Lubelszczyzny. Tomasz Dudziński (PiS) przekroczył dozwoloną prędkość. Później tłumaczył, że o poranku w Wielkanoc śpieszył się do kościoła na mszę. Sławomir Zawiślak (też PiS) zawinił dwa razy: wyprzedzał na przejściu dla pieszych, innego dnia nie zapiął pasów.

W policyjnym zestawieniu dla marszałka nie było Wojciecha Wilka (PO), który jechał przez teren zabudowany o 34 km/h za szybko. I jego ochronił immunitet, ale po naszym telefonie przekazał 300 zł na "Fundację Pomocy Ofiarom Wypadków – Nie trać nadziei”.

Poseł Zawiślak jeździ niebezpiecznie choć ma na koncie ma już wyrok za poturbowanie pieszego. W listopadzie 2007 r. zamojski sąd skazał go na 500 zł grzywny i 2,5 tys. zł kosztów postępowania sądowego za potrącenie 17-latka, który przebiegał przez przejście dla pieszych (nie doznał poważnych obrażeń). Biegły ocenił, że Zawiślak nie zachował należytej ostrożności dojeżdżając do przejścia. Poseł zrzekł się immunitetu.

– Nie uchylałem się od konsekwencji – kwituje Sławomir Zawiślak. I dodaje: Innym razem zatrzymał mnie patrol, nie zasłoniłem się legitymacją poselską, zapłaciłem 500 zł i przyjąłem 10 punktów karnych.

Dziś nie wiadomo jeszcze, kiedy Sejm zajmie się projektem marszałka Komorowskiego. Nie znalazł się w porządku rozpoczętego wczoraj ostatniego przed wakacjami posiedzenia. – Może pod koniec sierpnia – usłyszeliśmy w biurze prasowym Sejmu.

– Immunitet powinien chronić posłów, kiedy podejmują działania polityczne. Nie powinien pozwalać im stać się drogowymi bandytami – komentuje Barbara Tomkiewicz, prezes fundacji Nie Trać Nadziei.

– Posłowie są na świeczniku i powinni dawać dobry przykład – dodaje ks. Bogusław Zagórski, kapelan lubelskich policjantów.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Matka / 15 lipca 2009 o 06:59
0
I ludzie mają wierzyć w demokrację, jak bufoni mogą robić co chcą i są bezkarni ?
Avatar
www / 15 lipca 2009 o 06:31
0
Święte krowy. Czy tylko w Indiach?.
Avatar
charkie / 14 lipca 2009 o 23:45
0
puzon20 napisał:
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborach. Jak myślisz.

Mnie jest wszystko jedno czy mówią o tym od 5 czy 20 lat. Kiełbasa wyborcza. Chodzi o społeczeństwo obywatelskie.

Nasze społeczeństwo, my Polacy!!!


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborac... rozwiń
Avatar
Gośććććć / 14 lipca 2009 o 23:09
0
Roznica miedzy zasciankowa Polska a np USA jest taka ze w USA mandaty placa szefowie policji , vice Prezydenci a kongresmana czy senatora nic nie chroni przez mandatem

No ale w Poslce to wy som pany na Sejmie i przyslowiowy Kowalski moze Wam naskoczyc
Avatar
puzon20 / 14 lipca 2009 o 22:13
0
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:30
0
A ten ministrant Didziński akurat za to,że jechał na tzw.mszę powinien dożywotnio mieć zabrane prawo jazdy ! W ogóle politykom religia służy tylko jako element ich gierek politycznych i pewnie tak zostanie dopóki głupi lud to kupuje.
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:27
0
pytam bo napisał:
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo


Właśnie !!!! Autorowi tego pomysła trzeba dać nagrodę Nobla dla idioty roku ! Skoro dają możliwość pisania komentarzy to czemu jednocześnie utrudniają to niewidzialnymi kodami na przyciemnianym tle ?
Avatar
pytam bo / 14 lipca 2009 o 20:20
0
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo
Avatar
pytalski / 14 lipca 2009 o 20:12
0
ło.ło,ło...... księzulek ty pilnuj swoich piratów...
Posłowie są na świeczniku i powinni dawać dobry przykład – dodaje ks. Bogusław Zagórski, kapelan lubelskich policjantów.
hahaha.. księciu,księzu, proszę klechy..... to twoje baran(Y)kij ak ty jako ich zwierzchnik ich wychowyujesz?
Avatar
antypisior / 14 lipca 2009 o 19:05
0
dudziński szkoda, ze to nie była twoja ostatnia msza.
Takie k wykrety stosuj dla swoich dzieci, nam nie kituj bzdetów ty pis-członku
Avatar
Matka / 15 lipca 2009 o 06:59
0
I ludzie mają wierzyć w demokrację, jak bufoni mogą robić co chcą i są bezkarni ?
Avatar
www / 15 lipca 2009 o 06:31
0
Święte krowy. Czy tylko w Indiach?.
Avatar
charkie / 14 lipca 2009 o 23:45
0
puzon20 napisał:
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborach. Jak myślisz.

Mnie jest wszystko jedno czy mówią o tym od 5 czy 20 lat. Kiełbasa wyborcza. Chodzi o społeczeństwo obywatelskie.

Nasze społeczeństwo, my Polacy!!!


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborac... rozwiń
Avatar
Gośććććć / 14 lipca 2009 o 23:09
0
Roznica miedzy zasciankowa Polska a np USA jest taka ze w USA mandaty placa szefowie policji , vice Prezydenci a kongresmana czy senatora nic nie chroni przez mandatem

No ale w Poslce to wy som pany na Sejmie i przyslowiowy Kowalski moze Wam naskoczyc
Avatar
puzon20 / 14 lipca 2009 o 22:13
0
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:30
0
A ten ministrant Didziński akurat za to,że jechał na tzw.mszę powinien dożywotnio mieć zabrane prawo jazdy ! W ogóle politykom religia służy tylko jako element ich gierek politycznych i pewnie tak zostanie dopóki głupi lud to kupuje.
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:27
0
pytam bo napisał:
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo


Właśnie !!!! Autorowi tego pomysła trzeba dać nagrodę Nobla dla idioty roku ! Skoro dają możliwość pisania komentarzy to czemu jednocześnie utrudniają to niewidzialnymi kodami na przyciemnianym tle ?
Avatar
pytam bo / 14 lipca 2009 o 20:20
0
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo
Avatar
pytalski / 14 lipca 2009 o 20:12
0
ło.ło,ło...... księzulek ty pilnuj swoich piratów...
Posłowie są na świeczniku i powinni dawać dobry przykład – dodaje ks. Bogusław Zagórski, kapelan lubelskich policjantów.
hahaha.. księciu,księzu, proszę klechy..... to twoje baran(Y)kij ak ty jako ich zwierzchnik ich wychowyujesz?
Avatar
antypisior / 14 lipca 2009 o 19:05
0
dudziński szkoda, ze to nie była twoja ostatnia msza.
Takie k wykrety stosuj dla swoich dzieci, nam nie kituj bzdetów ty pis-członku
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 3 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 23 15

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 56 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 14 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 515 70

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?