Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 lipca 2009 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Sejmowy wykaz wykroczeń drogowych parlamentarzystów z Lubelszczyzny

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Tomasz Dudziński (PiS) pędził swoim autem 115 km/h, choć zgodnie z przepisami mógł jechać co najwyżej "60”. – Spieszyłem się na mszę – tłumaczył. Jak większość posłów-piratów nie zapłacił mandatu. Chroni go immunitet.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początku lipca marszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO) zapowiedział, że posłowie powinni płacić mandaty jak każdy. – W wielu przypadkach chcieliby tak zrobić, a nie mogą, bo automatycznie chroni ich immunitet – tłumaczył marszałek.

Po zmianie przepisów polityk miałby do wyboru: zapłacić karę lub zasłonić się immunitetem (wtedy musiałby uchylić go Sejm).

A posłowie czystych sumień nie mają. Policja poinformowała marszałka Komorowskiego o dziewięciu posłach piratach złapanych podczas obecnej kadencji. Dwóch jest z Lubelszczyzny. Tomasz Dudziński (PiS) przekroczył dozwoloną prędkość. Później tłumaczył, że o poranku w Wielkanoc śpieszył się do kościoła na mszę. Sławomir Zawiślak (też PiS) zawinił dwa razy: wyprzedzał na przejściu dla pieszych, innego dnia nie zapiął pasów.

W policyjnym zestawieniu dla marszałka nie było Wojciecha Wilka (PO), który jechał przez teren zabudowany o 34 km/h za szybko. I jego ochronił immunitet, ale po naszym telefonie przekazał 300 zł na "Fundację Pomocy Ofiarom Wypadków – Nie trać nadziei”.

Poseł Zawiślak jeździ niebezpiecznie choć ma na koncie ma już wyrok za poturbowanie pieszego. W listopadzie 2007 r. zamojski sąd skazał go na 500 zł grzywny i 2,5 tys. zł kosztów postępowania sądowego za potrącenie 17-latka, który przebiegał przez przejście dla pieszych (nie doznał poważnych obrażeń). Biegły ocenił, że Zawiślak nie zachował należytej ostrożności dojeżdżając do przejścia. Poseł zrzekł się immunitetu.

– Nie uchylałem się od konsekwencji – kwituje Sławomir Zawiślak. I dodaje: Innym razem zatrzymał mnie patrol, nie zasłoniłem się legitymacją poselską, zapłaciłem 500 zł i przyjąłem 10 punktów karnych.

Dziś nie wiadomo jeszcze, kiedy Sejm zajmie się projektem marszałka Komorowskiego. Nie znalazł się w porządku rozpoczętego wczoraj ostatniego przed wakacjami posiedzenia. – Może pod koniec sierpnia – usłyszeliśmy w biurze prasowym Sejmu.

– Immunitet powinien chronić posłów, kiedy podejmują działania polityczne. Nie powinien pozwalać im stać się drogowymi bandytami – komentuje Barbara Tomkiewicz, prezes fundacji Nie Trać Nadziei.

– Posłowie są na świeczniku i powinni dawać dobry przykład – dodaje ks. Bogusław Zagórski, kapelan lubelskich policjantów.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Matka / 15 lipca 2009 o 06:59
0
I ludzie mają wierzyć w demokrację, jak bufoni mogą robić co chcą i są bezkarni ?
Avatar
www / 15 lipca 2009 o 06:31
0
Święte krowy. Czy tylko w Indiach?.
Avatar
charkie / 14 lipca 2009 o 23:45
0
puzon20 napisał:
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborach. Jak myślisz.

Mnie jest wszystko jedno czy mówią o tym od 5 czy 20 lat. Kiełbasa wyborcza. Chodzi o społeczeństwo obywatelskie.

Nasze społeczeństwo, my Polacy!!!


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborac... rozwiń
Avatar
Gośććććć / 14 lipca 2009 o 23:09
0
Roznica miedzy zasciankowa Polska a np USA jest taka ze w USA mandaty placa szefowie policji , vice Prezydenci a kongresmana czy senatora nic nie chroni przez mandatem

No ale w Poslce to wy som pany na Sejmie i przyslowiowy Kowalski moze Wam naskoczyc
Avatar
puzon20 / 14 lipca 2009 o 22:13
0
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:30
0
A ten ministrant Didziński akurat za to,że jechał na tzw.mszę powinien dożywotnio mieć zabrane prawo jazdy ! W ogóle politykom religia służy tylko jako element ich gierek politycznych i pewnie tak zostanie dopóki głupi lud to kupuje.
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:27
0
pytam bo napisał:
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo


Właśnie !!!! Autorowi tego pomysła trzeba dać nagrodę Nobla dla idioty roku ! Skoro dają możliwość pisania komentarzy to czemu jednocześnie utrudniają to niewidzialnymi kodami na przyciemnianym tle ?
Avatar
pytam bo / 14 lipca 2009 o 20:20
0
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo
Avatar
pytalski / 14 lipca 2009 o 20:12
0
ło.ło,ło...... księzulek ty pilnuj swoich piratów...
Posłowie są na świeczniku i powinni dawać dobry przykład – dodaje ks. Bogusław Zagórski, kapelan lubelskich policjantów.
hahaha.. księciu,księzu, proszę klechy..... to twoje baran(Y)kij ak ty jako ich zwierzchnik ich wychowyujesz?
Avatar
antypisior / 14 lipca 2009 o 19:05
0
dudziński szkoda, ze to nie była twoja ostatnia msza.
Takie k wykrety stosuj dla swoich dzieci, nam nie kituj bzdetów ty pis-członku
Avatar
Matka / 15 lipca 2009 o 06:59
0
I ludzie mają wierzyć w demokrację, jak bufoni mogą robić co chcą i są bezkarni ?
Avatar
www / 15 lipca 2009 o 06:31
0
Święte krowy. Czy tylko w Indiach?.
Avatar
charkie / 14 lipca 2009 o 23:45
0
puzon20 napisał:
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborach. Jak myślisz.

Mnie jest wszystko jedno czy mówią o tym od 5 czy 20 lat. Kiełbasa wyborcza. Chodzi o społeczeństwo obywatelskie.

Nasze społeczeństwo, my Polacy!!!


Moze chodzi o świadomość obywatelską. Wiele przepisów pod każda szerokością geograficzną można obejść (racja stanu, kolesiostwo, pieniądze).
jeżeli muy obywatele będziemy mieli świadomość pewnego postępowania jego reprezentantów, to nasza reakcja może być odpowiednia w pewnym momencie.

Natomiast co jest. Pan Kurski jest już europosłem za swoje dokonania, jakie konkretnie???

O Palikocie słyszało już 3/4 Polski i jakiś poglą na niego wyrobiony ma. Czy to poskutkuje w następnych wyborac... rozwiń
Avatar
Gośććććć / 14 lipca 2009 o 23:09
0
Roznica miedzy zasciankowa Polska a np USA jest taka ze w USA mandaty placa szefowie policji , vice Prezydenci a kongresmana czy senatora nic nie chroni przez mandatem

No ale w Poslce to wy som pany na Sejmie i przyslowiowy Kowalski moze Wam naskoczyc
Avatar
puzon20 / 14 lipca 2009 o 22:13
0
zastanawiam się czemu ten artykuł ma służyć? Przecież nigdy to się nie zmieni (od 20 lat o tym mówią). Redaktorzyna wymienił 3 nazwiska (w tym 2 z PiS), a np. dlaczego nie było mowy o pijaku ze Starego Miasta? Dlaczego? Odpowiedź tkwi w samym tekście (nie o wszystkim jest informowany Marszałek)
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:30
0
A ten ministrant Didziński akurat za to,że jechał na tzw.mszę powinien dożywotnio mieć zabrane prawo jazdy ! W ogóle politykom religia służy tylko jako element ich gierek politycznych i pewnie tak zostanie dopóki głupi lud to kupuje.
Avatar
STYX / 14 lipca 2009 o 20:27
0
pytam bo napisał:
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo


Właśnie !!!! Autorowi tego pomysła trzeba dać nagrodę Nobla dla idioty roku ! Skoro dają możliwość pisania komentarzy to czemu jednocześnie utrudniają to niewidzialnymi kodami na przyciemnianym tle ?
Avatar
pytam bo / 14 lipca 2009 o 20:20
0
dlaczego tak trudno ten je***y kod przepisać, kto to wymyślił taki idiotyzm redakcyjo
Avatar
pytalski / 14 lipca 2009 o 20:12
0
ło.ło,ło...... księzulek ty pilnuj swoich piratów...
Posłowie są na świeczniku i powinni dawać dobry przykład – dodaje ks. Bogusław Zagórski, kapelan lubelskich policjantów.
hahaha.. księciu,księzu, proszę klechy..... to twoje baran(Y)kij ak ty jako ich zwierzchnik ich wychowyujesz?
Avatar
antypisior / 14 lipca 2009 o 19:05
0
dudziński szkoda, ze to nie była twoja ostatnia msza.
Takie k wykrety stosuj dla swoich dzieci, nam nie kituj bzdetów ty pis-członku
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 26 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 42 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!