Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 listopada 2013 r.
18:34
Edytuj ten wpis

Skażony miód. Zakazana substancja "zniknęła”. Prokuratura zajmie się sprawą?

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 23 A A
W związku z wynikami ostatnich badań, właściciel pasieki może już handlować miodem. (Archiwum)
W związku z wynikami ostatnich badań, właściciel pasieki może już handlować miodem. (Archiwum)

Dwie analizy i dwa zupełnie różne wyniki. Tak zakończyły się badania miodu, w którym w październiku wykryto znaczne stężenie szkodliwej substancji. Sprawę najprawdopodobniej zbada prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O dramatycznych wynikach kontroli w pasiece w Janowie Lubelskim pisaliśmy 31 października. Próbki oferowanego tam miodu pobrali przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej. Po badaniach w laboratorium Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach okazało się, że w miodzie jest ponad 3000 razy więcej sulfamerazyny (pochodna leków) niż dopuszcza norma. Sulfamerazyna może uszkodzić nerki i powodować alergie. Z naszych ustaleń wynika, że skażonego miodu było około tony.

Sygnał o wstępnych wynikach kontroli dotarł do weterynarzy w październiku. Inspektorzy odwiedzili pszczelarza, by pobrać kolejne próbki i zabezpieczyć towar.

– Z ponownych badań wynika, że w miodzie nie ma sulfamerazyny – mówi Wojciech Tyczyński, pełnomocnik Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Lublinie.

Skąd tak rozbieżne wyniki? Jak twierdzi nasz informator, w czasie drugiej kontroli miód pobierano już z innych beczek, niż za pierwszym razem. Skażony towar mógł więc zostać podmieniony. Była ku temu okazja, bo jak ustaliliśmy, inspektorzy mieli kontaktować się z pszczelarzem, kiedy tylko otrzymali sygnał o wykryciu sulfamerazyny.

– Nie podejrzewam, by specjaliści w Puławach się pomylili – mówi Roman Jarosz, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Janowie Lubalskim. – To przecież europejskie laboratorium referencyjne. Możliwe, że za każdym razem badano inny miód.

– Takie rozbieżności nie biorą się znikąd – dodaje Tyczyński. – Niestety nasze kompetencje w pewnym momencie się kończą. W wyjaśnieniu sprawy mogłaby pomóc policja i prokuratura.

Możliwe, że właśnie tak się stanie.

– Nie mogę tego wykluczyć. W najbliższych dniach podejmiemy odpowiednią decyzję – zapowiada Jarosz.

W związku z wynikami ostatnich badań, właściciel pasieki może już handlować miodem. Jeśli sprawą zajmą się śledczy, sprawdzą nie tylko czy doszło do podmiany towaru. Ustalą również, skąd wziął się skażony miód. Z naszych ustaleń wynika, że skażony towar pochodzi zza wschodniej granicy. Stamtąd trafił na Podkarpacie i do Janowa Lubelskiego. Nie wiadomo, ile miodu z sulfamerazyną trafiło na rynek.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
inny gość / 12 listopada 2014 o 08:17
0

ciekawe

Avatar
gość / 10 listopada 2014 o 21:27
0

ciekawe czy tak zostało zrobione.

Avatar
inny gość / 10 listopada 2014 o 20:59
0

"Właściciel pasieki miał prawo handlować tylko miodem własnej produkcji. Tymczasem w gospodarstwie znajdowało się kilka razy więcej towaru niż wynika z urzędowych deklaracji pszczelarza. On sam miał przyznać kontrolerom, że skażony miód pochodzi z powiatu lubaczowskiego na Podkarpaciu. Mógł tam trafić zza wschodniej granicy" – tak napisali w pierwszym artykule. Czyli co, nielegalny miód do liwidacji?

Avatar
gość / 10 listopada 2014 o 13:42
0

"W związku z wynikami ostatnich badań, właściciel pasieki może już handlować miodem. Jeśli sprawą zajmą się śledczy, sprawdzą nie tylko czy doszło do podmiany towaru" - no to jak to mam rozumieć, że handlarz dostał zezwolenie na handlel całym miodem w tym kupionym nielegalnie w Lubaczowie?

Chyba żywność nielegalnego pochodzenia nie może być wprowadzana do obrotu.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 10:45
0

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis


 

Avatar
Piotr Barszcz / 3 grudnia 2013 o 19:07
0

Szanowny/lub Szanowna "Znajomy" - jeżeli rzucasz takie pomówienia to miej odwagę podać swoje imię i nazwisko, abym wiedział komu mam założyć sprawę o zniesławienie; pozdrawiam serdecznie

Avatar
Znajomy / 3 grudnia 2013 o 11:33
0

Myślę, że komuś puściły nerwy stąd ten komentarz z 18 listopada.

Moim zdaniem jego autorem jest informator lub osoba z nim związana, ponieważ większość komentarzy jest dla informatora niekorzystna.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, sądząc po konstrukcji dokonania wpisu. Czy osoba pisząca komentarz dnia 18.11.2013 nie ma przypadkiem problemów alkoholem?

I tak się wyda że to Ty "Piotrze Barszcz" sprzedałeś informacje które są fikcją zrobiłeś komuś na złość, czekaj aż Ciebie ktoś dopadnie, a jak się wyda ze to na 100 % Ty, wtedy sie dopiero zacznie.... nigdzie się nie schowasz :D

I tak się wyda że to Ty "Piotrze Barszcz" sprzedałeś informacje które są fikcją zrobiłeś komuś na złość, czekaj aż Ciebie ktoś dopadnie, a jak się wyda ze to na 100 % Ty, wtedy sie dopiero zacznie.... nigdzie się nie schowasz :D

rozwiń
Avatar
Piotr Barszcz / 2 grudnia 2013 o 07:21
0

Myślę, że komuś puściły nerwy stąd ten komentarz z 18 listopada.

Moim zdaniem jego autorem jest informator lub osoba z nim związana, ponieważ większość komentarzy jest dla informatora niekorzystna.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, sądząc po konstrukcji dokonania wpisu. Czy osoba pisząca komentarz dnia 18.11.2013 nie ma przypadkiem problemów alkoholem?

Avatar
kos / 18 listopada 2013 o 05:43
0

wszystkie komentarze napisal Piotr Barszcz pensionariusz zakladu psychitrycznego w abramowicach......

Avatar
Znajomy / 6 listopada 2013 o 19:39
0

ludzka zawiść i zazdrość nie zna granic. dziwne jest też to że pierwsze badania były chyba 19 września i wyniki dopiero po miesiącu a drugie badania i wyniki po 4 dniach hmm podejrzane te laboratoria.... I ten cały Informator...

Avatar
inny gość / 12 listopada 2014 o 08:17
0

ciekawe

Avatar
gość / 10 listopada 2014 o 21:27
0

ciekawe czy tak zostało zrobione.

Avatar
inny gość / 10 listopada 2014 o 20:59
0

"Właściciel pasieki miał prawo handlować tylko miodem własnej produkcji. Tymczasem w gospodarstwie znajdowało się kilka razy więcej towaru niż wynika z urzędowych deklaracji pszczelarza. On sam miał przyznać kontrolerom, że skażony miód pochodzi z powiatu lubaczowskiego na Podkarpaciu. Mógł tam trafić zza wschodniej granicy" – tak napisali w pierwszym artykule. Czyli co, nielegalny miód do liwidacji?

Avatar
gość / 10 listopada 2014 o 13:42
0

"W związku z wynikami ostatnich badań, właściciel pasieki może już handlować miodem. Jeśli sprawą zajmą się śledczy, sprawdzą nie tylko czy doszło do podmiany towaru" - no to jak to mam rozumieć, że handlarz dostał zezwolenie na handlel całym miodem w tym kupionym nielegalnie w Lubaczowie?

Chyba żywność nielegalnego pochodzenia nie może być wprowadzana do obrotu.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 10:45
0

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis


 

Avatar
Piotr Barszcz / 3 grudnia 2013 o 19:07
0

Szanowny/lub Szanowna "Znajomy" - jeżeli rzucasz takie pomówienia to miej odwagę podać swoje imię i nazwisko, abym wiedział komu mam założyć sprawę o zniesławienie; pozdrawiam serdecznie

Avatar
Znajomy / 3 grudnia 2013 o 11:33
0

Myślę, że komuś puściły nerwy stąd ten komentarz z 18 listopada.

Moim zdaniem jego autorem jest informator lub osoba z nim związana, ponieważ większość komentarzy jest dla informatora niekorzystna.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, sądząc po konstrukcji dokonania wpisu. Czy osoba pisząca komentarz dnia 18.11.2013 nie ma przypadkiem problemów alkoholem?

I tak się wyda że to Ty "Piotrze Barszcz" sprzedałeś informacje które są fikcją zrobiłeś komuś na złość, czekaj aż Ciebie ktoś dopadnie, a jak się wyda ze to na 100 % Ty, wtedy sie dopiero zacznie.... nigdzie się nie schowasz :D

I tak się wyda że to Ty "Piotrze Barszcz" sprzedałeś informacje które są fikcją zrobiłeś komuś na złość, czekaj aż Ciebie ktoś dopadnie, a jak się wyda ze to na 100 % Ty, wtedy sie dopiero zacznie.... nigdzie się nie schowasz :D

rozwiń
Avatar
Piotr Barszcz / 2 grudnia 2013 o 07:21
0

Myślę, że komuś puściły nerwy stąd ten komentarz z 18 listopada.

Moim zdaniem jego autorem jest informator lub osoba z nim związana, ponieważ większość komentarzy jest dla informatora niekorzystna.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, sądząc po konstrukcji dokonania wpisu. Czy osoba pisząca komentarz dnia 18.11.2013 nie ma przypadkiem problemów alkoholem?

Avatar
kos / 18 listopada 2013 o 05:43
0

wszystkie komentarze napisal Piotr Barszcz pensionariusz zakladu psychitrycznego w abramowicach......

Avatar
Znajomy / 6 listopada 2013 o 19:39
0

ludzka zawiść i zazdrość nie zna granic. dziwne jest też to że pierwsze badania były chyba 19 września i wyniki dopiero po miesiącu a drugie badania i wyniki po 4 dniach hmm podejrzane te laboratoria.... I ten cały Informator...

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 24 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 27 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!