Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 marca 2011 r.
19:18
Edytuj ten wpis

Spis powszechny 2011: Na pytanie o seks nie musisz odpowiadać

0 52 A A
Spis dostarczy informacji o liczbie ludności, strukturze demograficznej i warunkach życia
Spis dostarczy informacji o liczbie ludności, strukturze demograficznej i warunkach życia

Zapytają, jak mieszkamy, ile zarabiamy i w co wierzymy. W kwietniu rozpocznie się narodowy spis ludności i mieszkań. Udział w nim jest obowiązkowy. Ankieterzy odwiedzą 20 proc. domów w regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przygotowania do spisu już się rozpoczęły. Od wtorku ankieterzy prowadzą tzw. obchód przedspisowy, który potrwa do 17 marca.

– W tym czasie każdy rachmistrz zapozna się z przydzielonym mu terenem – mówi Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie. – Obchód umożliwi również weryfikację poszczególnych adresów.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lider / 21 czerwca 2011 o 17:48
0
Nie wiem dlaczego uważasz, że będziesz za coś karany.

Spis bezdomnych trwał jeden dzień (no w zasadzie kilka godzin dłużej).
GUS zakładał, że większość ludzi zostanie spisana tak naprawdę bez spisywania, tzn. wszelkie potrzebne dane zostaną pobrane ze źródeł administracyjnych, czyli np. meldunek, zamieszkanie, wykształcenie itp. Dla mnie to głupota, ale widocznie chcieli zaoszczędzić na rachmistrzach no i zaoszczędzili.
Sprawa wygląda tak, że jedynie ludzie wylosowani do spisu reprezentacyjnego (czyli owe 20%) byli konkretnie wypytywani przez rachmistrzów lub ankieterów. Tak zwane badania pełne (czyli te krótkie ankiety) to byli ludzie, którzy nie mieli pełnych danych w źródłach administracyjnych. Gdybyś się zalogował przez internet, to prawdopodobnie zobaczyłbyś, że tylko kilku odpowiedzi brakuje w ankiecie.
Krótko mówiąc:
Jeśli nikogo u Ciebie nie było, a sam nie logowałeś się do samospisu, to już prawdopodobnie jesteś po fakcie. Zostałeś spisany wg danych zebranych z innych instytucji i spis dla Ciebie zakończył się.
Nie ma tu mowy o jakiejkolwiek karze i tym bardziej Twojej niechęci do wypełnienia obywatelskiego obowiązku nałożonego ustawą o spisach powszechnych.
Mnie pozostaje jedynie podziękować za chęci i dowiadywanie się o spis.
Nie wiem dlaczego panie z helpdesku miały problemy z udzieleniem tej odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Nie wiem dlaczego uważasz, że będziesz za coś karany.

Spis bezdomnych trwał jeden dzień (no w zasadzie kilka godzin dłużej).
GUS zakładał, że większość ludzi zostanie spisana tak naprawdę bez spisywania, tzn. wszelkie potrzebne dane zostaną pobrane ze źródeł administracyjnych, czyli np. meldunek, zamieszkanie, wykształcenie itp. Dla mnie to głupota, ale widocznie chcieli zaoszczędzić na rachmistrzach no i zaoszczędzili.
Sprawa wygląda tak, że jedynie ludzie wylosowani do spisu reprezentacyjnego (czyli owe 20%) byli k... rozwiń
Avatar
Lampi / 21 czerwca 2011 o 10:17
0
No to jestem po rozmowie z dwoma miłymi panami z US'u, od których nie dowiedziałem się kompletnie niczego nowego. Nikt nie wie co powinienem zrobić, bo spisać się sam już nie mogę, a bezdomnych już nawet rachmistrzowie nie ruszają. Czyli pozostaje mi czekac aż jakiś inteligent sobie o mnie przypomni i spróbuje wlepić karę...
Właśnie przez takie idiotyzmy na stałe nie mieszkam już w Polsce, a obywatelstwo mam tylko z przyzwyczajenia...
Może chociaz Ty, drogi Liderze masz jakąś radę, która uchroni mnie od walki z wiatra... sądami?
Avatar
Lider / 17 czerwca 2011 o 08:58
0
No cóż.
Odbierając dowód osobisty potwierdzasz swoją przynależność narodową i zobowiązujesz się do przestrzegania jej praw i przestrzegania nakładanych na Ciebie obowiązków.
Ustawodawca nałożył taki, a nie inny obowiązek spisowy i trzeba się wywiązać.
Rozmawiamy tu o możliwych karach, ale wiedz, że kara to zupełna ostateczność.

W czym masz problem? Skoro infolinia nie wie (nie zaskoczyłeś tym ), to może ja pomogę?
W US są kierownicy WBS, liderzy są tylko w gminach.
No cóż.
Odbierając dowód osobisty potwierdzasz swoją przynależność narodową i zobowiązujesz się do przestrzegania jej praw i przestrzegania nakładanych na Ciebie obowiązków.
Ustawodawca nałożył taki, a nie inny obowiązek spisowy i trzeba się wywiązać.
Rozmawiamy tu o możliwych karach, ale wiedz, że kara to zupełna ostateczność.

W czym masz problem? Skoro infolinia nie wie (nie zaskoczyłeś tym ), to może ja pomogę?
W US są kierownicy WBS, liderzy są tylko w gminach. rozwiń
Avatar
Lampi / 17 czerwca 2011 o 08:18
0
Drogi Liderze,
Dawno temu się odbył? Hmm... To o tym faktycznie nie wiedziałem.
Jeśli chodzi zaś o zmianę przepisów dotyczących ruchu drogowego, cóż... odbierając prawo jazdy zobowiązałem się przestrzegać obecnych przepisów z późniejszymi zmianami i podpisałem sie pod tym. Odbierając dowód natomiast, nikt mi niczego prócz zwykłego potwierdzenia do podpisu nie dawał.
Dzwoniłem przed chwilą pod nr infolinii i dowiedziałem się, że... panie nie wiedzą co mam zrobić i mam spytać w Urzędzie Statystycznym jakiegos lidera
Pozdrav.
Drogi Liderze,
Dawno temu się odbył? Hmm... To o tym faktycznie nie wiedziałem.
Jeśli chodzi zaś o zmianę przepisów dotyczących ruchu drogowego, cóż... odbierając prawo jazdy zobowiązałem się przestrzegać obecnych przepisów z późniejszymi zmianami i podpisałem sie pod tym. Odbierając dowód natomiast, nikt mi niczego prócz zwykłego potwierdzenia do podpisu nie dawał.
Dzwoniłem przed chwilą pod nr infolinii i dowiedziałem się, że... panie nie wiedzą co mam zrobić i mam spytać w Urzędzie Statystycznym jakiegos lidera
Po... rozwiń
Avatar
Lider / 16 czerwca 2011 o 21:18
0
Spis bezdomnych odbył się dawno temu i przebiegał na nieco innych zasadach.
A co do tej niewiedzy o spisie, to czy np. o zmianie przepisów drogowych informowano Ciebie jakoś specjalnie, czy tylko kilka razy ktoś coś powiedział w telewizji, że się zmieniają?
Policja nie ma prawa Ciebie ścigać, bo nie dowiedziałeś się o zmianie?

Tłumaczenie się niewiedzą nie ma sensu w przypadku spisu. Zbyt głośno o nim.
No ale jeśli nie wiedziałeś faktycznie, to rachmistrz lub ankieter telefoniczny grzecznie wytłumaczy jakie przepisy nakładają obowiązek spisowy i jeśli nie spisze od razu, to umówi się na dogodny termin.
Spis bezdomnych odbył się dawno temu i przebiegał na nieco innych zasadach.
A co do tej niewiedzy o spisie, to czy np. o zmianie przepisów drogowych informowano Ciebie jakoś specjalnie, czy tylko kilka razy ktoś coś powiedział w telewizji, że się zmieniają?
Policja nie ma prawa Ciebie ścigać, bo nie dowiedziałeś się o zmianie?

Tłumaczenie się niewiedzą nie ma sensu w przypadku spisu. Zbyt głośno o nim.
No ale jeśli nie wiedziałeś faktycznie, to rachmistrz lub ankieter telefoniczny grzecznie wytłumaczy jakie prz... rozwiń
Avatar
Lampi / 16 czerwca 2011 o 21:10
0
A jak, drogi Liderze, wygląda spis bezdomnych. Skąd mają wiedzieć o jakimś tam spisie skoro nikt do ich drzwi(?) nie zapukał i nie poinformował? Jak sądy mogą nas ścigać skoro zatopieni w swych problemach nie dowiedzieliśmy sie o obowiązku spisu?
Avatar
Lider / 16 czerwca 2011 o 19:52
0
Może i jestem, ale napisałem "poniżej poziomu dna"

Pozdrawiam Panie ~izydor~.
Avatar
izydor / 16 czerwca 2011 o 18:50
0
...panie lider, nie musisz sie znizac do dna....jestes na dnie..odbij sie i zacznij myslec...fajfusie
Avatar
Lider / 30 maja 2011 o 14:53
0
[quote name='LIder onan' timestamp='1306716095' post='483560']
Te lider cwaniaczku, głupia to była twoja matka, że parła zamiast sobie odpuścić. Po c.uj państwo chce ode mnie dane, które już ma? Tak żeby wydać kasę bez powodu? I nie wyzywaj innych ludzi od paranoików nerdzie. Pewnie w szkole byłeś cwelowatą cip.ą i dostawałeś manto. nara leszczu
[/quote]
GUS niektóre dane ma z rejestrów, a niektóre niestety musi pobrać z wywiadu. Tak to niestety wygląda i wyglądać będzie zawsze. Spisy przeprowadza się dość regularnie już od długiego czasu i nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Odnośnie pozostałej części wypowiedzi pozwolę sobie nie zniżać się poniżej poziomu dna.
Proponuję leczyć kompleksy oraz uczyć się języka i kultury.

Pozdrawiam ciepło mimo wszystko
[quote name='LIder onan' timestamp='1306716095' post='483560']
Te lider cwaniaczku, głupia to była twoja matka, że parła zamiast sobie odpuścić. Po c.uj państwo chce ode mnie dane, które już ma? Tak żeby wydać kasę bez powodu? I nie wyzywaj innych ludzi od paranoików nerdzie. Pewnie w szkole byłeś cwelowatą cip.ą i dostawałeś manto. nara leszczu
[/quote]
GUS niektóre dane ma z rejestrów, a niektóre niestety musi pobrać z wywiadu. Tak to niestety wygląda i wyglądać będzie zawsze. Spisy przeprowadza si... rozwiń
Avatar
LIder onan / 30 maja 2011 o 02:41
0
[quote name='Lider' timestamp='1301989278' post='459295']
No tak... faktycznie może ktoś przyjść o okraść wszystkich, którzy powiedzieli od której do której pracują i mieszkanie stoi puste.
Wybacz, ale nie chce mi się komentować tak głupkowatych powodów odmowy spisu, który jest tak samo konstytucyjny jak wszystkie pozostałe.
A jeśli uważasz, że państwo żąda dostępu do prywatności tylko tak dla zabawy, to cóż, ja nic na to nie poradzę. Zresztą patrząc na komunikaty GUSu o ilości spisanych osób widzę, że tylko małą część stanowią paranoicy.

Pozdrawiam zza drugiej strony barykady.
[/quote]

Te lider cwaniaczku, głupia to była twoja matka, że parła zamiast sobie odpuścić. Po c.uj państwo chce ode mnie dane, które już ma? Tak żeby wydać kasę bez powodu? I nie wyzywaj innych ludzi od paranoików nerdzie. Pewnie w szkole byłeś cwelowatą cip.ą i dostawałeś manto. nara leszczu
[quote name='Lider' timestamp='1301989278' post='459295']
No tak... faktycznie może ktoś przyjść o okraść wszystkich, którzy powiedzieli od której do której pracują i mieszkanie stoi puste.
Wybacz, ale nie chce mi się komentować tak głupkowatych powodów odmowy spisu, który jest tak samo konstytucyjny jak wszystkie pozostałe.
A jeśli uważasz, że państwo żąda dostępu do prywatności tylko tak dla zabawy, to cóż, ja nic na to nie poradzę. Zresztą patrząc na komunikaty GUSu o ilości spisanych osób widzę, ... rozwiń
Avatar
Lider / 21 czerwca 2011 o 17:48
0
Nie wiem dlaczego uważasz, że będziesz za coś karany.

Spis bezdomnych trwał jeden dzień (no w zasadzie kilka godzin dłużej).
GUS zakładał, że większość ludzi zostanie spisana tak naprawdę bez spisywania, tzn. wszelkie potrzebne dane zostaną pobrane ze źródeł administracyjnych, czyli np. meldunek, zamieszkanie, wykształcenie itp. Dla mnie to głupota, ale widocznie chcieli zaoszczędzić na rachmistrzach no i zaoszczędzili.
Sprawa wygląda tak, że jedynie ludzie wylosowani do spisu reprezentacyjnego (czyli owe 20%) byli konkretnie wypytywani przez rachmistrzów lub ankieterów. Tak zwane badania pełne (czyli te krótkie ankiety) to byli ludzie, którzy nie mieli pełnych danych w źródłach administracyjnych. Gdybyś się zalogował przez internet, to prawdopodobnie zobaczyłbyś, że tylko kilku odpowiedzi brakuje w ankiecie.
Krótko mówiąc:
Jeśli nikogo u Ciebie nie było, a sam nie logowałeś się do samospisu, to już prawdopodobnie jesteś po fakcie. Zostałeś spisany wg danych zebranych z innych instytucji i spis dla Ciebie zakończył się.
Nie ma tu mowy o jakiejkolwiek karze i tym bardziej Twojej niechęci do wypełnienia obywatelskiego obowiązku nałożonego ustawą o spisach powszechnych.
Mnie pozostaje jedynie podziękować za chęci i dowiadywanie się o spis.
Nie wiem dlaczego panie z helpdesku miały problemy z udzieleniem tej odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Nie wiem dlaczego uważasz, że będziesz za coś karany.

Spis bezdomnych trwał jeden dzień (no w zasadzie kilka godzin dłużej).
GUS zakładał, że większość ludzi zostanie spisana tak naprawdę bez spisywania, tzn. wszelkie potrzebne dane zostaną pobrane ze źródeł administracyjnych, czyli np. meldunek, zamieszkanie, wykształcenie itp. Dla mnie to głupota, ale widocznie chcieli zaoszczędzić na rachmistrzach no i zaoszczędzili.
Sprawa wygląda tak, że jedynie ludzie wylosowani do spisu reprezentacyjnego (czyli owe 20%) byli k... rozwiń
Avatar
Lampi / 21 czerwca 2011 o 10:17
0
No to jestem po rozmowie z dwoma miłymi panami z US'u, od których nie dowiedziałem się kompletnie niczego nowego. Nikt nie wie co powinienem zrobić, bo spisać się sam już nie mogę, a bezdomnych już nawet rachmistrzowie nie ruszają. Czyli pozostaje mi czekac aż jakiś inteligent sobie o mnie przypomni i spróbuje wlepić karę...
Właśnie przez takie idiotyzmy na stałe nie mieszkam już w Polsce, a obywatelstwo mam tylko z przyzwyczajenia...
Może chociaz Ty, drogi Liderze masz jakąś radę, która uchroni mnie od walki z wiatra... sądami?
Avatar
Lider / 17 czerwca 2011 o 08:58
0
No cóż.
Odbierając dowód osobisty potwierdzasz swoją przynależność narodową i zobowiązujesz się do przestrzegania jej praw i przestrzegania nakładanych na Ciebie obowiązków.
Ustawodawca nałożył taki, a nie inny obowiązek spisowy i trzeba się wywiązać.
Rozmawiamy tu o możliwych karach, ale wiedz, że kara to zupełna ostateczność.

W czym masz problem? Skoro infolinia nie wie (nie zaskoczyłeś tym ), to może ja pomogę?
W US są kierownicy WBS, liderzy są tylko w gminach.
No cóż.
Odbierając dowód osobisty potwierdzasz swoją przynależność narodową i zobowiązujesz się do przestrzegania jej praw i przestrzegania nakładanych na Ciebie obowiązków.
Ustawodawca nałożył taki, a nie inny obowiązek spisowy i trzeba się wywiązać.
Rozmawiamy tu o możliwych karach, ale wiedz, że kara to zupełna ostateczność.

W czym masz problem? Skoro infolinia nie wie (nie zaskoczyłeś tym ), to może ja pomogę?
W US są kierownicy WBS, liderzy są tylko w gminach. rozwiń
Avatar
Lampi / 17 czerwca 2011 o 08:18
0
Drogi Liderze,
Dawno temu się odbył? Hmm... To o tym faktycznie nie wiedziałem.
Jeśli chodzi zaś o zmianę przepisów dotyczących ruchu drogowego, cóż... odbierając prawo jazdy zobowiązałem się przestrzegać obecnych przepisów z późniejszymi zmianami i podpisałem sie pod tym. Odbierając dowód natomiast, nikt mi niczego prócz zwykłego potwierdzenia do podpisu nie dawał.
Dzwoniłem przed chwilą pod nr infolinii i dowiedziałem się, że... panie nie wiedzą co mam zrobić i mam spytać w Urzędzie Statystycznym jakiegos lidera
Pozdrav.
Drogi Liderze,
Dawno temu się odbył? Hmm... To o tym faktycznie nie wiedziałem.
Jeśli chodzi zaś o zmianę przepisów dotyczących ruchu drogowego, cóż... odbierając prawo jazdy zobowiązałem się przestrzegać obecnych przepisów z późniejszymi zmianami i podpisałem sie pod tym. Odbierając dowód natomiast, nikt mi niczego prócz zwykłego potwierdzenia do podpisu nie dawał.
Dzwoniłem przed chwilą pod nr infolinii i dowiedziałem się, że... panie nie wiedzą co mam zrobić i mam spytać w Urzędzie Statystycznym jakiegos lidera
Po... rozwiń
Avatar
Lider / 16 czerwca 2011 o 21:18
0
Spis bezdomnych odbył się dawno temu i przebiegał na nieco innych zasadach.
A co do tej niewiedzy o spisie, to czy np. o zmianie przepisów drogowych informowano Ciebie jakoś specjalnie, czy tylko kilka razy ktoś coś powiedział w telewizji, że się zmieniają?
Policja nie ma prawa Ciebie ścigać, bo nie dowiedziałeś się o zmianie?

Tłumaczenie się niewiedzą nie ma sensu w przypadku spisu. Zbyt głośno o nim.
No ale jeśli nie wiedziałeś faktycznie, to rachmistrz lub ankieter telefoniczny grzecznie wytłumaczy jakie przepisy nakładają obowiązek spisowy i jeśli nie spisze od razu, to umówi się na dogodny termin.
Spis bezdomnych odbył się dawno temu i przebiegał na nieco innych zasadach.
A co do tej niewiedzy o spisie, to czy np. o zmianie przepisów drogowych informowano Ciebie jakoś specjalnie, czy tylko kilka razy ktoś coś powiedział w telewizji, że się zmieniają?
Policja nie ma prawa Ciebie ścigać, bo nie dowiedziałeś się o zmianie?

Tłumaczenie się niewiedzą nie ma sensu w przypadku spisu. Zbyt głośno o nim.
No ale jeśli nie wiedziałeś faktycznie, to rachmistrz lub ankieter telefoniczny grzecznie wytłumaczy jakie prz... rozwiń
Avatar
Lampi / 16 czerwca 2011 o 21:10
0
A jak, drogi Liderze, wygląda spis bezdomnych. Skąd mają wiedzieć o jakimś tam spisie skoro nikt do ich drzwi(?) nie zapukał i nie poinformował? Jak sądy mogą nas ścigać skoro zatopieni w swych problemach nie dowiedzieliśmy sie o obowiązku spisu?
Avatar
Lider / 16 czerwca 2011 o 19:52
0
Może i jestem, ale napisałem "poniżej poziomu dna"

Pozdrawiam Panie ~izydor~.
Avatar
izydor / 16 czerwca 2011 o 18:50
0
...panie lider, nie musisz sie znizac do dna....jestes na dnie..odbij sie i zacznij myslec...fajfusie
Avatar
Lider / 30 maja 2011 o 14:53
0
[quote name='LIder onan' timestamp='1306716095' post='483560']
Te lider cwaniaczku, głupia to była twoja matka, że parła zamiast sobie odpuścić. Po c.uj państwo chce ode mnie dane, które już ma? Tak żeby wydać kasę bez powodu? I nie wyzywaj innych ludzi od paranoików nerdzie. Pewnie w szkole byłeś cwelowatą cip.ą i dostawałeś manto. nara leszczu
[/quote]
GUS niektóre dane ma z rejestrów, a niektóre niestety musi pobrać z wywiadu. Tak to niestety wygląda i wyglądać będzie zawsze. Spisy przeprowadza się dość regularnie już od długiego czasu i nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Odnośnie pozostałej części wypowiedzi pozwolę sobie nie zniżać się poniżej poziomu dna.
Proponuję leczyć kompleksy oraz uczyć się języka i kultury.

Pozdrawiam ciepło mimo wszystko
[quote name='LIder onan' timestamp='1306716095' post='483560']
Te lider cwaniaczku, głupia to była twoja matka, że parła zamiast sobie odpuścić. Po c.uj państwo chce ode mnie dane, które już ma? Tak żeby wydać kasę bez powodu? I nie wyzywaj innych ludzi od paranoików nerdzie. Pewnie w szkole byłeś cwelowatą cip.ą i dostawałeś manto. nara leszczu
[/quote]
GUS niektóre dane ma z rejestrów, a niektóre niestety musi pobrać z wywiadu. Tak to niestety wygląda i wyglądać będzie zawsze. Spisy przeprowadza si... rozwiń
Avatar
LIder onan / 30 maja 2011 o 02:41
0
[quote name='Lider' timestamp='1301989278' post='459295']
No tak... faktycznie może ktoś przyjść o okraść wszystkich, którzy powiedzieli od której do której pracują i mieszkanie stoi puste.
Wybacz, ale nie chce mi się komentować tak głupkowatych powodów odmowy spisu, który jest tak samo konstytucyjny jak wszystkie pozostałe.
A jeśli uważasz, że państwo żąda dostępu do prywatności tylko tak dla zabawy, to cóż, ja nic na to nie poradzę. Zresztą patrząc na komunikaty GUSu o ilości spisanych osób widzę, że tylko małą część stanowią paranoicy.

Pozdrawiam zza drugiej strony barykady.
[/quote]

Te lider cwaniaczku, głupia to była twoja matka, że parła zamiast sobie odpuścić. Po c.uj państwo chce ode mnie dane, które już ma? Tak żeby wydać kasę bez powodu? I nie wyzywaj innych ludzi od paranoików nerdzie. Pewnie w szkole byłeś cwelowatą cip.ą i dostawałeś manto. nara leszczu
[quote name='Lider' timestamp='1301989278' post='459295']
No tak... faktycznie może ktoś przyjść o okraść wszystkich, którzy powiedzieli od której do której pracują i mieszkanie stoi puste.
Wybacz, ale nie chce mi się komentować tak głupkowatych powodów odmowy spisu, który jest tak samo konstytucyjny jak wszystkie pozostałe.
A jeśli uważasz, że państwo żąda dostępu do prywatności tylko tak dla zabawy, to cóż, ja nic na to nie poradzę. Zresztą patrząc na komunikaty GUSu o ilości spisanych osób widzę, ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 2 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 1

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 8 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 32 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 94 11

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!