Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 listopada 2015 r.
18:44

Starostwo planuje połączyć szkoły w Bełżycach

Autor: Zdjęcie autora aa
0 25 A A
Paweł Pikula, starosta powiatu lubelskiego wyjaśnia, że sprawa łączenia szkół jest na razie wyłącznie pomysłem (fot. AS)
Paweł Pikula, starosta powiatu lubelskiego wyjaśnia, że sprawa łączenia szkół jest na razie wyłącznie pomysłem (fot. AS)

Starostwo Powiatowe w Lublinie planuje połączyć dwa zespoły szkół w Bełżycach. Chodzi o Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika i Zespół Szkół Technicznych. Nauczyciele pytają o szczegóły. Starosta uspokaja, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W miniony poniedziałek mieliśmy zebranie, podczas którego pani dyrektor przekazała nam informację od władz powiatu, że jest planowane łączenie szkół – naszej z Zespołem Szkół Technicznych – mówi nam jeden z pedagogów z „Kopernika”, który prosił o anonimowość. – Zmiany mają wejść w życie od 1 września 2016 r. Na zebraniu nie usłyszeliśmy jednak żadnych szczegółów planowanych zmian. Czy chodzi o reorganizację, czy też wchłonięcie jednej szkoły przez drugą? Czy będą zwolnienia nauczycieli? Czy też ograniczenia etatów? Obawiamy się jednak, że możemy zostać postawieni przed faktem dokonanym.

Paweł Pikula, starosta powiatu lubelskiego wyjaśnia, że sprawa łączenia szkół jest na razie wyłącznie pomysłem.

– Zastanawiamy się nad połączeniem tych dwóch zespołów szkół ze względu na małą liczbę uczniów. Dotyczy to zwłaszcza Zespołu Szkół Technicznych – wskazuje starosta lubelski. – Na razie to są wyłącznie wewnętrzne ustalenia. Jeszcze nie zaakceptował tego zarząd powiatu. Na pewno w tym roku szkolnym nic się nie zmieni. Jeśli już, to od nowego roku szkolnego. Natomiast liczba godzin nauczycieli zależy nie od tego, czy jest jeden zespół czy dwa, tylko czy są uczniowie i jaka jest liczba oddziałów.

Sprawa zostanie przedstawiona powiatowym radnym najwcześniej 17 grudnia. – Na podjęcie uchwały intencyjnej mamy czas do końca lutego – dodaje Pikula.

Później opinię w sprawie planowanego połączenia szkół wydaje kurator oświaty. Swoje stanowiska zajmują także rady pedagogiczne szkół, rady rodziców oraz związki zawodowe.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Darek / 28 listopada 2015 o 19:52
0

Uczniowie z ZST też byli by z pewnością zadowoleni gdyby w zimie nie musieli dymać przez zaspy aby dotrzeć do szkoły. Do Kopernika ładniejsza droga od przystanku i chodniki odśnieżone :)

Avatar
Darek / 28 listopada 2015 o 19:51
0

Uczniowie z ZST też byli by z pewnością zadowoleni gdyby w zimie nie musieli dymać przez zaspy aby dotrzeć do szkoły. Do Kopernika ładniejsza droga od przystanku i chodniki odśnieżone :)

Avatar
Gośka / 28 listopada 2015 o 19:38
0

Pan Dyrektor CH. musi mieć dobre plecy skoro starostwo aż tak długo podejmuje tak oczywistą decyzję. Nikt nie chce uczęszczać do ZST, gdyż poziom tamtego nauczania jest poniżej poziomu. Ci co znają tę szkołę wiedzą o co chodzi. Znane jest też powiedzenie; Jak się już nigdzie nie dostanę to pójdę na pole :)

Avatar
Gośka / 28 listopada 2015 o 19:38
0

Pan Dyrektor CH. musi mieć dobre plecy skoro starostwo aż tak długo podejmuje tak oczywistą decyzję. Nikt nie chce uczęszczać do ZST, gdyż poziom tamtego nauczania jest poniżej poziomu. Ci co znają tę szkołę wiedzą o co chodzi. Znane jest też powiedzenie; Jak się już nigdzie nie dostanę to pójdę na pole :)

Avatar
Danka / 28 listopada 2015 o 19:30
0

Koniec ZST na polu to tylko kwestia czasu. Na nic się zda ta cała szopka i sztuczne udawanie że będzie lepiej.

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 13:19
0

Czas  odsunąć zieloną koniczynę od władzy!!! PiS uratuje szkoły. Wierze w to!!!

Kpisz, czy o drogę pytasz? A może PiS "doprodukuje" dzieci, by zapełnić szkołę? Najgorsze jest to, że na ten temat najchętniej wypowiadają się ignoranci. Pytam - jak utrzymać szkołę, gdy nie ma w niej uczniów? Za co zapłacić nauczycielom, obsłudze, opłacić koszty utrzymania? Może ktoś z internetowych mądrali, co to znają odpowiedź na wszystkie pytania, podpowie, jak rozwiązać ten problem. Czy na pewno wystarczy zmienić tylko władzę, skoro wiadomo, że z pustego i Salomon nie naleje?

Kpisz, czy o drogę pytasz? A może PiS "doprodukuje" dzieci, by zapełnić szkołę? Najgorsze jest to, że na ten temat najchętniej wypowiadają się ignoranci. Pytam - jak utrzymać szkołę, gdy nie ma w niej uczniów? Za co zapłacić nauczycielom, obsłudze, opłacić koszty utrzymania? Może ktoś z internetowych mądrali, co to znają odpowiedź na wszystkie pytania, podpowie, jak rozwiązać ten problem. Czy na pewno wystarczy zmienić tylko władzę, skoro wiadomo, że z pustego i Salomon nie naleje?

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 09:54
0

To ty idioto nie znasz znaczenia słów. Aglomeracja lubelska-Lubelski Obszar Metropolitar Metropolitarny http://www.lom.co.........

Moja wina, moja wina- bo nie sprawdzam znaczenia słów w KRS-isie, książce telefonicznej.  :)

Póki co zachowujesz się jak woziwęgiel z Misia, który dumał o Tradycji. On czytał ulubioną gazetę i znalazł w niej co chciał. I tak nie wiesz o czym mówię....

w KRS-isie, książce telefonicznej.  :)

Póki co zachowujesz się jak woziwęgiel z Misia, który dumał o Tradycji. On czytał ulubioną gazetę i znalazł w niej co chciał. I tak nie wiesz o czym mówię....

rozwiń
Avatar
CHOCHLIK / 26 listopada 2015 o 19:07
0

ZST BEŁŻYCE. CAŁA SZKOŁA  4 KLASY. ŚMIECH NA SALI!!!

Avatar
Paweł / 26 listopada 2015 o 19:01
0

czas odłaczyć się od lubelskiego i połączyć z powiatem Opole Lubelskie

A w Opolu to lepiej?

Avatar
warszawiak z lubeszczyzny / 26 listopada 2015 o 18:59
0

Dość biurokracji. Zlikwidować (ograniczyć liczbę powiatów). Połączyć powiat ziemski lubelski z powiatem grodzkim. Zbędne koszty, zbędni urzędnicy, zbędne instytucje. A szarzy, zwykli obywatele i tak nic z tego nie mają! Ileś zbędnych stołków dyrektorskich i dublujące się instytucje!!

Niezły pomysł Lublin jest bogaty, powiat biedny. Dzięki połączeniu z Lublinem powiat miałby środki na rozwój i inwestycje.  A Lublinowi powinno zależeć na rozwoju całej aglomeracji nie tylko Lublina...

Taa. Lublin na was czeka. Już to widzę. Jakbyście połączyli powiaty to byście gówno mieli czyli figę z makiem. Zostalibyście  zżarci przez 3x liczniejszy Lublin (radni z powiatu lubelskiego przy radnych z Lublina nie mieliby siły przebicia), a te wasze śmieszne szkółki pierwsze by były do likwidacji. Rozwiązanie proste. Miejcie więcej dzieci, posyłajcie je do miejscowych a nie do lubelskich szkół. I po problemie...

Taa. Lublin na was czeka. Już to widzę. Jakbyście połączyli powiaty to byście gówno mieli czyli figę z makiem. Zostalibyście  zżarci przez 3x liczniejszy Lublin (radni z powiatu lubelskiego przy radnych z Lublina nie mieliby siły przebicia), a te wasze śmieszne szkółki pierwsze by były do likwidacji. Rozwiązanie proste. Miejcie więcej dzieci, posyłajcie je do miejscowych a nie do lubelskich szkół. I po problemie...

rozwiń
Avatar
Darek / 28 listopada 2015 o 19:52
0

Uczniowie z ZST też byli by z pewnością zadowoleni gdyby w zimie nie musieli dymać przez zaspy aby dotrzeć do szkoły. Do Kopernika ładniejsza droga od przystanku i chodniki odśnieżone :)

Avatar
Darek / 28 listopada 2015 o 19:51
0

Uczniowie z ZST też byli by z pewnością zadowoleni gdyby w zimie nie musieli dymać przez zaspy aby dotrzeć do szkoły. Do Kopernika ładniejsza droga od przystanku i chodniki odśnieżone :)

Avatar
Gośka / 28 listopada 2015 o 19:38
0

Pan Dyrektor CH. musi mieć dobre plecy skoro starostwo aż tak długo podejmuje tak oczywistą decyzję. Nikt nie chce uczęszczać do ZST, gdyż poziom tamtego nauczania jest poniżej poziomu. Ci co znają tę szkołę wiedzą o co chodzi. Znane jest też powiedzenie; Jak się już nigdzie nie dostanę to pójdę na pole :)

Avatar
Gośka / 28 listopada 2015 o 19:38
0

Pan Dyrektor CH. musi mieć dobre plecy skoro starostwo aż tak długo podejmuje tak oczywistą decyzję. Nikt nie chce uczęszczać do ZST, gdyż poziom tamtego nauczania jest poniżej poziomu. Ci co znają tę szkołę wiedzą o co chodzi. Znane jest też powiedzenie; Jak się już nigdzie nie dostanę to pójdę na pole :)

Avatar
Danka / 28 listopada 2015 o 19:30
0

Koniec ZST na polu to tylko kwestia czasu. Na nic się zda ta cała szopka i sztuczne udawanie że będzie lepiej.

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 13:19
0

Czas  odsunąć zieloną koniczynę od władzy!!! PiS uratuje szkoły. Wierze w to!!!

Kpisz, czy o drogę pytasz? A może PiS "doprodukuje" dzieci, by zapełnić szkołę? Najgorsze jest to, że na ten temat najchętniej wypowiadają się ignoranci. Pytam - jak utrzymać szkołę, gdy nie ma w niej uczniów? Za co zapłacić nauczycielom, obsłudze, opłacić koszty utrzymania? Może ktoś z internetowych mądrali, co to znają odpowiedź na wszystkie pytania, podpowie, jak rozwiązać ten problem. Czy na pewno wystarczy zmienić tylko władzę, skoro wiadomo, że z pustego i Salomon nie naleje?

Kpisz, czy o drogę pytasz? A może PiS "doprodukuje" dzieci, by zapełnić szkołę? Najgorsze jest to, że na ten temat najchętniej wypowiadają się ignoranci. Pytam - jak utrzymać szkołę, gdy nie ma w niej uczniów? Za co zapłacić nauczycielom, obsłudze, opłacić koszty utrzymania? Może ktoś z internetowych mądrali, co to znają odpowiedź na wszystkie pytania, podpowie, jak rozwiązać ten problem. Czy na pewno wystarczy zmienić tylko władzę, skoro wiadomo, że z pustego i Salomon nie naleje?

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 09:54
0

To ty idioto nie znasz znaczenia słów. Aglomeracja lubelska-Lubelski Obszar Metropolitar Metropolitarny http://www.lom.co.........

Moja wina, moja wina- bo nie sprawdzam znaczenia słów w KRS-isie, książce telefonicznej.  :)

Póki co zachowujesz się jak woziwęgiel z Misia, który dumał o Tradycji. On czytał ulubioną gazetę i znalazł w niej co chciał. I tak nie wiesz o czym mówię....

w KRS-isie, książce telefonicznej.  :)

Póki co zachowujesz się jak woziwęgiel z Misia, który dumał o Tradycji. On czytał ulubioną gazetę i znalazł w niej co chciał. I tak nie wiesz o czym mówię....

rozwiń
Avatar
CHOCHLIK / 26 listopada 2015 o 19:07
0

ZST BEŁŻYCE. CAŁA SZKOŁA  4 KLASY. ŚMIECH NA SALI!!!

Avatar
Paweł / 26 listopada 2015 o 19:01
0

czas odłaczyć się od lubelskiego i połączyć z powiatem Opole Lubelskie

A w Opolu to lepiej?

Avatar
warszawiak z lubeszczyzny / 26 listopada 2015 o 18:59
0

Dość biurokracji. Zlikwidować (ograniczyć liczbę powiatów). Połączyć powiat ziemski lubelski z powiatem grodzkim. Zbędne koszty, zbędni urzędnicy, zbędne instytucje. A szarzy, zwykli obywatele i tak nic z tego nie mają! Ileś zbędnych stołków dyrektorskich i dublujące się instytucje!!

Niezły pomysł Lublin jest bogaty, powiat biedny. Dzięki połączeniu z Lublinem powiat miałby środki na rozwój i inwestycje.  A Lublinowi powinno zależeć na rozwoju całej aglomeracji nie tylko Lublina...

Taa. Lublin na was czeka. Już to widzę. Jakbyście połączyli powiaty to byście gówno mieli czyli figę z makiem. Zostalibyście  zżarci przez 3x liczniejszy Lublin (radni z powiatu lubelskiego przy radnych z Lublina nie mieliby siły przebicia), a te wasze śmieszne szkółki pierwsze by były do likwidacji. Rozwiązanie proste. Miejcie więcej dzieci, posyłajcie je do miejscowych a nie do lubelskich szkół. I po problemie...

Taa. Lublin na was czeka. Już to widzę. Jakbyście połączyli powiaty to byście gówno mieli czyli figę z makiem. Zostalibyście  zżarci przez 3x liczniejszy Lublin (radni z powiatu lubelskiego przy radnych z Lublina nie mieliby siły przebicia), a te wasze śmieszne szkółki pierwsze by były do likwidacji. Rozwiązanie proste. Miejcie więcej dzieci, posyłajcie je do miejscowych a nie do lubelskich szkół. I po problemie...

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 3 0

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 1

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 3

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 1

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 8 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 15 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 4

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 41 37

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!