Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 lutego 2010 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Światła na przejściu w Markuszowie? Nie ma co marzyć

0 10 A A

Mieszkańcy Markuszowa walczą o sygnalizację świetlną przy przejściu dla pieszych na krajowej "siedemnastce”. Bez skutku. – Bo ten wniosek jest nierealny – twierdzi wójt gminy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zdaniem mieszkańców, inwestycja znacznie poprawiłaby bezpieczeństwo dzieci, bo w pobliżu jest przedszkole, podstawówka i gimnazjum. Ale ich starania spełzły na niczym. – Dlaczego w Kurowie i Jastkowie się da, a u nas nie? – docieka Czytelnik, który poinformował nas o sprawie.

Okazuje się, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie nie sprzeciwia się tej inwestycji. Ale w jej budżecie nie przewidziano takich wydatków.

– Jeśli jednak gmina postawi sygnalizację na własny koszt, nie będziemy robili problemów – zapewnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Interpelację do wójta złożyła w tej sprawie na ostatniej sesji radna Teresa Łukasik. Ten odpowiedział jej, że mieszkańcy nie mają co liczyć na pozytywne rozpatrzenie próśb.
– Nie wyobrażam sobie postawienia sygnalizacji w tym miejscu – tłumaczy Andrzej Rozwałka. Jego zdaniem, nie poprawi to bezpieczeństwa, a będzie stanowić udrękę dla kierowców i ludzi mieszkających bezpośrednio przy ulicy.

Powód? – Ogromny hałas i emisja spalin z samochodów czekających w korku na zielone światło – twierdzi wójt. I przytacza przykład sąsiedniego Kurowa. – W godzinach szczytu sznur aut ciągnie się tam aż do Łan. U nas byłoby to samo. Markuszów utknąłby w korkach. Byłyby problemy z wyjazdem z bocznych ulic.

GDDKiA zwraca też uwagę na fakt, że ten odcinek drogi w Markuszowie jest o wiele bezpieczniejszy niż chociażby trasa wiodąca przez Garbów i Zagrody.

Potwierdza to wójt Rozwałka. – Na newralgicznym przejściu przy szkole zamontowane są pulsujące światła, pracuje tam też osoba przeprowadzająca dzieci i młodzież. To wystarczy – mówi. Każe też czekać na budowę obwodnicy. Bo wtedy nastąpi uspokojenie ruchu.

– Ekspresówką omijającą Markuszów powinniśmy pojechać za dwa lata – daje nadzieję Nalewajko.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~nemo~ / 8 lutego 2010 o 16:15
0
~Kazio~ napisał:
Mój dziadek zawsze stał długo bo chciał znajomych spotykać i sobie pogadać.Udawał że nie może przejść.Albo chodził na przystanek pks.


Nie wszyscy są jak twój dziadek. Niektórzy chcą szybko załatwić swoje sprawy i wracać do domu, gdzie czeka wiele pracy. W ALEI SĘPÓW rzeczywiście stojaków nie brakuje i nigdy im się nie spieszy, ale to nie świadczy że wszyscy są tacy.
Avatar
boss / 8 lutego 2010 o 12:48
0
Widzę że wójta Markuszowa nie obchodzi bezpieczeństwo pieszych na drodze tak samo jak wójta Abramowa, gdzie na chodniku dla pieszych zalega metrowa warstwa śniegu a dzieci do szkoły chodzą ulicą na której jest ciągły ruch . Niechce przeznaczyć funduszy z budżetu żeby sołtys zorganizował odśnieżanie bo lepiej chodzić ulicą a chodnik użytkować tylko latem ale jaki gospodarz takie gospodarstwo istny burdel a i tak ciemnogród wybierze go na trzecią kadencję . Brawo Abramowiacy i Markuszowiacy wybierajcie karierowiczów!!!!!!!!
Avatar
RaPi / 8 lutego 2010 o 11:36
0
Nie wiedzieć czemu w lubelskim utarło się że tylko dzięki światłom można poprawić bezpieczeństwo na drodze. Sygnalizatory montuje się wszędzie tam gdzie komuś się to zamani. Istnieje takie rozwiązania jak chociażby przejścia nadziemne i podziemne, dzięki którym eliminujemy ruch pieszy od kołowego. Kierowcy nie muszą zatrzymywać się na czerwonym a piesi nie muszą czekać na zielone
Avatar
m / 8 lutego 2010 o 11:31
0
NIE JESTEM Z MARKUSZOWA , ALE KAŻDY WIE ŻE W MARKUSZOWIE RZĄDZI BARWIŃSKI NIE WÓJT I NA ZŁOŚĆ BĘDZIE ROBIŁ KAŻEDMU
Avatar
KLODROGA / 8 lutego 2010 o 10:28
0
POWEIM TYLKO TYLE,ŻE PRZEZ 20 LAT NAZJWIMY TO "OKRESEM KAPITALIZMU"(W WYADNIU POLSKIM,CZYL JEGO SZCZEGÓLNEJ ODMIANY!)NIE BYLISMY W STANIE JAKO PAŃSTWO ZBUDOWAĆ DOBRYCH DRÓ:,AUTOSTRAD LUB TRAS SZYBKIEGO RUCHU, KTÓRE ŁĄCZYŁY BY TAKIE MIASTA JAK: LUBLIN,KRAKÓW,POZNAŃ,GDAŃSK,WROCŁAW ZE STOLICĄ KARJU!!JEST TO TOTALNIE NIE POJĘTE I NIE ZROZUMIAŁE I JEST POTWIERDZENIEM NA TO,ZE NASZ KAPITALZIM TO TAKI SWOJSKI,POLSKI,BYLE JAKI ABY BYŁO I GRUPY CWANIAKÓW DOBRZE SOBIE ŻYŁY!!CZYLI JAKOŚ TO BĘDZIE!!NAWET TO NIE BYŁO PRIORYTETEM DLA NASZYCH TFUUU POLITYKÓW TEGO 20-LECIA!
POWEIM TYLKO TYLE,ŻE PRZEZ 20 LAT NAZJWIMY TO "OKRESEM KAPITALIZMU"(W WYADNIU POLSKIM,CZYL JEGO SZCZEGÓLNEJ ODMIANY!)NIE BYLISMY W STANIE JAKO PAŃSTWO ZBUDOWAĆ DOBRYCH DRÓ:,AUTOSTRAD LUB TRAS SZYBKIEGO RUCHU, KTÓRE ŁĄCZYŁY BY TAKIE MIASTA JAK: LUBLIN,KRAKÓW,POZNAŃ,GDAŃSK,WROCŁAW ZE STOLICĄ KARJU!!JEST TO TOTALNIE NIE POJĘTE I NIE ZROZUMIAŁE I JEST POTWIERDZENIEM NA TO,ZE NASZ KAPITALZIM TO TAKI SWOJSKI,POLSKI,BYLE JAKI ABY BYŁO I GRUPY CWANIAKÓW DOBRZE SOBIE ŻYŁY!!CZYLI JAKOŚ TO BĘDZIE!!NAWET TO NIE BYŁO... rozwiń
Avatar
Markuszowianka / 8 lutego 2010 o 10:06
0
Prawda jest taka ze mieszkancom Markuszowa światła pozwoliłyby na bezpieczniejsze przejscie przez jezdnie.Dziwie się dlaczego do tej pory w kazdej miejscowosci takie przejscia przez jezdnie są a u nas nie ma.A to ze będą korki to chyba nie jest wytłumaczeniem.Uwazam ze bezpieczenstwo ludzi jest najwazniejsze!
Avatar
~Kazio~ / 8 lutego 2010 o 08:59
0
Mój dziadek zawsze stał długo bo chciał znajomych spotykać i sobie pogadać.Udawał że nie może przejść.Albo chodził na przystanek pks.
Avatar
~nemo~ / 8 lutego 2010 o 06:57
0
Łatwo tak mówić jeśli nie jest się mieszkańcem Gminy Markuszów. Panu Wójtowi nie przeszkadza to, że wiele starszych osób czeka na przejściu nawet 15 minut, No cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Avatar
Gość / 8 lutego 2010 o 00:06
0
dopóki barwinski u was jest w radzie do póty nic nie będziecie mieć koniec kropa.
Avatar
r / 7 lutego 2010 o 22:17
0
Za dwa lata? Panie wójcie ja na obwodnicę czekam 20lat! I nie moge się doczekać. POczekamy jeszcze drugie 20 lat.
Avatar
~nemo~ / 8 lutego 2010 o 16:15
0
~Kazio~ napisał:
Mój dziadek zawsze stał długo bo chciał znajomych spotykać i sobie pogadać.Udawał że nie może przejść.Albo chodził na przystanek pks.


Nie wszyscy są jak twój dziadek. Niektórzy chcą szybko załatwić swoje sprawy i wracać do domu, gdzie czeka wiele pracy. W ALEI SĘPÓW rzeczywiście stojaków nie brakuje i nigdy im się nie spieszy, ale to nie świadczy że wszyscy są tacy.
Avatar
boss / 8 lutego 2010 o 12:48
0
Widzę że wójta Markuszowa nie obchodzi bezpieczeństwo pieszych na drodze tak samo jak wójta Abramowa, gdzie na chodniku dla pieszych zalega metrowa warstwa śniegu a dzieci do szkoły chodzą ulicą na której jest ciągły ruch . Niechce przeznaczyć funduszy z budżetu żeby sołtys zorganizował odśnieżanie bo lepiej chodzić ulicą a chodnik użytkować tylko latem ale jaki gospodarz takie gospodarstwo istny burdel a i tak ciemnogród wybierze go na trzecią kadencję . Brawo Abramowiacy i Markuszowiacy wybierajcie karierowiczów!!!!!!!!
Avatar
RaPi / 8 lutego 2010 o 11:36
0
Nie wiedzieć czemu w lubelskim utarło się że tylko dzięki światłom można poprawić bezpieczeństwo na drodze. Sygnalizatory montuje się wszędzie tam gdzie komuś się to zamani. Istnieje takie rozwiązania jak chociażby przejścia nadziemne i podziemne, dzięki którym eliminujemy ruch pieszy od kołowego. Kierowcy nie muszą zatrzymywać się na czerwonym a piesi nie muszą czekać na zielone
Avatar
m / 8 lutego 2010 o 11:31
0
NIE JESTEM Z MARKUSZOWA , ALE KAŻDY WIE ŻE W MARKUSZOWIE RZĄDZI BARWIŃSKI NIE WÓJT I NA ZŁOŚĆ BĘDZIE ROBIŁ KAŻEDMU
Avatar
KLODROGA / 8 lutego 2010 o 10:28
0
POWEIM TYLKO TYLE,ŻE PRZEZ 20 LAT NAZJWIMY TO "OKRESEM KAPITALIZMU"(W WYADNIU POLSKIM,CZYL JEGO SZCZEGÓLNEJ ODMIANY!)NIE BYLISMY W STANIE JAKO PAŃSTWO ZBUDOWAĆ DOBRYCH DRÓ:,AUTOSTRAD LUB TRAS SZYBKIEGO RUCHU, KTÓRE ŁĄCZYŁY BY TAKIE MIASTA JAK: LUBLIN,KRAKÓW,POZNAŃ,GDAŃSK,WROCŁAW ZE STOLICĄ KARJU!!JEST TO TOTALNIE NIE POJĘTE I NIE ZROZUMIAŁE I JEST POTWIERDZENIEM NA TO,ZE NASZ KAPITALZIM TO TAKI SWOJSKI,POLSKI,BYLE JAKI ABY BYŁO I GRUPY CWANIAKÓW DOBRZE SOBIE ŻYŁY!!CZYLI JAKOŚ TO BĘDZIE!!NAWET TO NIE BYŁO PRIORYTETEM DLA NASZYCH TFUUU POLITYKÓW TEGO 20-LECIA!
POWEIM TYLKO TYLE,ŻE PRZEZ 20 LAT NAZJWIMY TO "OKRESEM KAPITALIZMU"(W WYADNIU POLSKIM,CZYL JEGO SZCZEGÓLNEJ ODMIANY!)NIE BYLISMY W STANIE JAKO PAŃSTWO ZBUDOWAĆ DOBRYCH DRÓ:,AUTOSTRAD LUB TRAS SZYBKIEGO RUCHU, KTÓRE ŁĄCZYŁY BY TAKIE MIASTA JAK: LUBLIN,KRAKÓW,POZNAŃ,GDAŃSK,WROCŁAW ZE STOLICĄ KARJU!!JEST TO TOTALNIE NIE POJĘTE I NIE ZROZUMIAŁE I JEST POTWIERDZENIEM NA TO,ZE NASZ KAPITALZIM TO TAKI SWOJSKI,POLSKI,BYLE JAKI ABY BYŁO I GRUPY CWANIAKÓW DOBRZE SOBIE ŻYŁY!!CZYLI JAKOŚ TO BĘDZIE!!NAWET TO NIE BYŁO... rozwiń
Avatar
Markuszowianka / 8 lutego 2010 o 10:06
0
Prawda jest taka ze mieszkancom Markuszowa światła pozwoliłyby na bezpieczniejsze przejscie przez jezdnie.Dziwie się dlaczego do tej pory w kazdej miejscowosci takie przejscia przez jezdnie są a u nas nie ma.A to ze będą korki to chyba nie jest wytłumaczeniem.Uwazam ze bezpieczenstwo ludzi jest najwazniejsze!
Avatar
~Kazio~ / 8 lutego 2010 o 08:59
0
Mój dziadek zawsze stał długo bo chciał znajomych spotykać i sobie pogadać.Udawał że nie może przejść.Albo chodził na przystanek pks.
Avatar
~nemo~ / 8 lutego 2010 o 06:57
0
Łatwo tak mówić jeśli nie jest się mieszkańcem Gminy Markuszów. Panu Wójtowi nie przeszkadza to, że wiele starszych osób czeka na przejściu nawet 15 minut, No cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Avatar
Gość / 8 lutego 2010 o 00:06
0
dopóki barwinski u was jest w radzie do póty nic nie będziecie mieć koniec kropa.
Avatar
r / 7 lutego 2010 o 22:17
0
Za dwa lata? Panie wójcie ja na obwodnicę czekam 20lat! I nie moge się doczekać. POczekamy jeszcze drugie 20 lat.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 3

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 2 2

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 19 11

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 5 14

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!