Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 czerwca 2008 r.
20:59
Edytuj ten wpis

Szpital odmawia aborcji, SLD pisze do arcybiskupa (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Ewa Stępień
0 30 A A

Aborcji u nas nie będzie - oświadczył Jacek Solarz, p.o. dyrektora szpitala im. Jana Bożego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak dodał: - Czternastolatka często zmienia zdanie w sprawie zabiegu, a ja nie będę zmuszał lekarzy do przerywania ciąży.

- Nie wskażemy również innego ośrodka, który mógłby się tego podjąć - dodaje dyrektor Solarz. - Istnieje coś takiego, jak klauzula sumienia. Ma ona stać na straży autonomii lekarza i jego moralności.

Taką decyzję Solarz podjął po rozmowie z matką nastolatki oraz jej ojcem, który - jak mówi dyrektor - w ogóle się nie odzywał. - Z dokumentacji chorobowej wynika, że dziewczyna jednym razem nie zgadza się na aborcję, innym razem się zgadza - mówi dyrektor. - Wrzawa medialna oraz naciski różnych osób uniemożliwiają jej podjęcie decyzji.

W środę w jej sprawie wypowiedział się minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski:  Widzę pole do działania dla prokuratury, która powinna zbadać, czy szpital miał prawo odmówić aborcji - zaproponował.

We wtorek 14-latka oraz jej rodzice złożyli w szpitalu przy ul. Lubartowskiej (jest w strukturach szpitala im. Jana Bożego) pisemną zgodę na przeprowadzenie zabiegu. Dziewczynka przebywa tam od kilku dni z powodu krwawienia. To delikatna brunetka o azjatyckich rysach twarzy. Pogodna, inteligentna.

- Naprawdę nie mogę rozmawiać, sąd mi zabronił - kulturalnie odmawia, gdy pojawiliśmy się wczoraj u niej w szpitalu.

Nastolatka z Lublina zaszła w ciążę z równolatkiem. Prokuratura wydała zaświadczenie, że doszło do popełnienia czynu zabronionego, czyli obcowania płciowego z osobą poniżej 15 roku życia. Jest to podstawą do przeprowadzenia legalnej aborcji. Zabiegu przerwania ciąży odmówił już szpital w Warszawie, gdzie przyjechał z Lublina ks. Krzysztof Podstawka oraz działacze Ruchu Obrony Życia. Naciskali na dziewczynę, by urodziła.

Piotr Zawrotniak, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD w Lublinie, napisał do arcybiskupa Józefa Życińskiego: "Ani prezydent, ani premier, ani jakikolwiek duchowny nie mają prawa stawiać pod ścianą lekarzy czy prokuratorów.

Jestem przekonany, że Jego Ekscelencja wyciągnie konsekwencje wobec ks. Krzysztofa Podstawki. Jeżeli lubelska Kuria Biskupia wystąpi z inicjatywą wsparcia finansowego nowo narodzonego dziecka, będzie to autentyczny gest miłosierdzia, który być może uchroni Agatę przed aborcją, do której ma prawo”.


SLD pyta: kto kłamie - kuria lubelska czy TVP? Realizacja Łukasz Minkiewicz


Zawrotniak zapowiedział, że w piątek złoży do prokuratury doniesienie na księdza Podstawkę. Młodzieżówka SLD zorganizuje w lipcu zbiórkę pieniędzy na rzecz 14-latki przed kościołami pod hasłem "Zamiast na plebana tacę, na niechciane dzieci płacę”.

Dziewczynka jest w 11 tygodniu ciąży. W Polsce legalną aborcję można przeprowadzić do 12 tygodnia.

• Czytaj też w piątkowym Magazynie Dziennika Wschodniego

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gs / 13 czerwca 2008 o 06:09
0
Pan Solarz(Człowiek SLD) to syn znanego ginekologa więc dobrze wie o czym mówi jak mówi o aborcji. Dziwne poglądy zięcia I sekreetarza KW PZPR w Chełmie-tow. świderskiego!!! Czas płynie ale są w Chełmie jeszcze ludzie którzy pamiętają huczne wesele w pałacu Strzelcach i to mieszkanie wykonane jako połączone z dwóch sąsiednich!!
Avatar
obserwator / 12 czerwca 2008 o 12:47
0
a ja bym najpierw radzil sie zastanowic co nazywamy zyciem ... nie znam sie na biologi ale podejzewam ze wczesne stadium zarodka ludzkiego trudno nazwac zyciem ...

A jezeli to jest juz zycie czy nie mozna wrocic jeszcze wczesniej ...milony kobiet zabija potencjalne dzieci co miesiac poprzez owulacje a przeciez mozna by bylo je caly czas zapladniec !! czy to nie jest zabijanie ludzi?!! [koniec ironii]

Ile jest ludzi na swiecie tyle jest podejsc jezeli ktos nie oczekuje pomocy od innych to niech inni nie staraj sie mu na sile pomoc bo tylko szkodza a niech sie "sparzy" ale bedzie miala jakies doswiadczenie zyciowe jak jej dziecko zginie to ona powinna miec je na sumieniu (wiem ze to troche brutalne podejscie ale prawdziwe) swiat bylby o wiele piekniejszy gdybysmy nie starali sie nawzajem siebie poprawiac tylko bysmy zajmowali sie soba.

Wielu z was powoluje sie na autoretyte niestety nikt tak naprawde nie podaje swojego zdania "bo ktos powiedzial ze cos" sam jestem katolkiem ale to ze Jan Pawel II uczyl tak to nie zawsze musi byc dobry wybor ...czasami sprawianie "dobra" na sile moze prowadzic do tworzenia wiekszego "zla"

Rowniez smiac mi sie chce z takich ludzi ktorzy mowia ze "a gdyby moja mama postanowila mnie zabic to bym tego nie napisal" a moze gdyby to zrobila to moze by sie cos w jej zyciu zmienilo i urodzila by dwoje inncyh dzieci. szkoda mi takich ludzi krotkowidzacych ...
a ja bym najpierw radzil sie zastanowic co nazywamy zyciem ... nie znam sie na biologi ale podejzewam ze wczesne stadium zarodka ludzkiego trudno nazwac zyciem ...

A jezeli to jest juz zycie czy nie mozna wrocic jeszcze wczesniej ...milony kobiet zabija potencjalne dzieci co miesiac poprzez owulacje a przeciez mozna by bylo je caly czas zapladniec !! czy to nie jest zabijanie ludzi?!! [koniec ironii]

Ile jest ludzi na swiecie tyle jest podejsc jezeli ktos nie oczekuje pomocy od innych to niech inni n... rozwiń
Avatar
erni / 12 czerwca 2008 o 12:15
0
CZY DZIECI MOGĄ RODZIĆ DZIECI zgodnie z prawem i sumieniem?
Avatar
pazur / 12 czerwca 2008 o 11:02
0
Olga napisał:
Żal serce ściska jak czyta się niektóre wpisy za dokonaniem aborcji przez tą dziewczynę. Szkoda, że tak szybko ludzie zapomnieli o nauce Jana Pawła II. Zadajmy sobie pytanie czy nasz ukochany Rodak, po którego odejściu do domu Ojca wielu płakało, byłby zadowolony z takiego podejścia do nienarodzonego dziecka? Wiele osób, którzy dokonuja wpisów w komentarzach zapewne to katolicy. Część to osoby, które fascynują się robieniem zamętu i podsycaniem wrogiej atmosfery w stosunku do Duchowieństwa i Koscioła Katolickiego. Księdzu Krzysztofowi Podstawce o którym mowa w artykule życzę wytrwałości w dążeniu do celu i gratuluję odwagi. Jest Ksiądz chlubą dla naszej ziemi lubelskiej.



Bardzo dobry komentarz i jakże typowy dla klerykałów. Jak ksiądz zwędzi publiczną kasę to dobrze bo powie, że zakosił w dobrym celu, jak jedzie po pijaku to powie, że jechał do owieczek, jak pokątnie wchodzi w posiadanie prywatnych danych medycznych i je wykorzystuje do nachodzenia pacjentki to dobrze, bo działał w dobrej sprawie.

Podpowiem jeszcze klika casusów: zabić pedzia - dobrze, polac kwasem dziwkę- dobrze, spalić czrownice -dobrze, zaszczuć człowieka-dobrze, robić politykę w kościele-dobrze. Byle wszystko robić w dobrej wierze i z dobrymi intencjami.



Bardzo dobry komentarz i jakże typowy dla klerykałów. Jak ksiądz zwędzi publiczną kasę to dobrze bo powie, że zakosił w dobrym celu, jak jedzie po pijaku to powie, że jechał do owieczek, jak pokątnie wchodzi w posiadanie prywatnych danych medycznych i je wykorzystuje do nachodzenia pacjentki to dobrze, bo działał w dobrej sprawie.

Podpowiem jeszcze klika casusów: zabić pedzia - dobrze, polac kwasem dziwkę- dobrze, spalić czrownice -dobrze, zaszczuć człowieka-dobrze, robić politykę w kościele-dob... rozwiń
Avatar
Olga / 12 czerwca 2008 o 10:48
0
Żal serce ściska jak czyta się niektóre wpisy za dokonaniem aborcji przez tą dziewczynę. Szkoda, że tak szybko ludzie zapomnieli o nauce Jana Pawła II. Zadajmy sobie pytanie czy nasz ukochany Rodak, po którego odejściu do domu Ojca wielu płakało, byłby zadowolony z takiego podejścia do nienarodzonego dziecka? Wiele osób, którzy dokonuja wpisów w komentarzach zapewne to katolicy. Część to osoby, które fascynują się robieniem zamętu i podsycaniem wrogiej atmosfery w stosunku do Duchowieństwa i Koscioła Katolickiego. Księdzu Krzysztofowi Podstawce o którym mowa w artykule życzę wytrwałości w dążeniu do celu i gratuluję odwagi. Jest Ksiądz chlubą dla naszej ziemi lubelskiej.
Żal serce ściska jak czyta się niektóre wpisy za dokonaniem aborcji przez tą dziewczynę. Szkoda, że tak szybko ludzie zapomnieli o nauce Jana Pawła II. Zadajmy sobie pytanie czy nasz ukochany Rodak, po którego odejściu do domu Ojca wielu płakało, byłby zadowolony z takiego podejścia do nienarodzonego dziecka? Wiele osób, którzy dokonuja wpisów w komentarzach zapewne to katolicy. Część to osoby, które fascynują się robieniem zamętu i podsycaniem wrogiej atmosfery w stosunku do Duchowieństwa i Koscioła Katolickiego. Księdzu Krzysztofowi Podsta... rozwiń
Avatar
diza / 12 czerwca 2008 o 10:33
0
g napisał:
tzw moralność wielu nie wszystkichu lekarzy kończy się za progiem gabinetu prywatnego vco juz wiele razu możmna było zobaczyć w różnych mediach,....jesli ktos decyduje sie byc lekarzem bierze na siebie odpowiedzialnosci np jak to sie mowi musi odrzucic swoj swiatopoglsd codzoienny.Odmowa prawna zabiegu powina skutkowac zwieszeniem w prawach i dymisja dyrekcji

GŁUPOTY WYPISUJESZ
Avatar
jj / 12 czerwca 2008 o 10:13
0
Malwa-errata napisał:
Klauzula sumienia umozliwia nie wykoannie zabiegu w danym szpitalu, ale prawo nakazuje wskazac inny. Lubelski szpital (a konkretnie: p. ordynator Wanda Skrzypczak i ten dyrektor) PONOWNIE lamie prawo. Czy ktos w koncu sie tym zajmie ?!?!?

Nb te sprzeczne dokumenty to pewnie oswiadczenie, jakie ordynator podstepnie wymusila na dziewczynce. Potem Agata skladala kilkakrotnie oswiadczenia woli, ze zgadza sie na zabieg.

to nie Polska, to Katoland.



W szpitalu zabiegu nie bedzie , ale prywatnie to bardzo zapraszamy do gabineciuku, z rasi do rasi



W szpitalu zabiegu nie bedzie , ale prywatnie to bardzo zapraszamy do gabineciuku, z rasi do rasi rozwiń
Avatar
Basia / 12 czerwca 2008 o 09:59
0
Masz na mysli ordynator Wande Skrzypczak? Dziennik poal jej dane w jednym z poprzednich artykulow.

Bez problemu mozna ja znalezcz w sieci - nb wyglada na wyjatkowo niesympatyczne i nawiedzone babsko.
Avatar
hela / 12 czerwca 2008 o 09:58
0
linki z forum Lublin w gazeta.pl:
[url="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=80540384&a=80690084"]http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=6...&a=80690084[/url]
[url="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=80540384&a=80692197"]http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=6...&a=80692197[/url]
[url="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=80540384&a=80692948"]http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=6...&a=80692948[/url]
Avatar
KK / 12 czerwca 2008 o 09:15
0
KABARET TALIBóW KATOLICKICH I TYLE ,W NORMALNYM KRAJU DO NIE DO POMYśLENIA ,KIEDYś OśMIESZALI SIE KOMUNIśCI A TERAZ FANATYCY KATOLICCY
Avatar
gs / 13 czerwca 2008 o 06:09
0
Pan Solarz(Człowiek SLD) to syn znanego ginekologa więc dobrze wie o czym mówi jak mówi o aborcji. Dziwne poglądy zięcia I sekreetarza KW PZPR w Chełmie-tow. świderskiego!!! Czas płynie ale są w Chełmie jeszcze ludzie którzy pamiętają huczne wesele w pałacu Strzelcach i to mieszkanie wykonane jako połączone z dwóch sąsiednich!!
Avatar
obserwator / 12 czerwca 2008 o 12:47
0
a ja bym najpierw radzil sie zastanowic co nazywamy zyciem ... nie znam sie na biologi ale podejzewam ze wczesne stadium zarodka ludzkiego trudno nazwac zyciem ...

A jezeli to jest juz zycie czy nie mozna wrocic jeszcze wczesniej ...milony kobiet zabija potencjalne dzieci co miesiac poprzez owulacje a przeciez mozna by bylo je caly czas zapladniec !! czy to nie jest zabijanie ludzi?!! [koniec ironii]

Ile jest ludzi na swiecie tyle jest podejsc jezeli ktos nie oczekuje pomocy od innych to niech inni nie staraj sie mu na sile pomoc bo tylko szkodza a niech sie "sparzy" ale bedzie miala jakies doswiadczenie zyciowe jak jej dziecko zginie to ona powinna miec je na sumieniu (wiem ze to troche brutalne podejscie ale prawdziwe) swiat bylby o wiele piekniejszy gdybysmy nie starali sie nawzajem siebie poprawiac tylko bysmy zajmowali sie soba.

Wielu z was powoluje sie na autoretyte niestety nikt tak naprawde nie podaje swojego zdania "bo ktos powiedzial ze cos" sam jestem katolkiem ale to ze Jan Pawel II uczyl tak to nie zawsze musi byc dobry wybor ...czasami sprawianie "dobra" na sile moze prowadzic do tworzenia wiekszego "zla"

Rowniez smiac mi sie chce z takich ludzi ktorzy mowia ze "a gdyby moja mama postanowila mnie zabic to bym tego nie napisal" a moze gdyby to zrobila to moze by sie cos w jej zyciu zmienilo i urodzila by dwoje inncyh dzieci. szkoda mi takich ludzi krotkowidzacych ...
a ja bym najpierw radzil sie zastanowic co nazywamy zyciem ... nie znam sie na biologi ale podejzewam ze wczesne stadium zarodka ludzkiego trudno nazwac zyciem ...

A jezeli to jest juz zycie czy nie mozna wrocic jeszcze wczesniej ...milony kobiet zabija potencjalne dzieci co miesiac poprzez owulacje a przeciez mozna by bylo je caly czas zapladniec !! czy to nie jest zabijanie ludzi?!! [koniec ironii]

Ile jest ludzi na swiecie tyle jest podejsc jezeli ktos nie oczekuje pomocy od innych to niech inni n... rozwiń
Avatar
erni / 12 czerwca 2008 o 12:15
0
CZY DZIECI MOGĄ RODZIĆ DZIECI zgodnie z prawem i sumieniem?
Avatar
pazur / 12 czerwca 2008 o 11:02
0
Olga napisał:
Żal serce ściska jak czyta się niektóre wpisy za dokonaniem aborcji przez tą dziewczynę. Szkoda, że tak szybko ludzie zapomnieli o nauce Jana Pawła II. Zadajmy sobie pytanie czy nasz ukochany Rodak, po którego odejściu do domu Ojca wielu płakało, byłby zadowolony z takiego podejścia do nienarodzonego dziecka? Wiele osób, którzy dokonuja wpisów w komentarzach zapewne to katolicy. Część to osoby, które fascynują się robieniem zamętu i podsycaniem wrogiej atmosfery w stosunku do Duchowieństwa i Koscioła Katolickiego. Księdzu Krzysztofowi Podstawce o którym mowa w artykule życzę wytrwałości w dążeniu do celu i gratuluję odwagi. Jest Ksiądz chlubą dla naszej ziemi lubelskiej.



Bardzo dobry komentarz i jakże typowy dla klerykałów. Jak ksiądz zwędzi publiczną kasę to dobrze bo powie, że zakosił w dobrym celu, jak jedzie po pijaku to powie, że jechał do owieczek, jak pokątnie wchodzi w posiadanie prywatnych danych medycznych i je wykorzystuje do nachodzenia pacjentki to dobrze, bo działał w dobrej sprawie.

Podpowiem jeszcze klika casusów: zabić pedzia - dobrze, polac kwasem dziwkę- dobrze, spalić czrownice -dobrze, zaszczuć człowieka-dobrze, robić politykę w kościele-dobrze. Byle wszystko robić w dobrej wierze i z dobrymi intencjami.



Bardzo dobry komentarz i jakże typowy dla klerykałów. Jak ksiądz zwędzi publiczną kasę to dobrze bo powie, że zakosił w dobrym celu, jak jedzie po pijaku to powie, że jechał do owieczek, jak pokątnie wchodzi w posiadanie prywatnych danych medycznych i je wykorzystuje do nachodzenia pacjentki to dobrze, bo działał w dobrej sprawie.

Podpowiem jeszcze klika casusów: zabić pedzia - dobrze, polac kwasem dziwkę- dobrze, spalić czrownice -dobrze, zaszczuć człowieka-dobrze, robić politykę w kościele-dob... rozwiń
Avatar
Olga / 12 czerwca 2008 o 10:48
0
Żal serce ściska jak czyta się niektóre wpisy za dokonaniem aborcji przez tą dziewczynę. Szkoda, że tak szybko ludzie zapomnieli o nauce Jana Pawła II. Zadajmy sobie pytanie czy nasz ukochany Rodak, po którego odejściu do domu Ojca wielu płakało, byłby zadowolony z takiego podejścia do nienarodzonego dziecka? Wiele osób, którzy dokonuja wpisów w komentarzach zapewne to katolicy. Część to osoby, które fascynują się robieniem zamętu i podsycaniem wrogiej atmosfery w stosunku do Duchowieństwa i Koscioła Katolickiego. Księdzu Krzysztofowi Podstawce o którym mowa w artykule życzę wytrwałości w dążeniu do celu i gratuluję odwagi. Jest Ksiądz chlubą dla naszej ziemi lubelskiej.
Żal serce ściska jak czyta się niektóre wpisy za dokonaniem aborcji przez tą dziewczynę. Szkoda, że tak szybko ludzie zapomnieli o nauce Jana Pawła II. Zadajmy sobie pytanie czy nasz ukochany Rodak, po którego odejściu do domu Ojca wielu płakało, byłby zadowolony z takiego podejścia do nienarodzonego dziecka? Wiele osób, którzy dokonuja wpisów w komentarzach zapewne to katolicy. Część to osoby, które fascynują się robieniem zamętu i podsycaniem wrogiej atmosfery w stosunku do Duchowieństwa i Koscioła Katolickiego. Księdzu Krzysztofowi Podsta... rozwiń
Avatar
diza / 12 czerwca 2008 o 10:33
0
g napisał:
tzw moralność wielu nie wszystkichu lekarzy kończy się za progiem gabinetu prywatnego vco juz wiele razu możmna było zobaczyć w różnych mediach,....jesli ktos decyduje sie byc lekarzem bierze na siebie odpowiedzialnosci np jak to sie mowi musi odrzucic swoj swiatopoglsd codzoienny.Odmowa prawna zabiegu powina skutkowac zwieszeniem w prawach i dymisja dyrekcji

GŁUPOTY WYPISUJESZ
Avatar
jj / 12 czerwca 2008 o 10:13
0
Malwa-errata napisał:
Klauzula sumienia umozliwia nie wykoannie zabiegu w danym szpitalu, ale prawo nakazuje wskazac inny. Lubelski szpital (a konkretnie: p. ordynator Wanda Skrzypczak i ten dyrektor) PONOWNIE lamie prawo. Czy ktos w koncu sie tym zajmie ?!?!?

Nb te sprzeczne dokumenty to pewnie oswiadczenie, jakie ordynator podstepnie wymusila na dziewczynce. Potem Agata skladala kilkakrotnie oswiadczenia woli, ze zgadza sie na zabieg.

to nie Polska, to Katoland.



W szpitalu zabiegu nie bedzie , ale prywatnie to bardzo zapraszamy do gabineciuku, z rasi do rasi



W szpitalu zabiegu nie bedzie , ale prywatnie to bardzo zapraszamy do gabineciuku, z rasi do rasi rozwiń
Avatar
Basia / 12 czerwca 2008 o 09:59
0
Masz na mysli ordynator Wande Skrzypczak? Dziennik poal jej dane w jednym z poprzednich artykulow.

Bez problemu mozna ja znalezcz w sieci - nb wyglada na wyjatkowo niesympatyczne i nawiedzone babsko.
Avatar
hela / 12 czerwca 2008 o 09:58
0
linki z forum Lublin w gazeta.pl:
[url="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=80540384&a=80690084"]http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=6...&a=80690084[/url]
[url="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=80540384&a=80692197"]http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=6...&a=80692197[/url]
[url="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=80540384&a=80692948"]http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=6...&a=80692948[/url]
Avatar
KK / 12 czerwca 2008 o 09:15
0
KABARET TALIBóW KATOLICKICH I TYLE ,W NORMALNYM KRAJU DO NIE DO POMYśLENIA ,KIEDYś OśMIESZALI SIE KOMUNIśCI A TERAZ FANATYCY KATOLICCY
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 11 5

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 44 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 126 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską