Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 listopada 2013 r.
17:34
Edytuj ten wpis

Tajemniczy ekspert zbada nasyp z S17

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 10 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Tylko 60 dni ma tajemniczy ekspert na ustalenie przyczyn osiadania nasypu z S17 w dolinie Ciemięgi. Już zaczął pracę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przypomnijmy, że 750-metrowy odcinek S17 biegnący nasypem przez dolinę Ciemięgi osiada. Nikt nie wie, dlaczego.

– Według projektantów nasyp powinien osiąść 3–4 cm. W momencie układania asfaltu miał być już stabilny. Tymczasem brakuje tylko ostatniej, ścieralnej warstwy, a nasyp wciąż osiada – mówił Piotr Kuna, dyrektor ds. technologicznych w lubelskim oddziale GDDKiA. Przy przejściach dla zwierząt w nasypie grunt osiadł nawet 13 cm. Ten fragment ekspresówki projektowała holendersko-polska firma DHV. Nie wiadomo czy osiadanie to sprawa błędu przy projektowaniu, wykonywaniu drogi czy po prostu natura spłatała drogowcom figla.

Przyczyny ma wskazać tajemniczy ekspert. – Ma on także przedstawić skuteczny sposób ustabilizowania nasypu. Nie podajemy ani kwoty kontraktu, ani danych eksperta, aby nikt nie wpływał na jego pracę. Ekspert na badanie i sporządzenie raportu ma 60 dni od podpisania kontraktu, a to się stało we wtorek – dodaje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA.

Przypomnijmy, że wykonawcą 7,7-kilometrowego odcinka S17 od węzła Jastków do Lublin-Sławinek jest firma Budimex.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2013 r. o 10:26

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Teq / 23 listopada 2013 r. o 11:27

Domyślam się, że ekspret musi się znać na rzeczy, więc na bank powiązany jest z Polskim Komitetem Geotechniki lub Instytutem Badawczym Dróg i Mostów z tytułem co najmniej dra hab.

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 r. o 10:52

Ciekawe..ale sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 r. o 10:34

"przy wiadukcie tempo dramtycznie spada" - zgadza się!!!!

To zamierzony efekt. Miasto postanowiło wstrzymać budowę WSZYSTKICH dróg w regionie, żeby powstrzymać odpływ ludności. Pobobno ma być też zburzony most w Puławach.

Z zaoszczędzonych pięniędzy mają być budowane nowe świątynie i centrum myśli Wszechpapieża Wszechczasów Wielkiego Błogosławionego Jana Pawła II.

Wszystko potejamnie zaplanował rząd PO, żeby utworzyć na Lubelszczyźnie skansen katolicki. Reszta kraju ma się płacić w grzechu rozkoszy miłości homoseksualnej i rozpuście alkoholicznej.

Lubelszczyzna ma zostać odłączona od reszty Polski. Ale dzięki temu tylko tu uratuje się jądro narodu z jego katolicką tożsamością. W przyszłości w czasie kontrewolucji katolickiej stąd ruszą oddziały zbrojne Polskiej Katolickiej Armii Wielkiej Odkupieńczej i wyzwoli resztę kraju z alkoholowo-homoseksualnej zarazy.

Zanim do tego dojdzie granicę lubelskiego potajemnie przekroczy (ucieknie z POlski) wielu wybitnych działaczy narodowo-katolickich. Np. Antoni Macierewicz przypłynie do Annopola na dętce od traktora z Sandomierza

"przy wiadukcie tempo dramtycznie spada" - zgadza się!!!!

To zamierzony efekt. Miasto postanowiło wstrzymać budowę WSZYSTKICH dróg w regionie, żeby powstrzymać odpływ ludności. Pobobno ma być też zburzony most w Puławach.

Z zaoszczędzonych pięniędzy mają być budowane nowe świątynie i centrum myśli Wszechpapieża Wszechczasów Wielkiego Błogosławionego Jana Pawła II.

Wszystko potejamnie zaplanował rząd PO, żeby utworzyć na Lubelszczyźnie skansen katolicki. Reszta kraju ma się płacić w grzechu rozkoszy miłości homoseksual... rozwiń

Avatar
byku / 22 listopada 2013 r. o 22:22

No tak! Jeszcze szybciej trzeba robić tą drogę, to na pewno nie będzie pękać i osiadać. Wszyscy wiedzą jakie przekręty idą w laboratoriach drogowych i że w czasie jaki jest przewidziany na budowę, firma nie jest tego w stanie zrobić tak jak się powinno. 

Avatar
obserwator / 22 listopada 2013 r. o 19:47

Jedna z firm geotechnicznych wykonująca palowanie opuścila dzisiaj teren budowy, zabrała swój sprzęt i wyjechała z Lublina.

Avatar
[ Platformen guten morgen] / 22 listopada 2013 r. o 19:16

[ Platformen guten morgen]

Avatar
iya / 22 listopada 2013 r. o 18:59

przy wiadukcie na Warszawskiej tempo dramatycznie spada - już nawet na 2 zmianę nie pracują

Avatar
krisz / 22 listopada 2013 r. o 18:02

Sławomir Nowak !!!

Avatar
paniczmiron / 22 listopada 2013 r. o 17:40
Antonio Macierewicz !!!
Avatar
Gość / 24 listopada 2013 r. o 10:26

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Teq / 23 listopada 2013 r. o 11:27

Domyślam się, że ekspret musi się znać na rzeczy, więc na bank powiązany jest z Polskim Komitetem Geotechniki lub Instytutem Badawczym Dróg i Mostów z tytułem co najmniej dra hab.

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 r. o 10:52

Ciekawe..ale sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 r. o 10:34

"przy wiadukcie tempo dramtycznie spada" - zgadza się!!!!

To zamierzony efekt. Miasto postanowiło wstrzymać budowę WSZYSTKICH dróg w regionie, żeby powstrzymać odpływ ludności. Pobobno ma być też zburzony most w Puławach.

Z zaoszczędzonych pięniędzy mają być budowane nowe świątynie i centrum myśli Wszechpapieża Wszechczasów Wielkiego Błogosławionego Jana Pawła II.

Wszystko potejamnie zaplanował rząd PO, żeby utworzyć na Lubelszczyźnie skansen katolicki. Reszta kraju ma się płacić w grzechu rozkoszy miłości homoseksualnej i rozpuście alkoholicznej.

Lubelszczyzna ma zostać odłączona od reszty Polski. Ale dzięki temu tylko tu uratuje się jądro narodu z jego katolicką tożsamością. W przyszłości w czasie kontrewolucji katolickiej stąd ruszą oddziały zbrojne Polskiej Katolickiej Armii Wielkiej Odkupieńczej i wyzwoli resztę kraju z alkoholowo-homoseksualnej zarazy.

Zanim do tego dojdzie granicę lubelskiego potajemnie przekroczy (ucieknie z POlski) wielu wybitnych działaczy narodowo-katolickich. Np. Antoni Macierewicz przypłynie do Annopola na dętce od traktora z Sandomierza

"przy wiadukcie tempo dramtycznie spada" - zgadza się!!!!

To zamierzony efekt. Miasto postanowiło wstrzymać budowę WSZYSTKICH dróg w regionie, żeby powstrzymać odpływ ludności. Pobobno ma być też zburzony most w Puławach.

Z zaoszczędzonych pięniędzy mają być budowane nowe świątynie i centrum myśli Wszechpapieża Wszechczasów Wielkiego Błogosławionego Jana Pawła II.

Wszystko potejamnie zaplanował rząd PO, żeby utworzyć na Lubelszczyźnie skansen katolicki. Reszta kraju ma się płacić w grzechu rozkoszy miłości homoseksual... rozwiń

Avatar
byku / 22 listopada 2013 r. o 22:22

No tak! Jeszcze szybciej trzeba robić tą drogę, to na pewno nie będzie pękać i osiadać. Wszyscy wiedzą jakie przekręty idą w laboratoriach drogowych i że w czasie jaki jest przewidziany na budowę, firma nie jest tego w stanie zrobić tak jak się powinno. 

Avatar
obserwator / 22 listopada 2013 r. o 19:47

Jedna z firm geotechnicznych wykonująca palowanie opuścila dzisiaj teren budowy, zabrała swój sprzęt i wyjechała z Lublina.

Avatar
[ Platformen guten morgen] / 22 listopada 2013 r. o 19:16

[ Platformen guten morgen]

Avatar
iya / 22 listopada 2013 r. o 18:59

przy wiadukcie na Warszawskiej tempo dramatycznie spada - już nawet na 2 zmianę nie pracują

Avatar
krisz / 22 listopada 2013 r. o 18:02

Sławomir Nowak !!!

Avatar
paniczmiron / 22 listopada 2013 r. o 17:40
Antonio Macierewicz !!!