Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 lipca 2007 r.
18:27
Edytuj ten wpis

Teraz kulturalnie poleci?

0 59 A A

Nie chcemy nikogo zwalniać, a jedynie dać więcej pracy i kompetencji - zastrzega przewodniczący Rady Gminy Markuszów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inne zdanie na temat reorganizacji Gminnego Ośrodka Kultury ma wójt, który uważa, że przewodniczący chce się po prostu pozbyć pracownika, który mu podpadł.

Jednym z punktów obrad wczorajszej sesji Rady Gminy Markuszów miało być utworzenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji. - Sądzę, że chodzi o pozbycie się mojej osoby - kwituje Sławomir Łowczak, pracownik GDK.
- Nie mamy żadnych kompetencji do zwalniania kogokolwiek - ripostuje Leszek Barwiński, przewodniczący Rady Gminy. - Chcemy po prostu, żeby dom kultury zajmował się również promocją gminy oraz sportem.
Ale powołując nową gminną jednostkę, trzeba zlikwidować dotychczasową. - Będziemy musieli wypłacić odprawy i zorganizować nowe konkursy na te stanowiska - mówi Andrzej Rozwałka, wójt Markuszowa. - A wystarczyło przecież zmienić kompetencje GDK.
Łowczak podpadł przewodniczącemu już przed laty, kiedy redagował "Gońca Markuszowskiego”. W piśmie ukazało się kilka artykułów, które mogły mu się nie spodobać. Ostatnio z kolei poinformował nas o tym, w jaki sposób został przez niego potraktowany. "Rozparłeś się w fotelu - jak buhaj siedzisz! Co, oborowym chcesz być, czy pracować w domu kultury?!” - w ten sposób Leszek Barwiński miał się zwrócić do Łowczaka. Ten o wszystkim poinformował nas, a wójt złożył doniesienie do prokuratury, która w dalszym ciągu bada sprawę.
Dlatego przewodniczącemu może zależeć na zmianach kadrowych. Na razie jednak do powołania nowej jednostki nie doszło. Powodem był brak przygotowanej uchwały na sesję. Przewodniczący polecił przygotowanie projektu wójtowi, ale ten uznał, że nie będzie legitymować uchwał, które uważa za zbędne.
Tymczasem pod protestem przeciwko likwidacji GDK lub jego reorganizacji podpisało się ok. 400 mieszkańców gminy (cała liczy ok. 3 tys. osób). Sprawa wróci zapewne pod obrady po wakacjach.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sexi / 3 lipca 2009 o 02:08
0
A ja pani Mkjewska jestem szczęśliwą mężatką wychowujamy dziecko z mężem nasze dziecko ma pęłną rodzinę a inni nie.Jeśli miałabym do wyboru sex z rozwałką,łowczakiem lub BARWIŃsKIM to tak rozwałka by nie dał rady łowczak nie obudził by we mnie żadnego zmysłu no chyba ze odruch wymiotny tak jak pani zresztą no a LesZek.....hmmm orgazm murowany i to kilka krotny.A pani jak wisi na ladzie przy kiosku i wypnie te cztery litery tragedia a co do tego że stąpa pani twardo po ziemi to niech pani uważa bo przy tej wadze to może pani kiedyś w jakieś duże krowskie łajno wpaść a śmiedzieć będzie aż do bali ...............całuję mocno
A ja pani Mkjewska jestem szczęśliwą mężatką wychowujamy dziecko z mężem nasze dziecko ma pęłną rodzinę a inni nie.Jeśli miałabym do wyboru sex z rozwałką,łowczakiem lub BARWIŃsKIM to tak rozwałka by nie dał rady łowczak nie obudził by we mnie żadnego zmysłu no chyba ze odruch wymiotny tak jak pani zresztą no a LesZek.....hmmm orgazm murowany i to kilka krotny.A pani jak wisi na ladzie przy kiosku i wypnie te cztery litery tragedia a co do tego że stąpa pani twardo po ziemi to niech pani uważa bo przy tej wadze to może pani kiedyś w jakieś d... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 24 października 2007 o 22:10
0
TAKIEGO PROSTAKA SZUKAĆ ZE ŚWIECĄ GDZIE PROSTAKU NA SENATORA KROWY PAŚĆ U STASIAKA I OBORNIK WYRZUCAĆ PROSTAKU DO SZKŁY SIĘ CHODZIĆ NIE CHCIAŁO GŁABIE A SENATOREM SIĘ CHCIAŁO BYĆ KROWY DOIĆ BURALU
Avatar
tato r / 8 października 2007 o 16:41
0
popieram w 100%
Avatar
Markuszowianka / 5 października 2007 o 17:22
0
[u Łesio Barwinski w Markuszowie mieszkaczarną sukienkę ma ten koleżkaUczy, tłumaczy prawie jak w Radiu Maryjakto godny chwały a kto wręcz kija.Leje na serce głupote swoim gosciom ,do adwersarzy zionie gniewem lecz Maryjana czuje z dalekawszystko w nim widzi oprócz człowieka.Maryjan traci nerwy: " Łesiu - łobuzie", a Łesiu z uśmiechem nadyma buzię. Maryjan błaga: "Daj na wstrzymanie",to on rozkręca nową kampanię. Naród prosi: " Lesiu weź - odpuść sobie",a Łesiu : "spadajcie , co zechcę - zrobię".R ada go popiera, co z tego ze naród nie chwali a on swym przydupasom dalej pokłony wali.Czuje się bosko jak w siódmym niebie,do Gminy wchodzi tak jak do siebie.A gdy podskoczyć ktoś mu próbuje,armię moherowych beretów mobilizuje.Ich nie obchodzi, co inni mówią - że dla Łesia i Marjana Bogiem jest KASA.Mohery wielbią swego pasterza,dla nich ważniejszy jest od Papieża?????????? Ludzie kochani Wyscie juz calkiem zbaraniali...jak mozna popierac takiego Fagasa ..... Jak mozna kandydature jego wystawiac na senatora przeciez on niczego wiecej nie widzi procz swego rozpora..... Zamiast senatorskiej czapki niech sie ubierze w mohery skoromne a ja mu na droge uloze rymy skromne..Łesiu moze lepiej by Ci bylo kandydowac na p____osła wtedy idealna bylaby dla Ciebie czapka osła...KIEDY ZROZUMIESZ ZE MY CIE TU NIE POTRZEBUJEMY i jak z rąk okupanta wyzwolic sie chcemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!Szczesliwej drogi Ci zyczymy i spadaj z naszej krainy...My tu chcemu zyc w ciszy i spokoju a nie znizac sie do poziomu gnoju!!!!!!!!!!!!!
[u Łesio Barwinski w Markuszowie mieszkaczarną sukienkę ma ten koleżkaUczy, tłumaczy prawie jak w Radiu Maryjakto godny chwały a kto wręcz kija.Leje na serce głupote swoim gosciom ,do adwersarzy zionie gniewem lecz Maryjana czuje z dalekawszystko w nim widzi oprócz człowieka.Maryjan traci nerwy: " Łesiu - łobuzie", a Łesiu z uśmiechem nadyma buzię. Maryjan błaga: "Daj na wstrzymanie",to on rozkręca nową kampanię. Naród prosi: " Lesiu weź - odpuść sobie",a Łesiu : "spadajcie , co zechcę - zrobię&quo... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 27 września 2007 o 15:19
0
bardzo dobre, i jak trafnie oddaje stan ducha naszej rady
Avatar
wagaduga / 27 września 2007 o 14:51
0
jednak ulotka dotarła tam gdzie miaładotrzeć, a ja już biedulek myślałem, że ktoś bezinteresownie pozrywał. a i jeszcze tak na marginesie, to nie było z nikąd ściągnięte tylko własna inicjatywa, no ale to trzeba być w miarę inteligentnym żżeby to zrozumieć, pozdrawiam wspólną gminę i ich popleczników
Avatar
stały obserwator głupoty / 26 września 2007 o 16:26
0
no to pokazałeś prawdziwe bohaterstwo, nie podpisując się, ale wcale ci się nie dziwię, bo stawać w obronie tego typa i przedstawić się to dopiero trzeba mieć odwagę, nieprawdaż?
Avatar
Mieszkaniec / 25 września 2007 o 14:10
0
Wydaje mi sie, że tu nie o pomysły chodzi, tylko o to, że ludzie tego bagna mają już dość, i nawe nie mają ochoty na zbędne dyskusje. Zarówni o wójcie jak i o przewodniczącym i ich świtach. Nie łaskawcy zajmą się właściwą pracą, a nie waśniami i pieniactwem, wciągając w te dysputy coraz to większe zastępy wiernych inaczej. Upłynął rok, i co się zmieniło na lepsze? Co nowego zrobiono poza ośmieszaniem gminy na zewnątrz? Co dobrego się dzieje? Co nowego dobrego. Co dla dzieci, co dla mlodzieży, co dla ludzi starszych, co dla mieszkańców całej zwaśnionej gminy? Kurów zaciera ręce, aby patrzeć jak im sie gmina powiększy. A szkoda. OSwiećcie się
Wydaje mi sie, że tu nie o pomysły chodzi, tylko o to, że ludzie tego bagna mają już dość, i nawe nie mają ochoty na zbędne dyskusje. Zarówni o wójcie jak i o przewodniczącym i ich świtach. Nie łaskawcy zajmą się właściwą pracą, a nie waśniami i pieniactwem, wciągając w te dysputy coraz to większe zastępy wiernych inaczej. Upłynął rok, i co się zmieniło na lepsze? Co nowego zrobiono poza ośmieszaniem gminy na zewnątrz? Co dobrego się dzieje? Co nowego dobrego. Co dla dzieci, co dla mlodzieży, co dla ludzi starszych, co dla mieszkańców cał... rozwiń
Avatar
ciekawski / 25 września 2007 o 14:01
0
To co się dzieje od roku to piaskownica. Tak, że drugiej nie trzeba. A o jakiej ulotce mówisz? Czyżby mi coś umknęło?
Avatar
(Anonimowy) / 25 września 2007 o 13:47
0
A jak tam donosiki poskładane na Barwińskiego przez wójta i jego ludzi? Same odmowy wszczęcia dochodzeń! Znowu cała intryga okazała się godna piaskownicy. I co by tu wykombinować? Ulotkę przepisaną ze strony Zulu-Gula? Mało zabawna... Znowu o coś oskarżyć? Z każdym kolejnym donosem prokuratura będzie patrzeć jak na wariatów i pieniaczy. Znowu podpuścić gazetę? No to będzie procesik i trzeba będzie wystąpić z odsłoniętą przyłbicą, a to nie w smak. Oj, nie zazdroszczę wam "bohaterowie forum", nie zazdroszczę... Chyba się kończą pomysły, co?
Avatar
sexi / 3 lipca 2009 o 02:08
0
A ja pani Mkjewska jestem szczęśliwą mężatką wychowujamy dziecko z mężem nasze dziecko ma pęłną rodzinę a inni nie.Jeśli miałabym do wyboru sex z rozwałką,łowczakiem lub BARWIŃsKIM to tak rozwałka by nie dał rady łowczak nie obudził by we mnie żadnego zmysłu no chyba ze odruch wymiotny tak jak pani zresztą no a LesZek.....hmmm orgazm murowany i to kilka krotny.A pani jak wisi na ladzie przy kiosku i wypnie te cztery litery tragedia a co do tego że stąpa pani twardo po ziemi to niech pani uważa bo przy tej wadze to może pani kiedyś w jakieś duże krowskie łajno wpaść a śmiedzieć będzie aż do bali ...............całuję mocno
A ja pani Mkjewska jestem szczęśliwą mężatką wychowujamy dziecko z mężem nasze dziecko ma pęłną rodzinę a inni nie.Jeśli miałabym do wyboru sex z rozwałką,łowczakiem lub BARWIŃsKIM to tak rozwałka by nie dał rady łowczak nie obudził by we mnie żadnego zmysłu no chyba ze odruch wymiotny tak jak pani zresztą no a LesZek.....hmmm orgazm murowany i to kilka krotny.A pani jak wisi na ladzie przy kiosku i wypnie te cztery litery tragedia a co do tego że stąpa pani twardo po ziemi to niech pani uważa bo przy tej wadze to może pani kiedyś w jakieś d... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 24 października 2007 o 22:10
0
TAKIEGO PROSTAKA SZUKAĆ ZE ŚWIECĄ GDZIE PROSTAKU NA SENATORA KROWY PAŚĆ U STASIAKA I OBORNIK WYRZUCAĆ PROSTAKU DO SZKŁY SIĘ CHODZIĆ NIE CHCIAŁO GŁABIE A SENATOREM SIĘ CHCIAŁO BYĆ KROWY DOIĆ BURALU
Avatar
tato r / 8 października 2007 o 16:41
0
popieram w 100%
Avatar
Markuszowianka / 5 października 2007 o 17:22
0
[u Łesio Barwinski w Markuszowie mieszkaczarną sukienkę ma ten koleżkaUczy, tłumaczy prawie jak w Radiu Maryjakto godny chwały a kto wręcz kija.Leje na serce głupote swoim gosciom ,do adwersarzy zionie gniewem lecz Maryjana czuje z dalekawszystko w nim widzi oprócz człowieka.Maryjan traci nerwy: " Łesiu - łobuzie", a Łesiu z uśmiechem nadyma buzię. Maryjan błaga: "Daj na wstrzymanie",to on rozkręca nową kampanię. Naród prosi: " Lesiu weź - odpuść sobie",a Łesiu : "spadajcie , co zechcę - zrobię".R ada go popiera, co z tego ze naród nie chwali a on swym przydupasom dalej pokłony wali.Czuje się bosko jak w siódmym niebie,do Gminy wchodzi tak jak do siebie.A gdy podskoczyć ktoś mu próbuje,armię moherowych beretów mobilizuje.Ich nie obchodzi, co inni mówią - że dla Łesia i Marjana Bogiem jest KASA.Mohery wielbią swego pasterza,dla nich ważniejszy jest od Papieża?????????? Ludzie kochani Wyscie juz calkiem zbaraniali...jak mozna popierac takiego Fagasa ..... Jak mozna kandydature jego wystawiac na senatora przeciez on niczego wiecej nie widzi procz swego rozpora..... Zamiast senatorskiej czapki niech sie ubierze w mohery skoromne a ja mu na droge uloze rymy skromne..Łesiu moze lepiej by Ci bylo kandydowac na p____osła wtedy idealna bylaby dla Ciebie czapka osła...KIEDY ZROZUMIESZ ZE MY CIE TU NIE POTRZEBUJEMY i jak z rąk okupanta wyzwolic sie chcemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!Szczesliwej drogi Ci zyczymy i spadaj z naszej krainy...My tu chcemu zyc w ciszy i spokoju a nie znizac sie do poziomu gnoju!!!!!!!!!!!!!
[u Łesio Barwinski w Markuszowie mieszkaczarną sukienkę ma ten koleżkaUczy, tłumaczy prawie jak w Radiu Maryjakto godny chwały a kto wręcz kija.Leje na serce głupote swoim gosciom ,do adwersarzy zionie gniewem lecz Maryjana czuje z dalekawszystko w nim widzi oprócz człowieka.Maryjan traci nerwy: " Łesiu - łobuzie", a Łesiu z uśmiechem nadyma buzię. Maryjan błaga: "Daj na wstrzymanie",to on rozkręca nową kampanię. Naród prosi: " Lesiu weź - odpuść sobie",a Łesiu : "spadajcie , co zechcę - zrobię&quo... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 27 września 2007 o 15:19
0
bardzo dobre, i jak trafnie oddaje stan ducha naszej rady
Avatar
wagaduga / 27 września 2007 o 14:51
0
jednak ulotka dotarła tam gdzie miaładotrzeć, a ja już biedulek myślałem, że ktoś bezinteresownie pozrywał. a i jeszcze tak na marginesie, to nie było z nikąd ściągnięte tylko własna inicjatywa, no ale to trzeba być w miarę inteligentnym żżeby to zrozumieć, pozdrawiam wspólną gminę i ich popleczników
Avatar
stały obserwator głupoty / 26 września 2007 o 16:26
0
no to pokazałeś prawdziwe bohaterstwo, nie podpisując się, ale wcale ci się nie dziwię, bo stawać w obronie tego typa i przedstawić się to dopiero trzeba mieć odwagę, nieprawdaż?
Avatar
Mieszkaniec / 25 września 2007 o 14:10
0
Wydaje mi sie, że tu nie o pomysły chodzi, tylko o to, że ludzie tego bagna mają już dość, i nawe nie mają ochoty na zbędne dyskusje. Zarówni o wójcie jak i o przewodniczącym i ich świtach. Nie łaskawcy zajmą się właściwą pracą, a nie waśniami i pieniactwem, wciągając w te dysputy coraz to większe zastępy wiernych inaczej. Upłynął rok, i co się zmieniło na lepsze? Co nowego zrobiono poza ośmieszaniem gminy na zewnątrz? Co dobrego się dzieje? Co nowego dobrego. Co dla dzieci, co dla mlodzieży, co dla ludzi starszych, co dla mieszkańców całej zwaśnionej gminy? Kurów zaciera ręce, aby patrzeć jak im sie gmina powiększy. A szkoda. OSwiećcie się
Wydaje mi sie, że tu nie o pomysły chodzi, tylko o to, że ludzie tego bagna mają już dość, i nawe nie mają ochoty na zbędne dyskusje. Zarówni o wójcie jak i o przewodniczącym i ich świtach. Nie łaskawcy zajmą się właściwą pracą, a nie waśniami i pieniactwem, wciągając w te dysputy coraz to większe zastępy wiernych inaczej. Upłynął rok, i co się zmieniło na lepsze? Co nowego zrobiono poza ośmieszaniem gminy na zewnątrz? Co dobrego się dzieje? Co nowego dobrego. Co dla dzieci, co dla mlodzieży, co dla ludzi starszych, co dla mieszkańców cał... rozwiń
Avatar
ciekawski / 25 września 2007 o 14:01
0
To co się dzieje od roku to piaskownica. Tak, że drugiej nie trzeba. A o jakiej ulotce mówisz? Czyżby mi coś umknęło?
Avatar
(Anonimowy) / 25 września 2007 o 13:47
0
A jak tam donosiki poskładane na Barwińskiego przez wójta i jego ludzi? Same odmowy wszczęcia dochodzeń! Znowu cała intryga okazała się godna piaskownicy. I co by tu wykombinować? Ulotkę przepisaną ze strony Zulu-Gula? Mało zabawna... Znowu o coś oskarżyć? Z każdym kolejnym donosem prokuratura będzie patrzeć jak na wariatów i pieniaczy. Znowu podpuścić gazetę? No to będzie procesik i trzeba będzie wystąpić z odsłoniętą przyłbicą, a to nie w smak. Oj, nie zazdroszczę wam "bohaterowie forum", nie zazdroszczę... Chyba się kończą pomysły, co?
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 5

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 27 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!