Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 lipca 2009 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Trzy wypadki, trzy ofiary, trzej kierowcy BMW (zdjęcia)

0 81 A A

Takiego zbiegu tragicznych zdarzeń nie było w naszym regionie od dawna. W ciągu kilku godzin z wtorku na środę w trzech wypadkach zginęły trzy osoby: dwaj kierowcy BMW i mężczyzna, którego staranowało BMW.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do pierwszego wypadku doszło ok. godz. 23 w miejscowości Boby (gm. Urzędów). Wyjeżdżające z drogi podporządkowanej BMW uderzyło w jadący drogą główną citroen jumper.

– 22-letni kierowca BMW Czesław P. tłumaczył, że nie zauważył znaku "ustąp pierwszeństwa” – mówi sierż. Elżbieta Stanisławek z kraśnickiej policji. – Uderzył z dużą siłą w bok citroena.

31-letni kierowca citroena po przewiezieniu do szpitala zmarł. Kierowca BMW i jadąca z nim 20-letnia pasażerka także trafili do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 22-latek był trzeźwy.

Drugi wypadek miał miejsce na trasie K-2 w miejscowości Horbów (gm. Zalesie, pow. bialski), pół godziny po północy. 20-letni kierowca BMW Paweł S. podczas wyprzedzania czołowo zderzył się z tirem. Zginął na miejscu. Kierowca tira wyszedł bez szwanku.

Do trzeciego z serii tragicznych zdarzeń doszło po godz. 4 nad ranem w miejscowości Brzeźce (gm. Stężyca, pow. rycki).

– Prowadzone przez 53-letniego mężczyznę BMW wjechało na pobocze. Kierowca chciał wyprowadzić auto z powrotem na jezdnię, ale zjechał na drugą stronę ulicy. Samochód uderzył w drzewo i dachował. Kierowca zginął na miejscu – wyjaśnia mł. asp. Marek Niedbalski z policji w Rykach.

– Wszystko wskazuje na to, że kierowca zasnął za kierownicą. Tu o brawurze nie ma mowy – dodaje Niedbalski. Ta była za to przyczyną dwóch wcześniejszych wypadków, które spowodowali młodzi prowadzący.

– Kierowcy w wieku od 18 do 24 lat, którzy niedawno zdobyli uprawnienia i wsiadają za kierownicę szybkich i mocnych samochodów, są plagą polskich dróg – mówi kom. Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. – Zamiast stopniowo uczyć się lepiej jeździć, zdobywać umiejętności i doświadczenie, za wszelką cenę chcą próbować na drogach swoich sił. Efekty widzieliśmy choćby wczorajszej nocy.

Skoro apele o rozważniejszą jazdę nie trafiają do młodych kierowców, policjanci zwracają się do… ich rodziców. – Nie oszukujmy się: 18-latek sam nie zarobi kilkudziesięciu tys. zł na zakup szybkiego auta z mocnym silnikiem – podkreśla Kalita. – Zwykle to rodzice mają swój udział w tym zakupie. Więc to rodzice muszą się zastanowić, czy ich dziecko rzeczywiście powinno jeździć takim samochodem.








Komentarze 81

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 lipca 2009 o 10:50
0
Gość napisał:
Znajomy ma audi a6 w benzynie za które zapłacił 25 tysięcy, drugi znajomy z Warszawy kupił bmw z 2002r m3 też w beznzynie 3 litrowy silnik moc prawie 200 k.m. pełne wyposażenie za 38 tysięcy.
U nas przyjęło się, ze bmw to samochody dla dresiarzy a to nie jest prawdą, bo bmw jeżdżą ludzie których stać na zakup takiego samochodu.[/quote]


[quote name='Gość' post='154411' date='29.07.2009, 10:11:43']z tym to ja sie zgadzam



Dodałbym jeszcze że tzw. dresiarze zazwyczaj jeżdżą starymi beemkami bo nie stać ich na droższe modele.
Nigdy nie widziałem dresa w nowym (lub kilkuletnim) BMW serii 7 za ponad czterysta tysięcy i nigdy nie zobaczę bo to klasa luksus dla ludzi bogatych.



Dodałbym jeszcze że tzw. dresiarze zazwyczaj jeżdżą starymi beemkami bo nie stać ich na droższe modele.
Nigdy nie widziałem dresa w nowym (lub kilkuletnim) BMW serii 7 za ponad czterysta tysięcy i nigdy nie zobaczę bo to klasa luksus dla ludzi bogatych. rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2009 o 10:11
0
Gość napisał:
Znajomy ma audi a6 w benzynie za które zapłacił 25 tysięcy, drugi znajomy z Warszawy kupił bmw z 2002r m3 też w beznzynie 3 litrowy silnik moc prawie 200 k.m. pełne wyposażenie za 38 tysięcy.
U nas przyjęło się, ze bmw to samochody dla dresiarzy a to nie jest prawdą, bo bmw jeżdżą ludzie których stać na zakup takiego samochodu.

z tym to ja sie zgadzam
Avatar
Gość / 24 lipca 2009 o 17:40
0
kur... ale z was durnie nie macie co robic tylko zajmowac sie plotkowaniem !!!!!!! zapierda....lac do pracy bezmózgie swinie i swiry a nie z nudow wypisywac takie brednie za to nie lubie polakow a sam nim jestem ale nie interesuja mnie sprawy innych jestescie banda zalosnych pajacy i tyle trzymajcie sie buraki
Avatar
m / 24 lipca 2009 o 09:18
0
axel napisał:
trzech deb***i mniej . to się nazywa selekcja naturalna


I tu się mylisz, bo w jednym z wypadków zginął mój brat, który nie jechał BMW, tylko deb*** kierujący BMW uderzył w niego z prędkością 170km/h. Dodam, że ze 170 na liczniku chciał wyjechać z drogi podporządkowanej na główną
Avatar
Marian / 20 lipca 2009 o 10:24
0
Przecież BMW jeżdżą osoby ograniczone umysłowo, lub głupie karki którym brakuje rozumu więc chcą jakoś zaimponować. Więc trzech gratów mniej na drodze a po takim wypadku może im rozum wróci!
Avatar
Gość / 16 lipca 2009 o 22:47
0
Kierowcy BeeMWu i Kali to pustaki i tego nikt nie zmieni
Avatar
axel / 16 lipca 2009 o 22:19
0
trzech deb***i mniej . to się nazywa selekcja naturalna
Avatar
axel / 16 lipca 2009 o 22:17
0
trech deb***i mniej . to się nazywa selekcja naturalna
Avatar
Marcepan / 16 lipca 2009 o 10:54
0
KierowcaX napisał:
To co się na drogach dzieje to obraz - zwierciadlane odbicie społeczeństwa. Jeden mały, drugi duży, jeden koniecznie wyprzedza i wciska się zajeżdżając drogę temu przedostatniemu w długiej na kilometr kolumnie. „Lepiej stracić sekundę w życiu niż życie w sekundę.” Inny kierowca mógłby jechać 90- ką, ale jedzie sobie spacerowo i panisko (na ogół) nie daje się wyprzedzić (za mało pasów ruchu). Jeden jest za PiS, inny za SLD lub PO. Niejeden siedzi ci na zderzaku i niemal cię popycha, niejeden cię denerwuje swoim stylem jazdy. Stylem – wyprzedziłeś mnie to ja ci pokażę, dopędziłeś mnie, bo jadę przepisowo i zwolniłem, ponieważ jest obszar jazdy 50 km/h no to koniecznie chcesz mnie wyprzedzić ciekawe - by co pokazać? Wyprzedzasz by zaraz mnie, mającego przed sobą jeszcze kilkusetkilometrową podróż zatrzymać niemal, bo skręcasz w lewo lub w prawo? Skręcasz w lewo i zamiast ustawić się równolegle do osi drogi to stajesz ukośnie jak do jazdy do tyłu, w kopertę? Nie kląłeś na takiego? Jeden człowiek – kierowca jadąc rozmawia przez komórkę i widać to jak jedzie (trąbię na takich – takim jestem członkiem tego społeczeństwa, inni nie trąbią), ale on jest przekonany o tym, że jedzie bez zarzutu i mi się odgraża niezadowolony, że tak reaguję. Jedziesz sobie pasem do skrętu w lewo z całą świadomością, że chcesz jechać prawo i tuż przed zakrętem wciskasz się w prawy pas lub żebrzesz, by cię wpuszczono. Jedni wpuszczają a inni nie. Jedni żebrzą a inni mają wszystkiego dość. Jedni, po wyprzedzeniu w czasie deszczu zajadą ci i zachlapią szyby chociaż mogliby jeszcze dalej jechac lewym pasem a inni ścigaja się - to nie ty mnie tylko ja tobie naciapię. Jedni, przed przejściem pieszych jadą zachowując szczególną ostrożność a inni zatrzymują się niespodziewanie dla jadącego z tyłu i zapraszają do przechodzenia. Piesi baranieją, jedni, ci na innym przejściu zapraszani - rzucają się pod koła tego kierowcy, który jedzie zachowując szczególną ostrożność. Jedni rowerzyści jadą przejściem dla pieszych a inni przechodzą prowadząc rower. Jedni noszą krawaty a inni np. muszki. Są tacy, którzy, parkują przy drzwiach wejściowych bloku. A są też np. taksówkarze, którzy parkują na zakręcie ulicy ( w cieniu) z otwartymi drzwiami ku środkowi ulicy (to szczyt wszystkiego, że policja tego nie tępi na postojach taxi – no, ale wiadomo niektórzy to przecież kolesie na wcześniejszej) i patrzą się w ciebie bezczelnie, choć im nic nie mówisz ani nie trąbisz nawet a też w takiego patrzysz tylko, i sobie myślisz, ale on bezczelnie nic nie robi (żadnego ruchu, gestu) chociaż wie co myślisz. Brzydkie słowa cisną się do ust. Podróż skończona, parkuję tu, nie mam wyboru, widzę, że jakiś kierowca sobie opróżnił swój pojazd z butelek i innych niepotrzebnych rzeczy, śmieci. Jedni są tacy a drudzy nie są tacy.


SLOWA PRAWDY


SLOWA PRAWDY rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 16 lipca 2009 o 00:31
0
BMW-License to Kill. Rzeczywiście coś musi być spartolone w tych POjazdach, że tak słabo trzymają się drogi i proszę nie winić tylnego napędu bo merce, omegi A, i stare prawdziwe volvo też taki mają. Nawer rząd i BOR jeżdżą BMW i są szkoleni i ciągle rozwalają te 7mki. Kiedyś pod Bochnią nawet 3 na raz rozwalili.
Avatar
Gość / 29 lipca 2009 o 10:50
0
Gość napisał:
Znajomy ma audi a6 w benzynie za które zapłacił 25 tysięcy, drugi znajomy z Warszawy kupił bmw z 2002r m3 też w beznzynie 3 litrowy silnik moc prawie 200 k.m. pełne wyposażenie za 38 tysięcy.
U nas przyjęło się, ze bmw to samochody dla dresiarzy a to nie jest prawdą, bo bmw jeżdżą ludzie których stać na zakup takiego samochodu.[/quote]


[quote name='Gość' post='154411' date='29.07.2009, 10:11:43']z tym to ja sie zgadzam



Dodałbym jeszcze że tzw. dresiarze zazwyczaj jeżdżą starymi beemkami bo nie stać ich na droższe modele.
Nigdy nie widziałem dresa w nowym (lub kilkuletnim) BMW serii 7 za ponad czterysta tysięcy i nigdy nie zobaczę bo to klasa luksus dla ludzi bogatych.



Dodałbym jeszcze że tzw. dresiarze zazwyczaj jeżdżą starymi beemkami bo nie stać ich na droższe modele.
Nigdy nie widziałem dresa w nowym (lub kilkuletnim) BMW serii 7 za ponad czterysta tysięcy i nigdy nie zobaczę bo to klasa luksus dla ludzi bogatych. rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2009 o 10:11
0
Gość napisał:
Znajomy ma audi a6 w benzynie za które zapłacił 25 tysięcy, drugi znajomy z Warszawy kupił bmw z 2002r m3 też w beznzynie 3 litrowy silnik moc prawie 200 k.m. pełne wyposażenie za 38 tysięcy.
U nas przyjęło się, ze bmw to samochody dla dresiarzy a to nie jest prawdą, bo bmw jeżdżą ludzie których stać na zakup takiego samochodu.

z tym to ja sie zgadzam
Avatar
Gość / 24 lipca 2009 o 17:40
0
kur... ale z was durnie nie macie co robic tylko zajmowac sie plotkowaniem !!!!!!! zapierda....lac do pracy bezmózgie swinie i swiry a nie z nudow wypisywac takie brednie za to nie lubie polakow a sam nim jestem ale nie interesuja mnie sprawy innych jestescie banda zalosnych pajacy i tyle trzymajcie sie buraki
Avatar
m / 24 lipca 2009 o 09:18
0
axel napisał:
trzech deb***i mniej . to się nazywa selekcja naturalna


I tu się mylisz, bo w jednym z wypadków zginął mój brat, który nie jechał BMW, tylko deb*** kierujący BMW uderzył w niego z prędkością 170km/h. Dodam, że ze 170 na liczniku chciał wyjechać z drogi podporządkowanej na główną
Avatar
Marian / 20 lipca 2009 o 10:24
0
Przecież BMW jeżdżą osoby ograniczone umysłowo, lub głupie karki którym brakuje rozumu więc chcą jakoś zaimponować. Więc trzech gratów mniej na drodze a po takim wypadku może im rozum wróci!
Avatar
Gość / 16 lipca 2009 o 22:47
0
Kierowcy BeeMWu i Kali to pustaki i tego nikt nie zmieni
Avatar
axel / 16 lipca 2009 o 22:19
0
trzech deb***i mniej . to się nazywa selekcja naturalna
Avatar
axel / 16 lipca 2009 o 22:17
0
trech deb***i mniej . to się nazywa selekcja naturalna
Avatar
Marcepan / 16 lipca 2009 o 10:54
0
KierowcaX napisał:
To co się na drogach dzieje to obraz - zwierciadlane odbicie społeczeństwa. Jeden mały, drugi duży, jeden koniecznie wyprzedza i wciska się zajeżdżając drogę temu przedostatniemu w długiej na kilometr kolumnie. „Lepiej stracić sekundę w życiu niż życie w sekundę.” Inny kierowca mógłby jechać 90- ką, ale jedzie sobie spacerowo i panisko (na ogół) nie daje się wyprzedzić (za mało pasów ruchu). Jeden jest za PiS, inny za SLD lub PO. Niejeden siedzi ci na zderzaku i niemal cię popycha, niejeden cię denerwuje swoim stylem jazdy. Stylem – wyprzedziłeś mnie to ja ci pokażę, dopędziłeś mnie, bo jadę przepisowo i zwolniłem, ponieważ jest obszar jazdy 50 km/h no to koniecznie chcesz mnie wyprzedzić ciekawe - by co pokazać? Wyprzedzasz by zaraz mnie, mającego przed sobą jeszcze kilkusetkilometrową podróż zatrzymać niemal, bo skręcasz w lewo lub w prawo? Skręcasz w lewo i zamiast ustawić się równolegle do osi drogi to stajesz ukośnie jak do jazdy do tyłu, w kopertę? Nie kląłeś na takiego? Jeden człowiek – kierowca jadąc rozmawia przez komórkę i widać to jak jedzie (trąbię na takich – takim jestem członkiem tego społeczeństwa, inni nie trąbią), ale on jest przekonany o tym, że jedzie bez zarzutu i mi się odgraża niezadowolony, że tak reaguję. Jedziesz sobie pasem do skrętu w lewo z całą świadomością, że chcesz jechać prawo i tuż przed zakrętem wciskasz się w prawy pas lub żebrzesz, by cię wpuszczono. Jedni wpuszczają a inni nie. Jedni żebrzą a inni mają wszystkiego dość. Jedni, po wyprzedzeniu w czasie deszczu zajadą ci i zachlapią szyby chociaż mogliby jeszcze dalej jechac lewym pasem a inni ścigaja się - to nie ty mnie tylko ja tobie naciapię. Jedni, przed przejściem pieszych jadą zachowując szczególną ostrożność a inni zatrzymują się niespodziewanie dla jadącego z tyłu i zapraszają do przechodzenia. Piesi baranieją, jedni, ci na innym przejściu zapraszani - rzucają się pod koła tego kierowcy, który jedzie zachowując szczególną ostrożność. Jedni rowerzyści jadą przejściem dla pieszych a inni przechodzą prowadząc rower. Jedni noszą krawaty a inni np. muszki. Są tacy, którzy, parkują przy drzwiach wejściowych bloku. A są też np. taksówkarze, którzy parkują na zakręcie ulicy ( w cieniu) z otwartymi drzwiami ku środkowi ulicy (to szczyt wszystkiego, że policja tego nie tępi na postojach taxi – no, ale wiadomo niektórzy to przecież kolesie na wcześniejszej) i patrzą się w ciebie bezczelnie, choć im nic nie mówisz ani nie trąbisz nawet a też w takiego patrzysz tylko, i sobie myślisz, ale on bezczelnie nic nie robi (żadnego ruchu, gestu) chociaż wie co myślisz. Brzydkie słowa cisną się do ust. Podróż skończona, parkuję tu, nie mam wyboru, widzę, że jakiś kierowca sobie opróżnił swój pojazd z butelek i innych niepotrzebnych rzeczy, śmieci. Jedni są tacy a drudzy nie są tacy.


SLOWA PRAWDY


SLOWA PRAWDY rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 16 lipca 2009 o 00:31
0
BMW-License to Kill. Rzeczywiście coś musi być spartolone w tych POjazdach, że tak słabo trzymają się drogi i proszę nie winić tylnego napędu bo merce, omegi A, i stare prawdziwe volvo też taki mają. Nawer rząd i BOR jeżdżą BMW i są szkoleni i ciągle rozwalają te 7mki. Kiedyś pod Bochnią nawet 3 na raz rozwalili.
Zobacz wszystkie komentarze 81

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Beata Szydło w Lublinie. Gorąco podczas wiecu na placu Litewskim [wideo]
Na żywo
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Gorąco podczas wiecu na placu Litewskim [wideo] 0 14

O godz. 17:30 rozpocznie się na Placu Litewskim w Lublinie spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami Lublina i regionu.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 1 4

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 2

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 34 33

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 3 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 6

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 16

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 88 71