Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 lipca 2010 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Urzędnicy fiskusa tropią też na plaży. Udają wczasowiczów

0 18 A A

Stają w kolejkach i udają zwykłych wczasowiczów. A potem niespodzianka: Jestem z urzędu skarbowego – słyszy zaskoczony sprzedawca. Fiskus na masową skalę sprawdza, czy handlowcy w miejscowościach turystycznych używają kas fiskalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Bardzo dobrze, że wzięli się za tych handlarzy – cieszy się ekspedientka ze sklepu spożywczego w Krasnobrodzie. – My płacimy podatki i to, co zarobimy w sezonie, musi nam wystarczyć na cały rok. A oni odbierają nam klientów, bo liczą na szybki zysk.

Efekt zmasowanej kontroli pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie w miejscowościach turystycznych, to – jak dotąd – 200 wystawionych mandatów na ponad 42 tys. zł.

– Kontrolerzy sprawdzili w ciągu trzech tygodni kilkaset punktów handlowych, gastronomicznych i usługowych na Roztoczu, Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, w Kazimierzu Dolnym, Zamościu – wylicza Marek Kostyła, rzecznik Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie.

Pracowników UKS wspierali kontrolerzy z miejscowych urzędów skarbowych. Wszyscy tropili, czy sprzedawcy używają kas fiskalnych i wydają klientom paragony. Kontrole były prowadzone w soboty i niedziele, popołudniami, bo wtedy ruch w miejscowościach turystycznych jest największy. Pracownicy fiskusa najpierw udawali zwykłych wczasowiczów: stawali w kolejkach i patrzyli, czy sprzedawcy wprowadzają transakcje do kasy fiskalnej.

– Część kontrolowanych osób nie ewidencjonowała całości sprzedaży, a w niektórych punktach kasy fiskalne nie były w ogóle używane – dodaje Kostyła. – A brak takiej ewidencji towaru powoduje zaniżenie podatku.

Grzywna za to może wynieść nawet 2,6 tys. zł. W praktyce mandaty były uzależnione od skali wychwyconych nieprawidłowości i zasobności ukaranego. Niższy mandat dostawał pracownik zarabiający 800 zł, wyższy – właściciel sklepu czy baru.

Sprzedawcy mają różne odczucia na temat kontroli. – Nie ma dnia, abym nie miał na głowie kontrolerów – mówi właściciel baru w Okunince. – Sieją zamęt, płoszą klientów, dezorganizują pracę, zaglądają do każdego kąta.

– Mnie fiskus nie przeszkadza – zapewnia inny przedsiębiorca, który od ponad 20 lat prowadzi jeden z najpopularniejszych barów nad Jeziorem Białym. – Na wszystko mam kasy fiskalne. Niech się boją ci, którzy mają je tylko na alkohol. Skoro wszystkie papiery mam w porządku i sumiennie płacę podatki, to czego i kogo mam się obawiać?

Fiskus zapowiada, że kontrole będzie prowadził aż do końca wakacji. Obejmie nimi nie tylko punkty handlowe i gastronomiczne, ale także okoliczne stacje paliw i przewoźników.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaśka / 9 sierpnia 2010 o 19:41
0
Dziwią sie, że tak jest....Niech Panstwo jeszcze bardziej podnosi podatki
Avatar
Gość / 22 lipca 2010 o 21:13
0
Chwalipięta? Dobry- pojęcie względne, ale jeśli to prawda nie spocznij na laurach i nie popadaj w samozachwyt.Życzę klientów- niech się pchają drzwiami i oknami.
Avatar
gość / 22 lipca 2010 o 10:01
0
[quote name='eeeeeeee' date='22 lipiec 2010 - 07:33 ' timestamp='1279776796' post='318514']
eeeeeeeeeeeeeee
więcej to na pewno nie zarobisz, bo oddasz podatek do budżetu, zarobisz uczciwiej panie adwokacie z powołania. I bedziesz pamiętał, ile klient ci zapłacił, a nie ciągnął z niego za każde posiedzenie, na którym udajesz, że znasz prawo ;-)
[/quote]

No co ty???

Teraz za każdą poradę biorę np 200 zł.(jak klient chce to dostaje rachunek, jak nie chce nie dostaje - nie mam obowiązku wydawania czegokolwiek. )

Jak wprowadzą kasy fiskalne (i będę musiał wydawać paragony) - będę brał 300PLN za poradę (no bo przecież PODATEK)

Ja na swoje wyjdę.


Ludzie i tak przyjdą - bo jestem dobry.
Niech się martwią Ci , którzy walczą o klienta.

pozdrawiam
[quote name='eeeeeeee' date='22 lipiec 2010 - 07:33 ' timestamp='1279776796' post='318514']
eeeeeeeeeeeeeee
więcej to na pewno nie zarobisz, bo oddasz podatek do budżetu, zarobisz uczciwiej panie adwokacie z powołania. I bedziesz pamiętał, ile klient ci zapłacił, a nie ciągnął z niego za każde posiedzenie, na którym udajesz, że znasz prawo ;-)
[/quote]

No co ty???

Teraz za każdą poradę biorę np 200 zł.(jak klient chce to dostaje rachunek, jak nie chce nie dostaje - n... rozwiń
Avatar
eeeeeeee / 22 lipca 2010 o 07:33
0
eeeeeeeeeeeeeee
więcej to na pewno nie zarobisz, bo oddasz podatek do budżetu, zarobisz uczciwiej panie adwokacie z powołania. I bedziesz pamiętał, ile klient ci zapłacił, a nie ciągnął z niego za każde posiedzenie, na którym udajesz, że znasz prawo ;-)

[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 12:00 ' timestamp='1279706421' post='318269']
A Ty myślisz że jak wprowadzą kasy fiskalne dla osób które wymieniłeś to co się stanie?

Ceny ich usług pójdą w górę i finalnie zapłacisz Ty.

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem dla mnie kasy fiskalnej.
Wszystko będzie jasne i klarowne ...i zarobie więcej :-).
[/quote]
eeeeeeeeeeeeeee
więcej to na pewno nie zarobisz, bo oddasz podatek do budżetu, zarobisz uczciwiej panie adwokacie z powołania. I bedziesz pamiętał, ile klient ci zapłacił, a nie ciągnął z niego za każde posiedzenie, na którym udajesz, że znasz prawo ;-)

[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 12:00 ' timestamp='1279706421' post='318269']
A Ty myślisz że jak wprowadzą kasy fiskalne dla osób które wymieniłeś to co się stanie?

Ceny ich usług pójdą w górę i finalnie zapłacis... rozwiń
Avatar
olo / 22 lipca 2010 o 05:58
0
"Jestem z urzędu skarbowego ? słyszy zaskoczony sprzedawca." --- to spier***aj, słyszy zaskoczony urzędnik ...
Avatar
olek / 21 lipca 2010 o 21:36
0
Słusznie takie kontrole są konieczne, ale dlaczego US nie bierze się za lekarzy, którzy w prywatnych gabinetach zarabuają kasę i nie odprowadzają żadnego podatku. A budowlanka - to dopiero czarna strefa i wielkie pieniądze na lewo.
Avatar
donosiciel / 21 lipca 2010 o 16:49
0
[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 12:00 ' timestamp='1279706421' post='318269']
A Ty myślisz że jak wprowadzą kasy fiskalne dla osób które wymieniłeś to co się stanie?

Ceny ich usług pójdą w górę i finalnie zapłacisz Ty.

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem dla mnie kasy fiskalnej.
Wszystko będzie jasne i klarowne ...i zarobie więcej :-).
[/quote]

A może w ogóle zlikwidować kasy fiskalne to wszystkie ceny będą niższe, i wprowadzić płacenie przez przedsiębiorców podatków na Cyprze (wzorem posła Janusza) to wszystko będziemy mieli tańsze (czyli ogólny dobrobyt)
[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 12:00 ' timestamp='1279706421' post='318269']
A Ty myślisz że jak wprowadzą kasy fiskalne dla osób które wymieniłeś to co się stanie?

Ceny ich usług pójdą w górę i finalnie zapłacisz Ty.

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem dla mnie kasy fiskalnej.
Wszystko będzie jasne i klarowne ...i zarobie więcej :-).
[/quote]

A może w ogóle zlikwidować kasy fiskalne to wszystkie ceny będą niższe, i wprowadzić płacenie pr... rozwiń
Avatar
kkk / 21 lipca 2010 o 16:39
0
[quote name='crai' date='21 lipiec 2010 - 09:46 ' timestamp='1279698394' post='318209']
Państwo Urzędnicy mogli by się przyjrzeć działalności jedengo z barów nad jez. Piaseczno - na końcu ul. Mazowieckiej - parasolki tyskiego przy wodzie, ciężko o paragon, nie mówiąc już o pobieraniu przez właściciela opłaty za parking bez żadnego kwitka.
[/quote]

Swojego nie ruszą!
Avatar
donosiciel / 21 lipca 2010 o 16:30
0
uprzejmie donoszę, że lekarze dentyści, adwokaci, radcy prawni i wielu oszustów nie używają kas fiskalnych nie tylko w miejscowościach wypoczynkowych ale w całej Polsce
Avatar
Beduin / 21 lipca 2010 o 13:04
0
Ja rozumiem że fiskus powinien kontrolować ok ale dlaczego ten fiskus nie kontroluje bardzo dużej liczby obcokrajowców którzy parają się handlem Wietnamczyków , Armeńczyków ,handlujących bez żadnych zezwoleń papierosami wódą a i zioło też można kupić np. na Ruskiej ? nie wspomnę tu o tzw. jarmarkach wiejskich gdzie opanowali oni rynki i są nie do ruszenia wszyscy się ich boją jak mróz gówna tylko czemu ?A gdzie urząd emigracyjny gdzie urząd celny pewnie Polaka łatwiej chapnąć i dowalić a obok murzyn stoi i śmieje się bo kontrolerzy jego akurat min. się nie czepią bo on -ne loziumi Polski- ale dlaczego ? czy takie postępowanie w egzekwowaniu Polskiego prawa jest niezgodne z oczekiwaniami politycznymi czy strach że jakieś ambasady tych krain będą oponować? Czesi -Słowacy a nawet Węgrzy poradzili sobie z problemem tu nie można ? Raz jeszcze napiszę nic przeciw kontrolom nie mam ale jeżeli Polak handluje nawet na lewo to zarobione pieniądze zostają TU W KRAJU i gdzieś je wyda zapłaci VAT i jest to mniejsze zło ! obcokrajowiec pracuje by zarobioną kasę wyprowadzić z kraju więc pytam co jest gorsze !? więc niech urzędnicy fiskusa pomyślą bo tego elementu im brakuje ale powiadam jeżeli kontrole to wszystkich jeżeli bez zezwolenia - konfiskata do momentu wykupienia towaru czyli zapłacenia mandatu ! a gwarantuję że domy dziecka na brak potrzebnych towarów narzekać nie będą a i kasa państwowa się zasili tylko jak spowodować by pewne służby ruszyły tyłki zza biurek i racjonalnie przy tych kontrolach myślały !.
Ja rozumiem że fiskus powinien kontrolować ok ale dlaczego ten fiskus nie kontroluje bardzo dużej liczby obcokrajowców którzy parają się handlem Wietnamczyków , Armeńczyków ,handlujących bez żadnych zezwoleń papierosami wódą a i zioło też można kupić np. na Ruskiej ? nie wspomnę tu o tzw. jarmarkach wiejskich gdzie opanowali oni rynki i są nie do ruszenia wszyscy się ich boją jak mróz gówna tylko czemu ?A gdzie urząd emigracyjny gdzie urząd celny pewnie Polaka łatwiej chapnąć i dowalić a obok murzyn stoi i śmieje się bo kontrolerzy jego ak... rozwiń
Avatar
kaśka / 9 sierpnia 2010 o 19:41
0
Dziwią sie, że tak jest....Niech Panstwo jeszcze bardziej podnosi podatki
Avatar
Gość / 22 lipca 2010 o 21:13
0
Chwalipięta? Dobry- pojęcie względne, ale jeśli to prawda nie spocznij na laurach i nie popadaj w samozachwyt.Życzę klientów- niech się pchają drzwiami i oknami.
Avatar
gość / 22 lipca 2010 o 10:01
0
[quote name='eeeeeeee' date='22 lipiec 2010 - 07:33 ' timestamp='1279776796' post='318514']
eeeeeeeeeeeeeee
więcej to na pewno nie zarobisz, bo oddasz podatek do budżetu, zarobisz uczciwiej panie adwokacie z powołania. I bedziesz pamiętał, ile klient ci zapłacił, a nie ciągnął z niego za każde posiedzenie, na którym udajesz, że znasz prawo ;-)
[/quote]

No co ty???

Teraz za każdą poradę biorę np 200 zł.(jak klient chce to dostaje rachunek, jak nie chce nie dostaje - nie mam obowiązku wydawania czegokolwiek. )

Jak wprowadzą kasy fiskalne (i będę musiał wydawać paragony) - będę brał 300PLN za poradę (no bo przecież PODATEK)

Ja na swoje wyjdę.


Ludzie i tak przyjdą - bo jestem dobry.
Niech się martwią Ci , którzy walczą o klienta.

pozdrawiam
[quote name='eeeeeeee' date='22 lipiec 2010 - 07:33 ' timestamp='1279776796' post='318514']
eeeeeeeeeeeeeee
więcej to na pewno nie zarobisz, bo oddasz podatek do budżetu, zarobisz uczciwiej panie adwokacie z powołania. I bedziesz pamiętał, ile klient ci zapłacił, a nie ciągnął z niego za każde posiedzenie, na którym udajesz, że znasz prawo ;-)
[/quote]

No co ty???

Teraz za każdą poradę biorę np 200 zł.(jak klient chce to dostaje rachunek, jak nie chce nie dostaje - n... rozwiń
Avatar
eeeeeeee / 22 lipca 2010 o 07:33
0
eeeeeeeeeeeeeee
więcej to na pewno nie zarobisz, bo oddasz podatek do budżetu, zarobisz uczciwiej panie adwokacie z powołania. I bedziesz pamiętał, ile klient ci zapłacił, a nie ciągnął z niego za każde posiedzenie, na którym udajesz, że znasz prawo ;-)

[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 12:00 ' timestamp='1279706421' post='318269']
A Ty myślisz że jak wprowadzą kasy fiskalne dla osób które wymieniłeś to co się stanie?

Ceny ich usług pójdą w górę i finalnie zapłacisz Ty.

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem dla mnie kasy fiskalnej.
Wszystko będzie jasne i klarowne ...i zarobie więcej :-).
[/quote]
eeeeeeeeeeeeeee
więcej to na pewno nie zarobisz, bo oddasz podatek do budżetu, zarobisz uczciwiej panie adwokacie z powołania. I bedziesz pamiętał, ile klient ci zapłacił, a nie ciągnął z niego za każde posiedzenie, na którym udajesz, że znasz prawo ;-)

[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 12:00 ' timestamp='1279706421' post='318269']
A Ty myślisz że jak wprowadzą kasy fiskalne dla osób które wymieniłeś to co się stanie?

Ceny ich usług pójdą w górę i finalnie zapłacis... rozwiń
Avatar
olo / 22 lipca 2010 o 05:58
0
"Jestem z urzędu skarbowego ? słyszy zaskoczony sprzedawca." --- to spier***aj, słyszy zaskoczony urzędnik ...
Avatar
olek / 21 lipca 2010 o 21:36
0
Słusznie takie kontrole są konieczne, ale dlaczego US nie bierze się za lekarzy, którzy w prywatnych gabinetach zarabuają kasę i nie odprowadzają żadnego podatku. A budowlanka - to dopiero czarna strefa i wielkie pieniądze na lewo.
Avatar
donosiciel / 21 lipca 2010 o 16:49
0
[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 12:00 ' timestamp='1279706421' post='318269']
A Ty myślisz że jak wprowadzą kasy fiskalne dla osób które wymieniłeś to co się stanie?

Ceny ich usług pójdą w górę i finalnie zapłacisz Ty.

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem dla mnie kasy fiskalnej.
Wszystko będzie jasne i klarowne ...i zarobie więcej :-).
[/quote]

A może w ogóle zlikwidować kasy fiskalne to wszystkie ceny będą niższe, i wprowadzić płacenie przez przedsiębiorców podatków na Cyprze (wzorem posła Janusza) to wszystko będziemy mieli tańsze (czyli ogólny dobrobyt)
[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 12:00 ' timestamp='1279706421' post='318269']
A Ty myślisz że jak wprowadzą kasy fiskalne dla osób które wymieniłeś to co się stanie?

Ceny ich usług pójdą w górę i finalnie zapłacisz Ty.

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem dla mnie kasy fiskalnej.
Wszystko będzie jasne i klarowne ...i zarobie więcej :-).
[/quote]

A może w ogóle zlikwidować kasy fiskalne to wszystkie ceny będą niższe, i wprowadzić płacenie pr... rozwiń
Avatar
kkk / 21 lipca 2010 o 16:39
0
[quote name='crai' date='21 lipiec 2010 - 09:46 ' timestamp='1279698394' post='318209']
Państwo Urzędnicy mogli by się przyjrzeć działalności jedengo z barów nad jez. Piaseczno - na końcu ul. Mazowieckiej - parasolki tyskiego przy wodzie, ciężko o paragon, nie mówiąc już o pobieraniu przez właściciela opłaty za parking bez żadnego kwitka.
[/quote]

Swojego nie ruszą!
Avatar
donosiciel / 21 lipca 2010 o 16:30
0
uprzejmie donoszę, że lekarze dentyści, adwokaci, radcy prawni i wielu oszustów nie używają kas fiskalnych nie tylko w miejscowościach wypoczynkowych ale w całej Polsce
Avatar
Beduin / 21 lipca 2010 o 13:04
0
Ja rozumiem że fiskus powinien kontrolować ok ale dlaczego ten fiskus nie kontroluje bardzo dużej liczby obcokrajowców którzy parają się handlem Wietnamczyków , Armeńczyków ,handlujących bez żadnych zezwoleń papierosami wódą a i zioło też można kupić np. na Ruskiej ? nie wspomnę tu o tzw. jarmarkach wiejskich gdzie opanowali oni rynki i są nie do ruszenia wszyscy się ich boją jak mróz gówna tylko czemu ?A gdzie urząd emigracyjny gdzie urząd celny pewnie Polaka łatwiej chapnąć i dowalić a obok murzyn stoi i śmieje się bo kontrolerzy jego akurat min. się nie czepią bo on -ne loziumi Polski- ale dlaczego ? czy takie postępowanie w egzekwowaniu Polskiego prawa jest niezgodne z oczekiwaniami politycznymi czy strach że jakieś ambasady tych krain będą oponować? Czesi -Słowacy a nawet Węgrzy poradzili sobie z problemem tu nie można ? Raz jeszcze napiszę nic przeciw kontrolom nie mam ale jeżeli Polak handluje nawet na lewo to zarobione pieniądze zostają TU W KRAJU i gdzieś je wyda zapłaci VAT i jest to mniejsze zło ! obcokrajowiec pracuje by zarobioną kasę wyprowadzić z kraju więc pytam co jest gorsze !? więc niech urzędnicy fiskusa pomyślą bo tego elementu im brakuje ale powiadam jeżeli kontrole to wszystkich jeżeli bez zezwolenia - konfiskata do momentu wykupienia towaru czyli zapłacenia mandatu ! a gwarantuję że domy dziecka na brak potrzebnych towarów narzekać nie będą a i kasa państwowa się zasili tylko jak spowodować by pewne służby ruszyły tyłki zza biurek i racjonalnie przy tych kontrolach myślały !.
Ja rozumiem że fiskus powinien kontrolować ok ale dlaczego ten fiskus nie kontroluje bardzo dużej liczby obcokrajowców którzy parają się handlem Wietnamczyków , Armeńczyków ,handlujących bez żadnych zezwoleń papierosami wódą a i zioło też można kupić np. na Ruskiej ? nie wspomnę tu o tzw. jarmarkach wiejskich gdzie opanowali oni rynki i są nie do ruszenia wszyscy się ich boją jak mróz gówna tylko czemu ?A gdzie urząd emigracyjny gdzie urząd celny pewnie Polaka łatwiej chapnąć i dowalić a obok murzyn stoi i śmieje się bo kontrolerzy jego ak... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 158 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 25 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!