Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 maja 2013 r.
17:37
Edytuj ten wpis

Uwaga na fałszywe mandaty z ITD. Naciągają na fotoradar

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Podszywając się pod ITD, wysyłają do kierowców wezwania do zapłaty mandatów. Ich ofiarą padło m.in. dwóch kierowców z Tomaszowa Lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mechanizm oszustwa jest prosty. – Naciągacze wysyłają do kierowców druk nieudolnie imitujący mandat za przekroczenie prędkości zarejestrowany przez jeden naszych fotoradarów – mówi Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Fałszywe wezwania do zapłaty są wydrukowane na zwykłej kartce papieru opatrzonej logo Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. – Druk diametralnie różni się od wzoru mandatu, który wysyłamy do kierowców – podkreśla rzecznik.

Mimo to, mandat wygląda dość wiarygodnie. Druk opiewa zwykle na kwoty 100 lub 200 złotych. Jest też opatrzony podpisem fałszywego inspektora. Co ciekawe, pisma docierają do osób, które rzeczywiście przyłapano na przekroczeniu prędkości. Ofiarą oszustów padli już kierowcy z Warszawy, Tomaszowa Lubelskiego, z województwa łódzkiego i Dolnego Śląska.

Czterech z nich nie dało się nabrać i zgłosiło sprawę do ITD. – Od razu zawiadomiliśmy prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – dodaje rzecznik. Nie potrafi jednak wyjaśnić, w jaki sposób z bazy danych inspekcji wypłynęły dane kierowców. – Tę sprawę bada właśnie warszawska prokuratura – dodaje.

Na razie śledczy zablokowali konto bankowe podane na fałszywych mandatach.

– Prosimy także wszystkich kierowców, którzy mają jakiekolwiek podejrzenia, co do autentyczności mandatów o sprawdzenie na naszej stronie, jak wyglądają oryginalne dokumenty. Prosimy także o kontakt z nami – kończy rzecznik.
Masz wątpliwości? Skontaktuj się Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym przy Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego w Warszawie, tel. (22) 22 04 500, e-mail: canard@gitd.gov.pl

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Komediant główny / 19 września 2014 o 07:44
0

Niestety wpływy spadają i nie od nas to zależy,są POlecenia z " góry " jeb ać, jeb ać i jeszcze raz jeb ać !!!

Avatar
inspektor ruchu / 19 września 2014 o 07:37
0

Już czas na jego zmianę,nie panuje w całej rozciągłości nad ta instytucją. Taka sytuacja jest skandaliczna i nie dopuszczalna !!!

To jest normalna taktyka stosowana przez tą instytucję od lat,od kiedy zajmują się fotoradarami, nic nowego.

Avatar
monika / 19 września 2014 o 07:28
0

Witam.Ostatnio dostałam mandat bez zdjęcia czy to legalne?Skąd mogę wiedzieć czy jest prawdziwy?

Avatar
Jerzy / 30 czerwca 2014 o 09:40
0

Witam a więc Ja dostałem z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Wezwanie abym sie przyznał do przekroczenia prendkosci lub wskazał sprawce Nadmieniam że w tym czasie byłem u Brata na komuni jego Syna, Wykroczenie szybkosci namierzony przez Radar został zarejestrowany w miejscowosci Trzcina 2014-05-05 prendkość 84 km/h prszekroczono 34 km/h godz 05;05 co dziwne w tym czasie ja byłem w miejscowosci RADYMNO i tankwałem gaz do Auta około godz 04,30.Potwierdzone paragonem i pewnie wyłapała mnie kamera na stacj CPEN a dzien wczesniej byłem w kosciele na uroczystosci komunijnej mam na to dowud na zdienciach proszę mi powiedziec jak to mozliwe i kto tu nabjja sobie kase naszym kosztem.

Emeryt lat 63

Witam a więc Ja dostałem z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Wezwanie abym sie przyznał do przekroczenia prendkosci lub wskazał sprawce Nadmieniam że w tym czasie byłem u Brata na komuni jego Syna, Wykroczenie szybkosci namierzony przez Radar został zarejestrowany w miejscowosci Trzcina 2014-05-05 prendkość 84 km/h prszekroczono 34 km/h godz 05;05 co dziwne w tym czasie ja byłem w miejscowosci RADYMNO i tankwałem gaz do Auta około godz 04,30.Potwierdzone paragonem i pewnie wyłapała mnie kamera na stacj CP... rozwiń

Avatar
piotr / 20 września 2013 o 16:51
0

witam

Dzwoniąć pod numer 222204500 w celu weryfikacji popełnionego rzekomo wykroczenia nie mogłem sie połączyć. wykonałęm do nich 3 połączenia pon 15 min a co najlepsze zabrało mi zkąta ponad 15 zł czy to legalnetakieokradanie ludzi przezsekretarkę?

Avatar
kierowca bombowca / 25 czerwca 2013 o 07:23
0

witam a ja taki mandat dostałem i nie mogę się dodzwonić pod podany w piśmie numer 222204500 w celu weryfikacji popełnionego rzekomo wykroczenia.

To olej złodziei !!!!

Avatar
pacek / 24 czerwca 2013 o 18:43
0

gdyby mi przysłali taki mandat pozwałbym ITD o rozpowszechanie moich danych osobowych

witam a ja taki mandat dostałem i nie mogę się dodzwonić pod podany w piśmie numer 222204500 w celu weryfikacji popełnionego rzekomo wykroczenia.

Avatar
Gość / 13 maja 2013 o 15:19
0
Maszynka do zarabiania pieniędzy dla coraz większej liczby kolesiów zamiast prewencji - kasa.


----------------------
[font=Arial][size=1]Tylko rozsądne [url= http://forum.nowiny24.pl/polowanie-z-wiatrowka-t70194/]polowanie z wiatrówką[/url] na część gatunków będzie wkrótce legalne.[/size][/font]
Avatar
yy / 13 maja 2013 o 12:55
0
[url="http://www.fakt.pl/Szef-GITD-radzi-jak-uniknac-mandatu,artykuly,202179,1.html"]http://www.fakt.pl/S...y,202179,1.html[/url][url="http://www.fakt.pl/Szef-GITD-radzi-jak-uniknac-mandatu,artykuly,202179,1.html"]http://www.fakt.pl/S...y,202179,1.html[/url]
Avatar
stop / 13 maja 2013 o 12:11
0
Facebook- stop fotoradarom stacjonarnym i mobilnym
Avatar
Komediant główny / 19 września 2014 o 07:44
0

Niestety wpływy spadają i nie od nas to zależy,są POlecenia z " góry " jeb ać, jeb ać i jeszcze raz jeb ać !!!

Avatar
inspektor ruchu / 19 września 2014 o 07:37
0

Już czas na jego zmianę,nie panuje w całej rozciągłości nad ta instytucją. Taka sytuacja jest skandaliczna i nie dopuszczalna !!!

To jest normalna taktyka stosowana przez tą instytucję od lat,od kiedy zajmują się fotoradarami, nic nowego.

Avatar
monika / 19 września 2014 o 07:28
0

Witam.Ostatnio dostałam mandat bez zdjęcia czy to legalne?Skąd mogę wiedzieć czy jest prawdziwy?

Avatar
Jerzy / 30 czerwca 2014 o 09:40
0

Witam a więc Ja dostałem z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Wezwanie abym sie przyznał do przekroczenia prendkosci lub wskazał sprawce Nadmieniam że w tym czasie byłem u Brata na komuni jego Syna, Wykroczenie szybkosci namierzony przez Radar został zarejestrowany w miejscowosci Trzcina 2014-05-05 prendkość 84 km/h prszekroczono 34 km/h godz 05;05 co dziwne w tym czasie ja byłem w miejscowosci RADYMNO i tankwałem gaz do Auta około godz 04,30.Potwierdzone paragonem i pewnie wyłapała mnie kamera na stacj CPEN a dzien wczesniej byłem w kosciele na uroczystosci komunijnej mam na to dowud na zdienciach proszę mi powiedziec jak to mozliwe i kto tu nabjja sobie kase naszym kosztem.

Emeryt lat 63

Witam a więc Ja dostałem z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Wezwanie abym sie przyznał do przekroczenia prendkosci lub wskazał sprawce Nadmieniam że w tym czasie byłem u Brata na komuni jego Syna, Wykroczenie szybkosci namierzony przez Radar został zarejestrowany w miejscowosci Trzcina 2014-05-05 prendkość 84 km/h prszekroczono 34 km/h godz 05;05 co dziwne w tym czasie ja byłem w miejscowosci RADYMNO i tankwałem gaz do Auta około godz 04,30.Potwierdzone paragonem i pewnie wyłapała mnie kamera na stacj CP... rozwiń

Avatar
piotr / 20 września 2013 o 16:51
0

witam

Dzwoniąć pod numer 222204500 w celu weryfikacji popełnionego rzekomo wykroczenia nie mogłem sie połączyć. wykonałęm do nich 3 połączenia pon 15 min a co najlepsze zabrało mi zkąta ponad 15 zł czy to legalnetakieokradanie ludzi przezsekretarkę?

Avatar
kierowca bombowca / 25 czerwca 2013 o 07:23
0

witam a ja taki mandat dostałem i nie mogę się dodzwonić pod podany w piśmie numer 222204500 w celu weryfikacji popełnionego rzekomo wykroczenia.

To olej złodziei !!!!

Avatar
pacek / 24 czerwca 2013 o 18:43
0

gdyby mi przysłali taki mandat pozwałbym ITD o rozpowszechanie moich danych osobowych

witam a ja taki mandat dostałem i nie mogę się dodzwonić pod podany w piśmie numer 222204500 w celu weryfikacji popełnionego rzekomo wykroczenia.

Avatar
Gość / 13 maja 2013 o 15:19
0
Maszynka do zarabiania pieniędzy dla coraz większej liczby kolesiów zamiast prewencji - kasa.


----------------------
[font=Arial][size=1]Tylko rozsądne [url= http://forum.nowiny24.pl/polowanie-z-wiatrowka-t70194/]polowanie z wiatrówką[/url] na część gatunków będzie wkrótce legalne.[/size][/font]
Avatar
yy / 13 maja 2013 o 12:55
0
[url="http://www.fakt.pl/Szef-GITD-radzi-jak-uniknac-mandatu,artykuly,202179,1.html"]http://www.fakt.pl/S...y,202179,1.html[/url][url="http://www.fakt.pl/Szef-GITD-radzi-jak-uniknac-mandatu,artykuly,202179,1.html"]http://www.fakt.pl/S...y,202179,1.html[/url]
Avatar
stop / 13 maja 2013 o 12:11
0
Facebook- stop fotoradarom stacjonarnym i mobilnym
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 0 1

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 0 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 1

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 149 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 32 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.