Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 lutego 2010 r.
19:57
Edytuj ten wpis

W 2013 roku pojedziemy za Wisłę nową trasą. Zobacz nowy most

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 33 A A

Zupełnie nowe połączenie z zachodnią Polską. Wyremontowana droga dojazdowa z Lublina do przeprawy na Wiśle i trzy obwodnice. Takie profity przyniesie nam umowa, którą podpiszą jutro władze Lubelszczyzny i Mazowsza. Jej wartość to blisko ćwierć miliarda złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa przeprawa połączy Kamień (pow. opolski) z Solcem nad Wisłą.

– Obok budowy lotniska w Świdniku oraz dróg ekspresowych nr 17 i 19, to najważniejsza inwestycja komunikująca Lubelszczyznę z resztą kraju – mówi Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa lubelskiego (PO).

Dzięki nowemu przejazdowi przez rzekę kierowcy zyskają dodatkowe połączenie z Radomiem, Kielcami, Śląskiem. Most umożliwi połączenie drogi krajowej S19 (Białystok–Lublin–Rzeszów) z trasą 79 Kraków–Warszawa.

– Ale też bardzo ułatwi podróżowanie mieszkańcom i przedsiębiorcom z pobliskich gmin – tłumaczy Michał Tyburek, zastępca dyrektora Departamentu Mienia, Infrastruktury i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim.

– Nowy most, to skok cywilizacyjny. A jeśli przy okazji jego budowy pojawi się odcinek porządnej jezdni, to będzie bardzo fajnie – mówi Marcin Zylik, kierowca, który często jeździ po zachodniej Lubelszczyźnie.

Jutro w Radomiu marszałkowie województw lubelskiego i mazowieckiego przypieczętują wspólną inwestycję. Nasze województwo wyłoży w sumie 66,1 mln zł. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dostaniemy 120 mln zł, a 50 mln zł dorzuci Mazowsze.

– Nasz biedny region dostaje wsparcie od bratniego województwa. To wielki sukces. Nie tylko my widzimy, jak ważne jest to przedsięwzięcie – dodaje Sobczak.

– Nie było dotąd tak dużej inwestycji drogowej robionej przez samorząd województwa i prędko nie będzie – podkreśla Tyburek.

Urząd Marszałkowski ma już niezbędną dokumentację techniczną, ale musi wystarać się jeszcze o decyzję środowiskową dla całego przedsięwzięcia.

– Droga dojazdowa będzie biegła przez mój sad. Ludzi, którzy są w podobnej sytuacji jest więcej, czekamy aż wykupią naszą ziemię – mówi Janusz Szkutnik, sołtys Kamienia.

Inwestycja budziła też wątpliwości. – Most jest potrzebny, tyle, że nie teraz – mówił nam kilka tygodni temu Jan Kowalik, radny wojewódzki z PSL. Tłumaczył, że za te pieniądze można by przeprowadzić remonty najbardziej zniszczonych i uczęszczanych dróg wojewódzkich, np. z Lublina do Biłgoraja.

– Jednak mleko się rozlało, bo inwestycja wpisana jest do unijnego programu – dodał Kowalik.


Zbigniew Pastwa:
Od kwietnia do listopada utrzymuje się z obsługi promu między Solcem a Kamieniem.
- No i dobrze, niech zbudują ten most. Będzie się na czym innym zarabiało. Z promem, który dzierżawię, jest urwanie głowy. Nie ma kokosów, są za to podatki i paliwo drogie jak piorun. Ludzi dużo nie pływa, trochę turystów, przewożę też dzieci z Kamienia do liceum w Solcu. Zresztą zanim zbudują tę przeprawę, to ja już będę emerytem.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ko333 / 15 marca 2010 o 19:11
0
PIERDU,PIERDU,BAJU,BAJU KTO WIERZY W TE BUJDY???JA NIE I WIELU POLAKÓW TEZ!!!ŚCIANA WSCHODNIA ZOSTAŁA OLANA I NIGDY NIE BEDZIE NOWOCZESNYM I ROZWINIĘTYM REGIONEM UE!!NIE BEDZIE U NAS TAK JAK W HISZPANI,GDZIE TAKIE BIEDNE REGIONY JAK GALICJA CZY KASTYLIA PO WEJŚCIU DO WSPÓLNOT EUROPEJSKICH DOSTAŁY NOWE DROGI, AUTOSTRADY I Z PARIASÓW STAŁY SIĘ SILNYMI REGIONAMI HISZPANII!!LUBELSZCZYZNIE TO NIE GROZI,BO I DECYDENTÓW LOKALNYCH MA DENNYCH I CHAMY Z WARSZAWKI JĄ OLAŁY!!
Avatar
Jotgie / 11 lutego 2010 o 19:10
0
Jotgie napisał:
Jeszcze żeby tak droga nr 747 została przedłużona do Skarżyska...


...do ekspresowej S7.
Avatar
Jotgie / 11 lutego 2010 o 19:08
0
Jeszcze żeby tak droga nr 747 została przedłużona do Skarżyska...
Avatar
~Gosc~ / 11 lutego 2010 o 15:15
0
Gość napisał:
Gorycz i depresja nie usprawiedliwia głupoty.
Gdyby ten most już istniał, nie można wykluczyć, że jogurty sprzedawane byłyby w Kielcach, a może we Wrocławiu lub przejezdnym, cukrownia by nie upadła, a po jabłka i po inne produkty przyjeżdżałoby więcej firm z innej części Polski oraz byłoby więcej chętnych na inwestycje, co dałoby nowe miejsca pracy.
Dobra i bliższa droga zawsze była i będzie motorem rozwoju.

Polityków można zawsze zmienić w wybory.
Mam nadzieję, że tych "inteligentnych" już wybierać nie będziesz.

Każdy ma swoje problemy i kłopoty. Pytanie, co da użalanie się nad sobą.
Krytyka budowy mostu da ci ulgę?, poprawi twoją sytuację?
Ten most raczej ci pomoże, a nie zaszkodzi.


Nie krytykowałem i nie krytykuję budowy dróg i mostów, za to moje obawy budzą "prognozy rozwojowe" dla Polski, które zakładają powstanie między Wisłą a Bugiem jakiejś osobliwej strefy buforowej. Skoro najpierw zarżnięto przemysł, nawet spożywczy, to teraz taka "osłoda" przypomina chocholi taniec nad trumną regionu.
Dziwny z ciebie przedsiębiorca, skoro gotów byłbyś wozić stąd produkty aż do Wrocławia. Czy tam na miejscu nie ma lokalnych firm spożywczych? Toż to trzeba by być monopolistą, żeby sobie na taką rozrzutność pozwolić (koszty transportu). Albo mieć specjalne "namaszczenie" unijnych komisarzy! Do takiego właśnie monopolu zmierzają niektóre koncerny i całe państwa UE. Cukrowni nie ma, ale cukier jest na rynku potrzebny, trzeba go skądś sprowadzić. Więc wkrótce zaczniemy sprowadzać z... Niemiec. Żeby nasi bratankowie zza Odry byli jeszcze zamożniejsi. To jest właśnie globalizacyjna głupota i to miałem na myśli pisząc o decyzjach politycznych. Nasi lokalni "wybrańcy" choćby z najbardziej "inteligentnej" formacji są zbyt ciency, żeby sforsować euro-gabinety.
I nie kpij z ludzi, bo z twoich słów wynika, że jak ktoś jest rozgoryczony i niepewny swego losu, to niewątpliwie głupi. Bo dojdziemy do absurdu, że mądry jest tylko ten, kto miał szczęście urodzić się w dużym mieście, najlepiej w rodzinie bogatej od pokoleń.


Nie krytykowałem i nie krytykuję budowy dróg i mostów, za to moje obawy budzą "prognozy rozwojowe" dla Polski, które zakładają powstanie między Wisłą a Bugiem jakiejś osobliwej strefy buforowej. Skoro najpierw zarżnięto przemysł, nawet spożywczy, to teraz taka "osłoda" przypomina chocholi taniec nad trumną regionu.
Dziwny z ciebie przedsiębiorca, skoro gotów byłbyś wozić stąd produkty aż do Wrocławia. Czy tam na miejscu nie ma lokalnych firm spożywczych? Toż to trzeba by być monopolistą, ż... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2010 o 14:38
0
Gość napisał:
Skoro jesteś taki tolerancyjny więc nie obrażaj tych, którzy mają nieco inne zdanie. Przyjmij do wiadomości, że dla mieszkańców mniejszych miast akurat jest istotne skąd będą przywożone te rzeczone jogurty lub inne produkty, bo to daje im pracę i zarobek, a tym samym pozwala w miarę godnie żyć. Może i mało ważne jest do kogo należy cukrownia, byleby była CZYNNA, produkowała cukier i dawała pracę, a tutaj jest dokładnie na odwrót.
I jak w tej sytuacji inwestycja, o której się tak entuzjastycznie wyrażasz ma "powodować i wymuszać rozwój"? Upadek Lubelszczyzny nie dokonuje się tylko na skutek czynników ekonomicznych, ale przede wszystkim decyzji politycznych; czy tak trudno się dziwić, że wywołuje to gorycz i depresję mieszkańców? Zwłaszcza tych, którzy z różnych względów nie mogą wyjechać za granicę i to bynajmniej nie z powodu braku mostu.
Jesteś widocznie w komfortowej sytuacji, że nie musisz martwić się o dzień jutrzejszy, masz jasne i klarowne perspektywy na najbliższe lata i wolałbyś nie widzieć i nie słyszeć tego, że inni są mniej zadowoleni.




Gorycz i depresja nie usprawiedliwia głupoty.
Gdyby ten most już istniał, nie można wykluczyć, że jogurty sprzedawane byłyby w Kielcach, a może we Wrocławiu lub przejezdnym, cukrownia by nie upadła, a po jabłka i po inne produkty przyjeżdżałoby więcej firm z innej części Polski oraz byłoby więcej chętnych na inwestycje, co dałoby nowe miejsca pracy.
Dobra i bliższa droga zawsze była i będzie motorem rozwoju.

Polityków można zawsze zmienić w wybory.
Mam nadzieję, że tych "inteligentnych" już wybierać nie będziesz.

Każdy ma swoje problemy i kłopoty. Pytanie, co da użalanie się nad sobą.
Krytyka budowy mostu da ci ulgę?, poprawi twoją sytuację?
Ten most raczej ci pomoże, a nie zaszkodzi.




Gorycz i depresja nie usprawiedliwia głupoty.
Gdyby ten most już istniał, nie można wykluczyć, że jogurty sprzedawane byłyby w Kielcach, a może we Wrocławiu lub przejezdnym, cukrownia by nie upadła, a po jabłka i po inne produkty przyjeżdżałoby więcej firm z innej części Polski oraz byłoby więcej chętnych na inwestycje, co dałoby nowe miejsca pracy.
Dobra i bliższa droga zawsze była i będzie motorem rozwoju.

Polityków można zawsze zmienić w wybory.
Mam nadzieję, że tych ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2010 o 14:06
0
Gość napisał:
Mam swoje lata. Trochę widziałem. Zjeździłem Europę od zachodu po wschód. Poznałem jak gdzie się żyje. Jacy są ludzie.
Niewiele może wzbudzić moje zdziwienie. A jednak.
Tyle durnych wpisów w tym wątku, pisanych jak sądzę, przez mieszkańców Lubelszczyzny, poraża.
To jest niesamowite, aby rdzenni mieszkańcy tak odnosili się do inwestycji otwierającej im okno na świat.
Mam nieodparte wrażenie, że niektórym zachwiało się coś w DNA. Inaczej tłumaczyć się tego nie da.
Trochę mutantów jest na Lubelszczyźnie i ostatnio są widoczni, to normalne statystycznie. Tak jest na całym świecie.
Ale, że to zaraźliwe jest nowością.
Co ma wspólnego remont kawałka drogi do inwestycji, która powoduje i wymusza rozwój kilku regionów?
Łódź, przecież nie tak dawno, wybudowano w szczerym polu. Dzisiaj jest milionowym miastem.
Co ma do tego skąd sprowadzane są do więzienia jogurty?
Co ma do tego, do kogo należy cukrownia?
....... itd
Całe życie starałem się być tolerancyjny. Obecnie zaczynam nabierać przekonania, że pedałów i mutantów trzeba tępić wszelkimi możliwymi środkami.
Tak jak szczypta goryczki może zepsuć beczkę miodu, tak paru odszczepieńców może zepsuć wszystko co korzystne dla ogółu.



Skoro jesteś taki tolerancyjny więc nie obrażaj tych, którzy mają nieco inne zdanie. Przyjmij do wiadomości, że dla mieszkańców mniejszych miast akurat jest istotne skąd będą przywożone te rzeczone jogurty lub inne produkty, bo to daje im pracę i zarobek, a tym samym pozwala w miarę godnie żyć. Może i mało ważne jest do kogo należy cukrownia, byleby była CZYNNA, produkowała cukier i dawała pracę, a tutaj jest dokładnie na odwrót.
I jak w tej sytuacji inwestycja, o której się tak entuzjastycznie wyrażasz ma "powodować i wymuszać rozwój"? Upadek Lubelszczyzny nie dokonuje się tylko na skutek czynników ekonomicznych, ale przede wszystkim decyzji politycznych; czy tak trudno się dziwić, że wywołuje to gorycz i depresję mieszkańców? Zwłaszcza tych, którzy z różnych względów nie mogą wyjechać za granicę i to bynajmniej nie z powodu braku mostu.
Jesteś widocznie w komfortowej sytuacji, że nie musisz martwić się o dzień jutrzejszy, masz jasne i klarowne perspektywy na najbliższe lata i wolałbyś nie widzieć i nie słyszeć tego, że inni są mniej zadowoleni.



Skoro jesteś taki tolerancyjny więc nie obrażaj tych, którzy mają nieco inne zdanie. Przyjmij do wiadomości, że dla mieszkańców mniejszych miast akurat jest istotne skąd będą przywożone te rzeczone jogurty lub inne produkty, bo to daje im pracę i zarobek, a tym samym pozwala w miarę godnie żyć. Może i mało ważne jest do kogo należy cukrownia, byleby była CZYNNA, produkowała cukier i dawała pracę, a tutaj jest dokładnie na odwrót.
I jak w tej sytuacji inwestycja, o której się tak entuzjastycznie wyrażas... rozwiń
Avatar
ABC / 11 lutego 2010 o 13:44
0
VS napisał:
W Krakowie największy pracodawca to UJ i co z tego malkontencie??


A co, Hutę Sendzimira już zamknęli?
Avatar
Gość / 11 lutego 2010 o 11:53
0
Mam swoje lata. Trochę widziałem. Zjeździłem Europę od zachodu po wschód. Poznałem jak gdzie się żyje. Jacy są ludzie.
Niewiele może wzbudzić moje zdziwienie. A jednak.
Tyle durnych wpisów w tym wątku, pisanych jak sądzę, przez mieszkańców Lubelszczyzny, poraża.
To jest niesamowite, aby rdzenni mieszkańcy tak odnosili się do inwestycji otwierającej im okno na świat.
Mam nieodparte wrażenie, że niektórym zachwiało się coś w DNA. Inaczej tłumaczyć się tego nie da.
Trochę mutantów jest na Lubelszczyźnie i ostatnio są widoczni, to normalne statystycznie. Tak jest na całym świecie.
Ale, że to zaraźliwe jest nowością.
Co ma wspólnego remont kawałka drogi do inwestycji, która powoduje i wymusza rozwój kilku regionów?
Łódź, przecież nie tak dawno, wybudowano w szczerym polu. Dzisiaj jest milionowym miastem.
Co ma do tego skąd sprowadzane są do więzienia jogurty?
Co ma do tego, do kogo należy cukrownia?
....... itd
Całe życie starałem się być tolerancyjny. Obecnie zaczynam nabierać przekonania, że pedałów i mutantów trzeba tępić wszelkimi możliwymi środkami.
Tak jak szczypta goryczki może zepsuć beczkę miodu, tak paru odszczepieńców może zepsuć wszystko co korzystne dla ogółu.
Mam swoje lata. Trochę widziałem. Zjeździłem Europę od zachodu po wschód. Poznałem jak gdzie się żyje. Jacy są ludzie.
Niewiele może wzbudzić moje zdziwienie. A jednak.
Tyle durnych wpisów w tym wątku, pisanych jak sądzę, przez mieszkańców Lubelszczyzny, poraża.
To jest niesamowite, aby rdzenni mieszkańcy tak odnosili się do inwestycji otwierającej im okno na świat.
Mam nieodparte wrażenie, że niektórym zachwiało się coś w DNA. Inaczej tłumaczyć się tego nie da.
Trochę mutantów jest na Lubelszczyźnie i ostatnio ... rozwiń
Avatar
VS / 11 lutego 2010 o 11:07
0
Dkl napisał:
Tia, w Lublinie największy pracodawca to uniwersytet, w Opolu więzienie. O Poniatowej czy Bełżycach nawet nie ma co mówić. Ta droga posłuży do tego, aby jak najpędzej nią wyjechać. W jedną stronę. I na zawsze


W Krakowie największy pracodawca to UJ i co z tego malkontencie??
Avatar
Dkl / 11 lutego 2010 o 10:34
0
Tia, w Lublinie największy pracodawca to uniwersytet, w Opolu więzienie. O Poniatowej czy Bełżycach nawet nie ma co mówić. Ta droga posłuży do tego, aby jak najpędzej nią wyjechać. W jedną stronę. I na zawsze
Avatar
ko333 / 15 marca 2010 o 19:11
0
PIERDU,PIERDU,BAJU,BAJU KTO WIERZY W TE BUJDY???JA NIE I WIELU POLAKÓW TEZ!!!ŚCIANA WSCHODNIA ZOSTAŁA OLANA I NIGDY NIE BEDZIE NOWOCZESNYM I ROZWINIĘTYM REGIONEM UE!!NIE BEDZIE U NAS TAK JAK W HISZPANI,GDZIE TAKIE BIEDNE REGIONY JAK GALICJA CZY KASTYLIA PO WEJŚCIU DO WSPÓLNOT EUROPEJSKICH DOSTAŁY NOWE DROGI, AUTOSTRADY I Z PARIASÓW STAŁY SIĘ SILNYMI REGIONAMI HISZPANII!!LUBELSZCZYZNIE TO NIE GROZI,BO I DECYDENTÓW LOKALNYCH MA DENNYCH I CHAMY Z WARSZAWKI JĄ OLAŁY!!
Avatar
Jotgie / 11 lutego 2010 o 19:10
0
Jotgie napisał:
Jeszcze żeby tak droga nr 747 została przedłużona do Skarżyska...


...do ekspresowej S7.
Avatar
Jotgie / 11 lutego 2010 o 19:08
0
Jeszcze żeby tak droga nr 747 została przedłużona do Skarżyska...
Avatar
~Gosc~ / 11 lutego 2010 o 15:15
0
Gość napisał:
Gorycz i depresja nie usprawiedliwia głupoty.
Gdyby ten most już istniał, nie można wykluczyć, że jogurty sprzedawane byłyby w Kielcach, a może we Wrocławiu lub przejezdnym, cukrownia by nie upadła, a po jabłka i po inne produkty przyjeżdżałoby więcej firm z innej części Polski oraz byłoby więcej chętnych na inwestycje, co dałoby nowe miejsca pracy.
Dobra i bliższa droga zawsze była i będzie motorem rozwoju.

Polityków można zawsze zmienić w wybory.
Mam nadzieję, że tych "inteligentnych" już wybierać nie będziesz.

Każdy ma swoje problemy i kłopoty. Pytanie, co da użalanie się nad sobą.
Krytyka budowy mostu da ci ulgę?, poprawi twoją sytuację?
Ten most raczej ci pomoże, a nie zaszkodzi.


Nie krytykowałem i nie krytykuję budowy dróg i mostów, za to moje obawy budzą "prognozy rozwojowe" dla Polski, które zakładają powstanie między Wisłą a Bugiem jakiejś osobliwej strefy buforowej. Skoro najpierw zarżnięto przemysł, nawet spożywczy, to teraz taka "osłoda" przypomina chocholi taniec nad trumną regionu.
Dziwny z ciebie przedsiębiorca, skoro gotów byłbyś wozić stąd produkty aż do Wrocławia. Czy tam na miejscu nie ma lokalnych firm spożywczych? Toż to trzeba by być monopolistą, żeby sobie na taką rozrzutność pozwolić (koszty transportu). Albo mieć specjalne "namaszczenie" unijnych komisarzy! Do takiego właśnie monopolu zmierzają niektóre koncerny i całe państwa UE. Cukrowni nie ma, ale cukier jest na rynku potrzebny, trzeba go skądś sprowadzić. Więc wkrótce zaczniemy sprowadzać z... Niemiec. Żeby nasi bratankowie zza Odry byli jeszcze zamożniejsi. To jest właśnie globalizacyjna głupota i to miałem na myśli pisząc o decyzjach politycznych. Nasi lokalni "wybrańcy" choćby z najbardziej "inteligentnej" formacji są zbyt ciency, żeby sforsować euro-gabinety.
I nie kpij z ludzi, bo z twoich słów wynika, że jak ktoś jest rozgoryczony i niepewny swego losu, to niewątpliwie głupi. Bo dojdziemy do absurdu, że mądry jest tylko ten, kto miał szczęście urodzić się w dużym mieście, najlepiej w rodzinie bogatej od pokoleń.


Nie krytykowałem i nie krytykuję budowy dróg i mostów, za to moje obawy budzą "prognozy rozwojowe" dla Polski, które zakładają powstanie między Wisłą a Bugiem jakiejś osobliwej strefy buforowej. Skoro najpierw zarżnięto przemysł, nawet spożywczy, to teraz taka "osłoda" przypomina chocholi taniec nad trumną regionu.
Dziwny z ciebie przedsiębiorca, skoro gotów byłbyś wozić stąd produkty aż do Wrocławia. Czy tam na miejscu nie ma lokalnych firm spożywczych? Toż to trzeba by być monopolistą, ż... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2010 o 14:38
0
Gość napisał:
Skoro jesteś taki tolerancyjny więc nie obrażaj tych, którzy mają nieco inne zdanie. Przyjmij do wiadomości, że dla mieszkańców mniejszych miast akurat jest istotne skąd będą przywożone te rzeczone jogurty lub inne produkty, bo to daje im pracę i zarobek, a tym samym pozwala w miarę godnie żyć. Może i mało ważne jest do kogo należy cukrownia, byleby była CZYNNA, produkowała cukier i dawała pracę, a tutaj jest dokładnie na odwrót.
I jak w tej sytuacji inwestycja, o której się tak entuzjastycznie wyrażasz ma "powodować i wymuszać rozwój"? Upadek Lubelszczyzny nie dokonuje się tylko na skutek czynników ekonomicznych, ale przede wszystkim decyzji politycznych; czy tak trudno się dziwić, że wywołuje to gorycz i depresję mieszkańców? Zwłaszcza tych, którzy z różnych względów nie mogą wyjechać za granicę i to bynajmniej nie z powodu braku mostu.
Jesteś widocznie w komfortowej sytuacji, że nie musisz martwić się o dzień jutrzejszy, masz jasne i klarowne perspektywy na najbliższe lata i wolałbyś nie widzieć i nie słyszeć tego, że inni są mniej zadowoleni.




Gorycz i depresja nie usprawiedliwia głupoty.
Gdyby ten most już istniał, nie można wykluczyć, że jogurty sprzedawane byłyby w Kielcach, a może we Wrocławiu lub przejezdnym, cukrownia by nie upadła, a po jabłka i po inne produkty przyjeżdżałoby więcej firm z innej części Polski oraz byłoby więcej chętnych na inwestycje, co dałoby nowe miejsca pracy.
Dobra i bliższa droga zawsze była i będzie motorem rozwoju.

Polityków można zawsze zmienić w wybory.
Mam nadzieję, że tych "inteligentnych" już wybierać nie będziesz.

Każdy ma swoje problemy i kłopoty. Pytanie, co da użalanie się nad sobą.
Krytyka budowy mostu da ci ulgę?, poprawi twoją sytuację?
Ten most raczej ci pomoże, a nie zaszkodzi.




Gorycz i depresja nie usprawiedliwia głupoty.
Gdyby ten most już istniał, nie można wykluczyć, że jogurty sprzedawane byłyby w Kielcach, a może we Wrocławiu lub przejezdnym, cukrownia by nie upadła, a po jabłka i po inne produkty przyjeżdżałoby więcej firm z innej części Polski oraz byłoby więcej chętnych na inwestycje, co dałoby nowe miejsca pracy.
Dobra i bliższa droga zawsze była i będzie motorem rozwoju.

Polityków można zawsze zmienić w wybory.
Mam nadzieję, że tych ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2010 o 14:06
0
Gość napisał:
Mam swoje lata. Trochę widziałem. Zjeździłem Europę od zachodu po wschód. Poznałem jak gdzie się żyje. Jacy są ludzie.
Niewiele może wzbudzić moje zdziwienie. A jednak.
Tyle durnych wpisów w tym wątku, pisanych jak sądzę, przez mieszkańców Lubelszczyzny, poraża.
To jest niesamowite, aby rdzenni mieszkańcy tak odnosili się do inwestycji otwierającej im okno na świat.
Mam nieodparte wrażenie, że niektórym zachwiało się coś w DNA. Inaczej tłumaczyć się tego nie da.
Trochę mutantów jest na Lubelszczyźnie i ostatnio są widoczni, to normalne statystycznie. Tak jest na całym świecie.
Ale, że to zaraźliwe jest nowością.
Co ma wspólnego remont kawałka drogi do inwestycji, która powoduje i wymusza rozwój kilku regionów?
Łódź, przecież nie tak dawno, wybudowano w szczerym polu. Dzisiaj jest milionowym miastem.
Co ma do tego skąd sprowadzane są do więzienia jogurty?
Co ma do tego, do kogo należy cukrownia?
....... itd
Całe życie starałem się być tolerancyjny. Obecnie zaczynam nabierać przekonania, że pedałów i mutantów trzeba tępić wszelkimi możliwymi środkami.
Tak jak szczypta goryczki może zepsuć beczkę miodu, tak paru odszczepieńców może zepsuć wszystko co korzystne dla ogółu.



Skoro jesteś taki tolerancyjny więc nie obrażaj tych, którzy mają nieco inne zdanie. Przyjmij do wiadomości, że dla mieszkańców mniejszych miast akurat jest istotne skąd będą przywożone te rzeczone jogurty lub inne produkty, bo to daje im pracę i zarobek, a tym samym pozwala w miarę godnie żyć. Może i mało ważne jest do kogo należy cukrownia, byleby była CZYNNA, produkowała cukier i dawała pracę, a tutaj jest dokładnie na odwrót.
I jak w tej sytuacji inwestycja, o której się tak entuzjastycznie wyrażasz ma "powodować i wymuszać rozwój"? Upadek Lubelszczyzny nie dokonuje się tylko na skutek czynników ekonomicznych, ale przede wszystkim decyzji politycznych; czy tak trudno się dziwić, że wywołuje to gorycz i depresję mieszkańców? Zwłaszcza tych, którzy z różnych względów nie mogą wyjechać za granicę i to bynajmniej nie z powodu braku mostu.
Jesteś widocznie w komfortowej sytuacji, że nie musisz martwić się o dzień jutrzejszy, masz jasne i klarowne perspektywy na najbliższe lata i wolałbyś nie widzieć i nie słyszeć tego, że inni są mniej zadowoleni.



Skoro jesteś taki tolerancyjny więc nie obrażaj tych, którzy mają nieco inne zdanie. Przyjmij do wiadomości, że dla mieszkańców mniejszych miast akurat jest istotne skąd będą przywożone te rzeczone jogurty lub inne produkty, bo to daje im pracę i zarobek, a tym samym pozwala w miarę godnie żyć. Może i mało ważne jest do kogo należy cukrownia, byleby była CZYNNA, produkowała cukier i dawała pracę, a tutaj jest dokładnie na odwrót.
I jak w tej sytuacji inwestycja, o której się tak entuzjastycznie wyrażas... rozwiń
Avatar
ABC / 11 lutego 2010 o 13:44
0
VS napisał:
W Krakowie największy pracodawca to UJ i co z tego malkontencie??


A co, Hutę Sendzimira już zamknęli?
Avatar
Gość / 11 lutego 2010 o 11:53
0
Mam swoje lata. Trochę widziałem. Zjeździłem Europę od zachodu po wschód. Poznałem jak gdzie się żyje. Jacy są ludzie.
Niewiele może wzbudzić moje zdziwienie. A jednak.
Tyle durnych wpisów w tym wątku, pisanych jak sądzę, przez mieszkańców Lubelszczyzny, poraża.
To jest niesamowite, aby rdzenni mieszkańcy tak odnosili się do inwestycji otwierającej im okno na świat.
Mam nieodparte wrażenie, że niektórym zachwiało się coś w DNA. Inaczej tłumaczyć się tego nie da.
Trochę mutantów jest na Lubelszczyźnie i ostatnio są widoczni, to normalne statystycznie. Tak jest na całym świecie.
Ale, że to zaraźliwe jest nowością.
Co ma wspólnego remont kawałka drogi do inwestycji, która powoduje i wymusza rozwój kilku regionów?
Łódź, przecież nie tak dawno, wybudowano w szczerym polu. Dzisiaj jest milionowym miastem.
Co ma do tego skąd sprowadzane są do więzienia jogurty?
Co ma do tego, do kogo należy cukrownia?
....... itd
Całe życie starałem się być tolerancyjny. Obecnie zaczynam nabierać przekonania, że pedałów i mutantów trzeba tępić wszelkimi możliwymi środkami.
Tak jak szczypta goryczki może zepsuć beczkę miodu, tak paru odszczepieńców może zepsuć wszystko co korzystne dla ogółu.
Mam swoje lata. Trochę widziałem. Zjeździłem Europę od zachodu po wschód. Poznałem jak gdzie się żyje. Jacy są ludzie.
Niewiele może wzbudzić moje zdziwienie. A jednak.
Tyle durnych wpisów w tym wątku, pisanych jak sądzę, przez mieszkańców Lubelszczyzny, poraża.
To jest niesamowite, aby rdzenni mieszkańcy tak odnosili się do inwestycji otwierającej im okno na świat.
Mam nieodparte wrażenie, że niektórym zachwiało się coś w DNA. Inaczej tłumaczyć się tego nie da.
Trochę mutantów jest na Lubelszczyźnie i ostatnio ... rozwiń
Avatar
VS / 11 lutego 2010 o 11:07
0
Dkl napisał:
Tia, w Lublinie największy pracodawca to uniwersytet, w Opolu więzienie. O Poniatowej czy Bełżycach nawet nie ma co mówić. Ta droga posłuży do tego, aby jak najpędzej nią wyjechać. W jedną stronę. I na zawsze


W Krakowie największy pracodawca to UJ i co z tego malkontencie??
Avatar
Dkl / 11 lutego 2010 o 10:34
0
Tia, w Lublinie największy pracodawca to uniwersytet, w Opolu więzienie. O Poniatowej czy Bełżycach nawet nie ma co mówić. Ta droga posłuży do tego, aby jak najpędzej nią wyjechać. W jedną stronę. I na zawsze
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 2

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 43

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 155 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!