Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

13 grudnia 2009 r.
18:33
Edytuj ten wpis

W kraju drogi się buduje. Na Lubelszczyźnie drogowcy tylko obiecują

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 36 A A

Sprawdziliśmy, co obiecali drogowcy w 2007 roku, a jakie terminy podają teraz. Okazuje się, że część z największych inwestycji drogowych na Lubelszczyźnie ma już cztery lata opóźnienia!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niełatwo zapomnieć o euforii, która zapanowała na Lubelszczyźnie po ogłoszeniu, że Polska zorganizuje z Ukrainą Euro 2012. Politycy obiecywali budowy dróg. Lubelska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła w lipcu 2007 roku plan inwestycji. Sprawdziliśmy, kiedy rozpocznie się i zakończy każda z obiecanych 15 inwestycji.

Tylko w trzech przypadkach drogowcy dotrzymali obietnicy. Zgodnie z planem w tym roku zaczęła się budowa obwodnicy Kraśnika. A w 2011 r. robotnicy zabiorą się za obwodnice Frampola i Hrubieszowa.

Cała reszta ma mniejszy lub większy poślizg. Najwięcej cierpliwości musza okazać mieszkańcy Puław i Chełma. Pierwsi mieli pojechać dokończoną obwodnicą na przełomie tego i przyszłego roku. I rzeczywiście powstanie na przełomie lat. Tyle, że 2013/2014.

Obwodnica Chełma ma być gotowa dopiero w 2015 r., choć według planów robotnicy na jej budowie mieli uwijać się już w przyszłym roku. Plany rozbudowy trasy Piaski–Chełm–Dorohusk i Piaski–Hrebenne są na listach rezerwowych. Miały być budowane w 2009 roku, a będą w 2013 r.

Długo wyczekiwaną budowę drogi ekspresowej Piaski–Lublin–Warszawa drogowcy obiecali rozpocząć w tym roku. Zaczną w przyszłym. Najdłużej, bo aż do 2014 r. zamierzają budować odcinek Kurów–Garwolin (o trzy lata później niż zapowiadali).

Roboty na lubelskim fragmencie szlaku drogi Białystok–Lublin–Rzeszów zaczęły się w tym roku, czyli terminowo od obwodnicy Kocka, ale potrwają dłużej niż obiecywali drogowcy. Robotników zobaczymy na pozostałych odcinkach tej trasy w 2013 roku, czyli cztery lata później niż zapowiadano.

– Mamy opóźnienia, bo trzeba było dostosować prawo środowiskowe do unijnych uregulowań. Po zmianie przepisów we wrześniu 2008 roku, musieliśmy zrobić nowe inwentaryzacje przyrodnicze i raporty o oddziaływaniu. Do niedawna trwało też ustalanie listy obszarów Natura 2000 – tłumaczy Janusz Wójtowicz, szef lubelskiej GDDKiA (o zmianę przepisów Unia apelowała od kilku lat). Wójtowicz stwierdza, że na wielu trasach roboty można przyspieszyć, o ile budowlańcy wsparci przez banki zgodzą się poczekać na wypłatę wynagrodzenia przez rząd.

– Nie wyobrażam sobie, żeby wykonawcy zgodzili się ponieść tak duże koszty. Chyba, że znajdą instytucję, która da im fundusze. Trzeba też pamiętać, że państwo nie może zadłużać się w nieskończoność – mówi poseł Stanisław Żmijan (PO), szef sejmowej komisji infrastruktury.

Żmijan przekonuje, że z drogami wszystko jest na dobrej drodze: w grudniu będzie przetarg na wykonanie S17 Piaski–Lublin– Kurów, a budową S19 zajmie się specjalna spółka. – Nie ma potrzeby robić dwujezdniowych dróg z Piask do przejść granicznych, tam były remonty i na najbliższe lata to w zupełności wystarczy.



Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obiektywny / 14 grudnia 2009 r. o 18:51
0
KtywnyObie napisał:
Chyba cos masz ze swoim czujnikiem obiektywnoci skoro 4 lata zamieniasz na dwa i zarazem zapominasz, ze to juz 20 lat a nie dwa od zmiany systemu z centralistycznego na samorzadowy. Jezeli jestes juz pelnoletni to smialo mozesz sobie ten czas porownac do swojego rozwoju - smiem zakladac, ze sie jednak od urodzenia ciagle rozwijasz.
O ile mnie pamiec nie myli to rozniez ludzie z lubelszczyzny budowali drogi tam gdzie jezdzi sie jak po masle wiec jakim to wielkim znawca trzeba byc zeby robic cos zgodnie z ustalonmi normami w Lublinie i okolicach? Samorzadowcy sa takimi samymi pracownikami podatnikow jak "rzadowcy", wiec nie zabieraj im(nam) prawa do wymagania od "wladzy" czegos wiecej niz tylko pokazywania sie w mediach,i inkasowania wynagrodzenia i zurzywania samochodow sluzbowych - z tym nigdy jakos nie mieli problemow, w przeciwienstwie do inwestycji, szczegolnie tych drogowych.
20 lat minelo jak jeden dzien - ile jeszcze trzeba zeby zaczelo byc normalnie? 200 czy moze 2000?

Mam nadzieję, że ty także się rozwiniesz i zaczniesz dbać przynajmniej o ortografię. Nie będę już wymagał logicznego formułowania zdań, bo to zadanie jeszcze jest dla ciebie zbyt trudne. Ale z czasem, kto wie.... Trzeba ci mimo wszystko dać szansę.

Mam nadzieję, że ty także się rozwiniesz i zaczniesz dbać przynajmniej o ortografię. Nie będę już wymagał logicznego formułowania zdań, bo to zadanie jeszcze jest dla ciebie zbyt trudne. Ale z czasem, kto wie.... Trzeba ci mimo wszystko dać szansę. rozwiń
Avatar
kika / 14 grudnia 2009 r. o 17:51
0
gosciu napisał:
Marszalek i poslowie regionu powinni walczyc o droge krajowa Lublin -Bilgoraj ale to tylko mrzonki opzniony regio w inwestycjach kopany przez PO i nieudacznikow z regionu




Droga 953 Lublin - Biłgoraj - Przemysl byla kiedys krajowka - GDDKiA wyremontowala ja i zaraz ja przej urzad wojeodzki jako droge wojewodzka, teraz urzad chce ja wcisnac spowrotem GDDKiA bo nie ma kasy na remont i tak wyglada sytuacja z droga LBN - Bilgoraj......

Co do budowy drug, Pan Żmijan napewno sie na tym dobrze zna przeciesz wiekszosc projektow robia jaego zaprzyjaznione firmy wiec zawsze najlepiej poinformowany..... niestety okazuje sie ze te projekty sa funta kłakow warte i pracownicy gddkia musza sami je poprawiac po godzinach - a kaska poszla.... niestety dopoki w lubelskiej GDDKiA bedzie tam siedziala ekipa posla Zmijana z jego synem i ukladowy dyrektor z wyrokiem za przejechanie dziewczyny na pasach i zrobienie z niej kaleki przykutej do wozka inwalidzkiego do konca zycia nic sie nie zmieni....




Droga 953 Lublin - Biłgoraj - Przemysl byla kiedys krajowka - GDDKiA wyremontowala ja i zaraz ja przej urzad wojeodzki jako droge wojewodzka, teraz urzad chce ja wcisnac spowrotem GDDKiA bo nie ma kasy na remont i tak wyglada sytuacja z droga LBN - Bilgoraj......

Co do budowy drug, Pan Żmijan napewno sie na tym dobrze zna przeciesz wiekszosc projektow robia jaego zaprzyjaznione firmy wiec zawsze najlepiej poinformowany..... niestety okazuje sie ze te projekty sa funta kłakow warte i praco... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2009 r. o 17:34
0
obiektywny napisał:
Namnożyło się "fachowców" od dróg (tym razem). O ich "fachowości" świadczy poziom ortografii i stylu w ich postach. Dla nich wybudowanie dróg, mostów i autostrad to jak zjedzenie przysłowiowej bułki z masłem. Ci spece od wszystkiego, gdyby im dać władzę, w mig zmieniliby nasz region w krainę powszechnej szczęśliwości. W 2 lata wybudowaliby wszystkie drogi ekspresowe, krajowe i każde inne. To oni mają gotowe recepty na cud gospodarczy nad Bystrzycą, Wieprzem, Bugiem. Ale głupi decydenci nie chcą wykorzystać takich talentów! Uparcie trzymają się jakichś przepisów, paragrafów, standardów. A dziennikarze? Ani im w głowie objaśnić ludowi, na czym tak naprawdę polega budowanie, wydawanie decyzji, jaką drogę trzeba przebyć od projektu do realizacji - nie tylko na Lubelszczyźnie, ale na terytorium całej RP (nie słyszałem, byśmy ogłosili secesję, a może przeoczyłem?), co to znaczy rządzić i ponosić odpowiedzialność. Po co to? Przecież łatwiej jest, nie ponosząc żadnych konsekwencji za słowo, rzucić chwytliwe hasło (" ... tylko obiecują" tzn. nic nie robią, co jest fałszem), rozpalić negatywne emocje, zmanipulować i tak już zmanipulowany naród. Nic to, że głosi się pół- i ćwierćprawdy, ale za to jak rośnie nakład i frekwencja na forum!

A to draka! Dwa lata temu pewne oszołomy zarzucały poprzednim rządzącym, że ci przez CAŁE 2 LATA nie wybudowali 100km autostrad, że ludzie giną na dziurawych drogach i ZAPEWNIALI, że mają gotowe plany, jak to NATYCHMIAST naprawić! Oooooo?! Czyżby coś się zmieniło? To może pora się wycofać?

A to draka! Dwa lata temu pewne oszołomy zarzucały poprzednim rządzącym, że ci przez CAŁE 2 LATA nie wybudowali 100km autostrad, że ludzie giną na dziurawych drogach i ZAPEWNIALI, że mają gotowe plany, jak to NATYCHMIAST naprawić! Oooooo?! Czyżby coś się zmieniło? To może pora się wycofać? rozwiń
Avatar
Adzik / 14 grudnia 2009 r. o 12:35
0
Obwodnice Lublina zaraz po EURO 2012. Dlaczego ? Ano przejezdni kibice = pieniądze albo dużo przejezdnych + korki = jeszcze większe pieniądze ;-) Wszystko po to co by sie nachapać ale o wizerunku juz zapominaja. Zagraniczni goście bedą nas kojarzyć juz z ukrainą korkami i ciezką komunikacją ogolnie oraz miejscem niezdatnym i nieoplacalnym do inwestowania. Dziekujemy Wam urzędasy - gnijcie dalej w fotelach. Wam szacunek sie nie nalezy.
Avatar
nie puławiak / 14 grudnia 2009 r. o 12:17
0
nie puławiak napisał:
Inwestor na pewno winien nie jest. Droga jest na razie ok, ale projektant (inwestor) tak to wszystko zepsuł, że aż strach. Wiozłem chorego do szpitala i ciut mi się spieszyło z tego powodu, ale jak utknąłem za jakimś ciągnikiem tak wlokłem się za nim praktycznie od początku tego czegoś zwanego drogą. Nie było szansy i możliwości na wyprzedzenie. Paranoja. A do czego te pizdki na środku to nie mam pojęcia do dzisiaj. Ciekawe jak tam się da wyminąć kogoś komu zepsuje się samochód.
Tragedia. Robi się drogi podmiejskie, a nie ma żadnej sensownej obwodnicy przejmującej szybszy ruch.


Oczywiście WYKONAWCA NIE JEST NICZEMU WINIEN, INWESTOR JAK NAJBARDZIEJ JEST.


Oczywiście WYKONAWCA NIE JEST NICZEMU WINIEN, INWESTOR JAK NAJBARDZIEJ JEST. rozwiń
Avatar
nie puławiak / 14 grudnia 2009 r. o 12:16
0
~gość~ napisał:
czemu winny jest wykonawca żeby mu nie odebrać robót jeśli zrobił je zgodnie z zamówieniem inwestora?

Inwestor na pewno winien nie jest. Droga jest na razie ok, ale projektant (inwestor) tak to wszystko zepsuł, że aż strach. Wiozłem chorego do szpitala i ciut mi się spieszyło z tego powodu, ale jak utknąłem za jakimś ciągnikiem tak wlokłem się za nim praktycznie od początku tego czegoś zwanego drogą. Nie było szansy i możliwości na wyprzedzenie. Paranoja. A do czego te pizdki na środku to nie mam pojęcia do dzisiaj. Ciekawe jak tam się da wyminąć kogoś komu zepsuje się samochód.
Tragedia. Robi się drogi podmiejskie, a nie ma żadnej sensownej obwodnicy przejmującej szybszy ruch.

Inwestor na pewno winien nie jest. Droga jest na razie ok, ale projektant (inwestor) tak to wszystko zepsuł, że aż strach. Wiozłem chorego do szpitala i ciut mi się spieszyło z tego powodu, ale jak utknąłem za jakimś ciągnikiem tak wlokłem się za nim praktycznie od początku tego czegoś zwanego drogą. Nie było szansy i możliwości na wyprzedzenie. Paranoja. A do czego te pizdki na środku to nie mam pojęcia do dzisiaj. Ciekawe jak tam się da wyminąć kogoś komu zepsuje się samochód.
Tragedia. Robi się drogi podmiejskie,... rozwiń
Avatar
~gość~ / 14 grudnia 2009 r. o 10:49
0
ala napisał:
Wybudowali w Puławach bubla zw. miasteczko holenderskie.Dwóch marszałków było na otwarciu tylko ciekawi mmnie kto podpisał odbiór do to dziadostwo nie powinno być odebrane i odpowiednie słuzby powinne się tym zająć.Jak tak budujemy i wyrzucamy w błoto 30 mln zł za 2,5 km bubla to nic dziwnego,że nie mamy dróg w rejonie.

czemu winny jest wykonawca żeby mu nie odebrać robót jeśli zrobił je zgodnie z zamówieniem inwestora?
Avatar
KK / 14 grudnia 2009 r. o 10:11
0
MY CHŁOPY Z URZRĘDÓW RZUNDZIM TERA PRZECIE TO PO CO NAM TE SZOSY ,PRZECIE TE MIASTOWE GŁUPKI PO DZIURACH BEDO JEŻDZIC A MY INO PINIUNDZE NA PENSJE ABYŚMY BRALI ,MOŻE MY CHCIELI BYŚMY BYĆ MIASTOWE ,KUPILI MY SE GARNITURY ,PAPIRY NAWET MY MAMY ZE SKOŁY POKOŃCZUNE ALE NAS TA WIOCHA CIUNGNIE I URODZILI MY SIEM WIEŚNIKI TO I TAKIE POMRZEM ,A PO NAS TO I POTOP
Avatar
bux / 14 grudnia 2009 r. o 10:09
0
Panie Żmijan Pan się chyba z kimś pozamieniał... Te odcinki juz są zakorkowane o każdej porze dnia i nocy nie wspominjąc czasów kolejek na granicach, w Anusinie niedługo trzeba będzie frezować nawierzchnię! przelotówki przez Chełm - strach mówić, że to drogi!!! Nie lepiej jest do Hrebennego czy Pan myśli, że ta kręta wąska droga o nowej nawierzchni jest bezpieczna chyba Pan gazet nie czyta. Proponuję wycieczkę za Wisłę i tam niech Pan obejży jak wyglądają inwestycje drogowe.
Avatar
ala / 14 grudnia 2009 r. o 08:49
0
Wybudowali w Puławach bubla zw. miasteczko holenderskie.Dwóch marszałków było na otwarciu tylko ciekawi mmnie kto podpisał odbiór do to dziadostwo nie powinno być odebrane i odpowiednie słuzby powinne się tym zająć.Jak tak budujemy i wyrzucamy w błoto 30 mln zł za 2,5 km bubla to nic dziwnego,że nie mamy dróg w rejonie.
Avatar
obiektywny / 14 grudnia 2009 r. o 18:51
0
KtywnyObie napisał:
Chyba cos masz ze swoim czujnikiem obiektywnoci skoro 4 lata zamieniasz na dwa i zarazem zapominasz, ze to juz 20 lat a nie dwa od zmiany systemu z centralistycznego na samorzadowy. Jezeli jestes juz pelnoletni to smialo mozesz sobie ten czas porownac do swojego rozwoju - smiem zakladac, ze sie jednak od urodzenia ciagle rozwijasz.
O ile mnie pamiec nie myli to rozniez ludzie z lubelszczyzny budowali drogi tam gdzie jezdzi sie jak po masle wiec jakim to wielkim znawca trzeba byc zeby robic cos zgodnie z ustalonmi normami w Lublinie i okolicach? Samorzadowcy sa takimi samymi pracownikami podatnikow jak "rzadowcy", wiec nie zabieraj im(nam) prawa do wymagania od "wladzy" czegos wiecej niz tylko pokazywania sie w mediach,i inkasowania wynagrodzenia i zurzywania samochodow sluzbowych - z tym nigdy jakos nie mieli problemow, w przeciwienstwie do inwestycji, szczegolnie tych drogowych.
20 lat minelo jak jeden dzien - ile jeszcze trzeba zeby zaczelo byc normalnie? 200 czy moze 2000?

Mam nadzieję, że ty także się rozwiniesz i zaczniesz dbać przynajmniej o ortografię. Nie będę już wymagał logicznego formułowania zdań, bo to zadanie jeszcze jest dla ciebie zbyt trudne. Ale z czasem, kto wie.... Trzeba ci mimo wszystko dać szansę.

Mam nadzieję, że ty także się rozwiniesz i zaczniesz dbać przynajmniej o ortografię. Nie będę już wymagał logicznego formułowania zdań, bo to zadanie jeszcze jest dla ciebie zbyt trudne. Ale z czasem, kto wie.... Trzeba ci mimo wszystko dać szansę. rozwiń
Avatar
kika / 14 grudnia 2009 r. o 17:51
0
gosciu napisał:
Marszalek i poslowie regionu powinni walczyc o droge krajowa Lublin -Bilgoraj ale to tylko mrzonki opzniony regio w inwestycjach kopany przez PO i nieudacznikow z regionu




Droga 953 Lublin - Biłgoraj - Przemysl byla kiedys krajowka - GDDKiA wyremontowala ja i zaraz ja przej urzad wojeodzki jako droge wojewodzka, teraz urzad chce ja wcisnac spowrotem GDDKiA bo nie ma kasy na remont i tak wyglada sytuacja z droga LBN - Bilgoraj......

Co do budowy drug, Pan Żmijan napewno sie na tym dobrze zna przeciesz wiekszosc projektow robia jaego zaprzyjaznione firmy wiec zawsze najlepiej poinformowany..... niestety okazuje sie ze te projekty sa funta kłakow warte i pracownicy gddkia musza sami je poprawiac po godzinach - a kaska poszla.... niestety dopoki w lubelskiej GDDKiA bedzie tam siedziala ekipa posla Zmijana z jego synem i ukladowy dyrektor z wyrokiem za przejechanie dziewczyny na pasach i zrobienie z niej kaleki przykutej do wozka inwalidzkiego do konca zycia nic sie nie zmieni....




Droga 953 Lublin - Biłgoraj - Przemysl byla kiedys krajowka - GDDKiA wyremontowala ja i zaraz ja przej urzad wojeodzki jako droge wojewodzka, teraz urzad chce ja wcisnac spowrotem GDDKiA bo nie ma kasy na remont i tak wyglada sytuacja z droga LBN - Bilgoraj......

Co do budowy drug, Pan Żmijan napewno sie na tym dobrze zna przeciesz wiekszosc projektow robia jaego zaprzyjaznione firmy wiec zawsze najlepiej poinformowany..... niestety okazuje sie ze te projekty sa funta kłakow warte i praco... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2009 r. o 17:34
0
obiektywny napisał:
Namnożyło się "fachowców" od dróg (tym razem). O ich "fachowości" świadczy poziom ortografii i stylu w ich postach. Dla nich wybudowanie dróg, mostów i autostrad to jak zjedzenie przysłowiowej bułki z masłem. Ci spece od wszystkiego, gdyby im dać władzę, w mig zmieniliby nasz region w krainę powszechnej szczęśliwości. W 2 lata wybudowaliby wszystkie drogi ekspresowe, krajowe i każde inne. To oni mają gotowe recepty na cud gospodarczy nad Bystrzycą, Wieprzem, Bugiem. Ale głupi decydenci nie chcą wykorzystać takich talentów! Uparcie trzymają się jakichś przepisów, paragrafów, standardów. A dziennikarze? Ani im w głowie objaśnić ludowi, na czym tak naprawdę polega budowanie, wydawanie decyzji, jaką drogę trzeba przebyć od projektu do realizacji - nie tylko na Lubelszczyźnie, ale na terytorium całej RP (nie słyszałem, byśmy ogłosili secesję, a może przeoczyłem?), co to znaczy rządzić i ponosić odpowiedzialność. Po co to? Przecież łatwiej jest, nie ponosząc żadnych konsekwencji za słowo, rzucić chwytliwe hasło (" ... tylko obiecują" tzn. nic nie robią, co jest fałszem), rozpalić negatywne emocje, zmanipulować i tak już zmanipulowany naród. Nic to, że głosi się pół- i ćwierćprawdy, ale za to jak rośnie nakład i frekwencja na forum!

A to draka! Dwa lata temu pewne oszołomy zarzucały poprzednim rządzącym, że ci przez CAŁE 2 LATA nie wybudowali 100km autostrad, że ludzie giną na dziurawych drogach i ZAPEWNIALI, że mają gotowe plany, jak to NATYCHMIAST naprawić! Oooooo?! Czyżby coś się zmieniło? To może pora się wycofać?

A to draka! Dwa lata temu pewne oszołomy zarzucały poprzednim rządzącym, że ci przez CAŁE 2 LATA nie wybudowali 100km autostrad, że ludzie giną na dziurawych drogach i ZAPEWNIALI, że mają gotowe plany, jak to NATYCHMIAST naprawić! Oooooo?! Czyżby coś się zmieniło? To może pora się wycofać? rozwiń
Avatar
Adzik / 14 grudnia 2009 r. o 12:35
0
Obwodnice Lublina zaraz po EURO 2012. Dlaczego ? Ano przejezdni kibice = pieniądze albo dużo przejezdnych + korki = jeszcze większe pieniądze ;-) Wszystko po to co by sie nachapać ale o wizerunku juz zapominaja. Zagraniczni goście bedą nas kojarzyć juz z ukrainą korkami i ciezką komunikacją ogolnie oraz miejscem niezdatnym i nieoplacalnym do inwestowania. Dziekujemy Wam urzędasy - gnijcie dalej w fotelach. Wam szacunek sie nie nalezy.
Avatar
nie puławiak / 14 grudnia 2009 r. o 12:17
0
nie puławiak napisał:
Inwestor na pewno winien nie jest. Droga jest na razie ok, ale projektant (inwestor) tak to wszystko zepsuł, że aż strach. Wiozłem chorego do szpitala i ciut mi się spieszyło z tego powodu, ale jak utknąłem za jakimś ciągnikiem tak wlokłem się za nim praktycznie od początku tego czegoś zwanego drogą. Nie było szansy i możliwości na wyprzedzenie. Paranoja. A do czego te pizdki na środku to nie mam pojęcia do dzisiaj. Ciekawe jak tam się da wyminąć kogoś komu zepsuje się samochód.
Tragedia. Robi się drogi podmiejskie, a nie ma żadnej sensownej obwodnicy przejmującej szybszy ruch.


Oczywiście WYKONAWCA NIE JEST NICZEMU WINIEN, INWESTOR JAK NAJBARDZIEJ JEST.


Oczywiście WYKONAWCA NIE JEST NICZEMU WINIEN, INWESTOR JAK NAJBARDZIEJ JEST. rozwiń
Avatar
nie puławiak / 14 grudnia 2009 r. o 12:16
0
~gość~ napisał:
czemu winny jest wykonawca żeby mu nie odebrać robót jeśli zrobił je zgodnie z zamówieniem inwestora?

Inwestor na pewno winien nie jest. Droga jest na razie ok, ale projektant (inwestor) tak to wszystko zepsuł, że aż strach. Wiozłem chorego do szpitala i ciut mi się spieszyło z tego powodu, ale jak utknąłem za jakimś ciągnikiem tak wlokłem się za nim praktycznie od początku tego czegoś zwanego drogą. Nie było szansy i możliwości na wyprzedzenie. Paranoja. A do czego te pizdki na środku to nie mam pojęcia do dzisiaj. Ciekawe jak tam się da wyminąć kogoś komu zepsuje się samochód.
Tragedia. Robi się drogi podmiejskie, a nie ma żadnej sensownej obwodnicy przejmującej szybszy ruch.

Inwestor na pewno winien nie jest. Droga jest na razie ok, ale projektant (inwestor) tak to wszystko zepsuł, że aż strach. Wiozłem chorego do szpitala i ciut mi się spieszyło z tego powodu, ale jak utknąłem za jakimś ciągnikiem tak wlokłem się za nim praktycznie od początku tego czegoś zwanego drogą. Nie było szansy i możliwości na wyprzedzenie. Paranoja. A do czego te pizdki na środku to nie mam pojęcia do dzisiaj. Ciekawe jak tam się da wyminąć kogoś komu zepsuje się samochód.
Tragedia. Robi się drogi podmiejskie,... rozwiń
Avatar
~gość~ / 14 grudnia 2009 r. o 10:49
0
ala napisał:
Wybudowali w Puławach bubla zw. miasteczko holenderskie.Dwóch marszałków było na otwarciu tylko ciekawi mmnie kto podpisał odbiór do to dziadostwo nie powinno być odebrane i odpowiednie słuzby powinne się tym zająć.Jak tak budujemy i wyrzucamy w błoto 30 mln zł za 2,5 km bubla to nic dziwnego,że nie mamy dróg w rejonie.

czemu winny jest wykonawca żeby mu nie odebrać robót jeśli zrobił je zgodnie z zamówieniem inwestora?
Avatar
KK / 14 grudnia 2009 r. o 10:11
0
MY CHŁOPY Z URZRĘDÓW RZUNDZIM TERA PRZECIE TO PO CO NAM TE SZOSY ,PRZECIE TE MIASTOWE GŁUPKI PO DZIURACH BEDO JEŻDZIC A MY INO PINIUNDZE NA PENSJE ABYŚMY BRALI ,MOŻE MY CHCIELI BYŚMY BYĆ MIASTOWE ,KUPILI MY SE GARNITURY ,PAPIRY NAWET MY MAMY ZE SKOŁY POKOŃCZUNE ALE NAS TA WIOCHA CIUNGNIE I URODZILI MY SIEM WIEŚNIKI TO I TAKIE POMRZEM ,A PO NAS TO I POTOP
Avatar
bux / 14 grudnia 2009 r. o 10:09
0
Panie Żmijan Pan się chyba z kimś pozamieniał... Te odcinki juz są zakorkowane o każdej porze dnia i nocy nie wspominjąc czasów kolejek na granicach, w Anusinie niedługo trzeba będzie frezować nawierzchnię! przelotówki przez Chełm - strach mówić, że to drogi!!! Nie lepiej jest do Hrebennego czy Pan myśli, że ta kręta wąska droga o nowej nawierzchni jest bezpieczna chyba Pan gazet nie czyta. Proponuję wycieczkę za Wisłę i tam niech Pan obejży jak wyglądają inwestycje drogowe.
Avatar
ala / 14 grudnia 2009 r. o 08:49
0
Wybudowali w Puławach bubla zw. miasteczko holenderskie.Dwóch marszałków było na otwarciu tylko ciekawi mmnie kto podpisał odbiór do to dziadostwo nie powinno być odebrane i odpowiednie słuzby powinne się tym zająć.Jak tak budujemy i wyrzucamy w błoto 30 mln zł za 2,5 km bubla to nic dziwnego,że nie mamy dróg w rejonie.