Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 grudnia 2011 r.
19:45
Edytuj ten wpis

W środę protest strażaków

Autor: Zdjęcie autora mb
0 46 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Premier Donald Tusk obiecał podwyżki policjantom i żołnierzom. Ale zapomniał o strażakach, funkcjonariuszach Straży Granicznej i Służby Więziennej. Dlatego ci zaczynają w środę akcję protestacyjną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych podjęła decyzję o powołaniu ogólnopolskiego komitetu strajkowego. Związkowcy chcą spotkać się z premierem Tuskiem i negocjować zapowiedzi, które przedstawił w swoim expose.

– Premier obiecał dodatkowe pieniądze dla policji i wojska. A dla nas nie przewiduje żadnych podwyżek – mówi Bogdan Dębowski, sekretarz wojewódzkiej sekcji pożarnictwa NSZZ "Solidarność” w naszym regionie. – Pomimo, że wcześniej było mnóstwo umów z różnymi rządami, że straż pożarna będzie "dochodzić” do wynagrodzeń policji. U nas nie było podwyżek od czterech lat. Teraz, jak wynika z obietnicy premiera, będą dla policjantów, a dla nas znowu nie.

Podobnie jest w Straży Granicznej i Służbie Więziennej. – Po raz pierwszy rząd podzielił służby mundurowe – podkreśla Dębowski. – Jednym obiecuje podwyżki, innym nie. To nas oczywiście frustruje.

Dlatego w środę strażacy w całym kraju mają zacząć protest. – Jesteśmy w gotowości do podjęcia akcji protestacyjnej – zapowiada Dębowski. – Teraz czekamy szczegółowe informacje i wytyczne od sekcji krajowej.

Już dziś zostaną oflagowane jednostki straży pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej w całym kraju. Do 28 grudnia komitety strajkowe mają powstać w każdym województwie.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GASMAN / 18 lutego 2012 o 12:16
0
BO TRZEBA PUJSC W KOMBINEZONACH GAZOSZCZELNYCH DO PREMIERA,MIN.ZDROWIA DO DYREKTOROW SZPITALI PSYCHICZNYCH Z LUIZYTEM TUDZIEZ ZCHLOREM E REKU ,ROZLAC ,DRZWI PRZYTRZYMAC I POPATRZEC SOBIE JAK ZDYCHAJA POWOLI.
Avatar
arturo / 14 stycznia 2012 o 18:54
0
no i brawo strażacy wam się naprawde należy ta podwyżka, lepiej zabrać policji oni nie napracują sie zabardzo nawet zwiększyłbym jeszcze bardziej wiek do emerytury niż to co ma być niech zapierda...ą a nie będą sztuczne zamieszanie robić strażacy nie poddawajcie się protestujcie do końca albo wszyscy dostaną podwyżki albo nikt tymbardziej policji się nienależy zabrac im ...
Avatar
wielig / 5 stycznia 2012 o 16:52
0
Oczywiście podwyżka strazakom się należy tak jak i innym służbom mundurowym,skoro podlegają pod ten sam resort i obowiązują ich te same przywileje.A tak a propos...strażak nie czeka na koju żeby wyjechac na akcję,a wręcz ma wiele dotatkowych zajęc w tym szkolenia,cwiczenia,zajecia sportowe...czyli musi byc na bierząco w temacie jak i inne służby.W ramach sprawiedliwości strażacy nawet muszą strajkowac.Wojsko,i niektóre działy w Policji co robią...?A co robi strażak w czasie akcji?Rzecz oczywista że ratuje żdrowie i życie ludzkie,a wynagrodzenie średnie ma właśnie zawsze mniejsze od w/m slużb.wojny nie ma,a policja ciągle kara i raczej nie pomaga.
Oczywiście podwyżka strazakom się należy tak jak i innym służbom mundurowym,skoro podlegają pod ten sam resort i obowiązują ich te same przywileje.A tak a propos...strażak nie czeka na koju żeby wyjechac na akcję,a wręcz ma wiele dotatkowych zajęc w tym szkolenia,cwiczenia,zajecia sportowe...czyli musi byc na bierząco w temacie jak i inne służby.W ramach sprawiedliwości strażacy nawet muszą strajkowac.Wojsko,i niektóre działy w Policji co robią...?A co robi strażak w czasie akcji?Rzecz oczywista że ratuje żdrowie i życie ludzkie,a wynagrodze... rozwiń
Avatar
DON / 31 grudnia 2011 o 14:41
0
[quote name='pomagam' timestamp='1325171780' post='576087']
To się nie patrz na takiego chorego i nie obwąch*** go, tylko weź się za robotę, zrób coś koło niego i dla niego, a nie przyjdziesz tylko się porozglądać ! Wstyd! To jest Pomoc społeczna ! Po co się włóczysz i udajesz pracownika społecznego ! Wstydź się sama za siebie ! Pracownik społeczny powinien wiedzieć na czym ta praca polega ! Na pewno nie na patrzeniu się ! Do robotyyy !!!
[/quote]
Robota to głupota w tym dzikim kraju, tylko HANDEL PRZEMYT I OSZUSTWO. JEŁOPY BRAĆ PRZYKŁAD Z GÓRY, bo się zajebiecie ta robotą a i tak do niczego nie dojdziecie.
[quote name='pomagam' timestamp='1325171780' post='576087']
To się nie patrz na takiego chorego i nie obwąch*** go, tylko weź się za robotę, zrób coś koło niego i dla niego, a nie przyjdziesz tylko się porozglądać ! Wstyd! To jest Pomoc społeczna ! Po co się włóczysz i udajesz pracownika społecznego ! Wstydź się sama za siebie ! Pracownik społeczny powinien wiedzieć na czym ta praca polega ! Na pewno nie na patrzeniu się ! Do robotyyy !!!
[/quote]
Robota to głu... rozwiń
Avatar
bolo / 30 grudnia 2011 o 19:37
0
powołanie a z tyłu goła d*** taki jest nasz strażak
Avatar
pomagam / 29 grudnia 2011 o 16:16
0
[quote name='zadowolony' timestamp='1324456024' post='573452']
Dzień dobry,Oczywiście rząd na podwyżki, premie itp. dla nauczycieli, policji, wojaska a w szczególności dla swoich pracowników ma. Niestety od 3 lat nie ma dla pracowników socjalnych. I nikt nie bierze pod uwagę, że codziennie musi narażać swoje zdrowie. I nie chodzi mi o to, że codziennie musi, bez względu na porę roku, warunki atmosferyczne itp., iść w środowisko aby przeprowadzić wywiad z panem X, ale chodzi właśnie o tego pana X, który coraz częściej jest roszczeniowy, agresywny i najzwyczajnie mówiąc niebezpieczny. A proszę sobie wyobrazić wypłatę zasiłków dla takich podopiecznych... I proszę sobie wyobrazić, że trzeba powiedzieć takiemu kolesiowi, który ma 2 metry wysokości, jest zaburzony psychicznie i przyszedł z 2 kolegami, że nie może odebrać dziś zasiłku ponieważ jest pod wpływem alkoholu. Czy ktoś, bierze to pod uwagę?? Albo proszę sobie wyobrazić, że trzeba zrobić wywiad środowiskowy, albo iść na interwencję do klienta/podopiecznego, który jest w włąsnie dostał szału i przed chwilą wyrzucił telewizor z 9 piętra, a jeszcze kilka lat temu trenował zapasy, albo podobieczny, który wyszeł włąsnie po 18 latach z ZK i rozrabia, a patrol policji teraz nie może przyjechać, ale jak tylko będzie mógł to przyjedzie. Czy ktoś bierze to pod uwagę?? Albo proszę sobie wyobrazić chorego, który leży w domu... odleżyny, pampersy, zapach którego nie moża znieść, widok, który zostaje przed oczyma przez najbliższy tydzień itp. Praca jak najbardziej dająca satysfakcję, ale poza tym ... Bo ciężko mówić o czymś więcej za 1700,00 zł brutto miesięcznie. Czy ktoś to bierze pod uwagę??
[/quote]
To się nie patrz na takiego chorego i nie obwąch*** go, tylko weź się za robotę, zrób coś koło niego i dla niego, a nie przyjdziesz tylko się porozglądać ! Wstyd! To jest Pomoc społeczna ! Po co się włóczysz i udajesz pracownika społecznego ! Wstydź się sama za siebie ! Pracownik społeczny powinien wiedzieć na czym ta praca polega ! Na pewno nie na patrzeniu się ! Do robotyyy !!!
[quote name='zadowolony' timestamp='1324456024' post='573452']
Dzień dobry,Oczywiście rząd na podwyżki, premie itp. dla nauczycieli, policji, wojaska a w szczególności dla swoich pracowników ma. Niestety od 3 lat nie ma dla pracowników socjalnych. I nikt nie bierze pod uwagę, że codziennie musi narażać swoje zdrowie. I nie chodzi mi o to, że codziennie musi, bez względu na porę roku, warunki atmosferyczne itp., iść w środowisko aby przeprowadzić wywiad z panem X, ale chodzi właśnie o tego pana X, który coraz czę... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2011 o 14:53
0
[quote name='były pisowiec' timestamp='1324580315' post='574211']
PAWLAK- też strażak a o podwyżki nie żebra, bierzcie z niego przykład ziomale. hej
[/quote]
Avatar
matka żołnierza / 29 grudnia 2011 o 14:37
0
[quote name='arti' timestamp='1324462223' post='573498']
co za baran to napisał zapraszam na tydzień do straży i wtedy pogadamy !!!!!! a ztą policją nie przesadzaj aż tak bardzo to oni nie sa zapracowani jak ci się wydaje. Tu wyszło twoje pojęcie o pracy w służbach mundurowych !!!!! A co powiesz o wojsku co oni robia i za co im płaćic w koncu od 1945r nie mieliśmy u nas wojny więc co zlikwidujmy MON ???????
[/quote]

To ja proponuję brać udział w Misjach Pokojowych NATO i wtedy wypowiadać się o wojsku !!! Pozdrawiam
[quote name='arti' timestamp='1324462223' post='573498']
co za baran to napisał zapraszam na tydzień do straży i wtedy pogadamy !!!!!! a ztą policją nie przesadzaj aż tak bardzo to oni nie sa zapracowani jak ci się wydaje. Tu wyszło twoje pojęcie o pracy w służbach mundurowych !!!!! A co powiesz o wojsku co oni robia i za co im płaćic w koncu od 1945r nie mieliśmy u nas wojny więc co zlikwidujmy MON ???????
[/quote]

To ja proponuję brać udział w Misj... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2011 o 18:41
0
[quote name='strazak' timestamp='1324965490' post='575111']
[size="4"]Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia! [/size]
[/quote]

ŁASKAWY CHLEBEK CAŁKIEM NIE MAŁY ty koleś 40 % to ile ci wyjdzie, ty protestuj a nie będziesz bąki zbijał
Avatar
strazak / 27 grudnia 2011 o 06:58
0
[size="4"]Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia! [/size]
Avatar
GASMAN / 18 lutego 2012 o 12:16
0
BO TRZEBA PUJSC W KOMBINEZONACH GAZOSZCZELNYCH DO PREMIERA,MIN.ZDROWIA DO DYREKTOROW SZPITALI PSYCHICZNYCH Z LUIZYTEM TUDZIEZ ZCHLOREM E REKU ,ROZLAC ,DRZWI PRZYTRZYMAC I POPATRZEC SOBIE JAK ZDYCHAJA POWOLI.
Avatar
arturo / 14 stycznia 2012 o 18:54
0
no i brawo strażacy wam się naprawde należy ta podwyżka, lepiej zabrać policji oni nie napracują sie zabardzo nawet zwiększyłbym jeszcze bardziej wiek do emerytury niż to co ma być niech zapierda...ą a nie będą sztuczne zamieszanie robić strażacy nie poddawajcie się protestujcie do końca albo wszyscy dostaną podwyżki albo nikt tymbardziej policji się nienależy zabrac im ...
Avatar
wielig / 5 stycznia 2012 o 16:52
0
Oczywiście podwyżka strazakom się należy tak jak i innym służbom mundurowym,skoro podlegają pod ten sam resort i obowiązują ich te same przywileje.A tak a propos...strażak nie czeka na koju żeby wyjechac na akcję,a wręcz ma wiele dotatkowych zajęc w tym szkolenia,cwiczenia,zajecia sportowe...czyli musi byc na bierząco w temacie jak i inne służby.W ramach sprawiedliwości strażacy nawet muszą strajkowac.Wojsko,i niektóre działy w Policji co robią...?A co robi strażak w czasie akcji?Rzecz oczywista że ratuje żdrowie i życie ludzkie,a wynagrodzenie średnie ma właśnie zawsze mniejsze od w/m slużb.wojny nie ma,a policja ciągle kara i raczej nie pomaga.
Oczywiście podwyżka strazakom się należy tak jak i innym służbom mundurowym,skoro podlegają pod ten sam resort i obowiązują ich te same przywileje.A tak a propos...strażak nie czeka na koju żeby wyjechac na akcję,a wręcz ma wiele dotatkowych zajęc w tym szkolenia,cwiczenia,zajecia sportowe...czyli musi byc na bierząco w temacie jak i inne służby.W ramach sprawiedliwości strażacy nawet muszą strajkowac.Wojsko,i niektóre działy w Policji co robią...?A co robi strażak w czasie akcji?Rzecz oczywista że ratuje żdrowie i życie ludzkie,a wynagrodze... rozwiń
Avatar
DON / 31 grudnia 2011 o 14:41
0
[quote name='pomagam' timestamp='1325171780' post='576087']
To się nie patrz na takiego chorego i nie obwąch*** go, tylko weź się za robotę, zrób coś koło niego i dla niego, a nie przyjdziesz tylko się porozglądać ! Wstyd! To jest Pomoc społeczna ! Po co się włóczysz i udajesz pracownika społecznego ! Wstydź się sama za siebie ! Pracownik społeczny powinien wiedzieć na czym ta praca polega ! Na pewno nie na patrzeniu się ! Do robotyyy !!!
[/quote]
Robota to głupota w tym dzikim kraju, tylko HANDEL PRZEMYT I OSZUSTWO. JEŁOPY BRAĆ PRZYKŁAD Z GÓRY, bo się zajebiecie ta robotą a i tak do niczego nie dojdziecie.
[quote name='pomagam' timestamp='1325171780' post='576087']
To się nie patrz na takiego chorego i nie obwąch*** go, tylko weź się za robotę, zrób coś koło niego i dla niego, a nie przyjdziesz tylko się porozglądać ! Wstyd! To jest Pomoc społeczna ! Po co się włóczysz i udajesz pracownika społecznego ! Wstydź się sama za siebie ! Pracownik społeczny powinien wiedzieć na czym ta praca polega ! Na pewno nie na patrzeniu się ! Do robotyyy !!!
[/quote]
Robota to głu... rozwiń
Avatar
bolo / 30 grudnia 2011 o 19:37
0
powołanie a z tyłu goła d*** taki jest nasz strażak
Avatar
pomagam / 29 grudnia 2011 o 16:16
0
[quote name='zadowolony' timestamp='1324456024' post='573452']
Dzień dobry,Oczywiście rząd na podwyżki, premie itp. dla nauczycieli, policji, wojaska a w szczególności dla swoich pracowników ma. Niestety od 3 lat nie ma dla pracowników socjalnych. I nikt nie bierze pod uwagę, że codziennie musi narażać swoje zdrowie. I nie chodzi mi o to, że codziennie musi, bez względu na porę roku, warunki atmosferyczne itp., iść w środowisko aby przeprowadzić wywiad z panem X, ale chodzi właśnie o tego pana X, który coraz częściej jest roszczeniowy, agresywny i najzwyczajnie mówiąc niebezpieczny. A proszę sobie wyobrazić wypłatę zasiłków dla takich podopiecznych... I proszę sobie wyobrazić, że trzeba powiedzieć takiemu kolesiowi, który ma 2 metry wysokości, jest zaburzony psychicznie i przyszedł z 2 kolegami, że nie może odebrać dziś zasiłku ponieważ jest pod wpływem alkoholu. Czy ktoś, bierze to pod uwagę?? Albo proszę sobie wyobrazić, że trzeba zrobić wywiad środowiskowy, albo iść na interwencję do klienta/podopiecznego, który jest w włąsnie dostał szału i przed chwilą wyrzucił telewizor z 9 piętra, a jeszcze kilka lat temu trenował zapasy, albo podobieczny, który wyszeł włąsnie po 18 latach z ZK i rozrabia, a patrol policji teraz nie może przyjechać, ale jak tylko będzie mógł to przyjedzie. Czy ktoś bierze to pod uwagę?? Albo proszę sobie wyobrazić chorego, który leży w domu... odleżyny, pampersy, zapach którego nie moża znieść, widok, który zostaje przed oczyma przez najbliższy tydzień itp. Praca jak najbardziej dająca satysfakcję, ale poza tym ... Bo ciężko mówić o czymś więcej za 1700,00 zł brutto miesięcznie. Czy ktoś to bierze pod uwagę??
[/quote]
To się nie patrz na takiego chorego i nie obwąch*** go, tylko weź się za robotę, zrób coś koło niego i dla niego, a nie przyjdziesz tylko się porozglądać ! Wstyd! To jest Pomoc społeczna ! Po co się włóczysz i udajesz pracownika społecznego ! Wstydź się sama za siebie ! Pracownik społeczny powinien wiedzieć na czym ta praca polega ! Na pewno nie na patrzeniu się ! Do robotyyy !!!
[quote name='zadowolony' timestamp='1324456024' post='573452']
Dzień dobry,Oczywiście rząd na podwyżki, premie itp. dla nauczycieli, policji, wojaska a w szczególności dla swoich pracowników ma. Niestety od 3 lat nie ma dla pracowników socjalnych. I nikt nie bierze pod uwagę, że codziennie musi narażać swoje zdrowie. I nie chodzi mi o to, że codziennie musi, bez względu na porę roku, warunki atmosferyczne itp., iść w środowisko aby przeprowadzić wywiad z panem X, ale chodzi właśnie o tego pana X, który coraz czę... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2011 o 14:53
0
[quote name='były pisowiec' timestamp='1324580315' post='574211']
PAWLAK- też strażak a o podwyżki nie żebra, bierzcie z niego przykład ziomale. hej
[/quote]
Avatar
matka żołnierza / 29 grudnia 2011 o 14:37
0
[quote name='arti' timestamp='1324462223' post='573498']
co za baran to napisał zapraszam na tydzień do straży i wtedy pogadamy !!!!!! a ztą policją nie przesadzaj aż tak bardzo to oni nie sa zapracowani jak ci się wydaje. Tu wyszło twoje pojęcie o pracy w służbach mundurowych !!!!! A co powiesz o wojsku co oni robia i za co im płaćic w koncu od 1945r nie mieliśmy u nas wojny więc co zlikwidujmy MON ???????
[/quote]

To ja proponuję brać udział w Misjach Pokojowych NATO i wtedy wypowiadać się o wojsku !!! Pozdrawiam
[quote name='arti' timestamp='1324462223' post='573498']
co za baran to napisał zapraszam na tydzień do straży i wtedy pogadamy !!!!!! a ztą policją nie przesadzaj aż tak bardzo to oni nie sa zapracowani jak ci się wydaje. Tu wyszło twoje pojęcie o pracy w służbach mundurowych !!!!! A co powiesz o wojsku co oni robia i za co im płaćic w koncu od 1945r nie mieliśmy u nas wojny więc co zlikwidujmy MON ???????
[/quote]

To ja proponuję brać udział w Misj... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2011 o 18:41
0
[quote name='strazak' timestamp='1324965490' post='575111']
[size="4"]Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia! [/size]
[/quote]

ŁASKAWY CHLEBEK CAŁKIEM NIE MAŁY ty koleś 40 % to ile ci wyjdzie, ty protestuj a nie będziesz bąki zbijał
Avatar