Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 lipca 2009 r.
15:34
Edytuj ten wpis

Widzisz pijanego kierowcę? Dzwoń na policję

Autor: Zdjęcie autora PAWEŁ PUZIO
0 26 A A

Na 65 pijanych kierowców, których zatrzymała policja w ten weekend na Lubelszczyźnie, co szósty wpadł dzięki temu, że ktoś w porę zadzwonił na policję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W ciągu tygodnia mamy kilka takich telefonów. Najczęściej o dziwnie zachowujących się kierowcach informują nas zawodowi kierowcy oraz piesi – mówi Grzegorz Hołub, zastępca szefa policji w Świdniku. – Zdarza się również, że sąsiedzi zaniepokojeni odgłosami hucznej imprezy widzą, jak rozbawieni goście wsiadają do auta. I dzwonią do nas.

– Ludzie często informują nas także o tym, że pijany wyjeżdża spod bloku lub zakładu pracy, po "imieninach u szefa”. Każdy taki sygnał jest sprawdzany i w wielu przypadkach zatrzymujemy pijanego kierowcę – dodaje Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki.

W dalszym ciągu jednak wiele osób uważa, że jest to donosicielstwo.

– To nie jest donos, ale obywatelska postawa – przekonuje Jolanta Wąsowska, psycholog komunikacyjny z Lublina. – Każdy z nas ma poczucie odpowiedzialności. Jeśli nie uda się zapobiec, aby pijany kierowca wsiadł za kierownicę, to natychmiast należy powiadomić policję lub Straż Miejską. W ten sposób można zapobiec tragedii. Jeżeli zaniechamy działania, bierzemy na sumienie moralną odpowiedzialność za ewentualne skutki. A z tym ciężko żyć.

Mundurowi podkreślają, że reagują na każdy telefon, również anonimowy.

– Dzwoniący z informacją o pijanym kierowcy, nie musi się przedstawiać – mówi Sławomir Góźdź, szef lubelskiej drogówki. – Dla nas najważniejszy jest sam sygnał. A ten często może zapobiec tragedii.

W ubiegłym roku lubelska policja odnotowała kilka przypadków, kiedy to żony dzwoniły do dyżurnego z informacją, że ich pijany mąż właśnie siada za kierownicą. I panowie stracili prawa jazdy.

– Dobrze, że na tym się tylko skończyło – mówią mundurowi. – W jednym przypadku mężczyzna miał 3,2 promila. A chciał jechać samochodem. Oczywiście po wódkę.




Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 13:40
0
[quote name='lobuś' date='28.07.2009, 10:18:25' post='154043']
Nie tak dawno pijany bezmózgowiec jeździł po chodnikach przy Skrzypcowej,przy Braci Wieniawskich 1 wywalił latarnie.Szczęście,że nikogo nie zabił
-wiecie po ilu przyjechała policja?-po 26 minutach.Ile można przejechać km. przez 26 minut? Nie błaznujcie.
I co guwno mu zrobili jezdzi dalej
[quote name='lobuś' date='28.07.2009, 10:18:25' post='154043']
Nie tak dawno pijany bezmózgowiec jeździł po chodnikach przy Skrzypcowej,przy Braci Wieniawskich 1 wywalił latarnie.Szczęście,że nikogo nie zabił
-wiecie po ilu przyjechała policja?-po 26 minutach.Ile można przejechać km. przez 26 minut? Nie błaznujcie. ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 18:22
0
Gość napisał:
Widzę że większość za komuny donosiła i tak już pozostało. Wszędzie społeczniaki, zajmijcie się sobą, pracą dziećmi. To policja jest od łapania a nie wy!!! Tyle że oni wolą po krzakach się chować i brać kase do łapy żeby mieć na hamburgery;]]]]]]]]]Na policję płacimy podatki więc niech się wezmą do roboty nieroby!!! A do społeczniaków mówię Wypad!!!!!!



Cywilizowane społeczenstwa pielęgnują i nagradzają postawy obywatelskie a w Polaczkowie nadal ciemnogród i wiocha co widać po powyższym wpisie.
To nie donosicielstwo ale obowiązek, po to aby w końcu pijani bezmózgowcy przestali zabijać na drogach.



Cywilizowane społeczenstwa pielęgnują i nagradzają postawy obywatelskie a w Polaczkowie nadal ciemnogród i wiocha co widać po powyższym wpisie.
To nie donosicielstwo ale obowiązek, po to aby w końcu pijani bezmózgowcy przestali zabijać na drogach. rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 11:22
0
Widzę że większość za komuny donosiła i tak już pozostało. Wszędzie społeczniaki, zajmijcie się sobą, pracą dziećmi. To policja jest od łapania a nie wy!!! Tyle że oni wolą po krzakach się chować i brać kase do łapy żeby mieć na hamburgery;]]]]]]]]]Na policję płacimy podatki więc niech się wezmą do roboty nieroby!!! A do społeczniaków mówię Wypad!!!!!!
Avatar
lobuś / 28 lipca 2009 o 10:18
0
Nie tak dawno pijany bezmózgowiec jeździł po chodnikach przy Skrzypcowej,przy Braci Wieniawskich 1 wywalił latarnie.Szczęście,że nikogo nie zabił
-wiecie po ilu przyjechała policja?-po 26 minutach.Ile można przejechać km. przez 26 minut? Nie błaznujcie.
Dwa lata temu ,w zimie ,po powrocie w nocy, z pracy po drugiej zmianie, zauważyłem przez okno jak złodziej ściąga kołpaki z kół.Najpierw z 15'nie mogłem się połączyć ze 112,następnie zszedłem aby naprowadzić obiecany patrol,dokładnie zmarzłem,padający śnieg po części zatarł ślady-przyjechali po pół godzinie. Obiecałem,że już więcej nie będę robił z siebie idioty.
Nie tak dawno pijany bezmózgowiec jeździł po chodnikach przy Skrzypcowej,przy Braci Wieniawskich 1 wywalił latarnie.Szczęście,że nikogo nie zabił
-wiecie po ilu przyjechała policja?-po 26 minutach.Ile można przejechać km. przez 26 minut? Nie błaznujcie.
Dwa lata temu ,w zimie ,po powrocie w nocy, z pracy po drugiej zmianie, zauważyłem przez okno jak złodziej ściąga kołpaki z kół.Najpierw z 15'nie mogłem się połączyć ze 112,następnie zszedłem aby naprowadzić obiecany patrol,dokładnie zmarzłem,padający śnieg po części zatarł śl... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 08:40
0
PIJAK napisał:
PIŁEM I BĘDĘ PIŁ I W du*** MAM POLICJĘ I TYCH KONFIDENTÓW DZWONIĄCYCH BO ZA KÓŁKO NIE SIADAM.HA HA HA HA HA HA HA.



A pij, pij. Tylko pamiętaj, że jak kogoś zabijesz prowadząc auto po pijaku to będziesz musiał swoje odsiedzieć w zk i żyć ze świadomoscią, że zabiłeś człowieka do końca swoich dni.

Ludzie opamiętajcie się, jakie donosicielstwo? Na wstrętnych bezmozgowców co jeżdżą pijani stwarzając zagrożenie dla normalnych ludzi i dzieci?
Jakim trzeba być kretynem aby w ogóle siadać za kierownicę będąc pijanym?
Tacy powinni byc surowo karani i dodatkowo jeszcze za brak rozumu.
esz musiał swoje odsiedzieć w zk i żyć ze świadomoscią, że zabiłeś człowieka do końca swoich dni.

Ludzie opamiętajcie się, jakie donosicielstwo? Na wstrętnych bezmozgowców co jeżdżą pijani stwarzając zagrożenie dla normalnych ludzi i dzieci?
Jakim trzeba być kretynem aby w ogóle siadać za kierownicę będąc pijanym?
Tacy powinni byc surowo karani i dodatkowo jeszcze za brak rozumu. rozwiń
Avatar
paw26 / 28 lipca 2009 o 08:23
0
Wszystkie media powinny codziennie pisać o tym, a w telewziji powinien być u dołu ekranu taki pasek jak na TVN24 -- widzisz pijanego - -dzwoń na policję! To jest w interesie każdego z nas.
Trzy lata temu byłem na weselu. Jeden z gości uparł się, że wróci do domu samochodem. Wszyscy go prosili, żeby odpuścił, ale to był kawał chłopa, siłą nie można mu było nic zrobić, były wojskowy, mówił, że policja może mu naskoczyć. W końcu dopiął swego i wsiadł, ale ktoś go uprzedził, że da znac na policję. I go złapali. Mieliśmy wszyscy kaca moralnego, ale z drugiej strony może to uratowało mu albo komus życie
Wszystkie media powinny codziennie pisać o tym, a w telewziji powinien być u dołu ekranu taki pasek jak na TVN24 -- widzisz pijanego - -dzwoń na policję! To jest w interesie każdego z nas.
Trzy lata temu byłem na weselu. Jeden z gości uparł się, że wróci do domu samochodem. Wszyscy go prosili, żeby odpuścił, ale to był kawał chłopa, siłą nie można mu było nic zrobić, były wojskowy, mówił, że policja może mu naskoczyć. W końcu dopiął swego i wsiadł, ale ktoś go uprzedził, że da znac na policję. I go złapali. Mieliśmy wszyscy kaca m... rozwiń
Avatar
wuwomis / 28 lipca 2009 o 07:58
0
jack napisał:
...
Tak samo jest z pijanymi kierowcami. Popieram -- dzwonić i kablować na morderców za kółkiem. Zero dyskusji


Dokładnie, piłeś to siedź na d..., lub jedź taksówką. Widzisz pianego kierowcę - dzwoń.
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 07:18
0
Dzwonić, dzwonić i jeszcze raz dzwonić!!!
Tylko w ten sposób można walczyć z pijakami
Avatar
ariana / 28 lipca 2009 o 06:11
0
[url="spam"]spam[/url]
Avatar
PIJAK / 27 lipca 2009 o 23:41
0
bania napisał:
Ja kiedyś zadzwoniłem i czekałem 24 minuty i nikt się nie zjawił, a kierowca dopił drugie piwo, odpalił i odjechał.

bania a sikał? trzeba było mu potrzymać a nie dzwonić frajerze ha ha ha
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 13:40
0
[quote name='lobuś' date='28.07.2009, 10:18:25' post='154043']
Nie tak dawno pijany bezmózgowiec jeździł po chodnikach przy Skrzypcowej,przy Braci Wieniawskich 1 wywalił latarnie.Szczęście,że nikogo nie zabił
-wiecie po ilu przyjechała policja?-po 26 minutach.Ile można przejechać km. przez 26 minut? Nie błaznujcie.
I co guwno mu zrobili jezdzi dalej
[quote name='lobuś' date='28.07.2009, 10:18:25' post='154043']
Nie tak dawno pijany bezmózgowiec jeździł po chodnikach przy Skrzypcowej,przy Braci Wieniawskich 1 wywalił latarnie.Szczęście,że nikogo nie zabił
-wiecie po ilu przyjechała policja?-po 26 minutach.Ile można przejechać km. przez 26 minut? Nie błaznujcie. ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 18:22
0
Gość napisał:
Widzę że większość za komuny donosiła i tak już pozostało. Wszędzie społeczniaki, zajmijcie się sobą, pracą dziećmi. To policja jest od łapania a nie wy!!! Tyle że oni wolą po krzakach się chować i brać kase do łapy żeby mieć na hamburgery;]]]]]]]]]Na policję płacimy podatki więc niech się wezmą do roboty nieroby!!! A do społeczniaków mówię Wypad!!!!!!



Cywilizowane społeczenstwa pielęgnują i nagradzają postawy obywatelskie a w Polaczkowie nadal ciemnogród i wiocha co widać po powyższym wpisie.
To nie donosicielstwo ale obowiązek, po to aby w końcu pijani bezmózgowcy przestali zabijać na drogach.



Cywilizowane społeczenstwa pielęgnują i nagradzają postawy obywatelskie a w Polaczkowie nadal ciemnogród i wiocha co widać po powyższym wpisie.
To nie donosicielstwo ale obowiązek, po to aby w końcu pijani bezmózgowcy przestali zabijać na drogach. rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 11:22
0
Widzę że większość za komuny donosiła i tak już pozostało. Wszędzie społeczniaki, zajmijcie się sobą, pracą dziećmi. To policja jest od łapania a nie wy!!! Tyle że oni wolą po krzakach się chować i brać kase do łapy żeby mieć na hamburgery;]]]]]]]]]Na policję płacimy podatki więc niech się wezmą do roboty nieroby!!! A do społeczniaków mówię Wypad!!!!!!
Avatar
lobuś / 28 lipca 2009 o 10:18
0
Nie tak dawno pijany bezmózgowiec jeździł po chodnikach przy Skrzypcowej,przy Braci Wieniawskich 1 wywalił latarnie.Szczęście,że nikogo nie zabił
-wiecie po ilu przyjechała policja?-po 26 minutach.Ile można przejechać km. przez 26 minut? Nie błaznujcie.
Dwa lata temu ,w zimie ,po powrocie w nocy, z pracy po drugiej zmianie, zauważyłem przez okno jak złodziej ściąga kołpaki z kół.Najpierw z 15'nie mogłem się połączyć ze 112,następnie zszedłem aby naprowadzić obiecany patrol,dokładnie zmarzłem,padający śnieg po części zatarł ślady-przyjechali po pół godzinie. Obiecałem,że już więcej nie będę robił z siebie idioty.
Nie tak dawno pijany bezmózgowiec jeździł po chodnikach przy Skrzypcowej,przy Braci Wieniawskich 1 wywalił latarnie.Szczęście,że nikogo nie zabił
-wiecie po ilu przyjechała policja?-po 26 minutach.Ile można przejechać km. przez 26 minut? Nie błaznujcie.
Dwa lata temu ,w zimie ,po powrocie w nocy, z pracy po drugiej zmianie, zauważyłem przez okno jak złodziej ściąga kołpaki z kół.Najpierw z 15'nie mogłem się połączyć ze 112,następnie zszedłem aby naprowadzić obiecany patrol,dokładnie zmarzłem,padający śnieg po części zatarł śl... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 08:40
0
PIJAK napisał:
PIŁEM I BĘDĘ PIŁ I W du*** MAM POLICJĘ I TYCH KONFIDENTÓW DZWONIĄCYCH BO ZA KÓŁKO NIE SIADAM.HA HA HA HA HA HA HA.



A pij, pij. Tylko pamiętaj, że jak kogoś zabijesz prowadząc auto po pijaku to będziesz musiał swoje odsiedzieć w zk i żyć ze świadomoscią, że zabiłeś człowieka do końca swoich dni.

Ludzie opamiętajcie się, jakie donosicielstwo? Na wstrętnych bezmozgowców co jeżdżą pijani stwarzając zagrożenie dla normalnych ludzi i dzieci?
Jakim trzeba być kretynem aby w ogóle siadać za kierownicę będąc pijanym?
Tacy powinni byc surowo karani i dodatkowo jeszcze za brak rozumu.
esz musiał swoje odsiedzieć w zk i żyć ze świadomoscią, że zabiłeś człowieka do końca swoich dni.

Ludzie opamiętajcie się, jakie donosicielstwo? Na wstrętnych bezmozgowców co jeżdżą pijani stwarzając zagrożenie dla normalnych ludzi i dzieci?
Jakim trzeba być kretynem aby w ogóle siadać za kierownicę będąc pijanym?
Tacy powinni byc surowo karani i dodatkowo jeszcze za brak rozumu. rozwiń
Avatar
paw26 / 28 lipca 2009 o 08:23
0
Wszystkie media powinny codziennie pisać o tym, a w telewziji powinien być u dołu ekranu taki pasek jak na TVN24 -- widzisz pijanego - -dzwoń na policję! To jest w interesie każdego z nas.
Trzy lata temu byłem na weselu. Jeden z gości uparł się, że wróci do domu samochodem. Wszyscy go prosili, żeby odpuścił, ale to był kawał chłopa, siłą nie można mu było nic zrobić, były wojskowy, mówił, że policja może mu naskoczyć. W końcu dopiął swego i wsiadł, ale ktoś go uprzedził, że da znac na policję. I go złapali. Mieliśmy wszyscy kaca moralnego, ale z drugiej strony może to uratowało mu albo komus życie
Wszystkie media powinny codziennie pisać o tym, a w telewziji powinien być u dołu ekranu taki pasek jak na TVN24 -- widzisz pijanego - -dzwoń na policję! To jest w interesie każdego z nas.
Trzy lata temu byłem na weselu. Jeden z gości uparł się, że wróci do domu samochodem. Wszyscy go prosili, żeby odpuścił, ale to był kawał chłopa, siłą nie można mu było nic zrobić, były wojskowy, mówił, że policja może mu naskoczyć. W końcu dopiął swego i wsiadł, ale ktoś go uprzedził, że da znac na policję. I go złapali. Mieliśmy wszyscy kaca m... rozwiń
Avatar
wuwomis / 28 lipca 2009 o 07:58
0
jack napisał:
...
Tak samo jest z pijanymi kierowcami. Popieram -- dzwonić i kablować na morderców za kółkiem. Zero dyskusji


Dokładnie, piłeś to siedź na d..., lub jedź taksówką. Widzisz pianego kierowcę - dzwoń.
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 07:18
0
Dzwonić, dzwonić i jeszcze raz dzwonić!!!
Tylko w ten sposób można walczyć z pijakami
Avatar
ariana / 28 lipca 2009 o 06:11
0
[url="spam"]spam[/url]
Avatar
PIJAK / 27 lipca 2009 o 23:41
0
bania napisał:
Ja kiedyś zadzwoniłem i czekałem 24 minuty i nikt się nie zjawił, a kierowca dopił drugie piwo, odpalił i odjechał.

bania a sikał? trzeba było mu potrzymać a nie dzwonić frajerze ha ha ha
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 3 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 23 15

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 56 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 14 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 517 70

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?